EKSTRA
MENÜ

Ovulasyon

Ovulasyon haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ovulasyon hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 126 Ovulasyon haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ovulasyon Haberleri

Yumurta Hücresi Nedir, Nerede Üretilir Ve Özellikleri Nelerdir Yumurta Hücresi Yapısı Ve Oluşumu

Yumurta Hücresi Nedir, Nerede Üretilir Ve Özellikleri Nelerdir? Yumurta Hücresi Yapısı Ve Oluşumu

Dişi üreme hücresi olarak bilinen yumurta, vücuttaki en ilginç hücre yapıları arasında yer alır. İnsan vücudunda bulunan temel yapı taşları arasında yer alan hücreler, bulundukları yere ve işlevine göre farklılık gösteren yapıya sahiptir. Kadınların yumurtalıklarında yer alan yumurta hücrelerinin de kendine özgü bazı özellikleri bulunuyor. Yumurta hücresi nedir, nerede üretilir ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.10.2021Araştırma
Kadınlarda Kısırlık ve Beslenme İlişkisi

Kadınlarda Kısırlık ve Beslenme İlişkisi

Kilo artışının kadınlarda kısırlığa neden olabildiğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Dr. Tuba Kayan Tapan, kısırlık ve beslenme hakkında önemli bilgiler aktardı.

Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı Yumurtlama döneminde yapılması gerekenler

Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı? Yumurtlama döneminde yapılması gerekenler

Yumurtlama dönemi, tüm kadınlar için yumurtalama dönemi önemli olsa da anne olmaya hazır hisseden ve bunun için bazı olasılıkları değerlendiren kadınlar için ayrı bir önem taşır. Hamile kalmak için yumurtlama dönemi hesaplanır ve o dönemlerde çocuk yapma olasılığı yüksek olduğundan bazı önlemler alınır ya da ilişki tarihleri belirlenir. Peki, yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı? İşte kadınların merak ettiği sorulardan yumurtlama dönemi hakkında merak edilenler…

Gebelik hesaplama 2021: Gebelik nasıl hesaplanır

Gebelik hesaplama 2021: Gebelik nasıl hesaplanır?

Döllenme ile doğum arasındaki geçen süreye hamilelik adı verilmektedir. Anne adayları hamilelik sürecinde gebelik hesaplama için çeşitli yöntemlere başvururlar. Her kadının belirli yumurtlama dönemi olduğu gibi bu dönemlerde hamile kalmak çok önemlidir. Gebelik hesaplama içinse adet döngüsüne dikkat edilmesi gerekir. Adet başlangıcı kaç aylık hamile olunduğunu açıklığa kavuşturan tek etmendir. Peki gebelik nasıl hesaplanır? İşte, gebelik hesaplama 2021.

9.09.2021Doğum
Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli Erkek ve kız bebek için ilişki günleri

Erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli? Erkek ve kız bebek için ilişki günleri

Tatlı ve heyecanlı bir sürecin başlangıcı olan doğuma karar verme anı çiftler için çok değerlidir. Öyle ki bebeklerinin erkek ya da kız olmasını isteyen ebeveynler öncesinde hormonel bir hesaplama olan erkek ve kız bebek için adetten kaç gün sonra ilişkiye girilmeli merak ederler. Bebeğin cinsiyetini olasılıklar dahilinde değerlendirmek isteyen çiftler için erkek ve kız bebek için ilişki günleri ve yumurtlama günü hesaplama tarihlerini paylaşıyoruz.

Hamile kalabilmeyi kolaylaştıran 12 ipucu

Hamile kalabilmeyi kolaylaştıran 12 ipucu

Uzun süre gebe kalmamak için çeşitli yolları denemiş olan kadınlar çocuk yapma kararı aldıklarında bir an önce gebe kalmak ister. Kural olmamasına rağmen, 35 yaş altında ve sağlıklı bir kadında düzenli ilişkiyle gebeliğin ilk 12 ay içinde, 35 yaş üstü çiftler için 6 ay arasında gerçekleşmesi beklenir. Özel Medicana Bursa Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Okan Özden gebe kalmayı kolaylaştıracak yöntemler hakkında bilgi verdi.

Tüp bebek yönteminde doğru tedavi başarı şansını olumlu etkiliyor

Tüp bebek yönteminde doğru tedavi başarı şansını olumlu etkiliyor

Sağlıklı çiftlerin çeşitli nedenlerden ötürü doğal yollarla çocuk sahibi olamaması alternatif çözümlerin geliştirilmesine neden olmuştur. Bu çözümlerin başında ise tüp bebek tedavisi geliyor. Peki tüp bebek tedavisi kimlere uygulanır? Tüp bebek tedavisi ne kadar sürer? Tüp bebek tedavisi ile ilgili tüm merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Ceyberi ile Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Kağan Kocatepe yanıtladı.

Bu yöntem ile gebelik başarı şansınızı artırın

Bu yöntem ile gebelik başarı şansınızı artırın

Günümüzde kadınların anne olma yaşı git gide artıyor. Yaşın artması da beraberinde hamile kalma ihtimalini de düşürüyor. Bu duruma çözüm olarak kadınlar ise yumurta dondurma işlemini tercih etmeye başladı. Özellikle ünlü isimlerin de bu yöntemi tercih etmesi geç anne olmak isteyenleri bu yöntemi tercih etmeye yöneltti. Biz de yumurta dondurma işlemi ile ilgili tüm merak edilenleri uzmanlarımız Dr. Kağan Kocatepe ve Op. Dr. Mehmet Özel’e sizler için sorduk…

Düzensiz adet döngüsünün nedeni stres olabilir

Düzensiz adet döngüsünün nedeni stres olabilir

Kadınlar adet döngüsü, stres gibi dış etkenlerden çok kolay etkileniyor. Pandemi sürecinin yarattığı stresin de adet döngüsünü bozduğunu ifade eden Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Rukset Attar, 21 günden daha kısa veya 35 günden daha uzun sürelerle adet görme, ara kanama, adet kanamasının fazla veya az olması, 7 günden uzun sürmesi, ilişki sonrasında kanama veya adet görememe durumlarının adet düzensizliği olarak tanımlandığını belirtti.

23.07.2020Sağlık
Adet düzensizliği neden olur Adet düzensizliğinde ne yapılmalı

Adet düzensizliği neden olur? Adet düzensizliğinde ne yapılmalı?

Yapılan bir araştırmaya göre kadınların yüzde 62’si düzenli regl olmuyor. Peki regl düzensizliğinin sebepleri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Evrim Aksoy, konuyla ilgili bilgiler verdi ve önemli uyarılarda bulundu.

23.06.2020Sağlık
Kadınların özel günlerini takip eden uygulama 3 milyonu devirdi

Kadınların özel günlerini takip eden uygulama 3 milyonu devirdi

Kadınların dijital asistanı olma iddiasıyla yola çıkan Pepapp, kullanıma sunulduğu tarihten bugüne kadar 3 milyondan fazla kez indirildi. Kadınların özel günlerini takip etme, sağlıklı ve rahat bir dönem geçirme dışında çeşitli konularda destek olan uygulamanın çıkış noktasını ve bugüne geliş hikayesini PeppApp'ın kurucuları Emrah Yiğit ile Berke Uygun, Hürriyet'e anlattı.

16.06.2020Teknoloji
FSH hormonu nedir FSH hormonu değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

FSH hormonu nedir? FSH hormonu değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Ergenlik dönemindeki gelişimi tamamlamak için hem kadınlar hem de erkekler bazı hormonlara ihtiyaç duyar. Bu hormonlardan birisi de FSH hormonudur. FSH hormonu kadınlarda yumurtalıklar için gerekli olan bir hormonken erkeklerde ise testislerin görevini yerine getirmesi için önemli bir hormondur. Bu yazımızda sizler için FSH hormonu nedir? FSH hormonu değerleri nelerdir? Bu hormonun düşük ya da yüksek çıkmasının nedenleri nelerdir? Gibi soruların cevaplarını derledik.

12.06.2020Sağlık
Lh hormonu nedir Lh hormonu değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lh hormonu nedir? Lh hormonu değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lutropin olarak bilinen LH hormonu, hipofiz bezinin ön kısmında üretilir. Hem kadınlarda hem erkeklerde üreme için oldukça önemli bir hormondur. Halk arasında az bilinen LH hormonu nedir, LH hormonu kaç olmalıdır, düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri nelerdir? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Tüp bebek tedavisinde başarılı gebelikler için ‘luteral faz desteği’

Tüp bebek tedavisinde başarılı gebelikler için ‘luteral faz desteği’

Tüp bebek tedavisinde hamilelik oluşması için kişiye özgü tedavi planı uygulamak ve bu doğrultuda başarıyı artırmak çok önemlidir. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Koray Altunay, tüp bebek tedavisinde hamilelik elde edilmesini büyük oranda artıran luteal faz desteğini, kimlere uygulandığını ve detaylarını anlattı.

Yumurtlama Dönemi Nedir, Kaç Gün Sürer, Belirtileri Nelerdir

Yumurtlama Dönemi Nedir, Kaç Gün Sürer, Belirtileri Nelerdir?

Bebek sahibi olmak isteyen çiftler için en doğru zaman, yumurtlama dönemidir. Bir kadın adet döngüsü sırasında hamile kalabilir. Peki, yumurtlama dönemi kaç gün sürer, belirtileri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğuları, bu konu hakkında bilgi verdi.

Hamilelik İçin En Uygun Zaman Nasıl Hesaplanır

Hamilelik İçin En Uygun Zaman Nasıl Hesaplanır?

Hamile kalmak isteyen kadınlar için uygun zamanı takip etmek oldukça önemlidir. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğulları, hamilelik için gereken tüm koşulları ve yumurtlama dönemi hakkında merak edilenleri anlattı.

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır?

Gebelik planlayan bir kadının öncelikle genel olarak sağlıklı olduğundan emin olması önemlidir. Bunun için gebelik öncesi bir jinekolojik muayene ve kan testleri yapılmalıdır. Eğer jinekolog bu muayene ve testlerde gerekli görürse kardiyoloji, endokrinoloji gibi diğer bölümlerden konsültasyon isteyebilir.

Hamile kalmanın 10 basit yolu

Hamile kalmanın 10 basit yolu!

Hamile kalmanızı kolaylaştıran önerileri sizin için uzmanlardan öğrendik. İşte hamile kalmanızı kolaylaştıracak 10 öneri.

Laparoskopi nedir Laparoskopi nasıl yapılır

Laparoskopi nedir? Laparoskopi nasıl yapılır?

Laparoskopi nedir? Laparoskopi nasıl uygulanır? Hangi durumlarda Laparoskopi yöntemi uygulanır? Kadın Hastalıkları Doğum Ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Suzan Gençsoy laparoskopi hakkinda merak edilenleri anlatıyor.

10.07.2019Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Akıntı nasıl giderilir

Vajinal akıntı neden olur? Akıntı nasıl giderilir?

Vajinal akıntılar, aslında kadın genital sisteminin temizliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Vajinadan gelen bu sıvı, salgı bezleri tarafından üretilir, içinde ölü hücreleri ve bakterileri taşır. Böylece vajina temiz kalır ve enfeksiyonlardan korunur. Peki, vajinal akıntısı olan kadınlar hangi durumda doktora gitmeli? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

25.06.2019Sağlık
Tüp bebek tedavisine başlamadan kilo verilmeli

Tüp bebek tedavisine başlamadan kilo verilmeli

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Burçak Erzik, tüp bebek tedavisine başlamadan anne-baba adayının ideal kiloya gelmesinin önemli olduğunu vurguladı.

Yumurtlama dönemi nedir, belirtileri nelerdir

Yumurtlama dönemi nedir, belirtileri nelerdir?

Yumurtlama dönemi, hamile kalmak için en uygun zamandır. Peki, bu dönem nasıl hesaplanır? Yumurtlama dönemi belirtileri nelerdir? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Ali Babacan, konuyla ilgili çok önemli bilgiler verdi.

Uyku Düzeninizin Doğurganlığınızı Etkilediğini Biliyor Muydunuz

Uyku Düzeninizin Doğurganlığınızı Etkilediğini Biliyor Muydunuz?

Beynimizin hipotalamus bölümü iştah, duygular, metabolizma, yumurtlama ve doğurganlık gibi hormonal işlevlerini düzenler. Bu fonksiyonları dengede tutmak için vücudumuzun yenilenme evrelerine ihtiyacı vardır.

Polikistik Over nedir Belirtileri nelerdir

Polikistik Over nedir? Belirtileri nelerdir?

Polikistik Over, çoğunlukla 30 yaş üstü kadınlarda görülmektedir. Bu hastalık, hormonal dengeyi bozabilmektedir. Yumurtalıklarda bazı sıkıntılar oluşturan bu rahatsızlık, hipertansiyon, pıhtılaşma bozuklukları, obezite gibi sonuçları doğurabilmektedir. Erkeklik hormonunun baskın bir şekilde artış göstermesi üzerinde adet düzensizliği ve tüylenme ile sonuçlanmaktadır.

26.02.2019Sağlık
Yumurtlama nedir Yumurtlama dönemi (tarihi) hesaplama

Yumurtlama nedir? Yumurtlama dönemi (tarihi) hesaplama

Hamile kalabileceğiniz ovulasyon tarihini gösteren yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır? Yumurtlama takibi nasıl yapılır? Yumurtlama belirtileri nelerdir? Detayları uzmanlardan öğrenelim.

Nasıl hamile kalınır Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir

Nasıl hamile kalınır? Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir?

Hamile kalmak için en uygun zaman hangisi? Hamile kalmak için hangi günler cinsel ilişkiye girilmeli? Hangi pozisyonlar hamile kalmayı kolaylaştırır? Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli? Hamile kalma ihtimalinizi artırmak için beslenmenizde nelere dikkat etmelisiniz?

Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır

Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır?

Hamile kalmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken şeyler nelerdir? Hamilelik haftası nedir? Hamilelik toplamda kaç hafta sürer? Kaç aydır hamileyim? Tahmini doğum tarihim ne zaman? Hamilelikte bebek kilosu nasıl hesaplanır? Hamilelik hesaplaması nasıl yapılır? Çin takvimi ile hamilelik hesaplama ne kadar güvenilirdir? Kaç haftalık hamileyim? Bebeğimin kilosu ne? Bebeğimin boyu ne kadar? Hamilelik ile ilgili aklınıza takılan her şeyin cevabı burada.

Düşük çinko doğurganlığı etkiliyor

Düşük çinko doğurganlığı etkiliyor

Çinko eksikliğinin yumurta gelişimini bozarak kısırlığa neden olduğunu saptandı. Çinko eksikliği olan kadınlar, gebe kalma konusunda güçlük çekiyor.

Adet gecikmesi nedir Adet gecikmesinin nedenleri neler

Adet gecikmesi nedir? Adet gecikmesinin nedenleri neler?

Adet gecikmesi pek çok kadının yaşadığı ve muzdarip olduğu konulardan biri. Cinsel yaşamı olan ve etkin bir korunma yöntemi kullanmayan kadında görülen adet kanaması gecikmesinin en muhtemel nedeni olarak gebelik görülür. Ancak adet gecikmesinin başka nedenleri de olabilir. Peki, adet gecikmesi nedir? Adet gecikmesinin nedenleri neler olabilir?

3.07.2018Sağlık
P&G, Türkiyede yapay zeka üzerine yarışma düzenleyecek

P&G, Türkiye'de yapay zeka üzerine yarışma düzenleyecek

Procter and Gamble (P&G), yapay zeka üzerine Hackathon yarışması düzenlemeyi planlıyor.

30.04.2018Teknoloji
Gebelikte ‘akıllı’ tahmin

Gebelikte ‘akıllı’ tahmin

GILLETTE, İpana, Orkid, Prima gibi lider markaların geliştiricisi Procter and Gamble (P&G), ‘Global Girişimcilik Kongresi’nde hamilelik zamanını önceden tahmin edebilen ‘ClearBlue Dijital Ovülasyon Testi’nden, cilt yaşını hesaplayabilen “Skin Advisor” uygulamasına kadar en inovatif çözümlerini katılımcılarla paylaştı.

20.04.2018Ekonomi
Adet gecikmesinin sebepleri nelerdir

Adet gecikmesinin sebepleri nelerdir?

Adet gecikmesi, günümüzde birçok kadının problemi haline geldi. Kadınları psikolojik sıkıntıya sokan adet gecikmesinin birçok nedeni var. Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Seval Taşdemir, adet gecikmesine yol açan sebepleri açıkladı.

27.02.2018Sağlık
Tüp bebek tedavileri çoklu gebelikleri artırdı

Tüp bebek tedavileri çoklu gebelikleri artırdı

Son dönemde kısırlık (infertilite) tedavilerinin ve tüp bebek uygulamaları artması ile birlikte çoğul gebelikler de ciddi oranda artış gösterdi. Peki ikiz veya üçüz, yani çoklu gebeliklerde sağlıklı olan doğum şekli vajinal doğum mudur? Yoksa sezaryen doğum mudur?

8.01.2018Doğum
“Çocuğum olmuyor” diyen çiftler için üreme rehberi

“Çocuğum olmuyor” diyen çiftler için üreme rehberi

Evli her çiftin en büyük hayallerinden bir tanesi elbette çocuk sahibi olmak. Bazı sebeplerle pek çok çiftin anne-baba olabilmesi diğer çiftlere oranlara daha zor olmakta fakat her vaka infertil çift olarak adlandırılmamaktadır.

3.11.2017Sağlık
Startup Turkey Challenge 2017de finale kalanlar belli oldu

Startup Turkey Challenge 2017'de finale kalanlar belli oldu

Avrasya'nın en büyük ve önemli girişimcilik etkinliklerinden birisi olan Startup Turkey'de finale kalan 15 girişim belli oldu.

25.02.2017Ekonomi
Bu besinler anne olma şansını artırıyor

Bu besinler anne olma şansını artırıyor!

Günümüzde birçok sebep nedeniyle hamile kalmak giderek zorlaşıyor.

Çoğul gebelikler ve getirdiği riskler

Çoğul gebelikler ve getirdiği riskler

Çoğul gebelikte hem anne hem de bebek için önemli sağlık risklerinin mevcut.

Gebeliği engelleyen faktörler

Gebeliği engelleyen faktörler

Anne olmak isteyen bir kadında ilk bakılacak durum adet düzenidir.

Yazar Sonuçları

Yumurta çatlaması nasıl anlaşılır? Çatlatma iğnesi nedir, nasıl ve ne için uygulanır?

Yumurta çatlaması, kadınların ovulasyon dönemlerinde yumurtanın yumurtalıktan dışarıya çıkması durumuna denmektedir. Yumurtlama gününün yaklaştığı zamanlarda akıntıda artış olur.

24.09.2020

Kolay hamile kalmak için yumurtlamayla ilgili 10 ipucu

Her evli çift zamanı geldiğinde sağlıklı bir çocuk sahibi olmayı ister. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde ortaya çıkan riskler nedeniyle gebe kalmak istemeyen ve gebeliği erteleyenler çoktur. Öte yandan bu pandeminin ne kadar süreceği belirsiz. Covid-19 nedeniyle daha fazla boş zamanı olan, çalışma koşulları değişen, mesai saatleri kısalan veya evden çalışan bir grup insan da bu dönemi gebelik için en uygun zaman olarak değerlendirmektedir. Özellikle yaşı ileri olan çiftlerde üreme anlamında zamanının kısıtlı olması nedeniyle gebeliğin ertelenmesi uygun olmayabilir.

19.09.2020

Nasıl hamile kalabilirim?

Üreme çağında olan bir kadında ortalama 28 günde bir tekrar eden sürece ‘adet döngüsü’ adı verilir. Birçok kadın menstrual döngü dendiğinde sadece 5-7 gün süren kanama periyodunu dikkate alır ancak menstrual döngü aslında 28 günlük dönem aralığına yayılmış bir değişim periyodudur. Menstrual döngü, tıpkı ayın döngüsü gibi 28 günlük bir periyodu kapsar.

4.07.2020

Çocuk sahibi olamayan çiftlerde cinsel hayat olumsuz etkileniyor

Cinsellik, türün devamı için uygulanan bir davranış şekli olmaktan öte bireyin biyolojik, psikolojik ve sosyal olarak tam bir iyilik haline sahip olması için gerekli bir olgudur. Cinsel ilişkiler yeni bir aile kurmaya çalışırken heyecan verici olabilir. Ancak çocuk sahibi olmakta sorun yaşayan ve infertilite problemi ile karşı karşıya olan çiftlerde bu heyecanın yerini karamsarlık ve depresyon alabilir. Bu çiftler için cinsellik artık zevk alınan bir davranış olmaktan çıkar ve adeta suçluluk duyulan bir ayıpmış gibi algılanır.

20.01.2020
Yumurtlama gününe göre cinsiyet belirlenebilir mi

Yumurtlama gününe göre cinsiyet belirlenebilir mi?

Bebeğin cinsiyetinin öğrenilme sürecinin tatlı bir heyecan barındırdığını belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı-Perinatolog Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, gebeliğin hangi döneminde cinsiyet hakkında kesin konuşulabileceğini açıklıyor.

18.12.2019

Kısırlığının en önemli sebeplerinden biri: Yumurtlama düzensizliği

Üreme çağındaki her kadında yumurtlama normalde her ay 1 kere olan ve bu sayede adet görme, üreme gibi fonksiyonların devamını sağlayan, kadın vücudundaki hormonal değişimlerin ana sebeplerinden birisidir. Yumurtlama yani yumurta çatlaması hakkında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr.Dr. Selen Sakar Ecemiş bilgi verdi.

20.03.2019

Yumurtlama dönemi nasıl hesaplanır?

Yumurtlama gününü hesaplamak için de öncelikle son iki adet dönemi başlangıcı arasındaki günleri saymak gerekir.

26.03.2018
Nasıl hamile kalınır

Nasıl hamile kalınır?

Nasıl hamile kalınır? Kolay hamile kalmanın yöntemleri nelerdir? Hamile kalmak için hangi günler cinsel ilişkiye girilmeli? Hangi pozisyonlar hamile kalmayı kolaylaştırır? Hamile kalmak için ne sıklıkta cinsel ilişkiye girilmeli?

22.11.2017

Gebe kalamamanın nedenleri

Tıbbi adı infertilite olan gebe kalamama, çeşitli fiziksel nedenler ve bunların yanı sıra ruhsal nedenlerle yaşanıyor.

26.05.2017
Yumurtlama döneminin hesaplanması neden önemli

Yumurtlama döneminin hesaplanması neden önemli?

Yumurtlama gününün tespitiyle ilgili yöntemler

7.12.2016