EKSTRA
MENÜ

Tehdit

Tehdit haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tehdit hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 87.682 Tehdit haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bulaşıcı hastalıklar uzmanı Albay Sam Daniels (Dustin Hoffman), Zaire’de ortaya çıkan çok ciddi ve ölümcül bir virüsü araştırmakla görevlendirilir. Araştırmaları sonucunda virüsün Amerika’ya da geldiğini tespit eder. Eğer önlem alınmazsa birkaç hafta içinde bütün Amerika’yı yokedebilecek kadar tehlikeli bir virüstür bu. Virüs uzmanı olan eski eşinin (Rene Russo) de yardımıyla California’da bir kasabada başlayan virüs salgınını kontrol altına almayı başarırlar.Usta oyunculardan oluşan zengin kadrosuyla ve bu tür filmlerde başarılı bir yönetmen olan Wolfgang Petersen’in yönetimiyle gerilim dolu.

Tehdit Haberleri

Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuştaki son durumu açıkladı

Bakan Çavuşoğlu, Gündoğmuş'taki son durumu açıkladı

Çavuşoğlu ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, tedbir amaçlı tahliye çalışmalarının devam ettiği Antalya'nın Gündoğmuş ilçesinde Vali Ersin Yazıcı ve Kaymakam Hamza Özbilgi ile incelemelerde bulundu. Çavuşoğlu yaptığı açıklamada, "Buraya helikopter göndermiyorlar diyorlar ama 7 tane helikopter burada çalışma yapıyor. Bakanlarımız burada. Onlar da iletişim ve ulaşımla ilgili konuları takip ediyorlar. Tedbiren Güzelbağ'da bazı tedbirler aldık" ifadelerini kullandı

2.08.2021Gündem
Hisarönü yangına teslim oldu… Ekipler uyarıyor, bölge halkı evlerini terk ediyor

Hisarönü yangına teslim oldu… Ekipler uyarıyor, bölge halkı evlerini terk ediyor

Son dakika haberine göre, Muğla'nın Marmaris ilçesi Hisarönü Mahallesi şiddetli rüzgarın ardından kısa sürede alevlere teslim oldu. Mahalle alevlerin ortasında kaldı, yangın nedeniyle ortaya çıkan bulutlar nedeniyle gökyüzü hatta güneş bile gözle görülemedi. Hisarönü Mahallesi'nde ekiplerin havadan ve karadan müdahaleleri devam ediyor.

2.08.2021Gündem
Son dakika... Yangında son durum... Antalyanın Gündoğmuş ilçesindeki yangın kontrol altında İşte orman yangınının devam ettiği yerler

Son dakika... Yangında son durum... Antalya'nın Gündoğmuş ilçesindeki yangın kontrol altında! İşte orman yangınının devam ettiği yerler

Son dakika haberine göre, Türkiye orman yangınlarıyla savaşıyor... An itibarıyla 7 ilde orman yangınları devam ediyor. Muğla Bodrum'a bağlı Gökpınar, Aşağı Mazı ve Yukarı Mazı mahallerinde yanan çam ağaçlarının yola devrilmesi ve kaya parçalarını sürüklemesi nedeniyle zaman zaman ulaşım sağlanamıyor. Milas ilçesindeki yangın rüzgarın etkisiyle Çökertme, Bozolan, Fesleğen, Gökbel ve Türkevleri mahallelerine sıçradı. Öğle saatlerinde de Isparta'nın Sütçüler ile Denizli'nin Buldan ilçelerinde orman yangını çıktı. Antalya'ya bağlı Manavgat dışındaki yerlerde yangın kontrol altına alındı. Öte yandan Gündoğmuş Kaymakamı, yerleşim yerlerini tehdit eden yangının kontrol altına alındığını açıkladı. İşte Bodrum, Manavgat, Gündoğmuş, Marmaris, Milas, Denizli, Aydın ve Isparta'da devam eden yangınlarda son durum...

2.08.2021Gündem
Yangın paylaşımına tepki yağdı... Fenomen isim özür diledi

'Yangın' paylaşımına tepki yağdı... Fenomen isim özür diledi

Türkiye yurdun pek çok noktasında yangınlar ile mücadele ederken bazı Rus fenomenlerin paylaşımları sosyal medyada öfkeye yol açtı.

2.08.2021Dünya
Marmaristeki yangın 5 gündür devam ediyor 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Marmaris'teki yangın 5 gündür devam ediyor! 35 keçi yanmaktan kurtarıldı

Muğla'nın Marmaris ilçesindeki orman yangınının 5'inci gününde alevlere karadan ve havadan müdahale devam ediyor. Hisarönü mahallesinde yoğunlaşan alevlerden 1'i hamile 35 keçi kurtarıldı.

2.08.2021Gündem
Son dakika... Antalya Beydiğindeki yangın devam ediyor Alevler hızla ilerliyor, 2 mahalle tehdit altında

Son dakika... Antalya Beydiğin'deki yangın devam ediyor! Alevler hızla ilerliyor, 2 mahalle tehdit altında

Antalya'nınManavgat ilçesinin batı tarafındaki Çardak Mahallesi ile Beydiğin Mahallesi arasındaki ormanlık alan büyük ölçüde yanarken, Beydiğin'deki yerleşim alanlarına orman ve itfaiye ekiplerinin yoğun mücadelesi sonucu girişi engellendi. Yangın rüzgarın da etkisiyle Beydiğin'den Çardak ve Kızıldağ mahallelerine doğru ilerliyor. Alevlerin yükselmesiyle mahalleli evlerini boşaltırken, bazı kişiler ağaç dallarıyla yangının evlerine ulaşmasını engellemeye çalıştı. Alevler ayrıca zaman zaman 20 metreyi geçen yüksekliğe ulaştı.

2.08.2021Gündem
Telefonunuzu ve verilerinizi hırsızlardan korumak için ipuçları

Telefonunuzu ve verilerinizi hırsızlardan korumak için ipuçları

Her gün kullandığımız akıllı telefonlarımız içerisinde binlerce kişisel veri, fotoğraf ve dokümanı içeriyor. Bu verileri güvende tutmak ve olası bir hırsızlığa karşı önceden önlem almak büyük önem taşıyor. Uzmanlar, cep telefonunuzu çalan hırsızların ne gibi zararlar verebileceğini ve kayıpları önlemek için kullanıcıların ne önlemler alabileceğini açıklıyor.

2.08.2021Teknoloji
Sporda ceza, politikada özgürlük

Sporda ceza, politikada özgürlük

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda tam ırkçılık yaşandı. Yol bisikletinde erkeklerin zamana karşı yarışında, Almanya adına piste inen Nikias Arndt, rakiplerinden Etiyopyalı Amanuel Ghebreigzabhier ve Cezayirli Azzedine Lagab’ın gerisinde kalınca, sahneye Alman Bisikletçiler Birliği (BDR) Sportif Direktörü Patrick Moster çıktı.

2.08.2021Avrupa
Siber zorbalık ve linç kültürü

Siber zorbalık ve linç kültürü

COVID-19 salgını sürecinde internet kullanıcı sayısı ve kullanım oranlarında da ciddi bir atış yaşandığını biliyoruz. We are Social’ın verilerine göre 2021 yılında internet kullanıcı sayısı yaklaşık yüzde 7,5 artarak 4.66 milyara ulaştı. Bu rakam bize çevrimiçi ortamın ne kadar büyük bir etkileşim alanı yarattığını gösteriyor. İnternet ve sosyal ağlara bağlandığımızda böylesine büyük bir grubun parçası oluyoruz.

2.08.2021Eğitim
Akdeniz alevlere teslim Yunanistan ve İtalya’da yangınlar sürüyor

Akdeniz alevlere teslim Yunanistan ve İtalya’da yangınlar sürüyor

Akdeniz ülkelerinin orman yangınlarıyla mücadelesi devam ediyor. Yunanistan’ın batısında çıkan yangında 5 köy boşaltıldı, en az 8 kişi yaralandı, onlarca ev küle döndü.

2.08.2021Dünya
Sesimi duyun

Sesimi duyun

Sevil Kırmacı 3 ay evli kaldığı İ.K.’dan boşanmak için dava açınca çalıştığı işyerinin önünde eşinin silahlı saldırısına uğradı. Eşine ev hapsi cezası verildiğini belirten Sevil Kırmacı, tehditlerin devam ettiğini belirterek şöyle konuştu: “Benim 8 şikâyetim var. Kanuni yollara başvurdum, hepsinde serbest kaldı. Ben öldükten sonra mı sesim duyulacak?”

2.08.2021Gündem
Yerden mücadele

Yerden mücadele

Bu hafta Türkiye çapında yazılabilecek tek konu maalesef yangınlar. Hal böyle olunca ben de en büyük yangınlardan bir tanesinin merkezinde, Marmaris’te yangını ve söndürme çalışmalarını takip ettim. Mobilitenin afet durumlarındaki önemini bir kez daha gördüm. Arazözlerin, traktörlerin, greyderlerin yangınla nasıl savaştığına tanık oldum. Havadan helikopterlerle müdahale edilirken halkın motosikletlerle dar alanlardaki çabasına yakından şahit oldum...

2.08.2021Ekonomi
Hürriyet muhabiri dehşet verici ana tanıklık etti: Yangının hızını görünce dehşete kapıldım

Hürriyet muhabiri dehşet verici ana tanıklık etti: Yangının hızını görünce dehşete kapıldım

Yangının ilk çıktığı andan bu yana aralıksız olarak Marmaris’te takipteyim. Marmaris’i yakan alevlerin çıkışına tanık olmuştum. Dört gün önceydi. Siteler Mahallesi’nin sırtlarında ufak bir alevlenme gördüm. Fotoğraflayarak takip ettim. İşte bu küçük alevlenme, sadece 30 dakika içinde kilometrelerce yayıldı ve bugünkü haline geldi.

2.08.2021Gündem
Alevler Bodrumun Mazı Mahallesini yaktı; gelinliğim yanacak deyip, gözyaşı döktü

Alevler Bodrum'un Mazı Mahallesi'ni yaktı; 'gelinliğim yanacak' deyip, gözyaşı döktü

Muğla'nın Milas ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında alevler Bodrum ilçesinin Gökpınar, Yukarı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde etkisini sürdürüyor. Alevler evini tehdit eden köylülerden 3 yıllık evli olduğu öğrenilen Merve Kuşlar, "Gelinliğim içerde. Gelinliğim yanacak" diyerek, gözyaşı döktü. Kuşlar'ı komşuları teselli etmeye çalıştı.

1.08.2021Haber
Muğladaki yangında üzücü detay Kimse teselli edemedi

Muğla'daki yangında üzücü detay! Kimse teselli edemedi

Muğla'nın Milas ilçesinde ormanlık alanda çıkan yangında alevler Bodrum ilçesinin Gökpınar, Yukarı Mazı mahalleleri ile Armutçuk mevkisinde etkisini sürdürüyor. Alevler evini tehdit eden köylülerden 3 yıllık evli olduğu öğrenilen Merve Kuşlar, "Gelinliğim içerde. Gelinliğim yanacak" diyerek, gözyaşı döktü. Kuşlar'ı komşuları teselli etmeye çalıştı.

1.08.2021Gündem
Son dakika... Yangında son durum... Muğlada alarm 5 mahalle boşaltıldı... Girişler yasaklandı

Son dakika... Yangında son durum... Muğla'da alarm! 5 mahalle boşaltıldı... Girişler yasaklandı!

Gelen son dakika haberine göre, Marmaris’teki yangın Hisarönü ve Orhaniye mahallesinde devam ederken, Muğla’da da 3 ayrı noktada söndürme çalışmaları devam ediyor. Ayrıca Muğla'nın Seydikemer ilçesindeki ormanlık alanda yükselen alevler kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Beyciler Mahallesi'ndeki ormanlık alanda başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle kısa sürede yayıldı. Havadan ve karadan müdahaleyle gündüz saatlerinde kontrol altına alınan Güzelbağ'daki orman yangını akşam saatlerinde tekrar başladı. Öte yandan saat 18.00 sıralarında Menteşe ilçesinde de bilinmeyen nedenle yangın çıktı. Yangına görevli ekipler ile birlikte gönüllüler de müdahalede bulunuyor.

1.08.2021Gündem
Son dakika... Antalyanın Gündoğmuş ve Alanyadaki orman yangınları kontrol altına alınmaya çalışılıyor Mahalleler boşaltıldı

Son dakika... Antalya'nın Gündoğmuş ve Alanya'daki orman yangınları kontrol altına alınmaya çalışılıyor! Mahalleler boşaltıldı

Antalya'nın Gündoğmuş ve Alanya ilçelerindeki orman yangınlarına havadan ve karadan müdahale ediliyor. Gündoğmuş'taki yangın nedeniyle 3 mahalle tahliye edildi. Yangının diğer yerleşim yerlerini de tehdit ettiği öğrenildi. Alanya'da ise şu ana kadar 3 mahallenin tahliye edildiği bölgede, alevler Susuz Yaylası'na da sıçradı.

1.08.2021Gündem
Son dakika... Antalyanın Akseki ilçesindeki yangın sürüyor

Son dakika... Antalya'nın Akseki ilçesindeki yangın sürüyor

Antalya'nın Akseki ilçesindeki orman yangınına havadan ve karadan müdahale devam ediyor. Akseki Kaymakamı Volkan Hülür, "Kepez ve Hocaköy'deki yangınları sabaha karşı kontrol altına aldık ancak söndürme çalışmaları halen devam ediyor" dedi. Hocaköy Mahallesi'nde çiftlik yapan Bayram Uçar, "Hayatımızda hiç bu kadar büyük bir yangın görmedik. Tarlamız, bahçelerimiz, tüm emeklerimiz yandı. Bu yıl 14-15 ton zeytin hasat etmeyi bekliyordum, şimdi hepsi kül oldu." diye konuştu.

1.08.2021Gündem
Son dakika haberi: Bodrumda çıkan yangınla ilgili flaş gelişmeyi Bakan Pakdemirli paylaştı: 10 saat sonra...

Son dakika haberi: Bodrum'da çıkan yangınla ilgili flaş gelişmeyi Bakan Pakdemirli paylaştı: 10 saat sonra...

Son dakika... Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Bodrum'da çıkan yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçelerinde çıkan yangınlar yüreğimizi yaktı. Alevler İçmeler Mahallesi'nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye ve 60 haneli Gökpınar Mahallesi'ne ulaşmıştı. Alevler 85 haneli Mazı Mahallesi ve Armutçuk mevkiine de yayılmıştı. Yangın nedeniyle iki mahalle büyük oranda tahliye edildi. Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras, "Herkesin çok dikkatli olması lazım. Burada nefes almakta zorlanıyoruz" ifadelerini kullandı. Öte yandan Bodrum'a bağlı Umurca Mahallesi'ndeki yangın 10 saat sonra kontrol altına alındı. Alevlerin 50 hektarlık alana zarar verdiği öğrenildi.

1.08.2021Gündem
Bir varmış bir yokmuş... Hocanın maya çaldığı göl bile tarih oluyor İşte vahim tablo...

Bir varmış bir yokmuş... Hoca'nın maya çaldığı göl bile tarih oluyor! İşte vahim tablo...

Türkiye günlerdir ormanlarımız kadar içimizi de yakan yangınlarla yatıp kalkıyor. Yangınlarla ilgili bilim insanları en büyük sorumluların başında küresel ısınma ve iklim değişikliğine işaret ediyor. Hava sıcaklığı ortalamalarındaki artışın orman yangını riskini kat kat artırdığıyla ilgili çalışmalar da mevcut. Ancak küresel ısınmanın tek olumsuz etkisi maalesef bu değil. Ortalama sıcaklıkların artması hayatımızı olduğu kadar tarihimizi de değiştiriyor. Son 60 yılda; Türkiye genelinde, toplam alanı Van Gölü’nün üç katı büyüklüğünde, 70'ten fazla göl kurudu. Onlarcası da kuruma tehlikesi ile karşı karşıya. Nasreddin Hoca'nın maya çaldığı Akşehir Gölü de Hermagios'un oğlu Amintas'ın at koşturduğu Beyşehir Gölü de coğrafya kitaplarından çıkıp, tarih kitaplarına doğru hızla ilerliyor... İşte vahim durumun tablosu...

1.08.2021Gündem
‘Durmamız, Bodrum’u rehabilite etmemiz lazım’

‘Durmamız, Bodrum’u rehabilite etmemiz lazım!’

Son 5 yıldır ama özellikle pandemiden sonra büyük şehirlerden çok fazla göç alan Bodrum’un gayriresmi nüfusu 585 bine dayandı. Ancak beldenin kapasitesi yetersiz. Yapılaşma tüm hızıyla devam ediyor. Sular kesik, elektrikler bir var bir yok, trafik İstanbul’u aratmıyor. Bodrum halkı ve civar köylüler isyanda. Üstüne şimdi yangın eklendi. Çevre aktivistleri, bu duruma ‘dur’ denmezse açık hava şantiyesine dönen Bodrum’u büyük bir felaketin beklediğini söylüyor. Üstelik çok yakın bir zamanda!

Rotadan çıktı

Rotadan çıktı

Uluslararası Uzay İstasyonu (UUİ), Rusya’nın Nauka adlı araştırma modülünün istasyona kenetlendikten üç saat sonra kısa süreliğine rotadan çıktığını açıkladı.

1.08.2021Dünya
Konyadaki katliamın nedeni 11 yıllık husumet Kediyle başladı dehşetle sonuçlandı

Konya'daki katliamın nedeni 11 yıllık husumet! Kediyle başladı dehşetle sonuçlandı

Konya’da 7 kişinin öldüğü katliamın, iki aile arasında 11 yıl öncesine dayanan bir husumetten kaynaklandığı ortaya çıktı. Dedeoğulları Ailesi’ne ait kedi ve yavrularının komşuları Altun Ailesi’nin kızları tarafından alınıp götürülmesi, karşılıklı hakaretler ve darplarla devam etti. 11 yıl sonra ise katliamla sonuçlandı...

1.08.2021Gündem
Tunus Meclis Başkanı Gannuşiden, Cumhurbaşkanı Saide sert tepki

Tunus Meclis Başkanı Gannuşi'den, Cumhurbaşkanı Said'e sert tepki

Tunus Meclis Başkanı Raşid el-Gannuşi, Cumhurbaşkanı Kays Said'in başbakanı azlederek, Meclisi görevden almasının anayasaya aykırı olduğunu belirtti.

31.07.2021Dünya
Son dakika haberi... İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraştaki orman yangınlarında son durum

Son dakika haberi... İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraş'taki orman yangınlarında son durum

Türkiye'nin güneyi orman yangınları ile mücadele ediyor. Manavgat ve Marmaris'teki yangınlarla mücadele devam ederken yurdun dört bir yanından yeni yangın haberleri geliyor. Son kahreden haber Antalya'dan geldi. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın Sevinç Mahallesine ulaştı. Mahalleden otomobiliyle süratle kaçan bir kişi, ''Çabuk kaçın, yanarsınız' diye bağırdı. Adana'daki yangın bir mahalleye daha yaklaşırken ilçeden geçen karayolu trafiğe kapatıldı. İşte İzmir, Muğla, Antalya, Adana, Mersin, Konya, Kastamonu ve Kahramanmaraş'taki yangınların son durumu...

31.07.2021Gündem
Bodrumda yangın Belediye Başkanı Aras: Nefes almakta zorlanıyoruz

Bodrum'da yangın! Belediye Başkanı Aras: Nefes almakta zorlanıyoruz

Muğla'nın Bodrum ve Milas ilçelerinde çıkan yangınlar makilik alanda yayılmaya devam ediyor. İçmeler Mahallesi'nde tersaneler ve otellerin bulunduğu bölgeye Gökpınar Mahallesi'ne ulaştı. Yangının Mazı ve Çökertme'yi tehdit ettiğini belirten Bodrum Belediye Başkan Ahmet Aras, "Herkesin çok dikkatli olması lazım. Burada nefes almakta zorlanıyoruz" ifadelerini kullandı.

31.07.2021Gündem
Son dakika: Antalya Manavgattaki yangından kahreden haber 2 işçi hayatını kaybetti

Son dakika: Antalya Manavgat'taki yangından kahreden haber! 2 işçi hayatını kaybetti

Antalya yangınından gelen son dakika haberi yürekleri bir kez daha dağladı. Antalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangını söndürme çalışmasına katılan 2 işçinin cansız bedenine ulaşıldı, yaralı 2 işçi tedavi altına alındı.

31.07.2021Gündem
Aşırı sağcıya 6 yıl hapis cezası

Aşırı sağcıya 6 yıl hapis cezası

Almanya’da kamu görevlileri ve Müslümanlara yönelik silahlı ve bombalı eylem hazırlığı yaparken yakalanan neonazi Susanne G., 6 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

30.07.2021Avrupa
Son dakika... Antalya Manavgatta acı bilanço... Alev alev yanarak kül oldu

Son dakika... Antalya Manavgat'ta acı bilanço... Alev alev yanarak kül oldu

Son dakika haberine göre Antalya Manavgat'ta Salur Mahallesi'nde alevler yeniden yükselmeye başladı. DHA muhabiri Alparslan Çınar canlı yayında Manavgat'taki son gelişmeleri canlı yayında aktardı. Çınar, "Yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bir cami görüyoruz tam da o noktada Salur Mahallesi'ni görüyoruz" dedi. Salur Mahallesi'ndeki yangında çokça alan zarar gördü. Çınar, "Bugün Salur Mahallesi'nde öğle saatlerinde bir yangın başladı ve bu noktalar alev alev yanarak kül oldu. Buraya çok sayıda helikopter sevk edildi ve kısa sürede burası kontrol altına alındı" dedi.

30.07.2021Gündem
10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adanadaki yangında şimdi de evi yandı

10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adana'daki yangında şimdi de evi yandı

Adana'nın Kozan ilçesinde 10 yıl önce bakkal dükkanının yanmasının ardından bu kez de orman yangınında evini kaybeden Fatma Okutan (64), kızına sarılarak gözyaşı döktü.

30.07.2021Haber
10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adanada iki gün önce çıkan yangında evi de kül oldu

10 yıl önce bakkalı yanmıştı, Adana'da iki gün önce çıkan yangında evi de kül oldu

Adana'nın Kozan ilçesinde 10 yıl önce bakkal dükkanının yanmasının ardından bu kez de orman yangınında evini kaybeden Fatma Okutan (64), kızına sarılarak gözyaşı döktü.

30.07.2021Gündem
Manavgattan alevler yeniden yükseliyor

Manavgat'tan alevler yeniden yükseliyor

Son dakika haberine göre Manavgat'ta Salur Mahallesi'nde alevler yeniden yükselmeye başladı. DHA muhabiri Alparslan Çınar canlı yayında Manavgat'taki son gelişmeleri canlı yayında aktardı. Çınar, "Yerleşim yerlerini tehdit ediyor. Bir cami görüyoruz tam da o noktada Salur Mahallesi'ni görüyoruz" dedi.

30.07.2021Haber
Türkiyeden sonra gözler dünyaya çevrildi: ABDden Sibiryaya tüm dünya yangınlarla mücadele ediyor

Türkiye'den sonra gözler dünyaya çevrildi: ABD'den Sibirya'ya tüm dünya yangınlarla mücadele ediyor

Türkiye'nin birçok ilinde aynı anda meydana gelen yangınlar söndürülmeye çalışılırken dünyanın sayısız bölgesinden ve ülkesinden de yangın haberleri gelmeye devam ediyor. Uzmanlar, sayıları her geçen gün artan orman yangınlarının en büyük sebeplerinden birinin iklim krizi ve küresel ısınma yüzünden artan sıcaklar olduğunun altını çiziyor.

30.07.2021Dünya
Antalyanın Gazipaşa ilçesinde yangın

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde yangın

Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde ormanlık alanda 4 farklı noktada yangın çıktı. Bazı evlerin de tahliye edildiği yangın, 3 noktada kontrol altına alındı.

30.07.2021Gündem
Mersinde Silifke ve Aydıncıkta çıkan yangınlar devam ediyor

Mersin'de Silifke ve Aydıncık'ta çıkan yangınlar devam ediyor

Mersin Aydıncık ilçesinde başlayan orman yangını 3'üncü gününde, Silifke ilçesinde çıkan orman yangını ise 2'nci gününde devam ediyor.

30.07.2021Haber
Mersinde Aydıncık ve Silifke ilçelerindeki yangınlar sürüyor

Mersin'de Aydıncık ve Silifke ilçelerindeki yangınlar sürüyor

Mersin Aydıncık ilçesinde başlayan orman yangını 3'üncü gününde, Silifke ilçesinde çıkan orman yangını ise 2'nci gününde devam ediyor.

30.07.2021Gündem
Böyle acı mı olur

'Böyle acı mı olur'

Manavgat’taki yangın felaketi, tüm Türkiye’nin ciğerini yaktı. Yerleşim yerlerini de ateş altına alan yangında 3 kişi yaşamını yitirdi, evler, tarlalar, araçlar yandı, hayvanlar can verdi. Manavgat Belediye Başkanı yedi-sekiz mahallenin tamamen yok olduğunu söyledi. Yanan evini acılı gözlerle izleyen bir kadının, “Böyle acı mı olur, hiçbir şeyimiz kalmadı” sözleri yürek dağladı...

30.07.2021Gündem
Tutuklandı Patronunun çayına tükürükle korona bulaştırmaya çalışmıştı

Tutuklandı! Patronunun çayına tükürükle korona bulaştırmaya çalışmıştı

ADANA’da geçen yıl eylül ayında, oto galericilik yapan İbrahim Ünverdi’nin otomobil satışından elde ettiği 215 bin TL’yi ofise götürmesi için verdiği çalışanı Ramazan Çimen, parayla birlikte ortadan kayboldu. Olaydan birkaç gün sonra Ünverdi’nin ulaştığı Çimen, parayı borcu olduğu tefeciye verdiğini öne sürüp, telefonunu kapattı. Ünverdi, başka bir personelinden Çimen’in bir koronavirüs hastasından 500 lira karşılığında tükürük aldığını ve içeceğine koymaya çalıştığını öğrendi.

30.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgesindeki Bakanlarla görüştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgesindeki Bakanlarla görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, orman yangını yaşanan bölgede bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşerek bilgi aldı.

29.07.2021Gündem
Türkiyenin alevlerle mücadelesi... 8 ilde 16 ilçede orman yangını

Türkiye'nin alevlerle mücadelesi... 8 ilde 16 ilçede orman yangını!

Türkiye; İç Anadolu, Ege, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu bölgesinin birçok noktasında çıkan orman yangınlarıyla mücadele ediyor. Dün; Adana, Osmaniye, Mersin, Kayseri, Antalya'daki yangınların ardından bugün de Antalya'nın Alanya ilçesi ve Aydın'ın Didim ilçelerinin yanı sıra Kilis ve Muğla'nın Marmaris ve Bodrum ilçesinden ardı ardına yangın haberleri geldi. Sabotaj ihtimali güçleniyor...

29.07.2021Gündem
Son dakika haberi... Bodrum - Milas sınırındaki yangın kontrol altına alındı

Son dakika haberi... Bodrum - Milas sınırındaki yangın kontrol altına alındı

Türkiye yurdun dört bir yanında çıkan yangınlarla mücadele ediyor... Muğla Milas'a bağlı Meşelik Mahallesi'nde ormanlık alanda çıkan yangın, Bodrum'un Kuyucak ve Güvercinlik mahallelerine de sirayet etti. Bölgeden gelen son dakika haberine göre; Kuyucak ve Güvercinlik'teki yangın kontrol altına alındı. Ekipler soğutma çalışmalarına başlarken, ilk belirlemelere göre 80 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.

29.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamalarda bulundu

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, açıklamalarda bulundu

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ülkemize, milletimize ve toplumsal hassasiyetlerimize yönelik bu türden gündem suikastlarını 7/24 yakından takip ediyor, mücadelemizi aralıksız sürdürüyoruz. Amacımız hakikati yaşatmak, hakikati savunmak; yalanın, dezenformasyonun her türlüsünü bertaraf etmek" dedi. Altun, "Ecem Güçlük' adıyla açılan sahte bir hesabın sahibinin '3 yıl önce evine giderken 4 kişi tarafından tecavüze uğradığını' iddia etmesi sosyal medya gündemini meşgul etti. Bir yalanla gündem suikastı planlayan kişinin, bu hesabı birkaç gün önce açtığını ve hesabı oluştururken aslında 'Emre Doğantürk' kullanıcı ismini kullandığını gördük" ifadelerini kullandı.

29.07.2021Haber
Son dakika.. AFADdan orman yangınlarıyla ilgili açıklama

Son dakika.. AFAD'dan orman yangınlarıyla ilgili açıklama

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, dün Adana'da 21 alanda çıkan yangında 7 vatandaşın etkilendiğini, bugün Muğla'nın Marmaris ilçesinde çıkan yangının an itibariyla herhangi bir yerleşim yerini tehdit etmediğini açıkladı. Açıklamada ''Yangının yerleşim yerlerine doğru yayılması ihtimaline yönelik olarak tahliye planlamasına başlandı'' denildi.

29.07.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Ev sahibi ‘Ya istediğim kirayı öde ya da çık’ diyebilir mi?

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde son aylarda kiralar fırladı. Ev sahipleri eski kiracılarını çıkarıp, 2-3 katı fiyata dairelerini kiraya vermeyi istiyorlar. Peki kontrat süresi dolmadan kiracı çıkarılabilir mi? İstanbul Barosu avukatlarından Mahir Orak, 2021 yılı için uygulanacak kira artış oranının yüzde 14,55 olduğunu vurgulayarak, “Sözleşme bitmeden kiracının çıkarılması söz konusu olamaz. Ev sahibinin bunu yapabilmesi için haklı nedenleri olmalı” dedi.

2.08.2021

Orman yangınları sigorta kapsamında mı?

Orman yangınları sonrası okuyuculardan çokça soru alıyorum. Çoğunluk, ‘sigorta, orman yangınlarını kapsıyor mu, hasarımızı alabilir miyiz?’ diye soruyor. Orman yangının verdiği zararın sigorta kapsımda olup olmadığına detaylı değineceğim ama önce bir-iki tespitte bulunayım.

2.08.2021

Laparoskopi ve Histeroskopi sonrası sizleri neler bekliyor?

Birçok operasyon, karın bölgesini açmak için “bikini” veya “yukarı bakan gülen ağız” şeklinde yapılan bir kesi ile gerçekleştirilir. Buna açık ameliyat denir. Hastalar genellikle ameliyatı takiben birkaç gün hastanede kalırlar ve gerekli fiziksel aktivite düzeyine bağlı olarak 2 ila 6 hafta içinde işe dönebilirler.

31.07.2021

Şiddet artık insana yakışmıyor

Sevgili okurlarım, Sizlerle bir süre daha şiddeti konuşmaya, bunun örneklerini sizlerle paylaşmaya devam edeceğim.

30.07.2021

Bulgaristan’da iktidar soygunu

Bulgaristan’da generaller, atanmış başbakan ve bakanlar artık olabileceklerin farkına varabildiler gibi. Bilen zaten bilir, sokak gevezeliği, tutukla-salıver, ceza kes, tekmele, kakala, vur şeklindeki gelişmelerden sonra bir de ‘volkan patlaması’ var. Korkunç bir şey; hele iktidarda olanlar için. Biz Bulgaristan’da şimdi sanki fasıl arasındayız.

30.07.2021