EKSTRA
MENÜ

Ekpss Tercihleri

Ekpss Tercihleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekpss Tercihleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 50 Ekpss Tercihleri haberi bulunmuştur.

Ekpss Tercihleri Haberleri

EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı EKPSS tercihleri nasıl yapılır

EKPSS tercih kılavuzu yayımlandı! EKPSS tercihleri nasıl yapılır?

EKPSS tercih kılavuzu ile ilgili ÖSYM tarafından açıklama yapıldı ve tercihler başladı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına giren adaylar tercihlerini 13 Ocak tarihinden itibaren yapabiliyorlar. İşlemler 19 Ocak’ta sona erecek. Tercih işlemleri, 2021-EKPSS/Kura İle Engelli Kamu Personeli Yerleştirme Tercih Kılavuzu kurallarına göre yapılacak. İşte EKPSS tercih kılavuzu

14.01.2021Gündem
2021-EKPSS tercihleri başladı

2021-EKPSS tercihleri başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/Kura) ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerinin başladığını duyurdu.

13.01.2021Eğitim
EKPSS tercihleri başladı EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuktan flaş açıklama

EKPSS tercihleri başladı! EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuk'tan flaş açıklama

EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Engelli vatandaşların kamu personeli olabilmek için gerçekleştireceği EKPSS tercihleri, internet üzerinden tamamlanacak. Toplam 2140 kişilik kadroya yapılacak olan atamalarda EKPSS tercih kılavuz bilgileri dikkate alınacak. İşte, EKPSS tercih kılavuzu ve detayları hakkında bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
2020 EKPSS tercihleri ne zaman İşte en son gelişmeler

2020 EKPSS tercihleri ne zaman? İşte en son gelişmeler

2020 EKPSS kurasına ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar başvurularını tamamladı. Peki, 2020 EKPSS tercihleri ne zaman?

22.12.2020 Gündem
EKPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak EKPSS tercihleri ne zaman başlıyor

EKPSS tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? EKPSS tercihleri ne zaman başlıyor?

EKPSS tercih kılavuzu, sınavdan belirli bir puan elde eden pek çok kişi tarafından araştırılmaya başlandı. Kamu kurumlarına yapılacak olan Engelli Kamu Personeli atamasında kullanılacak olan EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlanacak. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak ve tercih kılavuzu ne zaman yayımlanacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

17.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları için artık geri sayım başladı. Kamuda memur olmak isteyen engelli vatandaşlar için gerçekleştirilen EKPSS sınavının tamamlanmasının ardından gözler EKPSS sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, ÖSYM tarafından EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında detaylı bilgiler

14.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları için artık geri sayım başladı. Kamuda memur olmak isteyen engelli vatandaşlar için gerçekleştirilen EKPSS sınavının tamamlanmasının ardından gözler EKPSS sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, ÖSYM tarafından EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında detaylı bilgiler

9.12.2020Gündem
Gözler ÖSYMde EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır

Gözler ÖSYM'de! EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. 23 Aralık'ta ÖSYM tarafından alınan tercihlerin ardından, kamu kurumlarına yerleşmeyi bekleyen adayların gözü yapılacak açıklamaya çevrildi. EKPSS tercih sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde duyurular sayfası bölümünden yapılan açıklama sonrası ilan edilecek. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

8.01.2020Gündem
EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

EKPSS tercihleri için sonuç açıklaması bekleniyor. Süreç tamamlandığında, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için engelli memur alımı yapılacak. Başvurularını tamamlayarak beklemeye geçen binlerce engelli memur adayının gözü ÖSYM'den gelecek haberlerde. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.01.2020Gündem
EKPSS tercihleri başladı - 2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

EKPSS tercihleri başladı - 2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı

2019 EKPSS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Tercih kılavuzunda tercih sürecine ilişkin bilgiler yer alıyor. Adaylar, EKPSS tercihlerini 19-23 Aralık 2019 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden 23 Aralık 2019 günü, saat 23.59'a kadar yapabileceklerdir. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan 2019 EKPSS tercih kılavuzu...

19.12.2019Gündem
Engelli memur alımı başvuruları ne zaman 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak

Engelli memur alımı başvuruları ne zaman? 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

2019 yılında gerçekleştirilecek engelli memur alımları ile yapılacak EKPSS ve kura başvurularına ilişkin beklentiler, yeni yıla kısa bir süre kala arttı. Bu yıl gerçekleştirilecek engelli memur alımları ile detayları merak eden vatandaşlar, konuya dair tatmin edici bilgi almak istiyor. Peki, 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman? Engelli memur alımı başvuruları ne zaman başlayacak?

12.12.2019Gündem

Engelli memur alımı ne zaman? 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman?

Kamuda memur olarak istihdam edilmek isteyen engelli vatandaşlar EKPSS tercihlerine odaklandı. ÖSYM'nin ne zaman tercihleri almaya başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair ayrıntıları internette araştırıyor. Peki, 2019/1 EKPSS tercihleri ne zaman?

11.12.2019Gündem
2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak Engelli atamaları o tarihte mi başlayacak

2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Engelli atamaları o tarihte mi başlayacak?

Engelli memur adaylarının sabırsızlıkla beklediği 2019 EKPSS ataması için başvuru tarihinin belli olduğu iddia edildi. Sosyal medyadan yayınlan iddialara göre, 2019 EKPSS tercihleri bu hafta içerisinde başlayacak. Peki, 2019 EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

9.12.2019Gündem
2018/2 EKPSS tercih sonuçları | Engelli memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak

2018/2 EKPSS tercih sonuçları | Engelli memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren kişilerin kamuya memur olarak atanması için yapılan 2018/2 EKPSS tercihleri için sonuç açıklaması bekleniyor. Süreç tamamlandığında, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için 2 bin 504 engelli memur alımı yapılacak. Peki, 2018/2 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Engelli memur alımı sonuçları ne zaman belli olacak?

18.12.2018Gündem
EKPSS tercihleri için son gün ne zaman Sonuçlar ne zaman açıklanacak

EKPSS tercihleri için son gün ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercihleri sürmeye devam ediyor. Kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleşmek için tercihlerini yapmaya devam eden vatandaşlar, EKPSS tercihleri için son günü merak ediyor. Öte yandan tercihlerin bitmesinin ardından sonuçların açıklanacağı zaman da internet üzerinden araştırılıyor. Peki, EKPSS tercihleri için son gün ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

4.12.2018Gündem
EKPSS tercihi nasıl yapılır 2018/2 engelli memur alımı

EKPSS tercihi nasıl yapılır? 2018/2 engelli memur alımı

EKPSS sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için başvurular yakın zaman önce başladı ve 7 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Söz konusu engelli memur alımı kapsamında tercih yapmak isteyen vatandaşlar, 2018/2 EKPSS tercihleri hakkında bilgi almak istiyor. Peki, EKPSS tercihi nasıl yapılır?

1.12.2018Gündem
2018/2 EKPSS tercihleri başladı... EKPSS tercihleri için son gün ne zaman

2018/2 EKPSS tercihleri başladı... EKPSS tercihleri için son gün ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için adaylardan 7 Aralık'a kadar tercihleri alınacak. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak. İşte, 2018/2 EKPSS tercihleri hakkında tüm detaylar...

29.11.2018Gündem
Engelli memur alımı tercihleri ne zaman yapılacak 2019 ÖSYM EKPSS tercihleri için belirlenen tarih

Engelli memur alımı tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM EKPSS tercihleri için belirlenen tarih!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 bin 504 engelli memur alımı için tercihlerin başlayacağı tarih hakkında bilgi verdi. Bu gelişmenin ardından aylardır beklenti içinde olan engelli vatandaşlar, tarih araştırmasına hız verdi. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman?

26.11.2018Gündem
EKPSS tercihleri 29 Kasımda başlıyor

EKPSS tercihleri 29 Kasım'da başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 504 engelli memur alımı için tercihler 29 Kasım'da başlıyor. Engelli kardeşlerimizi kamuda istihdam ederek, hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz" dedi.

23.11.2018Eğitim
EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak Engelli memur ataması ne zaman yapılacak

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

Kamuda memur olarak çalışmak için EKPSS tercihlerinin başlayacağı tarihe odaklanan engelli vatandaşlar, geçtiğimiz günlerde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk'un açıklamalarıyla birlikte, araştırmalarına hız verdi. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? Engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

19.11.2018Gündem
EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak ÖSYM tarih verecek mi

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak? ÖSYM tarih verecek mi?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS) kapsamında tercih işlemlerini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, konuyla ilgili sorgulamalarını sürdürüyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kabul edilecek olan EKPSS tercihleri, kamu dairelerine yapılacak olan atamalar için önem arz edecek. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman gerçekleştirilecek? İşte, o konu hakkında adayların merak ettiği bazı detaylar

5.11.2018Eğitim
EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak 2018/2 engelli memur ataması ne zaman

EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?

2018 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavına (2018-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları, ÖSYM tarafından açıklandı. Bu gelişmenin ardından gözler, EKPSS tercihlerinin yapılacağı tarihe çevrildi. EKPSS tercihlerine yönelik beklenti içinde olan vatandaşlar, tarih araştırması yapıyor. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman yapılacak?

1.11.2018Gündem
EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş

2018/2 EKPSS tercihleri için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. 22 Nisan'da yapılan ve sonuçları 17 Mayıs'ta açıklanan 2018 EKPSS sınavının ardından beklemede olan engelli vatandaşların güzü, ÖSYM'den gelecek haberlerde. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

12.10.2018Gündem
EKPSS tercihleri | Engelli memur ataması ne zaman yapılacak

EKPSS tercihleri | Engelli memur ataması ne zaman yapılacak?

2018'in 1. dönemi için 8-16 Mart tarihleri arasında engelli memur alımı tercihleri alınmış ancak 2018'in 2. dönemi için ise tercih tarihi açıklanmamıştı. Bu kapsamda beklenti içinde olan vatandaşlar, ekim ayının gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, Engelli memur ataması ne zaman yapılacak? EKPSS tercihleri ne zaman?

2.10.2018Gündem
2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu

2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman? EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu?

On binlerce kişinin heyecanla beklediği 2018/2 EKPSS tercihlerinin ne yapılacağı merak konusu oldu. Söz konusu tercihler için beklenti içinde olan engelli vatandaşlar, 2018/2 EKPSS tercih sürecinin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, 2018/2 EKPSS tercihleri ne zaman? EKPSS tercih tarihleri belli oldu mu?

21.09.2018Gündem
EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak 2018/2 engelli memur ataması ne zaman

EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? 2018/2 engelli memur ataması ne zaman?

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (EKPSS)  tercih işlemlerinin ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. ÖSYM tarafından 22 Nisan'da yapılan ve sonuçları 17 Mayıs'ta açıklanan 2018 EKPSS sınavının ardından aylar geçmesine rağmen tarihlerin belli olmaması bu kapsamda beklenti içinde olan kişileri meraklandırdı. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

12.09.2018Gündem
EKPSS’de tercihler başladı

EKPSS’de tercihler başladı

EKPSS tercihleri başladı. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresinden 16 Mart saat 23.59’a kadar yapabilir.

8.03.2018Eğitim
EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, 2018'in ilk çeyreğinde gerçekleştirileceği duyurulan 2 bin 500 engelli memur alımı için tercih başvuruları, 8 Mart Perşembe günü itibarıyla alınmaya başlandı. Tercihler 16 Mart’ta sona erecek.

6.03.2018Eğitim
EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı Kura çekilişi nasıl yapılacak

EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı! Kura çekilişi nasıl yapılacak?

EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı. EKPSS personel alımı tercihlerinin nasıl yapılacağını merak eden engelli vatandaşlar ise konuyla ilgili aramalarına oldukça yoğunluk vermeye başladılar. Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecek. Peki, EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri nasıl yapılacak? Kura çekilişi nasıl yapılacak? İşte detaylar.

12.07.2017Eğitim
2016 E-KPSS başvuru tarihleri açıklandı

2016 E-KPSS başvuru tarihleri açıklandı

2016 Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı (E-KPSS) başvuru tarihleri açıklandı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sınav detayları ve başvuru bilgilerine dair açıklama geldi. E-KPSS nasıl yapılacak? Başvuru şartları nelerdir? Ekpss sonuçları, ekpss tercihleri ve ekpss tercih kılavuzu nasıl yayınlanacak? Sınav ile ilgili merak edilen herşey yazımızın detaylarında.

30.12.2015Eğitim
EKPSS tercihleri 16 Nisanda başlıyor

EKPSS tercihleri 16 Nisan'da başlıyor

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılacak yerleştirmeler için tercihler 16-24 Nisan'da alınacak.

14.04.2015Gündem
EKPSS tercihleri için son gün

EKPSS tercihleri için son gün

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılacak tercihler için bugün son gün.

8.09.2014Eğitim
EKPSS tercihleri yarın alınmaya başlanacak

EKPSS tercihleri yarın alınmaya başlanacak

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yapılacak yerleştirmeler için tercihler 28 Ağustos-8 Eylül'de alınacak.

27.08.2014Eğitim
EKPSS kura tercihleri ne zaman İşte son gelişmeler

EKPSS kura tercihleri ne zaman? İşte son gelişmeler

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları açıklandı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kuraya katılım başvuruları, 18-30 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmıştı. Gözler şimdi kurasında. Peki, EKPSS kura tercihleri ne zaman?

20.12.2020Gündem
EKPSS ne zaman yapılacak 2020 EKPSS başvuru tarihleri

EKPSS ne zaman yapılacak? 2020 EKPSS başvuru tarihleri

EKPSS 2020 yılında da heyecanla bekleniliyor. EKPSS, 15 Kasım 2020 tarihinde 81 il merkezinde saat 10.15'te başlayacak ve tek oturumda yapılacak. Sınavda adaylara engel gruplarına ve öğrenim düzeylerine uygun Genel Yetenek ve Genel Kültür Testleri uygulanacaktır. Sınav için ek başvurular 6-7 Ekim’de alınacak. Ücret ödeme için ise son gün 8 Ekim 2020 olarak açıklandı.

7.10.2020Gündem
2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS sıkça sorulan sorular yayımladı

2020-YKS başvuruları başladı. ÖSYM, YKS başvurularıyla ilgili merak edilen soruları yayınladı.

6.02.2020Eğitim
EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek Kura çekimi ne zaman

EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? Kura çekimi ne zaman?

EKPSS sonuçları ve kura ile memur alımı için tercihler başladı. Tercihler devam ederken, adaylar bu kez de kura tarihine odaklandı. Peki, EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? EKPSS kura çekimi ne zaman?

21.12.2019Gündem
Engelli memur alımı ne zaman EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman

Engelli memur alımı ne zaman? EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman?

Kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına atanma hayali kuran engelli vatandaşlar, gözlerini bu kez yıl içinde yapılacak olan ilk atama işlemlerine çevirdi. Peki, EKPSS 2019/1 tercihleri ne zaman? Engelli memur alımı ne zaman? İşte, 2019 engelli memur ataması tercihleri hakkında merak edilenler...

17.12.2019Gündem
EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren adayların kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler, sonuçların ÖSYM tarafından açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
KPSS 2018/2 tercihleri ne zaman KPSS tercihleri ne zaman başlayacak

KPSS 2018/2 tercihleri ne zaman? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

Aldıkları puanları değerlendirerek memur olma hayali kuran on binlerce vatandaş, KPSS tercih işlemlerinin başlayacağı tarih konusunda araştırmalarına hız verdi. Son olarak EKPSS tercihlerinin başlamasıyla beklentileri artan vatandaşlar, KPSS 2018/2 tercihleri hakkında bilgi almak istiyor. Peki, KPSS 2018/2 tercihleri ne zaman? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

30.11.2018Gündem
EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Net tarih detayı

EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Net tarih detayı

EKPSS sonuçları, kura ile engelli memur alımı yapacak olan kamu kurumlarına kılavuz olacak. Devlet kadrolarına yerleşecek isimlerin öncelikle sınav aracılığıyla belirleneceği EKPSS'de, sonraki yerleştirme süreci kura çekilişiyle devam edecek. Peki, EKPSS sınav sonuçları nasıl açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.05.2018Eğitim
EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS sınav sonuçları, 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilen sınavın vatandaşların merakla araştırmaya başladığı konu olmaya başladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir sonraki etap olan kura aşamasına geçecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin yapacağı EKPSS sınav sonuçları araştırmasına başladı. Peki, EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

28.04.2018Eğitim
E-KPSS tercih başvurusu ÖSYM AİS  üzerinden alınacak

E-KPSS tercih başvurusu ÖSYM AİS üzerinden alınacak

E-KPSS tercih başvurusu ile toplam iki bin 500 kişi, kamu kurumlarına dahil edilecek. ÖSYM üzerinden yapılacak olan E-KPSS tercih başvurusu, lisans, ön lisans, lise ve ortaokul düzeyinde alınacak. Peki, E-KPSS tercih başvurusu AİS üzerinden nasıl yapılır? İşte, ÖSYM E-KPSS tercihleri hakkında detaylı bilgiler

8.03.2018Eğitim
E-KPSS tercihleri başladı

E-KPSS tercihleri başladı

2016 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (E-KPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacak. Adaylar tercihlerini 22 Temmuz’a kadar internet yoluyla ÖSYM’ye gönderebilir. Tercih işlemleri 22 Temmuz saat 23.59’da sona erecek.

13.07.2016Eğitim
500 engelli öğretmen atanacak

500 engelli öğretmen atanacak

2016 yılında yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (EKPSS) katılan adaylar arasından engelli öğretmen ataması 1 Temmuz’da adayların EKPSS puanı üstünlüğüne göre tercihleri doğrultusunda il emrine yapılacak. Daha önce 250 olarak açıklanan kontenjan 500 olarak yeniden belirlendi.

27.06.2016Eğitim
Engelli öğretmenler il tercihi yapacak

Engelli öğretmenler il tercihi yapacak

Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2015 yılı aralık ayı engelli öğretmen alımı ikinci aşama başvuruları başladı. EKPSS kapsamında atama için başvuru yapmış engelli öğretmenler, 21 Aralık’a kadar üç il tercihinde bulunacak.

17.12.2015Eğitim
2015 EKPSS tercihi için son gün

2015 EKPSS tercihi için son gün

16 Nisan’da başlayan 2015 EKPSS/KURA İle Engelli Memur Yerleştirme tercih işlemleri, 24 Nisan Cuma günü saat 23.59’da son buluyor. ÖSYM’den yapılan açıklamada, tercih süresinin uzatılmayacağı bildirildi.

24.04.2015Eğitim
EKPSS kura ile engelli memur alımı için kılavuz internette

EKPSS kura ile engelli memur alımı için kılavuz internette

ÖSYM, 2015 EKPSS/KURA ile engelli memur yerleştirmesinin yapılması için adaylardan tercih alınacağını duyurdu.

13.04.2015Eğitim