MENÜ

Posta

Posta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Posta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 42.462 Posta haberi bulunmuştur.

Posta, doküman ve küçük kolilerin müşterilerin isteği doğrultusunda, dağıtım sistemine denir. Türkiye'de bu işlemlerin yıllarca PTT tarafından yapılmasına karşın, daha sonra yapılan yasal düzenlemelerle birlikte yerel ve uluslararası şirketler bu konuda çalışmaktadırlar.

POSTA (GAZETE)
Posta, Doğan Yayın Holding'e bağlı günlük Türkçe bir gazetedir. Rauf Tamer, Erdoğan Aktaş, Hakan Çelik ve Mesut Yar yazarları arasındadır. 6 Eylül 2015 tarihi itibari ile, günlük ortalama tirajı 329.740 adet ile Zaman, Hürriyet ve Sözcü gazetelerinin ardından en çok Tiraja sahip dördüncü gazetedir

Posta Haberleri

AÖF sınav sonuçları açıklandı anadolu.edu AÖF girişi final sınavı sorgulama 2020

AÖF sınav sonuçları açıklandı! anadolu.edu AÖF girişi final sınavı sorgulama 2020

AÖF sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesi'nden yapılan son dakika açıklamanın ardından erişime açıldı. 24 Haziran 8 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen 2019 2020 Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi sınavı sonuçları, üniversitenin https://www.anadolu.edu.tr/ internet sitesinden öğrenilecek. Dijital ortamda gerçekleşen sınavın sonuçlarına öğrenciler şifre ve e posta adresi ile ulaşacak. İşte, AÖF sınav sonuçları sorgulama ekranı ve AÖF sonuçlarıyla ilgili ayrıntılar.

9.07.2020Gündem
Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır Halkbank personel alımı 2020

Halkbank banko görevlisi alımı başvurusu nasıl yapılır? Halkbank personel alımı 2020!

Halkbank banko görevlisi personel alımı için süreç devam ediyor. Anadolu Üniversitesi tarafından başvuru işlemleri kabul edilecek olan sınav, 8 Ağustos 2020 Cumartesi günü gerçekleşecek. Banko Hizmetleri Asistanı ya da diğer bir ifadeyle servis asistanı alımı için sınav başvuruları ise 12 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek. TC vatandaşı, 1.1.1990 tarihi ve sonrası doğumlu olmanın önemli bir kriter olduğu başvuru süreci, sınav ile devam edecek. Peki, Halkbank banko görevlisi personel alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, o süreç hakkında bazı bilgiler

9.07.2020Gündem
Halkbank banko görevlisi alımı yapıyor İşte başvuru şartları

Halkbank banko görevlisi alımı yapıyor! İşte başvuru şartları

Halkbank personel alımı için başvuru süreci devam ediyor. Banka bünyesinde istihdam edilmek üzere Banko Hizmetleri Asistanı(Servis Asistanı) alımı yapılacak. 29 Haziran 2020 tarihinde başlayan başvuru sürecinde artık sona geliniyor. Söz konusu ilan için başvuru şartlarının neler olduğu da sorgulanan konular arasında. Peki, Halkbank banko görevlisi alımı başvuru şartları neler?

9.07.2020Gündem
Lise öğrencilerinden para kazandıran yeni uygulama

Lise öğrencilerinden para kazandıran yeni uygulama

Kız öğrencilerinin geliştirdiği Sosyal Liseli (Coop Cool) uygulaması, eğlenerek öğreten ve öğrencilere para kazandırmasının yanı sıra yabancı şirketlerin hakim olduğu sosyal medya dünyasında gençlerin kullanabileceği yerli bir alternatif sunuyor.

9.07.2020Teknoloji
PTT Banktan 60 aya kadar vade ile kredi.. PTT Bank krediye başvuru nasıl yapılır İşte detaylar

PTT Bank'tan 60 aya kadar vade ile kredi.. PTT Bank krediye başvuru nasıl yapılır? İşte detaylar

PTTBank, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin başladığı mart ayından bugüne kadar 3,7 milyon adedi konutta teslim olmak üzere, 10 milyonu aşkın vatandaşa sosyal yardım ödemesi gerçekleştirdi. Kurum, emekli maaş müşterileri için de 60 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi imkanı sunacak.

9.07.2020Ekonomi
PTT emekli kredisi nasıl alınır PTT bireysel emekli kredisi başvurusu ile ilgili bilgiler

PTT emekli kredisi nasıl alınır? PTT bireysel emekli kredisi başvurusu ile ilgili bilgiler

Bireysel emekli kredisi ile ilgili PTT tarafından açıklama yapıldı. Bu açıklamanın ardından PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır sorusu araştırılan konular arasında yerini aldı. PTTBank, emekli maaş müşterilerine 1250 lira ile 80 bin lira aralığında 60 aya kadar vade seçenekleri ve uygun faiz oranlarıyla bireysel kredi hizmeti verecek. Krediden faydalanmak isteyenlerin PTT iş yerlerine kimlik belgeleriyle başvurarak kredi başvuru formunu doldurması gerekiyor.

9.07.2020Ekonomi
YouTubea girenlere önemli uyarı: 8 dakikaya düştü

YouTube'a girenlere önemli uyarı: 8 dakikaya düştü

YouTube, yayıncıları sevindirecek bir karar aldı. Yayıncılar, bugüne dek yayınladıkları videolara reklam ekleyebilmek için en az 10 dakika video çekmek durumunda kalıyordu. Bu süre YouTube'un aldığı bir karar ile 8 dakikaya düştü.

9.07.2020Teknoloji
Son dakika... PTTBanktan emeklilere uygun faizli kredi

Son dakika... PTTBank'tan emeklilere uygun faizli kredi

PTTBank, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sürecinin başladığı mart ayından bugüne kadar 3,7 milyon adedi konutta teslim olmak üzere, 10 milyonu aşkın vatandaşa sosyal yardım ödemesi gerçekleştirdi. Kurum, emekli maaş müşterileri için de 60 aya kadar vade seçenekleriyle bireysel kredi imkanı sunacak.

8.07.2020Ekonomi
Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatırılacak Haziran dönemi ödemeleri başladı.. İşte detaylar

Nakdi ücret desteği ödemeleri ne zaman yatırılacak? Haziran dönemi ödemeleri başladı.. İşte detaylar

Yeni tip koronavirüsle mücadele döneminde banka hesapları ve PTT üzerinden yapılan nakdi ücret desteği ödemelerinin hazirana ait bölümü, hesaplara yatırılmaya başlandı.

8.07.2020Ekonomi
Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Son dakika... Nakdi ücret desteği ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, nakdi ücret desteği ödemelerinin bugün yapılmaya başladığını duyurdu.

8.07.2020Ekonomi
İstanbul Üniversitesi araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler

İstanbul Üniversitesi araştırma görevlisi alacak - Başvuru şartları neler?

İstanbul Üniversitesi üniversite bünyesinde görevlendirilmek üzere 11 araştırma görevlisi alınacağını duyurdu. Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre, 5 araştırma görevlisi Hukuk Fakültesi'nde, 4 araştırma görevlisi İktisat Fakültesi'nde, 1 araştırma görevlisi Su Bilimleri Fakültesi'nde ve 1 araştırma görevlisi Havacılık Psikolojisi Araştırmaları Enstitüsü'nde görevlendirilecek. İşte, İstanbul Üniversitesi araştırma görevlisi alımı başvuru şartlarıyla ilgili ayrıntılar.

8.07.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 7 Temmuz elektrik kesinti programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 7 Temmuz elektrik kesinti programı

7 Temmuz Salı günü İstanbul'un bazı ilçelerinde meydana gelen kesintilerin ardından elektrikler ne zaman gelecek sorusu gündem konusu oldu. Elektrik kesintisi hakkında bilgi almak isteyen birçok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, İstanbul'da elektrikler ne zaman gelecek? İşte, elektrik kesintisi hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
Üniversite adayları için TercihFest

Üniversite adayları için 'TercihFest'

Üniversite adaylarına yönelik online tercih festivali ‘TercihFest’, 8, 9 ve 10 Ağustos'ta üç üniversitenin işbirliğiyle ücretsiz yapılacak.

7.07.2020Eğitim
Sütçü İmam Üniversitesi personel alımı yapacak 117 personel alımı için başvuru şartları açıklandı

Sütçü İmam Üniversitesi personel alımı yapacak! 117 personel alımı için başvuru şartları açıklandı!

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi personel alımı başvurusu ile 117 sağlık personelini istihdam etmeye hazırlanıyor. Çoğunlukla hemşire olmak üzere laborant, sağlık teknikeri ve ebe unvanlarından alım yapılacak olan Sütçü İmam Üniversitesi, başvuru şartlarını da erişime açtı. Peki, Sütçü İmam Üniversitesi personel alımı başvurusu nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

7.07.2020Gündem
Haziranda 2.7 milyon kişi uçakla seyahat etti

Haziran'da 2.7 milyon kişi uçakla seyahat etti

Ocak-haziran döneminde direkt transit yolcularla toplam yolcu trafiği 36 milyon 486 bin 729 olarak gerçekleşti.

7.07.2020Ekonomi
Melbourne’de vakalar artınca 6 hafta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Melbourne’de vakalar artınca 6 hafta sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Avustralya'nın Melbourne kentinde 191 kişide daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesi üzerine zorunlu sebepler dışında 6 hafta süreyle sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

7.07.2020Dünya
Aslışah Alkoçlar hacker mağduru

Aslışah Alkoçlar hacker mağduru

Hülya Koçyiğit’in küçük torunu Aslışah Alkoçlar’ı, ‘oltalama’ yöntemiyle hack’leyen kişi, yakayı ele verdi. Alkoçlar’ın ihbarı üzerine hacker hakkında 7 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

7.07.2020Gündem
Oppodan telefonları için ekran değişim garantisi

Oppo'dan telefonları için ekran değişim garantisi

Oppo, 4 Temmuz – 4 Ağustos tarihleri arasında satın alınacak Reno2 Z model cep telefonunun yanında ücretsiz olarak Ekran Koruma Garantisi vereceği yeni bir kampanya başlattı. Kampanya kapsamında satın alınan Reno2 Z model cep telefonlarında, 6 ay boyunca ekran kırılmalarına karşı ve 1 defaya mahsus olmak üzere ücretsiz bir şekilde ekran değişimi uygulanacak.

7.07.2020Teknoloji
Merkez Bankası haziran ayı fiyat gelişmeleri raporu açıklandı

Merkez Bankası haziran ayı fiyat gelişmeleri raporu açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, temel mal enflasyonu tüm alt gruplarda yükselirken, hizmet enflasyonu normalleşme sürecinin etkilediği kalemler öncülüğünde arttı.

6.07.2020Ekonomi
Sağlık Bakanlığı, yeni dönemde okullarda alınacak önlemleri açıkladı

Sağlık Bakanlığı, yeni dönemde okullarda alınacak önlemleri açıkladı

Sağlık Bakanlığı Bilimsel Danışma Kurulunca hazırlanan "Kovid-19 Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi"nde, 31 Ağustos'ta açılacak okullarda alınacak önlemler yer aldı.

5.07.2020Eğitim
Son dakika haberleri: Sağlık Bakanlığı okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı

Son dakika haberleri: Sağlık Bakanlığı okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı

Sağlık Bakanlığı'ndan gelen son dakika haberine göre; Bakanlık, ‘Salgın Yönetimi ve Çalışma Rehberi’ni güncelleyerek okullarda alınması gereken önlemleri yayınladı. Bakanlık, salgın döneminde mümkünse okullara ziyaretçi kabul edilmemesi gerektiğini belirtti.

5.07.2020Gündem
PTT cumartesi günü açık mı PTT çalışma saatleri 2020

PTT cumartesi günü açık mı? PTT çalışma saatleri 2020

PTT cumartesi günü açık mı sorusu, nakit çekim ya da para gönderimi gibi işlemleri bulunan pek çok vatandaşın araştırdığı konu olmaya devam ediyor. PTT çalışma saatleri dahilinde şubelere gitmek üzere internet üzerinden bilgi edinmeye çalışan vatandaşlar, buna göre harekete geçmek istiyor. Peki, para, gönderi ve fatura işlemlerinin yapıldığı PTT cumartesi günü açık mı? İşte, PTT çalışma saatleri 2020!

4.07.2020Ekonomi
AÖF sınav giriş ekranı: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

AÖF sınav giriş ekranı: AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

AÖF sınav giriş ekranı yoğun ilgi görüyor. AÖF final sınavı 24 Haziran’dan itibaren yapılmaya başlandı. Öğrenciler 8 Temmuz’a kadar sınavlarını yapabilecekler. AÖF final sınavında öğrencilere her bir ders için 30 dakika süre veriliyor. AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı. İşte AÖF sınav giriş ekranı...

3.07.2020Gündem
Turkcellden şifre sızıntılarına karşı uyarıyor

Turkcell'den şifre sızıntılarına karşı uyarıyor

Turkcell’in müşterilerine sunduğu Dijital Güvenlik Servisi artık e-posta, sosyal medya hesabı, web siteleri, uygulama ve servislerde kullanılan şifrelere yönelik sızıntı taraması da yapıyor. Servis, kullanıcıları geçmişteki şifre sızıntıları konusunda bilgilendirirken, yeni şifre ele geçirme girişimlerinde de SMS ve e-posta ile uyarıyor.

3.07.2020Teknoloji
Yaz kitapları 2020

Yaz kitapları 2020

Bu sene pandeminin gölgesinde geçen yazın rehavetini alacak, zihninizi başka türlü meşgul edecek, sizi kahramanlarıyla yeni yollara düşürecek kitaplar... Kitap eki editörleri ve eleştirmenler pandemi yazında size eşlik edecek kitapları seçti.

2.07.2020Kitap Sanat
Turkcell’den siber olaylara erken uyarı sağlayan yeni servis

Turkcell’den siber olaylara erken uyarı sağlayan yeni servis

Turkcell mühendislerince geliştirilen yerli siber güvenlik servisi ile olası siber saldırılar erkenden tespit edilip gerekli önlemlerin alınması sağlanıyor. 50’den fazla farklı kaynaktan gelen tehdit verisiyle beslenen platform, Turkcell Güvenlik Operasyon Merkezi’yle entegre çalışıyor.

2.07.2020Teknoloji
Öğretmeni yaralayan saldırgan, kendisini korumak için ateş ettiğini öne sürdü

Öğretmeni yaralayan saldırgan, kendisini korumak için ateş ettiğini öne sürdü

ADANA’da yardım için gittiği ailesine ait kafeteryada, kadın müşterileri rahatsız ettiği gerekçesiyle uyardığı Ömer Şenel (27) tarafından tabancayla vurularak ağır yaralanan matematik öğretmeni Şakir Yaltırık'ın (33), hastanedeki tedavisi sürüyor. Olayın ardından tutuklanan Ömer Şenel’in ifadesinde, “Bana satır çektiler, kendimi korumak için yere ateş ettim" dediği belirtildi.

2.07.2020Gündem
Hacettepe Üniversitesi personel alımı sonuçları açıklandı İşte, sonuç sorgulama ekranı

Hacettepe Üniversitesi personel alımı sonuçları açıklandı! İşte, sonuç sorgulama ekranı!

Hacettepe Üniversitesi 184 personel alımı için sonuçlar, 1 Temmuz Çarşamba günü açıklandı. Yüzlerce kişinin başvuruda bulunduğu Hacettepe Üniversitesi personel alımı sonuçları için detaylar, üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Peki, Hacettepe Üniversitesi personel alımı sonuçları nereden ve nasıl öğrenilir? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

2.07.2020Gündem
Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödeneği ne zaman yatacak? İşte kısa çalışma ödeneği sorgulama ekranı

Kısa çalışma ödeneğinin ne zaman yatacağı araştırılıyor. Geçtiğimiz günlerde müjdeli haberi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk vermiş ve haziran ayı ödemelerinin öne çekileceğini açıklamıştı. IBAN bilgileri bulunmayan vatandaşlara da PTT üzerinden ödemelerin yapılacağını da hatırlatan Bakan Selçuk ödemelerin T.C. kimlik numaralarına göre yapılacağını duyurdu. İşte kısa çalışma ödeneği ödeme tarihleri…

2.07.2020Ekonomi
MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır

MTV 2020 ödeme ve sorgulama ekranı: MTV hesaplama işlemi nasıl yapılır?

MTV ödeme ve sorgulama ekranı, ikinci taksit ödemelerinin başlamasının ardından yoğun ilgi görüyor. Motorlu taşıtlar vergisinin (MTV) birinci taksit ödemesi 31 Ocak Cuma gününe kadar yapılmıştı. İkinci taksit ödemeleri için ise son gün 31 Temmuz olarak açıklandı. Peki MTV ödeme ve hesaplama nasıl yapılır? İşte merak edilen soruların yanıtları…

2.07.2020Ekonomi
Jandarma Genel Komutanlığı 1000 öğrenci alımı yapacak - Başvuru şartları neler

Jandarma Genel Komutanlığı 1000 öğrenci alımı yapacak - Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığı bugün yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda, Jandarma Genel Komutanlığı'nda istihdam edilmek üzere en az lise mezunu 1000 öğrenci alımı yapılacağı bildirildi. Jandarma Genel Komutanlığı öğrenci alımı için başvurular sadece, https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresleri ile, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden gerçekleşecek. Peki, Jandarma Genel Komutanlığı öğrenci alımı için başvuru şartları neler?

1.07.2020Gündem
Gmailde zamanlanmış e-posta nasıl gönderilir

Gmail'de zamanlanmış e-posta nasıl gönderilir ?

Gmail'de kullanıcılar belirledikleri bir saatte istediği kişiye e-posta gönderebilir. Peki bunun için ne yapmak gerekiyor ?

1.07.2020Teknoloji
Gmailde gönderilen maili geri alma

Gmail'de gönderilen maili geri alma

Gmail'de bazen yanlışlıkla birilerine e-posta yollayabiliyoruz. Peki yanlışlıkla gönderilen bir e-mail geri alınabilir mi ?

1.07.2020Teknoloji
Konya Büyükşehir Belediyesi 126 itfaiye eri alıyor İşte, Konya BB itfaiye eri başvuru şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi 126 itfaiye eri alıyor! İşte, Konya BB itfaiye eri başvuru şartları

Konya Büyükşehir Belediyesi, KPSS puanı şartıyla bünyesine 126 itfaiye eri kazandırmak için ilan yayımladı. Yayımlanan ilanda kadın ve erkek olmak üzere 126 kişinin istihdam edileceğini duyuran Konya Büyükşehir Belediyesi, KPSS'den ise en az 60 puan talep ediyor. Peki, Konya Büyükşehir Belediyesi itfaiye eri alımı için başvuru şartları neler olacak? İşte, başvuru süreci ve şartlar hakkında detaylı bilgiler

30.06.2020Gündem
e-ticaret sitesi planlaması için önemli ipuçları

e-ticaret sitesi planlaması için önemli ipuçları

GoDaddy, e-ticarete giriş yapmayı planlayan küçük işletme sahibi ve girişimcilerin göz önünde bulundurması gerekenleri paylaştı.

30.06.2020Teknoloji
Hackerlar, California Üniversitesinden 1,1 milyon dolar fidye aldı

Hacker'lar, California Üniversitesi'nden 1,1 milyon dolar fidye aldı

Koronavirüsle mücadele konusunda önemli araştırmalara imza atan California Üniversitesi (UCSF) kendilerine şantaj yapan hackerlara 1,14 milyon dolar fidye ödemek zorunda kaldı.

30.06.2020Teknoloji
AÖF final sınavı ne zaman 2020 AÖF final sınavı tarihleri açıklandı. İşte sınav sistemi detayları

AÖF final sınavı ne zaman? 2020 AÖF final sınavı tarihleri açıklandı. İşte sınav sistemi detayları

AÖF final sınavı ne zaman? Anadolu Üniversitesi AÖF final sınavı takvimi haziran ayının son günlerine doğru gündeme gelmeye başladı. Üniversiten yapılan açıklamaya göre, AÖF İşletme ve İktisat fakültelerinin bahar dönemi final sınavı vize sınavında olduğu gibi online sistem üzerinden gerçekleşecek. Sınav süreci 15 gün olup, her bir ders için sınav süresi 30 dakika olacaktır. İşte, 2020 AÖF final sınavı tarihleri ve ayrıntılar.

29.06.2020Gündem
Son dakika... O ödemeler bugün başladı

Son dakika... O ödemeler bugün başladı

Bakan Selçuk, “Haziran ayına ilişkin işsizlik ve kısa çalışma ödemeleri bugün başladı” açıklamasında bulundu.

29.06.2020Ekonomi
Pandemi sürecinde vergi ödemelerine özel ödeme seçenekleri

Pandemi sürecinde vergi ödemelerine özel ödeme seçenekleri

VakıfBank’ın sunduğu özel ödeme seçenekleri sayesinde tüm firmalar ve bireysel mükellefler, hiçbir yoğunluk yaşamadan Haziran ayında  (26.06.2020-30.06.2020)  ödenmesi gereken tüm vergilerini hızlı ve kolay bir şekilde ödeyebiliyor.

29.06.2020Ekonomi
Nijeryalı fenomen 30 milyon sterlin ile yakalandı

Nijeryalı fenomen 30 milyon sterlin ile yakalandı

Nijeryalı fenomen Raymond Abbas, siber suçlar kapsamında, Dubai polisinin düzenlediği operasyonla yakalandı. Yaklaşık 30 milyon sterlin ile yakalanan Abbas'ın, Instagram'da lüks paylaşımlar yapma vaadiyle sosyal medya kullanıcıları dolandırdığı ifade edildi.

29.06.2020Dünya
Ulaştırma Bakanı e-ticaret hedeflerini Hürriyet’e anlattı: Üç ülkeye lojistik merkez

Ulaştırma Bakanı e-ticaret hedeflerini Hürriyet’e anlattı: Üç ülkeye lojistik merkez

Pandemi süreciyle birlikte dünyada e-ticaretin büyük hız kazandığını belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, “İngiltere, Almanya ve Rusya’da e-ticaret depoları kuracağız. Hedefimiz e-ticaret platformumuzu bölgedeki en büyük 5 oyuncudan biri yapmak” diye konuştu.

29.06.2020Ekonomi
Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliğine ilişkin esaslar Resmi Gazetede

Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği'ne ilişkin esaslar Resmi Gazete'de

Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun uyarınca Türkiye Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşları Birliği'nin organları, görev ve yetkileri ile çalışma ilke, usul ve esasları belirlendi.

28.06.2020Ekonomi
Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışmada son 3 gün

Kısa çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarını kolaylaştıran düzenleme 30 Haziran’da sona erecek. Yeni bir düzenleme ya da süre uzatımı yapılmazsa kısa çalışma ödeneği uygulamasında korona öncesi dönemin kurallarına geri dönülecek. Mayıs ayı itibarıyla 3 milyon 91 bin çalışan kısa çalışma ödeneğinden ücretini alıyor.

27.06.2020Ekonomi
Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında olacak İçişleri tüm detayları açıkladı

Son dakika haberler... Sokağa çıkma yasağı hangi saatler arasında olacak? İçişleri tüm detayları açıkladı

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı hafta sonu 81 ilde uygulanacak YKS'ye ve sokağa çıkma yasağına ilişkin, ek bir genelge yayımlandı. Hafta sonu uygulanacak kısmi sokağa çıkma kısıtlamasından, YKS’nin yapılacağı okulların etrafındaki kırtasiyelerde çalışanlar muaf tutulacak. Yerli/yabancı turistler, rezervasyon yaptırdıkları konaklama tesisine uçak, otobüs gibi toplu taşıma araçları veya özel araçlarıyla gidebilecek. Yerli ve yabancı turistler halk plajlarından yararlanabilecek, müze ve ören yerleri ile anıtları, ibadethaneleri, türbeleri ziyaret edebilecek.

26.06.2020Gündem
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına 31 stajyer sanatçı alınacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na 31 stajyer sanatçı alınacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na sınavla 11 ayrı branşta 31 stajyer sanatçı alımı gerçekleştirilecek.

26.06.2020Keyif

Yazar Sonuçları

‘Ordu’nun dereleri...’

Ertuğrul ÖZKÖK’ün dün çıkan “Beni çok şaşırtan Karadeniz şehri” yazısını okudum.

3.07.2020

Troller patlasın

4 Ocak 2017 günü Posta gazetesindeki köşemdeki ‘Milli duygu: Linç’ başlıklı yazım şu satırlarla başlıyordu:

3.07.2020

Keles’e hoş geldiniz!

Türkiye, hafta başında hepimizi üzen sel felaketiyle yıkılmıştı. Selin adresi, Kestel İlçes’nin Dudaklı ve Kayacık köyleriydi.

29.06.2020

Bu çürüme ceza ile tedavi edilmez

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ile ilgili hapis cezasının istinaf mahkemesince usul ve yasaya uygun bulunmasını “Vesayet altındaki bir yargının alacağı karar bizim için yok hükmündedir” sözleriyle eleştirmiş. Atladığı şey ise şu: Mesele sadece hukuk, yargı, ceza ile ilgili değil; mesele insan olmak, utanmakla ilgili. Eğer Kılıçdaroğlu, “yok hükmünde” dediği istinafın da onadığı İstanbul 17. Ağır Ceza Mahkemesi’nin gerekçeli kararının 7’nci sayfasında bulunan 8 numaralı tweet’i okursa ne dediğimi anlayacaktır.

29.06.2020