EKSTRA
MENÜ

Dhbt

Dhbt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dhbt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 164 Dhbt haberi bulunmuştur.

Dhbt Haberleri

DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Ertelenen 2020 DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

17.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son gelişmeler

Yeni yılla birlikte, geçtiğimiz dönemin ertelenen DHBT sınavı da gündeme geldi. 2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

12.01.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in 2020'deki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

12.01.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

ÖSYM tarafından farklı dillerde düzenlenen ve yabancı dil puanını belgelemek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL sınavı geçtiğimiz haftalarda koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlık yapan binlerce aday, yeni sınav tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

7.01.2021Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son bilgiler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son bilgiler

DHBT sınavının ne zaman yapılacağı yeni yılla birlikte, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

6.01.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti!

ALES sınavının ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün salgının seyrine göre sınavın yeni tarihinin belirleneceğini duyurmuştu. ALES sınavı ile beraber ÖSYM diğer sınavları da erteleme kararı almıştı. 2021 yılının ilk günleriyle beraber gözler ÖSYM'nin açıklamalarına çevrildi. İşte, 2020 ALES/2 sınavıyla ilgili merak edilenler.

1.01.2021Eğitim
Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Eğitim evlere taşındı, uzaktan eğitim yeni normal oldu. Eğitim alanında on yıllar sürecek değişim bir yıla sığdı. İşte 2020’’in ilk ayından son ayına kadar eğitim alanında tüm yaşananlar.

31.12.2020Eğitim
ALES ne zaman yapılacak Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYMde

ALES ne zaman yapılacak? Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYM'de

ALES sınav tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından bekleniyor. Pandemi nedeniyle ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ileri bir tarihe alındı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, "Sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.’ demişti. ALES'le beraber aynı zamanda ertelenen AÖL sınavlarında tarih açıklamasının gelmesiyle beraber, gözler ÖSYM'ye çevrildi. İşte, sınavla ilgili ayrıntılar.

25.12.2020Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak

YÖKDİL sınavı ne zaman? Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak!

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in bu yılki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman?

24.12.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son durum ve gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son durum ve gelişmeler

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.12.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman yapılacak İşte 2020 DHBT hakkında bilgi

DHBT sınavı ne zaman yapılacak? İşte 2020 DHBT hakkında bilgi

'Ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?' sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

15.12.2020Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak Ertelenen sınavın tarihi merak ediliyor

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? Ertelenen sınavın tarihi merak ediliyor

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, ertelenen DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

12.12.2020Gündem
Hangi sınavlar ertelendi İşte MEB ve ÖSYM’nin ertelenen sınavları

Hangi sınavlar ertelendi? İşte MEB ve ÖSYM’nin ertelenen sınavları

Kovid-19 salgınının ülkemizde yayılmasının önlenmesine yönelik almış olduğu yeni tedbirler kapsamında, bazı sınavlar için erteleme kararı verildi. Aralık ayında ÖSYM ve MEB bünyesinde yapılması planlanan sınavların ileri bir tarihe ertelendiği duyuruldu. Yeni sınav takvimi Sağlık Bakanlığının görüşleri doğrultusunda belirlenecek. Peki, hangi sınavlar ertelendi? İşte MEB ve ÖSYM’nin ertelenen sınavları…

8.12.2020Gündem
2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak İşte ayrıntılar

2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak? İşte ayrıntılar

DHBT sınav tarihi araştırılıyor. ÖSYM aralık ayındaki sınavları erteledi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Günler öncesinden DHBT için başvuru yapan adaylar da yeni sınav tarihini öğrenmek istiyor. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman yapılacak?

7.12.2020Gündem
2020 ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak ALES/2 ile ilgili son durum

2020 ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak? ALES/2 ile ilgili son durum

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Sınav giriş belgesi geçtiğimiz günlerde erişime açılan ALES/2’nin yeni tarihi binlerce kişi tarafından araştırılıyor. Peki, 2020 ALES ne zaman, hangi tarihte yapılacak?

6.12.2020Gündem
ALES sınavı ertelendi mi ALES ne zaman yapılacak

ALES sınavı ertelendi mi? ALES ne zaman yapılacak?

ÖSYM tarafından Akademik kariyer elde etmek isteyen adaylar için uygulanan ALES, sokağa çıkma yasağı tedbirleri dolayısıyla ileri bir tarihe ertelendi. Sınavın ertelenmesinin ardından ALES ertelendi mi ve ne zaman yapılacak sorusuna cevap arayan pek çok kişi, internet üzerinden araştırmalarına başladı. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında resmi kaynaklardan gelen açıklamanın detayları

4.12.2020Gündem
2020 DHBT ne zaman yapılacak, iptal mi oldu  İşte ÖSYMnin açıklaması

2020 DHBT ne zaman yapılacak, iptal mi oldu? İşte ÖSYM'nin açıklaması

DHBT ne zaman yapılacak? ÖSYM tarafından organize edilecek olan DHBT sınavı ileri bir tarihe ertelendi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarına atanmak isteyen vatandaşların katılım sağladığı söz konusu sınavın koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelendiği duyuruldu. Normal şartlarda aralık ayında yapılması planlanan 2020 DHBT ÖSYÖ tarafından belirlenen tarihte gerçekleşecek. Gözler şimdi 2020 DHBT sınav tarihinde. İşte, 2020 DHBT sınav tarihiyle ilgili detaylar.

2.12.2020Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES ertelendi mi İşte ÖSYMnin açıklaması

ALES ne zaman yapılacak? ALES ertelendi mi? İşte ÖSYM'nin açıklaması

ÖSYM aralık ayındaki sınavları erteledi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Günler öncesinden ALES için başvuru yapan adaylar da yeni sınav tarihini öğrenmek istiyor. Peki, ALES/2 ne zaman yapılacak?

2.12.2020Gündem
ÖSYM sınavları ertelendi mi, sınavlar ne zaman yapılacak ÖSYM  DUS, MBSTS, STS, YDUS değişen sınav tarihleri…

ÖSYM sınavları ertelendi mi, sınavlar ne zaman yapılacak? ÖSYM DUS, MBSTS, STS, YDUS değişen sınav tarihleri…

ÖSYM sınavları ile ilgili son dakika açıklama geldi. Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla ÖSYM tarafından uygulanacak olan söz konusu sınavların tarihleri güncellendi. DUS ve STS 12 Aralık’ta DHBT 26 Aralık’ta, YDUS 27 Aralık’ta yapılması daha önce planlanan sınavlar ÖSYM tarafından belirlenecek tarihlerde organize edilecek. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, ÖSYM sınavları ertelendi mi? İşte, DUS, MBSTS, STS, YDUS tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler..

2.12.2020Gündem
YÖKDİL/2 ne zaman yapılacak YÖKDİL ertelendi mi İşte ÖSYMnin açıklaması

YÖKDİL/2 ne zaman yapılacak? YÖKDİL ertelendi mi? İşte ÖSYM'nin açıklaması

ÖSYM aralık ayındaki sınavları erteledi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği,  e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu. Günler öncesinden YÖKDİL için başvuru yapan adaylar da yeni sınav tarihini öğrenmek istiyor. Peki, YÖKDİL/2 ne zaman yapılacak?

2.12.2020Gündem
Açıköğretim ve ÖSYM sınavları ertelendi

Açıköğretim ve ÖSYM sınavları ertelendi

Koronavirüsle mücadele tedbirleri kapsamında bu hafta sonu yapılacak sınavlar ertelendi.

2.12.2020Eğitim
SON DAKİKA: ÖSYM sınavları ertelendi mi, sınavlar ne zaman yapılacak ÖSYM  DUS, MBSTS, STS, YDUS değişen sınav tarihleri…

SON DAKİKA: ÖSYM sınavları ertelendi mi, sınavlar ne zaman yapılacak? ÖSYM DUS, MBSTS, STS, YDUS değişen sınav tarihleri…

ÖSYM sınavları ile ilgili son dakika açıklama geldi. Yeni koronavirüs önlemleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma yasağı dolayısıyla ÖSYM tarafından uygulanacak olan söz konusu sınavların tarihleri güncellendi. DUS ve STS 12 Aralık’ta DHBT 26 Aralık’ta, YDUS 27 Aralık’ta yapılması daha önce planlanan sınavlar ÖSYM tarafından belirlenecek tarihlerde organize edilecek. ÖSYM Başkanı Halis Aygün de konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, ÖSYM sınavları ertelendi mi? İşte, DUS, MBSTS, STS, YDUS tarihleriyle ilgili ayrıntılı bilgiler..

1.12.2020Gündem
ÖSYM aralık ayındaki sınavları erteledi

ÖSYM aralık ayındaki sınavları erteledi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Aygün, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, 2020 Sınav Takvimi'nde yer alan ALES/2, YÖKDİL/2, DUS-STS Diş Hekimliği, e-YDS/13, DİB-MBSTS, YDUS ve DHBT sınavlarının ertelendiğini duyurdu.

1.12.2020Gündem
KPSS DHBT ertelendi mi DHBT sınavı ne zaman ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıkladı

KPSS DHBT ertelendi mi? DHBT sınavı ne zaman? ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıkladı

DHBT’nin ne zaman yapılacağı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Kamu Personeli Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi oturumu 2020 yılında 27 Aralık’ta yapılacaktı. Yeni koronavirüs tedbirlerinin açıklanmasının ardından gözler sınav tarihinin ertelenip ertelenmeyeceğine çevrilmişti. Peki, DHBT ertelendi mi? İşte ÖSYM Başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama

1.12.2020Gündem
Hafta sonu yapılacak ALES ertelendi

Hafta sonu yapılacak ALES ertelendi

ÖSYM, hafta sonu yapılacak ALES'in ertelendiğini açıkladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ertelenen sınavların yeni tarihlerinin, salgının seyrine göre belirleneceğini söyledi.

1.12.2020Eğitim
DHBT geç başvuru tarihi ne zaman 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için tarih bilgileri

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

24.11.2020Gündem
DHBT geç başvuru nasıl yapılır DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak

DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak?

DHBT geç başvuru ücreti yatırılmasının ardından işlemlerini tamamlayacak olan pek çok kişi, müracaat adımlarını ÖSYM ile tamamlayacak. Normal başvuru sürecini kaçıranlar için erişime açılan DHBT geç başvuru işlemi kurtarıcı nitelik taşıyacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde görev almak için sınava katılmak isteyen ancak başvuru tarihini kaçıran adaylar, DHBT geç başvuru ücretini yatırdıktan sonra işlemlerini gerçekleştirebilecek. Peki, DHBT geç başvuru nasıl yapılır? DHBT geç başvuru ücreti nereye yatırılacak? İşte, o detaylar

24.11.2020Gündem
DHBT geç başvuru tarihi ne zaman 2020 KPSS DHBT için geri sayım

DHBT geç başvuru tarihi ne zaman? 2020 KPSS DHBT için geri sayım

DHBT başvuruları 2020 yılında 6 Kasım ve 16 Kasım tarihleri aralığında alındı. Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunlarının KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmaları gerekiyor. Peki KPSS geç başvuru tarihi ne zaman?

23.11.2020Gündem
KPSS DHBT nedir DHBT ne demek

KPSS DHBT nedir? DHBT ne demek?

KPSS DHBT, ÖSYM tarafından gerçekleştirilen Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testidir. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarına yapılacak olan alımlarda öne çıkacak olan KPSS DHBT sınavı, belirli konularda gerçekleşecek. Peki, KPSS DHBT nedir ve DHBT ne demek? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.11.2020Gündem
DHBT başvurusu ne zaman saat kaçta bitecek 2020 KPSS DHBT başvurusu için son tarih İşte osym. gov.tr başvuru ekranı

DHBT başvurusu ne zaman saat kaçta bitecek? 2020 KPSS DHBT başvurusu için son tarih! İşte osym. gov.tr başvuru ekranı

2020 DHBT başvuru tarihinde son güne girildi. ÖSYM tarafından 6 Kasım tarihinde alınmaya başlanan 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Sınavı (DHBT) başvuruları ÖSYM'nin AİS ekranı ais.osym.gov.tr üzerinden tamamlanacak. Sınav ücreti ÖSYM’nin yayınladığı KPSS başvuru kılavuzunda yer alan bankalara internet üzerinden ya da bankaya gidilerek ödenecek. Sınava başvuruda HES kodu bilgisi istenecek. Peki, 2020 DHBT başvurusu ne zaman bitecek? İşte, KPSS DHBT başvuru ekranı ve başvuru tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.11.2020Eğitim
2020 KPSS DHBT oturumu ne zaman İşte tüm ayrıntılar

2020 KPSS DHBT oturumu ne zaman? İşte tüm ayrıntılar

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi başvuruları devam ediyor. Sınav için 6 Kasım'da alınmaya başlayan başvurular, 16 Kasım'da sona erecek. Adayların, KPSS'ye katıldıkları öğrenim düzeyinde DHBT'ye katılmaları gerekecek. Peki, 2020 KPSS DHBT oturumu ne zaman?

12.11.2020Gündem
KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek İşte 2020 DHBT takvimi

KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek? İşte 2020 DHBT takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacak. 6 Kasım 2020de başlayan başvuru sürecinin ne zaman sonra ereceği ise henüz başvuru yapmayan adaylarca araştırılıyor. Peki, KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek?

11.11.2020Gündem
KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek İşte 2020 DHBT takvimi

KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek? İşte 2020 DHBT takvimi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) internet sitesinden yapılan duyuruya göre, 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacak. 6 Kasım 2020de başlayan başvuru sürecinin ne zaman sonra ereceği ise henüz başvuru yapmayan adaylarca araştırılıyor. Peki, KPSS DHBT başvurusu ne zaman bitecek?

10.11.2020Gündem
ÖSYM’den son dakika KPSS duyurusu: DHBT başvuruları başladı… 2020-KPSS DHBT başvuru kılavuzu ve ekranı

ÖSYM’den son dakika KPSS duyurusu: DHBT başvuruları başladı… 2020-KPSS DHBT başvuru kılavuzu ve ekranı

ÖSYM'den 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) Başvurularının Alınması ile ilgili yazılı duyuru yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, KPSS DHBT sınavına başvurular bugün itibariyle alınmaya başlanacak. Sınava ilişkin ayrıntılı bilgi 2020-KPSS Kılavuzlarında yer alıyor. Peki, KPSS DHBT başvurusu nasıl yapılır? İşte 2020-KPSS DHBT başvuru kılavuzu ve başvuru ekranı...

6.11.2020Gündem
KPSS DHBT başvurusu ne zaman başlayacak İşte 2020 DHBT sınav takvimi

KPSS DHBT başvurusu ne zaman başlayacak? İşte 2020 DHBT sınav takvimi

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (2020 DHBT), bu alandan sınava girecek olan adayların araştırdığı konu oldu. 'DHBT sınavı ne zaman?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, bir yandan da başvuru takvimini sorguluyor. ÖSYM'nin yurt genelinde gerçekleştireceği sınavda, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında yer bulmak isteyen öğrenciler DHBT'ye katılım sağlayacak. Peki, DHBT ne zaman gerçekleşecek, başvurular ne zaman?

5.11.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman yapılacak 2020 DHBT sınav konularını ÖSYM açıkladı

DHBT sınavı ne zaman yapılacak? 2020 DHBT sınav konularını ÖSYM açıkladı

DHBT sınavı adayların gündeminde yer almaya devam ediyor. ÖSYM tarafından organize edilecek olan söz konusu sınava katılacak olan adaylar, DHBT başvurularını kılavuzda yer verilen tarihlerde gerçekleştirecek. KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorunda olan adaylar, başvurularını AİS ekranı üzerinden T.C kimlik numarası ile tamamlayacaklar. Peki, DHBT sınavı ne zaman yapılacak? İşte, 2020 DHBT sınav konuları ve sınav tarihiyle ilgili ayrıntılar.

4.11.2020Eğitim
2020 DHBT başvurusu ne zaman ÖSYM sınav takvimi

2020 DHBT başvurusu ne zaman? ÖSYM sınav takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır. 2020 Lisans KPSS oturumunun sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi ise DHBT sınavına odaklanıldı. Peki, 2020 DHBT başvurusu ne zaman?

2.11.2020Gündem
2020 DHBT başvurusu ne zaman İşte ÖSYM DHBT sınav ve başvuru takvimi

2020 DHBT başvurusu ne zaman? İşte ÖSYM DHBT sınav ve başvuru takvimi!

Diyanet İşleri Başkanlığında din hizmetlerinde görev almak isteyen lisans mezunları KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri ile birlikte Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testine de (DHBT) katılmak zorundadır. 2020 Lisans KPSS oturumunun sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi ise DHBT sınavına odaklanıldı. Peki, 2020 DHBT başvurusu ne zaman?

31.10.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin verdiği tarih

DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

Diyanet İşleri Başkanlığının din hizmetlerinde görev almak isteyen vatandaşlar, 2020 DHBT sınavı hakkındaki sorgulamalarına hız verdi. ÖSYM'nin her yıl gerçekleştirdiği sınavın neticesine göre aldıkları puanla bu birimlere atanma şansını elde edecek olan vatandaşlar, DHBT sınavı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

22.10.2020Gündem
DHBT başvurusu ne zaman İşte sınav ve başvuru takvimi

DHBT başvurusu ne zaman? İşte sınav ve başvuru takvimi

ÖSYM tarafından 2020 yılında organize edilecek DHBT oturumu için belirlenen başvuru ve sınav tarihleri, söz konusu sınava katılım sağlayacak binlerce aday tarafından sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alan DHBT sınavının tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki, DHBT başvurusu ne zaman?

22.10.2020Gündem
DHBT başvurusu ne zaman İşte sınav ve başvuru takvimi

DHBT başvurusu ne zaman? İşte sınav ve başvuru takvimi

ÖSYM tarafından 2020 yılında organize edilecek DHBT oturumu için belirlenen başvuru ve sınav tarihleri, söz konusu sınava katılım sağlayacak binlerce aday tarafından sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alan DHBT sınavının tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki, DHBT başvurusu ne zaman?

20.10.2020Gündem
DHBT ne zaman yapılacak İşte 2020 DHBT başvuru ve sınav takvimi

DHBT ne zaman yapılacak? İşte 2020 DHBT başvuru ve sınav takvimi!

2020 DHBT sınavı, Diyanet İşleri Başkanlığının din hizmetlerinde görev almak isteyen vatandaşların araştırdığı konu olmaya devam ediyor. ÖSYM'nin her yıl gerçekleştirdiği sınavın neticesine göre aldıkları puanla bu birimlere atanma şansını elde edecek olan vatandaşlar, DHBT sınavı ne zaman yapılacak sorusuna yanıt arıyor. Peki, DHBT ne zaman yapılacak?

15.10.2020Gündem
DHBT başvurusu ne zaman İşte 2020 DHBT başvuru ve sınav takvimi

DHBT başvurusu ne zaman? İşte 2020 DHBT başvuru ve sınav takvimi

Diyanet İşleri Başkanlığının din hizmetlerinde görev almak isteyen vatandaşlar, 2020 DHBT sınavı hakkındaki sorgulamalarını yoğunlaştırdı. ÖSYM'nin her yıl gerçekleştirdiği sınavın neticesine göre aldıkları puanla bu birimlere atanma şansını elde edecek olan vatandaşlar, DHBT sınavı ne zaman yapılacağını ve başvurularının ne zaman başlayacağını araştırıyor. Peki, DHBT başvurusu ne zaman?

10.10.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin belirlediği başvuru ve sınav tarihi

DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin belirlediği başvuru ve sınav tarihi!

2020 yılında yapılacak DHBT oturumu için belirlenen başvuru ve sınav tarihleri, söz konusu sınava katılım sağlayacak binlerce aday tarafından sorgulanıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alan DHBT sınavının tarihi ÖSYM tarafından açıklandı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

4.10.2020Gündem
KPSS ön lisans ne zaman İşte KPSS 2020 ön lisans sınav tarihi

KPSS ön lisans ne zaman? İşte KPSS 2020 ön lisans sınav tarihi

KPSS ön lisans başvuruları 2020 yılında 21 Ağustos ve 2 Eylül tarihleri aralığında alındı. Adaylar heyecanla sınav tarihini beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından yayımlanan takvime göre sınav ekim ayında düzenlenecek. Adaylar sınava girecekleri yerleri KPSS sınav giriş belgesi ile öğrenebilecekler. İşte 2020 KPSS sınav tarihi ve detaylar

3.10.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman ÖSYM tarih verdi

DHBT sınavı ne zaman? ÖSYM tarih verdi!

'DHBT sınavı ne zaman yapılacak?' sorusu, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında görev almak isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. KPSS'nin 2020 DHBT sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, DHBT sınavı ne zaman gerçekleştirilecek?

29.09.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman ÖSYMden DHBT sınavı hakkında detaylı bilgiler

DHBT sınavı ne zaman? ÖSYM'den DHBT sınavı hakkında detaylı bilgiler

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) bünyesinde din hizmetlerinde görev alacak personelin katılım göstereceği Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), 27 Aralık 2020 tarihinde yapılacak. Adayların tümü, 6 Eylül 2020 tarihinde yapılacak sabah oturumuna girmek zorunda olacak. İşte, DHBT sınavı hakkında detaylı bilgiler

24.09.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte ÖSYMnin açıkladığı 2020 DHBT takvimi

DHBT sınavı ne zaman? İşte ÖSYM'nin açıkladığı 2020 DHBT takvimi!

Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT), bu alandan sınava girecek olan adayların araştırdığı konu oldu. '2020 DHBT sınavı ne zaman?' sorusuna yanıt arayan vatandaşlar, internet üzerinden araştırma yapıyor. ÖSYM'nin yurt genelinde gerçekleştireceği sınavda, Diyanet İşleri Başkanlığı kadrolarında yer bulmak isteyen öğrenciler DHBT'ye katılım sağlayacak. Peki, 2020 DHBT sınavı ne zaman?

8.09.2020Gündem
KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

ÖSYM, 25 Ekim 2020 tarihinde gerçekleştirilen KPSS Ön Lisans Sınavı 2020-KPSS başvuru kılavuzunu yayımladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak başvuruların 21 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında yapabileceğini duyurdu.

21.08.2020Eğitim
Öğretmenlere KPSS 81 il merkezinde... Son başvuru 13 Temmuzda

Öğretmenlere KPSS 81 il merkezinde... Son başvuru 13 Temmuz'da

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, "KPSS "ÖABT'yi geçtiğimiz yıl 30 ilde uygulamıştık, bu yıl ise adaylarımızın sınav merkezlerine rahat ulaşımını sağlamak için sınavı 81 il merkezinde yapacağız. Geçen yıl 17 il merkezinde gerçekleştirdiğimiz KPSS alan bilgisi oturumlarını bu yıl 30 il merkezinde gerçekleştireceğiz. 2020-KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi'nin yapılacağı il sayısını 17’den 30 il merkezine çıkardık" dedi.

30.06.2020Eğitim