EKSTRA
MENÜ

Kilo Kaybı

Kilo Kaybı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kilo Kaybı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.704 Kilo Kaybı haberi bulunmuştur.

Kilo Kaybı Haberleri

9 yıldır birlikte eriyorlar

9 yıldır birlikte eriyorlar

Doğumda verilen 2 ünite kandan Hepatit B virüsü kapan Emine Demirova ve şimdi 9 yaşında olan kızı Birgül, yeterli tedavi göremedi. İki yıl önce de siroz hastası oldular. Ancak parasızlık nedeniyle tedavi olamıyorlar.

17.09.2005Gündem
Güle oynaya zayıflama programı

Güle oynaya zayıflama programı

Kulaktan dolma diyetler, liposuction, akupunktur... Zayıflamak uğruna çekmediği eziyet kalmamış Serap Pil'in. Sonunda Türk Obezite Vakfı'nın başlattığı Kilo Kontrol Programı'na katılmış. Bir buçuk aydır doktor kontrolünde, artık güle oynaya kilo veriyor. Doktoru, zayıflatan programın 'tıpçasını', hastası da hayat içindeki pratiğini anlattı...

Böbrek hücreli kanser

Böbrek hücreli kanser

Böbreklerle ilgili birçok kanser tipi bulunuyor. Erişkinlerde en sık görüleni ise 'böbrek hücreli kanser' tipi.

İdeal bir diyet nasıl olmalı

İdeal bir diyet nasıl olmalı?

Beslenme ve Diyet Uzmanı Fatoş Özcan, sağlıklı kalmanız için gerekli sağlıklı beslenme yollarını anlattı.

Zayıflama cinselliğe de yarar

Zayıflama cinselliğe de yarar

Kilolarını dert edip cinsellikten uzaklaşan kadınlara en iyi ilaç, zayıflık. Yüzde 10'luk bir kilo kaybı bile seks hayatını renklendirmeye yetiyor.

Kansızlığı önemseyin

Kansızlığı önemseyin!

En fazla genç kadın ve çocuklarda demir eksikliği olarak görülen kansızlık, diğer hastalıklarla karıştırılması nedeniyle genellikle göz ardı ediliyor.

Guatr riski taşıyor musunuz

Guatr riski taşıyor musunuz?

Erkeklerden çok kadınlarda görülen tiroit bezi sorunları, birçok rahatsızlığa neden olabiliyor.

Türkiye’de 15 bin şeker çocuk var

Türkiye’de 15 bin şeker çocuk var

Türkiye’de 15 bin civarında diyabetli çocuk olduğu tahmin ediliyor. Bunların tamamına yakını Tip 1 diyabetli. Yani yaşamları boyunca insülin kullanmak zorundalar. İnsülinlerini düzenli alıp, bazı kurallara uymayı ihmal etmezlerse hayatlarını normal olarak sürdürebiliyorlar, ölçülü olmak kaydıyla çikolata ve şeker bile yiyebiliyorlar. Çocuklara diyabet hastalığını yakıştırmak zor. O yüzden, onlara ‘şeker çocuk’ veya ‘şekerli’ dediğinizde daha çok hoşlarına gidiyor.

11.11.2005Kelebek
Lipolizle zayıflamak

Lipolizle zayıflamak

Kadın ve erkeklerde en sık görülen sorunların başında olan bölgesel yağ fazlalıkları hiç de göz ardı edilmeyecek bir mesele.

Düşük yapan kadınlarda diyabet tehlikesi

Düşük yapan kadınlarda diyabet tehlikesi

Hamilelik döneminde bebeğini düşük yaparak kaybeden veya ölü doğum yapan anne adaylarının halk arasında ”şeker hastalığı” olarak bilinen diyabete yakalanma riskinin yüksek olduğu bildirildi.

27.11.2005Kelebek
AIDSten korunmayı ihmal etmeyin

AIDS'ten korunmayı ihmal etmeyin

HIV/AIDS insan bağışıklık yetmezliği virusuna (HIV) bağlı bir infeksiyon hastalığıdır.

Jinekolojik muayeneyi ihmal etmeyin

Jinekolojik muayeneyi ihmal etmeyin

Yumurtalık hastalıkları, karın boşluğunda olduğu için bazen geç bulgu verebiliyor. Bunun için uzmanlar, şikayetiniz olsun ya da olmasın altı ayda bir jinekolojik muayene yaptırmanızı öneriyor.

Türkiyede verem hastalığı düşüş gösteriyor

Türkiye'de verem hastalığı düşüş gösteriyor

Dünya genelinde son yıllarda artan verem (tüberküloz) hastalığı, Türkiye'de 1994'ten yılından bu yana düşüş gösteriyor.

3.01.2006Gündem
Bu besinler obeziteyi önler

Bu besinler obeziteyi önler!

Makarna, yoğurt, sebze ve meyveler, bakliyat ve kepekli bisküviler hem az kalorili hem de daha doyurucu ve fazla yemeyi engelleyici besinlerdir. Nişastalı yemekler, patates, beyaz ekmek, şeker ve yağ eklenmiş kahvaltı gevreklerinin, çikolatalı keklerin, gofretler, barlar, cipslerin puding ve burgerlerin hepsi yüksek kalorili besinlerdir.

Diyetiniz ne renk

Diyetiniz ne renk?

'En önemli kural diyetimizde çeşitlilik ve renklilik sağlamaktır çünkü sebze ve meyvelere o eşsiz rengi veren pigmentlerin her biri sağlığımız için farklı yarar sağlar.'

Her yıl 20 bin kişi mide kanseri oluyor

Her yıl 20 bin kişi mide kanseri oluyor

Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Dairesi Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncer, mide kanserinin öldüren kanserler arasında ikinci sırada yer aldığını belirterek, “Ülkemizde her yıl toplam 20 bin mide kanserli yeni hasta ile karşılaşıldığı söylenebilir” dedi.

23.02.2006Kelebek
Tiroit bezine dikkat

Tiroit bezine dikkat!

Tiroit bezinde ortaya çıkan hormon bozuklukları ve nodüller, zamanla kansere dönüşebiliyor.

En iyi egzersizi biliyor musunuz

En iyi egzersizi biliyor musunuz?

Artık fitness denince akla sadece aerobik gelmiyor. Seçim yapmak için yardıma mı ihtiyacınız var? İşte size en favori sporların karşılaştırmaları...

3.03.2006Spor Fitness
Endoskopi mide kanserini erken yakalatıyor

Endoskopi mide kanserini erken yakalatıyor

Mide tümörleri, tüm dünyada ve Türkiye’de sık görülen bir hastalıktır. Mide tümörlerinin çoğunluğu mide epiteli kaynaklı olup genellikle maligndir. Kas, yağ ve lenfoid dokularından da köken alan mide tümörleri ise daha nadir görülür.

5.03.2006Kelebek
Sporun azı karar çoğu zarar

Sporun azı karar çoğu zarar!

Düzenli olarak spor ve egzersiz yapmak sağlıklı yaşamın vazgeçilmez bir parçası olmakla beraber, her şeyde olduğu gibi olduğu gibi sporun da azı karar çoğu zarar.

Sağlıksız diyetlere uyarı

Sağlıksız diyetlere uyarı

Sağlık Bakanlığı, sağlıksız zayıflama diyetleri konusunda halkı uyardı.

Tuğba depresyonda

Tuğba depresyonda

Beş doktor tarafından ayrı ayrı kontrol edilen manken Tuğba Altıntop da başta deprasyon çıkmak üzere yedi ayrı hastalığı çıktı. Uzman doktorlara git gide zayıfladığını belirten Altıntopun uzun bie tedavi olması gerektiği belitildi.

22.04.2006Kelebek
Bu hasta niçin kilo kaybediyor

Bu hasta niçin kilo kaybediyor?

Mide ağrısı, şeker hastalığı ve kilo kaybı gibi belirtilerden (semptom) yola çıkarak konan erken pankreas kanseri teşhisi yaşam kurtarıyor. O sabah gastroenteroloji kliniğindeki ilk hastamız 68 yaşındaki emekli garsondu. Hastanın şikayeti karnındaki belli belirsiz ağrılardı. Endoskopik inceleme ve belli başlı kan tetkiklerinden hiçbir şey çıkmayınca, sonuçların bir kez daha değerlendirilmesi için hasta bana yönlendirilmişti.

28.04.2006Spor
Asıl erkekler kadına bulaştırıyor

Asıl erkekler kadına bulaştırıyor

Cinsel yolla bulaşan hastalıklar dendiğinde nedense fatura hep kadınlara kesiliyor. "Bulaştıran kadın"lardan söz ediliyor. Halbuki bu hastalıkların erkekten kadınlara bulaşması, kadınların erkeğe bulaştırmasından daha kolay.

11.05.2006Kelebek
Tiroit bezi sorunu

Tiroit bezi sorunu

Tiroit bezine bağlı sağlık sorunları kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor.

Sigara içen kadınlara zehirli guatr uyarısı

Sigara içen kadınlara zehirli guatr uyarısı

Guatr ve Tiroid Kanseri Derneği Başkanı Prof. Dr. Cumali Aktolun, sigara içen kadınlarda zehirli guatrın daha sık görüldüğünü bildirdi.

31.05.2006Kelebek

Yazar Sonuçları

Kedilere annelik yapan köpek insanlara şefkat dersi veriyor

Grönland Kurdu ve Dalmaçya kırması köpek İnci, Ekolojik Denge ve Hayvan Hakları Derneği Başkanı Sevgi Soltani’nin evinde sahiplenmeyi bekleyen onlarca köpekten biri.

2.09.2005

Metabolizmanız önemlidir

Fransızların hoş bir deyimi var: ‘Kruvasan - lezzetli bir Fransız çöreğidir- ağzınızda 30 saniye, midenizde 30 dakika, kalçalarınızda 30 sene kalır!’

10.09.2005

Yorgunluk deyip geçmeyin

Yanlış beslenme alışkanlıklarının da yorgunluk yaptığından kuşkunuz olmasın.

24.09.2005

Yorgunluk deyip geçmeyin

Yanlış beslenme alışkanlıklarının da yorgunluk yaptığından kuşkunuz olmasın.

24.09.2005

Zayıflık da bir sorundur

İnsan bedeni genelde kilo alma veya şişmanlama eğilimindedir. Aslında herhangi bir sağlık sorunu nedeniyle oluşmamış ve beden kitle indeksi 18’in altına inmemiş ise ‘zayıflık’ pek öyle ciddi bir sağlık sorunu oluşturmaz, ama kilo azlığının özellikle çocuklar ve büyüme çağındaki gençler için önemli olduğunu belirtelim.

19.10.2005

Köpeğinizle evde egzersiz için bir iskemle, bir lavabo açacağı yeter

Sonbaharın ortasındayız... Her gün yağmur yağıyor, hava erken kararıyor. Köpeğinizle istediğiniz gibi çıkamıyorsunuz sokağa.

4.11.2005

Ne yiyorsanız yarısını ne yapıyorsanız 2 katını

Vücutta gereğinden fazla yağ depolamanın kalp-damar hastalıkları, artirit, kanser, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarının hazırlayıcısı olduğu bilinmektedir.

14.11.2005

Bir dilim az yiyin bin adım fazla atın

Sağlıklı bir kiloda olmayı ve hep orada kalmayı istiyorsanız, dengeli beslenmek ve aktif bir hayat sürmek zorundasınız. Kilo verme programlarının yeni sloganı şu cümlede saklı gibidir: ‘Sağlıklı kilo, dengeli beslenme, aktif yaşam tarzı!..’

16.11.2005

Doğru kedi en güzeli değil, en uygunu

Tıpkı köpekler gibi kediler de beklentiye, koşullara ve ihtiyaca göre seçilmeli. Sadece beğeni ile yapılan yanlış seçimler, çoğu zaman sokağa terk edilmiş cins kediler ya da petshop vitrinine geri dönmüş yetişkin kediler olarak ortaya çıkıyor.

3.12.2005

Sempatikler, stresten daha çok zarar görüyor

İyi yönetilmeyen stresler, vücuda önemli zararlar veriyor. Uzun süreli ve yoğun stres, kalpte, solunum ve sindirim sisteminde, ciltte ciddi sorunlar geliştiriyor.

23.01.2006

Köpeklere mikroçip kampanyası

Ülkemizdeki safkan köpeklerin soy kütüklerini çıkartarak onları şecerelendirmeyi amaçlayan Kinoloji Derneği, mikroçip kampanyası başlattı.

24.02.2006

Endoskopi mide kanserini erken yakalatıyor

Mide tümörleri, tüm dünyada ve Türkiye’de sık görülen bir hastalıktır. Mide tümörlerinin çoğunluğu mide epiteli kaynaklı olup genellikle maligndir.

1.03.2006

Panda, katliamdan panzehir sayesinde kurtuldu

Ümraniye Dudullu’daki kısa adı İMES olan İstanbul Madeni Eşya Sanatkarları sitesinde bir köpek katliamı yaşandı.

3.03.2006

Yo-yo diyetlerine dikkat

Kilo döngüsü, özellikle kilo sorunu olan orta yaş kadınlarının can sıkıntısı ve hatta baş belasıdır.

5.03.2006

Sağlıklı kilo kaybı için 8 öneri

Kilo alıyor ve sürekli genişliyoruz! Bu biraz da modern yaşamın "bonus"u gibi görünüyor. Yiyeceklere ulaşmak şimdi daha kolay!

11.03.2006

Kansızlık ciddi sorunların belirtisi olabilir

Kansızlık bazen tek başına tedavi edilmesi gereken bir hastalıktan çok, vücudumuzdaki çok daha önemli hastalıkların habercisi olabilir.

14.03.2006

Hayvan sevgisi çocukken başlar

Sosyal Sorumluluk Eğitim Derneği SED, üç senedir İstanbul’daki ilkokul öğrencilerine havyan sevgisini aşılamak için konferanslar düzenleniyor.

7.04.2006

Bazı yorgunluklar önemlidir

Yatak istirahati ile geçmeyen bir yorgunluğunuz varsa, üstelik bu durum altı aydır sürüp gidiyorsa, siz de "kronik yorgunluk sendromu" yaşayan biri olabilirsiniz.

22.04.2006

Diyet size özel olmalı

Şişmanlık, Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından, "Vücutta fazla miktarda yağ birikmesi sonucu ortaya çıkan ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir sağlık sorunu" olarak tanımlanıyor.

30.04.2006

Detoks yap, yaza zinde gir

Yaza hazırlanmanın yollarından biri de detoks. Bahar ayları, vücudu kuşatan toksinlerden arınmak için iyi bir fırsat. Detoks diyeti, son yılların favori beden temizleme ve arındırma yöntemlerinden biri. Beden iyiliği, ruha da yansıyor kuşkusuz. Detoks programı sırasında öğrenilenlerin, yaşam tarzı haline getirilmesine olanak sağlaması da diğer yararı.

5.05.2006