GeriGündem CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti! Muharrem İnce'nin partisine mi katılacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti! Muharrem İnce'nin partisine mi katılacak?

CHP’li Gaye Usluer, partisinden istifa etti! Muharrem İnce'nin partisine mi katılacak?

CHP'nin 25 ve 26’ncı dönem Eskişehir milletvekilliğini yapan ve halen parti meclis üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadan partisinden istifa ettiğini açıkladı. CNN Türk muhabiri Mustafa Berber, "Usluer delegelerle görüşüp İnce için imza toplamıştı. Usluer'in istifa etmesiyle İnce ile hareket edeceğine kesin gözüyle bakılıyor" açıklamasını yaptı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji anabilim dalı öğretim üyesi olan Prof. Dr. Gaye Usluer, sosyal medyadaki açıklamasında, “Bugün itibariyle Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettim. Birlikte yol yürüdüğüm tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Barış, özgürlük, adalet, demokrasi mücadelesine vazgeçmeden devam edeceğim” ifadelerini kullandı.

"USLUER'İN İNCE İLE HAREKET EDECEĞİNE KESİN GÖZÜYLE BAKILIYOR"

CNN Türk muhabiri Mustafa Berber, "Gaye Usluer'in Memleket Hareketi'ne katılacağı konuşuluyor. Usluer daha önce İnce, Cumhurbaşkanı adayı olduktan sonra seçimi kazanamamasıyla birlikte CHP içerisinde bir olağanüstü kurultay çağrısında bulunmuştu 2018 yılında. Usluer delegelerle görüşüp İnce için imza toplamıştı. Usluer'in istifa etmesiyle İnce ile hareket edeceğine kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut durumda da Usluer PM'deydi. Sosyal medyadan yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurmuştu." ifadelerini kullandı.

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

Kripto Para Piyasaları için Bigpara

False