Bu ikisiyle arasında ne bağ var?

Güncelleme Tarihi:

Bu ikisiyle arasında ne bağ var
Oluşturulma Tarihi: Haziran 21, 2019 11:55

Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti üzerine devam eden soruşturmalar, 8’i Türk 10 kişiyi öldüren NSU terör örgütü hakkında pandoranın kutusunu açacak mı? Lübcke’nin katil zanlısı olarak tutuklanan azılı neonazi Stephan E’nin NSU çevreleriyle bağları aralanmaya başladı. 20 yılı aşkın süredir Kassel’de neonazi elebaşlarıyla sıkı bağları olan Stephan Ernst’in, NSU’nun elebaşlarıyla ilişkisi de araştırılıyor.

Haberin Devamı

BILD gazetesi, Stephan Ernst’in Uwe Mundlos ve Uwe Böhnhardt’la Kassel’de Halit Yozgat cinayetinden birkaç gün önce bir yaş günü partisine katıldığını yazdı. 2006’da neonazi örgüt ‘Combat 18’in kurucusu Stanley R.’nin ‘Bandidos’ adlı kulüpte düzenlediği 30’uncu doğum günü partisindeki davetliler arasında muhtemelen Beate Zschaepe de vardı. Halit Yozgat, 6 Nisan 2006’da öldürüldü. Bu yaş günü partisinde çekilen video filmi ise savcılığın dosyasından esrarengiz bir şekilde kayıplara karıştı. Gazetenin haberine göre Stephan E., Kassel’de neonazilerin buluşma merkezi olan ‘Stadt Stockholm’ adlı barın da müdavimlerindendi ve burada neonazilerin elebaşlarıyla buluşuyordu. Katil zanlısı aşırı sağcı NPD partisinin Hessen Eyaleti Gençlik Teşkilatı Başkanı Bernd T. ve ‘Combat 18’ adlı neonazi örgütün elebaşlarından Stanley R.’yi de burada tanıdı.

Haberin Devamı

Bu ikisiyle arasında ne bağ var
Yakasına aşırı sağcı NPD pulu takan Katil zanlısı Stephan Ernst, yanında Mike S. ile birlikte NPD’nin 2002’de Kassel’de organize ettiği etkinliğinde.

BEATE’YLE BARA GİDİYORDU
Bernd T.’nin NSU elebaşı Beate Zschaep’yle çok sıkı bağları vardı. Barın işletmecisi Claudia Hauck’un gazeteye verdiği bilgiye göre Bernd T., ‘Stadt Stockholm’ barına Beate Zschaepe’yi de birlikte getiriyordu. Bernd T., NSU davasının önemli tanıkları arasındaydı ve NSU elebaşlarını tanıdığını, fakat örgütten haberi olmadığını iddia etti. Neonazi ‘Sturm 18 Cassel’ örgütü kurucusu Bernd T. adam öldürme, yaralama, tecavüz, ruhsatsız silah suçlarından defalarca hapse girdi ve kısa bir süre önce cezaevinden çıktı.

Bu ikisiyle arasında ne bağ var
Stephan Ernst’in 23 Mart 2019’da neonazi örgüt Combat 18 (Anlamı: Adolf Hitler’in Savaş Ordusu) tarafından Saksonya Eyaleti’ndeki Mücka’da gizli bir neonazi buluşmasına katıldığını gösteren fotoğraf.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!