MENÜ

Kapak

Kapak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kapak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.659 Kapak haberi bulunmuştur.

Kapak Haberleri

Prof. Dr. Erdal Aktürk kimdir, kaç yaşında Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürkün biyografisi

Prof. Dr. Erdal Aktürk kimdir, kaç yaşında? Başhekim Prof. Dr. Erdal Aktürk'ün biyografisi

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erdal Aktürk'ün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı bildirildi. Hastanenin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, ‘Başhekimimiz Prof. Dr. Erdal Aktürk'ün yapılan tetkikler sonucu Kovid-19 testi sonucu pozitif çıkmıştır. Tedavisini evde alan başhekimimizin şu an durumu iyidir. Başhekimimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, bir an önce sağlığına kavuşmasını temenni ediyoruz.’ ifadeleri kullanıldı. Peki, Prof. Dr. Erdal Aktürk kimdir, kaç yaşında?

14.09.2020Gündem
Belçim Bilgin: Biri çıkar ve senin devrimin olur

Belçim Bilgin: Biri çıkar ve senin devrimin olur

Belçim Bilgin ekrana Kanal D’de yayımlanan ‘Hekimoğlu’yla dönüyor. Karantina sürecini “Bütün dünyanın durduğu böyle bir zaman, bir şeyleri tamir etmek, onarmak ve yeniden dönüşüm için fırsat gibi oldu” diye anlatıyor. Bilgin, sevgilisi Alfredo Di Blasio ile yaşadıklarını, yeni dizisini ve kadın hikâyeleri canlandıran bir oyuncu olarak kadına şiddetle ilgili düşüncelerini anlattı.

13.09.2020Hürriyet Pazar
Güzel basketbolcu Valentina Vignali, müstehcen fotoğraflarını çeken kaptanı ifşa etti

Güzel basketbolcu Valentina Vignali, müstehcen fotoğraflarını çeken kaptanı ifşa etti

İtalyan eski basketbol oyuncusu ve model Valentina Vignali, yaşadığı bir olay sonrası kendisinin gizli fotoğraflarını çeken bir kaptanı ifşa etti.

11.09.2020Avrupa
Kahramanlık eski roman karakterlerinin işi

Kahramanlık eski roman karakterlerinin işi

Ayfer Tunç, son romanı ‘Osman’da okuru, değer yargılarının sarsıldığı, sermayenin kısmen el değiştirdiği ve yeni bir nitelik kazandığı 1990’lı yıllara götürüyor. Türkiye’nin 70 yıllık kabuğunu değiştirmeye başladığı bu yılların anlatıcısının da kaybeden bir kuşağın temsilcisi olduğunu belirten Tunç, “Cumhuriyet elitlerinin yaşantısına ilişkin pek çok nüve var ‘Osman’da, en önemli bulduğum değer yargılarının çözülmesi. Özellikle siyasi olanlarını elde tutmak için gösterdikleri göstermeci çaba da dikkate değer ama ben dikkatimi kültürel ve sosyal kayba verdim. ‘Osman’ bir düşüş romanı, anlatıcısı kaybeden bir kuşağın temsilcisi” diyor.

10.09.2020Kitap Sanat
Maydos Antik Kentinde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Maydos Antik Kenti'nde 3 bin yıllık koç figürü bulundu

Çanakkale’nin Eceabat ilçesindeki Maydos Antik Kenti'nde devam eden kazı çalışmalarında, Erken Demir Çağı'ndan kalma koç figürü bulundu. Kazı Başkanı Doç. Dr. Göksel Sazcı, 10 santimetre uzunluğundaki koç figürünü bu yılki kazılarda bulduklarını belirterek, "Bu koç figürü, bölgede ender bulunan hayvan figürlerinden bir tanesi. Kazı çalışmalarımızda ilk defa böyle bir obje karşımıza çıkıyor" dedi.

7.09.2020Seyahat
Yeşilay Dergisi’nin kapağında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca imzası

Yeşilay Dergisi’nin kapağında Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca imzası

Yeşilay Dergisi’nin Eylül sayısı kapağını, T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca tasarladı. Tasarımında iyi ve sağlıklı yaşamın koronavirüsle mücadelede en önemli güç olduğuna dikkat çeken Dr. Fahrettin Koca, kapakta “Mücadelemiz iyi ve sağlıklı gelecek için” sloganına yer verdi.

4.09.2020Ekonomi
Kapak yazısı

Kapak yazısı

Can Yayınları, Cemal Süreya’nın şiir kitaplarının yeni baskılarını yaptı. Ne yazık ki hepsi beş kitap! ‘Sevda Sözleri’ne eklenmiş ‘Kalanlar’la birlikte altı kitap! İnsan diyor ki: “Bu daha başlangıç, Cemal Abi bir daha ne zaman geleceksin?” Bilirim, hemen hepimizin hissiyatı öyledir. Bu şiirin azı çoğa sayılır sayılmasına da...

3.09.2020Kitap Sanat
Bir hamam cininin İstanbul seyahatnamesi

Bir hamam cininin İstanbul seyahatnamesi

Murathan Mungan, yıllardır üzerinde çalıştığı ‘Hamamname’yi nihayet yayımladı. Hamamla ilgili tüm çağrışımların izini süren Mungan, ölümsüz hamam cininin sulara kapılıp zaman ve mekân değiştirmesiyle de suyun çağrıştırdığı hemen her konuya İstanbul’la bağlantısı içinde değiniyor. Çeşmeleri, sarnıçları, külhanları anlatırken bir bakıyorsunuz, İstanbul’un rüzgârlarına, Boğaz’ın akıntılarına, balıkçılarına geçmiş. Üstelik her şeyi güzel bir edebi dille anlatsa da isim vermeyi de ihmal etmiyor.

3.09.2020Kitap Sanat
Jandarmanın operasyonunda 7 bin 220 litre sahte içki ele geçirildi

Jandarmanın operasyonunda 7 bin 220 litre sahte içki ele geçirildi

İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı sahte içki üreterek insan sağlığını tehdit eden organize suç örgütü üyesi 6 şüpheliyi yakaladı. Operasyonda çeşitli markalara ait 1 milyon sahte etiket, 30 bin boş içki şişesi, 12 bin çeşitli içki markalarına ait logolu ve bilyeli kapak, 10 bin adet TAPDK bandrolü, 7 bin 220 litre sahte içki ve etil alkol ele geçirildi. Operasyon anları kameralara yansıdı.

3.09.2020Gündem
Hazal Kaya: Kiloluyum diye dergiye kapak yapmadılar

Hazal Kaya: Kiloluyum diye dergiye kapak yapmadılar

Hazal Kaya, Elle dergisinin yeni sayısına konuştu. Röportajında boyu ve kilosuyla ilgili yapılan yaralayıcı yorumlardan bahseden oyuncu, dikkat çekici açıklamalar yaptı.

3.09.2020Magazin
‘Sosyal ilişkilerimiz bizim her şeyimizmiş’

‘Sosyal ilişkilerimiz bizim her şeyimizmiş’

‘Bizim Gibiler’ albümünün ardından ara vermeden yeni single’ı ‘Aciz Aziz’i yayınlayan Ezgi Pekel, “İlk başlarda pandemi sürecini anlamlandırmak, tanımlamak çok zordu fakat süreç uzadıkça kendi içime kapanma dönemim oldu. Bu dönemde anladım ki sosyal ilişkilerimiz bizim her şeyimizmiş. Hele ki bir müzisyenin veya sanatçının üretmesi için bir şeyler görmesi, yaşaması ya da dinlemesi gerekiyormuş. ‘Aciz Aziz’ de kendi iç dünyasında yolculuğa çıkmış, kendini tanımaya çalışan ve bu süreçte de kendini sorgulayan yorgun bir kahramanın hikayesi” diyor.

31.08.2020Kitap Sanat
Mutfağınızdaki yaz bitmeyecek

Mutfağınızdaki yaz bitmeyecek

Bugünlerde her evi aynı telaş sardı: Kışa hazırlık! Onlarca kilo domates ve biber soğuk günlerde yazın lezzetini sürdürebilmek için soslara dönüştürülüyor. İşinin ehli şeflere kış için hazırlanan sosların püf noktalarını sorduk. İster bilgilerinizi teyit edin, isterseniz de ilk defa kışlık sos yapmayı deneyin...

İstanbulda milyonluk operasyon Binlercesi ele geçirildi

İstanbul'da milyonluk operasyon! Binlercesi ele geçirildi

İstanbul'da sahte parfüm üretimi yapılan 5 adrese düzenlenen operasyonlarda binlerce şişe parfüm ele geçirildi. Operasyonda 4 şüpheli gözaltına alınırken yaklaşık 2 milyon 250 bin liralık sahte ürün ele geçirildi.

27.08.2020Gündem
Tacını devrediyor

Tacını devrediyor

Miss Freedom of the World 2019 birincisi Gizem Şahin, ABD’de yayımlanan Style Cruze adlı moda dergisine kapak oldu.

25.08.2020Keyif
8. Sınıf Fen Bilimleri Basit Makineler konu anlatımı

8. Sınıf Fen Bilimleri Basit Makineler konu anlatımı

İnşaat ve sanayi alanlarında birçok basit makine kullanılmaktadır. Evde de sık sık kullandığımız bu makineler günlük hayatımızı kolaylaştırır. Genelde bir ya da birkaç parçadan oluşan basit makineler giriş ve çıkış kuvveti olmak üzere iki kuvvetten oluşur. 8. sınıflar için basit makineler konusunu örneklerle anlattık.

25.08.20208. SINIF
İlerleyen yaşlarda daha sık rastlanıyor Bu belirtilere dikkat

İlerleyen yaşlarda daha sık rastlanıyor! Bu belirtilere dikkat

Nefes darlığı, çabuk yorulma gibi şikayetler genellikle solunum yolu hastalıkları ile ilişkilendirilirken kalp hastalıkları gözardı edilebiliyor. Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Bilal Boztosun: "Kalp yetmezliği genellikle altta yatan başka hastalıklar sonucu gelişir. Erkeklerde kadınlara oranla daha sık görülen kalp yetmezliğine ilerleyen yaşla beraber daha sık rastlanır. En sık karşılaştığımız belirtiler; nefes darlığı, çabuk yorulma, halsizlik, ödem, iştahsızlık, öksürük, karında şişlik, çarpıntı, bayılma olarak sayılabilir" dedi.

24.08.2020Sağlık
Teknoloji devlerinin seçim paradoksuyla imtihanı

Teknoloji devlerinin seçim paradoksuyla imtihanı

Teknoloji devlerinin alt etmek için büyük yatırımlar yaptığı seçim paradoksu, özellikle dijital platformlardaki video yayınları takip edenlerin farkında bile olmadan deneyimlediği bir durum. Peki, seçim paradoksu nedir ve dijital yayın platformları bu paradoksu alt etmek için neler yapıyor?

24.08.2020Teknoloji
Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü

Akıllı mercekle gözlükten kurtulmak mümkün mü?

Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı ve Oküloplastik Cerrahı Op. Dr. Erhan Dilek, 'akıllı mercek' ile insanların gözlük ihtiyacının ortadan kalktığını belirterek, "Hasta gözlüksüz olarak hem uzağı hem yakın ve orta seviyeyi net olarak görebilmektedir" dedi.

21.08.2020Sağlık
Şiirin hakikati, esrarında mı

Şiirin hakikati, esrarında mı?

'Beni Nereden Vuralım?' Zeynep Tuğçe Karadağ’ın ikinci kitabı. Güzel etkiler var. Güzel bir güvensizlik de. Şiiri güzelleştiren şeyler ikisi de. Şaşkınlığını koruduğu ya da bir şeyi ilk keşfettiği, dile döktüğü yerler, “İnsan, kendini ödemekten kaçan tek canlı”.

21.08.2020Kitap Sanat
Esenyurtta operasyon, 48 koli sahte parfüm ele geçirildi

Esenyurt'ta operasyon, 48 koli sahte parfüm ele geçirildi

ESENYURT'ta sahte parfüm üretilen iş yerine düzenlenen operasyonda 48 koli parfüm, çok miktarda parfüm kapağı, boş şişesi ele geçirildi. Olayla ilgili 1 şüpheli gözaltına alındı,

19.08.2020Gündem
5. Sınıf Fen Bilimleri Isı Maddeleri Etkiler konu anlatımı

5. Sınıf Fen Bilimleri Isı Maddeleri Etkiler konu anlatımı

Doğada maddeler katı, sıvı ve gaz halinde bulunurlar. Bu maddeler ısıya maruz kaldıklarında yapılarında değişimler oluşur. Isının maddeler üzerindeki etkisini öğrenip, günlük hayatınızda doğru şekilde kullanabilirsiniz. Bu dersimizde ısının maddeler üzerindeki etkilerini öğreneceksiniz.

18.08.20205. SINIF
Onur Akay, konservatuvarlar için ders kitabı yazdı

Onur Akay, konservatuvarlar için ders kitabı yazdı!

Türk sanat müziği sanatçısı ve yazar Onur Akay’ın, konservatuvarlar için yazdığı “Türk Mûsıkîsinde Makamların Oluşması ve Seyir Tekniği” isimli ders kitabı öğrencilerle buluştu.

18.08.2020Keyif
21 Ağustos BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var İşte BİM’e gelen okul malzemeleri

21 Ağustos BİM aktüel ürünler kataloğunda neler var? İşte BİM’e gelen okul malzemeleri

BİM aktüel ürünler kataloğu yoğun ilgi görüyor. Markete her hafta salı ve cuma günleri yeni ürünler geliyor. 21 Ağustos’ta markete kırtasiye ürünleri geliyor. Broşür içerisinde A4 72 yaprak pp kapak spiralli defter 3,95 TL, A5 80 yaprak pp kapak dikişli defter 2,50 TL, sulu kapaklı defter 24,90 TL, versatil kalem silgi uç seti 19,90 TL, 4’lü kurşun kalem seti 8,95 TL, 4’lü resim kalemi 9,95 TL, okul seti 8,95 TL fiyatı ile bulunuyor.

18.08.2020Ekonomi
MasterChef Gülşah kaç yaşında, kimdir İşte Gülşah Suna ile ilgili bilgiler

MasterChef Gülşah kaç yaşında, kimdir? İşte Gülşah Suna ile ilgili bilgiler

Gülşah Suna, MasterChef 2020 yarışmacıları arasında yer alıyor. Yarışmacı dün yaptığı yemek ile birinci olarak ilk 16 yarışmacı arasına katıldı. Peki MasterChef Gülşah kimdir, kaç yaşında? At antrenörü olan yarışmacı, MasterChef’e İstanbul’dan katılıyor.

17.08.2020Televizyon
Evde klima bakımı ve temizliği için nelere dikkat etmeli

Evde klima bakımı ve temizliği için nelere dikkat etmeli?

Bir klima ne kadar doğru seçilirse seçilsin klimanın doğru şekilde kullanılması ve belli aralıklar ile bakımının yapılması, filtresinin temizlenmesi de bir o kadar önemli. İşte verimlilik ve enerji tasarrufu açısından klimanızda uygulamanız gereken adımlar…

14.08.2020Teknoloji
Gwyneth Paltrowdan Kinoa Tarifi

Gwyneth Paltrow'dan Kinoa Tarifi

Bildiğiniz gibi yemek yemenin o kadar çok yolu var ki, seçebileceğimiz tonlarca diyet ve yöntem var. Yılladır formuyla imrendiren Gwyneth Paltrow'un ise çıkardığı ve sağlıklı yemek tariflerini içeren "Hepsi İyi" (It's All Good) isimli kitabı var. Bu kitapta ise birçok leziz tarif yer alıyor, üstelik tariflerinin hepsi besleyici ve yapımı şaşırtıcı derecede kolay! Bu tariflerden biri de son yılların popüler ürünü olan kinoa ile yapılan bir tür kısır. Gelin tarifine beraber bakalım...

12.08.2020Diyet Rehberi
Hümeyra kimdir, kaç yaşında, kaç çocuğu var

Hümeyra kimdir, kaç yaşında, kaç çocuğu var?

Ünlü oyuncu ve şarkıcı Hümeyra'nın oğlu Sadık Bigat, hayatını kaybetti. Sadık Bigat’ın kalp krizi nedeniyle hayatını kaybettiğinin açıklanması ardından, Hümeyra’nın hayatına dair bilgiler de bir kez daha gündeme geldi. 2020 yılı itibarıyla 50 yıldır aktif olarak sanat hayatını devam ettiren Hümeyra, en son Biz Böyleyiz isimli sinema filminde oynadı. Peki, Hümeyra kimdir, kaç yaşında, kaç çocuğu var?

12.08.2020Magazin
“O mu bu mu” sorularının bu haftaki konuğu doktor Mehmet Öz

“O mu bu mu?” sorularının bu haftaki konuğu doktor Mehmet Öz!

İkilemde bırakan “O mu bu mu?” sorularının bu haftaki konuğu, ABD’de yaşayan dünyaca ünlü Türk doktor, yazarımız Mehmet Öz.

10.08.2020Magazin
Para cezasına bir tıkla 13 bin 660 itiraz

Para cezasına bir tıkla 13 bin 660 itiraz

Ulusal Yargı Ağı Bilişim Sistemi (UYAP) üzerinden adliyeye gitmeden idari para ve trafik cezalarına yapılan itirazların sayısı 13 bin 660’a ulaştı. Bu itirazların 8 bin 16’sı trafik cezalarına, 5 bin 644’ü de idari para cezalarına oldu.

10.08.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Hande Yener ‘Carpe Diem’ Diyor

Hande Yener 20. yıl özel albümü ‘Carpe Diem’ için gün sayıyor.

16.09.2020

Başkentgaz bu işe pandemi sürecinde bir formül bulmalı

Başkentgaz, ‘müşteri talebi olmaksızın’ ön ödemeli(kartlı) sayaçları mekanik(faturalı) sayaçlarla değiştirebiliyor.

14.09.2020

45’liklerin çağrıştırdıkları

Almanya’da yaşayan kanak delikanlısı Feridun Zaimoğlu, Türkiye’den Almanya’ya giden birinci kuşağa çok şey borçlu olduklarını söyler.

13.09.2020

Edebiyatçının küçük sırları

Pelin Özer’in Latife Tekin’le nehir söyleşisinden mürekkep ‘Latife Tekin Kitabı’ siz okurlar için yeni değerlendirme yolları açacak. Önce bu kitabı okuyun, sonra da yazarın eserlerini...

12.09.2020

Çalış çalış nereye kadar?

UZUN çalışma saatleri nedeniyle özel hayatına/ailesine yeterince zaman ayıramayanlardan mısınız? Hiçbir işe tam yetişemiyor musunuz? Cevabınız “Evet”se, bilin ki yalnız değilsiniz!

11.09.2020

Eski sevgiliden tatil arkadaşı olur mu?

Can Bonomo, eşi Öykü Karayel, Karayel’in eski sevgilisi Bartu Küçükçağlayan ve onun eşi Merve Özgüle birlikte tatil yaptı, derdi bizi sardı: Beğenip alkışlayanlar, yadırgayıp eleştirenler, benim gibi iki arada bir derede kalanlar...

6.09.2020

‘Türk işi’ dünya albümü

Ezhel ve Murda’nın ortak albümü ‘Made In Turkey’ hem Türkiye hem Avrupa hem de Latin kökenli ülkelerde popüler olan bir sound’u bizden unsurlarla zenginleştiriyor.

5.09.2020

Çağatay’ın kiloları bizi niye gerdi?

Çağatay Ulusoy ağaçtan ağaca uçan “Tarzan” filminde oynasa, “göbekli-bıngıllı, dombili bir Tarzan” olarak karşımıza çıksa tabii ki eleştirmek hakkımız. Ama özel hayatında aldığı/verdiği kilodan bize ne? Bu bir şiddetse kadındı/erkekti çok da fark etmiyor.

4.09.2020

Gaga’nın Haklı Zaferi

Geçtiğimiz hafta Pazar günü MTV’nin Video Müzik Ödülleri töreni vardı. Her sene olduğu gibi bu sene de ödüller kadar bu özel gecenin performansları da dünya gündemindeydi. Bu senenin hem performansına hem de her anına imza atan ünlü isim ise Lady Gaga oldu. MTV VMA’den en iyi şarkı, en iyi düet ve yılın sanatçısı gibi ödülleri kucaklayan Lady Gaga her sahneye çıkışında bir başka kostümle göründüğü gibi kostümüne eşlik eden maskesi de bir o kadar dikkat çekiciydi.

3.09.2020

Katlanan göbekler kırışan yüzler vardır

Oyuncu Hazal Kaya, özellikle kadınlara dayatılan çağımızın standart güzellik anlayışı ve tek beden algısına deyim yerindeyse sözleriyle ‘kafa göz daldı.’ Kendi deneyimlerini anlatan ve kilolu kadınların oyunculuk sektöründe ayrımcılığa uğradığını söyleyen Kaya’ya sadece oyunculardan değil her sektörden kadından destek yağıyor. Gerçekten öyle mi? Para kazanmanın, başarılı olmanın yolu güzel olmaktan mı geçiyor? Sordum...

3.09.2020

Mavi

Bugün Gökhan Türkmen doğum gününü oldukça anlamlı bir şarkıyla kutluyor. Gelecek yıllara güzel bir anı olarak kalacak şarkının ismi ‘Mavi’ 

2.09.2020

Dikkat çalışması: Hedefe at oyunu

Oyun, belli bir amaca yönelik olan ya da olmayan, kurallı veya kuralsız gerçekleştirilen fakat her durumda çocuğun isteyerek, zevk alarak yer aldığı fiziksel, bilişsel, duygusal, dil ve sosyal gelişiminim temeli olan, gerçek yaşamın bir parçası ve etkin bir öğrenme sürecidir.

29.08.2020

Hiç utanıp sıkılmayın ‘Schadenfreude’ çağında yaşıyoruz

Instagram’da dolanırken en çok güldüğünüz ama ayıp olmasın diye kahkahanızı içinize gömdüğünüz videolar genelde şu tarz içeriklerden mi oluşuyor?

23.08.2020

Bu magazin leblebisi bize neler öğretti?

Biraz eğlenelim, ki buna hakkımız var, dört bir yanı gündem bulutlarıyla kaplı ha yağdı ha yağacak tadında günleri, saatleri geçirenler olarak...

21.08.2020

Mo Ava ‘Üstümde Bi Halsizlik’le Dinleyiciyi Yerinden Zıplattı

Mürsel Oğulcan Ava’yı (Mo Ava) Dolu Kadehi Ters Tut ikilisinden tanıyoruz. ‘Üstümde Bi Halsizlik’ isimli ilk solo albümünü 14 Ağustos’ta yayınladı.

20.08.2020

Alanis ile Bıraktığımız Yerden Devam!

Alanis Morissette 9. stüdyo albümü ‘Such Pretty Forks In The Road’u yakın zaman önce yayımladı. 8 sene sonra Alanis’ten yeni bir şeyler duymak gerçekten de dünyalara bedel. 2020 Corona virüsü tarafından ele geçirilmeseydi aslında Alanis’in senesi olacaktı.

20.08.2020

Sanat paravanda kaldı

Türkiye’nin ilk yeni medya ve video sanatı galerisiydi Açık Ekran.

19.08.2020

Önce Aşk

Esin İris’in yeni şarkısı yine şaşırtmadı. Esin’in diğer işlerine baktığımızda tek bir türde sıkışıp kalmadığının altını önceki yazılarımda çizmiştim. Her türün gerekliliklerini kolaylıkla yerine getirebildiğini gördüğümüz İris’in heyecanlandıran işlerine bir yenisi geçtiğimiz günlerde eklendi. 

12.08.2020

Ses getirecek bir kitap

Corriere della Sera, onun için “Türk derin devletini deşifre eden gazeteci” diye yazdı.

12.08.2020