EKSTRA
MENÜ

Öğretmenlik

Öğretmenlik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Öğretmenlik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.588 Öğretmenlik haberi bulunmuştur.

Öğretmenlik Haberleri

Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Esra Kurt’un ilk single’ı “Müptela” çıktı

Atınç Çakmak’la düet yaptığı “Söyle Sevgilim” şarkısıyla müzik dünyasına  giriş yapan Esra Kurt, ilk single’ını tamamladı. “Müptela” adlı çalışma, dijital platformlarda yayınlandı.

28.10.2020Keyif
İstanbul hazırbulunuşluk uygulaması

İstanbul hazırbulunuşluk uygulaması

Eğitim, çocuklarımızın potansiyellerini gerçekleştirecek şekilde hayata hazırlanmasında, toplumsal hayata etkin biçimde katılmalarında çok kritik bir rol üstlenir. Bu bağlamdaki öğrenme süreci her şeyden önce eğitim sisteminin önemli girdilerinden hazırbulunuşluğu önemseyen ve ciddiye alan bir anlayışı gerekli kılar. Zira hangi düzeyde olursa olsun, eğitimde yeni bir davranış değişikliğinin meydana gelebilmesi, öğrencinin hazırbulunuşluk düzeyinin bilinmesine bağlıdır.

28.10.2020Eğitim
Son dakika... Ankarada kritik operasyon: 31 gözaltı kararı

Son dakika... Ankara'da kritik operasyon: 31 gözaltı kararı

Ankara'da FETÖ/PDY silahlı terör örgütünün Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'ndaki 'mahrem hizmetler' olarak adlandırılan yapılanması ile irtibatı bulunduğu tespit edilen 31 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

28.10.2020Gündem
Polislik başvuruları ne zaman 2020 POMEM alımları bekleniyor

Polislik başvuruları ne zaman? 2020 POMEM alımları bekleniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 6 Eylül'de uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 12-13 Eylül'deki 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 20 Eylül'de yapılan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların açıklanması ile birlikte, bu kez de polis alımları gündeme geldi. Peki, 2020 polis alımı başvuruları ne zaman?

26.10.2020Gündem
KPSS Lisans tercihleri ne zaman ÖSYMnin kılavuzu yayınlaması bekleniyor

KPSS Lisans tercihleri ne zaman? ÖSYM'nin kılavuzu yayınlaması bekleniyor!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 6 Eylül'de uygulanan 2020-KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri), 12-13 Eylül'deki 2020-KPSS Lisans (Alan Bilgisi) ve 20 Eylül'de yapılan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavlarına ait değerlendirme işlemlerinin tamamlanması ve sonuçların açıklanması ile birlikte, bu kez de tercih süreci gündeme geldi. Peki, KPSS Lisans tercihleri ne zaman?

26.10.2020Gündem
Sıfırdan değil, eksiden başladık

Sıfırdan değil, eksiden başladık

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz ve eşi Hacer Yılmaz. Ümit Yılmaz eczacılık yaparken Hacer Hanım da bankacıymış. Tanışmalarının ertesi günü tüm hesaplarını eşinin çalıştığı bankaya alan Ümit Yılmaz, “Biz anaparayı yatırınca faizi kız olarak aldık” diyor gülerek. Hayatları art arda gelen Gölcük ve Düzce depremleriyle altüst olmuş. Ümit Yılmaz’ın saçları bir haftada beyazlamış. “Depremin ardından hayata sıfırdan değil eksiden başladık” diyorlar.

26.10.2020Gündem
Bayrak şairi kimdir İşte Bayrak şiirinin tamamı ve şairi

Bayrak şairi kimdir? İşte Bayrak şiirinin tamamı ve şairi

Bayrak şiiri ve şairi KPSS önlisans sınavıyla birlikte bir kez daha gündeme geldi. Sınavda çıkan Bayrak Şairi sorusuna doğru yanıt verip vermediklerini merak eden adaylar, internet üzerinden araştırma yapıyor. Peki, Bayrak şairi kimdir? İşte Bayrak şiirinin tamamı ve şairi...

25.10.2020Gündem
Ahmet öğretmenin ahşap eserleri

Ahmet öğretmenin ahşap eserleri

Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde yaşayan coğrafya öğretmeni Ahmet Doğan, marangoz ve mobilyacıların kullanmadığı atık ahşap parçalardan oyma ve hat teknikleri kullanarak 100'e yakın eser yaptı.

24.10.2020Eğitim
Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeni mesleki gelişim eğitimlerine katıldı

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Sabancı Vakfı iş birliğinde başlattıkları Köy Okulları Birleştirilmiş Sınıf Öğretmenleri Mesleki Gelişim Programı'na 7 binin üzerinde köy okulu öğretmeninin katıldığını bildirdi.

22.10.2020Gündem
Eskişehir’de koronavirüs vakaları artıyor

Eskişehir’de koronavirüs vakaları artıyor

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayısı en çok yükselen kentler arasında açıkladığı Eskişehir’de, tedbirlere uyulmaması tedirgin ediyor. Mart ayından bu yana 150 kadar kişinin koronavirüs nedeniyle hayatını kaybettiği şehirde, yaklaşık 4 bin kişinin de evinde tedavi gördüğü öğrenildi.

22.10.2020Gündem
KPSS lisans sonuçları açıklandı

KPSS lisans sonuçları açıklandı

Eylül ayında yapılan KPSS lisans sonuçları açıklandı. Sonuçlara, https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden erişim sağlanabilecek. Beden Eğitimi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 55 numaralı, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 74 numaralı ve Okul Öncesi Öğretmenliği Testi temel soru kitapçığındaki 52 numaralı sorular iptal edilerek değerlendirme dışı bırakıldı.

22.10.2020Eğitim
İlk Türk balesinin bestecisi: Ferit Tüzün

İlk Türk balesinin bestecisi: Ferit Tüzün

İlk Türk balesi olan "Çeşmebaşı", "Midas'ın Kulakları" operası ve "Esintiler" adlı orkestra eseri gibi birçok besteye imza atan Ferit Tüzün vefatının 43'üncü yılında anılıyor.

20.10.2020Keyif
Son dakika... TIR’a çarpan otomobildeki Selin öldü, erkek kardeşi yaralı

Son dakika... TIR’a çarpan otomobildeki Selin öldü, erkek kardeşi yaralı

Giresun'un Tirebolu ilçesinde, TIR'a arkadan çarpıp, hurdaya dönen otomobildeki sürücü Hüseyin Önder Koç (23) yaralandı, ablası Selin Koç (27) hayatını kaybetti. Öğretmenlik mezunu Selin Koç’un, nişanlı olduğu ve düğün hazırlığı yaptığı öğrenildi.

20.10.2020Gündem
‘Yeni fırsatlar doğacak’

‘Yeni fırsatlar doğacak’

Okan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Bekir Okan, “İş yaşamımda 50’nci yıla giriyorum. Ben 12 krizi birebir yaşadım. Krizlerden şunu öğrendim. Özkaynak güçlü olacak, bilmediğin işe girmeyeceksin. Güçlü kadron olacak. İyi ekibin olacak ama sen de işe hakim olacaksın. Her şey geçer. Salgında dünya durdu ama ülke dinamikleri önemli. Her zaman yeni fırsatlar doğar. Krizlerimiz hiç bitmedi ama hep işe odaklandık. Her seferinde de yeni fırsatları gördük” ifadelerini kullandı.

12.10.2020Ekonomi
TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şener, ‘tırnak bağı’ denilen özel dantel ile ilgili hedeflerini anlattı: ‘Tırnak bağını markalaştırıp ihraç edeceğiz’

TOBB Kastamonu Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Şener, ‘tırnak bağı’ denilen özel dantel ile ilgili hedeflerini anlattı: ‘Tırnak bağını markalaştırıp ihraç edeceğiz’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Kastamonu’dayız...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

11.10.2020Ekonomi
Eğitimci Vali’den kitap okuma alışkanlığını artırmak için ’Kitap Aksaray’ projesi

Eğitimci Vali’den kitap okuma alışkanlığını artırmak için ’Kitap Aksaray’ projesi

AKSARAY Valisi Hamza Aydoğdu, kentte kitap okuma alışkanlığını artırmak için ’Kitap Aksaray’ adlı bir proje başlattı. Proje kampanyasında bugün kent meydanına kurulan stantlara şu ana kadar yaklaşık 100 bin kitap bağışı yapıldı. Vali Aydoğdu, ”Sipariş verilen kitap ücretsiz olarak kişiye teslim edilecek. 15 gün içinde okuyup özetini sisteme yüklediğinde kitap, onun olacak ve ikinci kitabı alma hakkı olacak. Bu kitapları toplamak evet önemli ama bu kitapları okutabilmek ondan daha önemli” dedi.

9.10.2020Gündem
Müzeye dönüştürdüğü köy evinde ziyaretçilerini ağırlıyor

Müzeye dönüştürdüğü köy evinde ziyaretçilerini ağırlıyor

SİVAS’ın Şarkışla ilçesine bağlı Maksutlu köyünde Mustafa Yıldırım (80), 42 yıldır biriktirdiği çeşitli eşyaları evinin üst katında sergiliyor. Yıldırım’ın biriktirdiği eşyalar arasında fotoğraf makinesinden çiniye, değerli taştan gramofona, bindallıdan köstekli saate birçok parça yer alıyor.

9.10.2020Gündem
25 yıllık şoför Fatma, şimdi de belediye otobüsü kullanıyor

25 yıllık şoför Fatma, şimdi de belediye otobüsü kullanıyor

KIRŞEHİR’de, 25 yıldır taksi ve minibüs şoförlüğü yapan, 1 çocuk annesi Fatma Işık (51), belediye otobüsü şoförlüğüne başladı. Kentin 2 kadın belediye otobüsü şoföründen biri olan Işık, "Şehirde kadın şoför olması büyük gurur" dedi.

7.10.2020Gündem
Öğrenciler Afrikada doğayı öğreniyor

Öğrenciler Afrika'da doğayı öğreniyor

Chyulu Vahşi Yaşam Kampı, dünyanın her yerinden gençlerin gerçek Afrika’yı keşfetmeleri için Kilimanjaro Dağı’na bakan, Chyulu Tepelerinde yer alıyor.

6.10.2020Eğitim
Çalıkuşu kitabını kim yazmıştır Çalıkuşu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Çalıkuşu kitabını kim yazmıştır? Çalıkuşu kitabı özeti, konusu ve karakterleri

Dünya roman tarihinde sevilen birçok roman bulunmaktadır. Bu sevilen kitaplar defalarca okunmuş ve okuyucu tarafından da defalarca önerilmiş olan kitaplardır. Roman kitabı tarihinde en çok okunan romanlara baktığımızda ise Çalıkuşu romanını görüyoruz. Çalıkuşu gerek konusu ile gerekse de karakterleri ile her zaman ön plana çıkan romanlardan birisi olmuştur. Hal böyle olunca okuyucuya defalarca okutma hissiyatı uyandıran bu roman ülkemizde de kitapçılarda en çok aranan ve satılan kitaplar arasına girmiştir. Çalıkuşu romanı internet üzerinden en çok satılan kitaplar arasında yer almaktadır. Çalıkuşu romanının yazarı ve konusu merak edilmektedir. Peki, Çalıkuşu kitabının konusu ve ana fikri nedir? Çalıkuşu kitabını kim yazmıştır? Çalıkuşu kitabının özeti nedir? İşte Çalıkuşu kitabına dair tüm detaylar.

5.10.2020Araştırma
FETÖden aranan öğretmen, Yunanistana kaçmak isterken yakalandı

FETÖ'den aranan öğretmen, Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranırken, Edirne'den Yunanistan'a kaçmaya çalışırken yakalanan F.T., adliyeye sevk edildi.

3.10.2020Gündem
Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı!

Teknik öğretmenlerin mühendislik tamamlama tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Tercih işlemleri, 1-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Mühendislik Tamamlama için kılavuz bilgileri baz alınacak. İşte, Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler ve bazı detaylar

2.10.2020Gündem
MEBden KPSS puanıyla öğretmen ataması açıklaması

MEB'den 'KPSS puanıyla öğretmen ataması' açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 2019 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanıyla öğretmen atamalarına başvuran adayların sorularına açıklık getirdi. Açıklamada başarı sırasına göre bir işlem yapılmadığı, öğretmen atamaya ilişkin mülakat listesinin standartlaştırma işlemleriyle elde edilen ‘sınav puanı’ üzerinden yapıldığı belirtildi.

2.10.2020Gündem
FETÖ’cü öğretmenin kirli arşivi ortaya çıktı Şok görüntüler…

FETÖ’cü öğretmenin kirli arşivi ortaya çıktı! Şok görüntüler…

Fetullahçı Terör Örgütü’ne üye olmak suçlamasıyla gözaltına alınan ve evinde arama yapılan öğretmen Rıdvan Yücel C.’nin bilgisayarından kadınlarla gizli çekilmiş uygunsuz görüntüler ele geçirildi. Şüpheli şahsın kadınları öğretmen evine götürerek burada birlikte olduğu ve bu anları da kayda alarak depoladığı ortaya çıktı.

1.10.2020Gündem
Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı!

Teknik öğretmenlerin mühendislik tamamlama tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Tercih işlemleri, 1-7 Ekim 2020 tarihleri arasında yapılacak olan Mühendislik Tamamlama için kılavuz bilgileri baz alınacak. İşte, Mühendislik Tamamlama tercih kılavuzu içerisinde yer alan bilgiler ve bazı detaylar

1.10.2020Gündem
Tarık Ünlüoğlu’nun eşi Gülenay Kalkan Ünlüoğlu’ndan duygusal mesaj

Tarık Ünlüoğlu’nun eşi Gülenay Kalkan Ünlüoğlu’ndan duygusal mesaj!

Tiyatro, dizi ve sinema oyuncusu Tarık Ünlüoğlu, vefatının 1'inci yılında anılıyor...

1.10.2020Keyif
Velilerin en önemli görevi ev düzenini sağlamak

Velilerin en önemli görevi ev düzenini sağlamak

Öğretim yılı 21 Eylül’de başladı. Anne babaların yeni düzene ve bu düzendeki rollerine ilişkin zihinlerinde pek çok soru var. Çocuk ve Ergen Psikanalisti ve Klinik Psikolog Funda Akkapulu, aileleri dikkat edilmesi gereken konular hakkında bilgilendirdi.

30.09.2020Eğitim
İstanbulda öğretmen ve polis çift koronavirüsü yendi

İstanbul'da öğretmen ve polis çift koronavirüsü yendi

İstanbul Çatalca'da öğretmen Armağan Kaçan ve polis memuru eşi İbrahim Kaçan, koronavirüse karşı verdikleri savaşı kazandı. İyileşmelerinin ardından çifti Çatalca Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş evlerinde ziyaret etti. İki çocuk annesi Armağan Kaçan, "Bebeğim ve 4 yaşındaki çocuğum için hayata tutundum" dedi.

30.09.2020Gündem
2 numarada sır ölüm: Birbirlerinden haberleri yoktu

2 numarada sır ölüm: Birbirlerinden haberleri yoktu!

İstanbul Ümraniye’de 16 Eylül sabahı şüpheli bir ölüm yaşandı. Yağmur Eker 8 aydır birlikte yaşadığı polis memuru Bekir Özdemir’in evinde ölü bulundu. Olay sırasında uyuduğunu, silah sesini duymadığını iddia eden Özdemir, ‘kasten öldürme’ şüphesi ile tutuklandı.

25.09.2020Gündem
KPSS ÖABT soruları ve cevapları 2020 erişime açıldı İşte KPSS ÖABT soruları cevapları..

KPSS ÖABT soruları ve cevapları 2020 erişime açıldı! İşte KPSS ÖABT soruları cevapları..

KPSS soruları ve cevapları ile ilgili açıklama yapıldı. 20 Eylül'de düzenlenen KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı.  Adaylar sorulara ve cevapları 21 Eylül 2020 tarihinde saat 15.45'ten itibaren ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebilecekler. İşte KPSS ÖABT soruları ve cevap anahtarı

22.09.2020Eğitim
MasterChef Berk İlter: Şampiyonluk hedefiyle çıkmıştım yola ama yol biraz kısa sürdü

MasterChef Berk İlter: Şampiyonluk hedefiyle çıkmıştım yola ama yol biraz kısa sürdü

Daha 13’ünde, akranlarının çoğu doktorluk, öğretmenlik, pilotluk hayali kurarken onun gözü mutfaktaydı. Adımlarını buna göre attı. Michelin yıldızlı restoranlarda staj yapmaya başladığında henüz 16’sındaydı. Türkiye’ye dönüşünde açtığı YouTube kanalıyla adını duyurdu ama asıl çıkışını “MasterChef” ile yaptı. Favorilerden de biriydi. İşte o yüzden ikinci haftasında elenmesi takipçilerini şoke etti. Yarışmanın “efendi çocuğu” Berk İlter, “Şampiyonluk hedefiyle çıkmıştım yola ama yol biraz kısa sürdü” derken gülümsüyor. Aldığı sonucu hüsran olarak kabullenmektense de “Her işte bir hayır vardır” diyor. Ya bundan sonrası? Ben sordum, o anlattı.

22.09.2020Magazin
KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı İşte, KPSS ÖABT sonuç açıklama tarihi

KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı! İşte, KPSS ÖABT sonuç açıklama tarihi

KPSS ÖABT soruları ve cevapları yayımlandı. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuruya göre, hafta sonu geçekleştirilen Öğretmen Alan bilgisi Testi (ÖABT) soruları ve cevapları yayımlandı. Adaylar, 1 Ekim tarihine kadar KPSS ÖABT soruları ve cevapları için soru kitapçıklarına erişebilecekler. Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o detaylar

21.09.2020Gündem
KPSS ÖABT cevap anahtarı yayımlandı

KPSS ÖABT cevap anahtarı yayımlandı

ÖSYM, 20 Eylül’de yapılan 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi’nin (2020-ÖABT) soru kitapçıkları ile cevap anahtarlarını yayınladı.

21.09.2020Eğitim
Bingöldeki yüzen adalara ziyaretçi akını

Bingöl'deki yüzen adalara ziyaretçi akını

BİNGÖL'ün Solhan ilçesindeki Turnalar Gölü'nde birbirinden bağımsız yüzen adalar, özellikle yerli turistlerin ilgi odağı oldu.

21.09.2020Gündem
Ek yerleştirme süreci devam ediyor

Ek yerleştirme süreci devam ediyor

Üniversite tercihi için maraton devam ediyor. Bu yıl üniversitelerde kontenjanlar rekor seviyede doldu. Buna rağmen hâlâ 145 bin boş kontenjan var. Baraj puanıyla alan gözde bölümlerde bile sınırlı sayıda da olsa boş kontenjan bulunabiliyor. Bu durum ek yerleştirmede adaylara yeni fırsatlar sunuyor.

21.09.2020Eğitim
Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yapıldı

Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi yapıldı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Öğretmenlik Alan Bilgisi testleri yapıldı.

20.09.2020Eğitim
Bugün ne sınavı var 20 Eylül sınav bilgileri

Bugün ne sınavı var? 20 Eylül sınav bilgileri

Bugün ne sınavı var sorusu, özellikle sabah saatlerinde gözlemlenen yoğunluk nedeniyle araştırılmaya başlandı. Sabahın ilk saatleri ile birlikte binlerce öğrenci, sınava girebilmek için otobüsler ya da özel araçlar ile okulların yolunu tuttu. Okul önlerinde oluşan kalabalık ya da otobüslerin içerisinde sınav giriş belgeleri ile görülen adaylar, pek çok vatandaşta bugün ne sınavı var sorusunu akıllara getirdi. Peki, bugün ne sınavı var? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı bilgiler

20.09.2020Gündem
İnterneti olmayan öğrencilerinin kapısına gidip ders anlatıyor... Onlar bu ülkenin evlatları; ha benim ha senin, ne fark eder

İnterneti olmayan öğrencilerinin kapısına gidip ders anlatıyor... 'Onlar bu ülkenin evlatları; ha benim ha senin, ne fark eder?

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitim, yerini internet üzerinden eğitime bıraktı. Ama binlerce öğrencinin internete, tablet ya da bilgisayara erişimi yok. Van’ın Tabanlı İlkokulu’nda görev yapan Gamze Arslan bu soruna kendince bir çözüm buldu: Atıyor yazı tahtasını arabasına, öğrencileri evlerinde buluyor, ders işliyor.

20.09.2020Hürriyet Pazar
KPSS ÖABT sınav giriş yerleri sorgulama ekranı.. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı saat kaçta

KPSS ÖABT sınav giriş yerleri sorgulama ekranı.. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı saat kaçta?

KPSS ÖABT sınav giriş yerleri, ÖSYM tarafından 10 Eylül tarihinde erişime açılmıştı. Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi olarak bilinen KPSS ÖABT testi, yurt genelinde gerçekleştirilecek ve öğretmen olmak isteyen adaylar katılım gösterecek. 2 oturum olarak gerçekleşecek olan KPSS ÖABT, 20 Eylül tarihinde tamamlanacak. Peki, KPSS ÖABT sınavı ne zaman ve saat kaçta başlayacak? İşte, sınav hakkında merak edilen bazı bilgiler

19.09.2020Gündem
4. Sınıf İngilizce 7. Ünite Jobs - Meslekler konu anlatımı

4. Sınıf İngilizce 7. Ünite Jobs - Meslekler konu anlatımı

İngilizcede ''Job'' ve ''Career'' kelimeleri meslek anlamına gelir. ''Profession'' kelimesi ise hem meslek hem de uzmanlık / uğraş anlamında kullanılır. 4. sınıflar için ''7.Ünite Job - Meslekler'' konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

18.09.20204. SINIF
Üniversite için son şans

Üniversite için son şans

İlk aşamada bir üniversiteye yerleşemeyen adayların heyecanla beklediği ek yerleştirme tercihleri 17 Eylül'de başladı, 23 Eylül’de sona erecek. İlk yerleştirmeler sonucunda 70 bin 268 kontenjan boş kalmıştı. Üniversiteyi kazandığı halde kayıt yaptırmayanlarla birlikte boş kontenjan sayısı 145 bin 714 oldu...

18.09.2020Eğitim
Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklandı mı Gözler 2020 ücretli öğretmenlik sonuçlarında

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçları açıklandı mı? Gözler 2020 ücretli öğretmenlik sonuçlarında

Ücretli öğretmenlik başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak ediliyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan işlemler 2 Eylül ve 14 Eylül tarihleri aralığında alındı. Ücretli öğretmenlik başvurularını e-Devlet üzerinden tamamlayanlar heyecanla sonuçları beklemeye başladılar. İşte detaylar

16.09.2020Gündem
2020 mühendislik tamamlama tercihleri ne zaman ÖSYMden açıklama bekleniyor

2020 mühendislik tamamlama tercihleri ne zaman? ÖSYM'den açıklama bekleniyor!

2020 Teknik Öğretmenler İçin Mühendislik Tamamlama Programlarına (2020-Mühendislik Tamamlama) ÖSYM tarafından ne zaman yerleştirme yapılacağı merak konusu oldu. Geçtiğimiz yıl eylül ayında başlayan ve bir hafta süren tercihlerin 2020 etabı araştırılıyor. Peki, 2020 mühendislik tamamlama tercihleri ne zaman?

16.09.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Neden grossmarket modası başladı?

Gross marketlerin tüketicilerdeki algısı ‘toptan market’ olduğundan ulusalda esnafa satış yapan ‘toptancı marketler ‘ ile başlayan grossmarket modası, şimdilerde ‘yerel marketlerin’ dönüşüm ve yenilenmeleri ile tekrar gündeme geldi.

19.10.2020

FETÖ Kırgızistan’da ‘ödülünü’ aldı! Milli eğitime FETÖ’cü bakan

Fetullahçı Terör Örgütü’nün 15 Temmuz darbe girişiminden iki hafta sonra 28 Temmuz günü Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, CNNTürk televizyonunda yaptığı bir konuşmada, FETÖ’nün bulunduğu tüm ülkeler için tehlike olduğunu belirtirken şu öngörüde bulunmuştu: “Büyükelçiliklerimizle birlikte bunlarla ilgili bilgileri aktarmaya başladık. Tehlikeyi görmeye başladılar. Kırgızistan mesela, orada da darbe girişimi yapabilirler. Bu sefer Kırgızistan’da bir darbe olursa bunu FETÖ yapar. Orada tüm kurumlara yerleşmiş durumdalar. Kırgızistan’da daha önce birçok darbe oldu (...) Oradaki en büyük yapılanma FETÖ’dür. Gerekli bilgileri veriyoruz.”

19.10.2020

Trablusgarp

29 Eylül 1911’de İtalya bir yılı biraz aşkın süre devam edecek Trablusgarp Savaşı’na kendi tabirleriyle Libya Harbi’ne başladı. Resmi tarihlerde, İtalya’nın savaşı zaferle bitirdiği söyleniyor. Bu sadece Uşi Antlaşması’ndaki neticelerle böyle görünüyor. Genç İtalya’nın büyük devletler safında kolonyal isteklere sahip olmasına rağmen bu gibi savaşları yürütecek gücü olmadığı hem bu savaşta hem de Habeşistan Harbi’nde başarısızlığıyla görüldü.

18.10.2020

'Çalıkuşu'nun şirinler sınıfı'

Öğretmen Büşra Yenidünya, tayin edildiği Pervari’nin dağ köyü Keskin’deki okula adım atar atmaz işe sınıfını boyamakla başladı. Hayatında yaptığı ilk boyada renk olarak maviyi seçti, sınıfa da ‘Şirinler’ adını verdi. Çocuklar sınıfa bayıldı ancak velilerde umduğunu bulamadı. Bir veli bile gelmedi toplantıya. O da okuldan çıkıp evleri tek tek gezdi, kendini sevdirdi. Köylülerin ‘Çalıkuşu’ dedikleri Büşra öğretmen, “Güzel bir başlangıç oldu” diyor.

26.09.2020

Müzik-Sen yeniden yola çıktı

Müzik ve Sahne Sanatçıları Sendikası’nın (Müzik-Sen) adını pandemi sürecinde duydum ve “Müzik sektöründeki insanlar nihayet organize olabildi” diye düşündüm.

24.09.2020

Hedefim şampiyonluktu ama yol kısa sürdü

Daha 13’ünde, akranlarının çoğu doktorluk, öğretmenlik, pilotluk hayali kurarken onun gözü mutfaktaydı. Adımlarını buna göre attı. Michelin yıldızlı restoranlarda staj yapmaya başladığında henüz 16’sındaydı. Türkiye’ye dönüşünde açtığı YouTube kanalıyla adını duyurdu ama asıl çıkışını “MasterChef” ile yaptı. Favorilerden de biriydi. İşte o yüzden ikinci haftasında elenmesi takipçilerini şoke etti. Yarışmanın “efendi çocuğu” Berk İlter, “Şampiyonluk hedefiyle çıkmıştım yola ama yol biraz kısa sürdü” derken gülümsüyor. Aldığı sonucu hüsran olarak kabullenmektense de “Her işte bir hayır vardır” diyor. Ya bundan sonrası? Ben sordum, o anlattı.

22.09.2020