EKSTRA
MENÜ

Sinagog

Sinagog ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sinagog haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.175 Sinagog haberi bulunmuştur.

Sinagog Haberleri

İzmirde atıl haldeki sinagog bitişikteki evin üzerine yıkıldı: 1 yaralı

İzmir'de atıl haldeki sinagog bitişikteki evin üzerine yıkıldı: 1 yaralı

İzmir'in Konak ilçesinde atıl haldeki sinagog, toprak kayması sonucu bitişikteki 2 katlı evin üzerine yıkıldı. Evde bulunan Suphiye Demir (42) yaralandı.

6.02.2021Gündem
Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzattı

Hollanda’da geçici hükümetin Başbakanı Mark Rutte, Kovid-19 kısıtlamalarına ilişkin basın toplantısı düzenledi. Rutte, heyecanlı, belirsizlik dolu bir aşamada olduklarını ve üçüncü dalganın kaçınılmaz olduğunu belirterek, bu nedenle 15 Aralık’ta yürürlüğe giren sıkılaştırılmış Kovid-19 tedbirlerinin 2 Mart’a kadar uzatıldığını açıkladı.

3.02.2021Avrupa
Hollandada Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da Kovid-19 kısıtlamaları 2 Mart’a kadar uzatıldı

Hollanda'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 2 Mart'a kadar uzatıldı.

2.02.2021Dünya
Soykırım kurbanlarını anma ve barış için site

Soykırım kurbanlarını anma ve barış için site

İletişim Başkanlığı, 27 Ocak Uluslararası Holokost’u Anma Günü’nde, dünyada yaşanan bütün soykırımların kurbanlarını anmak ve uluslararası toplumun “barış içinde bir arada yaşama” farkındalığını arttırmak amacıyla “weremember.gov.tr” internet sitesini hayata geçirdi.

28.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam ve yabancı düşmanlığına dur denilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam ve yabancı düşmanlığına dur denilmeli

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İletişim Başkanlığının Uluslararası Holokost’u Anma Günü dolayısıyla hayata geçirdiği internet sitesinde video mesaj yayımladı. Erdoğan, "Holokost, Bosna, Ruanda, Kamboçya gibi trajedilerin tekerrür etmemesi için uluslararası toplum harekete geçmelidir." dedi. Erdoğan ayrıca, "Bilhassa dijital platformlar ve basın-yayın organlarının etkisiyle artan İslam düşmanlığı ve yabancı karşıtlığına artık 'dur' denilmelidir." ifadelerini kullandı.

27.01.2021Gündem
Hollanda kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzattı

Hollanda kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzattı

Hollanda’da, 15 Aralık’tan bu yana yürürlükte olan koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 9 Şubat’a kadar uzatıldı.

13.01.2021Avrupa
Hollandada koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Hollanda'da koronavirüs kısıtlamalarının süresi uzatıldı

Hollanda'da, 15 Aralık'tan bu yana yürürlükte olan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) kısıtlamaları 9 Şubat'a kadar uzatıldı.

12.01.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğandan flaş çağrı: Vazgeçin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş çağrı: Vazgeçin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Ülkeleri Büyükelçileri Toplantısı'nda konuştu. 'Türkiye Avrupa Birliği ailesinde hak ettiği yeri almalı.' diyen Erdoğan, "Brexit ile beraber artan belirsizlik ancak Türkiye'nin AB ailesi içinde yer almasıyla giderilecektir." dedi. "Son yıllarda hava sahası ihlallerini ve adalar konusunda hukuka aykırı faaliyetlerini artıran Yunanistan'ı gerginliği tırmandıran faaliyetlerinden vazgeçmeye davet ediyoruz." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Yunanistan'la 25 Ocak'ta başlayan istikşafi görüşmelerin yeni bir dönemin habercisi olacağına inanıyorum.. AB'nin hem bu konularda hem de Kıbrıs meselesinde samimi bir özeleştiri yapması gerekiyor." diye de ekledi. Erdoğan, "Tüm bu konular objektif şekilde ele alındığında Türkiye-AB çıkarlarının örtüştüğü görülecektir. Önyargılar veya korkular yerine uzun vadeli bir bakış açısıyla hareket edildiğine bunu başaracağımıza inanıyorum." ifadelerini kullandı.

12.01.2021Gündem
Almanyadaki ırkçı saldırgana ömür boyu hapis cezası verildi

Almanya'daki ırkçı saldırgana ömür boyu hapis cezası verildi

Almanya'nın Saksonya-Anhalt eyaletindeki Halle kentinde 2 kişiyi öldürmek ve 51 kişiyi de öldürmeye teşebbüsten yargılanan ırkçı terörist Stephan Balliet ömür boyu hapis cezasına çaptırıldı.

21.12.2020Dünya
Almanya yıldırım hızıyla kapandı

Almanya yıldırım hızıyla kapandı

Koronavirüs vakaları ve ölü sayıları rekor seviyeye yükselen Almanya çarşamba sabahından itibaren yıldırım hızıyla kapandı. Başbakan Merkel’in eyalet başbakanlarıyla birlikte aldığı tam karantina tedbirleri dün yürürlüğe girdi.

17.12.2020Dünya
Hollandada Kovid-19 önlemleri 19 Ocaka kadar sıkılaştırıldı

Hollanda'da Kovid-19 önlemleri 19 Ocak'a kadar sıkılaştırıldı

Hollanda'da okullar, tüm pazar ve mağazalar 19 Ocak'a kadar kapatıldı. Noel tatili dolayısıyla ailelerin bir araya gelmemesi için hanelerde en fazla 2 misafire izin verilecek.

15.12.2020Dünya
Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük yeni vaka sayılarının artması nedeniyle yarından itibaren 19 Ocak 2021’e kadar daha sıkı karantina kurallarına geçildiğini duyurdu.

15.12.2020Avrupa
Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda da 19 Ocak’a kadar kapandı

Hollanda, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında günlük yeni vaka sayılarının artması nedeniyle 19 Ocak 2021’e kadar daha sıkı karantina kurallarına geçildiğini duyurdu.

15.12.2020Avrupa
Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Yıldırım hızıyla uzlaşma: Ve Almanya çarşamba kapanıyor

Almanya patlayan korona vakaları ve ölü sayıları üzerine yıldırım hızıyla kapanma kararı aldı. 1 saat bile sürmeyen Merkel’le eyalet başbakanları görüşmesinden okullar, kreşler ve iş yerleri 16 Aralık’tan 10 Ocak tarihine kadar kapanma kararı çıktı. Merkel ayrıca aşı tarihi verdi. Bavyera, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gece dışarı çıkma yasağı geliyor.

13.12.2020Avrupa
Almanyada yeni koronavirüs önlemleri 10 Ocaka kadar geçerli olacak

Almanya'da yeni koronavirüs önlemleri! 10 Ocak'a kadar geçerli olacak

Koronavirüs vakaları ve ölü sayıları yükselen Almanya, yıldırım hızıyla kapanma kararı aldı. Merkel'in eyalet başbakanlarıyla korona zirvesi bir saat bile sürmedi. Okullar, kreşler ve işyerleri çarşamba gününden itibaren 10 Ocak tarihine kadar kapanıyor. Merkel ayrıca aşı tarihi verdi. Bavyera, Saksonya ve Thüringen eyaletlerinde gece dışarı çıkma yasağı geliyor.

13.12.2020Dünya
Hollanda da maske takma zorunluluğuna uydu

Hollanda da maske takma zorunluluğuna uydu

Hollanda’da koronavirüs salgını nedeniyle kapalı alanlarda maske takmayı zorunlu hale getiren uygulama bugün başlıyor.

1.12.2020Avrupa
ABDde sinagogda düzenlenen 7 bin kişilik düğüne tepki

ABD'de sinagogda düzenlenen 7 bin kişilik düğüne tepki

ABD'nin New York Valisi Andrew Cuomo, koronavirüs (Covid-19) kısıtlamalarına rağmen bir sinagogda binlerce kişinin katılımıyla düzenlenen düğününe tepki gösterdi.

24.11.2020Haber
Nazi döneminde yakılan ‘Türk mabedi’ için anma

Nazi döneminde yakılan ‘Türk mabedi’ için anma

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Osmanlı vatandaşı Yahudiler’e ait ‘Türk mabedi’ olarak adlandırılan sinagogun, Naziler tarafından yakılmasının 82’inci yıl dönümünde Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği tarafından anma etkinliği düzenlendi.

10.11.2020Avrupa
Viyana son dakika haberi:  Avusturyanın başkenti Viyanadaki terör saldırısında son durum Ölü ve yaralı sayısı açıklandı

Viyana son dakika haberi: Avusturya'nın başkenti Viyana'daki terör saldırısında son durum! Ölü ve yaralı sayısı açıklandı

Son dakika haberi... Avusturya’nın başkenti Viyana’da sinagog yakınlarında saldırı gerçekleşti. İlk gelen bilgilere göre, silahlı saldırıda 7 kişinin hayatını kaybettiği, çok sayıda kişinin de yaralandığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Harald Sörös, Avusturya Haber Ajansına (APA) yaptığı açıklamada, çatışma esnasında bir sivilin yanı sıra saldırganlardan birinin öldüğünü ifade etti. Türkiye'nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun Avusturya'da yaşayan Türk vatandaşlarına 'Lütfen can güvenliğiniz için evinizde kalınız' çağrısında bulundu. Türkiye'den de saldırıyla ilgili ilk tepki geldi. İşte, Viyana'daki terör saldırısında son durum..

3.11.2020Dünya
Çavuşoğlu: Avusturyadaki terör saldırısını lanetliyoruz. İki vatandaşımız teröristlere müdahale etti

Çavuşoğlu: "Avusturya'daki terör saldırısını lanetliyoruz. İki vatandaşımız teröristlere müdahale etti"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret amacıyla Ankara’da bulunan Sierra Leone Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Nabeela F. Tunis ile bakanlıkta ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Avusturya'daki terör saldırısını lanetliyoruz. İki vatandaşımız canlarını hiçe sayarak teröristlere müdahale etti.

3.11.2020Haber

‘Nefretten ve terörden daha güçlüyüz’

Avrupa Birliği (AB), Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir sinagog yakınında düzenlenen saldırıyı kınadı.

3.11.2020Avrupa
Avusturya’nın başkenti Viyana’da silahlı saldırı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da silahlı saldırı

Avusturya’nın başkenti Viyana’da Sinagog yakınlarında silahlı saldırı gerçekleşti.

2.11.2020Haber
‘Şu Kız Kulesi’nin aklı olsa Galata Kulesi’ne varır’

‘Şu Kız Kulesi’nin aklı olsa Galata Kulesi’ne varır’

Demiş Bedri Rahmi Eyüboğlu 1500 yaşındaki kule için. İstanbul’un en eski tanıklarından Galata Kulesi restore edildikten sonra tekrar ziyarete açıldı. Kent kültürü araştırmacısı mimar Turan Akıncı’yla şairlere ilham veren, efsaneleriyle âşıkları kucaklayan Galata Kulesi’nden İstanbul’a bakıp tarihini konuştuk ve çevresini keşfettik.

1.11.2020Seyahat
‘Barbarlığın işaretleri’

‘Barbarlığın işaretleri’

Fransa’da hakaret dolu dergi kapağı, Almanya’daki cami baskını, Müslümanlara karşı artan baskılar ve Türk düşmanlığının Avrupa’da barbarlığa gidişin işaretleri olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sağduyulu Avrupalıları, kendileri ve çocukları adına aydınlık bir gelecek için bu tehlikeli gidişe karşı inisiyatif geliştirmeye davet ediyoruz” dedi.

29.10.2020Gündem
Son dakika haberi: Erdoğan, Putin ile yaptığı Azerbaycan görüşmesini anlattı: Kırmızı çizgimiz aşılırsa...

Son dakika haberi: Erdoğan, Putin ile yaptığı Azerbaycan görüşmesini anlattı: Kırmızı çizgimiz aşılırsa...

AK Parti grup toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rusya'nın İdlib bölgesindeki Suriye Milli Ordusu güçlerine saldırısı bölgede kalıcı barış ve huzurun istenmediğine işarettir. ABD'nin Suriye'nin Irak sınırı boyunca oluşturmaya çalıştığı yapının yeni çatışmaların, trajedilerin habercisi olduğu da açıktır." ifadelerini kullandı. Erdoğan, Fransız Charlie Hebdo dergisinin çirkin karikatürüne de "Benim Peygamberime hakaret eden bu namussuzlarla ilgili benim herhangi bir şey söylememe de gerek yok. Üzüntüm ve öfkem şahsıma yapılan iğrenç saldırıdan değil, aynı mecranın canımızdan aziz bildiğimiz Peygamber Efendimize yönelik terbiyesizliklerin kaynağı olmasıdır. Hedefin şahsım değil, savunduğumuz değerler olduğunu biliyoruz." diye konuştu. Erdoğan, Azerbaycan-Ermenistan konusunda Putin ile yaptığı görüşmeyi de anlattı ve "'Kırmızı çizgimiz aşılırsa gözümüz babamızın oğlunu görmez dedik." dedi.

28.10.2020Gündem
Yahudi Kültürü Avrupa Günü bu yıl online gerçekleştirilecek

"Yahudi Kültürü Avrupa Günü" bu yıl online gerçekleştirilecek

Avrupa'nın 35 ülkesiyle birlikte, her yıl Türkiye'de de organize edilen Yahudi Kültürü Avrupa Günü, koronavirüs (covid-19) salgını nedeniyle 25 Ekim Pazar günü; online olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

19.10.2020Keyif
Ünlü iş adamı Jak Kamhi son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü iş adamı Jak Kamhi son yolculuğuna uğurlandı

İş insanı Jak Kamhi Neve Şalom Sinagog’undaki cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı.

13.10.2020Gündem
Münih , Halle, Hanau Bu kanlı çizgi uzuyor

Münih , Halle, Hanau! Bu kanlı çizgi uzuyor

Almanya’nın Halle kentinde geçen yıl yapılan ırkçı saldırının birinci yıl dönümünde kurbanlar için anma töreni düzenlendi. Türklere ait döner büfesi ile sinagogun önünde yapılan anmada, kurbanlar anısına çiçek bırakılırken, törene katılan Cumhurbaşkanı Frank Walter Steinmeier, ülkede yaşayan herkesi ırkçılığa, yabancı düşmanlığına ve ayrımcılığa karşı tavır almaya çağırdı. Steinmeier, “Münih, Halle, Hanau. Bu kanlı çizgi uzuyor” dedi.

9.10.2020 Avrupa
İstanbulda yaşayan Rus gezgin 10 yıldır Türkiyeyi ve Türk dizilerini tanıtıyor

İstanbul'da yaşayan Rus gezgin 10 yıldır Türkiye'yi ve Türk dizilerini tanıtıyor

Rus gezgin Shcherbakova, babasının 6 yaşındayken kendisine hediye ettiği İstanbul kartpostallarıyla tanıştığı ve yıllarca hayalini kurduğu İstanbul'a yerleşerek 10 yıldır Türkiye'yi adım adım geziyor.

8.10.2020Seyahat
‘Müslüman ve Yahudiyse çocukları da öldürürüm’

‘Müslüman ve Yahudiyse çocukları da öldürürüm’

Hürriyet, 9 Ekim 2019’da Almanya’nın Halle kentinde bir sinagog ile döner büfesini basarak 2 kişiyi öldüren ırkçı Stephan Balliet’in mahkeme tutanaklarına geçen ifadelerine ulaştı. Tutanaklarda, Balliet’in, Türk askerlerini ve Müslümanları düşman olarak gördüğü, terör örgütü DEAŞ’ın Suriye ve Irak’ta insanları canice öldürdüğü görüntüleri izlediği yer alıyor.

1.10.2020Avrupa
Şanlıurfada 3 dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami ışıklandırıldı

Şanlıurfa'da 3 dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami ışıklandırıldı

İnanç turizminin önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da 3 semavi dine ev sahipliği yapan tarihi Ulu Cami özel sistemle ışıklandırıldı.

10.09.2020Seyahat
Kiliseler için tanıtım atağı

Kiliseler için tanıtım atağı

AK Parti, Kariye ve Ayasofya’nın cami olarak ibadete açılması kararından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Türkiye’deki 435 kilise ve sinagogla ilgili çalışma başlattı. Kilise, sinagog ve havraları anlatan bir kitapçık hazırlanarak yurtdışından gelen misyon şeflerine hediye edilecek.

28.08.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kurmaylarına uyarı: Konuştuklarımız aramızda kalsın

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, MYK ve MKYK toplantılarında kurmaylarını uyardı: “Herkes düşüncelerini kendine saklasın. Konuştuklarımız aile içinde kalsın. Enerjimizi kendi içimizde değil, muhalefet ve Türkiye’nin istikrarsızlaşması için uğraşanlar için harcamalıyız.” Erdoğan koronavirüsle ilgili ise “Sağlık Bakanlığımız gereken çalışmaları yapıyor. Gerekli tedbirleri alacak” diye konuştu.

19.08.2020Gündem
İsrailde Covid-19 salgınında vaka sayısı 85 bini aştı

İsrail'de Covid-19 salgınında vaka sayısı 85 bini aştı

İsrail'de son 24 saatte virüs kaynaklı 13 ölüm, 1641 yeni vaka kaydedildi.

11.08.2020Dünya
İsrailde Covid-19 vaka sayısı 71 bine yaklaştı

İsrail'de Covid-19 vaka sayısı 71 bine yaklaştı

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında vaka sayısı 71 bine yaklaşırken, can kaybı da 500'ü aştı.

1.08.2020Dünya
İletişim Başkanı Fahrettin Altundan Yunanistana Yunanca mesaj

İletişim Başkanı Fahrettin Altun'dan Yunanistan'a Yunanca mesaj

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, sosyal medya hesabından, İstanbul'da yaşayan Musevi, Rum, Ermeni ve Süryani cemaatlerine mensup vatandaşların, İslam dinine mensup Türk vatandaşları ile yaşama kültürünü gösteren bir video paylaştı.

28.07.2020Dünya
İsrailde koronavirüs vaka sayısı 60 bini aştı

İsrail'de koronavirüs vaka sayısı 60 bini aştı

İsrail'de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilen kişi sayısı 60 bini aşarken, can kaybı 457'ye çıktı.

25.07.2020Dünya
İsrailde günlük Covid-19 vaka sayısında rekor kaydedildi

İsrail'de günlük Covid-19 vaka sayısında rekor kaydedildi

İsrail'de 2 bin 32 kişide daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesiyle, salgında şimdiye kadarki en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

23.07.2020Dünya
İsrailde günlük koronavirüs vaka sayısında rekor

İsrail'de günlük koronavirüs vaka sayısında rekor

İsrail'de son 24 saatte 1977 kişide daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesiyle vaka sayısı 54 bini aşarken, can kaybı 430'a çıktı.

22.07.2020Dünya
İsrailde Covid-19 salgınında rekor günlük vaka sayısı

İsrail'de Covid-19 salgınında rekor günlük vaka sayısı

İsrail'de Covid-19 salgınında en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi

14.07.2020Dünya
İletişim Başkanı Altun Hürriyete konuştu: FETÖcü hainlere rahat yüzü yok

İletişim Başkanı Altun Hürriyet'e konuştu: FETÖ'cü hainlere rahat yüzü yok

15 Temmuz darbe girişiminin 4’üncü yılında FETÖ’ye karşı verilen mücadeleyi Hürriyet’e değerlendiren İletişim Başkanı Altun, “Yargılananlar en ağır cezaları aldı. Diğerleri de alacak. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ve yakalayacağız. FETÖ’nün birçok sözde yöneticisini yurtdışından kıskıvrak alıp getirdik. Onlara rahat vermeyeceğiz” dedi.

14.07.2020Gündem
İletişim Başkanı Altundan, Ayasofya açıklaması

İletişim Başkanı Altun'dan, 'Ayasofya' açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Ayasofya’nın yeniden cami olarak açılması, dini özgürlükler açısından bir zaferdir. Ayasofya'nın kapıları dünyadaki herkese açık kalmaya devam edecek" dedi.

11.07.2020Gündem
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Millete Sesleniş konuşmasında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Danıştay'ın 1934’teki Bakanlar Kurulu’nun camiden müzeye dönüştürülmesi kararını iptal etmesinin ardından Millete Sesleniş konuşması yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan Ayasofya'nın ibadete açılacağını tarihini açıklayarak, "Hazırlıkları süratle tamamlayarak 24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazıyla birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

10.07.2020Gündem
Koronavirüste bir ülkeden daha korkutan rekor geldi

Koronavirüste bir ülkeden daha korkutan rekor geldi

İsrail'de bir günde 1464 yeni Covid-19 vakası kaydedildi.

10.07.2020Dünya
İsrailde Covid-19 vakalarında günlük rekor

İsrail'de Covid-19 vakalarında günlük rekor

İsrail'de son 24 saatte 1320 kişide daha yeni tip koronavirüs (Covid-19) tespit edilmesiyle, salgınında şimdiye kadar görülen en yüksek günlük vaka sayısı kaydedildi.

8.07.2020Dünya

Yazar Sonuçları

Turizme farklı bir yaklaşım projesi

İZMİR’de turizme katkı sağlayacak, Kemeraltı odaklı bir çalışma başlatılıyor. Konuya ilişkin aldığım notu, özetleyerek paylaşıyorum:

2.03.2021

Bir Osmanlı başkentinin tüm ihtişamını taşıyor

Genellikle Osmanlı mimarisine ilgi duyanların seyahat rotasında olsa da aslında keşfetmeyi seven herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasında. Adım adım tarihin izini sürün Edirne’de çünkü Osmanlı İmparatorluğu’na 92 yıl başkentlik yapan şehir; tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve lezzetli mutfağıyla her zaman ilgi odağı olmayı hak ediyor.

10.01.2021

Türkiye için bu ilk aynı anda 4 AB projesi

BENİM için güçlü demokrasilerin olmazsa olmazı sivil toplum örgütleridir. Ülkeleri için, yaşadıkları kentler için, insanlık için hizmet eden kurumlara ve buralarda görev yapan herkese sonsuz saygı duyuyorum.

26.12.2020

Mutlu huzurlu ve Avrupalı

Edirne’ye ilk gidişinizse kendinizi bir Osmanlı başkentinde mi yoksa bir Avrupa kentin de mi hissedeceğinize karar veremezsiniz bir türlü. Sokaklarında yürürken onca yağmaya, yangına, işgale rağmen, bu kentin gerginlik kat sayısının sıfır olduğunu hissedersiniz.

2.11.2020

Hoşgörünün simgesi, İstanbul'un tarihi semti: Kuzguncuk

Hem ilklerin yaşandığı, hem de ünlülerin buluştuğu, farklı din ve inanışlardaki insanların bir arada kardeşçe ve huzurla yaşadığı, güzel sokaklarında bezenmiş dükkanları, tarihi dokusunu korumuş enfes yapıları, asırlara tanıklık etmiş ağaçları, mütevazi, samimi ve içten insanların yaşadığı yer Kuzguncuk. Bayramda şehirde kalacaklardansanız Kuzguncuk güzel bir alternatif… İşte size Kuzguncuk gezi rehberi…

28.07.2020