EKSTRA
MENÜ

Memleket Hareketi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 279 haberi bulunmuştur.

Memleket Hareketi Haberleri

Memleket Partisi üç vekille Meclis’te

Memleket Partisi üç vekille Meclis’te

CHP’den ayrılan Muharrem İnce, Memleket Hareketi adıyla hazırlığını yürüttüğü Memleket Partisi’ni dün kurdu. CHP Parti Meclisi üyeliğinden istifa eden Gaye Usluer yeni partinin sözcüsü olurken, daha önce CHP’den ayrılan üç milletvekilinin katılımıyla parti Meclis’te 3 sandalyelik temsile ulaştı.

18.05.2021Gündem
Memleket Partisi kuruldu

Memleket Partisi kuruldu

Son dakika haberine göre Muharrem İnce’nin başlattığı ”Memleket Hareketi”nin partileşme sürecinde tamamlandı. İnce partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi.

17.05.2021Haber
Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığına verdi Memleket Partisi kuruldu

Son dakika... Muharrem İnce parti kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi! Memleket Partisi kuruldu

Son dakika haberine göre Muharrem İnce’nin başlattığı ”Memleket Hareketi”nin partileşme sürecinde tamamlandı. İnce partisinin kuruluş dilekçesini İçişleri Bakanlığı'na verdi. Memleket Partisi Sözcüsü Gaye Usluer, Memleket Partisi yönetim kurulunu açıkladı.

17.05.2021Gündem
İnce’nin partisi tabelayı astı

İnce’nin partisi tabelayı astı

Memleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce’nin partisi genel merkez binasından logosuna, kurucularından adına her şeyiyle hazır. Muharrem İnce’nin 4 Eylül 2020’de Sivas’tan başlattığı ‘Memleket Hareketi’ partileşme yolunda son aşamaya geldi.

16.05.2021Gündem
Tabelalar asıldı, üzerleri örtüldü Memleket Hareketi hakkında son detaylar

Tabelalar asıldı, üzerleri örtüldü! Memleket Hareketi hakkında son detaylar

Memleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce partisinin kuruluşunda son aşamaya geldi. Yarın kurucular son imzaları tamamlayacak. Partinin ne zaman kurulacağı ve yönetimine kimlerin katılacağı hakkında son bilgileri CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber aktardı.

15.05.2021Gündem
Memleket Hareketi partileşiyor

Memleket Hareketi partileşiyor

Memleket Hareketi’ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce partisinin kuruluşunda son aşamaya geldi. Yarın kurucular son imzaları tamamlayacak. Partinin ne zaman kurulacağı ve yönetimine kimlerin katılacağı hakkında son bilgileri CNN TÜRK Muhabiri Mustafa Berber aktardı.

15.05.2021Haber
CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti Muharrem İncenin partisine mi katılacak

CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti! Muharrem İnce'nin partisine mi katılacak?

CHP'nin 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliğini yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. CNN Türk muhabiri Mustafa Berber, "Usluer delegelerle görüşüp İnce için imza toplamıştı. Usluer'in istifa etmesiyle İnce ile hareket edeceğine kesin gözüyle bakılıyor" açıklamasını yaptı.

5.05.2021Gündem
Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

CHP’den istifa ederek parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce’nin koronavirüs tedavisinin hastanede sürdüğü öğrenildi.

15.04.2021Gündem
Son dakika haberi: Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

Son dakika haberi: Koronavirüse yakalanan Muharrem İnce hastaneye kaldırıldı

CHP'den istifa ederek parti kurma çalışmalarını sürdüren ve koronavirüse yakalanan Muharrem İnce'nin tedavisi Ankara Şehir Hastanesi'nde sürüyor.

14.04.2021Gündem
Ertan Şener CHP’den istifa etti, Memleket Hareketi’ne katıldı

Ertan Şener CHP’den istifa etti, Memleket Hareketi’ne katıldı

Yalova'da 2 dönem CHP İl Başkanlığı, 4 dönem Merkez İlçe Başkanlığı, 5 dönem CHP Kurultay Delegesi görevlerinde bulunan, 2009 yerel seçimlerinde CHP’den Yalova Belediye Başkan Adayı olan Ertan Şener, partisinden istifa ederek Memleket Hareketi’ne katıldığını açıkladı.

13.04.2021Gündem
Muharrem İnce koronavirüse yakalandı

Muharrem İnce koronavirüse yakalandı

Muharrem İnce, Twitter hesabından koronavirüs test sonucunun pozitif çıktığını duyurup, ''Benimle temaslı olanların test yaptırmalarını ve kendilerini karantinaya almalarını rica ediyorum'' uyarısında bulundu.

12.04.2021Gündem
Muharrem İnce: Nisanda başvurumuzu İçişleri Bakanlığına yapacağız

Muharrem İnce: Nisan'da başvurumuzu İçişleri Bakanlığı'na yapacağız

CHP'den istifa ederek parti kurma çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce, Ankara'da tadilat çalışmaları süren parti genel merkezini inceledi. İnce, "Nisan ayı içerisinde başvurumuzu İçişleri Bakanlığı'na yapacağız. Yine nisan ayında partinin adını, logosunu, parti meclisi salonumuzda tanıtacağız" dedi.

29.03.2021Gündem
Muhittin Böcekten istifa açıklaması

Muhittin Böcek'ten istifa açıklaması

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi saflarına mı katılıyor? Kulislerde bu iddia konuşuluyordu. CNN TÜRK Muhittin Böcek'e ulaştı. Peki o iddialar için ne dedi? CNN TÜRK Muhabiri Kıvanç El ayrıntıları aktardı.

16.03.2021Gündem
CHPli Muhittin Böcek CNN TÜRKe konuştu

CHP'li Muhittin Böcek CNN TÜRK'e konuştu

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Muhittin Böcek Muharrem İnce'nin Memleket Hareketi saflarına mı katılıyor? Kulislerde bu iddia konuşuluyordu. CNN TÜRK Muhittin Böcek'e ulaştı. Peki o iddialar için ne dedi? CNN TÜRK Muhabiri Kıvanç El ayrıntılar aktardı.

16.03.2021Haber
Muharrem İnceden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Türkiye gündemine damga vuran "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasıyla ilgili konuşan Muharrem İnce, "Bekleyin, kim olduğu mahkeme kayıtlarından çıkacak" dedi. Ayrıca İnce, partisinin 45 gün içerisinde kurulacağını açıkladı.

4.03.2021Haber
Son dakika haberi: Muharrem İnceden Tarafsız Bölgede bomba açıklamalar Beştepeye giden CHPli iddiası...

Son dakika haberi: Muharrem İnce'den Tarafsız Bölge'de bomba açıklamalar! Beştepe'ye giden CHP'li iddiası...

Son dakika haber... CHP'den ayrılarak Memleket Hareketi'ni başlatan ve bu oluşumu siyasi partiye dönüştürme yolunda olan Muharrem İnce, CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına konuk oldu. Türkiye gündemine damga vuran "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasıyla ilgili konuşan Muharrem İnce, "Bekleyin, kim olduğu mahkeme kayıtlarından çıkacak" dedi. Ayrıca İnce, partisinin 45 gün içerisinde kurulacağını açıkladı.

3.03.2021Gündem
İnce Ankara’da kurmaylarıyla buluştu... ‘Avrupa’nın en çağdaş tüzüğü bizim olacak’

İnce Ankara’da kurmaylarıyla buluştu... ‘Avrupa’nın en çağdaş tüzüğü bizim olacak’

‘Memleket Hareketi’ni başlatan ve CHP’den istifa eden Muharrem İnce, parti çalışmalarını hızlandırdı.

25.02.2021Gündem
Muharrem İnce ve kurmayları Ankarada buluştu: İki seçenek masada

Muharrem İnce ve kurmayları Ankara'da buluştu: İki seçenek masada

Parti kurma çalışmalarını sürdüren CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, kendisi ile birlikte hareket eden isimlerle Ankara'da otelde bir araya geldi. İnce, "Önümüzdeki günlerde partinin ismi, logosu, müziği, tüzüğü, programını açıklayacağız" dedi. Öte yandan parti genel merkezi binasını tutulduğu ve parti ismi için 2 seçeneğin masada olduğu öğrenildi.

24.02.2021Gündem
CHP Tire İlçe Teşkilatında Muharrem İnceyi destekleyen 329 üye istifa etti

CHP Tire İlçe Teşkilatı'nda Muharrem İnce'yi destekleyen 329 üye istifa etti

İzmir'de CHP Tire İlçe Teşkilatı'ndan Muharrem İnce'nin ‘Memleket Hareketi'ni destekleyen 329 üye istifa etti. İstifa edenler adına açıklama yapan İlhan Ersöz, "Cumhuriyet Halk Partisi yöneticileri sadece lafta açıklamalar yapmakta, halkın derdine derman olamamaktadır" dedi.

10.02.2021Gündem
CHPde 2 eski vekil istifa etti

CHP'de 2 eski vekil istifa etti

CHP'nin eski genel başkanlarıyla görüşen 3 eski vekilden ikisi Mevlüt Dudu ve Hakkı Akalın partilerinden istifa etti. CNN Türk'e konuşan Mevlüt Dudu, ''Kemal Bey, Muharrem İnce'nin istifasının ardından 3 saat geçtikten sonra bizi aradı ama iş işten geçmişti'' dedi. Peki istifanın perde arkasında neler var? İstifa eden Dudu ve Akalın bundan sonra ne yapacak? Detayları CNN Türk muhabiri Mustafa Berber anlattı.

10.02.2021Gündem
İnce, CHPden ayrıldı

İnce, CHP'den ayrıldı

Muharrem İnce CHP’den istifasını açıklarken “Atatürk’ün emanetini işgalden kurtarmak için terk ediyorum. E-Devlet’ten istifa edeceğim. Ama 42 yıllık emek sonucunda iki tuşa basarak olmaz. Gerekçesini de yazılı olarak hafta içi göndereceğim” dedi. İnce daha önce CHP’den istifa eden üç milletvekiliyle birlikte partisinin kuruluşunu yakında açıklayacağını duyurdu.

9.02.2021Gündem
Muharrem İnce istifa mı edecek Gözler saat 13.30da

Muharrem İnce istifa mı edecek? Gözler saat 13.30'da

Geçen hafta 'Kısa bir süre içerisinde istifa edeceğim' açıklamasını yapan CHP'li Muharrem İnce, bugün saat 13.30'da kamera karşısına geçecek. Ankara’da ofisinin önünde açık havada basın toplantısı düzenleyecek olan İnce'nin istifa kararını açıklaması bekleniyor.

8.02.2021Gündem
CHP’den, ayrılan vekillere: Sel gider kum kalır

CHP’den, ayrılan vekillere: Sel gider kum kalır

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP’den istifa edip Muharrem İnce’nin kuracağı partiye katılmaları beklenen üç milletvekiliyle ilgili, “Sel gider kum kalır. Kişiler gelir geçer, CHP ve Cumhuriyetimiz ilelebet payidar olmaya devam eder” dedi. Öztrak, partisinin program ve tüzüğünün hazır olduğunu söyleyen İnce’ye de örtülü istifa çağrısında bulundu. CHP MYK dün toplanırken basına açıklama yapan Öztrak, özetle şunları söyledi:

2.02.2021Gündem
CHP Yalova İl Başkanlığında 350 üye istifa etti

CHP Yalova İl Başkanlığı'nda 350 üye istifa etti

CHP Yalova İl Başkanlığı'nda 350 üye istifa etti. İstifa gerekçesi olarak partinin, ulusalcı tabanını kaybetmesi, terörle arasına mesafe koyamaması, Atatürk'e bakış açısının değişmesi gösterildi.

1.02.2021Haber
CHPden 350 Muharrem İnce istifası daha

CHP'den 350 'Muharrem İnce' istifası daha!

CHP Yalova İl Başkanlığı'nda 350'li üye istifa etti. İstifa gerekçesi olarak partinin, ulusalcı tabanını kaybetmesi, terörle arasına mesafe koyamaması, Atatürk'e bakış açısının değişmesi gösterildi.

1.02.2021Gündem
‘O üç vekille görüşüyoruz’

‘O üç vekille görüşüyoruz’

Memleket Hareketi’ni partiye çevirme çalışmalarını sürdüren Muharrem İnce kısa süre içinde CHP’den istifa edeceğini söyledi. İnce, CHP’den ayrılan üç vekilin kendi partisine geçip geçmeyeceğine ilişkin soruya “Evet” yanıtı verdi.

1.02.2021Gündem
Muharrem İnce: Kısa süre içerisinde istifa edeceğim

Muharrem İnce: Kısa süre içerisinde istifa edeceğim

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, "Biz birkaç milletvekillik bir parti kurma derdinde değiliz. Önümüzde ki süreçte yüzde 50 artı biri alacak bir siyasi yapı oluşturacağız. Bende çok kısa süre içerisinde istifa edeceğim" dedi. İnce ayrıca, CHP'den istifa eden Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel'in kuracağı partiye katılacağını söyledi.

31.01.2021Gündem
‘Ötekileştirildik’ deyip istifa ettiler

‘Ötekileştirildik’ deyip istifa ettiler

İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Yalova Milletvekili Özcan Özel ve Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy, dün bir basın toplantısı düzenleyerek CHP’den istifa etti. ‘Memleket Hareketi’ adıyla yeni parti hazırlığındaki Muharrem İnce ile hareket ettiği bilinen vekiller, istifa açıklamalarında ‘ötekileştirildiklerini’ söyledi.

30.01.2021Gündem
Muharrem İnce: Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik

Muharrem İnce: Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik

Parti kurma çalışmalarını hızlandıran CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce'nin, 80 kişilik ekibi ile Nevşehir'in Avanos ilçesinde yaptığı kamp sona erdi. İnce, "Tüzüğümüzü oy birliği ile kabul ettik" dedi.

25.01.2021Gündem
Memleket Hareketi parti için kampta

Memleket Hareketi parti için kampta

Parti kurma çalışmalarını hızlandıran Muharrem İnce, kurmaylarıyla beraber Nevşehir’in Avanos ilçesinde kampa girdi.

23.01.2021Gündem
Muharrem İncenin partisinin adı belli oldu

Muharrem İnce'nin partisinin adı belli oldu!

Eski CHP Milletvekili Muharrem İnce'nin 4 Eylül 2020'de Sivas'tan başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi", önümüzdeki aylarda "Memleket Partisi" adı altında siyasi parti olarak faaliyetlerini sürdürecek.

20.01.2021Gündem
CHPli Muharrem İnceden Boğaziçi açıklaması

CHP'li Muharrem İnce'den Boğaziçi açıklaması

CHP'li Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi'nin Kurucular Kurulu’ üyeleriyle toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. İnce, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilmesiyle başlayan protestolarla ilgili olarak, "Öğrencilere sağduyulu bir şekilde, yasalara uyarak protesto hakkını kullanmalarını, içlerindeki provokatörlere dikkat etmelerini tavsiye ederim" dedi.

8.01.2021Haber
CHPli Muharem İnceden Boğaziçi açıklaması: İçlerindeki provokatörlere dikkat etsinler

CHP'li Muharem İnce'den Boğaziçi açıklaması: İçlerindeki provokatörlere dikkat etsinler

CHP'li Muharrem İnce ‘Memleket Hareketi'nin Kurucular Kurulu’ üyeleriyle toplantısından sonra açıklamalarda bulundu. İnce, Prof. Dr. Melih Bulu’nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü’ne getirilmesiyle başlayan protestolarla ilgili olarak, "Öğrencilere sağduyulu bir şekilde, yasalara uyarak protesto hakkını kullanmalarını, içlerindeki provokatörlere dikkat etmelerini tavsiye ederim" dedi.

8.01.2021Gündem
CHP’li Özel: Son isteğimiz İnce’nin istifası

CHP’li Özel: Son isteğimiz İnce’nin istifası

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, “Biz Muharrem İnce’nin ayrı bir parti kurmasını da partimizden ayrılmasını da istemeyiz” dedi.

8.01.2021Gündem
Muharrem İnceden DHAya istifa  açıklaması

Muharrem İnce'den DHA'ya istifa açıklaması

CHP'li Muharrem İnce, partisinden istifa ettiği yönünde çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. İnce, Memleket Hareketi Kurucu Kurulu üyeleriyle evimin bahçesinde bir araya geldiğim doğru. Parti kurulunca istifa edilir. Bunun için biraz beklemeniz gerekecek dedi.

6.01.2021Haber
Son dakika: CHPli Muharrem İnce’den ‘istifa’ açıklaması

Son dakika: CHP'li Muharrem İnce’den ‘istifa’ açıklaması

Cumhuriyet Halk Partili(CHP) Muharrem İnce, partisinden istifa ettiği yönünde çıkan haberler hakkında açıklama yaptı. Muharrem İnce, "Memleket Hareketi Kurucu Kurulu üyeleriyle evimin bahçesinde bir araya geldiğim doğru. Parti kurulunca istifa edilir. Bunun için biraz beklemeniz gerekecek. Öyle bir açıklamamız olmadı" ifadelerinde bulundu.

6.01.2021Gündem
İnce’nin son kararı parti kurmak

İnce’nin son kararı parti kurmak

‘Memleket Hareketi’ ismini verdikleri yapıyla Türkiye’yi gezen CHP’nin eski cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, yeni parti kurma hazırlığında olduğunu ifade etti.

9.12.2020Gündem
Muharrem İnceden CHPye: Militan bir anlayış içerisinde

Muharrem İnce'den CHP'ye: Militan bir anlayış içerisinde

CHP eski Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP yönetiminin militan bir anlayış içerisinde olduğunu belirterek, “Onlardan değilseniz, onları desteklemiyorsanız belediye meclis üyesi yapmazlar sizi. Bu kafayla giderlerse partiyi baraja taktırırlar. Bundan da hiç kuşkum yok" dedi.

4.12.2020Gündem
Muharrem İnceden ortak anayasa çalışması açıklaması

Muharrem İnce'den 'ortak anayasa çalışması' açıklaması

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, CHP, İYİ Parti, HDP ve Saadet Partisi'nin 2018 yılında ortak anayasa çalışması yaptığı iddiasıyla ilgili, "Görünen şu ki yapılmış bu. Ben de yeni öğreniyorum. O dönem cumhurbaşkanı adayıydım, benim haberim yoktu o tür görüşmelerden" dedi.

16.11.2020Gündem
Muharrem İnce: Messi’ydim, penaltı kaçırınca futbolu bırak dediler

Muharrem İnce: Messi’ydim, penaltı kaçırınca futbolu bırak dediler

CHP’nin 2018’deki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Memleket Hareketi’ni başlatma nedenini, “Dediler ki bana: ‘Sen bizim Messimizsin.’ Yarıştım ama penaltı kaçırdım. Şimdi futbolu bırak diyorlar, bırakmak istemiyorum” diye açıkladı.

13.11.2020Gündem
Muharrem İnce: Halk TV, TELE 1 ve KRT beni ekrana çıkarmıyor

Muharrem İnce: Halk TV, TELE 1 ve KRT beni ekrana çıkarmıyor

Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katıldı.

12.11.2020Gündem
Son dakika... Muharrem İnceden Kılıçdaroğluna sert eleştiri

Son dakika... Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu'na sert eleştiri

Memleket Hareketi'ni başlatan eski CHP Milletvekili Muharrem İnce, Ahmet Hakan'ın CNNTürk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programına katıldı. 2018'de CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı olan İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

11.11.2020Gündem
Muharrem İnce: Kılıçdaroğlunun konuşmasını heyecanla bekliyorum

Muharrem İnce: Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını heyecanla bekliyorum

CHP Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun grup toplantısı konuşmasını heyecanla beklediğini belirterek, "Bugün kendisinin saraydan para alıp parti kuracağını iddia ettiği kişiyi açıklayacağına inanıyorum" dedi.

10.11.2020Gündem
‘Seninle siyaset yapamam’

‘Seninle siyaset yapamam’

Muharrem İnce, İstanbul Bakırköy’de bir otelde gerçekleştirilen Memleket Hareketi’nin basın toplantısında, hayatını kaybeden eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’a rahmet, yakınlarına başsağlığı diledi. Sivas’tan 4 Eylül’de başlattığı ‘Bin Günde Memleket Hareketi’ programının kurucular listesini açıklayan İnce, bugüne kadar 46 vilayeti gezdiklerini, Türkiye’nin 81 ilini karış karış gezmeye devam edeceklerini söyledi. İnce, Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini, ülkenin büyük problemlerinin bulunduğunu ifade etti.

31.10.2020Gündem
Muharrem İnce İstanbulda ekibini tanıttı

Muharrem İnce İstanbul'da ekibini tanıttı

Memleket Hareketi'ni başlatan Muharrem İnce neler yapacaklarına ilişkin açıklamalarda bulundu ve kurucular kurulunu açıkladı. İnce cumhurbaşkanlığı adaylığı için somut bir açıklama yapmazken CHP için de "Her hafta bir olayla uğraşıyorlar" dedi.

30.10.2020Haber

Yazar Sonuçları

Almanya aşıda tökezliyor

Almanya’da ilk korona vakasından bu yana 431 gün geçti... Virüs yaklaşık 2.8 milyon kişiye bulaştı... Ölenlerin sayısı 75 bini çoktan aştı... Bini aşkın Türk veya Türk kökenli de vefat etti... Yoğun bakımda Covid hastası 3 bin civarında...

2.04.2021

Torunlar, ‘Çanakkale Madalyası’ bekliyor

Ben, 33. Alay Komutanı, Çanakkale şehidi Binbaşı Ali Faik Bey’in tek oğlu merhum Albay Ahmet Naci Kabatepe’nin tek oğluyum. Soyadımız büyükbabamın şehit düştüğü tepeden gelmektedir. Ailemiz, Çanakkale Savaşı’nda iki kardeş subayı birden şehit veren tek ailedir.

12.03.2021

Muharrem İnce parti işini ciddileştirdi! CHP’den 1 Mart’ta istifa ediyor

2023 seçim dönemine ilişkin en ciddi hazırlığı Muharrem İnce’nin yaptığı ortaya çıktı. İnce’nin, bahar ayına gelmeden ‘bombaları’nı patlatmaya başlayacağını söylemesi, yeni kurulan partileri umutsuzluğa sevk etti. Yakın çevresine 40 yıldır üyesi olduğu CHP’den 1 Mart’ta istifa edeceğini söylediği öğrenilen İnce’nin ‘Memleket Hareketi’ için Çankaya’da 4 bin 500 metrekarelik bir bina tutması, partileşme konusunda ne kadar ciddi olduğunu gösteriyor. Halk TV’nin ekranlarını Muharrem İnce’ye açması konusundaki söylentiler de konunun bir başka ciddi boyutu sayılıyor.

19.01.2021

Anketten sürpriz sonuçlar çıktı

SICAK siyasi gündeme ilişkin çarpıcı sonuçlar taşıdığı için Optimar’ın aralık ayı anketini paylaşmak istedim.

14.12.2020

‘CHP’yi bitiriyorlar’

CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, uğradığı ‘haksızlıklara’ karşı partisine, liderine ve genel merkez yöneticilerine ‘ağır’ eleştiriler yöneltti. Ahmet Hakan’ın sunduğu önceki akşamki Tarafsız Bölge programında sorularına açık ve net yanıtlar verdi. Kılıçdaroğlu’na karşı çok kırgındı İnce... 4 Eylül’den beri 46 ili gezdiğini, parti kurması için büyük oranda bir taleple karşılaştığını (Bir sözünde bu talebi yüzde 99 olarak belirtti), çünkü siyasette büyük oranda bir boşluk olduğuna dikkat çekti.

13.11.2020