EKSTRA
MENÜ

Ekpss Sonuçları

Ekpss Sonuçları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekpss Sonuçları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 112 Ekpss Sonuçları haberi bulunmuştur.

Ekpss Sonuçları Haberleri

2021-EKPSS tercihleri başladı

2021-EKPSS tercihleri başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/Kura) ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerinin başladığını duyurdu.

13.01.2021Eğitim
EKPSS tercihleri başladı EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuktan flaş açıklama

EKPSS tercihleri başladı! EKPSS tercih kılavuzu için Bakan Selçuk'tan flaş açıklama

EKPSS tercih kılavuzu, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden yayımlandı. Engelli vatandaşların kamu personeli olabilmek için gerçekleştireceği EKPSS tercihleri, internet üzerinden tamamlanacak. Toplam 2140 kişilik kadroya yapılacak olan atamalarda EKPSS tercih kılavuz bilgileri dikkate alınacak. İşte, EKPSS tercih kılavuzu ve detayları hakkında bazı bilgiler

13.01.2021Gündem
Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Bakan Selçuk: 3000 sosyal atama yapacağız

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Ocak ayında hem engellilerin hem devlet korumasından yararlanmış gençlerin hem de şehit yakını ve gazilerin atamasının yapılacağını açıkladı.

13.01.2021Ekonomi
2020 EKPSS tercihleri ne zaman İşte en son gelişmeler

2020 EKPSS tercihleri ne zaman? İşte en son gelişmeler

2020 EKPSS kurasına ilkokul, ortaokul, ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS'nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumdaki engelli adaylar başvurularını tamamladı. Peki, 2020 EKPSS tercihleri ne zaman?

22.12.2020Gündem
EKPSS kura tercihleri ne zaman İşte son gelişmeler

EKPSS kura tercihleri ne zaman? İşte son gelişmeler

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları açıklandı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kuraya katılım başvuruları, 18-30 Kasım 2020 tarihlerinde yapılmıştı. Gözler şimdi kurasında. Peki, EKPSS kura tercihleri ne zaman?

20.12.2020Gündem
EKPSS branş bazında sıralamaları yayınlandı mı Gözler ÖSYM duyurular sayfasında

EKPSS branş bazında sıralamaları yayınlandı mı? Gözler ÖSYM duyurular sayfasında

EKPSS sonuçları ardından gözler branş bazında sıralamalarına çevrildi. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2020-EKPSS) katılan adayların sınav sonuçlarına göre branş bazında sıralamaları ÖSYM Aday İşlemleri Sistemine yansıtılacak. Adaylar, ÖSYM tarafından yayınlanacak branş bazında sıralamalara göre tercihte bulunabilecek. Peki, EKPSS branş bazında sıralamaları yayınlandı mı?

17.12.2020Gündem
Son dakika haberi: EKPSS sonuçları açıklandı ÖSYM EKPSS sonuçları sorgulama

Son dakika haberi: EKPSS sonuçları açıklandı! ÖSYM EKPSS sonuçları sorgulama

EKPSS sonuçları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. 15 Kasım’da merkezi olarak düzenlenen EKPSS’ye giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başlamışlardı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkan Aygün açıklamasında, '97.646 adayın başvurduğu ve 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2020-EKPSS sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlar http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenilebilmektedir.' dedi.

17.12.2020Gündem
2020-EKPSS sonuçları açıklandı

2020-EKPSS sonuçları açıklandı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) sonuçları açıklandı.

17.12.2020Eğitim
EKPSS sonuçları açıklandı

EKPSS sonuçları açıklandı

EKPSS sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlara "sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişebilecek. 15 Kasım'da gerçekleştirilen 2020-EKPSS sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden ve mobil uygulamadan erişime açıldı.

17.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır Gözler EKPSS 2020 sonuçlarına çevrildi

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır? Gözler EKPSS 2020 sonuçlarına çevrildi

EKPSS sonuçları ile ilgili araştırmalar hızlandı. EKPSS 2020 yılında 15 Kasım’da yapıldı. Sınava giren adaylar kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. EKPSS’de uygulanan testlere verilen cevaplar her test için ayrı ayrı değerlendirmeye alınacak. Peki, EKPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından açıklanan tarih

15.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları için artık geri sayım başladı. Kamuda memur olmak isteyen engelli vatandaşlar için gerçekleştirilen EKPSS sınavının tamamlanmasının ardından gözler EKPSS sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, ÖSYM tarafından EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında detaylı bilgiler

14.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den net tarih açıklaması

EKPSS sonuçları için artık geri sayım başladı. Kamuda memur olmak isteyen engelli vatandaşlar için gerçekleştirilen EKPSS sınavının tamamlanmasının ardından gözler EKPSS sonuçları açıklamasına çevrildi. Peki, ÖSYM tarafından EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı o konu hakkında detaylı bilgiler

9.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak İşte ÖSYMnin verdiği tarih

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM'nin verdiği tarih

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca 15 Kasım'da yapılan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (EKPSS) ardından şimdi de sonuçlar merak konusu oldu. Aldıkları puanlar bazında tercih yapmak isteyen adaylar, ÖSYM'nin sonuçları ne zaman açıklayacağını merak ediyor. Peki, EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

3.12.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak 2020 EKPSS sonuç açıklanma tarihi

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2020 EKPSS sonuç açıklanma tarihi

EKPSS sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. EKPSS 2020 yılında 15 Kasım’da yapıldı. Sınavda adayların öğrenim düzeyine ve engel grubuna uygun 60 sorudan oluşan, Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri yer aldı. Peki EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM sınav takvimine göre sonuç tarihi

27.11.2020Eğitim
EKPSS kura tarihi ne zaman EKPSS 2020 sonuçları için geri sayım

EKPSS kura tarihi ne zaman? EKPSS 2020 sonuçları için geri sayım

EKPSS kura tarihi ile ilgili gözler ÖSYM’ye çevrildi. EKPSS kura başvuruları 18-30 Kasım 2020 tarihleri arasında alınacak. Geç başvurular ise 9-10 Aralık 2020 tarihleri arasında alınacak. Sınava giren adaylar heyecanla sonuçları ve kura tarihlerini beklemeye başladılar. ÖSYM tarafından yayımlanan takvim içerisinde EKPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı duyuruldu. İşte detaylar

24.11.2020Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır EKPSS puan hesaplama hakkında bilgiler

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır? EKPSS puan hesaplama hakkında bilgiler

EKPSS sonuçları ile ilgili heyecan giderek artıyor. Merkezi olarak düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı 2020 yılında 15 Kasım’da yapıldı. Sınava katılan adaylar sorular ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesapladılar. Peki EKPSS sonuçları ne zaman açıklanır? İşte ÖSYM takvimine göre açıklanan sonuç tarihi

17.11.2020Gündem
Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM EKPSS 2020 sonuçları için tarih verdi

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM EKPSS 2020 sonuçları için tarih verdi!

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçları, bugün sınavın ardından gündeme geldi. ÖSYM tarafından organize edilen 2020 EKPSS sınavı soru ve cevap anahtarının yayımlanmasının ardından ÖSYM'nin internet sitesinden ilan edilecek. Sınav sonuçları aday T.C kimlik numarası ve şifresi ile sorgulanacak. 2020 EKPSS kura başvuruları ise 18 Kasım ve 30 Kasım tarihleri aralığında yapılacak. Peki, EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, EKPSS 2020 sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

16.11.2020Gündem
Gözler ÖSYMde EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır

Gözler ÖSYM'de! EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları için geri sayım devam ediyor. 23 Aralık'ta ÖSYM tarafından alınan tercihlerin ardından, kamu kurumlarına yerleşmeyi bekleyen adayların gözü yapılacak açıklamaya çevrildi. EKPSS tercih sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinde duyurular sayfası bölümünden yapılan açıklama sonrası ilan edilecek. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılar.

8.01.2020Gündem
EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

EKPSS tercihleri için sonuç açıklaması bekleniyor. Süreç tamamlandığında, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için engelli memur alımı yapılacak. Başvurularını tamamlayarak beklemeye geçen binlerce engelli memur adayının gözü ÖSYM'den gelecek haberlerde. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.01.2020Gündem
2019 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

2019 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için adaylardan alınan tercihler 23 Aralık'ta bitti. Başvuru sürecinin tamamlanmasının ardından bu kez de sonuçlar merak konusu oldu. Peki, 2019 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.12.2019Gündem
EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek Kura çekimi ne zaman

EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? Kura çekimi ne zaman?

EKPSS sonuçları ve kura ile memur alımı için tercihler başladı. Tercihler devam ederken, adaylar bu kez de kura tarihine odaklandı. Peki, EKPSS engelli memur alımı tercihleri ne zaman bitecek? EKPSS kura çekimi ne zaman?

21.12.2019Gündem
EKPSS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı EKPSS 2018/2 kura usulü tercih sonucu sorgulama

EKPSS yerleştirme sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı! EKPSS 2018/2 kura usulü tercih sonucu sorgulama

EKPSS tercih sonuçları, ÖSYM resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavından aldıkları puanlar ile tercih işlemlerini tamamlayan adaylar, ÖSYM'nin açıkladığı EKPSS 2018/2 sonuçları bilgisine göre herhangi bir kuruma yerleşip yerleşemediklerini görüntüleyebilecek. İşte, EKPSS sonuçları için ÖSYM giriş ekranı

24.12.2018Gündem
2018/2 EKPSS tercih sonuçları | Engelli memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak

2018/2 EKPSS tercih sonuçları | Engelli memur alımı sonuçları ne zaman açıklanacak?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren kişilerin kamuya memur olarak atanması için yapılan 2018/2 EKPSS tercihleri için sonuç açıklaması bekleniyor. Süreç tamamlandığında, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için 2 bin 504 engelli memur alımı yapılacak. Peki, 2018/2 EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Engelli memur alımı sonuçları ne zaman belli olacak?

18.12.2018Gündem
EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak ÖSYM tarih verdi mi

EKPSS tercih sonuçları ne zaman hangi gün açıklanacak? ÖSYM tarih verdi mi?

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) 2016 ve 2018'e giren adayların kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadroları için tercihleri geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Tercih işlemlerinin tamamlanmasının ardından gözler, sonuçların ÖSYM tarafından açıklanacağı tarihe çevrildi. Peki, EKPSS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

13.12.2018Gündem
EKPSS/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak İşte beklenen tarih

EKPSS/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte beklenen tarih

EKPSS tercih sonuçları, 7 Aralık Cuma günü sona eren tercih aşamalarının ardından merak konusu oldu. Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı'ndan aldıkları puana göre tercihlerini gerçekleştiren binlerce kişi, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, Devlet Personel Başkanlığı'nda yer alan boş kadrolar için önem arz edecek olan EKPSS/2 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merak edilen o detaylar

10.12.2018Gündem
EKPSS tercihleri için son gün ne zaman Sonuçlar ne zaman açıklanacak

EKPSS tercihleri için son gün ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

EKPSS tercihleri sürmeye devam ediyor. Kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleşmek için tercihlerini yapmaya devam eden vatandaşlar, EKPSS tercihleri için son günü merak ediyor. Öte yandan tercihlerin bitmesinin ardından sonuçların açıklanacağı zaman da internet üzerinden araştırılıyor. Peki, EKPSS tercihleri için son gün ne zaman? Sonuçlar ne zaman açıklanacak?

4.12.2018Gündem
EKPSS tercihi nasıl yapılır 2018/2 engelli memur alımı

EKPSS tercihi nasıl yapılır? 2018/2 engelli memur alımı

EKPSS sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için başvurular yakın zaman önce başladı ve 7 Aralık 2018 tarihine kadar devam edecek. Söz konusu engelli memur alımı kapsamında tercih yapmak isteyen vatandaşlar, 2018/2 EKPSS tercihleri hakkında bilgi almak istiyor. Peki, EKPSS tercihi nasıl yapılır?

1.12.2018Gündem
2018/2 EKPSS tercihleri başladı... EKPSS tercihleri için son gün ne zaman

2018/2 EKPSS tercihleri başladı... EKPSS tercihleri için son gün ne zaman?

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına yerleştirme yapmak için adaylardan 7 Aralık'a kadar tercihleri alınacak. ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak. İşte, 2018/2 EKPSS tercihleri hakkında tüm detaylar...

29.11.2018Gündem
Engelli memur alımı tercihleri ne zaman yapılacak 2019 ÖSYM EKPSS tercihleri için belirlenen tarih

Engelli memur alımı tercihleri ne zaman yapılacak? 2019 ÖSYM EKPSS tercihleri için belirlenen tarih!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2 bin 504 engelli memur alımı için tercihlerin başlayacağı tarih hakkında bilgi verdi. Bu gelişmenin ardından aylardır beklenti içinde olan engelli vatandaşlar, tarih araştırmasına hız verdi. Peki, EKPSS tercihleri ne zaman?

26.11.2018Gündem
EKPSS tercihleri 29 Kasımda başlıyor

EKPSS tercihleri 29 Kasım'da başlıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, "2 bin 504 engelli memur alımı için tercihler 29 Kasım'da başlıyor. Engelli kardeşlerimizi kamuda istihdam ederek, hayatlarını kolaylaştırmaya, umutlarını güçlendirmeye, heyecanlarına ortak olmaya devam edeceğiz" dedi.

23.11.2018Eğitim
Son dakika... Bakan tarihi açıkladı 2.504 kişi işe alınacak

Son dakika... Bakan tarihi açıkladı! 2.504 kişi işe alınacak

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk; '2.504 engelli memur alımı için tercihler 29 Kasım’da başlıyor' açıklamasında bulundu.

23.11.2018Ekonomi
EKPSS sınav sonuçları açıklandı Yerleştirme ne zaman

EKPSS sınav sonuçları açıklandı! Yerleştirme ne zaman?

EKPSS sınav sonuçları, ÖSYM tarafından saat 12.00'da açıklandı. Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sınav sonuçlarının ardından adaylar, yerleştirme sürecini beklemeye başlayacak. İşte, EKPSS sonuçları ve sonrasında araştırılmaya başlanacak yerleştirme süreci hakkında bazı bilgiler

17.05.2018Eğitim
EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak Net tarih detayı

EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Net tarih detayı

EKPSS sonuçları, kura ile engelli memur alımı yapacak olan kamu kurumlarına kılavuz olacak. Devlet kadrolarına yerleşecek isimlerin öncelikle sınav aracılığıyla belirleneceği EKPSS'de, sonraki yerleştirme süreci kura çekilişiyle devam edecek. Peki, EKPSS sınav sonuçları nasıl açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

2.05.2018Eğitim
EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak

EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

EKPSS sınav sonuçları, 22 Nisan tarihinde gerçekleştirilen sınavın vatandaşların merakla araştırmaya başladığı konu olmaya başladı. Sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte bir sonraki etap olan kura aşamasına geçecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin yapacağı EKPSS sınav sonuçları araştırmasına başladı. Peki, EKPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, konuyla ilgili detaylı bilgiler

28.04.2018Eğitim
EKPSS soru ve cevapları yayınlandı | EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak

EKPSS soru ve cevapları yayınlandı | EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) engelli bireylerin kamuda görevlendirilmesi için düzenlediği EKPSS sınavının ardından adayların merak ettiği soru kitapçıkları ve cevap anahtarı yayınlandı. Peki, 2018-EKPSS cevap anahtarı nasıl sorgulanır? EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

26.04.2018Gündem
EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak EKPSS soruları yayınlandı mı

EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? EKPSS soruları yayınlandı mı?

Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nin (ÖSYM) engelli bireyleri kamuda görevlendirilmesi için düzenlediği EKPSS sınavının ardından adaylar, sınavda karşılaştıkları sorulara ait cevap anahtarının ve soruların ne zaman yayınlanacağını merak ediyor. Öte yandan EKPSS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı da merak edilen diğer konulardan biri. Peki, EKPSS sınav soruları açıklandı mı? EKPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

23.04.2018Gündem
EKPSS ne zaman 2018 EKPSS sınav tarihi

EKPSS ne zaman? 2018 EKPSS sınav tarihi

Engelli vatandaşların kamuya ait kurum ve kuruluşlarda memur olarak istihdam edilmesi amacıyla yapılan EKPSS için geri sayım başladı. Geçtiğimiz Şubat ayında yapılan başvuruların ardından sınava girecek vatandaşlar, EKPSS sınav tarihini sorguluyor. Peki, EKPSS ne zaman? 2018 EKPSS sınavı ne zaman yapılacak?

9.04.2018Gündem
2018 EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

2018 EKPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçlarına göre ve kura çekimi ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadrolarına memur yerleştirme işlemlerinin sonuçları açıklandı. Adaylar, 2018 EKPSS yerleştirme sonuçlarına ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden bakabiliyor.

4.04.2018Eğitim
ÖSYM sınavlarında 6 ayda 4 değişiklik

ÖSYM sınavlarında 6 ayda 4 değişiklik

ÖSYM tarafından düzenlenen sınavlarda geçen 6 ayda 4 değişiklik yapıldı. Bunlar arasında sınav merkezi sayısı artan da, yeni dil testleri eklenen de, geçerlilik süresi uzatılan da var. En çok yenilik ise ALES’te oldu. Çünkü ALES’in geçerlilik süresi ve uygulandığı merkez sayısı arttı, sınav süresi kısaldı, puanları eşit ağırlıklı hale getirildi, soru sayısı azaltıldı ve yılda iki defa da bu sınavın elektronik ortamda düzenlenmesi kararı alındı.

26.03.2018Eğitim
EKPSS’de tercihler başladı

EKPSS’de tercihler başladı

EKPSS tercihleri başladı. Adaylar tercihlerini ÖSYM’nin ‘https://ais.osym.gov.tr’ adresinden 16 Mart saat 23.59’a kadar yapabilir.

8.03.2018Eğitim
E-KPSS tercih başvurusu ÖSYM AİS  üzerinden alınacak

E-KPSS tercih başvurusu ÖSYM AİS üzerinden alınacak

E-KPSS tercih başvurusu ile toplam iki bin 500 kişi, kamu kurumlarına dahil edilecek. ÖSYM üzerinden yapılacak olan E-KPSS tercih başvurusu, lisans, ön lisans, lise ve ortaokul düzeyinde alınacak. Peki, E-KPSS tercih başvurusu AİS üzerinden nasıl yapılır? İşte, ÖSYM E-KPSS tercihleri hakkında detaylı bilgiler

8.03.2018 Eğitim
EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

EKPSS tercihleri başladı... Son gün 16 Mart

EKPSS ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde, 2018'in ilk çeyreğinde gerçekleştirileceği duyurulan 2 bin 500 engelli memur alımı için tercih başvuruları, 8 Mart Perşembe günü itibarıyla alınmaya başlandı. Tercihler 16 Mart’ta sona erecek.

6.03.2018Eğitim
EKPSS geçerlilik süresi uzatıldı

EKPSS geçerlilik süresi uzatıldı

EKPSS ve devlet memurluğuna alınmalarıyla ilgili yönetmelikte yapılan değişiklikle, EKPSS sonuçlarının geçerlilik süresi, 4 yıla çıkarıldı.

2.02.2018Eğitim
E KPSS sonuçları ve engelli kura kayıtları geçerlilik süresi uzatıldı

E KPSS sonuçları ve engelli kura kayıtları geçerlilik süresi uzatıldı

Engelli vatandaşlarımız ile engelli sivil toplum kuruluşlarımızdan gelen talepler çerçevesinde, E KPSS sonuçları ve engelli kura kayıtları geçerlilik süresi uzatıldı.

2.02.2018Gündem
EKPSS tercih sonuçları erişime açıldı EKPSS yerleştirme işlemi nasıl yapılacak

EKPSS tercih sonuçları erişime açıldı! EKPSS yerleştirme işlemi nasıl yapılacak?

EKPSS tercih sonuçları vatandaşların erişimine açıldı. Engelli KPSS'den elde ettiği puan ile ÖSYM'nin yerleştirme işlemine tabii tutulan adaylar, 24 Ağustos tarihinde yapılan sonuç duyurusu ile tercihte bulundukları pozisyonlar için değerlendirildi. İşte, EKPSS tercih sonuçları ve yerleştirme işlemi yapılan adaylar için detaylı bilgiler

24.08.2017Eğitim
EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı Kura çekilişi nasıl yapılacak

EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı! Kura çekilişi nasıl yapılacak?

EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri başladı. EKPSS personel alımı tercihlerinin nasıl yapılacağını merak eden engelli vatandaşlar ise konuyla ilgili aramalarına oldukça yoğunluk vermeye başladılar. Kadrolar için aranan öğrenim düzeyi, cinsiyet vb. nitelikler arasındaki tutarlık kontrol edilecek, bunlardan herhangi birinde bile bir tutarsızlık tespit edildiği takdirde söz konusu tercih iptal edilecek. Peki, EKPSS Engelli Kamu Personeli alımı tercihleri nasıl yapılacak? Kura çekilişi nasıl yapılacak? İşte detaylar.

12.07.2017Eğitim
2016-EKPSS sonuçları açıklandı

2016-EKPSS sonuçları açıklandı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016-EKPSS) sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi.

18.05.2016Gündem
EKPSS sonuçları açıklandı

EKPSS sonuçları açıklandı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016-EKPSS) sonuçlarının erişime açıldığı bildirildi.

18.05.2016Eğitim
EKPSS yapıldı

EKPSS yapıldı

ÖSYM tarafından Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2016-EKPSS) yapıldı.

24.04.2016Eğitim