MENÜ

Seo Haber

Seo Haber ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Seo Haber haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 96 Seo Haber haberi bulunmuştur.

Seo Haber Haberleri

Açın kapılarınızı Türkiye’ye

Açın kapılarınızı Türkiye’ye

Şu ‘Bizim Almanlar’ı anlamak kolay değil. Hem de hiç kolay değil. Hatta zor. Zaman zaman ise imkânsız. Dünyayı tehdit eden koronavirüs belası yüzünden Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas, 17 Mart 2020’de dünya genelinde, “Zaruri olmadığı sürece turistik seyahate çıkılmaması” uyarısında bulundu.

13.06.2020Avrupa
PT nedir PT değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PT nedir? PT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Protrombin Time testinin kısaltması olan PT, INR testi olarak da biliniyor. PT testi özellikle ameliyat öncesinde sağlık taramasının yapılması için gerekli olabiliyor. PT nedir, değeri kaç olmalı, yüksekliği ve düşüklüğü ile belirtileri neler gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
PSA nedir PSA değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PSA nedir? PSA değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PSA, prostat hücrelerinin üretmiş olduğu bir protein türüdür. Kan içerisinde bulunan değerleri, kan testleri yapılarak ölçülebilir. PSA nedir, normal değerleri kaç olmalı, yüksekliği ile düşüklüğü nedenleri nelerdir? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
Progesteron hormonu nedir Progesteron değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Progesteron hormonu nedir? Progesteron değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Progesteron hormonu, genel bir ifade ile kadınları hamileliğe hazırlayan ve düzenli bir şekilde üreme dönemindeki bir kadında yumurtalıklar vasıtası ile salgılanan bir hormondur. Progesteron, adet döngüsünün ortasında salgılanmaya başlar. Progesteron hormonuna dair bilgileri sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
PRL (prolaktin) hormonu nedir PRL değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PRL (prolaktin) hormonu nedir? PRL değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PRL (Prolaktin) kan testlerinde yer alır. Tıpta hamilelik veya tiroit ile ilişkilendirilen PRL, süt hormonu olarak biliniyor. PRL (Prolaktin) nedir, PRL değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile belirtileri nelerdir, PRL belirtileri nasıl görülür? gibi soruların yanıtlarını sizin için derledik.

9.06.2020Sağlık
PLT nedir PLT trombosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PLT nedir? PLT trombosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kanama durumlarında, kanın durması için pıhtılaşma sağlayan trombositler vardır. Bu trombositlerin diğer ismi platelettir. PLT değerleri kan testleri yapılarak öğrenilebilir. PLT nedir, PLT trombosit değeri kaç olmalı, düşüklüğü ve yüksekliğinin nedenleri ile belirtileri neler sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

9.06.2020Sağlık
PLCR nedir PLCR değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PLCR nedir? PLCR değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Büyük trombosit hücreleriyle ilişkili olan PLCR, referans değerleri aralığında olduğunda, sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Değerleri bu nedenle dikkatle takip edilmesi ve uzman kişiler tarafından sürekli tespit edilmesi önemlidir. PLCR nedir, PLCR kaç olmalı, düşüklüğü ve yüksekliğini nedenleri ile belirtileri neler? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
PDW nedir PDW değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PDW nedir? PDW değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Trombositlerin dağılımlarını ve büyüklüklerini ölçmeye yarayan PDW testi, aşırı kanama durumlarında ve sebepsiz morarma-kızarıklık durumlarında yapılır. PDW nedir, PDW değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile yüksekliğinin nedenleri ve belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
PCT (Prokalsitonin) nedir PCT değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PCT (Prokalsitonin) nedir? PCT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

PCT değeri, kandaki prokalsitonin miktarıdır. Halk arasında 'Kan Zehirlenmesi' durumu olarak bilinir. PCT (Prokalsitonin) nedir, PCT değeri kaç olmalıdır, PCT düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri ile belirtiler nelerdir sorularının cevaplarını sizin için derledik.

9.06.2020Sağlık
Östrojen hormonu nedir Östrojen değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Östrojen hormonu nedir? Östrojen değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Östrojen, kadınlar için çok önemli bir hormondur. Kısaca kadınlık hormonu denilebilir. Hem sağlık hem de hastalık sebebi olabilen bu hormon, vücuttaki birçok sistemi etkiliyor. Östrojen hormonunun ne olduğunu ve ne işe yaradığını öğrenip, vücudunuzdaki değişimleri daha iyi yorumlayabilirsiniz. İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar...

9.06.2020Sağlık
NRBC nedir NRBC değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NRBC nedir? NRBC değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NRBC değerleri kan testleriyle ölçülmektedir. NRBC değerlerinin yüksek veya düşük çıkması hastaları oldukça endişelendirmektedir. Peki NRBC nedir? NRBC değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere NRBC testleri hakkında bilinmesi gerekenleri detaylıca derledik.

9.06.2020Sağlık
NEU (nötrofil) nedir NEU değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

NEU (nötrofil) nedir? NEU değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kan testleri kişilerde pek çok hastalığın belirlenmesi için yapılmaktadır. Yapılan bu testlerden birisi de NEU yani nötrofil testleridir. Nötrofil testlerinin yüksekliği ve düşüklüğü pek çok hastalığının belirtisi olabilir. Bu sebeple çok önemli bir testtir. Peki NEU (Nötrofil) nedir? NEU değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere nötrofil testi hakkında merak edilen soruları detaylıca açıkladık.

9.06.2020Sağlık
En İyi Korku Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Korku Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

En İyi Korku Filmleri - Yeni Ve Eski En Çok İzlenen Korku Filmleri Listesi Ve Önerisi (2020)

Film kategorilerinden en sevilen kategorilerden biri olan korku filmler en çok izlenen filmler arasındadır. Özellikle ülkemizde de korku filmleri bir hayli fazla sevilmektedir. Ülkemizde yapılmış pek çok başyapıt korku filmleri yer almaktadır. Korku filmi severler internet üzerinden yoğun bir şekilde en iyi korku filmleri şeklinde aratarak araştırma yapmaktadırlar. Peki, en iyi korku filmleri nedir? Yeni ve eski en çok izlenen korku filmleri listesi ve önerisi nedir? İşte, en iyi korku filmleri listesi.

Lökosit nedir Lökosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lökosit nedir? Lökosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Vücutta taşınan kan, sağlıklı bireyler açısından hem sağlıklı beslenmelerini hem de asit dengelerini korunmaları açısından oldukça önemli bir göreve sahiptir. Bu nedenle de kişilere yapılan kan tahlilleri bu değerlerin tümünü belirlemek açısından önem kazanmaktadır. Kan tahlillerinde ortaya çıkan değerlerden birisi de Lökosit değeridir. Bu yazımızda lökosit nedir? Lökosit eğer aralığı kaç olmalıdır? Lökosit değerlerinin yüksekliği ve düşüklüğünün nedenleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar...

8.06.2020Sağlık
Lipaz (lpl) nedir Lipaz değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lipaz (lpl) nedir? Lipaz değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Günümüzde bazı testlerin rutin olarak yapılması sağlık açısından oldukça önemlidir. Bu testlerin yüksek veya düşük çıkması bazı hastalıkların belirtisi olabilir. Bu testlerden birisi de Lipaz testidir. Peki, lipaz (LPL) nedir? Lipaz değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri ile lipaztesti hakkında bilinmesi gerekenleri sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Lh hormonu nedir Lh hormonu değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lh hormonu nedir? Lh hormonu değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lutropin olarak bilinen LH hormonu, hipofiz bezinin ön kısmında üretilir. Hem kadınlarda hem erkeklerde üreme için oldukça önemli bir hormondur. Halk arasında az bilinen LH hormonu nedir, LH hormonu kaç olmalıdır, düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri nelerdir? sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Lenfosit (lhm, lhmph) nedir Lenfosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfosit (lhm, lhmph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Lenfositin vücutta savunma mekanizmasıdır. Genellikle pek çok kişi tarafından bilinmemektedir. Yapılan kan sayımında bu hücrelerin düzeyi sağlık açısından çok önemlidir. Peki Lenfosit (LHM, LHMph) nedir? Lenfosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere Lenfosit hakkında merak edilenleri detaylı bir şekilde açıkladık.

8.06.2020Sağlık
Ldl nedir Ldl değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Ldl nedir? Ldl değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kolesterol, yaşamın sürdürülebilmesi için gerekli olan yağımsı bir maddedir. Beyin, kalp, sinir, bağırsak bölümü, karaciğer ve kaslarda yaygın şekilde bulunur. İki ayrı çeşittirler. Bunlar LDL ve HDL olarak iki kısma ayrılır. LDL kolesterol nedir, değeri kaç olmalıdır, yüksekliği ile düşüklüğü nedenleri nelerdir, sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Ldh nedir Ldh değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Ldh nedir? Ldh değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kişilerde yapılan kan tahlillerindeki değerler çok mühimdir. Bu değerlerden bir tanesi de LHD değeridir. LDH seviyelerindeki yükseklik veya düşüklük bazı rahatsızlıkların belirtisi ile sonuçlanabilir. Peki, Laktat Dehidrogenaz nedir? LDH değerleri kaç olmalıdır? İşte, merak edilen tüm detaylar...

8.06.2020Sağlık
Laktat nedir Laktat değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Laktat nedir? Laktat değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Laktat kısa LDH değeri vücutta bulunan bir enzim türüdür. Vücudun enerji üretimine yardımcı olmaktadır. Birçok organda bulunan laktat enzimlerinin düşüklüğü veya yüksekliği önemsenmesi gereken bir konudur. Peki, laktat nedir? Laktat değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere laktat değerleri hakkında merak edilenleri derledik.

8.06.2020Sağlık
Kortizol nedir Kortizol değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kortizol nedir? Kortizol değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kortizol, sağlıkta sıklıkla karşımıza çıkan terimlerden birisidir. Vücudun bağışıklık sistemini doğrudan etkiler. Kortizol nedir, değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir sorularının yanıtlarını sizin için derledik.

8.06.2020Sağlık
Kcft nedir Kcft değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kcft nedir? Kcft değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Karaciğer fonksiyon testlerinin kısaltması KCFT olarak adlandırılmaktadır. Bazı durumlarda KCFT değerlerinde değişmeler yaşanabilir. Yüksekliği ve düşüklüğü dikkat edilmesi gereken bir konudur. Peki KCFT nedir? KCFT değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere KCFT testi hakkında merak edilenleri sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Kan şekeri nedir Kan şekeri değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Kan şekeri nedir? Kan şekeri değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Halk arasında üzüm şekeri olarak bilinen kan şekeri, vücuttaki enerji kaynağı glikoz olarak biliniyor. Düşük ya da yüksek olması mümkün olabilen kan şekeri, çeşitli rahatsızlıklara ve risklere neden olabilir. Kan şekeri nedir, kan şekeri değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri ile belirtileri neler gibi sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Inr nedir Inr değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Inr nedir? Inr değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

İnsan vücudunda kanın pıhtılaşma süresi sağlık için çok önemlidir. INR testi ise kandaki pıhtılaşma süresini ölçen bir testtir. INR testi insan sağlığı için çok önemli testler arasında yer almaktadır. Düşüklüğü veya yüksekliği önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Peki INR nedir? INR değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

8.06.2020Sağlık
Ig (İmmatür Granülosit) nedir Ig değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Ig (İmmatür Granülosit) nedir? Ig değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

IG (İmmatür Granülosit) bir kan testidir. Hastaların bağışıklık sistemlerinin ne kadar güçlü ve dayanıklı olduğunu tespit eden kan testidir. Test genellikle belirli aralıklar ile yapılır ve tepkileri ölçülür. Yüksekliği ve düşüklüğünün ne anlama geldiği ise merak konusudur. Peki IG (İmmatür Granülosit) nedir? IG değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere IG (İmmatür Granülosit) testi hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

8.06.2020Sağlık
İdrarda Lökosit Esteraz nedir Değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

İdrarda Lökosit Esteraz nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Lökosit Esteraz tahlili, idrar yollarıyla bağlantılı olarak meydana gelen enfeksiyonların tanısı için yapılmaktadır. Bu test, enfeksiyonun sadece varlığına ilişkin bilgi vermektedir ve rahatsızlığın kaynağını tespit edilememektedir. Peki, idrarda lökosit esteraz nedir? Lökosit Esteraz değerleri kaç olmalıdır? Sizler için lökosit esteraz hakkındaki bilgiler.

8.06.2020Sağlık
Homosistein nedir Homosistein değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Homosistein nedir? Homosistein değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Homosistein, yumurta, balık, et ve tahıllarda bulunan aminoasit yapıda olan bir maddedir. Ara parça olarak olarak bilinir. Vücutta işlevi ara parça olan Homosistein, kan tahlili istenerek ölçülebilir. Homosistein nedir, değeri kaç olmalıdır, düşüklüğü ile yüksekliğinin nedenleri ve belirtileri neler, sorularının yanıtlarını sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Üre nedir Üre kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Üre nedir? Üre kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Üre, kan testlerinde, normal sınır aralığında olması gereken değerlerden biridir. Kan değerlerini merak eden birçok kişi üre kan değer hakkında araştırma yapmaktadır. Üre nedir? Üre kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Konu hakkındaki detayları sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
Hidroksi vitamin nedir Hidroksi vitamin değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Hidroksi vitamin nedir? Hidroksi vitamin değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Hidroksi vitamini, sağlıklı bireylerde çok önemli bir vitamin çeşididir. Özellikle kemiklerin korunması adına büyük katkı sağlayan Hidroksi vitamini yaşam boyunca büyük bir öneme sahiptir. Vücutta bulunan D vitamini seviyesini ölçmek için 25-hidroksi D vitamini testi yapılmaktadır. Hidroksi vitamini hakkında tüm merak edilenler soruları ve Hidroksi vitamininin düşüklüğü ile yüksekliğinin nedenlerini sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
HGB nedir HGB değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

HGB nedir? HGB değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

HGB, diğer ismiyle Hemoglobin, kan hücrelerinin içerisinde bulunan yüksek değerli protein türüdür. Oksijenin akciğerlere gelmesiyle, HGB ve oksijen birleşir, HGB bu oksijeni vücut içerisindeki dokulara taşır. HGB nedir, HGB değeri kaç olmalı, düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri neler, sizler için derledik.

8.06.2020Sağlık
HDL kolesterol nedir HDL kolesterol değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

HDL kolesterol nedir? HDL kolesterol değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Kolesterol her insanın duymuş olduğu fakat tam olarak neyi ifade ettiğini birçok kişinin bilmediği bir lipoproteindir. Kolesterolün LDL ve HDL olmak üzere iki çeşidi bulunur HDL kolesterol nedir? HDL Kolesterol değeri kaç olmalıdır? HDL kolesterol düşüklüğü, yüksekliği belirtileri ve nedenleri nedir? Yazımızda tüm merak edilen soruların yanıtlarını derledik.

8.06.2020Sağlık
Arteriyel Kan Gazı So2 nedir Değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Arteriyel Kan Gazı So2 nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Kritik hastaların değerlendirilmesi amacıyla yapılan testlere Artiyel Kan Gazı So2 denmektedir. Oksijen tedavisinin takibi veya ani birden gelişen ve nedeni bulunamayan hastalıkların teşhisi konması için yapılan bir testtir. Değerlerinde yükseklik ve düşüklük çıkabilmektedir. Peki Arteriyel Kan Gazı So2 nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Sizlere Artiyel Kan Gazı So2 testi hakkında merak edilenleri detaylıca açıkladık.

8.06.2020Sağlık
Anti Tiroglobulin - Anti TPO nedir Değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Anti Tiroglobulin - Anti TPO nedir? Değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Anti Tiroglobulin ve Anti TPO bağışıklık sistemini önemli derecede etkileyen antikorlardır. Tiroid bezi hastalıklarının tespit edilmesinde önemli rol oynarlar. Anti Tiroglobulin ve Anti TPO testlerini yaptırarak, herhangi bir hastalığınızın olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Anti Tiroglobulin ve Anti TPO hakkında detaylı bilgileri derledik.

8.06.2020Sağlık
Doç. Dr. Bülent Çitgezden kanser hastalarına tavsiye

Doç. Dr. Bülent Çitgez'den kanser hastalarına tavsiye

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Çitgez, ‘kanser tiplerinde ülkemizde birinci sırada yer alan meme kanseri hastalarının koronavirüsün en riskli grubunda yer aldığını’ açıkladı.

9.04.2020Gündem
Koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına ücretsiz maden suyu

Koronavirüsle mücadele eden sağlık çalışanlarına ücretsiz maden suyu

BEYPAZARI Doğal Maden Suyu çalışanları, koronavirüse karşı yoğun mesai harcayan sağlık çalışanlarının bağışıklık sistemini güçlendirmesi amacıyla, Ankara'daki devlet hastanelerine maden suyu dağıttı.

28.03.2020Gündem
Ortadoğunun kilit taşları kitaplaştırıldı

Ortadoğu'nun kilit taşları kitaplaştırıldı

Mehmet Şahin ve Mehmet Akif Ersoy’un kaleme aldığı, Kopernik Kitap’dan çıkan ‘Portreler Ortadoğu'nun Kilit Taşları’ tüm kitap satış noktalarında okuyucusuyla buluştu.

10.03.2020Gündem
Polis ile dilenci arasında şaşırtan diyalog

Polis ile dilenci arasında şaşırtan diyalog

Adana'da kaldırımda dilencilik yapan kişi polis tarafından yakalandı. Bu sırada, Necmettin E. "Bu saatte duygu sömürüsü mü yapılır? Cuma namazına da gidiyorum. Namazlarımı kılıyorum. Elhamdülillahi hepsini biliyorum'' diyerek, dua okumaya başladı. Daha sonra polisin Sübhaneke duasını sormasının ardından Necmettin E, bu duayı bilmediğini söyledi. Bunun üzerine polis "Peki nasıl namaz kılıyorsun?" diye sordu.

19.02.2020Gündem
Fotoğraftaki andan bugüne yolculuk

Fotoğraftaki 'andan' bugüne yolculuk

Gayrimenkul sektörünün global ismi Peker Holding sponsorluğunda düzenlenen “An(ı) Meselesi / Memory Matters Sergisi”, Londra’daki The Fitzrovia Gallery’de sanatseverlerle buluşuyor. 

20.01.2020Gündem
Modem arayüzü nasıl açılır Modem arayüzüne girilemiyorsa ne yapılmalı

Modem arayüzü nasıl açılır? Modem arayüzüne girilemiyorsa ne yapılmalı?

Bilgisayarla genel ağ arasında modemler aracılığıyla bağlantı kurulur. Wi-Fi ismi veya şifresini değiştirme gibi işlemleri için modem arayüzüne bağlanmak gerekebilir. Ancak, bazı sebeplerden ötürü bağlantı sorunu yaşanabilir. Peki, modem arayüzü nasıl açılır? "Modem arayüzüne giremiyorum ne yapmalıyım?" diyorsanız, işte bilmeniz gerekenler...

14.01.2020Teknoloji
Discord nedir Nasıl kullanılır Discord profil resmi ve arkadaş ekleme

Discord nedir? Nasıl kullanılır? Discord profil resmi ve arkadaş ekleme

Özellikle oyunseverlerin son dönemlerde sık kullandığı Discord, oldukça popüler bir uygulama. Ücretsiz olarak kullanılması da bir avantaj. Bilgisayarı fazla ağırlaştırmadan çalışması Discord'u cezbedici hale getiriyor. Peki, Discord nedir ve nasıl kullanılır? Discord profil resmi ve arkadaş ekleme nasıl yapılır? İşte cevabı...

13.01.2020Teknoloji
Router nedir ve ne işe yarar

Router nedir ve ne işe yarar?

Belirli alanlar içinde internete modemler aracılığıyla bağlanılır. Fakat modem bağlantısının yeterli olmadığı alanlarda ise Router'lar devreye girer. Wi-Fi özelliğinin bulunduğu cihazların interneti kullanmasına yardımcı olur. Peki, Router nedir? İnternete erişimi kolaylaştıran Router ne işe yarar ve nasıl kullanılır? İşte, bütün bilmeniz gerekenler...

12.01.2020Teknoloji
RAM bellek nedir ve ne işe yarar

RAM bellek nedir ve ne işe yarar?

RAM, bilgisayar, akıllı telefon veya tabletlerin olmazsa olmaz bir bileşenidir. Herhangi bir elektronik cihaz satın alırken, RAM'de dikkat edilen en önemli hususlardan biri. RAM'de oluşan bir sorun veya yetersizliği yapılacak işlemleri olumsuz yünde etkiler. Bu yüzden kullanmak istediğimiz bir program ve dosya ya hiç açılmaz ya da çok yavaş işler. Peki, elektronik cihazlar için bir tür beyin görevi gören RAM nedir? Bunun yanı sıra Ram bellek ne işe yarar ve nasıl çalışır? İşte, RAM ile ilgili tüm detaylar...

12.01.2020Teknoloji
DirectX nedir ve nasıl güncellenir

DirectX nedir ve nasıl güncellenir?

Direct X, oyunlar ve programlar için son derece önemlidir. Microsoft tarafından Windows 95 için geliştirilen DirectX, daha çok oyun deneyimini daha da ileri seviyeye taşımasıyla dikkat çekiyor. Peki DirectX nedir? Özellikle oyun programcılarının ilgisini çeken DirectX güncelleme işlemi nasıl yapılır? İşte detayları...

7.01.2020Teknoloji
Manken Sevda Demirel ile Doruk Doğrusöz aşk yaşıyor

Manken Sevda Demirel ile Doruk Doğrusöz aşk yaşıyor

'İşte Benim Stilim' yarışması ile ünlenen ve cinsiyet değiştiren Neslihan Doğrusöz adını Doruk Doğrusöz olarak değiştirmiş ve sevgilisinden ayrılmıştı. Neslihan Doğrusöz şimdilerde eski manken Sevda Demirel ile aşk yaşıyor.

6.01.2020Keyif
HDR nedir ve ne işe yarar

HDR nedir ve ne işe yarar?

Teknolojinin ilerleyişi ve cihazların gelişimiyle pek çok yeni terim hayatımıza girdi. HDR'de hayatımıza giren ve en çok merak edilen terimlerden biri. Televizyon satın alınırken veya fotoğraf çekilirken HDR özelliğine dikkat edilir. Peki HDR nedir? Özellikle fotoğraf sanatında kullanılan HDR ne işe yarar? İşte tüm detayları...

3.01.2020Teknoloji
WhatsAppta silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır

WhatsApp'ta silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır?

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ta silinen mesajları getir isterseniz uygulayabileceğiniz birkaç adımla sohbetlerinizi kurtarabilirsiniz. Peki, WhatsApp'ta silinen mesajları geri getirme işlemi nasıl yapılır? İşte silinen mesajları geri getirmek için merak edilenler...

3.01.2020Teknoloji
Silinen dosyaları ve fotoğrafları geri getirme işlemi nasıl yapılır

Silinen dosyaları ve fotoğrafları geri getirme işlemi nasıl yapılır?

Silinen dosyaları ve fotoğrafları geri getirmek istiyorsanız uygulayabileceğiniz birkaç adımla fotoğraf ve dosyalarınız kurtarabilirsiniz. Fakat öncesinde önemli fotoğraf ve dosyaları yedeklemekte fayda olduğunu hatırlatalım. Silinen dosyaları ve fotoğrafları geri getirme işlemi nasıl yapılır? İşte cevabı...

2.01.2020Teknoloji
Steam profil resmi nasıl değiştirilir Steam profili düzenlemeyle ilgili bilinmesi gerekenler

Steam profil resmi nasıl değiştirilir? Steam profili düzenlemeyle ilgili bilinmesi gerekenler

Çeşitli oyunlar ve videolar sunan Steam platformu oldukça yüksek aktif kullanıcıya sahip. Her kullanıcıya ait bir profilin bulunduğu Steam'de profil ayarları hesap sahibi tarafından düzenleniyor. Profil, kullanıcının isteğine göre açık veya gizli olabilir. Bu yüzden uygulamada yer alan profil resminin nasıl değiştirildiği de en çok merak edilen konulardan biri. Peki Steam profil resmi nasıl değiştirilir? İşte adım adım Steam profil düzenleme...

2.01.2020Teknoloji
Pınarın hesapları Digital Case Mediaya emanet

Pınar'ın hesapları Digital Case Media'ya emanet

Digital Case Media Pınar markası ile çalışmalarına Lezzeti Katlar hesabının yönetimini üstlenerek başladı.

25.12.2019Gündem
Kazakistan’ın kuruluş yıldönümü İstanbul’da kutlanacak

Kazakistan’ın kuruluş yıldönümü İstanbul’da kutlanacak

Kazakistan’ın bağımsızlığının 28. Yılı, kendisini ilk tanıyan ülke olan Türkiye’nin çeşitli illerinde de kutlanıyor.

14.12.2019Gündem