MENÜ

Üretim

Üretim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Üretim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Üretim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 90.093 Üretim haberi bulunmuştur.

Üretim Haberleri

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı  Sanayileşme İcra Kurulacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıkladı Sanayileşme İcra Kurulacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Normal şartlarda yıl sonuna kadar tamamlanması planlanan 'Dijital Türkiye Versiyon 1.0', 6 ay erken tamamlanarak, kapsamdaki hizmetler Dijital Türkiye’ye entegre edilmiştir." dedi.

16.07.2019Gündem
Makine ve beyaz eşya sektörlerine AB regülasyonu teşviki

Makine ve beyaz eşya sektörlerine "AB regülasyonu" teşviki

Avrupa Birliği'nde 2021'de yürürlüğe girecek "yeni eko tasarım" ve "yeni enerji etiketi" regülasyonu nedeniyle makine ve beyaz eşya sektörlerinde oluşacak ilave yatırım ihtiyacı desteklerle karşılanacak.

16.07.2019Ekonomi
YÖK, Türkiyeyi geleceğin yeni meslek programlarıyla tanıştıracak

YÖK, Türkiye'yi geleceğin yeni meslek programlarıyla tanıştıracak

YÖK tarafından, Yükseköğretimde Dijital Dönüşüm Projesi kapsamında seçilen sekiz yeni üniversitenin proje protokollerinin de imzalandığı ‘Türkiye'nin Fırsat Penceresi: Türk Yükseköğretimi’ toplantısı Muş Alparslan Üniversitesi'nde düzenlendi.

16.07.2019Eğitim
Elektrikli mini araç ECOMODun prototipi hazır

Elektrikli mini araç ECOMOD'un prototipi hazır

İzmir'de faaliyet gösteren teknoloji şirketi KODECO, elektrikli L sınıfı otomobil geliştirdi.

16.07.2019Teknoloji
Dijital çağ için 5 üretim stratejisi

Dijital çağ için 5 üretim stratejisi

Ülkeler, dijital çağda rekabette ön plana çıkabilmek için çeşitli üretim stratejileri uyguluyor. Bu stratejiler, temel olarak teknolojiyi imalatla bütünleştirmeyi amaçlasa da her ülkenin uyguladığı stratejiler farklılıklar gösteriyor. Bu yazımda, dijital çağda uygulanan 5 önemli stratejiyi listeledim.

16.07.2019Teknoloji
Türkiye 5Gye ne zaman geçiş yapacak

Türkiye 5G'ye ne zaman geçiş yapacak?

5G ve ötesi teknolojiler dahil olmak üzere, yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenleri, Ar-Ge ve üretim faaliyetleri teşvik edilerek 5 yıl içinde 5G baz istasyonu geliştirme çalışmaları bitirilecek.

16.07.2019Teknoloji
Kan uyuşmazlığı nedir Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir

Kan uyuşmazlığı nedir? Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir?

Evlilik için resmi kurumlara müracaatta bulunan çiftler, gerekli testleri yaptırdıkları sırada kan uyuşmazlığı problemine rastlayabiliyorlar. Anne ve babanın arasında yaşanan kan uyuşmazlığı, Türkiye dahil pek çok ülkede her kişide görülebiliyor. Rh(-) negatif ve Rh(+) pozitif kan temasında görülen kan uyuşmazlığının, uzman hekimler tarafından genellikle tedavisi mümkün. Peki, kan uyuşmazlığı nedir? Kan uyuşmazlığı nasıl tedavi edilir? İşte, o konuya dair bilgiler.

15.07.2019Sağlık
Çiftelerin magnezyumu dünyaya ihraç ediliyor

Çifteler'in magnezyumu dünyaya ihraç ediliyor

Eskişehir'in Çifteler ilçesinde mayısta faaliyete başlayan bir tesiste, savunma sanayisinden otomotive, ilaç sanayisinden demir-çelik sektörüne kadar pek çok alanda kullanılan magnezyum metali üretiliyor.

15.07.2019Ekonomi
Makarna 5 ayda 251 milyon dolar kazandırdı

Makarna 5 ayda 251 milyon dolar kazandırdı

Türkiye'nin, ocak-mayıs dönemindeki makarna ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre miktar olarak yüzde 7, gelir olarak ise yüzde 9 arttı. İhracatta ulaşılan pazar sayısı 154'den 160'a çıktı.

15.07.2019Ekonomi
Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysaldan önemli açıklamalar

Son dakika... Merkez Bankası Başkanı Uysal'dan önemli açıklamalar

Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal, "Sağlıklı ve kapsayıcı bir büyüme fiyat istikrarının sürdürülebilirliğini güçlendirir. Küresel konjonktür ve sermaye akımlarının seyrine göre, rezervlerimizi güçlendirmek için mevcut araçlarımızda revizyona gidebiliriz. Para politikası süreçlerinin tasarımında, makroekonomik göstergelerin tamamını dikkate alan veri odaklı bir yaklaşım ile hareket edeceğiz. Kurumsal şeffaflığımızı artırmaya ve politika iletişimimizi güçlendirmeye yönelik bazı iyileştirme adımlarının üzerinde çalışıyoruz. Enflasyon görünümünü etkileyen bütün faktörleri yakından izleyerek, gerek beklentiler gerekse kendi projeksiyonlarımızı dikkate alan makul bir reel getirinin korunduğu bir çerçeveyi esas alacağız. Mevcut gelişmeler para politikasında hareket için bir manevra alanı oluştuğuna işaret ediyor. Bu çerçevede Para Politikası Kurulu açıklanan bütün verileri analiz ederek, ortak akıl ve istişare çerçevesinde uygun kararı verecektir " açıklamasında bulundu.

15.07.2019Ekonomi
Toroslarda üretilen kirazlar, Avrupada sofraları süslüyor

Toroslar'da üretilen kirazlar, Avrupa'da sofraları süslüyor

Karaman'ın Toroslar üzerine kurulu Bayır köyünde, üzüm bağlarının kurumasıyla alternatif ürün olarak kiraza yönelen üreticilerin 2 bin rakımda yetiştirdiği kirazlar, ihraç edildiği Avrupa ülkelerinde sofraları süslüyor.

15.07.2019Ekonomi
Malatya kayısısı için hedef pazar Uzak Doğu

Malatya kayısısı için hedef pazar Uzak Doğu

Dünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'dan Uzak Doğu pazarına daha fazla ürün gönderilmesi için çalışmalar sürüyor.

15.07.2019Ekonomi
Pırlanta satın alırken bu uyarıya dikkat

Pırlanta satın alırken bu uyarıya dikkat

İzmir Kuyumcular Odası Yönetim Kurulu Üyesi Murat Kurtuluş Buyrukçu, özel günlerde sevdiklerine pırlanta hediye etmek isteyenleri pırlanta takviyeli ürünlere karşı uyararak, mozanit taşı kullanılarak dizayn edilen takıların gerçek pırlanta değerinde olmadığını söyledi.

15.07.2019Ekonomi
Sağlığımıza 91.5 milyar

Sağlığımıza 91.5 milyar

2018 yılında SGK’nın sağlık giderleri 91.5 milyar liraya yükseldi. İlaç harcamaları yüzde 23.1’lik artışla 30 milyar 989 milyon TL’ye, tedavi harcamaları ise yüzde 15.3’lük artışla 59 milyar 92 milyon TL’ye ulaştı.

15.07.2019Ekonomi
Bizim için hep zirvedesiniz... Lüks beyaz eşya markası Gaggenau, Türkiye’yi ilk 10’da tutuyor

Bizim için hep zirvedesiniz... Lüks beyaz eşya markası Gaggenau, Türkiye’yi ilk 10’da tutuyor

Alman beyaz eşya devi BSH’nin lüks markası Gaggenau’nun CEO’su Peter Goetz, Türkiye’nin kurdaki dalgalanmadan etkilense de kendileri için her zaman ‘Top10’ listesinde olacağını belirterek, “Gelişmeler Türkiye’ye güvenimizi sarsmıyor. Çok kısa sürede toparlanmasını bekliyoruz. O yüzden global stratejimizi belirlerken Türkiye’yi ilk 10’da sayıyoruz” dedi.

15.07.2019Ekonomi
Kontrolü tamamen Türkiyede

Kontrolü tamamen Türkiye'de

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Rusya’dan teslimatına başlanan S-400 savunma sistemiyle ilgili olarak “Kontrolü tamamen bize aittir. Silahlı Kuvvetlerimiz tamamen bu kontrolü elinde tutacaktır. Biz, S-400’lerle barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz” dedi. Gazete ve televizyonların genel yayın yönetmenleri, bazı yazar ve akademisyenlerle dün İstanbul Vahdettin Köşkü’nde bir araya gelen Erdoğan özetle şu mesajları verdi:

15.07.2019Gündem
Son dakika... S-400ler barışın ve milli güvenliğimizin garantisi

Son dakika... "S-400'ler barışın ve milli güvenliğimizin garantisi"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ortaya çıkan tablonun, Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemi tedarikinin tamamen kendi toprakları içinde ve bölgesinde barışı koruma amaçlı olduğunu gösterdiğini belirterek, "Biz, S-400'leri alarak savaşa hazırlanmıyoruz. Barışı ve kendi milli güvenliğimizi garanti altına almaya çalışıyoruz. Savunma sanayimizi geliştirmeye yönelik diğer tüm atılımlarımızın da amacı budur." dedi.

14.07.2019Gündem
Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı

Fındıkta 2019 ürünü rekolte tespit çalışmaları tamamlandı

TZOB Yönetim Kurulu Üyesi Arslan Soydan "Tüm üreticilerimizin yüzünün güleceği, alın terinin hakkını alacağı bir sezon diliyoruz" dedi.

14.07.2019Ekonomi
5G baz istasyonları için 2023 hedefi

5G baz istasyonları için 2023 hedefi

On Birinci Kalkınma Planı'na göre, yeni nesil kablosuz telefon teknolojisi 5G ve ötesi teknolojiler dahil olmak üzere, yerli elektronik haberleşme şebeke ve altyapı bileşenleri, Ar-Ge ve üretim faaliyetleri teşvik edilerek 5 yıl içinde 5G baz istasyonu geliştirme çalışmaları bitirilecek.

14.07.2019Ekonomi
Piyasalarda 15 Temmuzun etkileri çabuk sarıldı

Piyasalarda 15 Temmuz'un etkileri çabuk sarıldı

3 yıl önce yaşanan darbe girişimi sonrası bir anda artan risk algısı sebebiyle zorlu bir döneme giren Türk ekonomisi, hızla uygulamaya alınan finansal önlemler sayesinde şoku kısa sürede atlattı.

14.07.2019Ekonomi
Girişimcilikte Önce Kadın Yarışmasından hayallerin gerçekleşmesine destek

Girişimcilikte Önce Kadın Yarışması'ndan hayallerin gerçekleşmesine destek

"Girişimcilikte Önce Kadın" projesi kapsamında başarılı girişimci kadınlar için bugüne kadar sağlanan cansuyu sermayesi toplam 120 bin TL’yi buldu.

14.07.2019Teknoloji
Volkswagen ve Ford’dan otonom ve elektrikli araçlar” ittifakı

Volkswagen ve Ford’dan "otonom ve elektrikli araçlar” ittifakı

Alman otomobil markası Volkswagen ve ABD'li üretici Ford "otonom ve elektrikli otomobiller" geliştirmek için güçlerini birleştirdiklerini duyurdu.

14.07.2019Teknoloji
Yerli kripto cihazları kritik görevlere hazır

Yerli kripto cihazları kritik görevlere hazır

Bilgi güvenliğinde kritik roller üstlenen kripto cihazlarının yerlileştirmesine yönelik çabalar teşvik edilecek. Bu alanda faaliyet gösteren yerli firmalar ise farklı kurumların ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalar yürütüyor.

14.07.2019Teknoloji
Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı 150 okula 3D yazıcı hediye etti

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı 150 okula 3D yazıcı hediye etti

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı, İstanbul’da bulunan 150 okula donanım desteği amaçlı 3D yazıcı hediye etti.

14.07.2019Teknoloji
EmlakBank’ın aktif büyüklüğü 4,6 milyar TLye ulaştı

EmlakBank’ın aktif büyüklüğü 4,6 milyar TL'ye ulaştı

EmlakBank'ın bu yılın ilk yarısında aktif büyüklüğü 4,6 milyar TL’ye, kullandırdığı fon miktarı ise 1,7 milyar TL’ye ulaştı.

13.07.2019Ekonomi
Genç girişimcilere 200 bin TL destek

Genç girişimcilere 200 bin TL destek

Genç girişimcilerin, teknoloji ve yenilik üzerine fikirleri destekleniyor. Girişimcilere, fikirlerini hayata geçirmeleri için 200 bin TL destek verilecek. Bu destekten yararlanmak isteyenler, vakıf üniversitesinin internet sitesinden 19 Temmuz’a kadar başvuruda bulunabilecek.

13.07.2019Eğitim
Türkiye bunları bekliyor Boyları 5 metreyi aştı

Türkiye bunları bekliyor! Boyları 5 metreyi aştı

Türkiye’nin kenevir üretim merkezi belirlenen Samsun’un Vezirköprü ilçesinde 150 yıllık yerli tohumla ekilen kenevirlerin boyu 5 metreye ulaştı. Bu sene 160 dönüme ekilen yerli kenevirden elde edilecek tohumları tüm Türkiye bekliyor.

13.07.2019Ekonomi
En çok domates üretildi

En çok domates üretildi

TÜİK Kocaeli Bölge Müdürlüğü istatistiklerine göre 2018 yılında Kocaeli, Sakarya, Bolu’da domates, Düzce’de bal kabağı, Yalova’da ise hıyar üretildiği görüldü.

13.07.2019Ekonomi
Cari fazla sürecek

Cari fazla sürecek

Mayıs ayındaki 151 milyon dolarlık cari fazla sonrasında piyasalar haziran ayında da cari fazla verilmesini bekliyor. Uzmanlar, “Mayısta cari açık yıllık bazda 2.3 milyar dolara kadar geriledi. Önümüzdeki aylarda fazlaya geçme olasılığı yüksek. Yılı da hedefin altında cari açıkla kapatabiliriz” diyor.

13.07.2019Ekonomi
Emniyetin mühimmatçısı silah atölyesi kurmuş

Emniyetin mühimmatçısı silah atölyesi kurmuş

EMNİYETİN silah mühimmat biriminde tekniker olarak çalışan ve yasadışı silah satışından dolayı meslekten ihraç edilen A.K., kurduğu atölyede ürettiği silahları suç örgütüne sattığı iddiasıyla gözaltına alındı.

13.07.2019Gündem
Gökçeada lavanta merkezi haline getirilecek

Gökçeada lavanta merkezi haline getirilecek

Türkiye'nin en büyük adası konumundaki Çanakkale'nin Gökçeada ilçesinde lavanta üretiminin yaygınlaştırılarak bölgenin bu alanda bir merkez haline getirilmesi hedefleniyor.

12.07.2019Seyahat
IEA: OPEC+ kısıntılarına rağmen stok fazlası öngörüyoruz

IEA: OPEC+ kısıntılarına rağmen stok fazlası öngörüyoruz

Uluslararası Enerji Ajansı (EIA) Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve diğer büyük üreticilerin (OPEC+) petrol üretimini gelecek dokuz ay boyunca günlük 1.2 milyon varille limitlemesine rağmen stok fazlası öngördüğünü duyurdu.

12.07.2019Ekonomi
O şehirde bir ilk... Görenler çok şaşırıyor

O şehirde bir ilk... Görenler çok şaşırıyor

Mersin’in merkez Mezitli Belediyesi’nin gönüllülere tahsis ettiği sebze üretim alanında siyah domates yetiştirildi.

Küresel petrol arzı haziranda arttı

Küresel petrol arzı haziranda arttı

Küresel petrol arzı haziranda bir önceki aya göre günlük 300 bin varil artışla 100 milyon 280 bin varile çıktı - Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütünün ham petrol üretimi haziranda günlük 90 bin varil azalışla 29 milyon 910 bin varil oldu

12.07.2019Ekonomi
Tavuk yumurtası üretimi azaldı

Tavuk yumurtası üretimi azaldı

Tavuk yumurtası üretimi, mayısta bir önceki aya göre yüzde 1,2 azalarak 1,6 milyar adet olarak gerçekleşti.

12.07.2019Ekonomi
Avrupaya ağaç ihracatı artıyor

Avrupa'ya ağaç ihracatı artıyor

SÜSBİR Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Dündar, "AB ülkelerine yapılan ağaç ve çalı ihracatında, 2018 yılında yüzde 33'lük artış sağlandı. Geçen yıl AB'ye yaptığımız ağaç ve çalı ihracatımız toplam ihracatımızın yüzde 45'ini oluşturdu. Bu yıl da ağaç ve çalı ihracatımızda artış söz konusu. Düzenlediğimiz tanıtımlarla bunu daha da geliştirmeyi hedefliyoruz" açıklamasında bulundu.

12.07.2019Ekonomi
Salça nasıl yapılır Püf noktalarıyla evde salça yapımı

Salça nasıl yapılır? Püf noktalarıyla evde salça yapımı

Kış hazırlıkları denilince ilk akla gelenlerden biri de salça oluyor. Birçok yemeğin yapımında kullanılan salça için malzemeler oldukça kolay, önemli olan ise püf noktalara dikkat etmek. Peki, salça nasıl yapılır? Püf noktalarıyla evde salça yapımını derledik.

Son dakika... Sanayi üretim rakamları açıklandı

Son dakika... Sanayi üretim rakamları açıklandı

Sanayi üretimi mayısta aylık yüzde 1,3 arttı, yıllık ise yüzde 1,3 düştü. Beklenti ise yüzde 2 düşüş  şeklinde bekleniyordu.

12.07.2019Ekonomi
Sanayide ilk teşvik verimliliğe gelsin

Sanayide ilk teşvik verimliliğe gelsin

TÜRKİYE’NİN sanayi, ulaşım, tarım ve konutlarda kullandığı enerjinin büyük bir kısmını boşa harcadığını söyleyen Enerji Verimliliği Derneği Başkanı Murat Kalsın, “Enerjide dışa bağımlı bir ülke olarak maalesef bu alanda elimizdeki kaynakları verimli kullanamıyoruz. Özellikle sanayide dev kuruluşlarımızın acilen kendini yenilemesi gerekiyor. Makine parkları eski kaldığı için hem çevreye zarar veriyorlar hem de verimsizlikten dolayı ekonomik bir kayıp ortaya çıkıyor. 30-40 yıllık tesislerle katma değer üretemiyoruz zaten. Bu dev kuruluşları yenilediğimizde hem üretim daha verimli hale gelecek hem de çevre daha az kirlenecek. Enerjiye ödediğimiz para bizde kalacak” dedi.

12.07.2019Ekonomi
İkinci ligde ciro arttı

İkinci ligde ciro arttı

İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu araştırması sanayinin ikinci liginde şirketlerin cirolarını arttırdığını ortaya koydu. Listedeki şirketler 2018 yılında üretimden net satışlarını yüzde 27.8 oranında arttırarak 107.6 milyar TL’den 137.5 milyar TL’ye yükseltti.

12.07.2019Ekonomi
Türkiye’de İklim Değişikliği Algısı 2019 araştırması: Yeni korku iklim değişikliği

Türkiye’de İklim Değişikliği Algısı 2019 araştırması: Yeni korku iklim değişikliği

Araştırma şirketi KONDA’nın yaptığı ‘Türkiye’de İklim Değişikliği Algısı 2019’ araştırmasına göre Türkiye’deki her 10 kişiden 6’sı iklim değişikliğinden endişeleniyor. Her iki kişiden biri de iklim krizinin etkilerini yaşadığını belirtiyor. Üniversitelilerde farkındalık daha yüksek olurken iklim değişikliği ve afetlerin etkisini hissetmediğini söyleyenlerin cevabı “İklim değişikliğinin ne olduğunu bilmiyorum” yönünde.

12.07.2019Gündem
Volkswagenden Ford ile otonom araçlar ittifakına yeşil ışık

Volkswagen'den Ford ile 'otonom araçlar' ittifakına yeşil ışık

Alman otomobil markası Volkswagen ve ABD'li üretici Ford, şu ana kadar ticari araç üretimine odaklanan iş birliklerinin kapsamını genişletmeye karar verdi.

12.07.2019Teknoloji
Ekonomi alanındaki torba teklif Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul  edildi

Ekonomi alanındaki "torba teklif" Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

11.07.2019Ekonomi
Volkswagenden Ford ile otonom araçlar ittifakına yeşil ışık

Volkswagen'den Ford ile "otonom araçlar" ittifakına yeşil ışık

Alman otomobil markası Volkswagen ve ABD'li üretici Ford, şu ana kadar ticari araç üretimine odaklanan iş birliklerinin kapsamını genişletmeye karar verdiklerini bildirdi.

11.07.2019Ekonomi
Peynir üretim tesisinde patlama

Peynir üretim tesisinde patlama

BALIKESİR’in Manyas ilçesindeki mandırada buhar kazanında meydana gelen patlamada, 1 kişi yaralandı.

11.07.2019Haber

Yazar Sonuçları

Hollanda'nın masalsı yel değirmeni köyü

Hollanda denildiğinde aklına değirmen gelmeyen var mı? Size bu yazımda Hollanda’da şehirle özdeşleşen, anahtarlara süs olan değirmenleri görebileceğiniz en keyifli yerlerden birisinden bahsedeceğim, Zaanse Schans. Hem görsel olarak doyduğumuz hem de değirmenlerle ilgili birçok şey öğrendiğimiz bir günlük turumuzda neler yaptık tüm detaylar Zannse Schans gezi rehberimizde…

16.07.2019

Misafir sanatçılar İstanbul Modern’de

İSTANBUL Modern’in düzenlediği ‘Uluslararası Misafir Sanatçı Programı’na davet edilen sanatçılar gelmeye başladı. Buluşmanın özgün yanı, farklı kentlerden gelen 10 çağdaş sanatçı ile İstanbul’daki zanaatkârların bir müze çatısı altında ilk kez buluşmaları.

16.07.2019

‘1.6 takıntısı acil bitmeli’

“Dünyada otomotiv teknolojisi bambaşka bir yöne giderken, bizim de vergi sistemimizi, teşvik ve ihale uygulamalarımızı, artık bu 1.6 altı/üstü ‘takıntısından’ kurtarmamız acilen gerekmektedir“ yorumunu yapan Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Önerimiz devletin toplam vergi gelirini etkilemeden mevcut sistem yerine yeni vergi sistemine geçilmesidir” diye konuştu.

15.07.2019

Dev torba ihracatında kilo başı 3 Euro’ya çıktı Hindistan’a da yerleşti

İşbir Holding CEO’su Metin Gültepe, Hindistan’da yatırım için nabız yoklamaya giderken, İşbir Sentetik Dokuma A.Ş.’nin durumuna baktı:

14.07.2019

Başkan görevden alındıktan yedi gün sonra, dün ne oldu

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Başkanı’nın görevinden alınmasından 7 gün sonra, dün dünyanın 2 çok önemli merkezinde çok ilginç iki gelişme oldu.

13.07.2019