EKSTRA
MENÜ

Türk Restoranı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.803 haberi bulunmuştur.

Türk Restoranı Haberleri

Sinemadan başka eğlencemiz yok

Sinemadan başka eğlencemiz yok

NBA’deki Utah Jazz’da başarılı bir sezona imza atan Mehmet Okur, eşi Yeliz’i de aldı ve Milli Takım maçlarına hazırlık için Türkiye’ye geldi. Okur çifti, Bursa’ya benzettikleri Utah’da, alışveriş yapmak ve sinemaya gitmek dışında bir eğlence olmadığını söylüyorlar.

22.05.2005Kelebek
Ay yıldızlı bebop şövalyesi MAFFY FALAY

Ay yıldızlı bebop şövalyesi MAFFY FALAY

Cazın efsanevi isimlerinden Dizzy Gillespie, 1956 Mayısı’nda Amerikan caz dergisi Metronom’da yayımlanan röportajda ondan şöyle bahsetmişti: ‘Türkiye’de müthiş bir trompetçiyle karşılaştım. Miles Davis’le bile boy ölçüşebilir.’ Aradan geçen 49 yılda Miles’ın şöhretine ulaşamasa da, Muvaffak ‘Maffy’ Falay’ın gökkuşağı kadar renkli bir hayatı oldu.

2.07.2005Kelebek
Memleketten uzaktaysan rakının kokteylini bile yaparsın

Memleketten uzaktaysan rakının kokteylini bile yaparsın

Bir eylül ikindisinde Kumkapı’daki Kör Agop Meyhanesi’nde Arzu Balkan, Tamer Karadağlı ve Emrah Yücel’le birlikteyiz. Tiyatro sanatçısı olan Arzu Balkan ve Tamer Karadağlı çiftini herkes tanıyor. Arzu Balkan Karadağlı, seslendirme işine lise yıllarında başladı. TRT çocuk oyunlarında rol aldı. 22 yaşında Bilkent Üniversitesi’nde öğretim görevlisi oldu.

16.09.2005Kelebek
Çalıştığı otelin kiracısı oldu

Çalıştığı otelin kiracısı oldu

Swissotel’in ziyafet müdürüyken Türk restoranı açma hayali kuran Bülent Aydın, otelin yanındaki binayı Naz Turkish Cuisine adıyla hizmete sokarak, çalıştığı otelin kiracısı oldu.

10.11.2005Kelebek
Teknolojiyi geleneklerle dans ettiren dünya devi

Teknolojiyi geleneklerle dans ettiren dünya devi

1890 yılında Japonya’yı ziyaret eden Osmanlı Donanması’na ait Ertuğrul Firkateyni ile başlayan Türk- Japon ilişkileri, büyük bir faciayla start almıştı. Tayfuna yakalanıp batan gemimizde 649 denizciden sadece 69’u kurtulmuş ve onlar da Japon Donanması’na ait bir gemiyle Türkiye’ye yollanmıştı. Bu acı olayın üzerinden tam 115 yıl geçti ve siyasi arenada hiçbir sorun yaşamadığımız Japonya ile ilişkiler, en fazla ekonomik alanda gelişti.

13.11.2005Seyahat
6 Türk restoranı dünyanın en iyileri arasına girdi

6 Türk restoranı dünyanın en iyileri arasına girdi

Amerikan "Food & Wine" dergisi, dünyanın 40 ayrı kentindeki "en iyi restoranlar" listesinde 6 Türk restoranına yer verdi. Derginin "2007’de gidiniz" tavsiyesiyle hazırladığı listesine girmeyi başaran Türk lokanlarının tümü İstanbul’da.

9.04.2007Seyahat
Aydeeee, sabahlar olmasın

Aydeeee, sabahlar olmasın!

Birlikte gülüyor, eğleniyor, alkışlıyor, dans ediyorlar. Kahkaha sudan ucuz, göbeğin bini bir para. Bu insanların bir internet sitesinden tanıştığına inanır mısınız? Ben de inanmazdım. Geçen hafta rakıseverlerin takıldığı BüyükKeyif sitesinin gecesi vardı. Şamatadan, tepinmeden neredeyse Yakup-2’yi yıkacaklardı. Tam bir rakı kardeşliği. Onların eğlencesine Yeni Rakı Fasıl Ekibi’nin kışkırtıcı nidaları eşlik ediyor: Aydeeee sabahlar olmasın!

28.06.2007Kelebek
Toplum baskısı eğlenceyi kısıyor

Toplum baskısı eğlenceyi kısıyor

Füsun Taşgın, 20 yıldır Türkiye’nin en önemli restoranlarında işletmecilik yapmış. Sadece Türkiye’de değil yurt dışında da Türk mutfağı ve damak zevkinin tanıtılmasına yönelik çalışan Taşgın, şimdi ise genel müdürü olduğu Çeşme Babylon’da İzmirliler ve Çeşme’ye gelen turistlere hizmet veriyor.

14.07.2007Ege
Bu sefer de Talabani söylentisi vurdu

Bu sefer de Talabani söylentisi vurdu

Leyla Zana'nın LC Waikiki'ye ve Bandırma kökenli Gross Market'e ortak olduğu yönünde çıkarılan söylentiler, bu kez Revan restoranı vurdu. Talabani'nin ortak olduğu yönündeki söylentiler, restoranı müşterisiz bıraktı.

13.11.2007Gündem
Kebapla en iyi Boğazkere, tavuk ve balıkla Narince

Kebapla en iyi Boğazkere, tavuk ve balıkla Narince

İsa Bal (38) Adanalı bir işçi ailesinin çocuğu. 1996’da dil öğrenmek için Londra’ya gitti. Önce bir dil okulunu sonra şarap kursunu bitirdi. Üç yıl önce dünyanın en iyi restoranlarından sayılan, İngiltere’nin az sayıdaki üç Michelin yıldızlı restoranlarından Fat Duck’ta (Şişman Ördek) iş buldu.

3.05.2008Kelebek
Teknoloji ve televizyon New York’ta buluştu

Teknoloji ve televizyon New York’ta buluştu

Alcatel Lucent Kurumsal Pazarlama ve İletişim sorumlusu Hande Kürküt, Tiyaro Oyuncusu ve Seslendirme Sanatçısı Ziya Kürküt ile e.yaşam Yayın Yönetmeni Yurtsan Atakan New York’un Michelin Yıldızlı restoranları Bouley, Cafe Boulud ve Aureole ile trendi Türk restoranı Pera’da teknolojik gelişmelerin tiyatro ve televizyonu nasıl etkilediğini konuştu.

26.06.2008Kelebek
Asistan olamadı Çinde tüccar oldu

Asistan olamadı Çin'de tüccar oldu

ÖSS'de ilk 100 arasına girerek Bilkent Üniversitesi Ekonomi bölümünü burslu olarak 1997 yılında tamamlayan Erzurumlu Gökhan Barın, İngilizcesi yetersiz olduğu gerekçesiyle Atatürk Üniversitesi'ne asistan olarak alınmamasının ardından 1998 yılında gittiği Çin'de kurduğu firmayı, 15 ülkeyle iş yapan bir marka haline getirmeyi başardı.

1.08.2008Ekonomi
New York’ta 3 restoran açtı kavşağa adı verildi

New York’ta 3 restoran açtı kavşağa adı verildi

New York’ta yaşayan Kıbrıslı işadamı Ayhan Hasan, bir semte 3 adet restoran açınca kavşağa adını verdiler.

29.08.2008Ekonomi
Yurtdışındaki en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışındaki en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışına çıkınca gittiği ülkelerin lezzetlerini denemek isteyenler ağırlıkta olsa da, yanı yakıla Türk mutfağı arayanlar da var. Türk mutfağı dünyanın en zengin mutfaklarından biri olmakla kalmıyor, dünyanın çeşitli köşelerine de yayılıyor. Hiç ummadığınız bir ülkede karşınıza bir restoranı çıkarsa şaşırmayın! Yurtdışındaki Türk restoranları bir yandan gönüllü turizm elçisi gibi çalışıp Türk mutfağını tanıtırken, yurdışında yaşayan Türklerin memleket hasretini de dindiriyor.

16.10.2008Kelebek
Yurtdışında en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışında en iyi 10 Türk restoranı

Yurtdışına çıkınca gittiği ülkelerin lezzetlerini denemek isteyenler ağırlıkta olsa da, yanı yakıla Türk mutfağı arayanlar da var.

17.10.2008Seyahat
Madridde Türk simidi satılıyor

Madrid'de 'Türk simidi' satılıyor

İspanya'da yaşayan Türk girişimci Rıza Gümüş, bu ülkede simit satmaya başladı.

14.02.2009Dünya
Michelin yıldız savaşları

Michelin yıldız savaşları

Dünyanın en iyi restoranlarını belirlemek için kullanılan, yıldızlı derecelendirme sistemiyle tanınan Michelin Rehberi, bu yıl 100’ncü sayısını çıkardı. Gurmelere yönelik referans rehberinde bugüne kadar hiçbir Türk restoranı yer almadı. Buna rağmen bizim restoranlarda bir Michelin rekabetidir gidiyor. Kimisi Michelin yıldızlı restoranlarda çalışan aşçıları kadrosuna aldı, kimisi yıldızlı lokantaların aşçılarını birkaç günlüğüne Türkiye’ye getirdi. Kimisi de bu yazın mönüsünü Michelin yıldızlı aşçıya hazırlattı.

10.04.2009Kelebek
Türkiye rehbere girer mi

Türkiye rehbere girer mi

Pek çok ülke ve restoranı kapsayan Michelin rehberinin direktörü Jean-Luc Naret, Türkiye’nin rehbere girme şansını değerlendirdi:

8.05.2009Seyahat
Yıldızların ötesinde, hayal tatilleri

Yıldızların ötesinde, hayal tatilleri

Geçen hafta zor(!) bir görevi yerine getirdim. Antalya’da yıldızı bol tesislerdeki yaşamı gözlemleyecektim. Acımasız, rutubetli sıcağa rağmen bu muhteşem tesislerde havuzları, denizi, kumsalı, güneşi, şemsiye gölgeliklerini, restoranları, barları denetledim, insanları gözleyip, rahat para harcayanların tatil alışkanlıkları konusunda ip uçları elde etmeye çalıştım.

12.07.2009Kelebek
Türkiye, Brezilyalı Petrobras’la el ele Irak’ta petrol arayacak

Türkiye, Brezilyalı Petrobras’la el ele Irak’ta petrol arayacak

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Brezilya gezisinde ilk uçak yapımı girişiminin ardından Irak’ta petrol arama anlaşması da yapıldı. TPAO, Brezilyalı şirket Petrobras ile yeni bir anlaşma yaparken ilk hedef Irak topraklarında petrol aramak olarak belirlendi.

28.05.2010Ekonomi
Hollywood yıldızlarının en sevdiği Türk yemekleri

Hollywood yıldızlarının en sevdiği Türk yemekleri

New York’ta 1992 yılından beri Amerikalı ünlü isimlerin uğrak yeri haline gelen Türk Restoranı Turkish Kitchen’ın yetkilileri hangi ünlünün, hangi Türk yemeğini sevdiğini açıkladı.

30.07.2010Kelebek
Sharon şiş kebap Brad Pitt Adanacı

Sharon şiş kebap Brad Pitt Adanacı

ABD’nin New York kentinin en sevilen restoranlarından olan ve Amerikalı yıldızların uğrak yeri haline haline gelen Türk restoranı Turkish Kitchen’ın yetkilileri, hangi ünlünün, hangi Türk yemeğini sevdiğini açıkladı.

30.07.2010Dünya
Şansal’a sakatat yedirdim dört damarı değişti

Şansal’a sakatat yedirdim dört damarı değişti

Hemen hemen dünyanın tüm ülkelerini gezen ve tüm dünya mutfağını bilen Mustafa Denizli İren pilavına ve Pekin ördekli dürüme bayılıyor. Ama iş eve siparişe gelince suşiden şaşmıyorlar. Sakatata ise ayrı bir düşkünlüğü var

22.01.2011Seyahat
Naz ile Kıpı Kıpır Günler

Naz ile Kıpı Kıpır Günler

Naz’da lezzet keyifle buluşuyor.

23.03.2011Etkinlikler
Alexten önce Kona vardı

Alex'ten önce Kona vardı

Gelin bugün sizi biraz geçmişe götüreyim..

Yani bir 10-15 yıl öncesine..

7.06.2011Futbol
Naz Turkish Cusinede Babalar Günü

Naz Turkish Cusine'de Babalar Günü

Babanızla birlikte boğaz manzarası eşliğinde harika bir yemek...

16.06.2011Etkinlikler
Rebrov İstanbul yolcusu

Rebrov İstanbul yolcusu

Ukrayna Beşiktaşlılar Derneği, yaklaşan Dinamo Kiev maçı öncesi Dinamo Kiev'in yardımcı hocası Sergey Rebrov ve önde gelen Dinamo Kiev taraftarlarına yemek verdi.

12.10.2011Futbol
Dikkat 7/24 patron çıkabilir

Dikkat 7/24 patron çıkabilir!

Artaş İnşaat, Avrupa Birliği ile tam üyelik müzakerelerinin başladığı 2004’te yarattığı Avrupa Konutları markasıyla 6 bin 315 konutu teslim etti, 3 bin konutun yapımı devam ediyor. Artaş İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya iş disiplinini anlattı

29.10.2011Kelebek
Londra’ya 10 milyon sterlin yatırıyor, 7 restorana çıkıyor

Londra’ya 10 milyon sterlin yatırıyor, 7 restorana çıkıyor

Vogue, Anjelique, Zuma, Kitchenette gibi markaları bünyesinde bulunduran İstanbul Doors, Tom Aikens Group’u alarak girdiği Londra’da iddialı plan yaptı. İstanbul Doors’un ortaklarından Levent Büyükuğur, “Şu anda Londra’da 3 olan restoran sayımızı yıl sonunda 7’ye çıkaracağız. Londra’da toplam 10 milyon sterlin yatırım yapmış olacağız” dedi.

21.01.2012Ekonomi
Avukatı soyuldu

Avukatı soyuldu

Wikileaks’in kurucusu Jullian Assange’ın avukatı Mark Stephens’ın bürosu önceki gece soyuldu.

28.02.2012Gündem
Savaş yorgunu Dili huzurun tadını çıkarıyor

Savaş yorgunu Dili huzurun tadını çıkarıyor

Dili, Avustralya’nın kuzeyindeki Timor Adası’nın en büyük iki şehirlerinden biri. Doğu Timor Demokratik Cumhuriyeti’nin başkenti, sömürge mimarisi örneği tarihi yapıları, tropik bitki örtüsü ve gözalabildiğine uzanan sahilleriyle ünlü bir turizm merkezi olabilirdi. Fakat son 60 yılda birbirini izleyen savaşlar nedeniyle dünyaya açılamadı. 2006’dan bu yana Birleşmiş Milletler’in gözcülüğünde kente barış geldi. Kalkınma hamlesi başlatıld. Kapadokyalı gezgin İsmet İnce, iki ay önce adayı gezdi, izlenimlerini yazdı.

2.04.2012Seyahat

Yazar Sonuçları

Kiwi’ler ülkesinde bir öğle yemeği

Gördüğüm hiçbir yere benzemiyor. Bütün bir ülkenin Trabzon Ayder Yaylası görüntüsünde ve dokusunda olduğunu düşünün. Yemyeşil çayırlar, ulu ağaçlar ve sükunet. Çayırların üzerine sürü sürü koyun yerleştirin. İşte Yeni Zelanda böylesi güzel ve huzurlu bir görüntü arz ediyor.

30.01.2005

O cenazeye gitmesi gerekirdi

Uyudu sonunda... Parmak uçlarımda odasını terk ediyorum, son sürat hazırlanmaya başlıyorum.

3.06.2005

Meclisteki sürpriz

Geçen hafta Hollanda’daydım. Lahey’de parlamentoya gittim. Genel kurul salonunun kürsüsünde bir kadın milletvekili konuşuyordu. Tesadüfe bakın ki Türk’tü. O sırada bir kapı açıldı. Gördüğüm manzara karşısında gözlerim yuvasından çıktı...

13.12.2005

Adını koruyucu azizeden alan şehir SANTIAGO

Dünyanın en muhafazakar ülkelerinden biri olan Şili’de, geçtiğimiz günlerde yapılan devlet başkanlığı seçiminde ilk defa bir kadın, iktidarın sahibi oldu. Boşanmış, sosyalist ve dindar olmayan biri için bu görülmemiş bir başarıydı. Boşanmanın 2004’te serbest bırakıldığı, kürtajın hálá yasaklar listesinde bulunduğu Şili’nin yeni devlet başkanı Michelle Bachelet’nin hikayesini ve gelmiş geçmiş en büyük dünya ozanlarından birisi olan Pablo Neruda’nın şehrini merak ediyorsanız aşağıdaki satırlardaki yolculuğumuza katılın.

5.02.2006

Modern Sanat’ta heykel günleri

15 heykeltraşın başyapıtlarının bir araya geldiği "Modern Heykel-Bellek ve Ölçek" sergisinin açılışı, geçtiğimiz akşam İstanbul Modern Sanat Müzesi’nde yapıldı.

12.02.2006

Yabancı konuk Feriye’de ağırlanır

Türk mutfağıyla çok övünürüz de iş yabancı misafirleri ağırlayacak bir Türk restoranı bulmaya gelince fena halde çuvallarız.

13.07.2006

Alkol promili ölçen bar

Reasürans içindeki yeni barlardan Therapy’nin şahane bir uygulaması var.

21.01.2007

Kartanesi aşıkları

Tuba Ünsal, geçtiğimiz haftayı başrolünde oynadığı "Küçük Hanım Kartanesi" adlı filmin çekimleri nedeniyle Uludağ’da geçirdi.

30.01.2007

Kobe’deki dostlarımız

Türkiye’nin, neden tüm dünyada Japonya’ya karşı en çok sempati besleyen ülke olduğunu bilen var mı?

16.09.2007

Türk şarabı üç Michelin yıldızlı restorana girdi

Sonunda bir Türk şarabı üç Michelin yıldızlı bir restoranın şarap listesine girmeyi başardı.

10.04.2008

Fransa’daki Türk yılı da Expo 2015 gibi olmasın

2009 Fransa’da Türk yılı olarak kutlanacak, iki yıl önce Ermeni yılı olarak yapılan kutlamalarda Ermeniler iyi organizasyonlar yapmış ve ses getiren işlere imza atmışlardı.

19.05.2008

Bir havayolu şirketi fazla bilet keser mi

BİR grup işadamı eşleriyle birlikte Ramazan Bayramı tatilini Uzakdoğu’da geçirmiş, 27 Eylül Pazar akşamı Şanghay-İstanbul uçmayı planlamıştı. Hepsi de THY’den business-class bilet almıştı.

4.10.2009