EKSTRA
MENÜ

Muaf

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 6.909 haberi bulunmuştur.

Muaf Haberleri

Son dakika... Ev sahipleri dikkat Vergiler 5-10 kat arttı

Son dakika... Ev sahipleri dikkat! Vergiler 5-10 kat arttı

Değerli Konut Vergisi'nde ikinci taksit ödemesi yaklaşıyor. Konutun değeri 5.2 milyon lirayı aşan yerlerde Değerli Konut Vergisi ödenmesi zorunlu oluyor.

25.07.2021Ekonomi
Hayat Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar Hayat Sigortası Neleri Kapsar Ve Genel Şartları Nelerdir

Hayat Sigortası Nedir Ve Ne İşe Yarar? Hayat Sigortası Neleri Kapsar Ve Genel Şartları Nelerdir

Evinizi korumak için ev sahibi sigortası ve arabanızı korumak için araba sigortası satın alıyorsunuz. Birçok insan hayat sigortasına ihtiyaç duyduğunu düşünmüyor. Bunun sebebi yanlış bilgilendirmeden kaynaklanıyor. Peki, hayat sigortası aslında nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı

ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı

ABD ve Almanya, Rusya’dan Avrupa’ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin verecek anlaşmaya vardı.

22.07.2021Ekonomi
ABD ve Almanya anlaştı

ABD ve Almanya anlaştı

ABD ve Almanya, Rusya’dan Avrupa’ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin verecek anlaşmaya vardı.

22.07.2021Ekonomi
Fransada aşı karşıtı eylemler büyüyor: İki ayrı aşı merkezine saldırı

Fransa'da aşı karşıtı eylemler büyüyor: İki ayrı aşı merkezine saldırı!

Fransa'da Kovid-19 aşısı zorunluluğu ve sağlık kartı uygulaması tartışılıyor. Aşı zorunluluğuna karşı çıkan ve kısıtlamaların kaldırılmasını isteyen protestocuların eylemleri de devam ediyor. Ülkede son olarak iki ayrı Kovid-19 aşı merkezine saldırı düzenlendi.

19.07.2021Dünya
Binlerce konut ‘değerli’ oldu

Binlerce konut ‘değerli’ oldu

Milyonlarca mükellef emlak vergisindeki artış karşısında şaşkın. Emlak vergisi her 4 yılda bir takdir komisyonu kurularak belirlenen arsa metrekare birim değerleri (rayiç bedel) üzerinden hesaplanıyor. Bu yıl da 2022-2025 için söz konusu değerler belirlendi ve muhtarlıklara asıldı. Kimi ilçelerde değerler yüzde 100’ün üzerinde arttı. Eğer bir değişiklik olmazsa 4 yıl boyunca bu değerler üzerinden vergi ödenecek. Rayiç bedele her yıl yeniden değerleme oranının yarısı eklenerek, ödenecek vergi belirlenecek.

19.07.2021Ekonomi
Yolcunun kurban kesmesi gerekir mi Diyanet’e göre yolcuya kurban kesmenin hükmü

Yolcunun kurban kesmesi gerekir mi? Diyanet’e göre yolcuya kurban kesmenin hükmü

Kurban Bayramı boyunca yolculuk yapacak ve seferi sayılan vatandaşlar kurban kesme konusunun bu durumdaki hükmünü merak ediyorlar. Kurban kesmek vacip ibadetlerden sayılırken, maddi durumun ve bazı şartların olması gereken bu ibadette yolcunun kurban kesme hükmü de araştırılanlar arasında yer alıyor. Yolcunun kurban kesmesi gerekir mi? İşte, Diyanet’e göre yolcuya kurban kesmenin hükmü…

17.07.2021Gündem
Avrupayı yıktı geçti Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Avrupa'yı yıktı geçti! Sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Önce Almanya'yı sonra da Belçika'yı vuran görülmemiş sel felaketinde can kayıpları her geçen saatte artmaya devam ediyor. Son dakika gelişmesine göre evleri, yolları, köprüleri yıkan korkunç trajedide hayatını kaybedenlerin sayısı Almanya'da 133'e yükseldi. Avrupa'da şiddetli yağış ve sellerde hayatını kaybeden toplam kişi sayısı da 153 oldu. Binden fazla kişiden ise hala haber alınamıyor.

17.07.2021Dünya
Nedim Şener canlı yayında 15 Temmuzda yaşananları anlattı: 5 dakikada binayı darbecilerden aldılar

Nedim Şener canlı yayında 15 Temmuz'da yaşananları anlattı: 5 dakikada binayı darbecilerden aldılar

Hürriyet yazarı Nedim Şener, CNN TÜRK yayınında 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında binanın basılmasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Şener, "Darbecilerle karşı karşıya geldiğimde itişme, küfürleşme oldu. Oradaki arkadaşlar beni askerlerden uzaklaştırdılar, ben aşağıda bekleyen halka kapıyı açtım. Kapıyı açınca halk içeri girdi ve 5 dakika sonunda binayı darbecilerden teslim aldılar ve sabaha kadar beklediler" dedi.

15.07.2021Gündem
Almanya’ya kimler seyahat edebilir

Almanya’ya kimler seyahat edebilir?

Almanya’da insidans oranları dikkate alınarak ülkeye seyahat kuralları sık sık güncelleniyor. Peki şu anda durum ne? Almanya’ya hangi ülkelerden seyahat edilebiliyor, seyahat için şartlar neler?

12.07.2021Avrupa
Son dakika: Ürdündeki darbe davasında karar

Son dakika: Ürdün'deki darbe davasında karar

Ürdün'de eski Veliaht Prens Hamza bin Hüseyin'in de adının karıştığı darbe girişimi davasında yargılanan iki sanığa 15'er yıl hapis cezası kararı çıktı.

12.07.2021Dünya
Gözünüzden kaçmış olabilir | Bir tuvalet sohbeti, iki hayatı nasıl kurtardı Büyükelçinin eşinden skandal üzerine skandal Gıdada hile tükenmek bilmiyor, sıra salçada…(4-11 Temmuz 2021)

Gözünüzden kaçmış olabilir | Bir tuvalet sohbeti, iki hayatı nasıl kurtardı? Büyükelçi'nin eşinden skandal üzerine skandal! Gıdada hile tükenmek bilmiyor, sıra salçada…(4-11 Temmuz 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta sonu boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

11.07.2021Gündem
Polonyadan flaş Türkiye kararı Karantina uygulanmayacak

Polonya'dan flaş Türkiye kararı! Karantina uygulanmayacak

Polonya Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'den dönen Polonya vatandaşlarına karantina uygulanmayacağını açıkladı.

10.07.2021Dünya
Pandemi nedeniyle aylıklar düşecek mi

Pandemi nedeniyle aylıklar düşecek mi?

Birçok ülkede olduğu gibi Almanya’da da pandeminin olumsuz etkileri kendini günlük hayatta hissettirmeye devam ediyor. Geçen yıldan bu yana pandemi nedeniyle binlerce kişini işini kaybederken, emekliler de “Acaba aylıklarımız düşecek mi?” telaşına kapıldı. Bu sorunun yanıtını vermeden önce, emeklilerin yüzünü güldürecek bir başka haberden söz edelim. En azından ülkenin doğusunda yaşayan emeklilerin yüzü gülecek bu haberle.

10.07.2021Avrupa
KOSGEB desteğinde başvuru süresi uzatıldı

KOSGEB desteğinde başvuru süresi uzatıldı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı, Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen imalatçı mikro ve küçük işletmelere yönelik hızlı destek programında başvuru süresini 6 Ağustos'a kadar uzattı.

9.07.2021Ekonomi
Yarım kilo altın gümrüğe takıldı

Yarım kilo altın gümrüğe takıldı

Türkiye’den Almanya’nın Hannover kentine gelen bir çift, havaalanındaki gümrük kontrolünde 500 gr altın kemerle yakalandı. Yaklaşık 24 bin euro değerinde olduğu belirtilen büyük liralardan oluşan altın kemerin beyan edilmediğini belirten görevliler, yolcular hakkında cezai işlem başlatıldığını duyurdu.

9.07.2021Avrupa
Galatasaray Kulübü yöneticisi Remzi Sanverden rakiplere mesaj ve transfer açıklaması

Galatasaray Kulübü yöneticisi Remzi Sanver'den rakiplere mesaj ve transfer açıklaması!

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Sözcüsü Remzi Sanver, "Türkiye'de spor kulüpleri olarak rakibiz ama hasım değiliz. Hepimiz aynı gemideyiz. Geminin zarar görmesi hepimize zarar verir." dedi.

7.07.2021Futbol
Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek

Pandemide yurt dışına seyahat... Aşı olanlar hangi ülkelere gidebilecek? 

İster Sinovac aşısı olun isterse BioNTech. Türkiye'den aralarında Avrupa ülkelerinin de bulunduğu dünyadaki 97 ülkeye seyahat etmek mümkün. Ancak Avrupa Birliği üyesi ülkeler için durum biraz daha karışık. Örneğin; Almanya'ya BioNTech aşısı olsanız bile gitmeniz şu an için mümkün değil. Diğer bir AB üyesi Hollanda'ya gitmek için ise türüne bağlı kalmaksızın Dünya Sağlık Örgütü'nün tanıdığı herhangi bir aşıyı olmanız yeterli. İrlanda ise "BioNTech olduysan karantina yok ama Sinovac olduysan ancak benim belirlediğim otelde kalabilirsin" diyor… Evet biraz kafanız karıştı ama paniğe gerek yok... İşte "Hangi aşı ile hangi ülkeye gidebilirim" rehberi...

7.07.2021Gündem
GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta sonu boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

4.07.2021Gündem
Avrupa’da Sinovac yasağı gevşiyor

Avrupa’da Sinovac yasağı gevşiyor

Avrupa Birliği, aşı süreçlerini tamamlayan üçüncü ülke vatandaşlarının zorunlu olmayan seyahatlerine yönelik kısıtlamaları gevşetmeye başladığında cevabı en çok merak edilen sorulardan biri Türkiye’de yaygın şekilde uygulanan Çin Sinovac aşısının kabul edilip edilmeyeceğiydi. AB ülkeleri başlangıçta bu aşıya son derece mesafeli yaklaştılarsa da gelinen aşamada değişmeye başlayan bir tavır söz konusu. AB’nin 27 üyesinden yedisi bu aşıdan olanların da zorunlu olmayan seyahatlerine izin veriyor.

4.07.2021Dünya
50den fazla tecavüz suçlaması vardı Nasıl bir anda serbest kaldı | 9 soruda Bill Cosby olayı

50'den fazla tecavüz suçlaması vardı! Nasıl bir anda serbest kaldı? | 9 soruda Bill Cosby olayı!

Geçmişte 50'den fazla kadının tecavüz suçlamalarıyla karşı karşıya kalan ve 2018'den beri hapiste olan ünlü aktör Bill Cosby, hakkındaki suçlamaları da kabul etmiş olmasına rağmen, yargılama süreçlerindeki bir teknik detay sayesinde hem serbest kaldı hem de yargılanmaktan muaf hale geldi. Cosby'nin serbest kalmasını sağlayan süreci sizin için 9 soruda özetledik.

3.07.2021Dünya
Türkiye kırmızı listeden çıktı

Türkiye kırmızı listeden çıktı

Avusturya Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg, Kovid-19 nedeniyle aralarında Türkiye’nin de bulunduğu çok sayıda ülkenin risk seviyesini çok yüksek olarak tanımlanan kırmızı listeden çıkartıldığını, buna göre iki doz aşı yaptıran ve üzerinden 14 gün geçen kişilere karantina uygulanmayacağını bildirdi.

1.07.2021Avrupa
Avusturyadan flaş Türkiye kararı Listeden çıkardı...

Avusturya'dan flaş Türkiye kararı! Listeden çıkardı...

Avusturya, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkeyi kırmızı listeden çıkardığını duyurdu. Alınan kararar göre iki doz aşı yaptıran ve üzerinden 14 gün geçen kişilere karantina uygulanmayacak.

1.07.2021Ekonomi
Son dakika... Zorunlu karşılıklarda artış yapıldı

Son dakika... Zorunlu karşılıklarda artış yapıldı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, zorunlu karşılık oranlarında artış gerçekleştirdi. Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre Türk Lirası bazında 3 aya kadar vadeli zorunlu karşılıkta yüzde 162.5 oranında artış yapıldı.

1.07.2021Ekonomi
Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Emine Erdoğan’dan çocuk istismarı tepkisi: Kirli ellere tolerans yok

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, son olarak Elmalı’da gündeme gelen çocuklara yönelik cinsel istismar olaylarına, “Her bir çocuk istismarı, kalbimizde onulmaz yaralar açıyor. Çocuklara yönelen kirli ellere asla toleransımız yoktur” tepkisini gösterdi.

1.07.2021Gündem
İşte kamuda tasarruf tedbirleri

İşte kamuda tasarruf tedbirleri

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan imzasıyla yayınlanan genelgeyle kamu kurumlarındaki taşıt sayısı, 2023 sonuna kadar en az yüzde 20 azaltılacak. Hizmet binası, lojman, memur evi, kamp, kreş, eğitim, dinlenme yerleri için arazi satın alınmayacak; kamulaştırma yapılamayacak.

1.07.2021Ekonomi
CHPden 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

CHP'den 29 ana ilkede ‘Parlamenter Sistem’ hazırlığı

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında toplanan CHP Parti Meclisi’nde, Hukuk ve Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcılığı eşgüdümünde hazırlanan Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem raporu görüşüldü.

1.07.2021Gündem
Makine Kimya şirket oldu

Makine Kimya şirket oldu

Türkiye'nin en eski KİT’lerinden Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), Meclis’te kabul edilen yasayla “Anonim Şirket” oldu.

1.07.2021Gündem
Son dakika Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumuna ilişkin yasa teklifi Meclisten geçti

Son dakika! Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu'na ilişkin yasa teklifi Meclis'ten geçti

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun (MKE) anonim şirket olmasını düzenleyen kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi.

30.06.2021Gündem
Emine Erdoğandan önemli mesajlar: Tüm belediyelerimizin ciddiye almaları gerektiğini düşünüyorum

Emine Erdoğan'dan önemli mesajlar: 'Tüm belediyelerimizin ciddiye almaları gerektiğini düşünüyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, kurumlarla işbirliği içinde gıda israfının engellenmesi gerektiğini belirterek, "Tüm belediyelerimizin gıda bankacılığı işini ciddiye almaları gerektiğini düşünüyorum." dedi.

30.06.2021Gündem
Fransada Senato yeni terörle mücadele yasasını onayladı

Fransa'da Senato yeni terörle mücadele yasasını onayladı

Fransa'da parlamentonun üst kanadı Senato, 3 Haziran'da Ulusal Mecliste onaylanan yeni terörle mücadele ve istihbarat yasa tasarısını değişikliklerle kabul etti.

30.06.2021Dünya
Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Delta varyantı Almanya’da yaz tatili sezonuna gölge düşürüyor

Kovid-19’un çok daha kolay bulaşan Delta varyantının yayılmasına ilişkin endişeler, Alman seyahat sektöründe ve tüketiciler arasında yurt dışında tatil beklentilerine ilişkin belirsizliği artırıyor.

30.06.2021Avrupa
LGSde okul puanı hesaplanıyor mu LGS 2021 puanına okul puanı ekleniyor mu

LGS'de okul puanı hesaplanıyor mu? LGS 2021 puanına okul puanı ekleniyor mu?

LGS puanına okul puanı ekleniyor mu sorusu için internet üzerinden araştırmalarını sürdüren milyonlarca öğrenci, sorgulamalarına devam ediyor. LGS puanına okul puanı eklenip eklenmediğini öğrenerek puan hesaplama işlemlerini gerçekleştirecek olan öğrenciler, kılavuz bilgilerini araştırıyor. Peki, LGS puanına okul puanı eklenecek mi? İşte, LGS'de okul puanı hesaplanıyor mu? İşte, merak edilen o bilgiler

30.06.2021Gündem
Merakla bekleniyordu Ankarada normalleşme kararları belli oldu

Merakla bekleniyordu! Ankara'da normalleşme kararları belli oldu

Ankara İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, 1 Temmuz 2021’den itibaren başkentte uygulanacak kademeli normalleşme kurallarını belirledi. Bu tarihten itibaren kıraathanelerde oyun yasağı olmayacak, nargile salonlarına ilişkin kısıtlama ise devam edecek. Düğün, nişan gibi etkinlikler kimi koşullar çerçevesinde serbest olacak. Toplu ulaşımdaki kısıtlamalar kaldırılırken, mevcut mesai uygulaması eski düzene geri dönecek.

29.06.2021Gündem
MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı yapacak.. İşte, İŞKUR MSB personel alımı detayları

MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı ile kadrosuna yüzlerce kişiyi katmaya hazırlanıyor. İŞKUR üzerinden yapılacak olan MSB ilkokul, ortaokul ve lise mezunu işçi alımı için İŞKUR kaydının bulunması ya da kayıt yapılması önem arz edecek. Peki, Milli Savunma Bakanlığı ilkokul, ortaokul, lise mezunu işçi alımı başvurusu nasıl yapılır ve hangi kadrolarda alım yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

29.06.2021Gündem
Son dakika: MKE hakkındaki kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika: MKE hakkındaki kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

TBMM Milli Savunma Komisyonu'nda Makine ve Kimya Endüstrisi Anonim Şirketi Hakkında Kanun Teklifi kabul edildi.

28.06.2021Gündem
İngiltere ordusunda panik Kendilerini karantinaya aldılar

İngiltere ordusunda panik! Kendilerini karantinaya aldılar

Delta varyantıyla birlikte koronavirüs vaka sayılarının giderek arttığı İngiltere'de panik orduya sıçradı. İngiltere Savunma Bakanı ve üst düzey 6 askeri yetkili kendilerini karantinaya aldı.

28.06.2021Dünya
AYT hakkında uzman görüşleri

AYT hakkında uzman görüşleri

Cumartesi günü TYT ile başlayan YKS maratonu Pazar, AYT ile devam etti. Aynı gün adayların YDT’ye girmesiyle üniversite sınavları sona erdi. AYT sorularını eğitimciler ve uzmanlar şöyle değerlendirdi.

27.06.2021Eğitim
Ürdünde darbe girişimi davası ertelendi

Ürdün'de darbe girişimi davası ertelendi

Ürdün'de Prens Hamza'nın da adının karıştığı darbe girişimi davası ertelendi. 30 Haziran'da yapılacak bir sonraki duruşmada prensler de tanık olarak dinlenebilir.

27.06.2021Dünya
Son dakika: 81 ilde YKS heyecanı AYT oturumu başladı

Son dakika: 81 ilde YKS heyecanı! AYT oturumu başladı

Son dakika haberine göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ile üçüncü ve son oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) 81 il ve Lefkoşa'da başladı.

27.06.2021Gündem
YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı İçişleri Bakanlığı açıkladı

YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı? İçişleri Bakanlığı açıkladı!

YKS'de ikinci oturum olan Alan Yeterlilik Testleri (AYT) 27 Haziran Pazar günü saat 10.15'te başlayacak ve 180 dakika sürecek. Üçüncü ve son oturum olan Yabancı Dil Testi (YDT) de 27 Haziran'da 15.45'te başlayacak ve adaylara 120 dakika süre verilecek. Söz konusu sınavların saatlerinde sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Peki, YKS refakatçileri sokağa çıkma yasağından muaf mı?

26.06.2021Gündem
TYT hakkında uzman görüşleri

TYT hakkında uzman görüşleri

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) bugün düzenlendi. TYT’ ye 2 milyon 607 bin 903 aday başvurdu. Tüm yurtta saat 10.15’te başlayan sınav, tek oturumda 135 dakika sürdü. TYT’de adaylara 40 Türkçe, 40 Matematik, 20 sosyal Bilimler (Din Kültürü Ahlak Bilgisi dersinden muaf öğrenciler için ekstra 5 Felsefe), 20 Fen Bilimleri sorusu soruldu. Sosyalde 5 Tarih, 5 Coğrafya, 5 Felsefe ile 5 Din Kültürü Ahlak Bilgisi; Fen Bilimlerinde ise 7 Fizik, 7 Kimya, 6 Biyoloji sorusu yer aldı. Uzmanlar TYT sorularını değerlendirdi.

26.06.2021Eğitim
Delta paniği büyüyor 85 ülkeye sıçradı... Avustralya kapanmaya gidiyor

Delta paniği büyüyor! 85 ülkeye sıçradı... Avustralya kapanmaya gidiyor

Yeni tip koronavirüsün ilk kez Hindistan’da görülen Delta varyantının yarattığı panik giderek büyüyor. DSÖ uyarılarına devam ederken varyantın 85 ülkeye yayıldığını açıkladı. Avustralya’nın Yeni Güney Galler eyaletinde ise varyantın çok sayıda kişiye buluşması üzerine sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

26.06.2021Dünya
Sınav saati ve gününde sokağa çıkma yasağı var mı (TYT-AYT-YDT) 2021 YKSye veliler gelebilecek mi, yasaktan muaf mı

Sınav saati ve gününde sokağa çıkma yasağı var mı? (TYT-AYT-YDT) 2021 YKS'ye veliler gelebilecek mi, yasaktan muaf mı?

26-27 Haziran Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşecek olan YKS sınavı için velilerin öğrencilere refakat edip edemeyeceği merak konusu. Üniversite eğitimi için sınava girecek olan milyonlarca öğrenci bu hafta sonu sınava girecek. Peki Pazar günü sokağa çıkma yasağında veliler öğrencilerle gelebilecek mi? YKS sınav saatinde sokağa çıkma yasağı var mı? İşte detaylar…

26.06.2021Gündem
Makine Kimya’ya ‘satılamaz’ kaydı

Makine Kimya’ya ‘satılamaz’ kaydı

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu’nun (MKEK) özelleştirileceği iddialarının ardından, teklif metninde revizyona gidilecek. Teklif metnine, şirket hisselerinin devredilip satılamayacağına ilişkin ifade eklenecek.

26.06.2021Gündem
YKS puan hesaplama 2021: YKS puanı (TYT, AYT, YDT) nasıl hesaplanır..  Puan ve sıralama hesaplama

YKS puan hesaplama 2021: YKS puanı (TYT, AYT, YDT) nasıl hesaplanır?.. Puan ve sıralama hesaplama

YKS puan hesaplama işlemi, 2021 yılında üniversiteye girebilmek için ter döken adayların odağında yer alacak. Sınavda işaretledikleri sorulardan elde edecekleri puanı öğrenmek isteyen öğrenciler, YKS puan hesaplama 2021 ekranına ulaşacak. Peki, YKS puan hesaplama 2021 nasıl yapılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

25.06.2021Gündem
İki günlük maraton yarın başlıyor

İki günlük maraton yarın başlıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenecek, 2 milyon 607 bin 903 adayın katılacağı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2021-YKS), 26-27 Haziran'da yapılacak.

25.06.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Baran Korkmaz olayı Karslıların ağrına gitti

Yalçın Bey, dünkü Karslı 500 gazeteci unsurunu da içeren yazınızı okudum.

1.07.2021

Türkiye’nin önündeki kritik eşik

27 Nisan e-muhtırası verildiğinde AK Partililerin bir kısmı Abdullah Gül’le birlikte Dışişleri konutunda, başka bir grup da Erdoğan’la birlikte Başbakanlık konutunda toplanmıştı.

29.06.2021