Yeni adalet sarayı soruları

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Yenimahalle’deki eski MİT arazisine yapılacak olan yeni Ankara Adalet Sarayı’nın ihalesini gerçekleştirdiklerini belirterek, “Türkiye’nin en büyük adalet sarayı Ankara’da yapılacak” demişti.

Haberin Devamı

Okurumuz Şeref Sarımuratoğlu, yeni adalet sarayının başta Yenimahalle sakinleri olmak üzere tüm Ankara halkını yakından ilgilendirdiğini aktarmış ve şu soruları sormuş:

* Yeni adalet sarayı inşaatı ne zaman başlayacak?

* Yeni adalet sarayı inşaatı ne zaman bitecek?

* Yeni adalet sarayı ne zaman faaliyete geçecek?

 Yeni adalet sarayı soruları

23 ARALIK 2023

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, yeni Ankara Adalet Sarayı’nın proje görsellerini geçen ay Meclis kürsüsünden göstermişti.

 

KİMİ YERDE, KİMİ ÜFLESEN YIKILACAK!

Yeni adalet sarayı soruları

Haberin Devamı

Yeni adalet sarayı soruları

Okurumuz Kadir Aktepe, Yenimahalle’nin İlk Yerleşim ve Kardelen mahallelerinden “cadde-sokak tabelaları” fotoğrafları göndermiş.

Kimi yerde, kimi üflesen yıkılacak!

*

“Tabelaların bir dili olsa” diyen okurumuzun iletisi şöyle:

* ŞİKÂYETİMİZ: “Cadde-sokak tabelalarının birçoğu bakımsız halde. Yetkililer, kent genelindeki cadde-sokak tabelalarının bakım ve onarımları noktasında ciddi anlamda sınıfta kalıyor.”

* BEKLENTİMİZ: “Bu konuda biraz daha hassas olunmalı ve bu örnek vakalardaki tabelalar başta olmak üzere onarım bekleyen tüm tabelaların yerine yenilerinin takılmasını bekliyoruz.”

 

HACI BAYRAM’DA BİTMEYEN ÇALIŞMA

Yeni adalet sarayı soruları

Okurumuz Kamil Demir, Hacı Bayram-ı Veli Çarşısı’nın girişindeki (Hükümet Caddesi) çalışmaların uzun sürmesinden şikâyet etmiş ve iletisinde -özetiyle- şöyle demiş:

“Burası başkentin merkezi, tarihi Hacı Bayram-ı Veli Camii’nin girişi... Kaldırım ve yol çalışması neden bir türlü bitirilemiyor? Başkent Ankara’daki tarihi bir cami girişinin bu halde olması üzücü. Ankara Büyükşehir Belediyesi’ni (ABB) ve ABB Başkanı Mansur Yavaş Bey’i göreve davet ediyorum.”

 

Haberin Devamı

TEKNO PARK DÖKÜLÜYOR!

Yeni adalet sarayı soruları

Okurumuz Sami Bistren, Çankaya’nın Ahmet Taner Kışlalı Mahallesi Alacaatlı Caddesi’ndeki Tekno Park’ın bakımsız bir halde olduğuna dikkat çekerek, “Birkaç kere Çankaya Belediyesi’ne bildirimde bulunduğum halde hiçbir şey yapmadan şikâyetimi kapadılar. Parkın içindeki kaldırımlar kırık dökük vaziyette. Parkın teknolojik aletleri ya bozulmuş ya kırılmış ya çalışmıyor. Ayrıca bu parkın içinde tadilat halinde olan devasa bir kafe de var. Bu binanın parkın içinde işi ne?” diyor.

 

 KISA.. KISA...

 * “Çankaya’nın Kızılırmak Mahallesi 1435. Sokak’taki boş arsa, maalesef pislik içinde. Güya burası lüks bir semt! Gel gelelim; çöpler, inşaat atıkları, başıboş sokak köpekleri gibi herkesin beklentisi olan sorunlarla ilgilenilmiyor. Vatandaşa ise sürekli belediye koltuklarından ‘klişe cevaplar’ veriliyor.”

Haberin Devamı

Cahiz YURTSEVER

 

* “Çankaya’nın Ön Cebeci Mahallesi’ne bağlı Servi Sokak’taki 60 yıllık binalarda kanalizasyon hattı yok. ASKİ Genel Müdürlüğü her sene söz veriyor ama beklenen çalışmayı yapmıyor. 200 metrelik bir çalışma yüzünden rögar çukurları fare ve sivrisinek üretiyor. Seçime girerken hatırlatalım.”

Yaşar ERGUN

 

* “Ankara’da kentsel dönüşüm kapsamında yıkılan ve yerine yenileri yapılacak olan inşaatlarda kullanılacak olan demirler, yağmurun/çamurun altında korumasız bırakılıyor. Yeni yapılan binalarda paslanmış demirler kullanılıyor. Denetim olmadan yapılacak binalar eskisinden de çürük olacak.”

M.GALİP

 

2023’Ü ‘BURADA OKUR YAZAR KÖŞESİ PARKI’ İLE HEP HATIRLAYACAĞIZ

Haberin Devamı

 2023...

12 ay, 52 hafta, 365 gün...

Geçti, gitti ve bitti.

*

1 Kasım 2013’te doğan “Burada Okur Yazar” köşemiz için ise 2023’ü anlamlı kılan şeyler vardı.

* 10’uncu yaşın verdiği olgunluğa ulaştı.

Daha da önemlisi...

* “Birlikte yaşa”yıp yine “birlikte yaz”dığımız “Burada Okur Yazar” köşemizin adı, Altındağ’da bir parka verildi. Ve bu park, “vatandaş gazeteciliği” ve “kent haberciliği” gibi iki kıymetli kavramın başkentteki simgesi oldu.

*

Yeni adalet sarayı soruları

Yeni adalet sarayı soruları

Seni hep “Burada Okur Yazar Köşesi Parkı” ile hep hatırlayacağız 2023...

 

 

 

 

 

Yazarın Tüm Yazıları