EKSTRA
MENÜ

Türk Restoranı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.784 haberi bulunmuştur.

Türk Restoranı Haberleri

Ahu Aysalın yazlık evi beach club oldu

Ahu Aysal'ın yazlık evi beach club oldu

Geçtiğimiz aralık ayında İstanbul’daki oteli Les Ottomans’ı icra yoluyla elden çıkaran cemiyetin ünlü ismi Ahu Aysal, Bodrum’daki yazlığını da sattı. Gündoğan’daki muhteşem ev, beach club’a dönüştü.

30.04.2021Magazin
‘Çok değerli bir mutfağımız olmasına rağmen dünyada Türk mutfağı konuşulmuyor...’ Peki ama neden

‘Çok değerli bir mutfağımız olmasına rağmen dünyada Türk mutfağı konuşulmuyor...’ Peki ama neden?

Şef Somer Sivrioğlu, geçen hafta bir programda “Türk mutfağı dünyada ilk 10’da sayılmaz” dedi ve büyük bir tepki aldı. Hem Somer Şef’e hem de mutfağımızı tanıtmak için çalışan şeflere, akademisyenlere sorduk: Türk mutfağı uluslararası arenada nasıl algılanıyor? Bir mutfak nasıl daha bilinir hale getirilir?

10.01.2021Hürriyet Pazar
Somer Şef kimdir, nereli İşte MasterChef Somer Sivrioğlu’nun hayatı

Somer Şef kimdir, nereli? İşte MasterChef Somer Sivrioğlu’nun hayatı

Somer Şef, MasterChef 2020 jürisi arasında bulunuyor. Seçmelerin tüm hızıyla devam ettiği yarışmada yorumları ile dikkat çeken Somer Sivrioğlu ile ilgili araştırmalar hızlandı. İzleyiciler 'Somer Şef kimdir, nereli?' sorularına yanıt arıyorlar. İşte 25 Mayıs 1971 yılında dünyaya gelen ünlü şef ile ilgili bilgiler...

27.07.2020Televizyon
2020 MasterChef Türkiye yarışmacıları belli oldu mu MasterChefte turu geçen yarışmacı adayları

2020 MasterChef Türkiye yarışmacıları belli oldu mu? MasterChef'te turu geçen yarışmacı adayları

MasterChef Türkiye 2020 sezonu ekran macerasına hızlı bir başlangıç yaptı. MasterChef yarışmacı adayları teker teker jüri karşısına çıkıp yaptıkları yemek ile onları etkilemeye çalışıyor. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacıları belli oldu mu? MasterChef Türkiye'de bugüne dek kimler ilk tur geçmeyi başardı?

20.07.2020Televizyon
MasterChef Türkiye yarışmacısı Deniz Aktuğ kimdir, yaşında

MasterChef Türkiye yarışmacısı Deniz Aktuğ kimdir, yaşında?

MasterChef Türkiye'de yarışan isimlerden biri de Deniz Aktuğ oldu. MasterChef Türkiye 2020'nin elemelerine katılan Deniz Aktuğ, yaptığı yemeklerle bir üst tura kalmayı başardı. Hayalinin bir Türk restoranı açmak olduğunu belirten genç yarışmacının ilerleyen bölümlerde yarışta kalıp kalmayacağı belli olacak. Peki, MasterChef Türkiye yarışmacısı Deniz Aktuğ kimdir, yaşında?

20.07.2020Televizyon
Somer Sivrioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında

Somer Sivrioğlu kimdir, nereli ve kaç yaşında?

1971'de İstanbul'da dünyaya gelen Somer Sivrioğlu, 1996 yılına kadar Türkiye'de kaldı. 25 yaşında iken 1995 senesinde Yüksek Lisans yapmak için Avustralya'ya gitmiştir. Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otelcilik bölümünden mezun olmuş, daha sonra master yapmıştır.

13.07.2020Televizyon
Andre Wisdom bıçaklı saldırıya uğradı Yeni Mesut Özil vakası...

Andre Wisdom bıçaklı saldırıya uğradı! Yeni Mesut Özil vakası...

İngiltere'de yeni bir Mesut Özil vakası yaşandı. Derby County forması giyen Andre Wisdom, Liverpool'da arabasından iner inmez bıçaklandı. Hastaneye kaldırılan 27 yaşındaki futbolcunun tedavisi sürerken saldırganın yakalanması için soruşturma başlatıldı.

30.06.2020Futbol
Sead Kolasinacın eşi havalimanına silah getirince gözaltına alındı

Sead Kolasinac'ın eşi havalimanına silah getirince gözaltına alındı

Arsenal'in başarılı savunmacısı Sead Kolasinac'ın eşi Bella Kolasinac, Londra'da havalimanına şok silahı sokmaya çalışınca göz altına alındı.

23.05.2020Futbol
Londra’da lezzet keşfi

Londra’da lezzet keşfi

Caddelerinde her dilden, her ırktan insanın bir arada yaşadığı kalabalıkların içinde tek başına kalabileceğiniz ve gerçek huzuru bulabileceğiniz bir dünya kenti Londra… Kozmopolit yapısı mutfağına da yansıyan başkentte canınızın çektiği tadamayacağınız ülke mutfağı yok. Yıllardır şehrin tüm restoranları ve kafelerinin altını üstüne getirdim. Vazgeçemediğim ve çoğu kişinin bilmediği lezzet duraklarını belirledim. İşte size Londra yeme-içme rehberi…

29.01.2020Seyahat
Johnson’a Türk bayrağı, Brexit’e özel menü

Johnson’a Türk bayrağı, Brexit’e özel menü

Boris Johnson’la yıllardır arkadaş olduklarını ve çiçekleri kendi elleriyle yetkililere teslim ettiğini belirten Hüseyin Özer, Hürriyet’e konuştu:

4.01.2020Avrupa
Duayen gazeteci Faruk Zabcı’ya ‘Yaşam Boyu Başarı’ plaketi

Duayen gazeteci Faruk Zabcı’ya ‘Yaşam Boyu Başarı’ plaketi

İngiltere Türk Gazeteciler Birliği üyelerinin bir araya geldiği geleneksel yıl sonu yemeğinde, 50 yıllık usta gazeteci Faruk Zabcı’ya ‘Yaşam Boyu Başarı’ plaketi verildi.

23.12.2019Avrupa
Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Cevap böyle geldi: Naziler gizli gizli döner yer

Danimarka’dan Güney Afrika’ya hamburgere kafa tutuyor ama büyük zincirlerin aksine küçük işletmeler sistemiyle yayılıyor. Birçok Avrupa kentinde sayıları binlere ulaştı. Sempozyumlar düzenleniyor, tezlere konu oluyor. Yurtdışındaki macerasına kaldırım kenarlarında başlayan Türk döneri ikinci vatanı Almanya’da ‘yeni nesil dönerci’lerle sınıf atlıyor; dünyanın önemli otellerinin mönülerine giriyor. Üstelik artık kuvvetli bir siyasi sembol. Nasıl mı?

24.11.2019Hürriyet Pazar
Somer Şef kimdir İşte MasterChefin jüri üyesi Somer Sivrioğlunun biyografisi

Somer Şef kimdir? İşte MasterChef'in jüri üyesi Somer Sivrioğlu'nun biyografisi

Rekabet ve mücadelenin her geçen gün arttığı MasterChef yarışma programında, jüri üyeleri gündeme gelmeye devam ediyor. Bu isimler arasında yer alan ve yarışmacılarla girdiği polemikler, bazen de eğlenceli anlarla ekranlara yansıtan jüri üyesi Somer Şef, izleyenler tarafından merak konusu oldu. "Somer Şef kimdir?" sorusunun cevabını öğrenmek isteyenler Somer Sivrioğlu'nun hayatını araştırıyor. Peki, MasterChef'in jüri üyesi Somer Şef kimdir ve kaç yaşındadır?

9.10.2019Televizyon
MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir İşte MasterChef Türkiye jürisi

MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi

Seyirciler tarafından büyük ilgi gören MasterChef Türkiye'de heyecan hız kesmeden devam ediyor. Birbirinden yetenekli yarışmacıların jüri karşısında ter döktüğü yarışmada, bu sezon jüri koltuğunda oturan Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu, yarışmanın hayranları tarafından merak konusu oldu. Peki, MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimlerdir? İşte MasterChef Türkiye jürisi hakkında bilgiler.

1.09.2019Televizyon
MasterChef Türkiye jürisi kimler MasterChef hangi günler yayınlanıyor

MasterChef Türkiye jürisi kimler? MasterChef hangi günler yayınlanıyor?

İlgiyle izlenen yemek yarışması MasterChef Türkiye'de heyecan hız kesmeden devam ediyor. Birbirinden farklı üç jüri üyesinin yer aldığı yarışmada, zaman zaman duygusal zaman zaman da gergin anlar yaşanırken, MasterChef Türkiye'nin jüri üyeleri internette merak konusu oldu. Peki, programın jüri koltuğunda oturan Mehmet Yalçınkaya, Danilo Zanna ve Somer Sivrioğlu kimdir? İşte, MasterChef Türkiye jürisi hakkında detaylı bilgiler.

26.08.2019Televizyon
MasterChef Türkiye yarışması jüri üyeleri kimler Yarışmacılar belli oldu mu

MasterChef Türkiye yarışması jüri üyeleri kimler? Yarışmacılar belli oldu mu?

Kısa bir aranın ardından, geçtiğimiz hafta ekran macerasına yeniden başlayan MasterChef Türkiye'de eleme heyecanı devam ediyor. Haftanın üç günü ekranlara gelen iddialı yemek yarışmasında, yemek konusunda profesyonel şefler jüri koltuğunda oturuyor. Özellikle bu sezon jüriye dahil olan İtalyan şef Danilo Zanna, adından söz ettirmeye başladı. Peki, MasterChef Türkiye yarışması jüri üyeleri kimler? MasterChef yarışmacıları belli oldu mu?

25.08.2019Televizyon
MasterChef jüri üyesi Somer Sivrioğlu kimdir

MasterChef jüri üyesi Somer Sivrioğlu kimdir?

Sevilen yarışma programı MasterChef Türkiye'de heyecan devam ediyor. Yarışmanın en dikkat çeken jüri üyelerinden Somer Sivrioğlu'nun kim olduğu, özel yaşamı ve kariyeri merak konusu oldu. Peki, MasterChef jüri üyesi Somer Sivrioğlu kimdir?

24.08.2019Televizyon
MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler MasterChef yarışmacıları nasıl seçilecek

MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler? MasterChef yarışmacıları nasıl seçilecek?

MasterChef Türkiye yarışmasının yeni sezonu 18 Ağustos Pazar günü ekran macerasına başladı. Sık sık duygusal anların yaşandığı MasterChef Türkiye, gerek yarışmacıları gerekse jüri üyeleriyle konuşuluyor. Peki, MasterChef Türkiye jüri üyeleri kimler? MasterChef yarışmacıları nasıl seçilecek?

24.08.2019Televizyon
MasterChef 3. bölüm fragmanı yayınlandı mı

MasterChef 3. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Birbirinden iddialı yarışmacılar ve alanlarında uzman şeflerin jüri koltuğunda oturduğu MasterChef, yeni sezon 2. bölümü ile ekranlara geldi. İlgiyle izlenen yarışmanın seyirci karşısına çıkan 2. bölümü sonrası, yeni bölüm fragmanı izleyenler tarafından merak konusu oldu. Peki, MasterChef 3. bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte, yarışmanın yeni bölümüne dair bilgiler.

19.08.2019Televizyon
MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu kimdir ve kaç yaşındadır

MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu kimdir ve kaç yaşındadır?

Yemek yarışması MasterChef Türkiye, kısa bir aranın ardından yeni sezonu ile ekranlara geri dönüş yaptı. İzleyenler tarafından ilgiyle takil edilen yarışmanın, yeni sezonda jüri koltuğunda oturan Somer Sivrioğlu'na ilişkin bilgiler, seyredenler tarafından merak konusu oldu. Peki, MasterChef jürisi Somer Sivrioğlu kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, meslek hayatında birçok dalda ödül alan Somer Sivrioğlu ile ilgili bilgiler.

19.08.2019Televizyon
MasterChef yeni sezon jüri üyeleri kimler

MasterChef yeni sezon jüri üyeleri kimler?

İlgiyle izlenen yemek yarışması MasterChef Türkiye yeni sezonu ile ekranlara geri dönüş yaptı. Yarışmanın birbirinden farklı ve yetenekli jüri üyeleri, ilk bölümü ile dikkatleri üzerine çekerek MasterChef Türkiye hayranları tarafından konuşulmaya başlandı. Geçen sezon jüri koltuğunda oturan Hazer Amani'nin yerine bu sezon Türkiye'nin yakından tanıdığı bir isim dahil oldu. Peki, MasterChef yeni sezon jüri üyeleri kimler? İşte, o konu hakkında bilgiler.

19.08.2019Televizyon
MasterChef Türkiye yeni sezon jüri üyeleri kimler

MasterChef Türkiye yeni sezon jüri üyeleri kimler?

MasterChef Türkiye’nin yeni sezonu öncesinde en çok merak edilen konulardan biri de jüri üyeleri oldu. Her biri kendi alanında uzman olan MasterChef Türkiye jürileri, bir yandan yemekleri yorumlarken bir yandan da hem yarışmacılara hem de ekran karşısındakilere farklı bilgiler verecek. Peki, MasterChef Türkiye yeni sezon jürileri kimler?

18.08.2019Televizyon
Somer Sivrioğlu kimdir İşte Somer Şef hakkında merak edilenler

Somer Sivrioğlu kimdir? İşte Somer Şef hakkında merak edilenler

MasterChef Türkiye yarışmacılarıyla olduğu kadar jüri üyeleriyle de dikkatleri üzerine çekiyor. Somer Sivrioğlu, MasterChef Türkiye jüri üyeliğine devam ediyor. Restorancılığa annesinden aldığı eğitimler ile başlayan Somer Sivrioğlu, en iyi et, en iyi restorant, en iyi lezzet ödülü gibi birçok dalda ödül aldı. Peki, Somer Sivrioğlu kimdir?

18.08.2019Televizyon
MasterChef Türkiyenin jüri üyeleri kimdir

MasterChef Türkiye'nin jüri üyeleri kimdir?

MasterChef Türkiye'nin yeni sezonunda yemekleri değerlendirecek jüriyi yakından tanıyalım...

16.08.2019Televizyon
Cengiz Ünderden 100 adet kurban bağışı

Cengiz Ünder'den 100 adet kurban bağışı

Milli futbolcu Cengiz Ünder’in Türkiye Diyanet Vakfına (TDV) yaptığı 100 adet kurban bağışının bir kısmı, İtalya'nın başkenti Roma'daki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.

12.08.2019Futbol
Türk restoran müdürü, müşterinin hayatını kurtardı

Türk restoran müdürü, müşterinin hayatını kurtardı

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir Türk restoranı müdürü Cem Canpolat, müşterinin boğazına kaçan yemeği tek hamle ile çıkarmayı başararak hayatını kurtardı.

1.08.2019Haber
‘Heimlich Manevrası’yla hayat kurtardı

‘Heimlich Manevrası’yla hayat kurtardı

İngiltere’nin başkenti Londra’daki bir Türk restoranının müdürü Cem Canpolat, köfte yerken nefes borusu tıkanan müşterisini, ‘Heimlich Manevrası’yla kurtardı.

31.07.2019Avrupa
‘Amine’nin elleri titriyordu’

‘Amine’nin elleri titriyordu’

Londra’da bıçaklı iki kişinin saldırısına uğrayan Mesut Özil ile takım arkadaşı Sead Kolasinac’ın sığındığı Türk restoranı Likya’nın müdürü konuştu: “Amine Gülşe’nin elleri titriyordu.”

26.07.2019Avrupa
215 nüfuslu köye pizzacı açtı Siparişlere yetişemiyor

215 nüfuslu köye pizzacı açtı! Siparişlere yetişemiyor

İsveç’te 50 yıl yaşadıktan sonra emekli olan 71 yaşındaki Mustafa Aydın, memleketi Çorum’un Kargı ilçesine bağlı 215 nüfuslu Çetmi Köyü’ne dönerek pizzacı açtı. Çevre illerden ve komşu köylerden de müşterilerin akın ettiği Pizzacı Musti, siparişlere yetişmekte zorlanıyor.

1.07.2019Avrupa
İsveçten Çoruma geldi, dükkan açtı Çevre illerden onun için akın ediyorlar

İsveç'ten Çorum'a geldi, dükkan açtı! Çevre illerden onun için akın ediyorlar

İsveç’de 50 yıl yaşadıktan sonra emekli olan 71 yaşındaki Mustafa Aydın, Türkiye dönerek memleketi Çorum’un Kargı ilçesine bağlı Çetmi Köyü’ne pizzacı dükkanı açtı.

1.07.2019Ekonomi
Çölde safari, AVM’de kayak, suni gölde sörf

Çölde safari, AVM’de kayak, suni gölde sörf

Ultra modern tatil şehri Dubai’ye beşinci gidişimden sonra bu yazıyı yazmak için yeterlilik belgesine ulaştığımı düşünüyorum. Dünyanın birçok ‘en’ine sahip bu şehirde en yükseği, en görkemlisi, en büyüğü gibi ünvanlara sahip yapıları satır aralarına serpiştirirken en güzel yeme-içme ve eğlence mekânlarını da aktarıyorum. Seyahat planlarınız arasında Dubai varsa, gitmeden önce bu yazıyı mutlaka okuyun.

6.06.2019Seyahat
‘Gümrük Birliği’ni güncellemek için çalışma grubu kurduk’

‘Gümrük Birliği’ni güncellemek için çalışma grubu kurduk’

Almanya Ekonomi Bakanlığı Müsteşarı ve Türkiye Sorumlusu Oliver Wittke, Türkiye-AB arasında Gümrük Birliği’nin genişletilmesinin önündeki engelleri kaldırmak için bir çalışma grubu kurduklarını açıkladı.

3.04.2019Avrupa
Şu anda bir biletim olsa Paris’e gideceğime İstanbul’a gelirim

Şu anda bir biletim olsa Paris’e gideceğime İstanbul’a gelirim

Daha 21 yaşındaydı. Halasından ödünç aldığı 60 sterlin’le bir şehir ve yaşam dergisi kurmaya karar verdi. Ama o gün, o mutfak masasında çalışırken yaptığı şeyin, 50 yıl sonra dünyanın 40 şehrinde yayımlanan dev bir yayına dönüşeceğinden habersizdi. Time Out’un, 72 yaşındaki kurucusu Tony Elliott’la, âşığı olduğu İstanbul’u, şehrimizi neden sevdiğini, yayıncılığın yarım asırlık geçmişini, geleceğini ve Londra’da esen Türk rüzgârını konuştuk.

10.02.2019Hürriyet Pazar
Somer Sivrioğlu kimdir, eşi kim

Somer Sivrioğlu kimdir, eşi kim?

Gündemdeki haberlerin ardından Somer Sivrioğlu’nun hayatı yeniden gündeme geldi. MasterChef'in jüri üyesi Somer Sivrioğlu'nun yurt dışında yaşayan eşini program editörlerinden biriyle aldattığı haberlerine eşinden yanıt geldi. Peki, Somer Sivrioğlu kimdir, eşi kim?

6.02.2019Magazin
Hollanda’da en fazla en iyi yorumu alan Türk ‘Yılın En İyi Restoranı Ödülü’nü aldı

Hollanda’da en fazla en iyi yorumu alan Türk ‘Yılın En İyi Restoranı Ödülü’nü aldı

Hollanda’da hizmet veren çevrimiçi yemek sipariş sitesi ‘Thuisbezorgd’un her yıl düzenlediği ‘2018 En İyi Restoran Ödülleri’ yarışmasında 31 yaşındaki Türk kökenli Mustafa Kabadayı’nın sahibi olduğu restoran birinci oldu. Türk restoranı ayrıca, Rotterdam’ın ‘En İyi Restoran’ ve ‘En Kaliteli Pizza’ ödülüne de layık görüldü.

1.02.2019Avrupa
Hollandada Türk restoranı Yılın En İyi Restoranı seçildi

Hollanda'da Türk restoranı 'Yılın En İyi Restoranı' seçildi

Restoranın sahibi Mustafa Kabadayı, "Ortalama günde 350 ile 500 arası sipariş alıyoruz. Bazı yoğun olan günlerde ise bu 600'e kadar çıkıyor. Müşteriler bizi kalitemiz ve hızlı olmamızdan dolayı seçiyor" dedi.

1.02.2019Dünya
Hollandada yılın en iyisi bir Türk restoranı

Hollanda'da yılın en iyisi bir Türk restoranı

Hollanda'da bir Türk restoranı, "Yılın En İyi Restoranı" seçildi.

Yemekteyize konuk olan Somer Şef kimdir Somer Sivrioğlu kaç yaşında

Yemekteyiz'e konuk olan Somer Şef kimdir? Somer Sivrioğlu kaç yaşında?

MasterChef Türkiye’nin üç şefinden biri olan Somer Sivrioğlu, Yemekteyiz yarışmasına konuk oldu. Yarışmanın sunucusu Onur Büyüktopçu, Somer Sivrioğlu’nun da dahil olduğu anları instagram hesabından paylaştı. Peki, Yemekteyiz'e konuk olan Somer Şef kimdir? Somer Sivrioğlu’nun hayatı…

16.01.2019Televizyon
2018’in en iyileri Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar
Başarımız vasatı reddetmekten geliyor

Başarımız vasatı reddetmekten geliyor

İtalyan Konsolosluğu’nun karşısında Tom Tom Suites’teki Nicole, bu yıl da La Liste’e girmeyi başardı, üstelik puanını 94.50’ye yükselterek. Türkiye’nin en iyisi, dünyanın 120’nci restoranı olan Nicole’ün şefi Aylin Yazıcıoğlu’yla başarının sırrını ve 2019 hedeflerini konuştuk.

Londra’da yeni yıl şöleni

Londra’da yeni yıl şöleni

Dünyanın birçok şehrinde yeni yıl için hazırlıklar başladı. Görkemli geçmişi, kalabalık ama sakin caddeleri, kültür, tarih ve sanat çeşitliliği, zengin dünya mutfağı ve ışıltılı gece hayatıyla Londra yeni yıla merhaba diyebileceğiniz dünyanın en güzel şehirlerinden biri. Thames kıyısında gerçekleştirilecek olan muhteşem yılbaşı gösterisine bir milyondan fazla kişi şahit olacak.

11.12.2018Seyahat
Elimizin altında keşkek varken, neden risotto yapıyoruz

'Elimizin altında keşkek varken, neden risotto yapıyoruz?'

İzmir’de bu yıl dördüncüsü düzenlenen Gastronomi Turizmi Kongresi’nde, dünyaca ünlü şefler, yemek yaptı. Kongredeki panelde yaratıcı hikayelerin önemi vurgulanırken, şef Hazer Amani, iyi aşçı olmanın yolunun yeni tarif oluşturmak yerine eldeki yaratıcı hikayeleri tanıtmaktan geçtiğini söyledi. Amani, "Neden elimizin altında keşkek gibi bir ürün varken risotto yapıyoruz?" diye sordu.

Özel ekip kurdu Sofra büyüyor

Özel ekip kurdu! Sofra büyüyor

Müdavimleri arasında İngiliz Kraliyet ailesi de bulunan, yeme içme dünyasının ‘şapkadan tavşan çıkaran adamı’ Hüseyin Özer, 2019 başında Londra’ya iki yeni restoran açıyor. Özer, İngiltere dışında da başta İstanbul olmak üzere yeni restoranlar planlıyor.

1.11.2018Avrupa
Almanya’da Türk restoranı ‘Mangal’ kundaklandı

Almanya’da Türk restoranı ‘Mangal’ kundaklandı

Almanya’nın Saksonya eyaletinin Chemnitz kentinde Mehmet Ali Tulasoğlu’na ait ‘Mangal’ adlı dükkan, kimliği belirsiz kişiler tarafından kundaklandı.

18.10.2018Avrupa
Londranın en iyi restoranları belli oldu Türk restoranı da yer aldı

Londra'nın en iyi restoranları belli oldu! Türk restoranı da yer aldı

Dünyanın en prestijli ekonomi dergilerinden Forbes, Londra'da 2018'de açılan en iyi restoranları yayınladı. Joanne Shurvell imzalı yazıda yer alan en iyi 5 restoran içine Türk restoranı da girdi.

14.10.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yazlık evi beach club oldu

Geçtiğimiz aralık ayında İstanbul’daki oteli Les Ottomans’ı icra yoluyla elden çıkaran cemiyetin ünlü ismi Ahu Aysal, Bodrum’daki yazlığını da sattı. Gündoğan’daki muhteşem ev, beach club’a dönüştü.

30.04.2021

Bursa’da köpek dostu oteller restoranlar

Can dostumuz sevimli köpekler ile yola çıkmak, oturup bir yerde yemek içmek hatta kalmak ne kadar da zordur.

2.12.2019

Türkiye gastronomisini nasıl ihraç edelim?

Hafta başında T.C. Ticaret Bakan Yardımcısı Tuna Turagay’ın katılımıyla Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) çatısı altında bulunan Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) tarafından düzenlenen, gastronomi ihracatı strateji planının konuşulduğu ortak akıl toplantısına katıldım.

10.08.2019

Yeni Petkim son teknoloji ile donanacak

BP’nin Global Rafinaj ve Pazarlama CEO’su Tufan Erginbilgiç’in yolu hafta içi İstanbul’a düşünce buluştuk BP Türkiye Dış İlişkiler Direktörü Hakan Türker’in de eşlik ettiği buluşmaya giderken Erginbilgiç’in daha önceki açıklamalarına göz attım.

10.03.2019