MENÜ

Ozellikler

Ozellikler ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ozellikler haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 11.417 Ozellikler haberi bulunmuştur.

Ozellikler Haberleri

İmtiyaz Ne Demek İmtiyaz Nedir İmtiyaz Tdk Kelime Anlamı

İmtiyaz Ne Demek? İmtiyaz Nedir? İmtiyaz Tdk Kelime Anlamı

İmtiyaz kelimesi çok sık karşılaşılan sözcüklerden biridir. Özellikle gündelik yaşam içerisinde yoğun olarak değerlendirilen sözcükler arasında yer alır. Bu sebepten birçok kişi kelimenin anlamını öğrenmek için internette araştırma yapıyor. Peki, imtiyaz ne demek? İmtiyaz nedir? İmtiyaz TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

29.03.2020Gündem
Sivasın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Sivasda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Sivas'ın İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Sivas'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Sivas; İpek ve Kral Yolu ile bir ticaret merkezi, Kurtuluş Savaşı için güvenilir bir kongre alanı ve doğal güzellikleri ile de coğrafi konuma sahip bir şehirdir. Hal böyle olunca da Sivas’ın ilçeleri, bölgesi, gezilecek ve tarihi yerleri de sık sık merak edilmektedir. İşte sizin için derlediğimiz şehir bilgileri.

29.03.2020Gündem
Sümeyra İsminin Anlamı Nedir Sümeyra Ne Demek

Sümeyra İsminin Anlamı Nedir? Sümeyra Ne Demek?

Sümeyra kız bebeklere verilen isimler arasında yer almaktadır. Kız bebeği olan aileler ise isim koymak için, ismin ne anlama geldiğini bilmek istemektedirler. Sümeyra isminin anlamı, sözlük anlamını öğrenerek bebeğinize Sümeyra ismini verebilirsiniz. Sizin için Sümeyra isminin anlamı nedir? Sümeyra ne demek? Sümeyra isminin özellikleri nelerdir? Başlıkları ile sümeyra ismi hakkındaki bilgileri hazırladık.

28.03.2020Gündem
Nehir İsminin Anlamı Nedir Nehir Ne Demek

Nehir İsminin Anlamı Nedir? Nehir Ne Demek?

Nehir ismi kız çocuklarına verilen isimlerdendir. Son yıllarda daha çok kullanılan bir isimdir. Nehir isminin anlamını ve kişilik özelliklerini öğrenerek bebeğinize nehir ismini verebilirsiniz. Sizin için nehir isminin anlamı nedir? Nehir ne demek? Nehir isminin kişilik özellikleri başlıkları ile nehir ismini açıklamaya çalıştık.

27.03.2020Gündem

Drone'lar ile koronavirüse karşı nasıl mücadele ediliyor?

Drone üreticisi DJI’ın yerel ortaklarıyla gerçekleştirdiği görüşmeler sonucu virüsle mücadelede drone'lar 4 şekilde konumlandırıldı: iletişimi kolaylaştırmak, alanları dezenfekte etmek, gerekli malzemeleri teslim etmek ve vücut sıcaklıklarını ölçmek.

27.03.2020Teknoloji
Sumak faydaları nedir Sumak bitkisi suyu ve sumağın faydaları dilden düşmüyor

Sumak faydaları nedir? Sumak bitkisi suyu ve sumağın faydaları dilden düşmüyor!

Son günlerde sumak suyu ile gündemde yer alan sumağın faydaları saymakla bitmiyor. Kan şekerini dengeleyici bir etkiye sahip olan sumak bitkisi, idrar söktürücü, solunum sistemini rahatlatıcı ve ateş düşürücü etkilere sahiptir. Sumak faydaları arasında anti mikrobiyal özellik ise dikkat çeken unsurlardan birisidir. Adet düzensizliği olanlara da tavsiye edilen sumak, anne sütünü destekleyici özelliğe sahiptir. İşte, mucizevi bitki sumak faydaları ve sumak suyu ile yapılabilecek olan kür bilgileri

27.03.2020Sağlık
Windows 10 güncellemelerine koronavirüs önlemi

Windows 10 güncellemelerine 'koronavirüs' önlemi

Microsoft, koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan ve bilgisayarı başından işlerini sürdürmeye çalışan kullanıcılar için güvenlik güncellemelerini yayınlamaya devam edecek; ancak yeni özellikler kazandıran güncellemeler bir süre askıya alınacak. Peki bu ne demek?

26.03.2020Teknoloji
Evden çalışma, online toplantı sistemlerine ilgiyi artırdı

Evden çalışma, online toplantı sistemlerine ilgiyi artırdı

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) etkin mücadele kapsamında çok sayıda kurum ve kuruluşun evden çalışma kararı alması sonrası uzaktan çalışmayı kolaylaştıran online platformlara ilgi arttı.

25.03.2020Teknoloji
Half-life: Alyx geliyor, öncesinde Nvidia güncellemesi yayında

Half-life: Alyx geliyor, öncesinde Nvidia güncellemesi yayında!

Bugün NVIDIA, VR hayranlarının merakla beklediği Half-life: Alyx için GeForce Game Ready Sürücü güncellemesini yayınladı. Yeni sürücü ayrıca Control ve Mechwarrior 5: Mercenaries DLSS 2.0 sürümünü etkinleştirirken Resident Evil 3 and Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint için de daha iyi bir oyun deneyimi sunacak.

24.03.2020Teknoloji
Sultanbeylinin Doğu Romadan kalan kalesi

Sultanbeyli'nin Doğu Roma'dan kalan kalesi

İstanbul Sultanbeyli'deki Aydos Kalesi, yaklaşık 1000 yıllık bir tarihe sahip. Doğu Roma İmparatorluğu döneminde inşa edilen kalenin imarının ilk evresinin 11.-12. yüzyılda olduğu düşünülüyor.

23.03.2020Seyahat
Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu EBA TV, TV+a da taşındı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital eğitim platformu EBA TV, TV+'a da taşındı

Okulların önce erken tatile, daha sonra uzaktan eğitime başlaması ve birçok işyerinin evden çalışma sistemine geçmesiyle birlikte dijital yayın platformu TV+’ın kullanımında artış yaşandı. 14-22 Mart arasında TV+ mobil uygulamaya yönelik ziyaretlerde yüzde 60’lık bir artış gözlemlendi.

23.03.2020Teknoloji
5 özellik inovasyonda lider yapıyor

5 özellik inovasyonda lider yapıyor

Mastercard ve Harvard Business Review Analytic Services tarafından gerçekleştirilen ‘Become 2020’ araştırması, şirketlerde pozitif değişimi ve inovasyonu teşvik eden 50 özelliği ortaya koydu.

23.03.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Koronavirüs hurafeleri İşte dikkate almamanız gereken 5 tuzak bilgi

Son dakika haberi: Koronavirüs hurafeleri! İşte dikkate almamanız gereken 5 tuzak bilgi

Covid-19 adı verilen hastalığa yol açan corona virüs tüm dünyanın gündeminde... Uzmanlar koronavirüs konusunda almanız gereken tedbirlerini ve son dakika gelişmelerini her fırsatta farklı platformlarda dile getiriyor. Öte yandan, özellikle sosyal medya üzerinden kaynağı belirsiz pek çok haber ve tavsiye paylaşılıyor. Hastalığın henüz bilinen bir tedavisi olmamasına rağmen ortada dolaşan bu hurafeler insanlara faydadan çok zarar verebiliyor...

21.03.2020Gündem
21 Mart Down Sendromlular Günü.. Down sendromu nedir

21 Mart Down Sendromlular Günü.. Down sendromu nedir?

Bugün 21 Mart Down Sendromlular Günü. Ülkemizde çeşitli farkındalık projeleri ile kutlanan bu özel günde down sendromuna sahip bireylerimizi en güzel vakit geçirecek şekilde etkinlikler düzenlenirdi. Fakat bu yıl corona virüsü nedeniyle düzenenlenmesi planlanan bir çok etkinlik iptal edildi ve 'evdekal' mesajları verildi. Peki Down sendromu nedir, kaç kromozomludur?

21.03.2020Gündem
Dijital dönüşüm kalıcı bir varoluş şekli

'Dijital dönüşüm kalıcı bir varoluş şekli'

Koronavirüs süreci ile birlikte tüm dünyada sosyal etkileşim ve ekonomik hareketlilikte öncü rol oynayan dijitalleşmenin öneminin daha da belirginleştiği şu günlerde, yayınlanan bir rapor; Türkiye’de dijitalleşmeye dair ipuçları içeriyor.

20.03.2020Teknoloji
Koronavirüs nedeniyle Chromea yeni güncelleme artık yok

Koronavirüs nedeniyle Chrome'a yeni güncelleme artık yok

Koronavirüs salgını nedeniyle evlerine kapanan kullanıcılar, işlerini evden sürdürmeye çalışırken, Google cephesinde ise önemli bir karar aldındı. Milyonlarca kullanıcısı bulunan Chrome'a hiç olmadığı kadar ağırlık bindiğini fark eden mühendis ekip, Chrome ve Chrome OS için yeni özellikler getiren güncellemeleri askıya almaya karar verdi.

20.03.2020Teknoloji
MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-Okul’da tanımlı öğretmen, öğrenci ve veliler giriş yapabiliyor. EBA'da, okul öncesinden 12'nci sınıfa kadar tüm seviyelerdeki öğrenci ve öğretmenlerin kullanımına sunulan, 1600'den fazla ders ve 37 binin üzerinde etkileşimli içerik sunuluyor. EBA üzerinden öğretmenler, öğrencilerine çalışma gönderdiğinde, öğrencinin çözümleri sistem tarafından detaylı analiz ediliyor ve her bir öğrencinin eksikleri ayrı ayrı tespit ediliyor. EBA'da 5 binden fazla kitap ve 240 binden fazla soru, öğretmen ve öğrencilere sunuluyor. Dijital eğitim platformu EBA'ya erişim için GSM operatörleri ücretsiz internet erişimi sağlayacak.

19.03.2020Eğitim
Son dakika... MEB, 23 Marttan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Son dakika... MEB, 23 Mart'tan itibaren uzaktan eğitime başlayacak

Koronavirüs önlemleri kapsamında, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri 23-27 Mart'ta TRT ve EBA üzerinden uzaktan eğitim görecek. EBA'ya, özel okullar da dahil olmak üzere tüm e-okulda tanımlı öğretmenler, öğrenciler ve veliler giriş yapabiliyor. Öğretmenler MEBBİS ya da e-Devlet hesap bilgileri, öğrenciler T.C. kimlik numaraları ve kendi oluşturacakları şifreleri, veliler ise e-devlet hesap bilgileri ile EBA'ya girebiliyor.

19.03.2020Gündem
Uzaktan çalışma ortamı nasıl güvenli hale getirilir

Uzaktan çalışma ortamı nasıl güvenli hale getirilir?

Dünyanın pek çok yerinde olduğu gibi Türkiye’deki devlet kurumları, şirketler ve diğer kuruluşlar da COVID-19/koronavirüs yayılımını yavaşlatmak için evden çalışmayı teşvik ediyor. Koronavirüs vakalarındaki artışı yavaşlatmada etkili olan bu yöntemin beraberinde getirdiği siber riskleri de dikkate almak gerekli. Siber güvenlik uzmanları, şirketlerin uzaktan çalışmaya geçmesiyle ilgili tavsiyelerini paylaştı.

19.03.2020Teknoloji
PUBG Mobile Lite için yeni bahar güncellemesi

PUBG Mobile Lite için yeni bahar güncellemesi

PUBG Mobile Lite 0.16.0 güncellemesiyle oyuncular, Kiraz Çiçeği altında bulacakları Piknik Sepetleri, İşaret Fişekleri ve Boya Bombaları'nı bulmaya çalışacak. Yeni güncelleme, aynı zamanda Varenga haritasına iyileştirmeler ve yeni özellikler ekliyor.

19.03.2020Teknoloji
Microsoft Teams nedir

Microsoft Teams nedir?

Sohbet tabanlı ekip çalışma platformu Microsoft Teams, ortak belge üzerinde birlikte çalışmaktan, farklı konularda ekip içinde görüş paylaşmaya, grup konferans görüşmesi yapmaktan, toplantı notlarını paylaşmaya kadar farklı özellikleriyle öne çıkıyor. Microsoft Teams, Office 365 aboneleri tarafından ücretsiz olarak kullanılabiliyor. İşte, Microsoft Teams hakkında merak edilenler...

19.03.2020Teknoloji
Sony PlayStation 5in özellikleri belli oldu İşte yeni oyun canavarı

Sony PlayStation 5'in özellikleri belli oldu! İşte yeni oyun canavarı

Sony, popüler oyun konsolu PlayStation 4 Pro'nun ardından yıllar sonra yepyeni bir konsolu ortaya çıkarmaya hazırlanıyor. PlayStation 5 ismiyle gelecek olan yeni oyun konsolunun özellikleri ise netleşti. Bakın PS4'e göre donanım olarak iki konsolun arasında ne gibi farklılıklar bulunuyor?

19.03.2020Teknoloji
Genel kurul ve yönetim kurulu toplantıları elektronik ortama taşındı

Genel kurul ve yönetim kurulu toplantıları elektronik ortama taşındı

Merkezi Kayıt Kuruluşu, şirketlere genel kurul ve yönetim kurulu toplantılarını elektronik ortamda gerçekleştirme imkanı sunuyor.

18.03.2020Teknoloji
Ericsson, 5G platformuna çekirdek şebeke ve iş kullanımına yönelik özellikler ekliyor

Ericsson, 5G platformuna çekirdek şebeke ve iş kullanımına yönelik özellikler ekliyor

Orkestrasyon ve otomasyon, 5G ve bulut yerel altyapılardan en iyi şekilde faydalanılabilmesi için kritik konuların başında geliyor. Bu bağlamda Ericsson, 5G platformunu, işletmelerin daha akıllı bir şekilde yürütülebilmesine olanak tanıyan yeni çözümlerle güçlendirmeyi hedefliyor.

18.03.2020Teknoloji
Hearthstone Anka Yılı için geri sayım başladı

Hearthstone Anka Yılı için geri sayım başladı

Hearthstone'da 7 Nisan'da başlayacak olan Anka Yılı, Blizzard'ın popüler dijital kart oyununa önemli değişiklikler getirecek. Alevlerin her yeri saracağı bu yeni dönem, oyunun çıkışından beri eklenen ilk yeni sınıf iblis avcısının Hearthstone'a gelişiyle başlayacak.

18.03.2020Teknoloji
Teamfight Tactics, şimdi de telefonlara geliyor

Teamfight Tactics, şimdi de telefonlara geliyor

League of Legends'ın (LoL) geliştiricisi ve yayıncısı Riot Games,Teamfight Tactics'in (TFT) 19 Mart 2020 tarihinde App Store ve Google Play platformlarına geleceğini duyurdu.

18.03.2020Teknoloji
Cihazlardaki tüm verilere erişebilen taciz yazılımına dikkat

Cihazlardaki tüm verilere erişebilen taciz yazılımına dikkat!

Kullanıcıların eşlerini veya iş arkadaşlarını gizlice takip etmesini sağlayan ticari yazılımlara taciz yazılımı adı veriliyor. Siber güvenlik araştırmacıları, daha önceki örneklerden çok daha fazla yeteneğe sahip yeni bir tür taciz yazılımı tespit etti. MonitorMinor adlı bu yazılım, kurulduğu cihazdaki tüm verilere erişebiliyor ve bütün aktiviteleri takip edebiliyor. Popüler birçok mesajlaşma servisini izleyebilen yazılım aynı zamanda sosyal ağlara da ulaşıyor. Ölçümlere göre bu yazılımla Türkiye’de 376 saldırı gerçekleşti.

17.03.2020Teknoloji
Huawei P40 Lite Türkiyede satışa çıkıyor İşte özellikleri

Huawei P40 Lite Türkiye'de satışa çıkıyor! İşte özellikleri

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, beklenen akıllı telefonlarından Huawei P40 için gün sayıyor. Şirket, bu kapsamda ilerleyen günlerde P40 serisinin bir halkası olan P40 Lite'ı Türkiye'de satışa sunmaya hazırlanıyor. Peki Huawei P40 Lite hangi özelliklerle geliyor?

17.03.2020Teknoloji
Antalyanın hanları tarihin izlerini günümüze taşıyor

Antalya'nın hanları tarihin izlerini günümüze taşıyor

Ağırladığı turist bakımından "turizmin başkenti" olarak nitelendirilen Antalya'nın sahip olduğu tarihi hanlar, ziyaretçileri cezbediyor. Büyük bir bölümü Selçuklu döneminde yapılmış, sosyal ve ticari hayatın önemli merkezlerinde yer alan, avlularında dükkanların olduğu, katlarında yolcuların dinlenebildiği odaların bulunduğu hanlar, tarihin izlerini bugünlere taşıyor.

17.03.2020Seyahat
Uzaktan çalışma için ihtiyaç duyacağınız 5 teknolojik çözüm

Uzaktan çalışma için ihtiyaç duyacağınız 5 teknolojik çözüm

Corona virüs salgını, uzaktan çalışma konusunu gündeme getirdi. Uzaktan çalışabilmek için hem şirketin hem de çalışanların evinde iyi bir internet altyapısı olması gerekiyor. TP-Link, verimli bir ‘uzaktan çalışma’ için gereken beş ileri teknoloji çözümünü açıkladı.

16.03.2020Teknoloji
Televizyonlarla ilgili bunları biliyor musunuz

Televizyonlarla ilgili bunları biliyor musunuz?

Televizyonlar, çağımızın en önemli teknolojik ürünlerinden biri. Onlarla, dünyada ve çevremizde neler olup bittiğini yakından takip edebiliyoruz. Gelişen teknoloji, televizyonlara da yansıdı ve pek çok yeni özellikler eklendi. Peki, televizyonun dünden bugüne gelişimini hiç merak ettiniz mi? Gelin hep birlikte öğrenelim...

12.03.2020Teknoloji
iOS 13.4 Beta 5 güncellemesi yayında Yeni neler var

iOS 13.4 Beta 5 güncellemesi yayında! Yeni neler var?

Apple, geliştiriciler için hazırladığı yeni iOS 13.4 Beta 5 güncellemesini sessiz sedasız yayına verdi. Peki yeni sürümde dikkat çeken yenilikler neler?

11.03.2020Teknoloji
Apple Watch şimdi de kanda oksijen oranını ölçecek

Apple Watch şimdi de kanda oksijen oranını ölçecek

Son olarak Apple Watch 5 serisi ile kullanıcılarının karşısına çıkan Apple, saatine yeni özellikler kazandırmayı sürdürüyor. Şirket, bu saatin ilgi görmesinden sonra Apple Watch 6 için kolları sıvadı. Saatin en dikkat çeken özelliklerinden biri ise kanda oksijen oranını ölçebilmesi olacak.

11.03.2020Teknoloji
Besleyin, Güçlendirin; Saçlarınızı Authentıc Beauty Concept İle Yenileyin

Besleyin, Güçlendirin; Saçlarınızı Authentıc Beauty Concept İle Yenileyin!

Yoğun temponun izlerini yalnızca bedenimizde görmeyiz, saçlarımız da bundan payını alır. Tıpkı bedenimiz gibi saçlarımız da güç ve enerji için doğru gıdaya ihtiyaç duyar. Özenle seçilmiş saf içeriklerden oluşan vegan* saç ürünleri markası AUTHENTIC BEAUTY CONCEPT’in REPLENISH serisi tam da bunun için geliştirildi. Akçaağaç ve pekan cevizi özleri içeren seri, saçları besliyor ve parlaklığını geri kazanıyor.

10.03.2020Alışveriş
Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Sezaryen, Alerjik Hastalık Görülme Olasılığını Arttırıyor

Alerjik hastalıkların her geçen gün artığına dikkat çeken Uzm. Dr. Salih Aydın, “Sezaryen doğum, gereksiz kullanılan antibiyotiklerin vücudun doğal florasını bozması, sigara dumanına maruz kalma, kapalı ve yetersiz havalandırılmış ortamlarda yaşamanın da alerjik hastalıkların görülme olasılığını artırmaktadır.” dedi.

TECNO Mobile Türkiyede

TECNO Mobile Türkiye'de

Gelişmekte olan 60 pazarda var olan akıllı telefon markası TECNO Mobile, kamera odaklı CAMON 12 Air ve Spark 4 Lite modelleri ile gelişmiş Türkiye akıllı telefon pazarına girişini duyurdu.

9.03.2020Teknoloji
Rockın ışığıyla ezber bozuyorlar

Rock'ın ışığıyla ezber bozuyorlar

Müziğe tutkuyla bağlı 5 genç kadından oluşan Marla grubu, erkek hakimiyetindeki rock dünyasına kadınların mührünü vuruyor.

7.03.2020Keyif
Çin’de Corona Virüs salgınında ölenlerin sayısı 3 bin 44’e yükseldi

Çin’de Corona Virüs salgınında ölenlerin sayısı 3 bin 44’e yükseldi

Çin’de yeni tip Corona Virüs (Kovid-19) salgını nedeniyle ölenlerin sayısı 3 bin 44’e çıktı. Ülkede son 24 saatte 30 kişi yaşamını yitirdi, 143 yeni Kovid-19 vakası saptandı.

6.03.2020Dünya
PUBG Vikendi haritası güncelleme ile yenilendi İşte, yeni özellikler

PUBG Vikendi haritası güncelleme ile yenilendi! İşte, yeni özellikler

Bir süredir oyunseverlerin merakla beklediği PUBG Vikendi güncellemesi test kullanıcıları için resmen erişime açıldı. Harita içerisinde bazı değişiklikler yapıldığını doğrulayan PUBG topluluk yöneticisi Hawkinz, test sürecinin devam ettiği haritada trenin gerçekten hareket ettiğini ifade etti. İşte, PUBG Vikendi harita güncellemesinden bazı detaylar

5.03.2020Teknoloji
Startup’lar yılda 1 milyar dolarlık satış yapacak

Startup’lar yılda 1 milyar dolarlık satış yapacak

Startup şirketlerin başarısını artırmak ve dünya pazarlarına açılmalarına yardımcı olmak için geliştirilen “Microsoft for Startups” programı, iki yılı geride bıraktı. Bunu kutlayan Microsoft, program katılımcılarına GitHub Enterprise ve Power Platform’un kapılarını sonuna kadar açıyor. Bu yeni adımla startup’ların yalnızca 2020 yılında 1 milyar dolarlık global satış yakalaması hedefleniyor.

5.03.2020Teknoloji
Mutasyon ne demek Kısaca mutasyon nedir

Mutasyon ne demek? Kısaca mutasyon nedir?

Çinli bilim insanları yeni koronavirüsün iki alt tür oluşturacak şekilde mutasyon geçirdiğini açıkladı. Açıklama ardından mutasyon terimiyle ilgili araştırmalar başladı. Araştırmacılar yeni mutasyonların da oluşabileceğini vurguladı. Peki, mutasyon ne demek? Kısaca mutasyon nedir?

5.03.2020Sağlık
Rüveyda isminin anlamı nedir Rüveyda ne demek

Rüveyda isminin anlamı nedir? Rüveyda ne demek?

Bir kız bebeğe hamile olduğunu öğrenen anne adayı ve ailesi kız bebeklerine verebilecekleri isim arayışlarına giriyorlar. Rüveyda ismi hem Kuran’da bir benzeri geçen bir isim olması hem de hoş bir söylenişi olması ile çok merak edilen isimlerden biridir. Peki, Rüveyda isminin anlamı nedir?

4.03.2020Yenidoğan
Hakan isminin anlamı nedir Hakan ne demek

Hakan isminin anlamı nedir? Hakan ne demek?

Toplumda yaygın bir isim olan Hakan, Türkçe kökenlidir. Bu isim Türkçenin en eski dönemlerinden bu yana kullanılmaktadır. Bu isme en eski yazılı kaynaklar olan Göktürkçe ve Uygurca kaynaklarda rastlamak mümkündür. Hakan ismine ait tüm merak edilenleri sizler için derledik.

4.03.2020Yenidoğan
L 39 savaş uçağı özellikleri nedir L 39 savaş uçağı hangi ülkeler tarafından kullanılıyor

L 39 savaş uçağı özellikleri nedir? L 39 savaş uçağı hangi ülkeler tarafından kullanılıyor?

L39 tipi savaş uçağı, eğitim ve savaş amaçlı kullanılan Çek Cumhuriyeti menşeili hava harp aracıdır. Dünya genelinde 30'a yakın ülke tarafından kullanılan L39 savaş uçağı, 7 farklı versiyona sahiptir. Genellikle askeri eğitim için kullanılsa da, hafif savaş özelliklerine de sahip olabilmektedir. Peki, L39 savaş uçağı özellikleri nedir? İşte, L 39 savaş uçağı hakkında detaylı bilgiler

3.03.2020Gündem
Z kuşağı nedir Z kuşağı hangi yıllar ve özellikleri

Z kuşağı nedir? Z kuşağı hangi yıllar ve özellikleri

Milenyum ile beraber dünyanın gelişmesi, değişmesi ve internetin hayatın her alanında olması, hemen her şeyin yenilenerek kolaylaşması z kuşağına dahildir. 2000 senesinden sonra doğup büyüyen neslin değişik bir konumda olmasına sebep olmuştur. Z kuşağı hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

3.03.2020Gündem
PUBG Mobile için kapsamlı bir güncelleme geldi Ne değişecek

PUBG Mobile için kapsamlı bir güncelleme geldi! Ne değişecek?

Dünyanın en popüler mobil oyunlarından biri olan PUBG Mobile için gelen güncelleme ile Zorlu Mod dönüyor, Klasik Mod’da yeni silahlar ve özellikler ekleniyor. Ayrıca Yıldönümü kutlaması ve Royale Pass’in 12. sezonu da yenilikler arasında...

3.03.2020Teknoloji
Gençleri harekete geçirecek hibe

Gençleri harekete geçirecek hibe

Türkiye’de eğitim ve iş hayatında olmayan, yani hiçbir şey yapmayan gençlerin oranı yüzde 25.2. Bu oranı aşağıya çekmek için AB ve İşkur ortak finansmanıyla 17 milyon Euro hibe verilecek. Program için 24 Nisan’a kadar proje başvurusunda bulunulabilecek.

1.03.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Koronanın hatırlattığı önemli ihtiyaç: Teletıp

HEPİMİZİN gözünün kulağının ülkemizde ve dünyada gelişen sağlık olaylarında olduğu bu günlerde, hem ABD Başkanı Trump, hem de Başkan Yardımcısı Pence tarafından yapılan açıklamalar dikkat çekiyor.

19.03.2020

İçerik kral olmaya devam edecek

ARADA sosyal medyayla ilgili düşüncelerimi yazıyorum...

18.03.2020

Milli 5G Adımlarımız – 4 | BTK

2025 yılındayız. Türkiye kendi yerli ve milli 5G altyapısını hayata geçirmiş. Tarım, Sağlık ve birçok sektörde verimlilik giderek artıyor. Hatta tavan yapıyor! Ayrıca Türkiye 6G altyapı argesinde dünyanın en önde gelen 5 ülkesinden biri.

5.03.2020