EKSTRA
MENÜ

Normalleşme

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.567 haberi bulunmuştur.

Normalleşme Haberleri

Bilim Kurulu ne zaman toplanacak Bu hafta Bilim Kurulu toplantısı ne zaman Gözler Bakan Kocada..

Bilim Kurulu ne zaman toplanacak? Bu hafta Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? Gözler Bakan Koca'da..

Koronavirüs Bilim Kurulu kabine toplantısı öncesinde toplanacak. 1 Haziran’da başlayan kademeli normalleşme süreci devam ederken, kritik toplantıda 21 Haziran sonrasında atılacak yeni adımların değerlendirilmesi bekleniyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın başkanlık edeceği Bilim Kurulu toplantısında aşılama takvimi ve yerli aşı çalışmalarında gelinen son durumun da ele alınması ön görülüyor. İllerin vaka yoğunlukları ve salgının seyri de toplantıda masada olacak. Bilim Kurulu tavsiye kararları Kabine Toplantısı'na yön verecek. Peki, bu hafta Bilim Kurulu toplantısı ne zaman? İşte, kritik toplantıya dair ayrıntılar.

15.06.2021Gündem
Üniversite öğrencilerine aşı çıktı mı Üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak Bakan Koca duyurdu

Üniversite öğrencilerine aşı çıktı mı? Üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak? Bakan Koca duyurdu!

Üniversite öğrencilerinin ne zaman aşı olacağı aşılama takviminde yeni yaş ve meslek grubuna her geçen gün geçilirken gündeme geldi. Kademeli normalleşme kararları ile özellikle Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 13 Eylül itibarıyla üniversitelerde yüz yüze eğitimin başlayacağını bildirmesinin ardından üniversite öğrencilerine aşı çıktı mı? sorusunun yanıtına gözler çevrildi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından bir takipçinin yorumuna verdiği cevapta, üniversite öğrencilerinin aşılanacağı tarihe ilişkin bilgi verdi. Peki, üniversite öğrencileri ne zaman aşı olacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.06.2021Gündem
Düğünler nasıl yapılacak Nişan, kına gecesi ve düğün yasakları kaldırıldı mı Düğünlerde yeni dönem başladı

Düğünler nasıl yapılacak? Nişan, kına gecesi ve düğün yasakları kaldırıldı mı? Düğünlerde yeni dönem başladı!

Düğün yasaklarının ardından düğün törenleri için yeni dönem resmen başladı. Koronavirüs tedbirleri kapsamında 1 Haziran'da başlayan kademeli normalleşme genelgesinde düğünlerin belirli kurallarla uygulanacağı nişan, kına gecesi gibi etkinliklere ise izin verilmeyeceği bildirilmişti. Evlilik hazırlığı yapan milyonlarca çifti ilgilendiren düğün kısıtlamalarının ardından 15 Haziran tarihi itibarıyla kapalı alanlarda daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak. Düğün ve nikah törenlerinde bugün itibarıyla davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlanacak. Peki, nişan, kına gecesi yasakları kaldırıldı mı? İşte, 15 Haziran düğün kuralları ile ilgili bilgiler.

15.06.2021Gündem
Düğünlerde ikram dönemi başladı

Düğünlerde ikram dönemi başladı

Düğün ve nikah törenlerinde bugün itibarıyla davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlandı. Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak.

15.06.2021Haber
Seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır Şehirler arası seyahat yasağı var mı Bakanlık duyurdu

Seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? Şehirler arası seyahat yasağı var mı? Bakanlık duyurdu

Seyahat yasağı, İçişleri Bakanlığı'nın 81 il valiliğine 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' konulu gönderdiği genelge ile belli oldu. Genelgede sokağa çıkma yasağı uygulanan sürelerde uçak, tren, otobüs gibi toplu taşıma vasıtalarıyla yolculuk edeceklere seyahat kısıtlaması olmayacağı bildirildi. Özel araçları ile yolculuk yapacakların ise zorlu halde olması halinde izin belgeleri temin etmeleri önem arz edecek. Seyahat izin belgesi e-Başvuru veya ALO 199 sistemleri üzerinden alınabilecek. Peki, seyahat izin belgesi e devlet ile nasıl alınır? İşte, seyahat izin belgesi alma ekranı ve seyahat kısıtlamasıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

15.06.2021Gündem
49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustosta başlıyor

49. İstanbul Müzik Festivali, 18 Ağustos'ta başlıyor

"49. İstanbul Müzik Festivali", 18 Ağustos'ta başlayacak - Kültür ve Turizm Bakanlığının destekleriyle, "Başka bir dünya mümkün mü?" temasıyla yola çıkan festival, bir ay boyunca 14 farklı mekanda Türkiye ve yurt dışından 30'un üzerinde solist, topluluk ve orkestrayı ağırlayacak.

15.06.2021Keyif
Düğünlerde ikram dönemi tekrar başladı

Düğünlerde ikram dönemi tekrar başladı

Düğün ve nikah törenlerinde bugün itibarıyla davetlilere yiyecek-içecek ikramına yeniden başlandı. Kapalı alanlarda ise daha önce belirlenen azami 100 davetli sayısı da sonlandırılacak.

15.06.2021Ekonomi
Sinema salonları açık mı Sinemalar ne zaman açılacak İşte en son bilgiler

Sinema salonları açık mı? Sinemalar ne zaman açılacak? İşte en son bilgiler

Kovid-19 salgınıyla mücadele sürerken, kapalı olan sinema salonlarının ne zaman açılacağı merak konusu oldu. Normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte araştırmalarına hız veren vatandaşlar sorularına yanıt arıyor. Peki, sinemalar ne zaman açılacak?

15.06.2021Gündem
Gayrimenkulde dijital buluşma

Gayrimenkulde dijital buluşma

Gayrimenkul sektörü, 23 Haziran’da MIPIM Stratejik partnerliği ile gerçekleşecek RE360’ta bir araya gelecek.

15.06.2021Ekonomi
Son dakika haberi: İngilterede normalleşme 4 hafta ertelendi

Son dakika haberi: İngiltere'de normalleşme 4 hafta ertelendi

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ülke genelinde uygulanan Covid-19 kısıtlamalarının kaldırılmasına yönelik planın 21 Haziran’dan 19 Temmuz’a ertelendiğini duyurdu.

14.06.2021Dünya
Üniversiteler ne zaman açılıyor Yüz yüze eğitim ne zaman 2021-2022 üniversitelerin açılış tarihini Cumhurbaşkanı duyurdu

Üniversiteler ne zaman açılıyor? Yüz yüze eğitim ne zaman? 2021-2022 üniversitelerin açılış tarihini Cumhurbaşkanı duyurdu!

Üniversitelerin ne zaman açılacağı belli oldu. Koronavirüs pandemisi sebebi ile bir yılı neredeyse uzaktan eğitimle geçiren öğrencilerin merakla beklediği "üniversiteler ne zaman açılıyor?" sorusunun yanıtı Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Kademeli normalleşme ile beraber Cumhurbaşkanı üniversitelerin açılış tarihini duyurdu. Sağlık Bakanlığı'nın akademisyenler ve üniversite personellerini de aşılama sürecine dahil etmesi ile beraber 2021-2022 eğitim yılında fakültelerin yüz yüze eğitime başlaması planlandı. İşte, üniversitelerde yüz yüze eğitim ne zaman başlayacak? sorusunun yanıtına yönelik bilgiler.

14.06.2021Gündem
Antalyada hava yolu trafiği hareketlendi

Antalya'da hava yolu trafiği hareketlendi

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayılarındaki düşüş ve aşılamadaki artış, turizmin başkenti Antalya'da hava yolu trafiğini hareketlendirdi.

14.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Yasaklar ne zaman kalkacak Günlük aşı 600 bin doza ulaştı.. Uzmanlar Hürriyete özel değerlendirmelerde bulundu..

Son dakika haberler: Yasaklar ne zaman kalkacak? Günlük aşı 600 bin doza ulaştı.. Uzmanlar Hürriyet'e özel değerlendirmelerde bulundu..

Sağlık Bakanlığı aşılama hızında günlük yaklaşık 600 bin doza ulaşıldığını açıkladı. Uzmanlar da “Aşılama hızını biraz daha arttırırsak iki ayda normal hayata geçeriz” diyerek vatandaşlara “Aşınızı olun” çağrısı yaptı.

14.06.2021Gündem
10 SORU 10 YANIT | Hatırlatma dozuna ihtiyacım var mı

10 SORU 10 YANIT | Hatırlatma dozuna ihtiyacım var mı?

Covid-19 aşıları dünyanın birçok ülkesinde gevşeme ve normalleşme adımlarını beraberinde getirdi ancak aşıların koruma süresinin ne kadar olduğu ve hatırlatma dozuna ihtiyaç olup olmayacağı da halen netleşmiş değil. Bu konuda merak edilenleri uzmanlarımızın da desteğiyle 10 başlıkta özetlemeye çalıştık...

14.06.2021Gündem
Marketler saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor ŞOK, Carrefour, Migros, BİM, A101 açılış-kapanış saatleri

Marketler saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor? ŞOK, Carrefour, Migros, BİM, A101 açılış-kapanış saatleri

Marketler kaça kadar açık sorusu, sokağa çıkma yasağı devam ederken gündemde yer almayı sürdürüyor. İçişleri Bakanlığı'nın yayınladığı kademeli normalleşme genelgesinde hafta içi ve hafta sonu marketlerin çalışma saatlerinde değişiklik yapıldı. Peki, Marketler saat kaçta açılıyor, kaça kadar açık kalıyor? ŞOK, Carrefour, Migros, BİM, A101 açılış-kapanış saatleri

14.06.2021Gündem
İngilterede normalleşmenin dördüncü aşaması 4 hafta ertelenecek

İngiltere'de normalleşmenin dördüncü aşaması 4 hafta ertelenecek

İngiltere'de Delta varyantının yayılması ve vaka sayılarının artması üzerine, 21 Haziran'da geçilmesi planlanan normalleşmenin dördüncü aşaması, dört hafta ertelenecek. Kararı Başbakan Boris Johnson'ın bugün düzenleyeceği basın toplantısında açıklaması bekleniyor.

14.06.2021Dünya
Makine ihracatı ilk 5 ayda 9,2 milyar dolar oldu

Makine ihracatı ilk 5 ayda 9,2 milyar dolar oldu

İhracatını yılın ilk 5 ayında 2019'a göre yüzde 12, 2020'ye göre ise yüzde 37 artıran makine sektörünün serbest bölgeler dahil toplam dış satımı 9,2 milyar dolar oldu.

14.06.2021Ekonomi
Okullarda yaz takvimi

Okullarda yaz takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı 18 Haziran’da karneleri e-Okul’dan erişime açarken 21 Haziran-2 Temmuz arası sorumluluk sınavları yapılacak. İsteyen öğrenciler 5 Temmuz-31 Ağustos arasında ‘Telafide Ben de Varım’ programına katılacak.

14.06.2021Eğitim
Yine İstanbul yine aynı nokta Rezalet görüntüler

Yine İstanbul yine aynı nokta! Rezalet görüntüler

İstanbul'da koronavirüs salgınında normalleşme kararları sonrası kısıtlamasız geçirilen cumartesi gününde ormana akın eden vatandaşların bir kısmı çöplerini bırakarak ayrıldı.

13.06.2021Gündem
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığından karne ve telafi eğitimi açıklaması

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı'ndan karne ve telafi eğitimi açıklaması

Milli Eğitim Bakanlığı'nca, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne ve başarı belgeleri 18 Haziran'da e-Okul'dan erişeme açılacak, isteyenlere karne ve başarı belgeleri okul müdürlüklerince 2 Temmuz'da basılı olarak verilebilecek. 1,5 yılı kapsayan Ulusal Destekleme Programı'nın (UDEP) yaz tatili bölümü olan "Telafide Ben de Varım", 5 Temmuz-31 Ağustos arasında yapılacak. Bakanlık, 2021-2022 eğitim öğretim yılında okulların tam zamanlı açılmasını ve eğitim öğretimin yüz yüze yapılmasını hedefliyor.

13.06.2021Gündem
Antalya Valisinden sevindiren turist açıklaması

Antalya Valisi'nden sevindiren turist açıklaması

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, tarihi Kaleiçi esnafını ziyaret ederek sohbet etti. Esnafın sorun ve taleplerini yerinde dinleyen Vali Yazıcı, geçen senenin aynı dönemine oranla turist sayısının daha iyi olduğunu, kısıtlamaların tamamen kalkmasıyla eski günlere dönüleceğini söyledi.

13.06.2021Ekonomi
Bakan Koca son gelişmeyi teşekkür ederek duyurdu: Normal hayata bir adım daha yaklaştık

Bakan Koca son gelişmeyi teşekkür ederek duyurdu: 'Normal hayata bir adım daha yaklaştık!'

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 24 saat içinde yapılan toplam Kovid-19 aşısı miktarını bildirerek normal hayata bir adım daha yaklaştığımız müjdesini verdi.

12.06.2021Gündem
Son dakika haberi... Sokağa çıkma kısıtlaması başladı 31 saat sürecek

Son dakika haberi... Sokağa çıkma kısıtlaması başladı! 31 saat sürecek

1 Haziran'da geçilen corona virüs kademeli normalleşme kapsamında 14 Haziran Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek olan sokağa çıkma kısıtlaması saat 22.00 itibarıyla başladı.

12.06.2021Gündem
Spor salonları pazar günü çalışıyor mu İşte hafta sonu spor salonu çalışma saatleri

Spor salonları pazar günü çalışıyor mu? İşte hafta sonu spor salonu çalışma saatleri

Spor salonlarının çalışma şartları normalleşme kararları ile beraber netleşti. Haziran ayı normalleşme genelgesi ile beraber kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabında 14 Nisan 2021 tarihinden itibaren faaliyetlerine ara verilen spor salonlarının durumu hakkında İçişleri Bakanlığı bilgi verdi. Peki, spor salonları hafta sonu açık mı? Spor salonları pazar çalışıyor mu?

12.06.2021Spor Arena
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu.. Yüz yüze eğitim için gözler bu tarihte

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman? Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!.. Yüz yüze eğitim için gözler bu tarihte

Üniversitelerin açılış tarihi kademeli normalleşme dönemi için alınan kararla kesinleşti. Koronavirüsü nedeniyle bu yıl üniversite öğrenimlerinin neredeyse tamamını uzaktan geçiren üniversite öğrencilerinin aylardır beklediği haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Sağlık Bakanlığı'nın da akademisyenleri aşılama sürecine dahil etmesi ile beraber, üniversiteler yeni eğitim öğretim yılında yeniden kapılarını öğrenciler için açabilecek. Peki, 2021 üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında detaylı bilgiler.

11.06.2021Gündem
Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Rusya Merkez Bankası faiz artırdı

Rusya Merkez Bankası, politika faiz oranını beklentiler doğrultusunda artırarak yüzde 5,5'e yükseltti. Rusya Merkez Bankası Başkanı Elvira Nabiullina, ülkede enflasyonun giderek daha endişe verici hale geldiğini söyledi.

11.06.2021Ekonomi
Son dakika... Almanyadan flaş Türkiye kararı

Son dakika... Almanya'dan flaş Türkiye kararı

AFP'den gelen son dakika bilgisine göre, Almanya, çoğu ülke için virüs seyahat uyarısını 1 Temmuz'dan itibaren kaldıracağını duyurdu. Son 7 günde 100 bin kişide 50 - 200 vakalık enfeksiyon oranları kaydeden ülkeler artık “risk bölgesi” olarak kabul edilmeyecek. Bu kapsamda Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısı da 1 Temmuz itibari ile kaldırılacak.

11.06.2021Dünya
Altın fiyatlarında hareketli seyir Rüzgar tersine mi dönüyor

Altın fiyatlarında hareketli seyir! Rüzgar tersine mi dönüyor?

Gram altın fiyatı, şu dakikalarda 515 lira seviyesinde hareket ederken; ons altın fiyatı ise aynı dakikalarda 1901 dolar seviyesinde bulunuyor. Inveo Portföy Fon Yönetim Müdürü Karayazıcı ve Marbaş Menkul Araştırma Müdürü Topçu altın fiyatları üzerinde yaşanan gelişmeleri ve beklentilerini hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi.

11.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvandan enflasyon ile mücadele mesajı

Son dakika... Bakan Elvan'dan enflasyon ile mücadele mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan enflasyon ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. Bakan Elvan, "Enflasyon ile mücadeleyi bu ülkenin refahı için kazanılması gereken bir savaş olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı. Elvan, likidite sıkıntısı çeken firmalara istihdama kattıkları her bir kişi için destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

11.06.2021Ekonomi
Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi var mı, sokağa çıkma yasağı saatleri neler İşte 10-11 Haziran hafta içi kısıtlama detayları

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri: Hafta içi var mı, sokağa çıkma yasağı saatleri neler? İşte 10-11 Haziran hafta içi kısıtlama detayları

Hafta içi sokağa çıkma yasağı saatleri, 1 Haziran yeni normalleşme kararları ile beraber değişti. Türkiye'de devam eden normalleşme sürecinde alınan son karara göre sokağa çıkma yasağının hafta sonları pazar günü uygulanacağı hafta içinde ise akşam başlayarak ertesi gün saat 05.00'da tamamlanacağı bildirilmişti. Eskiden hafta içi 21.00'de başlayan hafta içi sokağa çıkma yasağı artık daha ileri saatte başlıyor. Peki, hafta içi sokağa çıkma yasağı saat kaçta başlıyor, hafta içi sokağa çıkma yasağı var mı? İşte, sokağa çıkma kısıtlamalarıyla ilgili tüm merak edilenler.

10.06.2021Gündem
Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek İşte MEB tarafından yapılan son açıklama

Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek? İşte MEB tarafından yapılan son açıklama

Ortaokul ve lise öğrencileri yüz yüze eğitime başladı. Kovid-19 salgını tedbirleri çerçevesinde kademeli normalleşme kapsamında ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitime başlandı. Peki, Ortaokul ve liselerde yüz yüze eğitim ne zaman bitecek?

10.06.2021Gündem
Gelinlik sektöründe kademeli normalleşmeyle hareketlilik başladı

Gelinlik sektöründe kademeli normalleşmeyle hareketlilik başladı

Türkiye'nin önde gelen gelinlik üretim merkezlerinden İzmir'de, kademeli normalleşme süreciyle başlayan düğünler, sektörde sevinçle karşılandı.

10.06.2021Haber
Normalleşmeyle hareketlendi Fiyatlar 70 bin TLye kadar çıkıyor... Taleplere yetişemiyorlar

Normalleşmeyle hareketlendi! Fiyatlar 70 bin TL'ye kadar çıkıyor... Taleplere yetişemiyorlar

Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını tedbirleri çerçevesinde 1 Haziran'dan itibaren kademeli normalleşme süreciyle başlayan düğünler, gelinlik ve çeyiz sektörünü hareketlendirdi. Gelinlik fiyatları 70 bin TL'ye kadar çıkarken, gelinlikçilerdeki yoğunluk artmaya devam ediyor.

10.06.2021Ekonomi
İsrailin Fastaki diplomatik misyon şefi, ziyaret ettiği yerler temizlenerek protesto edildi

İsrail'in Fas'taki diplomatik misyon şefi, ziyaret ettiği yerler 'temizlenerek' protesto edildi

İsrail'in Fas'taki diplomatik misyon şefi Govrin, Faslılar tarafından ziyaret ettiği yerlerde temizlik yapılarak protesto edildi.

10.06.2021Dünya
Yasaklar bitince Nürnberg esnafı

Yasaklar bitince Nürnberg esnafı

Almanya’nın Nürnberg kentinde ‘Gostenbul’ olarak bilinen sokakta Türk esnafı, salgın nedeniyle 7 aydır kapalı olan iş yerleri ve lokantaların yasakların kaldırılıp içeride ve dışarıda hizmet vermeye başlaması nedeniyle davullu, zurnalı kutlama yaptı.

10.06.2021Avrupa
Kabine Toplantısı ertelendi

Kabine Toplantısı ertelendi

Son dakika haberine göre bugün yapılması planlanan Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran'a ertelendi.

10.06.2021Haber
Son dakika: İptal edildi.. Kabine Toplantısının tarihi değişti... Kabine Toplantısında yeni koronavirüs normalleşme kararları alınacak mı

Son dakika: İptal edildi.. Kabine Toplantısı'nın tarihi değişti... Kabine Toplantısı'nda yeni koronavirüs normalleşme kararları alınacak mı?

1 Haziran'da kademeli normalleşme sürecine geçilmesinin ardından milyonlarca vatandaş gözünü Kabine Toplantısı'na çevirmiş durumda. Koronavirüsle mücadele kapsamında son durumun değerlendirilmesi beklenen Kabine Toplantısı bu hafta erkene alındı ve yarın yapılacak. Peki kritik Kabine Toplantısı'nın gündemine hangi konular olacak? İşte tüm detaylar...

10.06.2021Gündem
Son dakika... Kabine Toplantısı ertelendi Bugün yapılacağı açıklanmıştı... İşte yapılacağı tarih..

Son dakika... Kabine Toplantısı ertelendi! Bugün yapılacağı açıklanmıştı... İşte yapılacağı tarih..

Son dakika haberine göre bugün yapılması planlanan Kabine Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programındaki yoğunluk nedeniyle 21 Haziran'a ertelendi.

10.06.2021Gündem
İclal Aydın ilk imza gününü  açık havada yaptı

İclal Aydın ilk imza gününü açık havada yaptı

İclal Aydın, yeni kitabı “Söylenmemiş Sözler”in ilk imza gününü normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde Kemerburgaz Kent Ormanı’nda yapılan Doğal Yaşam Günleri etkinliğinde yaptı.

10.06.2021Magazin
Gözler Kabine Toplantısı saatinde - Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak

Gözler Kabine Toplantısı saatinde - Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

Kabine toplantısı bugün gerçekleşecek. Koronavirüs önemleri için sıkı şekilde takip edilen Kabine Toplantısı'nda bu hafta aşı ve normalleşme adımları masada olacak. Erkene çekilen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan kamuoyuna alınan kararları duyuracak. Peki, Cumhurbaşkanı Erdoğan saat kaçta açıklama yapacak?

10.06.2021Gündem
AB’de aşı pasaportu onaylandı

AB’de aşı pasaportu onaylandı

Avrupa Birliği’nde ‘aşı pasaportu’ diye de anılan seyahat kısıtlamalarını azaltmaya yönelik ‘Dijital COVID Sertifikası’ 1 Temmuz itibarıyla yürürlüğe girecek.

10.06.2021Dünya
Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu

Üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman? Üniversitelerin açılış tarihi belli oldu!

Üniversitelerin açılış tarihi kademeli normalleşme dönemi için alınan kararla kesinleşti. Koronavirüsü nedeniyle bu yıl üniversite öğrenimlerinin neredeyse tamamını uzaktan geçiren üniversite öğrencilerinin aylardır beklediği haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan geldi. Sağlık Bakanlığı'nın da akademisyenleri aşılama sürecine dahil etmesi ile beraber, üniversiteler yeni eğitim öğretim yılında yeniden kapılarını öğrenciler için açabilecek. Peki, 2021 üniversiteler ne zaman açılacak, yüz yüze eğitim ne zaman başlıyor? İşte, üniversitelerin açılış tarihi hakkında detaylı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Hafta içi marketler saat kaçta kapanıyor Marketler kaça kadar açık İşte, hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri

Hafta içi marketler saat kaçta kapanıyor? Marketler kaça kadar açık? İşte, hafta içi ve hafta sonu market çalışma saatleri

Hafta içi marketlerin çalışma saatleri, 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme ile beraber yeniden güncellendi. Kabine Toplantısı'nda alınan kararla hafta içi sokağa çıkma yasağının bir saat ileri alınmasıyla beraber, marketlerin açılış ve kapanış saatinde düzenleme yapıldı. Tam gün sokağa çıkma yasağının uygulandığı pazar günleri ise marketler 10.00-17.00 saatlerinde faaliyet gösterebilecek. Peki, Hafta içi marketler saat kaçta kapanıyor? Marketler kaça kadar açık? İşte, hafta içi ve hafta sonu marketlerin güncel çalışma saatleri hakkında detaylı bilgiler.

9.06.2021Gündem
Son dakika haberi: S-400 sorunu nasıl çözülecek Bakan Çavuşoğlu NATO Zirvesi öncesi net konuştu

Son dakika haberi: S-400 sorunu nasıl çözülecek? Bakan Çavuşoğlu NATO Zirvesi öncesi net konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT Haber özel yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Çavuşoğlu, "ABD'nin sadece Libya ve Suriye meselesinde değil Akdeniz'den Karadeniz'e ve Kafkasya'ya kadar birçok alanda bizimle işbirliği yapma arzusunda olduğunu görüyoruz" ifadelerini kullandı. Ayrıca Bakan Çavuşoğlu, "İlla Patriot olması şart değil. ABD, Patriot konusunda garanti vermiyorsa diğer müttefiklerimizden de biz pekala hava savunma sistemi alabiliriz" dedi.

9.06.2021Gündem
Sokağa çıkma yasağı saati: 12-13 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, ne zaman başlıyor İşte detaylar

Sokağa çıkma yasağı saati: 12-13 Haziran hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, ne zaman başlıyor? İşte detaylar

12-13 Haziran sokağa çıkma yasağı saatleri, tam kapanma döneminin ardından 1 Haziran'da başlayan yeni normalleşme ile netleşti. Alınan kararlara göre tüm Türkiye'de uygulanan sokağa çıkma yasağı pazar günleri kesintisiz devam edecek pazartesi sabahı saat 05.00'a kadar sürecek. Bu hafta sonu uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı saatleri içerisinde market ve bakkal gibi yerler açık olacak. Hafta sonu yaklaşırken, son gelişmeleri takip eden milyonlarca vatandaş 12-13 Haziran sokağa çıkma yasağının saatlerine odaklandı. Peki, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ne zaman, sokağa çıkma yasağı saatleri neler? İşte, pazar günü sokağa çıkma yasağına yönelik detaylar.

9.06.2021Gündem