EKSTRA
MENÜ

Kardelen

Kardelen ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kardelen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.903 Kardelen haberi bulunmuştur.

Kardelen Haberleri

Nevruz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Nevruz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nevruz Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Nevruz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nevruz çiçeği nedir? Nevruz çiçeğinin özellikleri nelerdir? Nevruz çiçeğinin bakımı nasıl yapılır? Nevruz çiçeği nasıl çoğaltılır? Nevruz çiçeği nasıl ekilir? Nevruz çiçeğinin faydaları nelerdir? Nevruz çiçeği yetiştiriciliği evde yapılır mı? Nevruz çiçeğinin Latince adı nedir? Nevruz çiçeği adının anlamı nedir? Nevruz çiçeğinin hikayesi nedir? Nevruz çiçeğinin özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kardelen Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kardelen çiçeği; Nergisgiller familyasından olup, bahar aylarında kimi zaman kar erimeden beyaz renkli ve çan biçimli sarkık çiçekleri açan koyu renkli bir çiçek türüdür. Peki kardelen çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kardelen çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kar Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kar Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kar Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kar Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kar çiçeği, düğün çiçeğigiller familyasından olan bir bitki türüdür. 16. yüzyıldan bu yana yetiştiriciliği yapılan kar çiçeği hakkında bilinmeyen birçok nokta bulunuyor. Kar çiçeği nedir, bakımı nasıl yapılır, anlamı nedir, özellikleri ve faydaları nelerdir, sulanması nasıl yapılmalı gibi soruları yanıtladık.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hercai Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hercai Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hercai Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hercai Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hercai çiçeği, menekşegiller familyasından olan bir menekşe türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Esasında çok yıllık duyarlı otsu bitki olmasına rağmen, bu bitkinin en verimli olduğu dönemi, tohumundan yetiştirildiği birinci yılı olmaktadır. Sizin için Hercai çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hercai çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Mısırlı milyarder Mohammed Alsaloussi sevgilisi Şeyma Subaşı için Miami’den ev aldı

Mısırlı milyarder Mohammed Alsaloussi sevgilisi Şeyma Subaşı için Miami’den ev aldı!

Mısırlı milyarder sevgilisi, jestleriyle Şeyma Subaşı’nın ayaklarını yerden kesmeye devam ediyor. Mohammed Alsaloussi, Subaşı’na bu kez de Miami’de rahat etsin diye 3.5 milyon dolarlık ev aldı.

26.04.2021Magazin
Nemrut’un kardelenleri, görsel şölen sunuyor

Nemrut’un kardelenleri, görsel şölen sunuyor

BİTLİS’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunan dünyanın ikinci, Türkiye’nin ise en büyük krater gölü olma özelliği taşıyan Nemrut Krater Gölü, karlı dağları ve açan kardelen çiçekleriyle seyrine doyumsuz bir manzaraya kavuştu.

19.04.2021Gündem
K Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

K Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

J harfinden sonra gelen K, alfabenin 14. harfidir. Periyodik tablo 1A grubunda yer alan Potasyum ''k'' harfi ile gösterilir. K harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (artist) isimleri nelerdir? Merak edenler için detayları ile derledik.

13.04.2021Sözlük
Güleryüzleri ve şefkatleriyle hastalarına hiç yalnız hissettirmiyorlar... ‘Bir yandan korku ve endişe, bir yandan kayıpların üzüntüsü, birden fazla duyguyla baş etmek çok zorlayıcı’

Güleryüzleri ve şefkatleriyle hastalarına hiç yalnız hissettirmiyorlar... ‘Bir yandan korku ve endişe, bir yandan kayıpların üzüntüsü, birden fazla duyguyla baş etmek çok zorlayıcı’

Pandemide bir yılı geride bıraktık. Türkiye’de aşılanan kişi sayısı bu haber hazırlanırken 19 milyonu bulmuştu. Aşılama hızı artsa da vaka sayılarının yükselişi henüz durulmuş değil, hastaneler yeniden yoğunlaşıyor. Bir yıldır koronavirüslü hastalara bakım veren hemşireler artık yorgun. İzole edilmiş hastaya ailesi gibi moral vermek de onların görevi, yürüyerek giren hastanın ölüm haberini yakınlarıyla paylaşmak da... Farklı duygularla baş etmek işin en zorlayıcı kısmı.

11.04.2021Hürriyet Pazar
Nazlı Kayı ile Hacı Sabancı evleniyor... Yılın düğünü için tarih belli oldu

Nazlı Kayı ile Hacı Sabancı evleniyor... Yılın düğünü için tarih belli oldu!

Büyük merakla beklenen Nazlı Kayı-Hacı Sabancı düğününün detayları belli oldu! Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift, 26 Ağustos’ta nikâh masasına oturacak.

9.04.2021Magazin
Yenimahalle Posta Kodu kaçtır Ankaranın ilçesi Yenimahallenin ve mahallelerinin Posta Kodları

Yenimahalle Posta Kodu kaçtır? Ankara'nın ilçesi Yenimahalle'nin ve mahallelerinin Posta Kodları

Posta kodları postaların zamanında ulaşabilmesi için oldukça önem taşımaktadır. Ankara iline bağlı olan Yenimahalle ilçesinin ise posta kod merak edilmektedir. Peki Yenimahalle posta kodu kaçtır? Ankara'nın ilçesi Yenimahalle'nin ve mahallelerinin posta kodlarını sizlere detaylıca derledik.

9.04.2021Gündem
Çankaya Üniversitesi: 46 - Fenerbahçe Öznur Kablo: 60

Çankaya Üniversitesi: 46 - Fenerbahçe Öznur Kablo: 60

Fenerbahçe Öznur Kablo, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off yarı final üçüncü maçında Çankaya Üniversitesi'ni 60-46 mağlup ederek adını finale yazdırdı.

7.04.2021Basketbol
Fenerbahçe Öznur Kablo 86-61 Çankaya Üniversitesi

Fenerbahçe Öznur Kablo 86-61 Çankaya Üniversitesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off ilk maçında Fenerbahçe Öznur Kablo, Çankaya Üniversitesi’ni 86-61 yenerek seride 1- 0 öne geçti.

2.04.2021Basketbol
Ekrem Bora: Şehit pilotun oğluydu, Yeşilçamın yıldızı oldu

Ekrem Bora: Şehit pilotun oğluydu, Yeşilçam'ın yıldızı oldu

"Acı Hayat", "Ayrılık", "Evlat", "Emine", Öksüzler" ve "Mazi Kalbimde Yaradır" adlı filmlerin de aralarında yer aldığı 200'ün üzerinde sinema ve dizide oynayan, Türk sinemasının unutulmaz aktörlerinden Ekrem Bora, vefatının 9. yılında anılıyor.

1.04.2021Magazin
OGM Ormanspor 68-71 Çankaya Üniversitesi

OGM Ormanspor 68-71 Çankaya Üniversitesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi play-off çeyrek final serisi ilk maçında iki Ankara takımının mücadelesinde Çankaya Üniversitesi, OGM Ormanspor'u 71-68 yendi.

27.03.2021Basketbol
İşte Özcan Deniz’in yalısı

İşte Özcan Deniz’in yalısı

Özcan Deniz’in yeni dizisini çektiği yalı herkesin merak konusu oldu. Beylerbeyi’ndeki yalının sahibi, ünlü işadamı Yalçın Sabancı çıktı.

26.03.2021Magazin
Dünyada 13 Türkiyede 4 kişide var Doğuştan burunları olmadan dünyaya geldiler...

Dünyada 13 Türkiye'de 4 kişide var! Doğuştan burunları olmadan dünyaya geldiler...

Dünyada 13 Türkiye'de 4 kişide görülen hastalık doğuştan burunları olmadan dünyaya gelme olarak belirtilen Arini hastalığı şeklinde adlandırılıyor. Antalya'da Çetin ailesinin 2 çocuğu da yaşadıkları hastalıkla aynı kaderi paylaşıyor.

13.03.2021Gündem
Muş Ovasında kardelen güzelliği

Muş Ovası'nda kardelen güzelliği

MUŞ'ta, 'baharın müjdecisi' olarak adlandırılan kardelenler, çiçek açtı. Muş Ovası'nı beyaza bürüyen kardelenler, halkın ve fotoğrafçıların ilgi odağı oldu. Fotoğrafçı Kenan Demir, "Anlatılması mümkün olmayan bu güzellikleri fotoğraflarımıza yansıtarak, insanların beğenisine sunmaya çalışıyoruz" dedi.

9.03.2021Gündem
Fenerbahçe Öznur Kablo 90-55 Çankaya Üniversitesi

Fenerbahçe Öznur Kablo 90-55 Çankaya Üniversitesi

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 24. haftasında Fenerbahçe Öznur Kablo, sahasında Çankaya Üniversitesi'ni 90-55 mağlup etti.

6.03.2021Basketbol
Kardelen çiçeğini koparmanın cezası 80 bin, kökünden sökmenin ise 241 bin lira

Kardelen çiçeğini koparmanın cezası 80 bin, kökünden sökmenin ise 241 bin lira

KAHRAMANMARAŞ’ın Onikişubat ilçesinde dik yamaçlarda ve uçurum kenarlarında, kış aylarında karın erimesinin ardından ortaya çıkan kardelen çiçeğini koparanlara 80 bin lira, köklerinden söküp ticaretini yapanlara ise 241 bin 395 lira ceza uygulanıyor.

19.02.2021Gündem
Lalin için Selimiye’den Bodrum’a geçiyorlar

Lalin için Selimiye’den Bodrum’a geçiyorlar

Oyuncu çift Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal, yaz aylarını geçirdikleri Selimiye’deki evlerinin kira kontratını yenilemedi. Çift onun yerine, Bodrum’dan ev bakıyor.

19.02.2021Magazin
Emre Sakçı: Tokyo Olimpiyatlarında da Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum...

Emre Sakçı: "Tokyo Olimpiyatları'nda da Türk bayrağını dalgalandırmak istiyorum..."

Macaristan'da düzenlenen Uluslararası Yüzme Ligi'nde Avrupa rekorları kırarak birincilikler elde eden milli yüzücü Emre Sakçı, Tokyo Olimpiyatları'nda da Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini belirtti.

16.02.2021Diğer
İstanbul defterini kapattılar Bitez’e taşındılar

İstanbul defterini kapattılar Bitez’e taşındılar

Cemiyetin ünlü çifti Tanem Sivar-Edhem Dirvana, İstanbul’dan taşındı! Yazlarını Bozburun’da geçiren çift, bundan sonra kışları da Bitez’de kalacak.

25.01.2021Magazin
Küre Dağlarında kardelenler karsız açtı

Küre Dağları'nda kardelenler karsız açtı

Soğuk kışları ve yoğun kar yağışıyla bilinen Küre Dağları'nda sıcaklıkların mevsim normalleri üzerinde seyretmesi nedeniyle kardelenler, bu yıl kar görmeden açtı.

13.01.2021Seyahat
Yalovada sandalla açıldığı denizde kaybolan Ümit Çakmak’ı arama çalışmaları 3’üncü gününde

Yalova'da sandalla açıldığı denizde kaybolan Ümit Çakmak’ı arama çalışmaları 3’üncü gününde

YALOVA'da sandalla açıldığı denizde kaybolan Ümit Çakmak’ı (29) arama-kurtarma çalışması 3'üncü günde de devam ediyor. Çalışmaları takip eden ailenin umutlu bekleyişi sürerken, Çakmak'ın bindiği sandalı denize iten 2 arkadaşın ifadesi alındı. Eşinden gelecek haberi bekleyen Kardelen Çakmak ise, arkadaşlarının, eşini ölüme sürüklediğini öne sürdü.

8.01.2021Gündem
Sandalla açıldığı denizde kaybolan kişiyi arama-kurtarma çalışmaları sürüyor

Sandalla açıldığı denizde kaybolan kişiyi arama-kurtarma çalışmaları sürüyor

Yalova'da önceki gün meydana gelen olayda Ümit Çakmak (29), arkadaşına ait sandalla açıldığı denizde kayboldu. 2'nci günde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken teyze Fatmagül Çakır, "Çıkıp gelmesini, 'şaka yaptım' demesini bekliyoruz" dedi. Kardelen Çakmak ise, eşini arama kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde takip etti.

7.01.2021Haber
Yalovadadenizde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor

Yalova'dadenizde kaybolan genci arama çalışmaları devam ediyor

Yalova'da önceki gün meydana gelen olayda Ümit Çakmak (29), arkadaşına ait sandalla açıldığı denizde kayboldu. 2'nci günde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken teyze Fatmagül Çakır, "Çıkıp gelmesini, 'şaka yaptım' demesini bekliyoruz" dedi. Kardelen Çakmak ise, eşini arama kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde takip etti.

7.01.2021Gündem
Yalovada en zor bekleyiş Çıkıp gelmesini, şaka yaptım demesini bekliyoruz

Yalova'da en zor bekleyiş! "Çıkıp gelmesini, 'şaka yaptım' demesini bekliyoruz"

Yalova'da önceki gün meydana gelen olayda Ümit Çakmak (29), arkadaşına ait sandalla açıldığı denizde kayboldu. 2'nci günde arama-kurtarma çalışmaları devam ederken teyze Fatmagül Çakır, "Çıkıp gelmesini, 'şaka yaptım' demesini bekliyoruz" dedi. Kardelen Çakmak ise, eşini arama kurtarma çalışmalarını gözyaşları içinde takip etti.

7.01.2021Gündem
Zor yıla umut dolu veda

Zor yıla umut dolu veda

Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yılbaşını evde geçirdik. Cemiyet ve iş dünyasının ünlü isimleri de yeni yıla evde, aileleriyle girdi. Herkesin dileği ise ortaktı: Sağlık, huzur ve mutluluk...

4.01.2021Magazin
Milli sporcular Avrupa Şampiyonasını 4. sırada tamamladı

Milli sporcular Avrupa Şampiyonası'nı 4. sırada tamamladı

Mersin'de organize edilen Avrupa Kadınlar Artistik Cimnastik Şampiyonası'nda gençler kategorisindeki eleme müsabakaları sona erdi.

18.12.2020Diğer
İzmirde 5 kişinin öldüğü tekne faciasında kaptan için 22.5 yıl hapis istendi

İzmir'de 5 kişinin öldüğü tekne faciasında kaptan için 22.5 yıl hapis istendi

İZMİR'in Foça ilçesinde 2 Ağustos'ta 5 kişinin yaşamını yitirdiği tekne faciasına ilişkin iddianame hazırlandı. İddianamede kaptan Adem Demir için 22.5 yıl hapis cezası istendi.

17.12.2020Gündem
Kadınlar Basketbol Süper Ligi | Çankaya Üniversitesi 91-59 Hatay Büyükşehir Belediyespor

Kadınlar Basketbol Süper Ligi | Çankaya Üniversitesi 91-59 Hatay Büyükşehir Belediyespor

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi'nin 7. haftasından ertelenen maçta Çankaya Üniversitesi, sahasında Hatay Büyükşehir Belediyespor'u 91-59 yendi.

16.12.2020Basketbol
Kardelen Çiçekleri... Duygu, Azra, Peri, Nil ve Eda: Zaferin 6 yıllık sırdı

Kardelen Çiçekleri... Duygu, Azra, Peri, Nil ve Eda: Zaferin 6 yıllık sırdı

Kardelen çiçeği sadece karda değil, eğer imkân sağlanırsa suda bile çiçek açabilen benzersiz bir çiçek türüdür. Tıpkı bizim kardelen kızlarımız Duygu, Azra, Peri, Nil ve Eda gibi... Öyle güzel, öyle iç açıcı, öyle umut verici bir hikâyeleri var ki... İsterseniz lafı uzatmayalım ve onları Avrupa Ritmik Jimnastik Şampiyonası’nda zirveye çıkaran başarı öyküsünü anlatalım...

30.11.2020Gündem
Filiz Akın: Sinemayı özlemedim

Filiz Akın: Sinemayı özlemedim

Filiz Akın, sinemayı özlemediğini itiraf etti. Usta oyuncu, “Biz sevgi, saygı, mutlu sonlar, fedakârlıklar üzerine hayatlar sunduk seyirciye. Onlar da bu filmleri çok sevdiler. Görevimin bittiğini hissettiğim an ise sinemaya veda ettim” dedi.

22.11.2020Magazin
Chicagodan Ceyda Miss Model seçildi

Chicago'dan Ceyda Miss Model seçildi

Miss & Mr Model Of Turkey 2020 finalinde Chicago doğumlu 16 yaşındaki Ceyda Toyran Miss Model seçildi...

12.11.2020Magazin
Youtube çöktü mü, neden açılmıyor 12 Kasım Youtubeda erişim sorunu İlk açıklama geldi

Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? 12 Kasım Youtube'da erişim sorunu! İlk açıklama geldi

Video paylaşım devi Youtube erişim problemi ile gündeme geldi. Google servisleri arasında yer alan Youtube'da gece 03.30 saatlerinde dünya genelinde video erişim sorunu yaşandı. Popüler paylaşım platformunda yaşanan video çalışmama problemi Twitter'da da konuşulmaya başlandı. Küresel çapta meydana gelen problemle ilgili Youtube'un resmi Twitter hesabından açıklama geldi. Peki, Youtube çöktü mü, neden açılmıyor? İşte, 12 Kasım Youtube'da erişim sorunuyla ilgili bilgiler.

12.11.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Şeyma için Miami’den ev aldı!

Mısırlı milyarder sevgilisi, jestleriyle Şeyma Subaşı’nın ayaklarını yerden kesmeye devam ediyor. Mohammed Alsaloussi, Subaşı’na bu kez de Miami’de rahat etsin diye 3.5 milyon dolarlık ev aldı.

26.04.2021

İşte yılın düğünü

Büyük merakla beklenen Nazlı Kayı-Hacı Sabancı düğününün detayları belli oldu! Pandemi nedeniyle bir aksilik olmazsa çift, 26 Ağustos’ta nikâh masasına oturacak.

9.04.2021

İşte Özcan Deniz’in yalısı

Özcan Deniz’in yeni dizisini çektiği yalı herkesin merak konusu oldu. Beylerbeyi’ndeki yalının sahibi, ünlü işadamı Yalçın Sabancı çıktı.

26.03.2021

Bergüzar Korel’den “sözün bittiği yer”

Ünlü oyuncunun paylaştıkları, sanal zorbalığın nereye vardığına dair çığlık şeklini almış bir manifesto gibi. Kendisi gibi iletişimi kapatmak çare mi? Başka ne yapılabilir kimse bilmiyor.

21.02.2021

Lalin için Selimiye’den Bodrum’a geçiyorlar

Oyuncu çift Kenan İmirzalıoğlu ve Sinem Kobal, yaz aylarını geçirdikleri Selimiye’deki evlerinin kira kontratını yenilemedi. Çift onun yerine, Bodrum’dan ev bakıyor.

19.02.2021

Müzikte astroloji dalgası

Bu ara neye elinizi atsanız astrolojiye çarpıyorsunuz.

28.01.2021

İstanbul defterini kapattılar Bitez’e taşındılar

Cemiyetin ünlü çifti Tanem Sivar-Edhem Dirvana, İstanbul’dan taşındı! Yazlarını Bozburun’da geçiren çift, bundan sonra kışları da Bitez’de kalacak.

25.01.2021

Ne izlesem, okusam, dinlesem

Haftanın öne çıkan iki filmi de kitap uyarlaması. Gerçek olaylara dayanan “Penguin Bloom”, Naomi Watts’ın performansıyla merak uyandırırken, Aravind Adiga’nın çok satan romanından uyarlanan “Beyaz Kaplan” da, Bollywood’un en çok kazanan oyuncularından Priyanka Chopra’yı başrole taşıyor. Takipçileri için “Euphoria”, “Menajerimi Arayın” ve “Snowpiercer” yeni sezonlarıyla ekranlara gelirken, alternatif müzik tutkunlarının beklediği “Herkes Tek” konseri perşembe akşamı Moda Sahnesi’nde çevrim içi yayında. Polisiyenin unutulmaz karakterleri Sherlock ile Watson’ı yeni bir serüvende yeniden yaratan David Stuart Davies romanı “Sherlock Holmes: Ölüm Papirüsü”, kitap raflarında haftanın öne çıkanı.

22.01.2021

Zor yıla umut dolu veda

Covid-19 tedbirleri kapsamında bu yılbaşını evde geçirdik. Cemiyet ve iş dünyasının ünlü isimleri de yeni yıla evde, aileleriyle girdi. Herkesin dileği ise ortaktı: Sağlık, huzur ve mutluluk...

4.01.2021

2020’de iyi yedik ama

Koca bir sene daha bitti. Gastronomik bir özet yapacak olursak yedik, içtik sofrayı kuran kaldırsın..

3.01.2021

Memurluk azalıyor, geçici işçilik artıyor

GENEL-İş Sendikası’nın COVID-19 Sürecinde Kamuda İstihdam Raporu’nun 5’ncisinde Türkiye’de her 100 kişiye 4 kamu personelinin düştüğü ortaya çıktı. 

26.11.2020