EKSTRA
MENÜ

Tur

Tur ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tur haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 200.253 Tur haberi bulunmuştur.

Tur Haberleri

Ritim Nedir Ve Nasıl Tutulur Müzikde Ritim Örnekleri

Ritim Nedir Ve Nasıl Tutulur? Müzik'de Ritim Örnekleri

Ritim çok çabuk karmaşıklaşabilir, ancak birkaç basit kavram öğrenirseniz, anlamak sandığınız kadar zor değildir. Yaratıcı sürecinizde ritmik veya çoklu ritmik kavramları uygulamaya başlamak için ihtiyacınız olan tüm detayları derledik.

9.06.2021Araştırma
Revak Nedir Mimaride Revak Nerelerde Kullanılır, Örnekleri Ve Tanımı

Revak Nedir? Mimari'de Revak Nerelerde Kullanılır, Örnekleri Ve Tanımı

Revak çoğu kez veranda ya da balkonlarla karıştırılabiliyor. Revak yani sundurma, bunlara benzer fakat farklıdır. Peki, revak yani sundurma nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Parafudr Nedir Ve Ne İşe Yarar Parafudr Çeşitleri Ve Çalışma Prensibi Hakkında Bilgi

Parafudr Nedir Ve Ne İşe Yarar? Parafudr Çeşitleri Ve Çalışma Prensibi Hakkında Bilgi

Güç sistemine bağlı elektrik ekipmanları birçok gerilime maruz kalır ve en büyük endişelerden biri onları geçici aşırı gerilimlerden korumaktır. Geçici aşırı gerilimlere yıldırım deşarjları ve anahtarlama işlemleri neden olur. Parafudr ise koruyucu işlevi görür. Peki, nasıl? İşte, tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Muvafakat Nedir Ve Ne İşe Yarar Muvafakat Belgesi Nasıl Alınır

Muvafakat Nedir Ve Ne İşe Yarar? Muvafakat Belgesi Nasıl Alınır

Resmi niteliğe sahip evraklar söz konusu olduğunda en çok adını duyduğumuz evrak Muvafakat belgesi olmaktadır. Sizin için çok sorulan en fazla araştırılan konular arasında yer alan Muvafakat nedir ve ne işe yarar? Muvafakat belgesi nasıl alınır şeklindeki soruları derledik.

9.06.2021Araştırma
Mütekabiliyet Nedir Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Mütekabiliyet Nedir? Mütekabiliyet İlkesi Ve Anlaşması Olan Ülkeler Listesi

Son zamanlarda gündem de olan Mütekabiliyet ilkesi, ülkeler arasında yapılan bir anlaşma olarak bilinmektedir. Pek çok kişi bu anlaşmaların neden ve ne şekilde yapıldığını araştırmaktadır. Mütekabiliyet ilkelerinden ve hangi ülkeler arasında yapıldığını derledik. .

9.06.2021Araştırma
Melodram Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Melodram Hakkında Kısaca Bilgi

Melodram Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Melodram Hakkında Kısaca Bilgi

Melodram: Hem tiyatro hem de sinema için kullanılan bir terimdir. Hem sinemada hem de tiyatroda acıklı, korkunç, hissi, olağanüstü konuları içerir nitelikte olan oyunlar melodram olarak adlandırılır. Sizin için Melodram nedir ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Mektup Nedir Ve Nasıl Yazılır Mektup Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Mektup Nedir Ve Nasıl Yazılır? Mektup Çeşitleri, Özellikleri Ve Örnekleri

Duygu ve düşünceleri ifade etmek için birbirinden farklı yollar bulunmaktadır. Özellikle duyguları başkalarına aktarmak ve haberleşmek için mektup kullanılabilir. Günümüzde dijital mesajlaşmalar kullanılsa da geçmişte mektup kullanılmaktaydı. Mektup nedir ve nasıl yazılır? Mektup çeşitleri, özellikleri ve örnekleri neler? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

9.06.2021Araştırma
Malpraktis Nedir Malpraktis Davaları Kime Karşı Ve Nasıl Açılır

Malpraktis Nedir? Malpraktis Davaları Kime Karşı Ve Nasıl Açılır

Tıbbi Malpraktis, genel anlamı ile tıp ilmi icra edilirken, hatalı davranış ya da görev ihmali sonucunda bir zarara ya da yaralanmaya neden olması durumudur. Malpraktis nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Kutadgu Bilig Nedir Ve Özellikleri Nelerdir Ne Zaman Ve Kim Tarafıdnan Yazıldı Kutadgu Biligin Konusu, Anlamı Ve Özeti

Kutadgu Bilig Nedir Ve Özellikleri Nelerdir? Ne Zaman Ve Kim Tarafıdnan Yazıldı? Kutadgu Bilig'in Konusu, Anlamı Ve Özeti

Kutlu eser olma özelliği taşımakta olan Kutadgu Bilig, 11. yüzyılda Karahanlı Uygur Türklerinden Yusuf Has Hacib tarafından yazılmıştır. Kutadgu bilig nedir ve özellikleri nelerdir? Ne zaman ve kim tarafından yazıldı? Kutadgu bilig'in konusu, anlamı ve özeti konu başlıkları ile derledik.

9.06.2021Araştırma
Bağışıklık Sistemi Nedir Bağışıklık Sistemi Neden Zayıflar, Nasıl Güçlendirilir

Bağışıklık Sistemi Nedir? Bağışıklık Sistemi Neden Zayıflar, Nasıl Güçlendirilir?

Sağlıklı bir yaşam her insan için önemli bir konudur. Çünkü sağlık, kişinin en büyük hazinesidir. Sağlıklı yaşayabilmenin ilk adımı da bağışıklık sistemimizin güçlü olmasıdır. Peki bağışıklık sistemi nedir? Bağışıklık sistemi neden zayıflar, nasıl güçlendirilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

9.06.2021Araştırma
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: 'Şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ''Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar'' yanıtını verdi.

9.06.2021Gündem
Tatilde verilerinizi korumanın 5 etkili yolu

Tatilde verilerinizi korumanın 5 etkili yolu

Pandemi kısıtlamalarının bitmesi ile birlikte çoğu kullanıcı tatil hazırlıklarına başlarken, tatillere eşlik eden cihazların güvenliğinden emin olunması önem taşıyor. Özellikle yüksek ısıya maruz kalmanın ya da sıvı ile temasın cihazları riske attığını belirten uzmanlar, cihazlardaki verileri kaybetmek istemeyen kullanıcılar için etkili önlemleri anlattı.

9.06.2021Teknoloji
Bilim insanları, Avustralyanın en büyük dinozor türünü keşfetti

Bilim insanları, Avustralya'nın en büyük dinozor türünü keşfetti

Avustralyalı bilim insanları, ülkenin en büyük, dünyanın ise sayılı büyük dinozor türleri arasına giren bir tür keşfettiklerini açıkladı.

9.06.2021Teknoloji
Bilim insanları maksimum ömür süresini açıkladı Siz bu kadar uzun yaşamak ister misiniz

Bilim insanları maksimum ömür süresini açıkladı! Siz bu kadar uzun yaşamak ister misiniz?

Bilim insanları yaptıkları hesaplamalarla bir insanın çok sağlıklı olsa bile yaşayabileceği azami süreyi tespit etti. Biz de her yaştan vatandaşa sorduk: Bu kadar uzun yaşamak ister misiniz? 'Evet' diyenler de 'Hayır' diyenler de çok ilginç yanıtlar verdi...

9.06.2021Gündem
Numan Kurtulmuştan Nişantaşında başörtülü kadına saldırıya tepki

Numan Kurtulmuş'tan Nişantaşı'nda başörtülü kadına saldırıya tepki!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş sosyal medya hesabından paylaştığı mesajla Nişantaşı'nda bir parkta başörtülü kadına yapılan saldırıyı kınadı.

9.06.2021Gündem
Emine Erdoğan: Marmara Denizinin eski temiz günlerine döneceğini ümit ediyorum

Emine Erdoğan: Marmara Denizi'nin eski temiz günlerine döneceğini ümit ediyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Marmara Denizi'ndeki müsilaj olayının herkesi derinden üzdüğünü belirterek, "Bakanlığımızın, bilim insanları öncülüğünde hazırladığı eylem planının başarıya ulaşacağını ve Marmara Denizi'nin eski temiz günlerine döneceğini ümit ediyorum" dedi.

8.06.2021Gündem
Bilmeceler ve Cevapları - En Zor, Komik, Kolay, Esprili ve Güzel Bilmece Örnekleri

Bilmeceler ve Cevapları - En Zor, Komik, Kolay, Esprili ve Güzel Bilmece Örnekleri

Türlü bilmeceler sorarak arkadaşlarla eğlenmek güzel olur değil mi? Şimdilerde öğrendiğimiz bilmeceler bir nevi nesilden nesle aktardığınız ve bir o kadar da öğretici sözcük öbekleridir. Herkesin kolayca öğrenebileceği bilmeceler ve cevapları içeriğimizde yer alıyor. En zor, komik, kolay, esprili ve güzel pek çok bilmece örnekleri sizlerle..

8.06.2021Araştırma
Tekerlemeler - En zor, kolay, kısa ve komik diksiyon geliştirme için tekerleme örnekleri

Tekerlemeler - En zor, kolay, kısa ve komik diksiyon geliştirme için tekerleme örnekleri

Çocukluk anılarından herkes tekerlemeleri bilir. Bugün konuşmalarınızdaki telaffuzun ne kadar düzgün olduğunu düşünüyorsanız, bu muhtemelen çocukken söylediğiniz tekerlemelerden kaynaklıdır. Sizler için en zor, kolay, kısa ve komik olan diksiyon geliştirmeye yardımcı tekerleme örneklerini bir araya getirdik.

8.06.2021Araştırma
İki ülkeden diploma fırsatı

İki ülkeden diploma fırsatı

Türkiye ve Azerbaycan'daki üniversiteler arasında akademik iş birliği antlaşması imzalandı.

8.06.2021Eğitim
Engin Sigortadan iddialara ilişkin açıklama

Engin Sigorta'dan iddialara ilişkin açıklama

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun kurucusu olduğu Engin Sigorta'dan yapılan açıklamada, "Atılan ve atılacak olan bu tür iftiralara karşı acentemiz, gerekli açıklamaları kamuoyu ile paylaşacak ve suç duyurularında bulunup yasal haklarını kullanacaktır" denildi.

8.06.2021Gündem
İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200ün altına düştü

İzmir Valisi güzel haberi duyurdu: Vaka sayısı 200'ün altına düştü

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, kentteki günlük vaka sayısının 200'ün altına düştüğünü açıkladı. Köşger, "İzmir, vaka sayısı anlamında çok iyi noktalara doğru gidiyor. Tam kapanma sırasında günlük vaka sayısı hedefi 200 idi. Şu anda günlük vaka sayısında 200'ün altına indik" dedi.

8.06.2021Gündem

Dünya şokta... Kanada'da katliam yaptı: Müslüman aileyi nefreti yüzünden yok etti!

Dün Kanada'nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde gerçekleşen bir nefret saldırısı tüm dünyanın kanını dondurdu. Sadece Müslüman oldukları için kaldırımda yürürlerken üzerlerine sürülen araçla katledilen ailenin 9 yaşındaki bir çocuk dışında tüm üyeleri hayatını kaybetti. Kanada olayı 'nefret suçu' olarak tanımlarken Başbakan Trudeau olayla ilgili açıklama yaptı ve minibüslü saldırıyı "terör saldırısı" olarak nitelendirdi.

8.06.2021Dünya
Vetoyu savundu: ‘Yüz defa daha sunsalar yine...’

Vetoyu savundu: ‘Yüz defa daha sunsalar yine...’

Macaristan Başbakanı Viktor Orban, ülkesinin, Avrupa Birliği’nin (AB) dış politika kararlarını veto etmesinin AB antlaşmalarına uygun olduğunu ve bunu kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

8.06.2021Avrupa
Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect geri döndü: Mass Effect: Legendary Edition

Alternatif bir gelecekte insanların uzaya açıldığı ve diğer türler ile yakın ilişkiler içinde olduğu bir zamandayız. Mass Effect: Legendary Edition ile N7 özel kuvvetler programından mezun olmuş, SSV Normandy isimli geminin başına getirilmiş ve bir süre sonra uzaylı ırkların ortak merkezi olarak kabul edilen Citadel’in özel ajanlarına verilen Spectre ünvanına layık görülmüş olan Komutan Shepard’ın üç oyun süren büyük macerasına giriş yapıyoruz.

8.06.2021eSpor
Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Türk şirketler siber saldırı ve pandemi kıskacında

Siber güvenlik uzmanları, 2020 yılı içerisinde Türk şirketlere yönelik 609 Milyon brute-force (kaba kuvvet) saldırısı tespit etti. Bu saldırılarda 14 bin 500 şirket hedef alındı. Pandemi nedeni ile evden çalışmanın standart haline geldiği 2020 yılında Türk şirketlere yapılan RDP saldırıları da kademeli olarak olağanüstü şekilde arttı. 2020 yılı içerisinde dünya genelindeki RDP saldırılarında yüzde 768 artış olurken, bu oran Türkiye’ye yönelik içeriden veya dışarıdan gerçekleştirilen saldırılar için yüze 571’e ulaştı.

8.06.2021Teknoloji
Kanadada Müslüman aileye korkunç saldırı Başbakan Trudeaudan ilk açıklama

Kanada'da Müslüman aileye korkunç saldırı! Başbakan Trudeau'dan ilk açıklama

Kanada'nın Ontario eyaletine bağlı London kentinde gerçekleşen ve bir minibüs şoförünün aracını kaldırımdaki yayaların üzerine sürdüğü saldırının, İslamofobik nedenlerle yapılmış olabileceği kaydedildi. Saldırıda biri 15 yaşında kız çocuğu olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti ve 9 yaşındaki bir erkek çocuk da ağır yaralandı. Başta Kanada Başbakanı Justin Trudeau olmak üzere ülkenin önde gelen siyasetçileri, olayı kınayan açıklamalarda bulundu

8.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Sebebi ortaya çıktı.. Müsilaj kâbusunun ilk test sonuçları belli oldu Deniz salyasının nedeni tek hücreli canlı...

Son dakika haberler: Sebebi ortaya çıktı.. Müsilaj kâbusunun ilk test sonuçları belli oldu! Deniz salyasının nedeni tek hücreli canlı...

CNN TÜRK canlı yayınında Marmara Denizi'ni kaplayan müsilaj sorunu ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. 22 gün önce İstanbul Üniversitesi'ndeki laboratuvara bırakılan müsilaj örneklerinin ilk sonuçları ortaya çıktı. İlk sonuçlara göre, deniz salyasında tek hücreli canlılar tespit edildi. Deniz salyasına evsel ve kanalizasyon atıklarının yanı sıra bu tek hücreli canlının neden olduğu anlaşıldı.

8.06.2021Gündem
Türkiye ve Yunanistan seyahat izni için anlaştı ama... Yunan Adası bilmecesi

Türkiye ve Yunanistan seyahat izni için anlaştı ama... Yunan Adası bilmecesi

Yunanistan ve Türkiye arasında karşılıklı seyahate izin verileceğinin açıklanmasının ardından özellikle Yunan adalarına gitmek isteyenlerden talepler gelmeye başladı. Ancak turizm sektörü temsilcileri, kararın resmiyet kazanmadığını belirterek, “Biz de bu kararın netleşmesini bekliyoruz. Hangi şartlarda turistlerin gelip gideceği belli değil” diye konuştu.

8.06.2021Ekonomi
Rüyada Para Vermek Ne Anlama Gelir Rüyada Kağıt Ve Bozuk Para Vermek Anlamı

Rüyada Para Vermek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kağıt Ve Bozuk Para Vermek Anlamı

Genel olarak rüyada para vermek pek hayra alamet değildir. Yine de rüya içerisinde paranın kime nasıl verildiği ile ilgili tabirleri de değişmektedir. Para verme temalı rüyalarınızın tabirlerini sizler için derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kadın Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kadın Akraba Ve Asker Görmek Anlamı

Rüyada Kadın Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kadın Akraba Ve Asker Görmek Anlamı

Rüyalarımız oldukça hassas noktalarımıza değinmektedir. Öyle ki bilinçaltımızda yer edinen pek çok şey rüyalarda gün yüzüne çıkar. Kadınlarla ilgili rüya görmek farklı bir şekilde yorumlanır. Peki, kadın temalı rüyaların genel tabirleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Misafir Gelmesi Ne Anlama Gelir Rüyada Misafir Görmek Ve Ağırlamak Tabiri

Rüyada Misafir Gelmesi Ne Anlama Gelir? Rüyada Misafir Görmek Ve Ağırlamak Tabiri

Rüyada görülen misafir temalarının yorumları oldukça karmaşıktır. Pek çok kişi rüyasında gördüğü misafirlerin ya da misafir terimlerinin anlamını bilmek için araştırma yapıyor. İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Fransa Açık tek erkeklerde son çeyrek final biletini Nadal aldı

Fransa Açık tek erkeklerde son çeyrek final biletini Nadal aldı

Sezonun ikinci grand slam tenis turnuvası Fransa Açık'ta (Roland Garros) Rafael Nadal çeyrek finale yükseldi.

7.06.2021Tenis
Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Rüyada Kurtçuk Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kurtçuk Yemek Ve Kusmak Tabiri

Kurtçuklar oldukça küçük hayvanlar olsa da pek çok kişiyi tiksindirir. Bu nedenle rüyalarda görülen kurtçuklarda kötü bir anlam ifade ediyor gibi düşünülmesi normaldir. Fakat rüyada kurtçuk görmenin pek çok şekli ve yorumu mevcuttur. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kuran Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kuran Okumak Ve Dinlemek Tabiri

Rüyada Kur'an Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kur'an Okumak Ve Dinlemek Tabiri

İnsanlığın son kutsal kitabı olan Kuran’ı rüyada görmek kişiyi umutlandırır, bazen rüyada okunan Kuran korkutabilir. Fakat bu tip rüyalar her daim din ve inanç ila bağdaştırılmaktadır. Kuran ile ilgili rüyalarınızın yorumlarını derledik.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Rüyada Kıyametin Koptuğunu Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Kıyamet Olduğunu Sanmak Ve Duymak Tabiri

Kıyamet günü, tüm canlıların yok olması ve artık bu hayatın bitmesi, ahret hayatına geçiş olarak tanımlanır. Rüyada kıyameti gören kimse için gördüğü rüya her zaman bir uyarı niteliği taşımaktadır. Peki, rüyada kıyametin kopması ne gibi anlamlara gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Son Dakika: Şike Kumpas Davası’nda kararın detayları ortaya çıktı Kritik isimler yüzlerce yıl hapse mahkum edildi

Son Dakika: Şike Kumpas Davası’nda kararın detayları ortaya çıktı! Kritik isimler yüzlerce yıl hapse mahkum edildi

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "futbolda şike" soruşturmasında kumpas kurduğu gerekçesiyle 88 sanığın yargılandığı davanın mahkeme kararının detayları ortaya çıktı. Kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca bin 292 yıl hapis cezasına, dönemin İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Nazmi Ardıç, bin 971 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

7.06.2021Futbol
Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Dot Ne Demek Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır

Poldadot Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Dot Ne Demek? Kripto Para Poldadot Coin Nasıl Alınır?

Kripto paralar hayatımıza girdiğinden beri bazı terimler duyuyoruz. Fakat bu terimlerin ne olduğunu bilmek ve bunları takip etmek oldukça zor oluyor. Polkadot, kelimesini daha önce duymuşsunuzdur. Peki, Polkadot nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Neo Ne Demek Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır

Neo Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Neo Ne Demek? Kripto Para Neo Coin Nasıl Alınır?

Çin'in ilk açık kaynaklı Blockchain teknolojisi olan NEO, 2017'nin sonlarında fiyatta dikkate değer bir artış yaşadı. O zamandan beri, NEO tüm zamanların en yüksek seviyelerinin altında otururken, NEO ilk 20 kriptoda kaldı. Peki, NEO nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
Etf Nedir, Açılımı Ne Anlama Gelir Kripto Para Etfleri Nasıl Çalışır

Etf Nedir, Açılımı Ne Anlama Gelir? Kripto Para Etf'leri Nasıl Çalışır?

Günümüzde artan sayıda yatırımcı, çeşitlendirilmiş portföyler oluşturmak için borsa yatırım fonları yani EFT'ler kullanılmaktadır. Özellikle kripto para biriminin giderek popüler bir hale gelmesinden dolayı, Bitcoin'in değerini takip eden ve kripto para birimi borsaları yerine geleneksel piyasa borsalarında ticaret yapan borsacılar yatırım fonları hakkında detayları derledik.

7.06.2021Ekonomi
Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı Lınk Ne Demek Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır

Chainlink Nedir Ve Ne Zaman Çıktı? Lınk Ne Demek? Kripto Para Chainlink Coin Nasıl Alınır?

Konu kripto para olduğunda dikkat çeken sanal para birimlerinden biri de Chainlink olmaktadır. Bu konuyla alakalı olarak sıklıkla sorulan Chainlink nedir ve ne zaman çıktı? LINK ne demek? Kripto para Chainlink coin nasıl alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Ekonomi
ABde terör içerikleri 1 saat içinde internetten kaldırılacak

AB'de terör içerikleri 1 saat içinde internetten kaldırılacak

Sosyal medya platformları veya internet siteleri gibi internet üzerindeki oluşumlarda yapılan terör içerikli paylaşımların, AB ülkelerinin ilgili makamlarının talebi olması halinde 1 saat içinde kaldırılması gerekecek.

7.06.2021Dünya
Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksaya baskın

Fanatik Yahudilerden Mescid-i Aksa'ya baskın!

İsrail polisinin eşlik ettiği onlarca fanatik Yahudi, işgal altındaki Doğu Kudüs'ün Eski Şehir bölgesinde bulunan Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

7.06.2021Dünya
21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

21’inci yüzyılda okuma yazma ve yeni okuryazarlıklar

İlk çeyreğini birkaç yıl sonra dolduracağımız 21’inci yüzyıl, kalan yıllarının nasıl olacağıyla ilgili önemli fikir ve mesajlar veriyor. Bu fikir ve mesajları almış veya alan birey ve toplumlar yüzyılımızın kalan yıllarına damgasını vuracakmış gibi duruyor. İçinden geçtiğimiz küresel salgın süreci ise bu mesaj ve fikirleri almayan, alamayan ya da almamakta direnen birey ve toplumlara adeta bunu dayatıyor.

7.06.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Köpeklerde yaşla birlikte değişen davranış şekilleri

Köpekler de tıpkı bizler gibi değişik yaş dönemlerinde o yaşın gerektirdiği davranışları gösterirler. Köpeğinizin göstermiş olduğu davranışları irdelerken onun hangi yaş döneminde olduğunu hesaba katmayı unutmamak gerekir.

9.06.2021

Tık için ünlü “öldürüyorlar”

Ne sinir bozucu. Özellikle de aileniz için... Çünkü duyanlar ilk iş başsağlığı için yakınlarınızı arıyor. Gecesi, sabahı da yok. En komik örnek Fedon. Onu da geçen yıl “gömdüler”. Hem de doğum gününde.

9.06.2021

Bu yıllar geçecek, Ezgi Mola kalacak... Ya siz

Ezgi Mola’yı son defa Alice müzikalinin kulisinde görmüştüm.

9.06.2021

Düşünmeye çağrı

İbrahim Kalın'ın ‘Açık Ufuk’ kitabı bizi düşünmeye çağırıyor. Düşünmenin hayatımızdaki önemini temellendiriyor.

8.06.2021

Biz Türkler nikâh şekerini Lükres Borjiya'nın kına gecesinde mi öğrendik

Dün Hürriyet ve New York Times’ın manşetinde benzer bir haber vardı. Pandemi sırasında yasaklanan düğünlerin yeniden başlaması.

8.06.2021