EKSTRA
MENÜ

Stephan E.

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 132 haberi bulunmuştur.

Stephan E. Haberleri

Tüyler ürperten cinayeti böyle anlatmış

Tüyler ürperten cinayeti böyle anlatmış

Kassel Valisi Walter Lübcke’nin cinayet zanlısı neonazi terörist Stephan E.’nin cinayetle ilgili polise verdiği ifadesinin videosu ARD ve ZDF kanalları tarafından internette yayınlandı.

29.07.2020Avrupa
Timsah gözyaşları

Timsah gözyaşları

Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde görülen dava, aşırı sağ terörün Almanya’da serseri mayın misali her an patlamaya hazır olduğunu gösteriyor. Davada Kassel Valisi Lübcke cinayetinden sorumlu iki neonazi sanık yargılanıyor: Biri katil zanlısı Stephan E. Diğeri suç ortağı Markus H.

19.06.2020Avrupa
Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Gözler bu davada: Lübcke’nin katil zanlısı reddi hakim istedi

Almanya’da büyük yankı uyandıran Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke cinayetini işleyen katil zanlısı Stephan E.’nin yargılandığı dava başladı. Frankfurt Yüksek Eyalet Mahkemesi’nde başlayan davada katil zanlısı 46 yaşındaki Stephan E.’ye cinayet silahını temin eden 44 yaşındaki Markus H. da aynı davada yargılandı.

16.06.2020Avrupa
NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı

NSU cinayetleriyle bağları aydınlanacak mı!

Almanya’da Kassel Valisi Walter Lübcke cinayeti davası salı günü çok sıkı güvenlik önlemleri altında başlıyor. Dava, neonazilerin istihbarat ve güvenlik birimleri içindeki bağlarını, Lübcke cinayetiyle sekizi Türk 10 kişiyi öldüren neonazi terör örgütü NSU arasındaki karanlık ilişkiyi aydınlatacak mı?

14.06.2020Avrupa
Irkçı Stephan E.’nin davasında yüksek güvenlik önlemi

Irkçı Stephan E.’nin davasında yüksek güvenlik önlemi!

Kassel Bölge eski Valisi Walter Lübcke’yi öldüren ırkçı Stephan E. ve suç ortağı Markus H.’nin Frankfurt Eyalet Mahkemesi’nde görülecek davası duruşmaları yüksek teknolojiyle de güvenliği sağlanan 165 C Numaralı salonda yapılacak.

5.06.2020Avrupa
Lübcke anmasına korona engeli

Lübcke anmasına korona engeli

Korona salgını ile mücadele çerçevesinde alınan önlemler ve kısıtlamalar nedeniyle ırkçı cinayete kurban giden Kassel Bölge eski Valisi Walter Lübcke için resmi anma törenleri yapılamadı.

2.06.2020Avrupa
‘Boğuşma çıktı, Markus vurdu’

‘Boğuşma çıktı, Markus vurdu’

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin cezaevinde tutulan katil zanlısı Stephan E., savcıya yeniden ifade verdi. Savcılık ifadesi tamamlandıktan sonra basına açıklamalarda bulunan zanlının avukatı Frank Hannig, müvekkilinin sorguda Vali Lübcke’yi kendisinin vurmadığını, Markus H.’nin vurduğunu söylediğini anlattı.

9.01.2020Avrupa
Stephan’ın yeni itirafları Lübcke cinayetini aydınlatacak mı

Stephan’ın yeni itirafları Lübcke cinayetini aydınlatacak mı?

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi öldürmekten tutuklu olan nazi Stephan E., cinayetin aydınlanmasına yardımcı olacak yeni itiraflarda bulunmak istiyor.

28.11.2019Avrupa
Irak’lı mülteciyi de Stephan mı yaraladı

Irak’lı mülteciyi de Stephan mı yaraladı

Almanya’nın Hessen Eyaleti sınırları içinde kalan Kassel kenti Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı Stephan E.’ye federal savcılık, Iraklı mülteciyi öldürmeye teşebbüsten soruşturma açtı.

20.09.2019Avrupa
Olay yerinden kaçan ikinci otomobil kardeşine mi ait

Olay yerinden kaçan ikinci otomobil kardeşine mi ait?

Federal Savcılık, ırkçı Stephan E.’nin, Kassel Bölgesi Valisi Walter Lübcke’yi tek başına öldürüp öldürmediğini soruşturuyor. Savcılık, henüz katil zanlısının, “Tek başına mı hareket etti yoksa cinayette başka birileri var mı?” sorusuna somut cevap verecek yeterli bilgi ve belgeye ulaşamadı. Ancak polise ifade veren görgü tanıkları bu yönde önemli bilgi verdi.

19.06.2019Avrupa
Stephan’ın ‘iki yüzlü’ hayatı

Stephan’ın ‘iki yüzlü’ hayatı

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’nin katil zanlısı olarak yakalanan ve sicili bir hayli kabarık olan Stephan E.’nin, atıcılar derneğinde yöneticilik yaptığı öğrenildi. Zanlının, yaşadığı semtte güler yüzlü ve iyi bir aile babası portresi çizip çifte hayat sürdürdüğü ortaya çıktı.

18.06.2019Avrupa
8 yıl önce ölen kadına aşı daveti

8 yıl önce ölen kadına aşı daveti

Almanya’da aralık ayının sonunda başlayan aşılama çalışmaları devam ederken, Aşağı Saksonya Eyalet Sağlık Bakanlığı 8 yıl önce ölen bir kadına mektup göndererek aşı randevusu verdi. Bakanlığın gönderdiği mektuba kadının kızı sert tepki gösterdi.

21.01.2021Avrupa
Tabut üreticileri zorda: Yüzde 70 yakılmak istiyor

Tabut üreticileri zorda: Yüzde 70 yakılmak istiyor

Almanya’da tabut üreticilerini korona salgını değil, insanların her geçen gün daha fazla yakılmak istemesi ve Doğu Avrupa ülkelerindeki tabut üreticilerinin piyasaya girmesi vurdu.

16.11.2020Avrupa
‘Günün sonunda’ doğayı yeniden düşünmeye davet

‘Günün sonunda’ doğayı yeniden düşünmeye davet

Odunpazarı Modern Müze’nin yeni sezonunu açan karma sergi ‘Günün Sonunda’ 36 sanatçının 40’ı aşkın eseriyle hepimizi yerkürenin geleceği üzerine düşünmeye çağırıyor. Sergi soruyor: “Yerküre, ‘biz’ olmadan yaşamaya devam edebilir. Peki türümüz bu bilgiyi özümseyerek doğanın içinde var olmanın daha saygılı yollarını arayacak mı?”

5.10.2020Kitap Sanat
Bundesliga maçına 11,00 iddaa oranı Köln, Augsburg deplasmanında...

Bundesliga maçına 11,00 iddaa oranı! Köln, Augsburg deplasmanında...

Augsburg, aralarındaki son 10 maçta yenilgi yüzü görmediği Köln'ü WWK Arena'da ağırlarken siz de bu karşılaşmanın heyecanını Canlı Bahis ve Tek Maç seçenekleriyle Misli.com’da yaşayabileceksiniz. Üstelik Almanya Bundesliga'da kesintisiz Canlı İzle keyfi de Misli.com'da!

7.06.2020Futbol
Kuralları ihlal ettilerse hepsine ceza kesilecek

Kuralları ihlal ettilerse hepsine ceza kesilecek!

Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti sınırları içinde kalan Moormerland’da yemek yedikleri restoranda Kovid-19’a yakalan 10 müşteriyle restoran sahibine para cezası kesilecek.

26.05.2020Avrupa
Çin marşa bastı

Çin marşa bastı

Koronavirüsün ilk ortaya çıktığı ülke olan Çin’de toparlanma sinyalleri ile birlikte otomotiv sektörü de olumlu yönde ilerliyor.

15.04.2020Ekonomi
Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Almanya görene kadar 10 kişiyi öldürdüler: NSU

Hem devlet hem de istihbarat birimleri tarafından görmezden gelinen, failleri aramak yerine ‘döner cinayetleri’, ‘mafya hesaplası’ olarak nitelendirilip ‘Almanya’nın sağ gözü kör’ dedirten, davası bile yıllarca süren Nasyonel Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütü.

8.03.2020Avrupa
Medipol Başakşehirin rakibi Kopenhag, 6 yıl sonra Türk takımıyla eşleşti

Medipol Başakşehir'in rakibi Kopenhag, 6 yıl sonra Türk takımıyla eşleşti

Medipol Başakşehir'in UEFA Avrupa Ligi son 16 turundaki rakibi Danimarka temsilcisi Kopenhag, son 32 turunda İskoçya'nın köklü kulübü Celtic'i elemeyi başardı.

28.02.2020Futbol
Yüzyılın sonunda insanların kalori ihtiyacı yaklaşık yüzde 80 artacak

Yüzyılın sonunda insanların kalori ihtiyacı yaklaşık yüzde 80 artacak

Almanya'da bilim insanları, 2100'de insanların kalori ihtiyacının yaklaşık yüzde 80 artacağını ileri sürdü.

23.12.2019Teknoloji
Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Danimarka’dan Güney Afrika’ya hamburgere kafa tutuyor ama büyük zincirlerin aksine küçük işletmeler sistemiyle yayılıyor. Birçok Avrupa kentinde sayıları binlere ulaştı. Sempozyumlar düzenleniyor, tezlere konu oluyor. Yurtdışındaki macerasına kaldırım kenarlarında başlayan Türk döneri ikinci vatanı Almanya’da ‘yeni nesil dönerci’lerle sınıf atlıyor; dünyanın önemli otellerinin mönülerine giriyor. Üstelik artık kuvvetli bir siyasi sembol. Nasıl mı?

24.11.2019Hürriyet Pazar
‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

‘Yasa çıkar, sıkı takip et, cezalandır’

Yeşiller Federal Meclis milletvekili Cem Özdemir ve Federal Meclis Başkan Vekili Claudia Roth’un ölümle tehdit edilmesine siyasetçilerden sert tepki geldi. SPD, Yeşiller, CDU/CSU, Sol Parti ve FDP temsilcileri, aşırı sağın internet alanında da kontrol altına alınması konusunda ortak görüş bildirdi.

4.11.2019Avrupa
MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB’e AB fonlarından 100 milyon Euro destek

MEB ile AB Türkiye Delegasyonu arasında, ‘Kriz Zamanlarında Herkes İçin Eğitim III Projesi’ kapsamında Türk ve Suriyeli çocukların yararlanacağı 180 yeni okulun inşaatının yapılmasını öngören protokol imzalandı. FRIT II fonu kapsamında bütçesi 100 milyon Euro değerindeki yeni okulların yapımıyla 32 bin 860 öğrenci için daha alt yapı sağlanacak.

18.09.2019Eğitim
3 gün sürecek

3 gün sürecek

Bu yıl 26-27-28 Temmuz tarihleri arasında üçüncüsü düzenlenecek Big Burn İstanbul, Şile Woodyville Treehouses’da on binlerce müzikseveri ağırlayacak.

22.07.2019Keyif
Stephan’ın ailesine yakın soruşturma

Stephan’ın ailesine yakın soruşturma

Federal Savcılık, Kassel Valisi Walter Lübcke’yi öldürdüğünü itiraf eden neonazi Stephan Ernst’in ailesini yakın soruşturmaya aldı. Özellikle kayınpederi savcılığın hedefinde.

30.06.2019Avrupa
Inter ile Roma yenişemedi

Inter ile Roma yenişemedi

İtalya 1. Futbol Ligi'nde (Serie A) Inter, konuk ettiği Roma ile 1-1 berabere kaldı.

20.04.2019Futbol
Gurur günü

Gurur günü!

Kapılarını dün önce dünya basınına açan ‘Cenevre Otomobil Fuarı’nda Türkiye’de üretilen modeller ön plana çıktı. 306 milyon Euro yatırımla Bursa’da üretilen yeni Renault Clio fuarın yıldızlarından biri olurken, yine Bursa’da üretilen Fiat Egea/Tipo Sport ise büyük beğeni topladı. Ayrıca Japon Toyota’nın Sakarya’da ürettiği yeni Corolla Sedan ile C-HR modelleri de dikkat çekti.

6.03.2019Ekonomi
SPD’li Weil: ‘Dayanışma Vergisi derhal kaldırılmalı’

SPD’li Weil: ‘Dayanışma Vergisi derhal kaldırılmalı’

İki Almanya’nın birleşmesinden sonra doğu eyaletlerinin kalkınması amacıyla getirilen ‘Dayanışma Vergisi’ ile ilgili tartışmalara Aşağı Saksonya Eyalet Başbakanı Stephan Weil de dahil oldu. SPD’li Weil, uygulamaya karşı olduğunu söyledi.

30.12.2018Avrupa
Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

Türkiye’de yazanlar, okuyanlardan fazla

“Sokakta karşılaştığım arkadaşlarıma ‘Ne yapıyorsun’ diye sorduğumda ‘Bir roman yazıyorum” sözünü duyuyorum…”  Sanat dünyasının otoritelerinden Hasan Bülent Kahraman, bir yazı kaleme aldı ve herkesin roman yazmasından nasıl mustarip olduğunu anlattı. Peki neden? Kahraman ile buluştuk, edebiyat dünyasının derdine düştük.

16.12.2018Hürriyet Pazar
Cengiz, Hakan, Ronaldo... İtalya Serie A maçları CANLI

Cengiz, Hakan, Ronaldo... İtalya Serie A maçları CANLI!

İtalya Serie A maçlarını yayınlayan Nesine.com, Cengiz Ünder ve Hakan Çalhanoğlu ile Cristiano Ronaldo'nun maçlarını arka arkaya CANLI olarak ekranlara taşıyacak! İşte detaylar...

23.09.2018Futbol
Müthiş coğrafyası ile Beyaz Rusya

Müthiş coğrafyası ile Beyaz Rusya

Kuzey Avrupa'nın doğal güzellikleriyle öne çıkan ülkesi Beyaz Rusya (Belarus), yüzlerce gölü, akarsuları, doğal yaşamın en güzel örneklerine sahip köy ve kasabalarıyla özellikle ekoturizm alanında öne çıkan bir coğrafya. Şimdi Beyaz Rusya'nın gezilecek tarihi ve turistik yerlerinden bazılarını tanıyalım...

9.08.2018Seyahat
Fenerbahçede hedef: Olimpiyatta ilk altın madalya

Fenerbahçe'de hedef: Olimpiyatta ilk altın madalya

Fenerbahçe Doğuş Yelken Şube Sorumlusu Selma Altay Rodopman, Dünya Kupası’ndan başarılı sonuçlarla dönen Fenerbahçe Doğuş yelken sporcuları Alican Kaynar ve Çağla Dönertaş ile FB TV Güncel programına konuk oldular.

2.02.2018Diğer
Inter ile Roma berabere kaldı

Inter ile Roma berabere kaldı

İtalya Serie A'nın 21. haftasının önemli maçında Inter, konuk ettiği Roma ile 1-1 berabere kaldı

22.01.2018Futbol
Inter ile Roma yenişemedi

Inter ile Roma yenişemedi

İtalya Birinci Futbol Ligi’nin 21. haftasında Inter, ağırladığı Roma ile 1-1 berabere kaldı.

22.01.2018Avrupa
Avrupa yeni yıla meydanlarda girdi

Avrupa yeni yıla meydanlarda girdi

Olası terör saldırılarına karşı alınan sıkı güvenlik önlemlerine rağmen Avrupa’da meydanlarda yapılan yeni yıl kutlamaları coşkuyla geçti. En küçük bir olayın bile olmadığı kutlamalarda binlerce kişi havai fişek gösterileriyle yeni yıla girdi.

1.01.2018Dünya
Türkiyenin yeni nesil sanatçıları BASEde buluşuyor

Türkiye'nin yeni nesil sanatçıları BASE'de buluşuyor

Türkiye’nin yeni nesil sanatçıları ilk kez İstanbul’da bir araya geliyor. Ülkenin dört bir yanındaki güzel sanatlar fakültelerinden bu yıl mezun olan genç sanatçıların yapıtlarını buluşturan BASE, 21 ile 24 Aralık tarihleri arasında İstanbul'daki Galata Rum Okulu’nda gerçekleşecek.  Sözün kısası 20 ildeki 31 üniversiteden 108 sanatçıya ait 116 eser ve 32 panelde 75 konuşmacı sanat dolu 4 gün sizi bekliyor!

7.12.2017Keyif
Pirelli 2018 takvimi bu kez Tim Walker imzalı

Pirelli 2018 takvimi bu kez Tim Walker imzalı!

Pirelli 2018 takvimi bu sene Alice Harikalar Diyarı'nda konsepti ile yayınlandı. Çekimleri Tim Walker tarafından gerçekleştirilen 2018 Pirelli Takvimi bugün New York’taki Manhattan Center’da tanıtıldı.

11.11.2017Magazin
Almanyaya iltica başvurusu yapan Türklerin sayısı üç kat arttı

Almanya'ya iltica başvurusu yapan Türklerin sayısı üç kat arttı

2016 yılının Ocak-Ekim ayları arasında 4 bin 437 Türkiye vatandaşı Almanya'ya iltica talebinde bulundu. Bu rakam 2015'in tamamında 1717 olmuştu.

18.11.2016Dünya
BAK 07 seriye bağladı

BAK 07 seriye bağladı

ALMAN Regionalliga olarak bilinen dördüncü ligde mücadele eden BAK 07, Hertha Berlin Amatörlerini 2-0 yendi. Kendi sahasında oynadığı maçta BAK 07 golleri her iki yarıda buldu. Böylece yeni antrenörüyle çıktığı beş maçın dördünü kazanmış oldu.

24.10.2016Avrupa
Romanya 1-1 İsviçre / MAÇ ÖZETİ

Romanya 1-1 İsviçre / MAÇ ÖZETİ

2016 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubu 2. karşılaşmasında Romanya ile İsviçre 1 - 1 berabere kaldı.

15.06.2016Euro2016
Roma derbide Lazioyu perişan etti

Roma derbide Lazio'yu perişan etti!

İtalya Ligi'nde 31. haftada oynanan derbi karşılaşmasında Lazio ile karşı karşıya geldi. Olimpiyat Stadı'nda oynanan karşılaşmada kazanan 4-1'lik skorla konuk ekip Roma oldu.

3.04.2016Futbol
İtalyada Roma fırtınası

İtalya'da Roma fırtınası!

Serie A'da Fiorentina'yı 4-1 mağlup eden Roma, ligde üst üste 7. galibiyetini elde etti.

5.03.2016Futbol
Duygun Yarsuvat ve Hamza Hamzaoğlunun Kadıköyde ilk derbisi

Duygun Yarsuvat ve Hamza Hamzaoğlu'nun Kadıköy'de ilk derbisi

Spor Toto Süper Lig'de 8 Mart Pazar günü Fenerbahçe'ye konuk olacak Galatasaray'da son 4 kulüp başkanı ve takımın son dönemdeki 7 teknik adamı, Kadıköy'de galibiyet yaşayamadı.

5.03.2015Futbol
İstanbul’dan bir zaman mimarı geçti

İstanbul’dan bir 'zaman mimarı' geçti

300 bin eurodan başlayan fiyatlarla satılan İsviçre merkezli lüks saat markası Greubel Forsey’in geçtiğimiz günlerde İstanbul Çırağan’da yapılan özel tanıtımına, yerli yabancı sınırlı sayıda kişi katıldı. Helikopterle gelenlerin yanı sıra Acun Ilıcalı, Emre Belözoğlu gibi ünlüler de saatleri görmeye gelenler arasındaydı.

31.12.2014Ekonomi
Sultanlar ikinci turda

Sultanlar ikinci turda

A Milli Bayan Voleybol Takımımız, Dünya Şampiyonası’ndaki 5. maçında Kamerun’u 3-0 mağlup ederek 2. tura yükseldi.

28.09.2014Voleybol
Filmekimi 11 Ekimde başlıyor

Filmekimi 11 Ekim'de başlıyor

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından 13. kez düzenlenen Filmekimi'nin İstanbul ayağı 11-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşiyor. Festival Ekim ayı boyunca Ankara, İzmir, Bursa, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Trabzon’u da ziyaret edecek.

24.09.2014Keyif
kazanırKöroğlu’nun dediği mi olacak amazon.commu

kazanırKöroğlu’nun dediği mi olacak amazon.com'mu?

Kitap dünyasında kılıçlar çekildi. Ya­yınevi ve yazarlar internet kitap satış devi Amazon’a karşı kazan kaldırdı. Üçü arasında acımasız bir fiyat savaşı yaşanıyor. Savaşın fitilini ateşleyen Amazon yayınevi. ABD’de başlayan kavga şimdi Avrupa’ya sıçradı

16.08.2014Avrupa

Yazar Sonuçları

Türkiye'nin Guardiola'sı Sergen Yalçın

"Sergen Yalçın futbolculuğunda nasıl bir karakterse, teknik adamlıkta da öyle. Beşiktaş’ın topla oynama ortalamasını yüzde 56’dan 63’e yükseltti. Yalçın’ın Guardiola ekolüne öykündüğü ligde, Erol Bulut da Simeone’ye özeniyor.”

20.03.2020

Obezite cerrahisindeki suiistimaller

Kiloyla oynamalar, ameliyatı ucuza yapmalar, bir aleti on defa kullanmalar, yeterli birikimi olmadan YouTube’a bakarak ameliyata girmeler...

24.10.2017