EKSTRA
MENÜ

Sarılmak

Sarılmak haberleri sayfasında güncel ve son dakika Sarılmak hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.000 Sarılmak haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Sarılmak Haberleri

Semai nedir Edebiyatta semai ne demek Semai özellikleri ve örnekleri

Semai nedir? Edebiyatta semai ne demek? Semai özellikleri ve örnekleri

Geleneksel Türk Edebiyatı, aşık, tekke ve Divan edebiyatı olarak üçe ayrılır. Gazel, tahmis, terci-i bend, kaside ve nazire, Divan edebiyatı nazım türleridir.

19.07.2021Araştırma
‘Kaçmayı ve idare etmeyi öğreniyorsun ama bu çok yorucu’

‘Kaçmayı ve idare etmeyi öğreniyorsun ama bu çok yorucu’

Yetenekli ve çekici. Duru bir güzelliği var. Barbie bebekleri anımsatsa da maskülen bir yanı olduğunu söylüyor, “Küçükken resim çizerken hep savaşçı, kaslı, ailesini ve kendini koruyabilecek kadınlar çizerdim. Sonrasında kendi olmak istediğim kadın tipi de bu oldu” diyor. Bir kadın hikâyesiyle ekrana dönen Yasemin Allen’la oyunculuk serüvenini ve aşkı konuştuk: “Kalbim, kilitli kapılar arkasında. Yaş ilerledikçe daha korunaklı oluyorsun. Hayal kırıklığı daha çok can yakıyor.”

18.07.2021Hürriyet Pazar
Son Dakika Haberi... Fenerbahçede teknik direktör Vitor Pereiradan itiraflar Ali Koç arayınca...

Son Dakika Haberi... Fenerbahçe'de teknik direktör Vitor Pereira'dan itiraflar! 'Ali Koç arayınca...'

Fenerbahçe’nin Topuk Yaylası kampının son gününde, Teknik Direktör Vitor Pereira basınla sohbet etti ve kamp değerlendirmesinde bulundu.

14.07.2021Futbol
Rize’de yüksek vakada yaz göçü vurgusu

Rize’de yüksek vakada 'yaz göçü' vurgusu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı güncel koronavirüs risk haritasında, en çok vaka görülen iller arasında Rize 95,54’luk oranla 5’inci sırada yer aldı. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Dr. Uğur Kostakoğlu, “İl dışından gelenlerle yazın nüfusumuz üçe katlanıyor, denetleme ve kontrolün üstesinden gelememe gibi bir durumdayız. Kendi tedbirimiz almalıyız” dedi.

29.06.2021Gündem
Susarak direnenlerin yazarı Yusuf Atılgan 100 yaşında

Susarak direnenlerin yazarı Yusuf Atılgan 100 yaşında

Doğumunun 100. yılında saygıyla andığımız Yusuf Atılgan, çok az eser vermişti; iki roman, bir hikâye kitabı. Uzun süre çiftçilikle uğraştı, hayattayken görünürlüğü, tanınırlığı azdı. Ne var ki 80’lerden sonra sinemaya uyarlanan ‘Anayurt Oteli’nin de etkisiyle yeniden keşfedildi. Bugün edebiyatımızın en önemli isimlerinden biri olarak kabul edilen Atılgan, bütün anlatılarında yalnız ve yabancılaşmış insan temasını çeşitli veçheleriyle incelemişti. Aylaklığı bir değer olarak savunan C’nin susuşu bir boyun eğiş değil; tıpkı ‘Anayurt Oteli’ndeki Zebercet gibi, susarak direnmektir.

24.06.2021Kitap Sanat
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı: Çok sürpriz bir cevap vereceğim

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerle buluştu, sorularını yanıtladı: 'Çok sürpriz bir cevap vereceğim'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 81 ilden gençlerin sorularını yanıtladı. Erdoğan, ''Babanız Ahmet Erdoğan’dan sonra size babalık yapan ikinci bir isim oldu mu?'' sorusuna ''Sana çok sürpriz bir cevap vereceğim. Benim abim yoktu. İki tane anne ayrı, baba bir abim vardı ama beraber yaşamadık. Böyle bir durum vardı. Benim anam da babam da Allah rahmet etsin annem oldu. Annem rahmetli olduğu zaman gerçekten dünyam adeta yıkılmıştı'' yanıtını verdi. Vatandaşlara aşı olma çağrısında bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Aşı tedarikinin bir hayli güç olduğu bir dönemde vakitlice yaptığımız bağlantılar sayesinde hızlı bir aşılama takvimi yürütüyoruz. Şu anda gayet iyi durumdayız'' dedi.

20.06.2021Gündem
Instagramdan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

Instagram'dan gelen bir mesaj hayatını değiştirdi! 2 ay boyunca karanlıkta yaşadı

İtalya'daki cıvıl cıvıl memleketinden kalktı dünyanın öbür ucuna buzlarla kaplı bir köye taşındı. Bu hikayeyi okuduktan sonra ona özenir misiniz yoksa akıl fikir mi dilersiniz, size bırakıyoruz...

20.06.2021Dünya
Rüyada Şehit Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Şehitle Konuşmak Ve Şehite Sarılmak Anlamı

Rüyada Şehit Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Şehitle Konuşmak Ve Şehite Sarılmak Anlamı

Rüyada vatan uğruna şehit olarak öldüğünü görmek, öldüğünüz zaman herkesin üzerinde bir rütbeye sahip olacağınıza işaret eder. Rüya sahibinin cenab-ı hak üzerinde derecesinin farklı olduğuna işaret eder. Rüyada şehit görmek ne anlama gelir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Sarılmak Ne Anlama Gelir Rüyada Birine, Babaya Ve Eşine Sarılmak Tabiri

Rüyada Sarılmak Ne Anlama Gelir? Rüyada Birine, Babaya Ve Eşine Sarılmak Tabiri

Rüyalar, günlük yaşantımızda yaptığımız ya da yapamadığımız eylemlerin bilinç altımıza yerleşmesi sonucunda oluşuyor. Sarılmak, insanlara en iyi gelen şeylerdendir. Genellikle rüyada sarılmak olumlu şekilde yorumlanır. Rüyada sarılmak ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Peygamberimize Sarılmak Ve Onla Konuşmak Tabiri

Rüyada Peygamber Efendimizi Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Peygamberimize Sarılmak Ve Onla Konuşmak Tabiri

Alt başlıklar olmamış. Rüyalar, geleceğimiz ve amellerimiz ile ilgili bilgi verir. Bu nedenle pek çok kişi, rüyasında gördüğü şeylerden oldukça etkilenir ve bu rüyaların ne anlama geldiğini merak eder. Rüyada peygamber efendimizi görmek ne anlama gelir? İşte, tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Enişte Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Enişte İle Konuşmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Rüyada Enişte Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Enişte İle Konuşmak Ve Kavga Etmek Tabiri

Rüyada enişte görmek, rüyadaki şekline göre şarklı şekillerde yorumlanabilir. Bu rüyalar, hem hayırlı hem de hayırsız bir şekilde yorumlanır. Rüyada enişte görmek, genellikle hayra yorulan rüyalar arasında yer alır. Rüyada enişte görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Atatürkü Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Atatürkün Sesini Duymak Ve Ona Sarılmak Tabiri

Rüyada Atatürk'ü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Atatürk'ün Sesini Duymak Ve Ona Sarılmak Tabiri

Rüyada Atatürk’ü görmek, rüya sahibinin ona duyduğu sevgi, saygı ve özlemi ifade eder. Her Türk, rüyasında dahi olsa Atatürk’ü görmek be ona sarılmak ister. Bu rüya, rüyanın içeriğine göre farklı şekillerde yorumlanır. Rüyada Atatürk'ü görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Ölü Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Ölünün Dirilmesi, Ölü İle Konuşmak Ve Sarılmak

Rüyada Ölü Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Ölünün Dirilmesi, Ölü İle Konuşmak Ve Sarılmak

Rüyada ölü görmek, rüya sahibinin iş hayatında ve maddi anlamda rahata kavuşacağına işaret eder. Rüyada ölen birin, görmek rüya sahibinin hayırlı ve güzel işlere imza atacağına işaret eder. Rüyada ölü görmek ne anlama gelir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Ölmüş Babayı Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Ölmüş Babayla Konuşmak Ve Sarılmak Tabiri

Rüyada Ölmüş Babayı Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Ölmüş Babayla Konuşmak Ve Sarılmak Tabiri

Bir evlat için rüyada ölmüş babayı görmek oldukça sevindiricidir. Rüyada bile olsa özlediği babasını gören kişi, huzur bulur ve mutlu olur. Rüyada ölmüş babayı görmek, genellikle özlem ve hasreti simgeler. Rüyada ölmüş babayı görmek ne anlama gelir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

7.06.2021Mahmure
Rüyada Amca Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Amcayla Kavga Etmek, Sarılmak Ve Konuşmak Tabiri

Rüyada Amca Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Amcayla Kavga Etmek, Sarılmak Ve Konuşmak Tabiri

Yakın zamanda amcanızı rüyanızda görmüş olabilirsiniz. Rüyanızda görmüş olduğunuz amcanız bazı konularda kafa karışıklığı yaratmış olabilir. Sonuçta insan beyni rüyalar sırasında en derin arzularını ve güvensizliklerini ortaya çıkarır. Peki, rüyada amca görmek ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

2.06.2021Mahmure
Merak etme, ben yanındayım’

'Merak etme, ben yanındayım’

1.5 yıldır hayatı altüst eden virüs psikolojimizi de olumsuz etkiliyor. Özellikle kaygı bozuklukları bu süreçte üzerinde durulması, destek alınması gereken bir sorun olarak ortaya çıktı. Peki psikolojik sorunları olduğunu bildiğimiz bir yakınımıza bu süreçte nasıl destek olabiliriz? Sevdiklerimizin ‘fahri psikoloğu’ olabilir miyiz? Bunu denerken, onları öneri yağmuruna tutmak yerine içtenlikle dinleyin.

23.05.2021Hürriyet Pazar
Gözünüzden kaçmış olabilir | Hangi selamlaşma biçimi daha riskli Covid-19 takibinde D-dimer testi neden önemli İsraile bir tepki de Yahudi Google çalışanlarından (19-20 Mayıs)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Hangi selamlaşma biçimi daha riskli? Covid-19 takibinde D-dimer testi neden önemli? İsrail'e bir tepki de Yahudi Google çalışanlarından (19-20 Mayıs)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte bugün 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

20.05.2021Gündem
Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli

Öpüşme, selamlaşma ve kucaklaşma... Hangileri daha riskli?

Tokalaşma ve selamlaşma şekilleri pandemi ile birlikte tüm dünyada değişime uğradı. Tokalaşmak, yanaktan öpüşmek, sırtını sıvazlayarak sarılmak artık çok eskilerde kaldı. Peki, hangi selamlaşma biçimi daha az riskli hangileri daha yüksek risk taşıyor?

20.05.2021Dünya
LGS için ebeveynlere öneriler

LGS için ebeveynlere öneriler

Bu yıl LGS’ye girecek öğrencilerin ebeveynlerin zihinlerini en çok meşgul eden, aile içinde edilen sohbetlerde ilk gündem olan sınava yaklaşık iki hafta kaldı. Anne ve babaların bu süreçte de çocuklarının geleceği ile ilgili kaygı duymaları ve onlar için en iyisini istemeleri çok doğal. Ancak uzmanlar sınava yaklaştıkça çocukların kaygısının yükseldiğinin unutulmaması gerektiğini hatırlatıyor.

20.05.2021Eğitim
Oğul Trumptan tuhaf açıklama Sokakta bana sarılıyorlar çünkü....

Oğul Trump'tan tuhaf açıklama! 'Sokakta bana sarılıyorlar çünkü....'

ABD tarihinin gelmiş geçmiş en tartışmalı başkanı Donald Trump seçimleri kaybettiğinden beri pek ortalarda görünmüyor. Trump'ın üçüncü oğlu Eric Trump bu konuyla ilgili yaptığı tuhaf açıklamada ABD halkının babasına hasret kaldığını iddia etti...

19.05.2021Dünya
İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır

İlişkilerde Mutluluk Nasıl Yakalanır?

Konfüçyüs; “Mutluluk bir varış değil, bir yolculuktur. Pek çokları mutluluğu insandan daha yüksekte ararlar, bazıları da daha alçakta. Oysa mutluluk insanın boyu hizasındadır.” demiştir. Sözlükte mutluluk “bütün özlemlere eksiksiz ve sürekli olarak ulaşılmaktan duyulan kıvanç durumu” olarak tanımlanmıştır. Psikiyatrist/Psikoterapist Yrd. Doç. Dr. Rıdvan Üney mutluluk hakkında bilgi verdi.

17.05.2021Aşk

‘Derdinizi bize anlatırsınız, market kasasında değil’

Yedek anahtarımız da onlarda, kargolarımız da, hiçbir yerde bulamadığımız o peynir de… Tatlı dili, güler yüzü ihmal etmiyorlar. Hem derdimizi hem de neşemizi paylaşıyorlar. Zincir marketlerin gölgesinde kalsalar da derdimize koşan mahalle bakkalları oluyor: “Müşterilerimiz bize güveniyor, bu sayede ayaktayız.”

16.05.2021Hürriyet Pazar
Özge Yağızdan duygu tarifi: İlahi aşkı anlayan aşkın varlığına da inanır

Özge Yağız'dan duygu tarifi: "İlahi aşkı anlayan aşkın varlığına da inanır"

Oyuncu Özge Yağız hurriyet.com.tr'de Ferit Ömeroğlu'nun konuğu oldu. Oyunculuğunun yanında sosyal medyadaki etkileşimleri ile milyonlarca kitleye dokunan Yağız, sevgilisi Gökberk Demirci'yle yaşadığı aşkın duygu tarifini anlattı. Birbirlerine söyledikleri şarkıyı da programda söyleyen güzel oyuncu hayatına dair bugüne kadar çok öne çıkmayan detayları samimi bir dille ifade etti. Hayatta ulaşmak istediği yerle ilgili de konuşan Yağız, "İnsan kazanabildiğim, mutlu olabildiğim ve öğrenebildiğim bir hayat tamamlamak istiyorum. Bence sağlıklı olmak kalan her şeyi beraberinde getiriyor" dedi. İşte o anlar...

11.05.2021Televizyon
Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak Cumhurbaşkanı Erdoğandan normalleşme takvimi açıklaması

Son dakika haberi: Okullar ne zaman açılacak? Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan normalleşme takvimi açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 81 ilden 560 gençle video konferans yöntemiyle görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sosyal yaşamla ilgili olarak bir süre daha hepimizin fedakarlık yapması gerekiyor. Bu salgını en kısa zamanda atlatıp normal hayatımıza döneceğimiz günlerin yakın olduğuna inanıyorum" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Okullar açılacak mı?" sorusuna "17 Mayıs itibarıyla başlayacak yeni normalleşme takvimimizi önümüzdeki günlerde açıklayacağız. İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak" yanıtını verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Buradan müjdeyi vermek istiyorum Artık gençlerimiz transkript belgelerini istedikleri yerden çift dilli olarak herhangi bir ücret ödemeden alabilecekler" ifadelerini kullandı.

8.05.2021Gündem
Hemşire Burcu Yüksel bir yıldır oğluna sarılamıyor Çok büyük bir şey

Hemşire Burcu Yüksel bir yıldır oğluna sarılamıyor! 'Çok büyük bir şey'

Antalya'da pandemi yoğun bakımında görevli hemşire Burcu Yüksel (32), oğlu mut Ege'ye (8) 1 yıldır sarılamıyor. Koronavirüs pandemisinin başlangıcından bu yana oğluyla yalnızca cep telefonu üzerinden görüşebilen Yüksel, “Bir anne için çok büyük bir şey. Bir sene bir yaş demek. Bir senedir çocuğumun hiçbir şeyiyle ilgilenemedim. Çocuğumun yanımda olmasını isterdim" dedi.

8.05.2021Gündem
Onlarca kişi Melek İpek ile çalışmak istiyor, toplum olarak sahiplenildi

"Onlarca kişi Melek İpek ile çalışmak istiyor, toplum olarak sahiplenildi"

“Neler Oluyor Hayatta” programına Melek İpek’in avukatı Ahmet Onaran verilen kararın ardından yayına canlı bağlanarak yaşananları anlattı.

27.04.2021Televizyon
Melek İpek’in avukatı Ahmet Onaran verilen kararın ardından yayına canlı bağlandı

Melek İpek’in avukatı Ahmet Onaran verilen kararın ardından yayına canlı bağlandı

“Neler Oluyor Hayatta” programına Melek İpek’in avukatı Ahmet Onaran verilen kararın ardından yayına canlı bağlanarak yaşananları anlattı.

27.04.2021Magazin
Karpuz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Karpuz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Karpuz Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Karpuz Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Karpuz tohumu nedir? Karpuz tohumu nasıl elde edilir? Karpuz tohumunun özellikleri nelerdir? Karpuz tohumu nasıl saklanır? Karpuz tohumu nasıl çimlenir? Karpuz tohumu ne sıklıkla sulanmalıdır? Karpuz tohumu ekimi için hangi şartlar gerekmektedir? Karpuz tohumu nasıl ekilir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Dört Elle Sarılmak ne demek Dört Elle Sarılmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dört Elle Sarılmak ne demek? Dört Elle Sarılmak deyiminin anlamı ve örnek cümle içinde kullanımı (TDK)

Dört elle sarılmak deyimi çok fazla kullanılmakta olan deyimler arasında yer almaktadır. Özellikle de kullanıldığı anlam bakımından mecazlı bir anlamda kullanılmakta olan bir deyimdir. Siz de dört elle sarılmak deyimini duyduğunuz zaman ne demek olduğunu öğrenmek isteyebilirsiniz. Dört elle sarılmak ne demek? Dört elle sarılmak deyiminin anlamı nedir? Örnek cümle içerisinde kullanımı nasıl olur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Baba çocuk ilişkisinde 0-6 yaşa dikkat

Baba çocuk ilişkisinde 0-6 yaşa dikkat

Babanın çocuk üzerinde pek çok rolünün olduğunu belirten Klinik Psikoloji Bilim Uzmanı İlkgün Demir, “En önemlisi, babaların, çocuğun cinsel kimliği üzerinde büyük rol oynamalarıdır. Keza davranışları, iletişim dili, öz şefkat-özgüven, sosyal uyumluluk gibi birçok alanda, fiziksel- duygusal gelişim, öğrenme gibi süreçlerde, özellikle 0-6 yaş arası babaların rolü oldukça önemlidir” dedi.

25.03.2021Sağlık
Geçirdiği trafik kazasında iki bacağını kaybeden bisikletçi Barış Asa: Bu protezlerle asla yürüyemem diyordum, şimdi 100 kilometre antrenman yapıyorum

Geçirdiği trafik kazasında iki bacağını kaybeden bisikletçi Barış Asa: Bu protezlerle asla yürüyemem diyordum, şimdi 100 kilometre antrenman yapıyorum

Profesyonel bisikletçi Barış Asa, Temmuz 2018’de bisikletin patlayan lastiğini değiştirirken yoldan çıkan bir aracın hızla ona çarpması sonucu iki bacağını diz altından kaybetti. Kızına olan sevgisinden aldığı güçle bisikletinin pedalını tekrar çevirmeye başladı, paralimpik branşlara hazırlanıyor: “Babasıyla her zaman gurur duyması için kızıma güzel başarılar bırakmak istiyorum.”

21.03.2021Hürriyet Pazar
Bugünün mutlulukla bir ilgisi var

Bugünün mutlulukla bir ilgisi var

Bugün 20 Mart, Dünya Mutluluk Günü... 2012’de Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği bu özel günün amacı mutluluk hissini hatırlatıp farkına varmamızı sağlamak. Mutluluğa her zamankinden fazla ihtiyacımız olduğu bu dönemde alanında uzman isimlere mutlu olmanın ipuçlarını sorduk.

Dostluğun en masum hali...

Dostluğun en masum hali...

Dünyaca ünlü karikatürist Sempe’nin Desen Yayınları’ndan çıkan kitabı ‘Elma Surat’ın Akılalmaz Hayatı’ dostluğun en saf, en masum halleriyle örülü sıcacık bir battaniye gibi sarıyor üşüyen, yalnız kalpleri.

18.03.2021Kitap Sanat
“Antidepresan kullanımı psikoterapi denetiminde olmalıdır”

“Antidepresan kullanımı psikoterapi denetiminde olmalıdır”

Antidepresan kullanımının arttığını söyleyen Klinik Psikolog Dr. Kahraman Güler, “Antidepresan kullanımını mutlaka psikiyatr denetiminde olmalıdır. Uzman klinik psikologlardan da psikoterapi alınmalıdır” dedi.

9.03.2021Sağlık
Gülben Ergen “Beni yıllardır ‘Demir Lady’ diye lanse ettiler”

Gülben Ergen “Beni yıllardır ‘Demir Lady’ diye lanse ettiler”

Çalışkan bir insan… Elini attığı her konuda başarılı iş çıkaran bir isim… Üç erkek evlat annesi, söylediği şarkılarla binlerce insanın beğenisini kazanmaya devam ediyor. Oyunculuk yapıyor. Zaman zaman gazetecilik de yapıyor. Kadın olmanın en belirgin özelliği “eğergayretli bir insansanız yorulmazsınız” diyor. Konuşmayı çok seviyor. Hiç susmuyor. O hiç yorulmuyor, çalışırken gözlerinin içi ışık ışık oluyor. Böylesine bir enerjiye ve ülkemizin bilinen en ünlü totemine sahip sanatçısı Gülben Ergen….

8.03.2021Keyif
İçişleri Bakanı Soylu’dan İstanbul depremi açıklaması

İçişleri Bakanı Soylu’dan İstanbul depremi açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul İl Afet Risk Azaltma Planı (İRAP) Hazırlık Toplantısı’nda konuştu. Bakan Soylu, ''Yapılan tüm bilimsel tahliller İstanbul civarında bir depremin uzak olmadığını gösteriyor. Bugün burada da olabilir, az sonra da olabilir. 1 yıl sonra da olabilir.'' dedi. AFAD uygulaması hakkında detayları paylaşan Soylu deprem anında, ''WhatsApp'tan daha kıymetli olduğunu düşündüğümüz, daha güvenli olduğunu düşündüğümüz bir yazılım ile iletişimimizi sağlıyoruz.'' ifadelerini kullandı.

2.03.2021Gündem
Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu İşte cuma hutbesi 19 Şubat 2021 tam metni

Diyanet cuma hutbesinin konusunu duyurdu! İşte cuma hutbesi 19 Şubat 2021 tam metni

Cuma hutbesi, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesi üzerinden yayınlandı. "İmanın Tadına Ermek Allah ve Resulünü Sevmek" konulu yayınlanan bu haftaki cuma hutbesinde, Peygamber Efendimizi ve Yüce Allah'ı sevmenin gereğinden bahsedilecek. Cuma namazı öncesi kıymetli bilgi ve öğütlerin anlatılacağı cuma hutbesinde; terör saldırısında şehit edilenler için de baş sağlığı mesajı paylaşılacak. İşte, 19 Şubat cuma hutbesinin tam metni ve konuyla ilgili bilgiler.

18.02.2021Gündem
Keşke annesi yanında olsaydı

Keşke annesi yanında olsaydı

İngiliz kraliyet ailesinin çok konuşulan üyeleri Prens Harry ve Meghan Markle, ikinci bebeklerini beklediklerini duyurduktan sonra bir kez daha gündemin ilk sıralarına yerleşti.

17.02.2021Magazin

Yazar Sonuçları

Koronaya dair

Normal hayata döndük diye sevinirken, başımıza yeni bir dert açılmaz inşallah.

17.07.2021

Güle güle Oğlum

Onu görür görmez Oğlum adını boşuna koymamışız.

13.07.2021

Savaş ve kavga

“Savaş kimin haklı olduğuna değil, kimin güçsüz olduğuna karar verir.” (Bertrand Russel)

17.06.2021

Friends Reunion

Bugüne dek gördüğün en eğlenceli arkadaş grubu hangisi? sorusuna sanırım hepimizin ortak bir cevabı olabilir: “Friends”.

1.06.2021

Mesele ‘koltuk’ değil

Ortalık acayip karıştı.

1.06.2021

Muhabbetle sarılmak

Pandemi nedeniyle yüz yüze görüşmelere mecburen uzak duranlar, aynı dertten muzdarip: “Şöyle kaygı duymadan, arkadaşlarımla sarılıp, karşılıklı, yüz yüze sohbet etmeyi çok özledim. Gerçek muhabbete hasret kaldık...”

9.04.2021

Erkeklere güvenim kalmadı

İlk kez bir sevgilim oldu. İlişkiyi onun istediği şekilde yaşamayınca beni terk etti, bu da yetmedi benimle alay etti. Erkeklere olan tüm güvenim yok oldu. Şimdi hayatıma kimseyi alamıyorum.

23.03.2021

Bağlanma ilişkisinin önemi

Bağlanma; bireyin, başka bir kişiden yakınlık bekleme eğilimi bu kişi yanında olduğunda kişinin kendisini güvende hissetmesidir. Bağlanma, genelde çocuk ile yetişkin bir birey -çoğu zaman anne (ya da bakım veren kişi)- arasındaki olumlu bağı ifade etmek için kullanılan bir terimdir. Bağlanma kuramı hayvan gözlemleri ve deneyleri sonucunda gelişmiş bir kuramdır. Bağlanma ile ilgili ilk araştırmaları John Bowlby ve arkadaşları yapmışlardır.

10.03.2021

Bu da başka bir kahramanlık... 11 ay hiç karaya çıkmadan aynı gemide

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve komutanlarla gittiğim Kayseri gezisinden kalan bir söz:

6.03.2021

Ufff, öpeyim geçsin

Çocukken çok yaralarınız oldu mu acaba? Kaç kişinin annesi öpünce acısı geçti? Kaç kişi ağlarken annesine sıkıca sarılınca üzüntüsünü unuttu? Umarım bu sorunun cevabını çoğu insan verebiliyordur.

2.03.2021