EKSTRA
MENÜ

Sokak Kısıtlaması

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 262 haberi bulunmuştur.

Sokak Kısıtlaması Haberleri

Yasaksız ilk cumartesinin kıymetini bilemedik

Yasaksız ilk cumartesinin kıymetini bilemedik

Dün ‘kırmızı iller’ dışındaki şehirlerde aylar sonra yasaksız geçen ilk cumartesiydi. Bakan Koca, sabahın ilk saatlerinde tweet atarak, “Devamı, kıymetini bilmemize bağlı” diye uyardı. Ancak dinleyen olmadı. Yurt genelinde sokaklar, caddeler ve sahiller ana baba günü gibiydi. İstiklal’de iğne atsan düşmedi, İstanbul trafiği kilitti.

7.03.2021Gündem
‘Kısıtlama saatleri’ ile ilgili Prof. Dr. Akın’dan dikkat çeken açıklama

‘Kısıtlama saatleri’ ile ilgili Prof. Dr. Akın’dan dikkat çeken açıklama

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, kontrollü normalleşmeyle birlikte hafta içi uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasına, akşamları ev toplanmalarını önlemek için devam edildiğini söyledi. Akın, "Ama önümüzdeki dönemde düşük ve orta riskli illerde sınırlama 22.00 ya da 00.00'a doğru kaydırılabilir. Bununla ilgili ön çalışmalar var" dedi. Akın ayrıca, "Toplum kurallara uymak istemiyor; ama hastalık da 'insanlar kurallara uymasın' diye bekliyor yayılabilme özelliğini korumak için. '' ifadelerini kullandı.

3.03.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağından kimler muaf ALESe girenler için sokak kısıtlaması açıklaması

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? ALES'e girenler için sokak kısıtlaması açıklaması

Sokağa çıkma yasağından kimler muaf? sorusu İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı genelge ile yanıtına kavuştu. 20-21 Şubat tarihlerinde kesintisiz uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlamasında 10.00-17.00 saatleri arasında market, bakkal, manav, kasap, kuru yemişçi ve çiçekçiler açık olacak. Öte yandan pazar günü uygulanacak olan ALES/2 sınavına girecek adaylar sokak kısıtlamasından muaf olacak. Cumartesi ve pazar günü sokağa çıkma yasağında belgesi olanlar sokağa çıkabilecek. İşte, hafta sonu kısıtlama dışında olan kişiler.

20.02.2021Gündem
Hafta içi sokağa çıkma yasağı bitecek mi Gözler mart ayında... İşte 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı bitecek mi? Gözler mart ayında... İşte 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri

Hafta içi sokağa çıkma yasağı, koronavirüs kısıtlamalarında normalleşme mesajının verilmesinin ardından gündeme geldi. Hareketliliği önlemek için uygulanan kısıtlamalar devam ederken; aşılama sürecinde yaşanan hızlanma sonrası hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman bitiyor sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Vaka sayılarında yüzde 60’a varan gerilemeyle hafta içi sokağa çıkma yasağının saati 21.00’den 23.00’e çekilebileceği öne sürüldü. İşte, 16-17 Şubat hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri ve konuyla ilgili yapılan açıklamalar.

16.02.2021Gündem

Hollanda'da hükümet ve mahkeme karşı karşıya geldi: Sokağa çıkma yasağı kaldırılıyor!

Hollanda'da Lahey Mahkemesi, hükümetin koronavirüs önlemleri kapsamında 23 Ocak'tan itibaren 21:00-04:30 saatleri arasında uygulamaya başladığı sokağa çıkma yasağının, derhal kaldırılması gerektiğine hükmetti.

16.02.2021Dünya
Ermenistandaki 4.7 büyüklüğündeki deprem Iğdırda da hissedildi

Ermenistan'daki 4.7 büyüklüğündeki deprem Iğdır'da da hissedildi

Son dakika haberine göre Ermenistan'ın Armavir kenti yakınlarında saat 14.29'da 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, sınır kenti Iğdır'da da hissedildi.

13.02.2021Haber
Ermenistanın Armavir kentinde deprem Iğdır ve çevresinde hissedildi

Ermenistan'ın Armavir kentinde deprem! Iğdır ve çevresinde hissedildi

Son dakika haberine göre Ermenistan'ın Armavir kenti yakınlarında saat 14.29'da 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı, sınır kenti Iğdır'da da hissedildi.

13.02.2021Gündem
Diyarbakırda, güneşli havada kısıtlama öncesi 14 Şubat alışverişi

Diyarbakır'da, güneşli havada kısıtlama öncesi '14 Şubat' alışverişi

DİYARBAKIR'da, sokak kısıtlaması öncesi hava sıcaklığının 13 dereceye çıkmasıyla halk, çarşı ve caddelere akın etti. Maske kullanımı ve sosyal mesafenin unutulduğu kentte bazı kişiler, kısıtlamanın uygulandığı pazara denk gelen 14 Şubat Sevgililer Günü için alışveriş yaptı.

12.02.2021Gündem
Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek İşte 9-10 Şubat hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saatleri ve detayları

Hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek? İşte 9-10 Şubat hafta içi sokağa çıkma kısıtlaması saatleri ve detayları

Hafta içi sokağa çıkma yasağı, koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanmaya devam ediyor. İkinci normalleşme takviminin gündeme gelmesinin ardından gözler, hafta içi sokağa çıkma yasağı ne zaman bitecek, sorusunun yanıtına çevrildi. Koronavirüs yasaklarının esnetileceği iddialarının öne sürülmesiyle beraber, beklenti içinde olanlar sokağa çıkma yasağıyla ilgili yapılacak resmi açıklamalara odaklandı. İçişleri Bakanlığı'ndan daha önce yayınlanan genelgede, hafta içi 21.00-05.00 saatlerinde uygulanan kısıtlamanın yeni bir karar alınıncaya kadar devam edeceği bildirilmişti. İşte, o konuyla ilgili bilgiler...

10.02.2021Gündem
Pembe maske operasyonunda iğrenç detaylar: Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

'Pembe maske' operasyonunda iğrenç detaylar: Hamile kadınlara fuhuş yaptırmışlar

Ankara'da polisin 17'si yabancı uyruklu 60 kadını fuhuşa sürükleyen çeteye yönelik 'pembe maske' adıyla düzenlendiği ve 14 kişinin gözaltına alındığı operasyonun detayları ortaya çıktı. Çetenin, 1'i 6 aylık iki hamile kadına zorla fuhuş yaptırdığı belirlendi.

10.02.2021Gündem
Kadınları fuhşa zorlayan çete, yapılan operasyonla çökertildi

Kadınları fuhşa zorlayan çete, yapılan operasyonla çökertildi

Ankara'da kadınları fuhşa zorlayan çete çökertildi. Polisin 'pembe maske' adıyla düzenlediği fuhuş operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin 17'sini yurt dışından getirdikleri kadınları tehdit ederek ve darbederek fuhuş yapmaya zorladığı, sözlerini dinlemeyen kadınlara ise tecavüz ettikleri tespit edildi. Şüphelilerin, müşterilerinin tanıması için kadınlara pembe renkli maske taktırdığı da saptandı.

9.02.2021Haber
Kadınları fuhşa zorlayan çeteye operasyon Her satırı iğrenç...

Kadınları fuhşa zorlayan çeteye operasyon! Her satırı iğrenç...

Ankara'da kadınları fuhşa zorlayan çete çökertildi. Polisin 'pembe maske' adıyla düzenlediği fuhuş operasyonunda 14 kişi gözaltına alındı. Çete üyelerinin 17'sini yurt dışından getirdikleri kadınları tehdit ederek ve darbederek fuhuş yapmaya zorladığı, sözlerini dinlemeyen kadınlara ise tecavüz ettikleri tespit edildi. Şüphelilerin, müşterilerinin tanıması için kadınlara pembe renkli maske taktırdığı da saptandı.

9.02.2021Gündem
Hollandadan flaş sokak kısıtlaması kararı 3 Marta kadar uzatıldı

Hollanda'dan flaş sokak kısıtlaması kararı! 3 Mart'a kadar uzatıldı

Hollanda hükümeti, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele tedbirleri kapsamında ülke genelinde 23 Ocak'ta yürürlüğe giren sokağa çıkma kısıtlamasının 3 Mart sabahına kadar uzatıldığını açıkladı.

8.02.2021Dünya
Türkiye genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Türkiye genelinde hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde 5 Şubat Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

8.02.2021Gündem
Kısıtlamaya rağmen kumara iş makineli baskın

Kısıtlamaya rağmen kumara iş makineli baskın

Şırnak'ta, dün sokak kısıtlaması sürerken oyun salonunda kumar oynandığı ihbarını alan polisler, kapıyı açan olmayınca iş makinesiyle pencereden içeri girdi. Baskında 1'i dondurucuda saklanan 27 kişiye 85 bin 80 TL ceza yazıldı.

25.01.2021Haber
Polisler iş makinesi ile bastı Şırnakta ilginç görüntüler...

Polisler iş makinesi ile bastı! Şırnak'ta ilginç görüntüler...

Şırnak'ta, dün sokak kısıtlaması sürerken oyun salonunda kumar oynandığı ihbarını alan polisler, kapıyı açan olmayınca iş makinesiyle pencereden içeri girdi. Baskında 1'i dondurucuda saklanan 27 kişiye 85 bin 80 TL ceza yazıldı.

25.01.2021Gündem
Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Sokak kısıtlaması, kademeli kaldırılabilir

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan: Sokak kısıtlaması, kademeli kaldırılabilir

Sağlık Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. İlhan, sokak kısıtlamalarının vaka sayılarının binli rakamlara düşmesi ile kademeli kaldırılabileceğini söyledi. İlhan kısıtlamalara ilişkin, "Öncelikli olarak belki hafta içi 00.00'a çekilebilir. Hafta sonu kısıtlamaları akşam saatleri olabilir, belki hafta sonu bir gün kısıtlama söz konusu olur" dedi. İlhan, kafe ve restoranların açılmasına ilişkin ise "2 binli vaka sayılarını görmemiz daha doğru olacaktır. Vatandaşlarımızın vakaların ve hasta sayılarının daha da aşağıya gelmesi için bir an önce normal hayata daha rahat döneceğimiz mümkün" dedi.

23.01.2021Haber
Marketler saat kaça kadar açık Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin çalışma saatleri

Marketler saat kaça kadar açık? Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin çalışma saatleri

Marketlerin açılış kapanış saatleri sokağa çıkma yasaklarının uygulandığı hafta sonlarında en çok merak edilen konularından biri oldu. İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede hafta sonu sokağa çıkma yasağında vatandaşların araç kullanmamak şartı ile belli bir saate kadar marketlere gidip gelebilecekleri belirtilmişti. Peki, marketler saat kaça kadar açık? Hafta sonu sokağa çıkma yasağında marketlerin çalışma saatleri...

17.01.2021Gündem
Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor Hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri

Marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? Hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri

Marketlerin açılış ve kapanış saati her hafta yoğun ilgi görüyor. Marketlerin çalışma saatleri, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile yanıt buldu. Hafta içi ve hafta sonu marketler aynı saatte açılıyor. İşte konu ile ilgili ayrıntılar

15.01.2021Gündem
Bitliste 10 köy ve mezarlarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis'te 10 köy ve mezarlarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis merkeze bağlı 10 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

11.01.2021Gündem
Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, 30 Kasım'da düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kovid-19 ile mücadeleye yönelik yeni tedbirleri açıklamıştı. Erdoğan, hafta içi her gün 21.00-05.00 saatlerinde, hafta sonları da cuma saat 21.00'den pazartesi saat 05.00'e kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağını belirtmişti.

11.01.2021Gündem
Kocası dövüp eve kilitledi

Kocası dövüp eve kilitledi

Kayseri'de eşi Cengiz B.'nin evde darbedip odaya kilitlediği iddia edilen Tülay B., itfaiyenin merdivenli aracıyla pencereden çıkarılarak kurtarıldı. Cengiz B. gözaltına alındı.

9.01.2021Gündem
Hafta sonu market çalışma saatleri: Marketler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor

Hafta sonu market çalışma saatleri: Marketler kaçta kapanıyor, kaçta açılıyor?

Marketlerin saat kaçta açılıp kaçta kapandığı merak ediliyor. Hafta içi ve hafta sonu sokağa çıkma yasağı saatlerine göre market çalışma saatleri de değiştirildi. Hafta içi marketler saat 10:00’da açılıyor ve 20:00’a kadar hizmet veriyor. İşte hafta sonu market açılış ve kapanış saati

9.01.2021Gündem
Kısıtlamayı ihlal etti, polis ceza yazdı Mahkeme iptal etti

Kısıtlamayı ihlal etti, polis ceza yazdı! Mahkeme iptal etti

Ankara'da koronavirüs tedbirleri kapsamında uygulanan sokak kısıtlamasını ihlal eden Sercan Aran'a polis tarafından 3 bin 150 lira idari para cezası uygulandı. Cezanın iptali için Ankara Sulh Ceza Hakimliğine itiraz bulunan Aran'ın itirazı kabul edildi ve ceza iptal edildi. Yargıtay 19'ncu Ceza Dairesi’nin emsal nitelikteki maske kararına da gönderme yapılarak, ceza kesme yetkisinin kaymakamlık ve valiliklerde olduğu vurgulandı.

6.01.2021Gündem
Kısıtlama biter bitmez hırsızlık şoku yaşadı

Kısıtlama biter bitmez hırsızlık şoku yaşadı

SULTANBEYLİ'de hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması biter bitmez, inşaat firmasına ait bir kamyonet çalındı. Mağdur olan dükkan sahibi yetkililerden yardım istedi.

6.01.2021Gündem
Hayatının şokunu yaşadı 2 hırsız lüks aracın tentesini kesip...

Hayatının şokunu yaşadı! 2 hırsız lüks aracın tentesini kesip...

Bursa'da sokak kısıtlamasını fırsat bilen hırsızlar otoparkta duran lüks otomobilin tentesini kesip hırsızlıklar yapmak istediler. O anlar güvenlik kameralarına yansırken, otomobilden bir şey çalamayan hırsızların tentesini kestikleri araca verdikleri zararın 35 bin lira olduğu öğrenildi.

4.01.2021Gündem
Kayseri’de, kısıtlama öncesi alışveriş yoğunluğu

Kayseri’de, kısıtlama öncesi alışveriş yoğunluğu

KAYSERİ'de, koronavirüs tedbirleri kapsamında, ülke genelinde uygulanacak sokağa çıkma kısıtlaması öncesi cadde ve sokaklarda alışveriş yoğunluğu yaşandı.

31.12.2020Gündem
Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri

Hafta sonu marketler kaçta açılıyor, kaçta kapanıyor? A101, BİM, ŞOK çalışma saatleri

Hafta sonu marketlerin kaça kadar açık olduğu ile ilgili bilgiler İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge içerisinde açıklandı. Vatandaşlar sokağa çıkma yasağının olduğu cumartesi ve pazar günlerinde ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasaplara ve kuruyemişçilere gidip gelebiliyorlar. İşte A101, BİM, ŞOK ve tüm marketlerin çalışma saatleri

25.12.2020Gündem
56 saat süren sokak kısıtlaması sona erdi

56 saat süren sokak kısıtlaması sona erdi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 18 Aralık Cuma günü saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması, saat 05.00 itibarıyla sona erdi.

21.12.2020Gündem
İş yerindeki hırsızlıkları ifşa ederek, esnafı uyardı

İş yerindeki hırsızlıkları ifşa ederek, esnafı uyardı

ANKARA'da züccaciye dükkanı işleten Turan Kantekin, iş yerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını sosyal medyada paylaşarak esnaf arkadaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

16.12.2020Haber
Sosyal medyada görüntülerini paylaşıp böyle uyardı: Bu iki şahsa dikkat

Sosyal medyada görüntülerini paylaşıp böyle uyardı: Bu iki şahsa dikkat!

Ankara'da züccaciye dükkanı işleten Turan Kantekin, iş yerinde meydana gelen hırsızlık olaylarını sosyal medyada paylaşarak esnaf arkadaşlarını dikkatli olmaları konusunda uyardı.

16.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Yılbaşında sokağa çıkma yasağı, esnafa kira desteği ve diğer önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Yılbaşında sokağa çıkma yasağı, esnafa kira desteği ve diğer önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Toplantının en önemli gündem maddesi koronavirüs oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Koronavirüs tedbirleri kapsamında yılbaşında 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması ve esnafa yapılacak kira yardımı hakkında önemli değerlendirmeler yaptı. İşte, Erdoğan'ın açıklamaları

15.12.2020Gündem
Türkiye genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Türkiye genelinde hafta sonu kesintisiz uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında, Türkiye genelinde 4 Aralık Cuma saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması saat 05.00 itibarıyla tamamlandı.

7.12.2020Gündem
İstanbulda sokağa çıkma kısıtlaması denetimleri sürüyor

İstanbul'da sokağa çıkma kısıtlaması denetimleri sürüyor

İçişleri Bakanlığı'nın kararıyla Cuma günü akşam başlayan sokağa çıkma kısıtlaması devam ediyor. İstanbul'da polis ekipleri denetimlerini sürdürdü. İzin belgesi olmayanlara cezai işlem uygulanırken, turistlere de pasaport kontrolü yapıldı.

7.12.2020Gündem
Son dakika haberler: İstanbulda sokak kısıtlaması öncesinde trafik yoğunluğu

Son dakika haberler: İstanbul'da sokak kısıtlaması öncesinde trafik yoğunluğu

Gelen son dakika haberine göre, İstanbul'da hafta sonu kısıtlaması öncesi trafikte yoğunluk yaşanıyor.

4.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüs ilacı tehlikeli mi Osman Müftüoğlu anlattı Yeni tedbirler, sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

Son dakika haberi: Koronavirüs ilacı tehlikeli mi? Osman Müftüoğlu anlattı! Yeni tedbirler, sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

Son dakika haberi.. Prof. Dr. Osman Müftüoğlu, yeni salgın önlemlerini doğru bulduğunu söyledi. Vatandaşları uyaran Osman Hoca, “Eğer bunlara da uymazsak çok daha acı reçetelere katlanmak zorunda kalacağız. Benden söylemesi” dedi. İşte Osman Müftüoğlu'nun anlatımıyla koronavirüs ilacı, yeni tedbirler, pandemide sosyal medyanın yanlışları ve dahası..

2.12.2020Gündem
Kısıtlamaya 10 dakika kala yardım isteyen öğrencileri, evlerine polis bıraktı

Kısıtlamaya 10 dakika kala yardım isteyen öğrencileri, evlerine polis bıraktı

Türkiye genelinde başlayan sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında, Edirne'de kent sessizliğe bürünürken, polis ekipleri de trafikteki araçlar ve yaya vatandaşlara yönelik denetim yaptı. Denetimler sırasında yasağın bitmesine 10 dakika kalan iki öğrencinin, evlerine gidebilmek için yardım istediği polis ekipleri, öğrencileri evlerine bıraktı.

1.12.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin paylaşım

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, sosyal medyadan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında bugün saat 21.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlamasıyla ilgili paylaşımda bulundu.

1.12.2020Gündem
Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Sokaklara hafta sonu kesintisiz yasak

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ni topladıktan sonra koronavirüse karşı yeni önlemleri açıkladı: “Hafta içi her gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacak. Hafta sonları kısıtlama cuma akşamı 21.00’den pazartesi sabahı saat 05.00’e kadar kesintisiz sürecek. Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi etkinlikler yapılamayacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşıma araçlarına binemeyecek.” Erdoğan özetle şunları söyledi:

1.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeniden tırmanışa geçen koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini gösterdiğini vurgulayarak, sokağa çıkma yasağının genişletildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacaktır. Hafta sonu sokak kısıtlaması cuma akşam saat 21.00'den pazartesi sabah saat 05.00'e kadar geçerli olacak" dedi.

30.11.2020Haber
Son dakika haberi: Koronavirüs tedbirleri arttırıldı Sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi

Son dakika haberi: Koronavirüs tedbirleri arttırıldı! Sokağa çıkma kısıtlaması genişletildi

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası yeni koronavirüs tedbirlerini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, yeniden tırmanışa geçen koronavirüs salgınının ülkemizde de etkisini gösterdiğini vurgulayarak, sokağa çıkma yasağının genişletildiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Hafta içi her gün gece saat 21.00 ile sabah 05.00 arasında genel sokağa çıkma yasağı sınırlaması uygulanacaktır. Hafta sonu sokak kısıtlaması cuma akşam saat 21.00'den pazartesi sabah saat 05.00'e kadar geçerli olacak" dedi. Market, bakkal ve kasap gibi işletmeler ile eve paket servisi verecek yerler hafta sonu kısıtlamasının dışında tutulacak.

30.11.2020Gündem
Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde dün saat 20.00'de başlayan sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi.

30.11.2020Gündem
İzmirde sokaklar boş kaldı

İzmir'de sokaklar boş kaldı

Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda, saat 20.00 itibarıyla Türkiye genelinde sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İzmir'de de kısıtlamanın başlamasıyla birlikte kentte sokaklar boş kaldı.

29.11.2020Gündem
Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığından 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Son dakika haberi: İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile yeni koronavirüs genelgesi

Son dakika haberine göre; İçişleri Bakanlığı tüm valiliklere "Kovid-19 Denetimleri" konulu genelge gönderdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Ülke genelinde 4 gün boyunca vatandaşların kalabalık şekilde bulunduğu yerlerde yoğunlaştırılmış denetim yapılacak." denildi.

25.11.2020Gündem
Sokağa çıkma yasağı son dakika gelişmeleri: 28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, olacak mı Bakan Kocadan açıklama

Sokağa çıkma yasağı son dakika gelişmeleri: 28-29 Kasım hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, olacak mı? Bakan Koca'dan açıklama

Sokağa çıkma yasağı son dakika açıklamalar ile takip ediliyor. Hafta sonu sokağa çıkma yasağının olup olmadığı merak ediliyor. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında, 'Hafta sonları tedarik ve üretim zincirleri aksamayacak şekilde saat 10 ve 20 arası dışında sokak kısıtlaması uygulanacak.' cümlesine yer verdi. Bu açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelge ile detaylar belli oldu. Diğer yandan Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulunan Sağlık Bakanı Koca, gelecek hafta kısıtlamaların yeniden değerlendirileceğini aktardı. Peki bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? İşte yanıtı..

25.11.2020Gündem
Kilometrelerce kuyruk oluştu... Dronla havadan görüntülendi

Kilometrelerce kuyruk oluştu... Dronla havadan görüntülendi

Bursa’da, sokak kısıtlaması öncesi Uludağ'dan gelen kaynak su ihtiyacını karşılamak isteyenler, 3 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu. Kuyruk, dronla havadan görüntülendi.

22.11.2020Gündem
5 soruda dumansız sokaklar

5 soruda dumansız sokaklar

Koronavirüse karşı dün uygulanmaya başlanan genelgeyle 81 ilde meydanlar, cadde ve sokaklarda sigara içme yasağı getirildi. Peki bu yasak nasıl uygulanacak, nereleri kapsayacak? İşte detayları...

13.11.2020Gündem