EKSTRA
MENÜ

Kontenjan

Kontenjan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kontenjan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.188 Kontenjan haberi bulunmuştur.

Kontenjan Haberleri

Bayrama özel  vizesiz Maldivler

Bayrama özel vizesiz Maldivler

Tatilsepeti, Ramazan Bayramı’na özel Maldivler turu hazırladı.

9.05.2021Seyahat
Şampiyonlar Ligi finali biletleri nerede satılır Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak

Şampiyonlar Ligi finali biletleri nerede satılır? Şampiyonlar Ligi finali ne zaman oynanacak?

Şampiyonlar Ligi finali için heyecanlı bekleyiş başladı. İlk finalist Manchester City ile Real Madrid-Chelsea maçından galip ayrılan takımın karşılaşacağı Şampiyonlar Ligi finali, bu yıl İstanbul'da oynanacak. Şampiyonlar Ligi finaili için seyircili müsabaka olabileceği müjdesini veren UEFA, Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda 25 bin kişinin alınabileceğini duyurdu. Peki, Şampiyonlar Ligi finali biletleri nerede satılır? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

5.05.2021Spor Arena
Rekabet Kurulu TÜRSABa 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu TÜRSAB'a 112 bin 484 lira idari para cezası verdi

Rekabet Kurulu, hac kayıtlarında kontenjan paylaşımı yaparak rekabeti ihlal ettiği gerekçesiyle Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine (TÜRSAB) 112 bin 484 lira idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

30.04.2021Ekonomi
e-YDS 2021/7 başvuruları başladı

e-YDS 2021/7 başvuruları başladı

Ölçme Yerleştirme ve Seçme Merkezi (ÖSYM) tarafından 30 Mayıs’ta Almanca ve Fransızca alanında yapılacak olan e-YDS 2021/7 (Yabancı Dil Seviye Belirme Sınavı) başvuruları başladı.

29.04.2021Eğitim
e-YDS 2021/6 İngilizce başvuruları başladı

e-YDS 2021/6 İngilizce başvuruları başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından, 29 Mayıs tarihinde Ankara, İstanbul ve İzmir’deki yapılacak olan e-YDS 2021/6 İngilizce (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) başvuruları başladı.

28.04.2021Eğitim
Garanti BBVA Kadın Girişimci Yönetici Okulunun 2021 programı Ankarada başlıyor

Garanti BBVA Kadın Girişimci Yönetici Okulu'nun 2021 programı Ankara'da başlıyor

Garanti BBVA, Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi (BÜYEM) iş birliğiyle, 2012 yılında başlayan “Kadın Girişimci Yönetici Okulu” programının 2021 yılı eğitimlerinin ilkini Ankara’da gerçekleştirecek.

22.04.2021Mahmure
Avrupa Süper Ligine Galatasaray da mı katılacak Ünal Aysalın 9 yıllık hayali Ali Koç bugünü işaret etmişti...

Avrupa Süper Ligi'ne Galatasaray da mı katılacak? Ünal Aysal'ın 9 yıllık hayali! Ali Koç bugünü işaret etmişti...

Avrupa futbolu, 18 Nisan'ı 19 Nisan'a bağlayan gece tarihinin en olağanüstü anlarını yaşadı. İngiltere'den 6, İtalya ve İspanya'dan ise 3'er dev kulübün katılımıyla 'The Super League' yani Avrupa Süper Ligi resmen kuruldu. Bundan 9 yıl önce dönemin Galatasaray Başkanı Ünal Aysal, yapısı bugün kurulana çok benzeyen bir 'Süper Lig'den bahsetmişti. Öte yandan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç da Şubat ayında kurulacak yeni bir ligin sinyalini vermişti. İşte dün gece yaşananlar, Ünal Aysal'ın 9 yıl önce duyurduğu projesi ve Ali Koç'un açıklamaları...

19.04.2021Futbol
Eğitimde fırsat eşitliği nasıl çözülür

Eğitimde fırsat eşitliği nasıl çözülür?

Yıllardır haberlerini okuduğumuz, bilgilendiğimiz, bazen kendisi aracılığıyla bilgilendirdiğimiz sevgili Nuran Çakmakçı, Hürriyet Gazetesi’nde konuk yazar olarak bir yazı kaleme almamı istedi. Memnuniyetle kabul ettim. Ama itiraf etmeliyim ki, gündemin çok yoğun olduğu eğitim dünyasıyla ilgili hangi konuyu ele alıp yazıya döksem diye biraz düşündüm.

12.04.2021Eğitim
TEDMEM: Eğitim kurumlarının ayakta kalması geleceğimizi kurtaracak

TEDMEM: Eğitim kurumlarının ayakta kalması geleceğimizi kurtaracak

Türk Eğitim Derneği (TED) salgının gölgesinde geçen 2020 yılının değerlendirildiği TEDMEM raporunda, “Sağlık kurumlarının ayakta kalması hayatımızı, eğitim kurumlarının ayakta kalması ise geleceğimizi koruyacaktır” uyarısı yapıldı.

9.04.2021Eğitim
Kriz döneminde ekonomide mucize nasıl sağlanır

Kriz döneminde ekonomide mucize nasıl sağlanır?

Türkiye’de bilişim hizmetleri pazarının öncüsü konumundaki Clonera ve Hewlett Packard Enterprise (HPE) işbirliği ile 3. kez gerçekleştirilecek olan “Clonera Executive Talks” etkinliği bu ay Mahfi Eğilmez’in de katılımıyla 13 Nisan Salı günü saat 21:00’de gerçekleşecek. Mahfi Eğilmez’in ‘’Kriz Döneminde Ekonomide Mucize Nasıl Sağlanır?’’ konusunu işleyeceği etkinlikte, Clonera Genel Müdürü Evren Ballı ve HPE Pointnext Ülke Direktörü Murat Baysal, Sparta&Co yönetim kurulu başkanı Taner Özarslan moderatörlüğünde panelist olarak bir araya gelecekler.

9.04.2021Teknoloji
LGS puan hesaplama nasıl yapılır İşte 2021 LGS taban puanları ve kontenjanları...

LGS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte 2021 LGS taban puanları ve kontenjanları...

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran 2021'de uygulanacak merkezi sınavın başvuruları için verilen süre nisan ayında dolacak. LGS kapsamında 6 Haziran 2021'de uygulanacak merkezi sınavın başvuruları, 5-14 Nisan 2021 tarihleri arasında Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. LGS hazırlıklarını sürdüren öğrenciler, bir yandan da puan hesaplama yöntemini ve taban puan- kontenjan bilgisini araştırıyor. Peki, LGS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte 2021 LGS taban puanları ve kontenjanları...

7.04.2021Gündem
LGS kılavuzu yayınlandı

LGS kılavuzu yayınlandı

Bu yıl Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında  6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilecek merkezî sınavın başvuru ve uygulama kılavuzu yayımlandı.

5.04.2021Eğitim
Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kılavuzunu yayımladı Başvurular başladı

Son dakika... Milli Eğitim Bakanlığı, LGS kılavuzunu yayımladı! Başvurular başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kılavuzunu yayımladı. LGS kapsamında 6 Haziran 2021’de uygulanacak merkezi sınavın başvuruları, 5-14 Nisan 2021 arasında Bakanlık tarafından merkezi olarak gerçekleştirilecek. Sınavda oturumlar, sınav süreleri, soru sayıları ve ders dağılımlarında ise herhangi bir değişiklik yapılmadı.

5.04.2021Gündem
İstanbulda rüya yarış

İstanbul'da rüya yarış!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından düzenlenen N Kolay 16. İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan Pazar günü koşulacak.

2.04.2021Diğer
Eğitimde iş birliği

Eğitimde iş birliği

Gazi Üniversitesi ile Ankara Ticaret Odası (ATO) arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü" imzalandı. Ankara Ticaret Odası’nın Duatepe Hizmet Binası'nda gerçekleştirilen törende iş birliği protokolünü ATO Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Musa Yıldız imzaladı.

31.03.2021Eğitim
YDS başvuruları başladı

YDS başvuruları başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 8 Mayıs’ta Ankara, İstanbul ve İzmir’deki e-sınav uygulama binalarında e-YDS 2021-4 sınavını gerçekleştirecek. 180 dakika sürecek olan sınava saat 13.30’dan sonra adaylar alınmayacak.

31.03.2021Eğitim
Bahar aylarında dünyada tek

Bahar aylarında dünyada tek!

NKolay İstanbul Yarı Maratonu 4 Nisan’da koşulacak.

25.03.2021Diğer
Türk Telekom’dan çocuklara sanat eğitimi

Türk Telekom’dan çocuklara sanat eğitimi

Türk Telekom’un az gören çocuklar için hayata geçirdiği ’Günışığı’ projesi kapsamında geçtiğimiz yıl ‘Sanatın Günışığı Atölyeleri” ile başlayan program, bu yıl “Sanatın Günışığı Eğitim Programı’ adı altında devam edecek. Günışığı çocuklarına yönelik düzenlenen atölyelere ek olarak ‘Çevrimiçi Müze Turları’ ile zenginleşen program, İstanbul Modern Sanat Müzesi iş birliğiyle yıl boyunca 10 atölye çalışması ve 4 çevrimiçi müze turu olarak gerçekleşecek.

22.03.2021Teknoloji
YÖK, TUS ve EUS için kontenjan talepleri alacak

YÖK, TUS ve EUS için kontenjan talepleri alacak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2021 yılı İkinci Dönemi Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) ve Eczacılık Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (EUS) kontenjanları için talep alacak.

17.03.2021Eğitim
Jandarma astsubay alımı başvuru şartları nedir İşte 2021 jandarma astsubay alımı başvuru tarihleri

Jandarma astsubay alımı başvuru şartları nedir? İşte 2021 jandarma astsubay alımı başvuru tarihleri

Jandarma astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Jandarma 1640 muvazzaf/sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Adaylar KPSS notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının on katına kadar aday sınavlara çağrılacak.

16.03.2021Gündem
Jandarma astsubay alımı başvuru şartları nedir İşte 2021 jandarma astsubay alımı başvuru tarihleri

Jandarma astsubay alımı başvuru şartları nedir? İşte 2021 jandarma astsubay alımı başvuru tarihleri

Jandarma astsubay alımı başvuru kılavuzu yayımlandı. Jandarma 1640 muvazzaf/sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvurular sadece https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris internet adresi Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı vasıtasıyla yapılacak. Adaylar KPSS notuna göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralanacak ve kontenjan miktarının on katına kadar aday sınavlara çağrılacak.

12.03.2021Gündem
UEFA Şampiyonlar Liginde köklü değişiklikler olacak 2024-25 sezonundan sonra...

UEFA Şampiyonlar Ligi'nde köklü değişiklikler olacak! 2024-25 sezonundan sonra...

Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki en önemli organizasyonu UEFA Şampiyonlar Ligi'nin formatının, 2024-25 sezonundan itibaren değiştirilmesi planlanıyor.

8.03.2021Futbol
Bakan Karaismailoğlundan denizcilikte kadın istihdamının artırılması hedefi

Bakan Karaismailoğlu'ndan 'denizcilikte kadın istihdamının artırılması' hedefi

Bakan Karaismailoğlu, "Bugün imzaladığımız protokolümüzle kadınların konumunun iş ve toplum yaşamında güçlendirilmesine katkı verirken, denizcilik sektöründe kadınlarımızın daha fazla yer almasına imkan sağlamış olacağız." dedi.

8.03.2021Ekonomi
Hukuk fakülteleri 5 yıla çıkıyor

Hukuk fakülteleri 5 yıla çıkıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hukuk fakültelerinde öğrenim süresini beş yıla çıkarıyoruz. Kontenjanlarını da daha nitelikli eğitim verilecek şekilde gözden geçiriyoruz" dedi.

2.03.2021Eğitim
Taraftarsız oynamak Bursasporu iç sahada etkiledi 10 maçta...

Taraftarsız oynamak Bursaspor'u iç sahada etkiledi! 10 maçta...

Pandemi nedeniyle kulüplere belli bir kontenjan dışında seyirci girişlerine izin verilmezken, bu durumdan Bursaspor’un iç saha maçlarında etkilendiği gözlemlendi.

18.02.2021Futbol
Hukuk Fakültelerinde baraj kaç oldu YÖK yeni barajı açıkladı

Hukuk Fakültelerinde baraj kaç oldu? YÖK yeni barajı açıkladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2022-YKS yerleştirmelerinde geçerli olmak üzere hukuk fakültelerine girişte aranan başarı sıralaması şartının değiştiğini açıkladı. Geçmişte 125 bin olan barajın, artık ne kadar olacağı merak konusu oldu. Peki, Hukuk Fakültelerinde baraj kaç oldu?

18.02.2021Gündem
Son dakika... YÖKten flaş hukuk fakültesi kararı 2022-YKS yerleştirmelerinde geçerli olacak

Son dakika... YÖK'ten flaş hukuk fakültesi kararı! 2022-YKS yerleştirmelerinde geçerli olacak

Son dakika haberine göre YÖK, 2022-YKS yerleştirmelerinde geçerli olmak üzere hukuk fakültelerine girişte aranan başarı sıralaması şartını 125 binden 100 bine yükseltti.

16.02.2021Gündem
Abiden izinli dansla başladı

Abiden izinli dansla başladı

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları CHP İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan ile eski Zeytinburnu Belediye Başkanı eşi Adil Emecan. Çift, 89 yılında Giresunlular Derneği’nin yemeğinde tanışmış. Adil Emecan dans iznini, arkadaşı olan ‘abi’den alınca ‘Hayır’ diyemeyen Gülizar Hanım’ın ilk düşündüğü, ‘Tüh nereden çıktı bu dans işi’ olmuş. Sonrasında ise romantik hamlelerle kalbi fethedilmiş.

8.02.2021Gündem
Ev ve mutfak eşyaları sektörü, Latin Amerikayı yeni nesil ticarette üs belirledi

Ev ve mutfak eşyaları sektörü, Latin Amerika'yı "yeni nesil ticarette" üs belirledi

Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği Başkanı Burak Önder "Türkiye, ev ve mutfak eşyaları sektörü özelinde dünyanın en büyük 7’nci ihracatçısı konumunda. Hedefimiz sürdürülebilir ihracatı artırmak. Bu kapsamda Latin Amerika pazarı 2021 ve sonrası için kritik önem arz ediyor" dedi.

6.02.2021Ekonomi
YÖK Anadolu Projesi tanıtıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum

YÖK Anadolu Projesi tanıtıldı... Cumhurbaşkanı Erdoğan: Önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum

YÖK Anadolu Projesi Tanıtım Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, YÖK Anadolu Projesi ile 15 genç üniversitenin öğrencilerinin bazı derslerini, 12 üniversitenin kıdemli hocalarından alacağını açıkladı. ''YÖK'ün uygulamaya koyacağı önemli bir projenin müjdesini vermek istiyorum'' da diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''YÖK Akademik Kariyer Liyakat projesidir. Doktoralı insan kaynağının daha şeffaf bir şekilde istihdamına imkan sağlamaktır. Türk veya yabancı uyruklu doktorasını tamamlamış tüm akademisyen adaylarımız ile, öğretim üyesi arayan üniversitelerimiz bu platformda bir araya geleceğiz'' diye konuştu.

4.02.2021Gündem
e-YDS 2021/1 başvuruları başladı- İşte e YDS İngilizce başvuru ekranı ve Deneme e-Sınav uygulaması

e-YDS 2021/1 başvuruları başladı- İşte e YDS İngilizce başvuru ekranı ve Deneme e-Sınav uygulaması

ÖSYM e- YDS başvurularının başladığını duyurdu. e YDS için yapılan yazılı duyuruda adaylar için deneme e sınav da yayınlandı. Yayınlanan yazılı açıklamada e-YDS’ye başvuru yapacak adayların ödeme işleminden önce HES kodunu edinmiş olmaları gerektiği hatırlatıldı. İşte e YDS İngilizce başvuru ekranı ve Deneme e-Sınav uygulaması

2.02.2021Gündem
Kadınların itfaiye sınavı

Kadınların itfaiye sınavı

İSTANBUL Büyükşehir İtfaiyesi’ne alınacak 250 itfaiyeci için yaklaşık 30 bin kişi başvurdu. Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’ndeki çadırda yapılan sınav öncesi adaylara moral veren İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul İtfaiyesi’ne ilk defa kadın çalışan alacaklarını söyledi.

2.02.2021Gündem
Beşiktaşta Tyler Boyd, Sivasspora transfer oluyor

Beşiktaş'ta Tyler Boyd, Sivasspor'a transfer oluyor!

Beşiktaş'ta sezonun ilk yarısında lisansı çıkarılmayan Tyler Boyd, Sivas yolcusu. ABD'li oyuncu, anlaşma tamamlanırsa bugün Sivasspor'a imza atacak.

31.01.2021Futbol
Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor Başvurularda son gün ne zaman İşte detaylar

Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor? Başvurularda son gün ne zaman? İşte detaylar

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları, İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlandı. 21 Ocak ila 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu, şartları sağlayan kişiler tarafından yapılabilecek. Toplam 5 bin kişinin istihdam edileceği Jandarma uzman çavuş alımı başvuru sürecinde müracaatlar internet üzerinden gerçekleşecek. İşte, Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru detayları

28.01.2021Gündem
EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları erişime açıldı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları erişime açıldı.. İşte sonuç sorgulama ekranı

EKPSS sorgulama ekranı sonuçlarla beraber erişime açıldı. EKPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından 26 Ocak Salı günü öğle saatlerinde açıklandı. Memur olabilmek için EKPSS tercih sonuçları açıklamasını bekleyen pek çok aday, ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile yerleştirme durumunu öğrenebilecek. KPSS tercih sonuçları sonrası yerleştirme işlemleri yapılan adaylardan atama süreci için belgeler talep edilecek. İşte, EKPSS yerleştirme sonuçları ve sonuç öğrenme ekranı.

28.01.2021Gündem
MEB engelli öğretmen ataması yapacak İşte başvuru tarihleri

MEB engelli öğretmen ataması yapacak! İşte başvuru tarihleri

2018-2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından yapılacak 500 engelli öğretmen ataması için ön başvurular 1-5 Şubat'ta alınacak. İşte, MEB engelli öğretmen atamasına dair son bilgiler...

28.01.2021Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı başvurularında son günler... 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvuru şartları neler

Jandarma uzman erbaş alımı başvurularında son günler... 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvuru şartları neler?

Uzman erbaş alımı başvuru tarihleri yayımlanan ilanla belli oldu. Jandarma Genel Komutanlığına 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı başvurusunda, müracaatlar internet üzerinden gerçekleşecek. Başvuru şartları arasında en az 164 boya sahip olmanın gerektiği 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alımı başvuru işlemi e-Devlet sistemi üzerinden e-devlet şifresi ile tamamlanacak. 21 Ocak'ta başlayan başvurular ay sonunda kadar yapılacak. Peki, 5 bin sözleşmeli uzman çavuş alımı başvurusu ne zaman bitecek? İşte, ayrıntılı bilgiler.

27.01.2021Gündem
MEB 500 engelli öğretmen atayacak.. İşte ön başvuru tarihi ve detaylar

MEB 500 engelli öğretmen atayacak.. İşte ön başvuru tarihi ve detaylar

2018-2020 yıllarındaki Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'na katılanlar arasından yapılacak 500 engelli öğretmen ataması için ön başvurular 1-5 Şubat'ta alınacak.

27.01.2021Gündem
MEB, 500 engelli öğretmen atayacak

MEB, 500 engelli öğretmen atayacak

2018-2020 yıllarındaki EKPSS’ye katılanlar arasından yapılacak 500 engelli öğretmen ataması için ön başvurular 1-5 Şubat'ta alınacak. Atamalar ise, 16 Şubat'ta yapılacak.

27.01.2021Eğitim
TUS’ta en çok tercih edilen ‘İç Hastalıkları’

TUS’ta en çok tercih edilen ‘İç Hastalıkları’

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2020-TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı) birinci ve ikinci dönem değerlendirme raporunu yayımladı. ÖSYM’nin 2018 her iki dönemde de adayların en çok tercih ettiği ve yerleştiği bölüm iç hastalıkları olurken, aile hekimliği en fazla rağbet gören ikinci bölüm oldu. En yüksek puan ortalamasıyla girilen bölümlerde ilk sırayı diğer yıllarda olduğu gibi yine ‘Deri ve Zührevi Hastalıklar’ aldı.

27.01.2021Eğitim
EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları açıklandı Bin 961 kişi yerleştirildi İşte 2021 EKPSS sorgulama ekranı

EKPSS yerleştirme(tercih) sonuçları açıklandı! Bin 961 kişi yerleştirildi! İşte 2021 EKPSS sorgulama ekranı

EKPSS sorgulama ekranı sonuçlarla beraber erişime açıldı. EKPSS tercih sonuçları ÖSYM tarafından 26 Ocak Salı günü öğle saatlerinde açıklandı. Memur olabilmek için EKPSS tercih sonuçları açıklamasını bekleyen pek çok aday, ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile yerleştirme durumunu öğrenebilecek. KPSS tercih sonuçları sonrası yerleştirme işlemleri yapılan adaylardan atama süreci için belgeler talep edilecek. İşte, EKPSS yerleştirme sonuçları ve sonuç öğrenme ekranı.

27.01.2021Gündem
Jandarma uzman çavuş alımı başvuruları hangi tarihler arasında.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Jandarma uzman çavuş alımı başvuruları hangi tarihler arasında.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı, Jandarma Genel Komutanlığına 5 bin sözleşmeli uzman erbaş alınacağını açıklamıştı. Söz konusu alımlar için başvuru takvimi işlemeye devam ediyor. Henüz başvuru yapmayan uzman erbaş adayları da son başvuru tarihini sorguluyor. Peki, jandarma uzman çavuş alımı başvuruları ne zaman bitecek?

25.01.2021Gündem
Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor İşte, uzman çavuş başvuru şartları

Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru süreci devam ediyor! İşte, uzman çavuş başvuru şartları

Jandarma uzman erbaş alımı başvuru şartları, İçişleri Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlandı. 21 Ocak ila 31 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek olan Jandarma uzman erbaş alımı başvurusu, şartları sağlayan kişiler tarafından yapılabilecek. Toplam 5 bin kişinin istihdam edileceği Jandarma uzman çavuş alımı başvuru sürecinde müracaatlar internet üzerinden gerçekleşecek. İşte, Jandarma uzman erbaş alımı 2021 başvuru detayları

25.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

10 maddede LGS 2021

2021 yılında sınavla öğrenci alınacak Liselere Geçiş Sınavı’nın (LGS) takvimi ve tercih edilecek okullarla ilgili bilgileri Milli Eğitim Bakanlığı açıkladı. Eğitim uzmanı Salim Ünsal, 6 Haziran Pazar günü iki ayrı oturumda yapılacak LGS ile ilgili yenilikleri ve önemli maddeleri sıraladı:

10.04.2021

Toros sediri umut oldu

Küresel ısınma ve iklim değişikliği, dünyanın karşı karşıya olduğu ciddi bir sorun. Isınmayı yavaşlatacak çözümler aranıyor. Ama devam eden ısınmanın uzun vadede yıkıcı etkisine karşı çareler de düşünülüyor. Bunlardan biri de orman ekosistemi.

17.03.2021

Omurilik soğanını bilmeyen hekim olur mu

‘Kim Milyoner Olmak İster’ yarışmasında Dr. Ali Çiçek’in sorulan soruya ‘omurilik soğanı’ yerine omurilik sarımsağı cevabı vermesi, “Böyle basit bir soruya nasıl yanıt veremez?” sorusunu gündeme taşırken, “Türkiye’de yeterli tıp eğitimi verilmiyor” tartışmasını da beraberinde getirdi. Dr. Ali Çiçek, şıkları duymadığı için yanlış cevap verdiğini savunuyor. Peki, bir doktor bir soruya yanlış cevap verdi diye “Türkiye’de tıp eğitimi bitti” denilebilir mi?

9.02.2021