EKSTRA
MENÜ

Kilise

Kilise haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kilise hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.964 Kilise haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kilise Haberleri

Remscheid camisi ibadete açıldı

Remscheid camisi ibadete açıldı

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletinde bulunan Remscheid şehrinde inşa edilen Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı merkez camisi ibadete açıldı.

24.10.2021Avrupa
Burası bir doğa ve tarih harikası, ziyarete bahane olmaz...

Burası bir doğa ve tarih harikası, ziyarete bahane olmaz...

Kapadokya’yı ziyaret etmek için doğru zaman yoktur; ne zaman ziyaret ederseniz edin konuklarını büyüler... Şu sıralarda yolunuz düşerse o harika peribacaları ve tarihi kalıntıların panoramasına bağbozumu da eşlik ediyor. Bir hafta sonuna sığdırıp, dolu dolu gezip görmek mümkün. Bir Kapadokyalı olarak bölgeyi tanıyıp anlamanızı sağlayacak 13 önerimi yazdım.

24.10.2021Seyahat
Huzurevi giderleri her geçen yıl azalacak

Huzurevi giderleri her geçen yıl azalacak

Almanya’da önümüzdeki yıl yürürlüğe girecek yeni bakım reformu yasası, özellikle huzurevinde yaşayan yaşlı ve bakıma muhtaç insanların yüzünü güldürecek.

23.10.2021Avrupa
La Palma Adasındaki volkan bir ayda 85 milyon metreküp lav püskürttü

La Palma Adası'ndaki volkan bir ayda 85 milyon metreküp lav püskürttü

İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'nda 19 Eylül'den bu yana aktif olan Cumbre Vieja Yanardağı bu zamana kadar 85 milyon metreküp lav püskürttü.

19.10.2021Dünya
Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi Okunuşu - Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Faziletleri (Diyanet Meali)

Fil Suresi, namazda okunabilecek sureler arasında önemli bir yer tutmaktadır. Toplam 5 ayetten oluşan Fil suresi, fillere sahip olan ordusuyla Kabe'yi yıkmak isteyen Ebrehe ile ordusunun nasıl helak edildiğini anlatır. Halk arasında Elemtera suresi olarak bilinir. Sureyi ezberlemek isteyenler için Fil Suresi okunuşu sayfamızda Fil suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu ile birlikte Türkçe diyanet meali yer almaktadır.

18.10.2021Namaz Sureleri
Ötenaziyle ölmeyi seçti, son dakikada hayatta kalmasına karar verildi... Peki şimdi ne olacak

Ötenaziyle ölmeyi seçti, son dakikada hayatta kalmasına karar verildi... Peki şimdi ne olacak?

Tedavisi olmayan bir hastalığın pençesinde kıvranmaktansa ötenazi yoluyla hayatına son vermeyi seçti. Öleceği tarih belirlenince tüm hazırlıkları yaptı, telefon hattını bile iptal etti. Ancak bir sağlık kurulu son dakikada planları değiştirdi. Bu Martha Sepulveda'nın filmleri aratmayan hikayesi...

17.10.2021Dünya
Hem adım at, hem keşif yap: En güzel yürüyüş güzergâhları… | 8 ŞEHİR 15 ROTA

Hem adım at, hem keşif yap: En güzel yürüyüş güzergâhları… | 8 ŞEHİR 15 ROTA

Büyükşehirde yaşamanın ve yoğun çalışma hayatının getirdiği stresi unutmanın en güzel yolu yürüyüş yapmak. Zaten tüm doktorlar sağlıklı bir yaşam için yürüyüşün çok önemli olduğunu sıklıkla söylüyor. Biz de uzmanlarımıza şehir içinde yürüyüş yapılacak ve yürüyüş dışında güzel fotoğraflar da sunacak rotaları sorduk. 8 şehirden birbirinden güzel 15 adresi önerdiler.

16.10.2021Gündem
Romalı savaşçıların Tunustaki 2 bin yıllık kenti: Emidra

Romalı savaşçıların Tunus'taki 2 bin yıllık kenti: Emidra

Tunus'un Cezayir'e sınır vilayetlerinden Kasrin'de yer alan Emidra, MS 6-14 yıllarında Roma savaşçıları için bir kışla olarak kuruldu.

14.10.2021Keyif
Orduda dikkat çeken çağrı: Askerleri aşıya zorlamayın

Orduda dikkat çeken çağrı: Askerleri aşıya zorlamayın

ABD Silahlı Kuvvetler Başpiskoposu Timothy P. Broglio, Katolik askerlerin dini gerekçeler ve vicdani ret temelinde yeni tip koronavirüs aşısını reddetmelerine izin verilmesi gerektiğini açıkladı.

14.10.2021Dünya
Kilise skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor... Kanadalı papaza 14 ay hapis

Kilise skandalları ortaya çıkmaya devam ediyor... Kanadalı papaza 14 ay hapis!

Dünya son günlerde Katolik Kilisesi hakkındaki haberlerle sarsılmaya devam ediyor. Dünyanın dört bir yanından kiliseye bağlı din adamlarının yıllarca çocuk istismarında bulunduğu ve binlerce çocuğun hayatını kararttığı ortaya çıktı. Papa durumdan 'utanç' duyduğunu açıklarken skandalların son halkası Kanada'da ortaya çıktı...

14.10.2021Dünya
Girit bu kez 6.3 ile sallandı

Girit bu kez 6.3 ile sallandı

Yunanistan’ın Girit adasında 6.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tsunami alarmı verilen deprem İzmir, Marmaris, Datça ve Bodrum’da da hissedildi. Girit’te iki hafta önce meydana gelen 5.8 büyüklüğündeki depremde bir kişi hayatını kaybetmişti.

13.10.2021Dünya
Son dakika: Giritte 6.3 büyüklüğünde deprem Muğla, Antalya ve İzmirde de hissedildi

Son dakika: Girit'te 6.3 büyüklüğünde deprem! Muğla, Antalya ve İzmir'de de hissedildi

Reuters'ta yer alan son dakika haberine göre, Yunanistan'ın Girit adasında 6.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Muğla, Antalya ve İzmir'de de hissedildi.

12.10.2021Dünya
Neonazinin küllerini, Yahudi bilim insanının mezarına defnettiler

Neonazinin küllerini, Yahudi bilim insanının mezarına defnettiler

Almanya’nın Brandenburg eyaletine bağlı Stahnsdorf şehrinde, ölen bir neonazinin yakılan cesedinin külleri, 1934’te ölen Yahudi bilim insanı Max Friedländer’in mezarının üzerine defnedildi.

12.10.2021Avrupa
Kölnde bir cesur yürek Ezana izin verdi hedef oldu

Köln'de bir cesur yürek! Ezana izin verdi hedef oldu

Almanya’da Katolik dünyasının önemli kentlerinden olan Köln’de dini özgürlükler çerçevesinde cuma günleri ezan okunmasına onay veren Büyükşehir Belediye Başkanı Henriette Reker, bazı medya kuruluşları ve muhafazakârların boy hedefi oldu. Reker ise “Ezana izin vermek saygı göstergesi” diyerek yanıt verdi.

12.10.2021Dünya
Kanadada toplu mezar skandalında flaş gelişme 300ünün ismi belirlendi

Kanada'da toplu mezar skandalında flaş gelişme! 300'ünün ismi belirlendi

Kanada’nın Saskatchewan eyaletindeki Marieval Yatılı Kilise Okulunun bahçesinde bulunan isimsiz ve resmi kayıtlarda olmayan 751 çocuk cesedi kalıntısının olduğu mezarlarda, bugüne kadar 300 kurbanın isminin belirlendiği bildirildi.

11.10.2021Dünya
Vatikan’da reformun ayak sesleri... 2 yıllık süreç başladı

Vatikan’da reformun ayak sesleri... 2 yıllık süreç başladı

Katolik kilisesi resmen reform kararı aldı. Papa Francis, 60 yılın en iddialı reform girişimi olarak nitelendirilen istişareler için çağrıda bulundu.

11.10.2021Dünya
O tablo gerçek çıktı

O tablo gerçek çıktı

Tokat’ta geçen yıl ele geçirilip Hacettepe Üniversitesi’ne incelemeye gönderilen 1881 tarihli tablonun orijinal olduğu tespit edildi. Prenses Salome ve Yahya Peygamber’in birlikte resmedildiği tablo Tokat Müzesi’nde koruma altına alındı.

11.10.2021Gündem
Köln’de cuma günleri ezana izin

Köln’de cuma günleri ezana izin

Almanya’da Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln’de, Büyükşehir Belediyesi, cuma günleri hoparlörden öğlen ezanı okunabileceğini bildirdi.

8.10.2021Avrupa
Almanyanın Köln şehrinde ezan okunmasına izin verilecek

Almanya'nın Köln şehrinde ezan okunmasına izin verilecek

Almanya'da Türk ve Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Köln'de, Büyükşehir Belediyesi, cuma günleri hoparlörden öğlen ezanı okunabileceğini bildirdi.

7.10.2021Dünya
Şırnak’ta cami ve kilise önlerine aşılama noktaları kuruldu

Şırnak’ta cami ve kilise önlerine aşılama noktaları kuruldu

Şırnak'ın ikinci doz aşılamada yüzde 59,4'e oranına ulaşıp kırmızı kategoriden turuncu kategoriye geçmesinin ardından kentte aşılama çalışmalarına hız verildi. İl genelinde 250 kişilik mobil ekip ve 30 aşılama noktasında vatandaşlara aşı yapılıyor. Ev ev dolaşan ekipler, ayrıca cuma günleri cami, cumartesi günleri ise kilise önlerinde stant kurarak vatandaşları aşılıyor.

7.10.2021Gündem
Dünya bu skandalla çalkalanıyor... Kilisenin karanlık yüzü yüz binlerce çocuğun istismarına sebep oldu

Dünya bu skandalla çalkalanıyor... Kilisenin 'karanlık' yüzü yüz binlerce çocuğun istismarına sebep oldu

Dünya Fransa kiliselerinde yaşanan sistematik cinsel istismar vakalarının ortaya çıkmasıyla bir kez daha sarsıldı. 200 binden fazla çocuğun kiliselerde din görevlilerinin cinsel istismarına maruz kalması, yayınlanan raporlar ve kurbanların ifadeleri dünya basınında 'kan dondurucu' ifadesiyle yer buldu. Katoliklerin ruhani lideri Papa ise 'durumdan utanç duyuyorum' şeklinde bir açıklama yaptı.

6.10.2021Dünya
Fransa’da kilisenin utanç raporu: 216 bin çocuk tacize uğradı, görmezden geldiler

Fransa’da kilisenin utanç raporu: 216 bin çocuk tacize uğradı, görmezden geldiler

Fransa’da bağımsız olarak hazırlanan bir raporda 1950-2020 yılları arasında kiliselerde 216 bin çocuğun din adamlarının cinsel istismarına uğradığı, Katolik Kilisesi’nin bunu görmezden geldiği belirtildi.

6.10.2021Dünya
Büyük skandal 216 bin çocuğun cinsel istismar

Büyük skandal! 216 bin çocuğun cinsel istismar

Kiliselerdeki cinsel istismarı araştıran bağımsız komisyon, Fransa'daki kiliselerde 1950 yılından bu yana 216 bin çocuğun cinsel istismara maruz kaldığını duyurdu.

5.10.2021Dünya
Diyarbakırda gizemli ABD rozeti Sırrı çözülemedi: Dikkat çeken yazı

Diyarbakır'da gizemli ABD rozeti! Sırrı çözülemedi: Dikkat çeken yazı

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde 7 yıldır kazı çalışmalarının sürdüğü Zerzevan Kalesi'nde, ABD’nin kuruluş sembollerinin yer aldığı rozet bulundu. Rozetin bölgeye nasıl geldiğiyle ilgili incelemeler sürüyor. Kazı Başkanı Doç. Dr. Aytaç Coşkun, "Arkeometrik analizler, rozetin yaklaşık 250- 300 yıl toprak altında kaldığını göstermektedir" dedi. Coşkun, "Üzerinde Latince 'E Pluribus Unum' yazısı var. Bu, Amerika'nın ilk resmi sloganıydı" ifadelerini kullandı.

4.10.2021Gündem
Trabzonda heyecanlandıran keşif... Yangın sonrası 2 bin yıllık şapel ortaya çıktı

Trabzon'da heyecanlandıran keşif... Yangın sonrası 2 bin yıllık şapel ortaya çıktı

Trabzon'un tarihi miraslarından Boztepe yamacındaki Kızlar Manastırı’nın alt kısmında 2 yıl önce çıkan yangın sonrası çatısı ve bazı duvarları çökünce atıl kalan evde, Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği'nce 2 bin yıllık şapel bulundu. 2019'da tescillenip korumaya alınan ve manastırla bağlantısı olduğu değerlendirilen şapelin gün yüzüne çıkarılması bekleniyor. Dernek Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, “Trabzon’un altında bir Trabzon daha yatıyor. Tarihi kentin izleri toprağın altında” dedi.

3.10.2021Gündem
Masalsı kasabada zamanda yolculuk

Masalsı kasabada zamanda yolculuk

Bana öyle geliyor ki, pandemi süresince yeni yerler keşfetmek, yeni dostluklar edinmek gibi kavramların değerini çok daha iyi anlamaya başladık. Bu süreçte bende, aslında Almanya’nın gezilecek yerler listesinde yer alan, gezip görmeye ve keşfetmeye kesinlikle değecek buna rağmen henüz çok bilinmeyen yerleri gezmeye başladım. Quedlinburg kasabası da bunlardan biri...

2.10.2021Avrupa
R. Kellynin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...

R. Kelly'nin suçları bunca yıl nasıl cezasız kaldı? 'Hepimiz fark ettik, kimse umursamadı çünkü...'

Son 30 yılın en popüler şarkıcılarından biri olan ABD'li R. Kelly hakkında seks ticareti suçlamasıyla haftalardır devam eden dava hafta başında sonuçlandı ve Kelly onlarca genç kadın ve erkeğe yönelik cinsel istismardan suçlu bulundu. Peki geçmişi 90'lı yıllara kadar uzanan bu suçlar nasıl oldu da bugüne kadar cezalandırılmadı?

30.09.2021Dünya
Karadenizin Zeugması kapılarını dünyaya açacak

  'Karadeniz'in Zeugması' kapılarını dünyaya açacak

Karabük'ün Eskipazar ilçesindeki Hadrianaupolis Antik Kenti'nin Kültür ve Turizm Bakanlığınca ören yeri haline getirilerek 2022'den itibaren ziyarete açılması planlanıyor.

28.09.2021Keyif
Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır

Kılıçdaroğlu: Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, önemli olan kusurdan ders çıkarmaktır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin tüm sorunlarına talip olduklarını belirterek, “‘Efendim CHP’nin hiç kabahati yok muydu?’ diye sorabilirsiniz. Vardı efendim. Kim dedi CHP’nin kabahati yoktu diye? Kusurumuz da var, kabahatimiz de var, yanlışımız da var ama önemli olan yanlıştan, hatadan, kusurdan, ders çıkarmaktır” dedi.

27.09.2021Gündem
Almanyada kıran kırana

Almanya'da kıran kırana

Almanya’da bugün sandık başı. 16 yıl boyunca Almanya ve AB’ye bugünkü şeklini veren Şansölye Angela Merkel’in halefinin kim olacağı belli oluyor. SPD’nin adayı Olaf Scholz, başbakanlığa daha yakın gözüküyor. Ancak CDU/CSU’nun adayı Armin Laschet’in farkı kapatması sıkı bir yarış olacağına işaret ediyor.

26.09.2021Dünya
Split’ten İzmit’e uzanan tarih...

Split’ten İzmit’e uzanan tarih...

Başına gelmeyen kalmamış; 1667’de büyük bir deprem, 1990’ların başında savaş atlatmış bir ülke Hırvatistan. Ama zor olanı seçerek tarihini korumayı, kendini yenilemeyi ve turizmin merkezi olmayı başarmış. Pandemi koşullarında kısıtlı da olsa turizmi hareketlenen 4.5 milyon nüfuslu Hırvatistan, doğal ve tarihi güzellikleriyle konuklarını mutlu ediyor.

26.09.2021Seyahat
En’lerin şehri: Adana

En’lerin şehri: Adana

Geçen hafta düzenlenen 28’inci Altın Koza Film Festivali için Adana’daydık. Sanat ve kültür dolu bir hafta sonunda, bu güzel şehrin merkezini köşe bucak gezdik. En büyük camisi, en eski köprüsü, en uzun saat kulesiyle burası tam bir turizm kenti.

26.09.2021Seyahat
Anneannesi ölünce üvey dedesiyle evlendi Ünlü televizyon yıldızı hakkında şok iddialar...

Anneannesi ölünce üvey dedesiyle evlendi! Ünlü televizyon yıldızı hakkında şok iddialar...

Televizyonun en çok izlenen programlarından The Real Housewives'ın ünlü isimlerinden Mary Cosby hakkında ortaya atılan iddialar duyanların dudağını uçuklattı. Cosby hakkında konuşanlardan biri, "O kadın bu dünyaya gelmiş en kötü ruhlu şey" diyor...

23.09.2021Dünya
Müzisyen Jehan Barburun annesi vefat etti

Müzisyen Jehan Barbur'un annesi vefat etti

Müzisyen Jehan Barbur annesinin vefat ettiğini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyurdu.

23.09.2021Magazin
Akdeniz’in incisinde, bağların arasında...

Akdeniz’in incisinde, bağların arasında...

Antalya ve şarapçılık… Bu ikili yan yana pek gelmese de Antalya’da şarapçılık yapılabileceğinin en güzel örneğini görmeye gittik önceki hafta sonu. Bereketli topraklar üzerinde geçmişten gelen şarap yolculuğu şimdilerde Elmalı’daki Likya Bağları ile devam ediyor. Likya’nın en büyük avantajı Kaş, Demre, Finike gibi sahil kentlerine yakın olması. Bağ gezinizin ardından Akdeniz’in bu güzel köşelerini keşfedebilirsiniz.

19.09.2021Seyahat
Mardin’deki Dara Antik Kenti açıldı

Mardin’deki Dara Antik Kenti açıldı

Dara Antik Kenti ören yeri çevre düzenlemesi ve restorasyonu geçen hafta tamamlandı.

12.09.2021Seyahat
Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Bodrum, Türkiye’de yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden. Bugüne kadar hakkında çok şey konuşuldu, belki sayısız defa keşfedildi ama o yine de hep güzelliklerine yenilik ekledi. Sırt çantalı gezginleri de memnun etti, konforun zirvelerinde gezinenleri de. Okullar geçen hafta açıldı. Bodrum’un çılgın sezon kalabalığı yerini sakinliğe bıraktı. Bargylia, Kuyucak gibi az bilinen noktalarıyla deniz ve doğanın en güzel olduğu vakitlerde, Bodrum yine bizi çağırıyor...

12.09.2021Seyahat
En kara iki gün 6-7 Eylül 1955

En kara iki gün 6-7 Eylül 1955

Türkiye tarihinin en karanlık ve utanç verici olaylarından birisi, 6-7 Eylül 1955’te yaşandı. Selanik’te Atatürk’ün doğduğu eve bomba atıldığı haberiyle başlayan olaylarda başta Rumlar olmak üzere gayrimüslim vatandaşın işyerleri, evleri, ibadethaneleri hatta mezarları tahrip edildi. 66 yıl önce yaşanan o iki utanç gecesi, tarihimizde kara bir sayfa olarak kaldı.

7.09.2021Gündem
Akdamar Kilisesinde 9uncu ayin

Akdamar Kilisesi'nde 9'uncu ayin

VAN'ın Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası üzerindeki kilisede bu yıl 9'uncu ayin yapıldı. Yılda bir kez yapılan ayine, pandemi nedeniyle sınırlı sayıda kişi alındı. Ayini Türkiye Ermenileri Patrikliği Genel Sekreteri ve Ruhani Meclis Başkanı Başrahip Tatul Anuşyan yönetti. Akdamar Adası, ayinin yapıldığı saatlerde ziyaretçiye kapatıldı. Ayin, internet üzerinden canlı olarak izlenebildi.

5.09.2021Gündem
6-7 Eylülün yayınlanmamış fotoğrafları CNN TÜRKün özel haberinde

6-7 Eylül'ün yayınlanmamış fotoğrafları CNN TÜRK'ün özel haberinde

6-7 Eylül Türkiye tarihine kara bir leke bıraktı. O gecenin yıkıntısı, Patrikhane Fotoğrafçısı tarafından kayda geçirildi. Bugüne kadar hiç yayınlanmamış fotoğraflar CNN TÜRK editörü Serdar Korucu'nun özel haberinde.

5.09.2021Gündem
5 Mart hangi burç ve burcu ne 5 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

5 Mart hangi burç ve burcu ne? 5 Mart tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Her kişinin doğum günü çeşitli tarihlerde olabilmektedir. Burçların da doğum tarihi ile ilişkileri bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı burçlar günümüzde pek çok kişinin ilgi alanına giren konulardan bir tanesi olmuştur. Her burcun farklı nitelikleri bulunmaktadır. Sizler için 5 Mart tarihinin hangi burç olduğunu, bu burcun özelliklerini, yükselenini detayları ile derledik.

1.09.2021Burçlar
Motosikletle rüya gibi bir rota: ‘TransAnatolia’

Motosikletle rüya gibi bir rota: ‘TransAnatolia’

‘TransAnatolia 2020’ rotasını kimi zaman alternatif güzergâhları da kullanarak motosikletiyle takip eden Onur Çakı, Kemerburgaz Kent Ormanı’ndan başlayıp Abant, Haymana ve Karadağ güzergâhını izledi ve aynı rotadan geri dönüp Şile’de sona eren 2 bin 850 kilometrelik yolu tamamladı. Maceraseverlerin rüya organizasyonundan izlenimlerini, Anadolu tarihini, doğasını ve kültürünü de Hürriyet Seyahat okurları için yazdı.

29.08.2021Seyahat

Yazar Sonuçları

Peri masallarının başkenti Budapeşte

Kalesi, görkemli parlamentosu, Tuna Nehri üzerindeki köprüleri, tarihi sokakları, termal hamamları, parkları, adaları, müzeleri ve oya gibi işli mimari yapılarıyla masal gibi bir şehir Budapeşte. Uzun süre Doğu Bloku’nun bir parçası olması nedeniyle pek de bilinmeyen şehir, günümüzde dünyanın yıldız kentlerinden biri haline geldi. Etkisinde kaldığım bu güzel kentin önemli noktalarını birlikte gezelim.

17.10.2021

Fethiye lüks ve lezzetle büyüyor

İki yıl önce yoğunlukla İngiliz, Alman ve Hollandalı turist ağırlayan Fethiye, pandeminin ardından lüks standart arayışı olan, beğeni çıtası daha yüksek yerli turistler için de iyi bir alternatif haline geldi. Yurtdışına gidemeyince çoğumuz yıllardır ihmal ettiğimiz cennet yerleri tekrar keşfe çıktık. Doğrusu Fethiye’nin beni bu kadar şaşırtmasını beklemiyordum.

3.10.2021

İnsan gibi yaşamaktır Laiklik

Anti-laik düşünce binlerce yıl boyunca test edilmiş ama onaylanmamıştır. Çünkü insan, özgürdür. Havadan gelen otoriteyi reddeder. Laiklik, insanlığımızın garantisidir.

1.10.2021

Milyon dolarlık otel kılıflı villalar

Bodrum’da zirveye ulaşan ‘otel kılıflı villa’ konusu yeniden gündemde. Cumhurbaşkanı talimatıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın müdahalesine neden olan konu, pandemi döneminde unutulmuştu ki geçen hafta konunun sembolü haline gelen Bodrum Gündoğan Çetibeli mevkisinde Besa Grup tarafından inşa edilen The BO Viera adlı lüks konut ve otel projesi ile yeniden gündeme geldi.

29.09.2021

Sultanahmet’ten manzaralar... Tarih kaçak katların gölgesinde

Sultanahmet Meydanı'ndaki çirkin binaların dış cepheleri ele alınmalıdır. Kaçak katların derhal tasfiyesi gerekir. Bir memleketin şerefi, onun tarihi alanlarına ve abidelerine göstereceği hürmetle ölçülür.

19.09.2021

Sisler arasında Sümela Manastırı

Karadeniz’e yapacağınız bir gezide mevsim ne olursa olsun, sis ve yağmurla karşılaşma oranınız her zaman yüksektir.

29.08.2021

Aman Allahım bu heyet bu insanı mı başkan seçti

Doğu Perinçek’in “Amerika Taliban’ı eşek gibi tanıyacak” dediği gün Amerika’da çok ilginç bir şey oldu.

28.08.2021