EKSTRA
MENÜ

Tarım Bakanlığı

Tarım Bakanlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tarım Bakanlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 22.186 Tarım Bakanlığı haberi bulunmuştur.

GIDA, TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan, gıda tarım ve hayvancılıktan sorumlu olan bakanlıktır. Şu anki Gıda, Tarım ve Hayvancılık bakanı Faruk Çelik'tir. 

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının görevi nedir?
Bitkisel ve hayvansal üretim ile su ürünleri üretiminin geliştirilmesi, tarım sektörünün geliştirilmesine ve tarım politikalarının oluşturulmasına yönelik araştırmalar yapılması, gıda üretimi, güvenliği ve güvenirliği, kırsal kalkınma, toprak, su kaynakları ve biyoçeşitliliğin korunması, verimli kullanılmasının sağlanması, çiftçinin örgütlenmesi ve bilinçlendirilmesi, tarımsal desteklemelerin etkin bir şekilde yönetilmesi, tarımsal piyasaların düzenlenmesi gibi ana faaliyet konularının gerçekleştirilmesine yönelik çalışmalar yapmak; gıda, tarım ve hayvancılığa yönelik genel politikaları belirlemek, uygulanmasını izlemek ve denetlemektir.

Tarım Bakanlığı Haberleri

Güney Korede kuş gribi alarmı Binlerce hayvan itlaf edildi

Güney Kore'de kuş gribi alarmı! Binlerce hayvan itlaf edildi

Güney Kore’nin Kuzey Jeolla eyaletinde bulunan bir çiftlikte kuş gribi tespit edilmesinin ardından 390 binden fazla tavuk ve ördek itlaf edildi.

28.11.2020Dünya
Danimarkadaki vizon koronavirüsü krizi İrlanda’ya da sıçradı

Danimarka'daki vizon koronavirüsü krizi İrlanda’ya da sıçradı

Danimarka’da mutasyona uğrayan koronavirüsün vizonlardan insanlara bulaşmasının ortaya çıkması üzerine 17 milyon vizon itlaf edilmişti. Danimarka Tarım Bakanı Morgens Jensen’in istifasıyla sonuçlanan vizon koronavirüsü krizi İrlanda’ya sıçradı. İrlanda'nın Baş Sağlık Görevlisi Dr. Tony Holohan, Tarım Bakanlığı'na ülkedeki vizonları itlaf etmeleri tavsiyesi verdi.

22.11.2020Dünya
ABD başkanlığına seçilen Bidenın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler gündeme geldi

ABD başkanlığına seçilen Biden'ın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler gündeme geldi

Beyaz Saray'a geçiş hazırlıklarına 500 kişilik bir ekiple başlayan ABD Başkanlığı görevine seçilen Joe Biden'ın kabinesinde yer alacak muhtemel isimler konuşulmaya başlandı.

11.11.2020Dünya
Japonya ve Fransada kuş gribi paniği

Japonya ve Fransa'da kuş gribi paniği!

Japonya’da hükümet Kagawa Eyaleti'ndeki bir tavuk çiftliğinde kuş gribi salgını tespit edildiğini açıkladı. 330 bin tavuğun itlafına başlandığı bildirildi. Fransa’da da kuş gribi ihtimaline karşı ülke genelinde 45 bölgede kümes hayvanları için karantina ilan edildi.

5.11.2020Dünya
Gıdanı Koru kampanyası nedir Tarım Bakanlığından Sofranasahipcik.com atılımı

Gıdanı Koru kampanyası nedir? Tarım Bakanlığı'ndan 'Sofranasahipcik.com' atılımı

Gıdanı Koru kampanyası ile israfın önüne geçmek için eylem planı hazırlayan Tarım ve Orman Bakanlığı, 'Sofranasahipcik.com' isimli web sitesi ile özel bir bilgilendirme sayfası oluşturdu. Çevrimiçi olarak imza toplanan Gıdanı Koru kampanyası kapsamında söz veren vatandaşlar, sertifika sahibi olabiliyor. Peki, Gıdanı Koru kampanyası nedir? İşte, Tarım Bakanlığı'nın 'Sofranasahipcik.com' isimli web sitesinden edinilen detaylı bilgiler

30.10.2020Gündem
Son dakika haberler: Adanada kör eden sinek tehlikesi

Son dakika haberler: Adana'da 'kör eden' sinek tehlikesi

Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile birlikte Doğu Akdeniz'de birçok hayvanın telef olmasına neden olan, 'üç gün hastalığı' olarak bilinen Bovine Ephemeral Fever'i (BEF) yayan 'culicoides' cinsi kan emici sineklerin, insanlarda da körlüğe ve deri altı hastalıklara neden olduğu ortaya çıktı. Adana Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nihat Köse, "Bu sinekler, sivrisineklerle karıştırılmamalı. Aşı çıkana kadar belediyelerimizi sinekle mücadeleye davet ediyorum" dedi.

22.10.2020Gündem
Almanyada çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Almanya'da çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Almanya’nın başkenti Berlin’de çevreci grup Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) üyeleri, otoyol için ormanların kesilmesini protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

5.10.2020Ekonomi
Çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Çevreciler ormanların korunması için protesto düzenledi

Almanya’nın başkenti Berlin’de çevreci grup Extinction Rebellion (Yokoluş İsyanı) üyeleri, otoyol için ormanların kesilmesini protesto etmek amacıyla gösteri düzenledi.

5.10.2020Avrupa
Gerd Müller bırakıyor

Gerd Müller bırakıyor

CSU üyesi ve Federal Kalkınma Bakanı Gerd Müller, federal düzeyde politikayı bırakıyor. 65 yaşındaki Bakan Müller “32 yıl Avrupa Parlamentosu ve Federal Parlamento milletvekilliğinden sonra yerimi gençlere bırakmak istiyorum” dedi.

13.09.2020Avrupa
Hem yatırımcısı kazanıyor hem doğa

Hem yatırımcısı kazanıyor hem doğa

Her biri hayat kaynağı. Üçü de sağlıklı bir yaşam için vazgeçilmez ve elbette çok lezzetli. Şimdi Tarım ve Orman Bakanlığı bu üçlü için ‘kârlı’ bir teşvik paketi ve rehber hazırladı.

13.09.2020Hürriyet Pazar
KPSS 2020/10 tercih sonuçları açıklandı Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı sonuçları sorgulama

KPSS 2020/10 tercih sonuçları açıklandı! Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı sonuçları sorgulama

KPSS 2020/10 tercih sonuçları ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. ÖSYM tarafından yapılan açıklamada Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı sonuçlarının erişime açıldığı duyuruldu. Adaylar tercihlerini, 31 Ağustos - 03 Eylül 2020 tarihleri arasında yapmışlardı. Tercih işlemleri, 03 Eylül 2020 tarihinde saat 23.59'da sona ermişti. İşte KPSS 2020/10 yerleştirme sonuçları sorgulama ekranı

11.09.2020Gündem
Tarımsal araştırma enstitüsü kampüsünde yangın

Tarımsal araştırma enstitüsü kampüsünde yangın

Konya'da Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Bahri Dağdaş Uluslararası Araştırma  Enstitüsü Müdürlüğü kampüsündeki boş arazide yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle alevler kullanılmayan idari binalara sıçradı. Yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü.

4.09.2020Gündem
ABD’de koronavirüse yakalanan ilk köpek öldü

 ABD’de koronavirüse yakalanan ilk köpek öldü

ABD’de 7 yaşındaki bir Alman kurdunun koronavirüs nedeniyle öldüğü bildirildi.

31.07.2020Dünya
ABD ve Çin arasında yeni kriz Yüzlerce kişiye gönderildi

ABD ve Çin arasında yeni kriz! Yüzlerce kişiye gönderildi

ABD'de, yüzlerce kişiye Çin'den sipariş edilmemiş tohum paketlerinin gönderilmesinin ardından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

28.07.2020Dünya
Sağlıklı et için kurbanlığın sağlıklı olması gerekiyor

'Sağlıklı et için kurbanlığın sağlıklı olması gerekiyor'

TARIM Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naim Deniz Ayaz, "Kurban alırken 3 temel kuralımız var. Bunlardan bir tanesi kurbanlığın dini olarak hayvanın kurbanlığa uygun olması, diğeri besi değerinin iyi olması ve en önemlisi de sağlık durumunun iyi olması. Zira hayvanlarda görülen hastalıkların birçoğu insanlarda da sağlık problemlerine neden olabiliyor. Dolayısıyla sağlıklı bir et için hayvanın mutlaka sağlıklı olması gerekiyor" dedi.

17.07.2020Kurban Bayramı
Tarihi 700 yıl öncesine dayanan TİGEM’in başına ilk kez bir kadın genel müdür geldi... Tarımın hanımağası

Tarihi 700 yıl öncesine dayanan TİGEM’in başına ilk kez bir kadın genel müdür geldi... Tarımın 'hanımağası'

TİGEM’in ilk kadın müdürü Ayşe Ayşin Işıkgece, Türkiye’nin en büyük çiftliğinin başında. ‘Tarım Bakanlığı’nın hanımağası’ unvanını alan Işıkgece, “Bu göreve benim askerlik görevim diye bakıyorum. Ülkemizin geleceği için çalışıyorum” diyor.

5.07.2020Ekonomi
Son dakika haberler... AK Partiden yeni kanun teklifi Flaş düzenlemeler

Son dakika haberler... AK Parti'den yeni kanun teklifi! Flaş düzenlemeler

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, açıklamalarda bulundu. İzmir'e bayrak-para tartışmasına ilişkin "CHP'nin bu açıklaması çok talihsiz ve tehlikelidir." diyen Muş, hobi bahçelerine ilişkin de cezaların 3 kat artırılacağını söyledi. Muş, taklit ve tağşişli ürünlerle alakalı da "Para cezası 50 binden 500 bin liraya kadar çıkarılabilecek." dedi.

24.06.2020Gündem
Meyve-sebze ‘atık’ olmasın

Meyve-sebze ‘atık’ olmasın

FAO Türkiye Temsilcisi Yardımcısı Ayşegül Selışık, ‘Gıdanı Koru’ kampanyası ve gıda israfının engellenmesi için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi. Selışık, “Her yıl 1.3 milyar ton gıda çöpe gidiyor. Türkiye’de de en çok sebze ve meyve atılıyor. Bunu önlemek için Tarım Bakanlığı’yla birlikte Gıdanı Koru kampanyasını başlattık. Alınacak küçük önlemlerle israfın önüne geçebiliriz” dedi.

18.06.2020Ekonomi
İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Yardımcısı Ersoy deprem bölgesinde incelemelerde bulundu

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, 5.7 büyüklüğündeki depremde en fazla hasarı gören Bingöl'ün Yedisu ilçesine bağlı Elmalı köyünde incelemelerde bulundu.

16.06.2020Gündem
Gıdada hile yapan firmalar paylaşıldı - Tarım Bakanlığının sahte ürünler listesi (Taklit ve tağşiş ürünler)

Gıdada hile yapan firmalar paylaşıldı - Tarım Bakanlığı'nın sahte ürünler listesi (Taklit ve tağşiş ürünler)

Tarım Bakanlığı taklit ve tağşiş listesini erişime açıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı, taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen, aralarında et ve et ürünleri, süt ve süt ürünleri, bitkisel yağ, bal, takviye edici gıdalar ve baharatların yer aldığı 69 firmaya ait 136 parti ürünü resmi sayfası üzerinden paylaştı. İşte sahte ürünler listesi...

12.06.2020Gündem
Bunu yapan belediye

Bunu yapan belediye

Gökçeada Belediyesi koronavirüs sürecini fırsata çevirerek kısa sürede iki katlı betonarme binaları sit alanına inşa etti. Olay karşısında Gökçeada çevre örgütleri ayağa kalktı. Arkeolojik sit alanı içinde izinsiz yapılan yapıların, kaçak olduğu ileri sürüldü. Çanakkale Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, yasaya aykırı inşa edilen yapılarla ilgili işlem başlattıklarını açıkladı.

6.06.2020Gündem
Narenciyeyi hava vurdu

Narenciyeyi hava vurdu

Türkiye’nin en büyük narenciye üretici illerinden Adana’da meyve ağaçlarını poyraz vurdu. Sıcaklıkların geçen hafta 45 dereceyi aştığı Adana’da şiddetli poyraz da yaşanınca mandalina, portakal ve limon gibi birçok ağacın meyvesi daha olmadan yere döküldü. Bölgedeki üreticilere göre kayıp yüzde 80’i buldu.

28.05.2020Ekonomi
Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

Yerli koronavirüs ilacının üretildiği fabrikaya DHA girdi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un açıkladığı "yerli koronavirüs ilacı"nın üretildiği fabrikayı ilk kez görüntülendi. Firmanın CEO'su İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Hakan Koçak, "İlk hedefimiz Türkiye'nin ihtiyacını karşılamak. Sağlık Bakanlığı'na 300 bin doz bağışlıyoruz. Daha sonra Sağlık Bakanlığı uygun görürse, talep gelen Avrupa ülkelerine de ihraç edebiliriz" dedi.

15.05.2020Gündem
Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu yayımlandı Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları

Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu yayımlandı! Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı şartları!

Haftalardır beklenen Tarım ve Orman Bakanlığı personel alımı başvurusu, ÖSYM tarafından yayımlanan KPSS 2020/7 tercih kılavuzu aracılığıyla başlamış oldu. Yayımlanan kılavuz bilgilerine göre nitelik kodlarına dikkat edilerek yapılacak olan tercihler, internet üzerinden gerçekleşecek. 15 Mayıs tarihinde başlayan Tarım Bakanlığı personel alımı başvurusu, KPSS 2020/7 tercih kılavuzu bilgileri baz alınarak 28 Mayıs tarihine kadar tamamlanabilecek. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından talep edilen şartlar ve nitelikler bu bu kılavuz aracılığıyla görüntülenebilecek. İşte, Tarım Bakanlığı KPSS 2020/7 tercih kılavuzu ve başvuru işlemi hakkında detaylar

15.05.2020Gündem
Tarım Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi: Hayvan pazarında tokalaşma kalkmalı

Tarım Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi: Hayvan pazarında tokalaşma kalkmalı

TARIM Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naim Deniz Ayaz, normalleşme sürecinde hayvan pazarlarının kademeli açılması gerektiğini belirtirken, alınması gereken tedbirleri anlattı.

10.05.2020Gündem
Prof. Dr. Ayaz: Hayvandan insana bulaşma yok

Prof. Dr. Ayaz: Hayvandan insana bulaşma yok

TARIM Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naim Ayaz, şu ana kadar elde edilen bilimsel verilerin koronavirüsün insandan insana bulaştığı yönünde olduğunu ve henüz hayvandan insana doğru bir bulaşmaya dair bir vakanın olmadığını söyledi.

4.05.2020Haber
Prof. Dr. Ayaz: Hayvandan insana bulaşma yok

Prof. Dr. Ayaz: Hayvandan insana bulaşma yok

TARIM Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naim Ayaz, şu ana kadar elde edilen bilimsel verilerin koronavirüsün insandan insana bulaştığı yönünde olduğunu ve henüz hayvandan insana doğru bir bulaşmaya dair bir vakanın olmadığını söyledi.

4.05.2020Gündem
Uzmanlar uyardı: Virüs sizden evcil hayvanınıza bulaşabilir

Uzmanlar uyardı: Virüs sizden evcil hayvanınıza bulaşabilir

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Selda Erensoy, ABD'nin New York kentinde ilk kez 2 evcil kedide 'Covid-19' tespit edilmesinin ardından koronavirüsün evcil hayvanlardan insanlara değil insanlardan hayvanlara bulaşabileceğini söyledi.

3.05.2020Gündem
Bakanlık ifşa etti İşte hileli ürünler

Bakanlık ifşa etti! İşte hileli ürünler

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, taklit, tağşiş ve ilaç etken maddesi kullanılan gıda ve besin ürünleri listesi açıklandı. Bakanlık tarafından 45 firmaya ait 55 parti ürün listesi kamuoyu ile paylaşılırken halk sağlığını tehlikeye atan firmalar ifşa edildi. Böylelikle, 2012 yılından bu yana 1509 firmaya ait toplamda 3356 ürün ifşa edilmiş oldu.

17.04.2020Ekonomi
Tarım seferberliği

Tarım seferberliği

Stratejik ürünlerde rekolte artışını sağlamak için Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı başlattıklarını belirten Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Yazlık ekim yapılabilecek alanlarda ekilişlerin kesintiye uğramaması ve tüm ekilebilir arazilerin üretime katılması için 21 ilde üreticilerimize tohumların yüzde 75’ini hibe ediyoruz” dedi.

7.04.2020Ekonomi
81 ildeki UTEM misafirhaneleri, sağlık çalışanlarına tahsis edildi

81 ildeki UTEM misafirhaneleri, sağlık çalışanlarına tahsis edildi

TARIM ve Orman Bakanlığı'na bağlı 81 ildeki 5 bin 450 oda kapasiteli Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi (UTEM) misafirhaneleri, sağlık çalışanlarına ücretsiz tahsis edildi.

3.04.2020Gündem
At yarışları ertelendi ancak Veliefendi Hipodromunda hayat devam ediyor

At yarışları ertelendi ancak Veliefendi Hipodromu'nda hayat devam ediyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin açıklaması ile bir süredir seyircisiz yapılan yarışlar ertelenirken, hipodromdaki normal yaşam devam ediyor. Türkiye çapında bulunan 9 hipodromda seyisler, aprantiler, jokeyler, güvenlik elemanları, temizlikçiler, veterinerler, kondisyonerler (kronometre tutanlar), kameraman, fotoğrafçı, elektronikçi derken; nalbanda kadar uzanan yelpazede herkes işini büyük bir titizlikle sürdürüyor. Milyonluk safkanlar için sabahın erken saatlerinde mesaisine başlayan ekipler, yarışlar olmamasına rağmen hummalı bir çalışma gerçekleştirerek sorumlu oldukları atlara antrenmanlarını yaptırıyor. Atların günlük antrenman programının haricinde bakımlarının ve ahırlarının temizlenmesinde aksama yaşanmaması için yoğun çaba gösterilirken, görevliler günlerini hipodromlarda geçiriyor.

23.03.2020Diğer
Kırgızistan, Corona Virüs nedeniyle yabancıların ülkeye girişini yasakladı

Kırgızistan, Corona Virüs nedeniyle yabancıların ülkeye girişini yasakladı

Kırgızistan'da yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yarından itibaren yabancıların ülkeye girişi yasaklandı. Kazakistan'da devlet ve özel kurumlardaki personelin yüzde 70'i "uzaktan çalışma mesaisine" geçiyor. Kazakistan'da vaka sayısı 35'e, Gürcistan'da 38'e çıktı. Azerbaycan'da virüs teşhisiyle tedavi altında tutulan 27 kişiden 4'ü iyileşerek taburcu edildi. Rusya'da eğitime ara verildi.

18.03.2020Dünya

Yazar Sonuçları

20 dakikada her şeyi anlattılar

Bazen sorunun büyüklüğünü anlatmak için ‘tek bir hareket’, ‘tek bir söz’ yeterli olur.

29.11.2020

Agri-Fintech tarımın dönüşüm noktası mı?

Tarım, geçmişte olduğu gibi günümüzde de en önemli güç kaynağı. Ülkelerin gıda üretiminde kendilerine yetebilmelerinin önemini küresel salgın döneminde daha fazla anladık. Tarlada üretilen ürünün soframıza gelene dek geçirdiği bir değer süreci bulunuyor. Bu süreç ise finansmana dayanıyor. Dijitalleşen tarım ekonomisi işte bu noktada devreye giriyor.

27.11.2020

Ah o kortejde ben de olsaydım

Cumartesi günü, öğleye doğru...

17.11.2020

Cumhuriyet

“İnsan dünyaya sadece yemek, içmek, koynuna birini alıp yatmak için gelmiş olamazdı. Daha büyük ve insanca bir sebep lazımdı.” (Sabahattin Ali)

29.10.2020

Siyasiler virüsü böyle savıyor

Son günlerde siyasiler arasında testleri pozitif çıkan ve tedaviye alınanların sayısında artış yaşanmaya başladı.

24.10.2020

Uçurum eşiklerinde...

Birileri at etinden sucuk yapıyor.

19.09.2020

Bize neler yediriyorlar?

Söyleyecek söz bulamıyorum. Bize neler yediriyorlar. Tarım ve Orman Bakanlığı dönem dönem açıklıyor.

18.09.2020

Pandemiyi iyi yöneten turizm bölgeleri de var

SADECE bizde değil, bütün dünyada turizm sektörü sıkıntılı bir yıl yaşadı. Örneğin İspanya her yıl 90 milyona yakın turist çeken bir ülkeydi. Bu yıl 10 milyona razıydılar.

12.09.2020

Taklitlerinden sakınınız

Su uyur düşman uyumaz derler ya, bu hafta gazetede okuduğum bir haber bu sözü hatırlattı. Son altı aydır pandemi nedeniyle dünya çapında bir uyku halindeyiz. Kötü bir rüyadan uyanmayı bekliyoruz. Her şey biraz askıda. Tüm kararları son ana bırakmak zorunda kalıyoruz.

24.08.2020

Selen Kocabaş ile Yeni Normal Üzerine - II

Değerli yönetici, danışman, stratejist Sn. Selen Kocabaş ile söyleşimizin ikinci bölümüne iş dünyasının yeni döneme adaptasyonu, insan kaynaklarının ve organizasyonların dönüşümü, yeni nesil liderlik ve öne çıkan yetkinlikler odağında devam ediyoruz… 

18.08.2020

Kamuflajlı mesaj

Askeri sembollerin, mesaj vermek için iyi birer araç olduğunu herkes bilmez. Siyasetin dili gibi, Silahlı Kuvvetler’in de sadece bu alanda uzman olanların anladığı bir dili var. Komutanların başlarına taktıkları bereden, ziyaretlerinde sivil veya askeri kıyafeti tercih etmelerine kadar dolaylı mesajları olabiliyor.

15.08.2020

Darbeden dirilişe

Darbeler Türkiye’yi en az 10 yıl geriye götürüyordu. Hem ekonomik hem de demokratik yıkıntılara neden oluyordu. 15 Temmuz bu yönüyle farklı sonuçlara neden oldu.

17.07.2020

Sevgi göstermek yetmez, yasa nerede?

Parlamentoda görev yapan gazetecilerin tamamı, son on yıl içerisinde en az bir kez, “Hayvan hakları yasası hazırlanıyor” haberi yaptı. Hayvanseverleri temsil eden dernek temsilcileri, onlarca kez Meclis’e gelerek önerilerini dile getirdi.

30.05.2020

Şimdi ekonomiyi konuşma zamanı

Dünya bir yandan koronavirüs belasıyla uğraşırken diğer yandan da korona sonrasına hazırlık yapılıyor.

15.04.2020