EKSTRA
MENÜ

Malazgirt

Malazgirt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Malazgirt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.931 Malazgirt haberi bulunmuştur.

Malazgirt Haberleri

Son dakika haberi...  Cumhurbaşkanı Erdoğandan yüz yüze eğitim, burs ve yerli aşıya dair önemli açıklamalar..

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan yüz yüze eğitim, burs ve yerli aşıya dair önemli açıklamalar..

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüz yüze eğitimde yeni sınıfların eğitime başlayacağını belirterek, "Ortaokullarda 5. sınıflarda liselerde 9. sınıflarda yüz yüze eğitimi 2 Kasım itibariyle başlatıyoruz. Uzaktan eğitimin sürdüğü sınıflarla ilgili durumu gelişmelere bakarak en kısa sürede ilan edeceğiz" dedi. Erdoğan, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak ise "Yerli aşılarda insan üzerinde denemelere 2 hafta içinde ulaşılacağı görülüyor" ifadelerini kullandı

21.10.2020Gündem
Diyarbakırda, Sultan 1inci Kılıçarslanın mezarı aranıyor

Diyarbakır'da, Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın mezarı aranıyor

DİCLE Üniversitesi bünyesinde kurulan komisyon, Anadolu Selçuklu Devleti'nin hükümdarlarından ve kazandığı savaşlarla Haçlı hareketini durduran Süleyman Şah'ın oğlu Sultan 1'inci Kılıçarslan'ın Diyarbakır'ın Silvan ilçesindeki mezarı olan Kubbetü's-Sultan'ın yerini tespit için çalışmalarına başladı.

8.10.2020Gündem
Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMMnin açılışında flaş mesajlar AYM ve idam sorusuna cevap

Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan TBMM'nin açılışında flaş mesajlar! AYM ve idam sorusuna cevap

TBMM Genel Kurulu, 27. Dönem 4. Yasama Yılı'nın başlaması dolayısıyla özel gündemle toplandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni yasama yılının açılış konuşmasını yaptı. Erdoğan konuşmasında Azerbaycan'a tam destek vererek, "Trump, Putin, Macron’la görüştük ama netice yok. Azerbaycanlı kardeşlerimiz şu anda topraklarına dönecekleri günü bekliyor. Ona kimse yanaşmıyor. Önce bir bunu konuşalım hep oturdular konuştular ama bir netice yok. İşte şimdi netice almanın zamanı Azerbaycanlı kardeşlerimiz de şimdi kendi göbeğini kesmenin adımını attılar" dedi. Erdoğan ayrıca ekonomiyle ilgili gelişmelere değinerek, “Amacımız V tipi bir toparlanmayı sağlayıp bu yılı artı değerde kapatmaktır” ifadelerini kullandı. Öte yandan Erdoğan MHP Genel Başkanı'nın Anayasa Mahkemesi ile ilgili çağrısını yorumladı. Erdoğan Bahçeli'nin sözleriyle ilgili olarak, "Parlamento yeni bir adım atarsa seve seve ben de atarım" dedi. Erdoğan idam cezası tartışmaları ile ilgili de ‘İdamla ilgili karar bana gelirse onaylarım’ ifadelerini kullandı.

1.10.2020Gündem
Haçlı Seferleri nedir ve ne zaman başladı Haçlı Seferleri tarihi, nedenleri ve sonuçları

Haçlı Seferleri nedir ve ne zaman başladı? Haçlı Seferleri tarihi, nedenleri ve sonuçları

Katolik Kilisesine bağlı Haçlı ordularının düzenlediği ilk Haçlı Seferi, 1096 yılında başlamış 1099 yılında sona ermiştir. Orta Doğu ve Anadolu topraklarına, 1492 yılına kadar, toplam 8 akın düzenlenmiştir. Haçlı Seferlerinin nedenleri ve sonuçları nelerdir? Sizin için derledik.

29.09.2020Araştırma
Sultan Alparslan kimdir, ne zaman, nasıl öldü Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Alparslanın hayatıyla ilgili bilgiler

Sultan Alparslan kimdir, ne zaman, nasıl öldü? Büyük Selçuklu Devleti Hükümdarı Sultan Alparslan'ın hayatıyla ilgili bilgiler

Sultan Alparslan'ın hayatı ekran başındakiler tarafından Uyanış: Büyük Selçuklu dizisinin ekranlara gelmesiyle merak konusu oldu. Dizide konu edinilen Sultan Alparslan Büyük Selçuklu Devleti Sultanı'dır ve tarihteki en büyük hükümdarlardan biridir. Malazgirt Zaferi ile Türklere Anadolu'nun kapılarını açan Sultan Alparslan, tarihe geçti. Peki, Sultan Alparslan kimdir, ne zaman, nasıl öldü? İşte, Sultan Alparslan'ın hayatıyla merak edilen bazı bilgiler.

28.09.2020Televizyon
Son dakika haberler... 1800 metre yükseklikte 5 iskelet bulundu

Son dakika haberler... 1800 metre yükseklikte 5 iskelet bulundu

Muş'un Malazgirt ilçesinde gerçekleştirilen 'Malazgirt Savaş Alanının Tespiti, Tarihi ve Arkeolojik Yüzey Araştırma' 1800 rakımlı tepede açılan 5 mezarda, iskeletlere rastlandı. İslami usullere göre gömülmüş mezarlardaki iskeletlerden alınan numuneler, karbon-14 testi için laboratuvara gönderilecek.

26.09.2020Gündem
Muşun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Muşda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Muş'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Muş'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çavuş Dağının kuzeydoğu eteklerinde kurulan doğal ve tarihi güzellikler ile dolu olan Muş ili Türkiye’nin bir şehridir. Muş ilinin ilçeleri nelerdir? Muş Türkiye’nin hangi bölgesinde bulunuyor? Muş ilinde gezilebilecek tarihi yerler ve doğal yerler nerelerdir? İşte Muş ili ile ilgili detaylar.

25.09.2020Seyahat
Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığı, 22 Eylül korona tablosu ve vaka sayısını açıkladı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanlığı Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 114 bin 311 Kovid-19 testi yapıldı, 1692 kişiye hastalık tanısı konuldu, 65 kişi Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybetti, ağır hasta sayısı 1522 oldu.

22.09.2020Gündem
Çamlıca Camii Nerede Çamlıca Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Çamlıca Camii Nerede? Çamlıca Camisi Tarihi, Özellikleri, Hikayesi Ve Mimarı Hakkında Bilgi

Çamlıca Camii Türkiye'nin en ünlü camileri arasında yer almaktadır. Çamlıca Camii her mevsim turistlerin ilgi odağı haline gelmektedir. Özellikle büyük kapasitesi ile Çamlı Camii içerisinde binlerce kişi aynı anda ibadet yapma şansına sahiptir. Çamlıca Camii muhteşem manzarası olan camilerdendir. Camiye gelmek isteyenler caminin adresini ve nerede olduğunu merak etmektedirler. Peki, Çamlıca Camii nerede? Çamlıca Camisi tarihi ve özellikleri nelerdir? Çamlıca Camii'nin hikayesi var mı? İşte Çamlıca Camii ile ilgili bütün bilgiler.

14.09.2020Seyahat
6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

6. Sınıf Türkçe Yazımı Karıştırılan Sözcükler konu anlatımı

Türkçede kelimelerin ve noktalama işaretlerinin yanlış yazımı ya da kullanımıyla hem anlatım bozukluğu ortaya çıkar hem de hatalı bir yazı yazılmış olur. Bazı kelimeler konuşma dilinde söylendiği gibi yazılmamaktadır. Yani konuşurken ya da okurken bir kelimenin ayrı mı yoksa bitişik mi yazıldığı, düşen seslerin olup olmadığı anlaşılmamaktadır.

14.09.20206. SINIF
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ertuğrul Gaziyi anma mesajı

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ertuğrul Gazi'yi anma mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kökü mazide, gözü atide bir geleneğin temsilcileri olarak bizler de Anadolu'yu ilelebet vatan ve yurt olarak muhafaza etme davasına sahip çıkmayı, ecdadın mirası üzerinde inşa edilen bu ülkeyi barış ve esenlik içinde daha da geliştirmeyi ve güçlendirmeyi sürdüreceğiz." ifadesini kullandı.

11.09.2020Gündem
Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Kocadan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüsle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, "Türkiye genelinde baktığımızda yatak doluluk oranımız yüzde 52, yoğun bakım yüzde 67." dedi. Aşı çalışmalarıyla ilgili konuşan Bakan Koca, "Türkiye'de yaptığımız 13 aşı çalışması var. Bu aşı çalışmaları faz 1'e kadar gelmiş oldu ama başlamadı. Zannediyorum önümüzdeki haftalar faz 1 çalışması başlayabilir. Ama aşının ortaya çıkması sanırım 2021'in başlarında olur. " ifadelerini kullandı.

10.09.2020Gündem
Hacı Bektaşi Veli Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir Hacı Bektaşi Veli Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Hacı Bektaşi Veli Türbesi Nerede Ve Hangi İldedir? Hacı Bektaşi Veli Türbesi Ziyaret Günleri Ve Saatleri

Ülkemizde ziyaret edilebilecek pek çok tarihi yer bulunmaktadır. Kuruluşu çok eski yıllara dayalı bu tarihi yerler pek çok kişi tarafından ziyaret edilmektedir. Mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerden birisi de Hacı Bektaşi Veli Türbesidir. Peki Hacı Bektaşi Veli Türbesi nerede ve hangi ildedir? Hacı Bektaşi Veli Türbesi ziyaret günleri ve saatlerini sizlere yazımızda detaylıca inceledik.

10.09.2020Seyahat
Diyarbakırda HDP önündeki eylemde 369uncu gün; aile sayısı 145 oldu

Diyarbakır'da HDP önündeki eylemde 369'uncu gün; aile sayısı 145 oldu

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması için HDP il binası önünde oturma eylemi yapan aile sayısı, Muş'un Malazgirt ilçesinde, 6 yıl önce 21 yaşındayken kaçırılan oğlu Yusuf Budak için gelen Mehmet Zeki Budak ile 145 oldu. Budak, oğlunu bulmak için evini satmak zorunda kaldığını belirterek, “Oğlumu HDP götürdü. Sorumlusu onlardır. Memlekette ne kadar yer varsa oğlumu aradım. Oğlumun izini altı senedir bulamadım" dedi.

5.09.2020Gündem
Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolunun açılışı gerçekleştirildi Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Ankara-Niğde Otoyolu'nun açılışı gerçekleştirildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

330 kilometrelik Ankara-Niğde Otoyolu, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle açıldı. Otoyol, yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri altyapısı ve 15 kişilik ekiple tek merkezden yönetilecek. Sistem ile otoyolda yaşanabilecek kaza ve diğer tehlikeli durumlara karşı sürücüler anında uyarılacak. Erdoğan açılışta yaptığı konuşmada, "Eskiden tamamen insan gücüyle yapılan işlemler akıllı ulaşım sistemiyle gerçekleştirilecek. Buzlanmaya, akıllı araçların kullanımına kadar bu projeyle geleceğin yolunu inşa ettik" dedi.

4.09.2020Ekonomi
Adıyamanda son bir haftada 301 ev karantinaya alındı

Adıyaman'da son bir haftada 301 ev karantinaya alındı

ADIYAMAN'da, koronavirüs önlemleri kapsamında son bir haftada 301 ev karantinaya alındı.

2.09.2020Gündem
Çelikten Macrona sert tepki O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz

Çelik'ten Macron'a sert tepki! 'O kırmızı çizgiyi aynen iade ederiz'

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası önemli açıklamalarda bulundu. Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un ülkesinin Doğu Akdeniz'de Türkiye’ye karşı sert bir tavır takınarak "kırmızı çizgi politikası” uyguladığı sözlerine sert tepki gösterdi. Çelik, "Macron, kendi sahamızda, Mavi Vatan'ımızda kırmızı çizgi ilan ediyorsa, biz o kırmızı çizgiyi Macron'a aynen iade ederiz" ifadelerini kullandı

1.09.2020Gündem
MSB paylaştı Uzaydan görüntülendi...

MSB paylaştı! Uzaydan görüntülendi...

Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda zaferin 949'uncu yıl dönümü için milli parkın bitişiğine yapılan Sultan Alparslan'ın 442×275 metre boyutlarında silueti uzaydaki Türk uyduları tarafından görüntülendi.

1.09.2020Haber
MSB paylaştı Uzaydan görüntülendi...

MSB paylaştı! Uzaydan görüntülendi...

Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nda zaferin 949'uncu yıl dönümü için milli parkın bitişiğine yapılan Sultan Alparslan'ın 442×275 metre boyutlarında silueti uzaydaki Türk uyduları tarafından görüntülendi.

1.09.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğandan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert mesaj: Bedeli muhakkak olmalıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adli Yıl Açılış Töreni'nde konuştu. Doğu Akdeniz'deki gelişmelere değinen Erdoğan, "Biz artık bu gölge oyunundan bıktık." ifadelerini kullandı. "Kendine bile hayrı olmayan bir devleti, Türkiye gibi bölgesel ve küresel bir gücün önüne atıp yem etmeye çalışmak, artık komik kaçmaya başladı." diyen Erdoğan, "Çevresindeki her ülkenin hakkı olan Akdeniz'in zenginliklerinin üzerine adeta çökme çabası tam bir modern sömürgecilik örneğidir." diye konuştu. İstanbul Barosu'na asılan pankartı da eleştiren Erdoğan, "Hakimin, savcının, polisin, askerin yapamadığını, kamusal bir vazife icra eden avukat da yapmamalıdır. Şayet yaparsa bunun bir sonucu, bedeli muhakkak olmalıdır." dedi.

1.09.2020Gündem
Erdoğan: Artık uzay ligindeyiz

Erdoğan: Artık uzay ligindeyiz

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin artık yerli ve milli teknolojilerle uzay liginde olduğunu belirterek, “Milli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motor teknolojisinin ilk uzay denemelerine başlayacağımızın müjdesini veriyorum” dedi.

31.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yunan halkı kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Yunan halkı kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu?'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi Harp Okulları Diploma Alma ve Sancak Devir Teslim Töreni'nde yaptığı konuşmada ''Yunan halkı kifayetsiz yöneticileri yüzünden başlarına gelecekleri kabul ediyor mu?'' dedi.

30.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Malazgirte nasıl sahip çıkıyorsak, Büyük Zafere de aynı samimiyetle, aynı heyecanla sahip çıkıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Malazgirt'e nasıl sahip çıkıyorsak, Büyük Zafer'e de aynı samimiyetle, aynı heyecanla sahip çıkıyoruz"

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ve Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi Açılış Töreninde konuştu. Erdoğan: "Malazgirt'e nasıl sahip çıkıyorsak, bu toprakları ebedi vatanımız kılan Büyük Zafer'e de aynı samimiyetle, aynı heyecanla sahip çıkıyoruz."

30.08.2020Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi hazırlığı böyle duyurdu: Müjdesini buradan vermek istiyorum

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan tarihi hazırlığı böyle duyurdu: 'Müjdesini buradan vermek istiyorum'

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roketsan Uydu Fırlatma, Uzay Sistemleri ve İleri Teknolojiler Araştırma Merkezi ile Patlayıcı Hammadde Üretim Tesisi Açılış Töreni'ndeki konuşmasında ''Ortak değerlerimiz arasında bölücülük yapanlar tarihimizin bir bölümünün arkasına saklanarak diğerlerini kötüleyenler Gazi Mustafa Kemal’in hizmetlerini anlatmak için başkalarına kin kusanlar bu ülkeyle bağını koparmış zavallılardır'' dedi. ''Özellikle kendi üretebileceğimiz ürünlerin yurt dışından tedarik edilmesine asla razı değiliz'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Bu konuda sektörümüzden azami hassasiyet bekliyorum'' çağrısını yaptı. Konuşmasında tarihi bir hazırlıktan da söz eden Erdoğan, ''Milli olarak geliştirilen sıvı yakıtlı roket motoru teknolojisin ilk uzay denemelerine başlayacağımızın müjdesini buradan vermek istiyorum'' diye konuştu.

30.08.2020Ekonomi
Milli Savunma Bakanı Akardan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türk milletinin egemenlik ve bağımsızlığı için azim, kararlılık, kahramanlık ve fedakarlıkla verdiği Milli Mücadelenin, tüm mazlum ve mağdur milletler için de bir umut ışığı olduğunu belirtti.

30.08.2020Gündem
İçişleri Bakanı Soyludan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

İçişleri Bakanı Soylu'dan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "26 Ağustos 1071'de Anadolu'ya attığımız ilk imzayı yaklaşık bin yıl boyunca silmek isteyenlere 30 Ağustos 1922'de verdiğimiz kesin ve nihai cevap, sadece aziz milletimiz için değil, dünyanın pek çok mazlum milletine de ilham kaynağı olmuştur. Tarihi bir tevafuk olarak 26 Ağustos'ta başlayan Büyük Taarruz’un 30 Ağustos'ta zaferle neticelenmesiyle dünyada kurulmak istenen sömürge düzeninin önüne de aziz milletimizin eliyle hak ve adaletten bir duvar çekilmiştir." ifadelerini kullandı.

30.08.2020Gündem
MHP Lideri Devlet Bahçeli Yunanistan’ı uyardı, AB’ye tepki gösterdi: ‘Merkel’in daveti Haçlı çağrısı’

MHP Lideri Devlet Bahçeli Yunanistan’ı uyardı, AB’ye tepki gösterdi: ‘Merkel’in daveti Haçlı çağrısı’

MHP Lideri Bahçeli, “Anlaşılan odur ki, Yunanistan’ın denize dökülme istek ve iştahı yeniden kabarmıştır” derken AB ülkelerini Yunanistan’ın yanında yer almaya çağıran Almanya Başbakanı’nın bu davetini ‘Haçlı çağrısı’ olarak niteledi.

30.08.2020Gündem
TBMM Başkanı Mustafa Şentoptan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajı

Meclis Başkanı Mustafa Şentop, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Büyük Taarruz'da, "Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz'dir, ileri!" emriyle zafere erişen strateji ve aklın, bugün Akdeniz'de şekillenen büyük mücadele dikkate alındığında çok daha anlamlı hale geldiğini belirterek, "Cürmüne ve geçmişine bakmadan, hem ucuz kabadayılık peşinde olan, hem de tüm dünyayı imdada çağıranlar ve onlara destek vadedenler; aziz milletimizin tarihine ve en zor zamanlarda bile gösterdiği kahramanlıklara bir kez daha bakmalıdır. Her oyunu, her hamleyi ve tezgahı bozacak gücüyle Türkiye, hukuk sınırları içinde haklarını müdafaa etmekten bir an bile geri durmayacaktır." dedi.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberler... Bahçeliden flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

Son dakika haberler... Bahçeli'den flaş sözler: Yunanistan ateşle oynuyor... Merkel Haçlı çağrısı yaptı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı açıklama ile gündemi değerlendirdi. "Ateşle oynayan Yunanistan, kışkırtan Fransa, kazanana oynamak üzere kurulan kumar masasına oturanlar ise tanıdık ve bildik ülkelerdir." diyen Bahçeli, "Almanya Şansölyesi Merkel’in tüm AB ülkelerini Yunanistan’ın yanında yer almaya daveti esasen bir Haçlı çağrısıdır." ifadelerini kullandı.

29.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktaydan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan çok sert açıklama: Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak?

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Doğu Akdeniz ile ilgili çok kritik açıklamalarda bulundu. Oktay, Yunanistan'ın karasularını 12 mile çıkarmak istemesiyle ilgili "Bunu kabul etmemizi mi bekliyorsunuz? Bu savaş sebebi olmayacak da ne olacak? Milletimiz söz konusu bağımsızlığı, istiklali, özgürlüğü olduğunda hiçbir şey dinlemez." dedi.

29.08.2020Gündem
Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet tarafından yayınlandı - İşte 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu

Cuma hutbesi Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlandı. Müslümanlara önemli bilgiler ve öğütler veren 28 Ağustos cuma hutbesinin konusu bu hafta "Allah'ın Dinini Yüceltme Gayreti" olarak belirlendi. Müslümanların bir araya geldikleri ve cemaatle haftalık ibadetlerini ifa ettikleri cuma namazı öncesi cuma hutbesi camilerde okunacak. İşte, 28 Ağustos cuma hutbesinin tam metni ve bu haftaki cuma hutbesinin konusuyla ilgili ayrıntılar.

27.08.2020Gündem
Eğilmez: Malazgirt Zaferi birçok milletin kaderini değiştirmiştir

Eğilmez: Malazgirt Zaferi birçok milletin kaderini değiştirmiştir

ERZURUM Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Savaş Eğilmez, bugünü dahi etkileyen Malazgirt Zaferi'nin birçok milletin kaderini değiştirdiğini söyledi.

27.08.2020Gündem
Erdoğandan Yunanistana: Karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Erdoğan'dan Yunanistan'a: Karşımıza çıkmak isteyen buyursun gelsin

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Korkunun ecele faydası yoktur, Türkiye, Akdeniz’de de Ege’de de hakkı olanı alacaktır. Bunun için ekonomik ve askeri açıdan ne gerekiyorsa yapmakta kararlıyız. Biz bu toprakların emanetçisi değil, asıl sahibiyiz” dedi.Yunanistan’a da “Muhataplarımızı kendilerine çeki düzen vermeye, mahvedecek yanlışlardan uzak durmaya davet ediyoruz. Yaparız diyorsak yaparız” diye seslenen Erdoğan, Malazgirt Zaferi’nin 949. yıldönümü kutlama programında özetle şunları söyledi:

27.08.2020Gündem
Öztrak: Milletimizin ortak tarihini kimse bölemez

Öztrak: Milletimizin ortak tarihini kimse bölemez

CUMHURİYET Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti çalışmaları için memleketi Tekirdağ'a geldi. CHP Tekirdağ İl binasını ziyaret eden Öztrak, "Milletimizin ortak tarihini kimse bölemez. Bizler, milli bayramlarımızı ‘senin bayramın, benim bayramım’ diye bölenlerden olmayız, olmayacağız. İlk zafer de bizimdir, son zafer de bizimdir" dedi.

26.08.2020Gündem
Sultan Alparslan kimdir İşte Sultan Alparslanın tarihe geçen sözleri...

Sultan Alparslan kimdir? İşte Sultan Alparslan'ın tarihe geçen sözleri...

Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümünde Sultan Alparslan'ın hayatı bir kez daha gündeme geldi. Malazgirt'te 26 Ağustos 1071'de Bizans ordusunu bozguna uğratan Sultan Alparslan, heybetli duruşu, cesareti, inancı, öngörüsü, kararlılığı ve uyguladığı savaş taktiğiyle Türklere Anadolu'nun kapılarını açtı. Peki, Sultan Alparslan kimdir? İşte Sultan Alparslan'ın tarihe geçen sözleri...

26.08.2020Gündem
Muşa 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Muş'a 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Muş'ta Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nın bitişiğindeki 121 dönüm tarla üzerine traktörle sürülerek oluşturulan Sultan Alparslan'ın 442×275 metre boyutundaki siluetinin görüntüsünü paylaştı.

26.08.2020Haber
Bakanlık paylaştı Malazgirtte 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Bakanlık paylaştı! Malazgirt'te 442 metrelik Sultan Alparslan silüeti

Tarım ve Orman Bakanlığı, Muş'ta Malazgirt Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı'nın bitişiğindeki 121 dönüm tarla üzerine traktörle sürülerek oluşturulan Sultan Alparslan'ın 442×275 metre boyutundaki siluetinin görüntüsünü paylaştı.

26.08.2020Gündem
Emine Erdoğandan Muş Laleli Malazgirt Zaferi kutlaması

Emine Erdoğan'dan "Muş Laleli" Malazgirt Zaferi kutlaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Malazgirt Zaferi'nin 949. yıl dönümünü "Muş Lalesi" görselini paylaşarak, kutladı.

26.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

‘Fatih’in Rönesansı’

Bizim çocukluğumuzda 6 Ekim’de (bugün) “İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşu” kutlanırdı... Çokpartili rejimden sonra, kafalarda Osmanlı mantığı ağır basınca, İstanbul’un fethini kutlamaya başladık... Bu konuda Cumhuriyet’in saygın yazarı rahmetli İlhan Selçuk epey yazdı:

6.10.2020

Turizm ve kültür şapkamla bu pandemi yazı nasıl geçti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy’la, yaz başında İstanbul’da buluşup nasıl bir pandemi yazı beklediğini konuşmuştuk.

9.09.2020

Ölen köpek ve kedimizin ardından 3 küçük cümle

Ailemize ilk gelen, göğsünde küçücük beyazı olan siyah bir kediydi...

1.09.2020

İlahi Abdullah Gül

Abdullah Gül, sosyal medyadan şu mesajı atmış:

31.08.2020

30 Ağustos resepsiyonlarını hatırladınız mı?

Koronavirüs nedeniyle 30 Ağustos kutlamalarında bazı önlemler alındı. Tarih tekerrür etti.

31.08.2020

Ağustos zaferleri

Ağustos ayının Türkiye tarihinde önemli meydan muharebelerinin ve zaferlerinin ayı olduğu bilinir.

30.08.2020

En değerli maden: İnsan

Karadeniz’de tespit edilen doğalgaz rezervleri, geçtiğimiz hafta Türkiye’nin en çok konuştuğu konuydu.

28.08.2020

Madem öyle

Aylarca camiler kapalı kaldı da ne oldu? Din elden gitti mi?

28.08.2020

Malazgirt’te büyük buluşma

Anadolu’nun fethinin 949’uncu yıldönümü coşkuyla kutlandı. 25-26 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen “Malazgirt 949. Yıl Kutlamaları”nı yerinde izleme şansını yakalayanlardan biri de bendim...

28.08.2020

Bir yanımız Malazgirt... Bir yanımız 30 Ağustos...

Malazgirt başlangıçtır... 30 Ağustos sonuç...

27.08.2020