EKSTRA
MENÜ

Uwe Böhnhardt

Uwe Böhnhardt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Uwe Böhnhardt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 253 Uwe Böhnhardt haberi bulunmuştur.

Uwe Böhnhardt Haberleri

Sayın Cumhurbaşkanım, bizler yıllardır ‘biz’iz

Sayın Cumhurbaşkanım, bizler yıllardır ‘biz’iz

Almanya’nın Hessen eyaletine bağlı Hanau kentinde aşırı sağcı bir ırkçının 19 Şubat 2020’de 4’ü Türkiye kökenli göçmen 9 kişiyi öldürmesinin birinci yıl dönümünde ülkenin çeşitli kesimlerinde 80’in üzerinde duygu ve acı dolu anma törenleri düzenlendi. Hanau’da ‘Congress Park’ salonunda düzenlenen anma törenine Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier de katılarak, kurban yakınlarına ‘yanınızdayız’ mesajı verdi. Anma töreni saat 18.00’de başladı.

22.02.2021Avrupa
Açın artık şu gizli NSU dosyalarını

Açın artık şu gizli NSU dosyalarını

Enver Şimşek 9 Eylül 2000’de Nürnberg’de öldürüldü. Abdurrahim Özüdoğru da 13 Haziran 2001’de Nürnberg’de. Süleyman Taşköprü 27 Haziran 2001’de Hamburg’da. Habil Kılıç 29 Ağustos 2001’de Münih’te. Mehmet Turgut 25 Şubat 2004’de Rostock’da. İsmail Yaşar 9 Haziran 2005’te Nürnberg’de. Theodor Boulgarides (Yunan kökenli) 15 Haziran 2005’te Münih’te. Mehmet Kubaşık 4 Nisan 2006’da Dortmund’da. Halit Yozgat 6 Nisan 2006’da Kassel’de. Michele Kiesewetter (Alman polis memuru) 25 Nisan 2007’de Heilbronn’da.

5.12.2020Avrupa
Jena’daki meydana Enver Şimşek’in adı verildi

Jena’daki meydana Enver Şimşek’in adı verildi

Türingen Eyaleti’nin Jena kentindeki bir meydana NSU kurbanı Enver Şimşek adının verilmesi nedeniyle yarın bir tören düzenlenecek. Saat 11.00’de müzikle başlayacak olan törende Jena Belediye Başkanı Thomas Nitzsche bir konuşma yapacak. Ardından Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in mesajı okunacak.

18.09.2020Avrupa
Unutmadık da unutturmayacağız da

Unutmadık da unutturmayacağız da

Enver Şimşek. 1961 yılında Isparta’nın Şarkikaraağaç ilçesine bağlı Salur köyünde doğdu. Çocukluğu ve gençliğinin bir bölümü orada geçti. Dağlarda koyun, keçi otlattı. O zamanlar Almanya’da olan çocukluk aşkı Adile ile 1979’da evlendi.

9.09.2020Avrupa
Enver Şimşek anıldı: ‘Bu devlete güvenimiz kalmadı’

Enver Şimşek anıldı: ‘Bu devlete güvenimiz kalmadı’

NSU terör çetesinin ilk kurbanı Enver Şimşek, 5 Eylül 2000’de çiçek satarken vurulduğu yerde anıldı. Anmaya Enver Şimşek’in oğlu ile birlikte yaklaşık 300 ırkçı karşıtı katıldı. Babası öldüğünde 13 yaşında olan Abdulkerim Şimşek anmada yaptığı konuşmada “11 yıl boyuncu biz şüpheli olarak görüldük, takip edildik, dinlendik ve sorgulandık. Hani tamamen olay aydınlatılacaktı. Bu devlete güvenimiz kalmadı” dedi.

6.09.2020Avrupa
‘Burası nazilerin eğitim kampı mı’

‘Burası nazilerin eğitim kampı mı?’

Almanya Federal İçişleri Bakanı Horst Seehofer ve istihbarat birimleri, aşırı sağı ülkenin güvenliği için en büyük tehlike olarak nitelendirdi. Sadece aşırı sağ suç olayları korkutucu boyutlarda artmakla kalmıyor, aynı zamanda nazilerin yuvalandığı polis teşkilatı ve ordu gibi kurumlarda bu tehlikenin ne kadar somut olduğunu gösteriyor.

24.07.2020Avrupa
NSU’da yazılı gerekçe 93 hafta sonra çıktı

NSU’da yazılı gerekçe 93 hafta sonra çıktı

Almanya’da 8’i Türk, biri Yunan biri de polis memuru olmak üzere 2000-2007 yılları arasında 10 kişiyi öldüren, 2000-2011 yılları arasında 14 banka soyan ve dört kez de bombalı saldırı gerçekleştiren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün bir üyesi ile çeteye yardım eden dört sanığa yönelik verilen kararın yazılı gerekçesi 93 hafta sonra açıklanabildi. Gerekçe 3 bin 25 sayfayı buldu.

21.04.2020Avrupa
Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Hem devlet hem de istihbarat birimleri tarafından görmezden gelinen, failleri aramak yerine ‘döner cinayetleri’, ‘mafya hesaplası’ olarak nitelendirilip ‘Almanya’nın sağ gözü kör’ dedirten, davası bile yıllarca süren Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü.

8.03.2020Avrupa
‘Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var’

‘Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var’

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Hanau’da yaşanan ırkçı terör saldırısı üzerine, “Irkçılık bir zehir ve bu zehir toplumumuzda var” dedi. Nazilerin 1930’lu yıllarda üstün Alman ırkının dünyaya hâkim olması gerektiği ideolojisiyle ektiği bu zehir, sadece Almanya’yı değil, tüm dünyayı felakete götürdü.

8.03.2020Avrupa
Gün dayanışma günüdür

Gün dayanışma günüdür

Almanya’da Enver Şimşek, Abdurrahim Özüdoğru, Süleyman Taşköprü, Habil Kılıç, Mehmet Turgut, İsmail Yaşar, Mehmet Kubaşık, Halil Yozgat isimli Türk vatandaşları ile Yunan kökenli Theodoros Boulgarides ve Alman kadın polis Michele Kiesewetter 2000-2007 yılları arasında öldürüldüler.

22.02.2020Avrupa
NSUnun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

NSU'nun ilk kurbanı Enver Şimşek’in anıtına 2 günde ikinci saldırı

Almanya’da ırkçı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün ilk kurbanı Enver Şimşek adına Zwickau kentinde dikilen meşe ağacının 2 gün önce kimliği bilinmeyen kişilerce kesilmesinin ardından aynı yere konulan tahtadan bankın da tahrip edildiği bildirildi. Ağacı kesen ve bankı tahrip edenlerin aşırı sağcılar olduğu tahmin ediliyor.

7.10.2019Avrupa
Enver Şimşek anısına dikilen ağacı kestiler

Enver Şimşek anısına dikilen ağacı kestiler

Almanya’da neonazi terör örgütü NSU’nun ilk kurbanı Enver Şimşek anısına 8 Eylül'de dikilen meşe ağacı, kimliği belirsiz kişiler tarafından kesildi. Berlin’de düzenlenen basın toplantısında bu konuya da değinen Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert, olayı sert bir dille kınadı:

4.10.2019Avrupa
5 yıl sürdü, 1 yıl önce bitti: Bir arpa boyu yol alınamadı

5 yıl sürdü, 1 yıl önce bitti: Bir arpa boyu yol alınamadı

Almanya gibi bir ülkede 15 banka soygunu, iki bombalı saldırı, 8’i Türk, 1’i polis 10 kişiyi öldüren ve 14 yıl boyunca arandığı halde elebaşıları elini kolunu sallayarak gezebilen neonazi terör örgütü NSU davası, 5 yıl sürdükten sonra geçen yıl bitti. Tanıkların şüpheli şekilde hayatını kaybettiği yargılama sonunda gerekçeli karar yazılamadığı için kesin hüküm de verilemedi. Ne karanlıklar aydınlandı, ne sorular cevaplandı, ne de bir arpa boyu yol alınabildi.

9.07.2019Avrupa
Demokratlar neredesiniz

Demokratlar neredesiniz?

Almanya’da ‘NSU’ kısa adıyla tanınan Nasyonal Sosyalist Yeraltı örgütü teröristleri, 2000-2007 yılları arasında ülkenin çeşitli kesimlerinde 8’i Türk, biri Yunan ve biri Alman kadın polis olmak üzere suçsuz günahsız 10 kişiyi katletti. Bu cinayetler Alman medyasında genelde hep ‘döner cinayetleri’ olarak yer aldı.

22.06.2019Avrupa
Bu ikisiyle arasında ne bağ var

Bu ikisiyle arasında ne bağ var?

Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti üzerine devam eden soruşturmalar, 8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü hakkında pandoranın kutusunu açacak mı? Lübcke’nin katil zanlısı olarak tutuklanan azılı neonazi Stephan E’nin NSU çevreleriyle bağları aralanmaya başladı. 20 yılı aşkın süredir Kassel’de neonazi elebaşlarıyla sıkı bağları olan Stephan Ernst’in, NSU’nun elebaşlarıyla ilişkisi de araştırılıyor.

21.06.2019Avrupa
Olay yerinden kaçan ikinci otomobil kardeşine mi ait

Olay yerinden kaçan ikinci otomobil kardeşine mi ait?

Federal Savcılık, ırkçı Stephan E.’nin, Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke’yi tek başına öldürüp öldürmediğini soruşturuyor. Savcılık, henüz katil zanlısının, “Tek başına mı hareket etti yoksa cinayette başka birileri var mı?” sorusuna somut cevap verecek yeterli bilgi ve belgeye ulaşamadı. Ancak polise ifade veren görgü tanıkları bu yönde önemli bilgi verdi.

19.06.2019Avrupa
Valiyi yeni bir ırkçı örgüt mü öldürdü

Valiyi yeni bir ırkçı örgüt mü öldürdü?

Vali Walter Lübcke’nin katil zanlısı olarak yakalanan kişi aşırı sağcı çıktı. Savcı ve polis, kimliği ve ilişkileri hakkında henüz resmi açıklama yapmazken, 45 yaşındaki zanlının geçmişi, cinayetin iyi planlanmış bir suikast olduğu ihtimalini doğurdu.

17.06.2019Avrupa
Alman polisinde tehlike çanları

Alman polisinde tehlike çanları

Almanya’da siyaset ve güvenlik birimleri aşırı sağa karşı kör rolünü oynadı. Kurban ailelerin uyarılarına rağmen sekizi Türk, 10 kişinin öldürüldüğü seri cinayetleri neonazilerin işleyebileceğine hiçbiri ihtimal vermedi.

18.12.2018Avrupa
Cumhurbaşkanı Erdoğanın ziyaretinde görevli iki polise soruşturma

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde görevli iki polise soruşturma

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Almanya ziyareti sırasında görev alan iki polis memurunun NSU cinayetlerinin faillerinden Uwe Böhnhardt'ın ismini görev takma adı olarak kullandığı ortaya çıktı. Polisler hakkında soruşturma başlatıldı.

28.09.2018Dünya
Japonlara, NSU cinayetlerini anlattı

Japonlara, NSU cinayetlerini anlattı

Almanya’nın başkenti Berlin’de doğup büyüyen Türk kökenli genç avukatlardan Onur Özata, aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü teröristleri tarafından katledilen 8 Türk, bir Yunan ve bir Alman kadın polis cinayetlerinin perde arkasını, Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’ndeki duruşmaları, sanıklara verilen cezaları ve kurban yakınlarının yanı sıra başta Almanya’daki Türkler ve Türk kökenliler olmak üzere, sağduyulu herkesin yaşadığı hayal kırıklıklarını Japonya’ya taşıdı.

11.08.2018Avrupa
‘Size söz veriyorum’

‘Size söz veriyorum’

Almanya’da NSU kısa adıyla tanınan aşırı sağcı, ırkçı, yabancı düşmanı Nasyonal Sosyalist Yeraltı örgütü teröristleri tarafından 2000-2007 yılları arasında katledilen 8 Türk, bir Yunan ve bir Alman polis için 23 Şubat 2011’de bir anma töreni düzenlendi.

16.07.2018Avrupa
Acaba devletin bilinmesini istemediği birileri mi var

Acaba devletin bilinmesini istemediği birileri mi var?

“Belgelere ‘120 yıl gizlilik’ kararı konulması, ister istemez insanın aklına “Acaba devletin saklamak, gizlemek istediği; bilinmesini, duyulmasını istemediği birileri mi var?” sorusunu getiriyor.”

14.07.2018Avrupa
NSU davasında kararın yarın verilmesi bekleniyor

NSU davasında kararın yarın verilmesi bekleniyor

NSU davasında yarın hükmün verimesi bekleniyor. Ancak baş sanık Beate Zschäpe müebbet hapis cezası alsa bile kurban yakınları huzura kavuşamayacak. Kurban yakınları devlete olan güvenin sarsıldığını dile getiriyor.

10.07.2018Dünya
Karar çarşamba açıklanacak ama neden hedef seçildikleri halla belli değil

Karar çarşamba açıklanacak ama neden hedef seçildikleri halla belli değil

Almanya’da Münih Yüksek Eyalet Mahkemesinde 5 yılı aşkın süredir devam eden aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütü davasında sona gelindi. 6 Mayıs 2013’te başlayan ve Almanya’da İkinci Dünya Savaşı’ndan sonraki en uzun mahkeme süreçlerinden biri olan NSU davasında karar 11 Temmuz’da açıklanacak.

9.07.2018Avrupa
Avukat Carsten Ilius: Bu konu kapanmaz

Avukat Carsten Ilius: Bu konu kapanmaz

Sekizi Türk 10 kişiyi öldüren, 15 banka soygunu ve iki bombalı saldırıdan yargılanan neonazi terör örgütü NSU davasında çarşamba günü karar günü. Davada, cinayete kurban giden Mehmet Kubaşık ailesinin avukatı Carsten Ilius, Hürriyet’e özel açıklamalarda bulundu. Dışarıda dolaşan suçluların olduğunu belirten Ilius, “NSU davası çarşamba günü bitmiş olmayacak” dedi.

7.07.2018Avrupa
Yüzyılın davası nasıl sonuçlanacak

Yüzyılın davası nasıl sonuçlanacak

Almanya’da Türk avına çıkan neonazi terör örgütü NSU davası, 6 Mayıs 2013’te başladı. 5 yılı aşkın sürdü. Bugüne kadar 437 duruşma yapıldı. Yaklaşık 25 bin kişi ve ayrıca bilirkişiler duruşmaları izledi.

7.07.2018Avrupa
NSU davasında karar, temmuz ayı başında bekleniyor

NSU davasında karar, temmuz ayı başında bekleniyor

Almanya’da 8’i Türkiye kökenli 10 kişinin ölümünden sorumlu Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) davasında savunmanın okunması tamamlandı. Temmuz ayı başında hükmün açıklanması muhtemel.

22.06.2018Avrupa
NSU terör örgütü, Zschaepe terörist değilmiş

NSU terör örgütü, Zschaepe terörist değilmiş!

Almanya’da 8’i Türkiye kökenli 10 kişiyi öldürmek, banka soymak ve bombalı saldırılarda bulunmakla suçlanan ırkçı terör örgütü NSU davasını baş sanığı Beate Zschaepe’nin avukatlarından Anja Sturm, örgütün, hukuki anlamda terör örgütü olmadığını savundu.

21.06.2018Avrupa
Avukatına göre o da suçsuz

Avukatına göre o da suçsuz!

Neonazi terör örgütü NSU'ya seri cinayetlerde kullanılan Ceska silahı tedarik etmekten yargılanan Ralf Wohlleben de suçsuzmuş! Avukatına göre Wohlleben boşuna hapiste yatıyor.

15.05.2018Avrupa
Zschaepe’nin avukatları: En fazla 10 yıl

Zschaepe’nin avukatları: En fazla 10 yıl!

Münih’te devam eden ırkçı terör örgütü NSU davasında, Beate Zschaepe’nin avukatları son savunmalarında müvekillerinin en fazla 10 yıl hapis cezası alması gerektiğini savundu.

27.04.2018Avrupa
Avukatlarından skandal talep: En fazla 10 yıl ceza alsın

Avukatlarından skandal talep: En fazla 10 yıl ceza alsın

NSU davasında Zschäpe’nin avukatları son savunmalarında müvekillerinin en fazla 10 yıl hapis cezası alması gerektiğini savundu.

27.04.2018Dünya
Avukatına göre Nazi Gelini suçsuz

Avukatına göre Nazi Gelini suçsuz!

NSU örgütüne yönelik davada baş sanık Beate Zschaepe’nin avukatı Hermann Borchert, müvekkilinin örgütün işlediği cinayetlerde suç ortağı olmadığını savundu.

24.04.2018Avrupa
Unutturmayacağız

Unutturmayacağız

Irkçılığa karşı mücadelenin öncüsüydü. Yurttaş hakları mücadelesinin de. O bir özgürlük savaşçısıydı.

7.04.2018Avrupa
NSU izlerini silen istihbaratçı, para cezasıyla kurtulacak

NSU izlerini silen istihbaratçı, para cezasıyla kurtulacak

Savcılık neonazi terör örgütü NSU çetesiyle ilgili belgeleri imha eden Alman iç istihbarat teşkilatının daire başkanı Axel M. hakkında açılan soruşturmayı kapattı. Axel M., 3 bin euro para cezasıyla kurtulacak.

28.03.2018Avrupa
“Eğer bir gün biraz üzüntü duyacak olursanız…”

“Eğer bir gün biraz üzüntü duyacak olursanız…”

NSU kurbanı Mehmet Kubaşık’ın kızı Münih’teki duruşmada baş sanık Beate Zschäpe’den sorularını yanıtlamasını istedi. Gamze Kubaşık, davanın sonuna yaklaşılmasına rağmen birçok sorunun hala yanıtsız olduğunu belirtti.

23.11.2017Dünya
ZDF’nin filmine göre ‘derin devlet’ öldürdü

ZDF’nin filmine göre ‘derin devlet’ öldürdü

Alman kamu televizyonu ZDF’de neonazi terör örgütü NSU üzerine yayınlanan film, tepki çekti. Filmde teröristleri derin devletin öldürdüğü iddia ediliyor.

8.11.2017Dünya
‘NSU 3 kişiden çok daha geniş’

‘NSU 3 kişiden çok daha geniş’

Berlin-Brandenburg Türkiye Toplumu (TBB) Sözcüsü İlker Duyan, aşırı sağcı terör örgütü NSU tanıklarının peş peşe ölmesine ve istihbarat servislerinde bu örgütle ilgili imha edilen belgelere dikkat çekerek “Aslında 3 kişiden çok daha geniş bir ağ. ben kendimi Almanya’da güvende hissetmiyorum“ dedi.

4.11.2017Dünya
‘NSU için araştırma komisyonu kurarız’

‘NSU için araştırma komisyonu kurarız’

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu, Almanya’da Türklere yönelik ırkçı cinayetler konusunda, “Almanya Şansölyesi Merkel’in verdiği, ‘NSU olayı tüm boyutlarıyla aydınlanacak’ sözü yerine getirilmezse, kurumsal ırkçılıkla da söz verildiği gibi mücadele edilmezse, bu konuyla ilgili araştırma komisyonu kurulmasını Meclise önereceğim” dedi.

3.11.2017Dünya
Müebbet istendi

Müebbet istendi

NSU terör grubunun yaşayan tek üyesi Beate Zschaepe için savcı ömür boyu hapis cezası talep etti. Diğer dört sanık için ise 3 ile 12 yıl arasında değişen cezalar istendi.

12.09.2017Dünya
NSU davasında iki sanığa yardım suçlaması

NSU davasında iki sanığa yardım suçlaması

Almanya’da 2000 - 2007 yılları arasında 8’i Türk 10 kişiyi öldürmekten sorumlu tutulan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütüne yönelik davanın görülmesine bugün Münih’te devam edildi. Duruşmada Başsavcı örgüte yardım etmekle suçlanan iki sanık hakkındaki mütalaasını okumaya başladı.

31.07.2017Dünya
Başsavcı: Her şeyi birlikte planladılar

Başsavcı: Her şeyi birlikte planladılar

Münih’te görülen NSU davasında Federal Başsavcı mütalaasını üçüncü gün de okumaya devam etti. Başsavcı Anette Greger, sanık Beate Zschaepe’yi NSU’nun arşivcisi olarak niteledi.

27.07.2017Dünya
Savcı: Şüphe yok Zschaepe suç ortağı

Savcı: Şüphe yok Zschaepe suç ortağı

Almanya’nın Münih kentinde devam eden NSU davasına bakan Federal Başsavcı Herbert Diemer, mütalaasını okudu. Başsavcı, baş sanık Beate Zschaepe’nin suç ortağı olduğunu ve saldırılarda aktif rol aldığını söyledi. Mütalaa okunurken Zschape’nin, mumyalanmış gibi hareketsiz bir şekilde savcıyı dinlediği görüldü.

25.07.2017Dünya
Savcı hangi sanık için kaç yıl ceza isteyecek

Savcı hangi sanık için kaç yıl ceza isteyecek

Sekizi Türkiye kökenli, 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU davasında, federal savcı mütalaayı okumaya başladı. Federal Savcılık sanıklar hakkında nasıl bir ceza isteyecek?

19.07.2017Dünya
Savcı sanıklar için kaç yıl isteyecek

Savcı sanıklar için kaç yıl isteyecek

Sekizi Türkiye kökenli 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU davasında, federal savcı mütalaayı okumaya başlıyor. Federal Savcılık sanıklar hakkında nasıl bir ceza isteyecek?

19.07.2017Dünya
Komisyon Başkanı da sonucu beğenmedi

Komisyon Başkanı da sonucu beğenmedi

Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türkiye kökenli 10 kişiyi öldüren aşırı sağcı terör örgütü NSU’nun faaliyetlerini araştıran Federal Meclis Araştırma Komisyonu’nun Başkanı Binninger, örgüte ilişkin birçok sorularına cevaplar bulunamadığını söyledi.

30.06.2017Dünya
Eyalet başbakanı, NSU komisyonuna çağrıldı

Eyalet başbakanı, NSU komisyonuna çağrıldı

Almanya’nın Hessen Eyaleti’nin Başbakanı Volker Bouffier, ırkçı terör örgütü NSU’nun son kurbanı Halit Yozgat cinayetiyle ilgili olarak bugün eyalet meclisinin araştırma komisyonuna bilgi verecek.

26.06.2017Dünya
‘Çete ihmal yüzünden ortaya çıkarılamadı’

‘Çete ihmal yüzünden ortaya çıkarılamadı’

Irkçı terör örgütü NSU tarafından katledilen sekiz Türkiye kökenliden 2’sinin ailesi, çetenin ortaya çıkarılmamasında devletin kusuru ve ihmali bulunduğu, soruşturma sürecinde mağdur edildikleri gerekçesiyle Alman devletine karşı tazminat davası açtı.

18.06.2017Dünya
Unutmayacağız, unutturmayacağız

Unutmayacağız, unutturmayacağız

Mehmet Kaymakçı, 24 Temmuz 1985 tarihinde Hamburg’da ‘Skinheads’ olarak bilinen ‘Dazlaklar’, yani neonaziler tarafından başı beton parçalarıyla ezilerek katledildi.

29.05.2017Dünya
Irkçı çete NSU’yu bilen başkaları da mı vardı

Irkçı çete NSU’yu bilen başkaları da mı vardı?

Almanya’da 2000-2007 yıllarında aralarında 8 Türkün de bulunduğu 10 kişiyi öldüren aşırı sağcı terör örgütü NSU’nun katlettiği polis memuru Michele Kiesewetter’in cesedinin yanındaki duvarda tespit edilen ‘NSU’ yazısının örgüt üyelerince yazılmadığı belirlendi.

23.05.2017Dünya
NSU ile ilgili belgeler neden açıklanmıyor

NSU ile ilgili belgeler neden açıklanmıyor

Alman ordusunda ortaya çıkan ırkçı terör saldırısı planı, orduda neler oluyor sorusunu gündeme getirdi. Aşırı sağın orduya sızmış olmasından korkuluyor.

15.05.2017Dünya