EKSTRA
MENÜ

Maaş Zammı

Maaş Zammı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Maaş Zammı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.182 Maaş Zammı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Maaş Zammı Haberleri

Türk Hava Yolları ve Hava-İş Sendikası maaş zammı oranında anlaştı

Türk Hava Yolları ve Hava-İş Sendikası maaş zammı oranında anlaştı

Türk Hava Yolları (THY), yetkili çalışan sendikası Hava-İş ile 2021 yılının ikinci altı aylık dilimi için maaş zam oranında mutabakat sağladı.

9.07.2021Ekonomi
Rüyada Demir Para Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Demir Para Toplamak, Almak Ve Vermek Anlamı

Rüyada Demir Para Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Demir Para Toplamak, Almak Ve Vermek Anlamı

Rüya yorumlamasına yönelik en yaygın yaklaşım, benzer sembolleri incelemeyi içerir. Böylece anlamlar ortaya çıkar. Kaynaklara veya bağlama bağlı olarak bazı rüyalar olumlu, bazıları olumsuz olabilir. Peki, rüyada demir para görmenin yorumlamaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Son dakika... Emeklilere iyi haber Zam, erken ödeme ve ikramiye geliyor

Son dakika... Emeklilere iyi haber! Zam, erken ödeme ve ikramiye geliyor

Emeklilerin beklediği Temmuz ayı yaklaşırken zam oranı da belli olmaya başladı. Açıklanacak enflasyon oranlarına göre emeklilerin alacakları zamlar belirlenecek. Bununla birlikte Kurban Bayramı nedeniyle emeklilerin erken maaş alma ihtimali de artmış oldu.

23.06.2021Ekonomi
Emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak Temmuz ayı 2021 emekli maaş zammında yeni detay

Emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak? Temmuz ayı 2021 emekli maaş zammında yeni detay!

Emekli ve memur zammı için geri sayım devam ediyor. Emeklilerin maaşlarına yasa gereği ocak ve temmuz olmak üzere yılda iki kez maaşlarına zam yapılıyor. Enflasyon farkıyla maaşlarına zam alacak emekli ve memurlar temmuz ayını bekliyor. Peki, emekli ve memur zammı ne zaman belli olacak? İşte, 2021 emekli maaş zammı ile ilgili ayrıntılı bilgiler.

4.06.2021Gündem
Şubat enflasyon oranı belli oldu İşte şubat ayı enflasyon rakamları

Şubat enflasyon oranı belli oldu! İşte şubat ayı enflasyon rakamları

Şubat enflasyon oranı ile ilgili son dakika açıklaması yapıldı. Enflasyon rakamları her ayın başında TÜİK tarafından yayımlanıyor. Bu orana göre kira artışı, maaş zammı gibi birçok oran belli oluyor. Şubat'ta enflasyon yüzde 15.61 oldu. TÜFE'de (2003=100) 2021 yılı Şubat ayında bir önceki aya göre %0,91, bir önceki yılın Aralık ayına göre %2,60, bir önceki yılın aynı ayına göre %15,61 ve on iki aylık ortalamalara göre %12,81 artış gerçekleşti.

3.03.2021Ekonomi
Ocak ayı emekli ve memur maaşı ne zaman yatacak İşte zamlı maaş hesaplaması ve maaşların yatacağı tarih

Ocak ayı emekli ve memur maaşı ne zaman yatacak? İşte zamlı maaş hesaplaması ve maaşların yatacağı tarih

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) aralık ayı enflasyon verilerini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Temmuz-Aralık döneminde enflasyon yüzde 8,36 olarak gerçekleşti. Bu rakama göre memur ve memur emeklilerine yüzde 4.36 enflasyon zammı gelecek. Yapılan açıklamaya göre, memur maaşlarına ve emekli memur aylıklarına yüzde 7.36, SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8.36 oranında zam yapılacak. Devlet memurları, sözleşmeliler, geçici personel ve memur emeklileri zamlı maaşlarını ve enflasyon farkını 15 Ocak'ta alacak.

7.01.2021Ekonomi
Memur maaşı hesaplama tablosu.. 15 Ocakta alınıyor.. İşte 2021 memur maaş zammı hesaplaması

Memur maaşı hesaplama tablosu.. 15 Ocak'ta alınıyor.. İşte 2021 memur maaş zammı hesaplaması

Aralık ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte görevdeki memur maaşlarına ne kadar zam yapılacağı belli oldu. Enflasyona göre memurların maaşına yüzde 7.36 oranında zam yapılacak. Enflasyon oranından kaynaklı ilave artışla birlikte aile yardımı ödeneği dahil en düşük memur maaşı 4 bin 500 liraya, en düşük memur emekli aylığı ise 3 bin 20 liraya yükseldi.

5.01.2021Ekonomi
Son dakika... İşte 2021 zamlı emekli maaşları Kuruşu kuruşuna zamları hesapladık...

Son dakika... İşte 2021 zamlı emekli maaşları! Kuruşu kuruşuna zamları hesapladık...

Açıklanan enflasyonla birlikte SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin alacakları zamlar da netleşti. Emekliler, Ocak-Haziran döneminde maaşlarını yüzde 8.36 zamlı alacak. Zamla birlikte ek ödeme de artacak. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin aylıkları da geçen yılın son 6 aylık enflasyonu oranında artacak. Bu oran yaklaşık yüzde 8,36'ya karşılık geliyor.

4.01.2021Ekonomi
Son dakika... Memurlar dikkat İşte 2021 memur maaş zammı hesaplaması

Son dakika... Memurlar dikkat! İşte 2021 memur maaş zammı hesaplaması

Milyonlarca memur enflasyon farkından gelecek olan zamma odaklanmıştı. Aralık ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte maaşlara yansıyacak zam oranı belli oldu. 2020 yılı ikinci altı aylık döneminde enflasyon yüzde 8,37 gerçekleşti. Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı olarak ilave yüzde 4,33 artış ile birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde ocak ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 7,33 artış yapıldı.

4.01.2021Ekonomi
Memur ve emekli zammı ne kadar olacak Maaş zammı için kritik tarih

Memur ve emekli zammı ne kadar olacak? Maaş zammı için kritik tarih

Memur ve emekli zammı yılda iki defa yapılıyor. Memur ve emekli maaşına yapılacak olan ocak zammı için geri sayım başladı. Ocak ayında SSK ve Bağ-Kur emeklilerine verilecek zam oranı 2020'nin ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşen enflasyon oranında olacak. İşte memur ve emekli maaşı ocak zammı hakkında detaylar

1.01.2021Ekonomi
Aralık enflasyon oranı ne zaman açıklanacak İşte enflasyon beklentisi

Aralık enflasyon oranı ne zaman açıklanacak? İşte enflasyon beklentisi

Aralık ayı enflasyon oranı, ocak ayında Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak. Aralık enflasyon oranın açıklanmasının ardından memur ve emekli maaş zammı, kira zammı gibi birçok oran da belli olacak. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre, kasım ayında 12 aylık ortalamalar dikkate alındığında, tüketici fiyatları yüzde 12,04, yurt içi üretici fiyatları yüzde 10,69 artmıştı. İşte detaylar

29.12.2020Ekonomi
Emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak Gözler memur ve emekli ocak ayı zammında

Emekli ve memur maaş zammı ne kadar olacak? Gözler memur ve emekli ocak ayı zammında

Memur ve emekli maaş zammı için geri sayım başladı. Maaşlara aralık ayı enflasyon rakamlarının da açıklanmasının ardından son 6 aylık enflasyon oranına göre zam yapılacak. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre emeklilere, memurlara ve memur emeklisine yapılacak zam oranı belli oldu. 5 aylık enflasyon yüzde 7.02 olarak açıklandı.

29.12.2020Ekonomi
Sesi zamma bedel

Sesi zamma bedel

Almanya’da 26 bin kişiyle yapılan yeni bir araştırmaya göre insanlar bol miktarda kuş türünün bulunduğu bir bölgede yaşadıklarında, maaş zammı almış kadar mutlu oluyor. Kuş sesleri, 1 yılda yaklaşık 14 bin TL kazanmış etkisi yaratıyor.

6.12.2020Dünya
Son Dakika Haber: Memur maaş zammı kasım ayı enflasyon oranı ile nasıl değişecek 5 aylık enflasyon zammı nasıl etkiledi İşte merak edilenler

Son Dakika Haber: Memur maaş zammı kasım ayı enflasyon oranı ile nasıl değişecek? 5 aylık enflasyon zammı nasıl etkiledi? İşte merak edilenler

Son dakika haberi.. Kasım ayı enflasyonunun açıklanmasıyla beraber memur zammı gündeme geldi. Memur ve memur emeklilerine toplu sözleşme dolayısıyla 2020’nin ikinci altı ayı için yüzde 4 zam yapılmıştı. Bu döneme ilişkin enflasyon farkı ocak ayında maaşa yansıtılacak. Zam oranında kesin rakam aralık ayı enflasyonunun açıklanmasıyla birlikte 4 Ocak'ta belli olacak. Peki, Memur maaş zammı kasım ayı enflasyon oranı ile nasıl değişecek? 5 aylık enflasyon zammı nasıl etkiledi? İşte, 5 aylık enflasyon zammı ve konuyla ilgili ayrıntılar...

3.12.2020Ekonomi
Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak Gözler memur ve emekli ocak ayı zammına çevrildi

Memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak? Gözler memur ve emekli ocak ayı zammına çevrildi

Memur ve emekli maaş zammı için heyecan giderek artıyor. Memur ve emekli maaşlarına ocak ve temmuz aylarında yılda iki kere zam yapılıyor. Enflasyon verilerinin belirlenen rakamları aşması halinde fark yansıtılıyor. SSK ve Bağkur emeklisi ise 6’şar aylık enflasyon ne çıktıysa o oranda zam alıyor. Peki memur ve emekli maaş zammı ne kadar olacak?

2.12.2020Ekonomi
Londrada hemşireler ve sağlık çalışanlarından protesto eylemi

Londra'da hemşireler ve sağlık çalışanlarından protesto eylemi

İngiltere'nin başkenti Londra'da hemşireler ve Ulusal Sağlık Sistemi (NHS) çalışanı sağlık görevlileri koronavirüs salgını döneminde verdikleri yoğun emeğe karşın maaşlarına zam yapılmamasını protesto etmek için eylem düzenledi.

8.08.2020Dünya
İngilterede memurlara zam

İngiltere'de memurlara zam

İngiltere Maliye Bakanı Sunak, hükümetin, kamu çalışanlarının Kovid-19 salgını döneminde ortaya koyduğu katkının farkında olduğunu belirterek söz konusu çalışanların maaşlarının yüzde 3,1’e varan oranlarda artırılacağını duyurdu.

21.07.2020Ekonomi
Emekli maaş farkı ne zaman yatacak 2020 Zamlı emekli ve memur maşları belli oldu

Emekli maaş farkı ne zaman yatacak 2020? Zamlı emekli ve memur maşları belli oldu

Emekli maaş farklı ne zaman yatacak 2020? TÜİK haziran ayı enflasyon verilerinin açıklanmasıyla, temmuz ayında emekli ve memurlara yapılacak zam oranı netlik kazandı. Memur emeklilerin ve memurlar ile işçi, esnaf ve çiftçi emeklilerinin altı aylık maaş zammı yüzde 5.75 olarak belirlendi. Emekli ve memur maaşlarında zam oranının belli olmasıyla, gözler maaş farkının yatacağı tarihe çevrildi. İşte, emekli maaş farkının yatacağı tarihle ilgili ayırıntılar.

12.07.2020Ekonomi
Temmuz emekli ve memur maaş zammı ne kadar oldu

Temmuz emekli ve memur maaş zammı ne kadar oldu?

Her yıl ocak ve temmuz aylarında maaşlarına zam yapılan emekli ve memurlar için sevindiren haber geldi. Bu yıl temmuz ayında ne kadar zam alacağını sabırsızlıkla bekleyen emekli ve memurlar için zam oranları belli oldu. Peki, Temmuz emekli ve memur maaş zammı ne kadar oldu?

8.07.2020Gündem
Kargo geldiğinde kapıyı maske ile açın

Kargo geldiğinde kapıyı maske ile açın

Aralık ayında Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak pandemi haline gelen koronavirüs salgını birçok yaşamsal alışkanlığı değiştirdi. Bunların başında ise insanların alışveriş alışkanlığı geldi. Eve kapanmak zorunda kalan insanlar e-ticarete yönelirken bu durum kargoculuk sektörünü de ön plana çıkardı. Yurtiçi Kargo Genel Müdürü Fatih Önyol bu dönemde kargo çalışanlarının birer “Süper kahraman” haline geldiğini belirtirken, halkın ve kargo çalışanlarının da sağlığı için vatandaşlara “Kapıyı maskeyle açın” çağrısı yaptı.

28.04.2020Ekonomi
Ne kadar emekli maaşı alırım 2020 emekli maaşı hesaplama ekranı

Ne kadar emekli maaşı alırım? 2020 emekli maaşı hesaplama ekranı

Emeklilik için gün sayan ya da aktif çalışma hayatı devam eden 4A (SSK), 4B (BAĞ-KUR) çalışanları emekli maaşı hesaplama işlemlerini merak ediyor. Özellikle 2020 yılı emekli zam oranlarının netleşmesiyle beraber ne kadar emekli maaşı alırım sorusuna yönelik araştırmalar hız kazandı. 2020 emekli maaşı hesaplama ekranı aracılığı ile SSK ve BAĞ-KUR emekli maaşlarına yönelik bilgiler öğrenilebiliyor. İşte, 2020 emekli maaşı hesaplama motoru ve konuyla ilgili detaylı bilgiler.

4.02.2020Ekonomi
İspanyada memur maaşlarına yüzde 2 zam

İspanya'da memur maaşlarına yüzde 2 zam

Başbakan Pedro Sanchez liderliğindeki sol koalisyon hükümeti, Bakanlar Kurulu'nun ilk toplantısında emekli maaşlarına yüzde 0,9 zam kararı almıştı.

21.01.2020Ekonomi
2020 Memur emeklisi zam farkı ne zaman ödenecek Zamlı emekli maaşlarında tarih belli mi

2020 Memur emeklisi zam farkı ne zaman ödenecek? Zamlı emekli maaşlarında tarih belli mi?

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren memur emeklisi zam farklı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla netlik kazandı. Buna göre, memur emeklileri yüzde 4’ü toplu sözleşmeden, yüzde 1.5’i de enflasyon farkı olmak üzere 2020’nin maaşlarını yüzde 5.5 zamlı alacak. Ocak ayı devam ederken, zam farklarının ödeneceği tarih sorgulanmaya başlandı. Peki, memur emeklilerinin zam farkı ne zaman ödenecek? 2020 zamlı emekli memur maaşlarında tarih belli mi? İşte, o konuyla ilgili detaylar.

17.01.2020Ekonomi
Memur emeklisi zam farkları ne zaman hesaplara yatacak

Memur emeklisi zam farkları ne zaman hesaplara yatacak?

Memur emeklileri, yüzde 4’ü toplusözleşmeden, yüzde 1.5’i de enflasyon farkı olmak üzere 2020’nin ocak ayında maaşlarını yüzde 5.5 zamlı alacak. Yeni yılda en düşük memur emekli aylığı 2.600 lira olacak. Gözler şimdi zam farklarının hesaplara yatacağı tarihte. Peki, Memur emeklisi zam farkları ne zaman yatacak?

16.01.2020Gündem
Memur emeklisi zam farkı ne zaman yatacak Emekli maaş farkı ne zaman ödenecek

Memur emeklisi zam farkı ne zaman yatacak? Emekli maaş farkı ne zaman ödenecek?

Enflasyon rakamı ile birlikte memur emeklilerinin de yeni yılda alacakları zam miktarı netleşti. Buna göre binlerce memur emeklisi maaşlarını yüzde 5.5 zamlı alacak. Toplu sözleşmeye göre önceden belirlenen zam oranları netleşirken, memur emeklilerin gözü zam farkının hesaplara yatacağı tarihe çevrildi. Peki, memur emeklisi zam farkı ne zaman yatacak? Emekli maaş farkı ne zaman ödenecek? İşte, o konu hakkında ayrıntılar.

14.01.2020Ekonomi
Patrondan özel asgari ücret talebi

Patrondan özel asgari ücret talebi

Türkiye’de 2 bin 324 TL olarak belirlenen asgari ücrete özel güvenlik şirketi Securitas Türkiye’nin başkanı Murat Kösereisoğlu’ndan itiraz geldi. Kösereisoğlu “Asgari ücret, özel güvenliklerin yaptığı işle kıyaslanınca yetersiz kalıyor. Sadece kendi şirketimiz maaş zammı yaparsa rekabet konusunda sorun olabilir. Bu yüzden ücretin ve diğer çalışan haklarının iyileşmesi için çalışma yaparak bakanlığa başvuracağız” dedi.

9.01.2020Ekonomi
Maaş zammıyla o ödemeler de arttı Çoğu kişi yanlış hesaplıyor İşte doğru liste...

Maaş zammıyla o ödemeler de arttı! Çoğu kişi yanlış hesaplıyor! İşte doğru liste...

Emekli maaşı konusunda en çok kafa karışıklığına neden olan konu, emeklilerin maaşla birlikte aldıkları ek ödeme tutarı. Çoğu emekli ek nedeniyle maaşını yanlış hesapladığından, ‘eksik ödüyorlar’ diye şikayet ediyor. Peki, her ay maaşla birlikte bankaya yatan ek ödeme nasıl hesaplanıyor?

8.01.2020Ekonomi
Emekli zammı ne zaman belli olacak Emekliler yüzde kaç zam alacak

Emekli zammı ne zaman belli olacak? Emekliler yüzde kaç zam alacak?

2020 yılının başlamasıyla birlikte maaşlara yapılacak zam oranlarına yönelik beklentiler tavan yaptı. SGK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaş, son altı aylık enflasyon oranının belli olmasıyla kesinlik kazanacak 2020 Ocak zamları hakkında araştırmalarına hız verdi. Peki, emekli zammı ne zaman belli olacak? Emekliler yüzde kaç zam alacak?

7.01.2020Gündem
Memur ve Emekli maaş zammı ne kadar oldu SSK emekli zammı ne kadar oldu 2020.. İşte Emekli maaş tablosu

Memur ve Emekli maaş zammı ne kadar oldu? SSK emekli zammı ne kadar oldu 2020.. İşte Emekli maaş tablosu

Emekli ve Memur maaş zammı ne kadar oldu sorusu vatandaşlar tarafından merakla bekleniyordu. Memur ve emeklilerin zam oranı belli oldu. Memurun gözü enflasyon rakamlarında. Devlet memurları, sözleşmeliler ve memur emeklilerinin gözü yarın açıklanacak aralık ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Toplu sözleşmeden kaynaklı olarak geçen yılın ikinci yarısında yüzde 5 zam alan devlet memurları, aralık ayında TÜFE'nin sabit kalması veya aylık enflasyonun yüzde 0,71'den fazla düşmemesi halinde enflasyon farkı alacakMemur ve emekli maaşları 2020 yılının ilk günlerinde enflasyon farkları ile hesaplarda olacak. 15 Ocak tarihinde geçtiğimiz 6 ayın enflasyon farkları ile maaş hesaplarına yatırılacak olan yeni emekli ve memur maaşları, meslek dallarına göre değişiklik gösterecek. 3 Ocak Cuma günü saat 10.00 itibariyle Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yüzde 11,84 olarak açıklanan enflasyon oranları, emekli maaşlarına yüzde 6,49, memur maaşlarına ise yüzde 5,49 olarak yansıyacak. Bu oranla birlikte emekliler ve çalışan memurlar, geçtiğimiz 6 ayın enflasyon farkını ayın 15'inde hesaplarında görecek. İşte, yeni memur ve emekli maaş zam oranları ve yansıyacak olan enflasyon farkları hakkında detaylı bilgilerTÜİK'in kasım ayı enflasyon verilerine göre, memur maaşlarına baz teşkil eden Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) kasımda bir önceki aya göre yüzde 0,38 artarken, temmuz-kasım döneminde de tüketici fiyatlarında yüzde 5,71 artış meydana geldi. Böylece 5 aylık dönemde, maaşlara yapılan yüzde 5'lik zam oranı aşılırken enflasyon farkı verilmesi durumu ortaya çıktı. Peki Memur ve Emekli maaş zammı ne kadar oldu? SSK emekli zammı ne kadar oldu 2020.. İşte Emekli maaş tablosu

4.01.2020Ekonomi
2020 emekli maaş hesaplama robotu Ne kadar emekli maaşı alırım sorularına yanıt veriyor

2020 emekli maaş hesaplama robotu 'Ne kadar emekli maaşı alırım?' sorularına yanıt veriyor

2020 emekli maaşı zam oranının belli olması ardından gözler bir kez daha SGK ve Bağkur emekli maaşı hesaplama konusuna çevrildi. SGK'nın (Sosyal Güvenlik Kurumu) resmi sayfasında yer alan 2020 emekli maaş hesaplama robotu binlerce SGK ve Bağkur emeklisinin 'Ne kadar emekli maaşı alırım?' sorularına yanıt veriyor. İşte 2020 emekli maaş zammı ve maaş hesaplama konusuyla ilgili detaylar...

3.01.2020Ekonomi
Enflasyon farkı emekli ve memur maaş zammı için yansıtıldı Emekli ve memur zam oranları ne kadar oldu

Enflasyon farkı emekli ve memur maaş zammı için yansıtıldı! Emekli ve memur zam oranları ne kadar oldu?

Enflasyon farkı ile emekli ve memur zam oranları da netlik kazanmış oldu. Emeklilerin enflasyon oranları neticesinde ne kadar fark alacağı, açıklanan verilere göre belirlenmiş oldu. Peki, emekli ve memur enflasyon farkı 15 Ocak tarihinde hesaplara ne kadar olarak yatırılacak? İşte, son 6 aylık enflasyon oranları üzerinden hesaplanan emekli ve memur maaş zammı hakkında merak edilen zam oranları

3.01.2020Ekonomi
Tüm çalışanları ilgilendiriyor Kıdem tazminatı hesaplaması değişiyor... Tavanı ne kadar olacak

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! Kıdem tazminatı hesaplaması değişiyor... Tavanı ne kadar olacak?

İşveren tarafından iş akdi feshedilen kişilere ödenen kıdem tazminatında artış yaşanacak. 2020 yılının gelmesiyle birlikte herkes kıdem tazminatı tavanının ne olacağını merak etmeye başladı.

2.01.2020Ekonomi
Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu Emekliler 2020de ne kadar zam alacak

Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu? Emekliler 2020'de ne kadar zam alacak?

Milyonlarca emeklinin gözü 220 yılında alacakları zamlı maaşların belli olacağı tarihte. Yakın zaman önce 2020'de uygulanacak asgari ücretin belli olmasıyla beklentileri artan emekli vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette yaptıkları araştırmalara hız verdi. Peki, emekliler 2020'de ne kadar zam alacak? Yeni yıl emekli maaş zammı belli oldu mu?

1.01.2020Gündem
Asgari ücret miktarı ne kadar olacak Gözler dördüncü asgari ücret toplantında

Asgari ücret miktarı ne kadar olacak? Gözler dördüncü asgari ücret toplantında!

2020 Asgari ücret ne kadar olacak sorusuna yönelik araştırmalar, 17 Aralık'ta yapılan asgari ücret 3. toplantısı sonrası hız kazandı. Yapılan son görüşme sonrası TİSK ilk rakamı kamuoyu ile paylaştı. Şimdi gözler bir sonraki asgari ücret toplantısına çevrildi. Peki, asgari ücret ne zaman belli olacak? İşte, 2020 asgari ücret toplantısı hakkında ayrıntılar.

18.12.2019Ekonomi
Emekli zammı ne kadar olacak 2020 emekli zammı

Emekli zammı ne kadar olacak? 2020 emekli zammı

SGK, Bağ-Kur ve memur emeklisi milyonlarca vatandaş, alacakları 2020 zammına yönelik beklenti içinde. Yeni yılda ne kadar zam alacaklarını merak eden emekli vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına araştırmalarına hız verdi. Peki, emeklililer 2020 ne kadar zam alacak? Emeklilere yılbaşı zammı ne kadar olacak?

10.12.2019Gündem
Memur ek süre verdi

Memur ek süre verdi

Memurlar ile kamu arasındaki toplu görüşmelerde süre bugün bitiyor. Pazar gecesi ise hükümetten sürpriz bir teklif geldi. 2020 için yüzde 4+4 zam teklif eden kamunun önerisini kabul etmeyen Memur-Sen, bugün sona erecek görüşme süresini uzatmak için adım attı. Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, iki günü daha müzakere sürecine kattıklarını ve hükümetten yeni bir teklif beklediklerini söyledi.

20.08.2019Ekonomi
Memur-Senden hükümetin yeni zam teklifiyle ilgili açıklama

Memur-Sen'den hükümetin yeni zam teklifiyle ilgili açıklama

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, hükümetin yeni zam teklifine ilişkin açıklamada bulundu. Yalçın, hükümeti müzakereler için tekrardan masaya davet etti.

19.08.2019Ekonomi
El Prat Havalimanı’nda süresiz grev var

El Prat Havalimanı’nda süresiz grev var!

İspanya’nın Barselona kentindeki El Prat Havalimanı’ndaki yaklaşık 500 özel güvenlikçi, çalışma şartlarında iyileştirme ve maaş zammı taleplerinin, bağlı oldukları Trablisa firması tarafından kabul edilmemesi üzerine süresiz greve gitti.

9.08.2019Avrupa
Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak

Ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak?

Ağustos ayında memur maaşları ne zaman yatacak sorusu, son günlerin araştırılan konuları arasında yer almaya devam ediyor. Milyonlarca kişinin bayram öncesinde planlarını yapmak için merakla sorguladığı ağustos ayı memur maaşları için resmi açıklama bekleniyor. Peki, ağustos ayı memur maaşları ne zaman yatacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

4.08.2019Ekonomi
Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih belli oldu

Emekli maaş farklarının ödeneceği tarih netlik kazandı. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin maaş farkları için tarih verdi. Öte yandan 2.3 milyon emekliye 500 milyona yakın maaş farkı ödeneceği bildirildi. Peki, emekli maaş farkları ne zaman ödenecek?

23.07.2019Ekonomi
Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu

Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu?

Enflasyon oranları ile belli olan Temmuz ayı memur ve emekli maaş zam oranı, son günlerin araştırılan konuları arasında yer alıyor. SSK, Bağ-Kur ve tarım emeklilerinin aylıklarına Temmuz ayında yüzde 5 oranında zam yapılacak. Peki, Emekli maaş farkları ne zaman ödenecek? Temmuz emekli maaş zammı ne kadar oldu? İşte,o konuya dair bilgiler.

15.07.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Dürüstlük para etmez, cesaret duruma göre değişir

Yanımdan geçenlere kulak misafiri oldum. O misafirlik beni aldı ‘Cesaret mi geçer akçe, dürüstlük mü’ ve ‘Bir akçe kaç kripto coin eder’ gibi yerlere götürdü.

25.04.2021

Maaşınızın içinde ek ödeme de var

Soru: Temmuz maaşımın üzerine zam oranı kadar emekli maaşı aldım. Sizin emekli maaşları yazı dizisinde ek ödemeden söz ediyorsunuz, o ödeme bana yansımadı. Bu ek tutar nedir, kimlere verilir? Güneş Ş.

20.01.2021

Ne zaman emekli olalım?

Okurlar, ‘Emeklilik dilekçemi yıl sonuna kadar mı versem, gelecek yılın ocak ayına mı bıraksam?’ diye soruyor. Soru haklı, çünkü sene sonu emekli olunması ile gelecek seneye bırakılması emekli maaşı açısından farklılık yaratıyor.

17.12.2020

En düşük emekli memur maaşı 2.773 TL

Memur emeklileri toplu sözleşmeden kaynaklanan temmuz ayı maaşlarını yüzde 4 zamlı alacak. Açıklanan enflasyon rakamına göre de yüzde 1.75’lik enflasyon farkı oluştuğundan emeklilerin maaş zammı yüzde 5.75 olacak.

5.07.2020

Maaş zammınız yüzde 5.49

Soru: Devlet memuruyum. Maaşlarda enflasyon farkı tüfe artışına göre mi hesaplanıyor? 2020’de yüzde 4 zam yapılacağı belli olmuştu, yüzde 2 de enflasyon farkı hesaplanırsa yüzde 6 zam almış gibi mi oluyoruz? Maaş zammı ikinci altı ayda yeniden mi hesaplanıyor? -Bülent Gürsoy

29.01.2020

Maaş zammıyla ek ödeme de arttı (3)

Emekli maaşı konusunda en çok kafa karışıklığına neden olan konu, emeklilerin maaşla birlikte aldıkları ek ödeme tutarı. Çoğu emekli ek nedeniyle maaşını yanlış hesapladığından, ‘Eksik ödüyorlar’ diye şikâyet ediyor. Peki, her ay maaşla birlikte bankaya yatan ek ödeme nasıl hesaplanıyor?

8.01.2020

Zam yüzde 4 fark da olabilir

Memur emeklileri ve görevdeki memurların gözü kulağı 2020 maaş zammında.

5.12.2019

Kamu işçisine % 18.7 zam

200 bin kamu işçisinin 2019-2020 maaş zamları Toplu Sözleşme ile netleşti. Buna göre maaşı düşük olanlara 150 lira seyyanen zam yapılacak. İşçiler, 2019 yılında yüzde 12, 2020’de ise yüzde 6 zam alacak. Sene başındaki yüzde 6.69 enflasyon farkı ile birlikte bu yıl işçiler maaşlarını toplamda yüzde 18.7 zamlı alacak.

21.08.2019