EKSTRA
MENÜ

Kan Kanseri

Kan Kanseri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kan Kanseri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.905 Kan Kanseri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kan Kanseri Haberleri

‘Powell’ın ölümü koronaya karşı aşının önemini azaltmaz’

‘Powell’ın ölümü koronaya karşı aşının önemini azaltmaz’

Eski ABD Dışişleri Bakanı Powell’ın tam aşılı olmasına karşın koronadan ölümü, aşı karşıtı tartışmaları alevlendirdi. Ancak ABD’deki uzmanlar, Powell’ın kanser hastası olduğuna dikkat çekerek, koronaya karşı tam aşılı olmanın mücadelede en önemli yol olduğunu vurguladı.

20.10.2021Dünya
Almanya’da iki Türk çocuk için doku tipleme kampanyası düzenlenecek

Almanya’da iki Türk çocuk için doku tipleme kampanyası düzenlenecek

Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin Stuttgart ve Heilbronn kentlerinde, lösemi hastası 8 aylık Mahir Dadaloğlu ve Adrenolökodistrofi (ALD) adlı genetik hastalığı bulunan 5 yaşındaki Erkin Aydın için doku tipleme kampanyaları düzenlenecek.

3.10.2021Avrupa
2017’den beri karantinadalar… ‘Dünyamıza hoş geldiniz’

2017’den beri karantinadalar… ‘Dünyamıza hoş geldiniz’

Çin’in Wuhan eyaletinde Aralık 2019’da ortaya çıkan Covid-19, hızla tüm dünyaya yayılmış ve pandemi ilan edilmişti. Çoğu ülkede uzun çaplı karantinalar uygulandı, evlere kapandık, sevdiklerimizi göremedik, sadece markete, fırına gittiğimiz günler yaşadık. Maske, mesafe, hijyen üçlüsü hayatımızın ayrılmaz parçası oldu. Dünyada milyonlarca insan karantinayı ilk kez koronavirüs pandemisi ile yaşadı. Bir de pandemiden çok önce karantina ile tanışanlar var. Tıpkı Corbett ailesi gibi…

2.10.2021Dünya
Mahir’in yüzü hep gülsün diye sen de katıl...

Mahir’in yüzü hep gülsün diye sen de katıl...

8 aylık Mahir bebek, kan kanserinde milyonda bir görülen JMML hastalığına yakalandı. Berlin araştırma hastanesi Charite’de tedavi gören Mahir için, çok yeni geliştirilen bir kemoterapi yöntemi deneniyor. Ancak doktorlar, buna rağmen Mahir için acil bir şekilde uygun kök hücre bulunması gerektiğini söylüyor. Alman İlik Bankası DKMS de Mahir’e uygun kök hücre eşleşmesi için devreye girdi ve bağış kampanyası başlattı. Çünkü Mahir, zamanla yarışıyor.

19.09.2021Avrupa
Lösemi savaşını kazanan küçük Serhan hastaneden alkışlarla uğurlandı: Küllerimizden yeniden doğduk

Lösemi savaşını kazanan küçük Serhan hastaneden alkışlarla uğurlandı: Küllerimizden yeniden doğduk

İngiltere’nin başkenti Londra’da 3 buçuk yıldır lösemiyle mücadele eden sekiz yaşındaki Serhan Arslan, kanseri yenmesinin ardından tedavi gördüğü hastaneden sevinç gösterileriyle uğurlandı.

10.08.2021Avrupa
Karpuz alırken riskler neler, meyvenin içindeki çatlaklar ne anlama geliyor | 9 SORU 9 YANIT

Karpuz alırken riskler neler, meyvenin içindeki çatlaklar ne anlama geliyor? | 9 SORU 9 YANIT

Özene bezene seçip bir karpuz aldınız, nasıl çıkacak diye heyecanla kesiyorsunuz ve bir bakıyorsunuz içinde çatlaklar. Kesin çok iyi olgunlaştığındandır diye düşünüyorsunuz ve önemsemiyorsunuz ama içindeki o çatlaklar bir tehlikenin habercisi olabilir mi?

30.06.2021Gündem
İlyas Salman: Kardeşim gözümün önünde yanarak vefat etti

İlyas Salman: Kardeşim gözümün önünde yanarak vefat etti

İlyas Salman, neden hastalık hastası olduğunu Armağan Çağlayan’ın YouTube’da yayınlanan programında anlattı. Birçok travmatik kayıp yaşayan usta oyuncu, “11 kardeşimden 7’si yoksulluktan öldü. Biri gözümün önünde yandı. Bu travmayı atlatamadım. Hastalık hastası oldum” dedi.

24.06.2021Magazin
Alman polis teşkilatında Cenk seferberliği

Alman polis teşkilatında Cenk seferberliği

Almanya’nın Bochum kenti polis teşkilatı, lösemi hastası Cenk Gerçek için bağış kampanyası başlattı.

2.06.2021Dünya
Polis teşkilatı lösemili Cenk için kampanya başlattı

Polis teşkilatı lösemili Cenk için kampanya başlattı

Almanya’nın Bochum kentinde polis teşkilatı lösemi hastası Cenk Gerçek için bağış kampanyası başlattı.

1.06.2021Avrupa
Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserlerinde tedavi oranları artıyor

Çocukluk çağı kanserleri ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. Tunç Fışgın, en sık rastlanan türlerin kan kanseri (lösemi) olduğunu söyleyerek, erken tanı ve doğru tedavi ile Türkiye’de 1 yılda lösemilerde yüzde 80’in üzerinde tam tedavi sağlanabildiğini kaydetti.

13.04.2021Sağlık
Kemik erimesi nedir, sebepleri nelerdir Kemik erimesine karşı etkili yöntemler

Kemik erimesi nedir, sebepleri nelerdir? Kemik erimesine karşı etkili yöntemler

Kemik erimesi (osteoporoz), kadın ve erkeklerde farklı nedenler görülebiliyor. Kadınlar hayatları boyunca kemik kütlelerinin yüzde 30-40'ını kaybeder, bu oran erkeklerde ise yüzde 20-30'U bulabiliyor. Peki kemik erimesi nedir, sebepleri nelerdir? İşte kemik erimesine karşı etkili yöntemler...

26.03.2021Sağlık
Akıllı ilaç nedir Akıllı ilaçlar hakkında tüm merak edilenlerin yanıtları

Akıllı ilaç nedir? Akıllı ilaçlar hakkında tüm merak edilenlerin yanıtları

Akıllı ilaç, kanser hastalarında hedefe yönelik sonuç almaya yarayan tedavi yöntemlerden biri. Peki son yıllarda büyük bir başarı sağlayan akıllı ilaçları hangi kanser türlerinde kullanılıyor? Diğer tedavi yöntemlerinden farkı ne? İşte akıllı ilaçlar hakkınlar tüm merak edilenler…

17.03.2021Sağlık
Müge Anlıda Erman Akalpin ailesi bulundu mu DNA sonucu için heyecanlı bekleyiş

Müge Anlı'da Erman Akalp'in ailesi bulundu mu? DNA sonucu için heyecanlı bekleyiş

Lösemi hastası Erman Akalp ailesini bulmak için Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti. İlik nakli için biyolojik ailesini arayan Erman Akalp için iki aile programa başvurmuştu. Kardeş adaylarının örnekleri verildi, DNA testi sonucu için geri sayım başladı. Peki, Erman Akalp’ın ailesi bulundu mu, son durum ne?

17.03.2021Televizyon
Zihinsel engelli kızı kandırıp, kaçırdı Altınları da alıp...

Zihinsel engelli kızı kandırıp, kaçırdı! Altınları da alıp...

İstanbul’da yaşayan Karataş ailesinin 17 yaşındaki yüzde 70 zihinsel engelli kızı, ailenin iddiasına göre Erdal D. isimli şahıs tarafından kandırılarak kaçırıldı. Genç kız evden çıkarken ailesin birikimi olan altınları da yanına aldı. Genç kızın acılı anne ve babası ise kızlarının geri dönmesini bekliyor.

29.01.2021Gündem
Kemik erimesi tehlikesine dikkat Riski azaltmak için…

Kemik erimesi tehlikesine dikkat! Riski azaltmak için…

Uzmanlar, ‘osteoporoz’ yani halk arasında bilinen adıyla kemik erimesinin temelinde genetik ve çevresel kaynaklı pek çok hastalığın olabileceği konusunda uyardı.

25.01.2021Sağlık
Bitkisel tedavi fitoterapi, kanser tedavisinde nasıl bir rol oynuyor

Bitkisel tedavi fitoterapi, kanser tedavisinde nasıl bir rol oynuyor?

Kanser tedavisi gören hastaların, ilaçların yan etkilerinden korunmak için fitoterapiye (bitkilerle tedavi) yöneldiğini söyleyen Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Yıllar, kanser tedavisinde fitoterapinin etkisini değerlendirerek önerilerde bulundu.

22.01.2021Sağlık
Kanser ilaçlarının yan etkisinden kaçınanlar fitoterapiyi tercih ediyor

Kanser ilaçlarının yan etkisinden kaçınanlar fitoterapiyi tercih ediyor

Kanser tedavisi gören hastaların, ilaçların yan etkilerinden korunmak için fitoterapiye (bitkilerle tedavi) yöneldiğini söyleyen Farmakoloji Uzmanı Prof. Dr. Okan Yıllar, “Doktora başvurmadan arkadaşlarınızın tavsiyesiyle böyle bir tedavi yöntemine başvurmayın. Ayrıca, doktorların Sağlık Bakanlığı’ndan sertifikalı olmasına dikkat edin” dedi.

22.01.2021Sağlık
Diş eti kanaması kan kanserini işaret edebilir

"Diş eti kanaması kan kanserini işaret edebilir"

Kan kanserinin en yaygın görülen belirtisinin diş ati kanaması olduğunu söyleyen Dr. Öğr. Üyesi Begüm Alkan, “Kan kanseri diş etinde artmış ödem, kızarıklık ve kanama şeklinde belirti verir. Kötü huylu kan hücreleri diş etine birikir, dokular şişer ve diş eti büyümüş gözükür” dedi.

16.11.2020Sağlık
Lösemi tedavisinde hijyen ve sağlıklı beslenme çok önemli

Lösemi tedavisinde hijyen ve sağlıklı beslenme çok önemli

İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Elif Ümit, tedavi yöntemlerinin gelişmesiyle lösemili çocuklarda tamamen iyileşme oranlarının arttığını, yaşam sürelerinin uzadığını bildirdi.

9.11.2020Sağlık
Lösemi tedavisinde aile hekim uyumu çok önemli

Lösemi tedavisinde aile hekim uyumu çok önemli

Lösemi hakkında ebeveynlerin bilmesi gerekenlerle ilgili bilgiler veren Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Ünal Uluca, yorgunluk, zayıflık ve solukluk ile herhangi bir neden olmaksızın kilo kaybı yaşanmasının ciddiye alınması gerektiğini belirterek lösemi tedavisinde aile-hekim uyumuna dikkat çekti.

5. Sınıf İngilizce Health Problems (Hastalıklar - Sağlık problemleri) konu anlatımı

5. Sınıf İngilizce Health Problems (Hastalıklar - Sağlık problemleri) konu anlatımı

''Health Problems'' Sağlık Sorunları demektir. ''İllness'' - ''Sickness'' ve ''Disease'' sözcüklerinin Türkçe karşılığı ise hastalıktır. ''Medication'' - İlaç anlamına gelirken ''Receipt'' kelimesinin anlamı reçetedir. 5. sınıflar İngilizce Health Problems (Hastalıklar - Sağlık Problemleri) konusunu ayrıntılı bir şekilde anlattık.

13.10.20205. SINIF
Yetersiz beslenme kansızlığa neden olabilir

Yetersiz beslenme kansızlığa neden olabilir

İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Adnan Özdolap, "Kan hücrelerin sayısının azalmasına neden olabilecek durumların başında beslenme yetersizlikleri gelir. Bu hücrelerin kemik iliğinde üretilmesi için gerekli olan folik asit ve B12 gibi vitaminlerin eksiklikleri halinde anemi tablosu meydana gelebilir." ifadelerini kullandı.

9.10.2020Sağlık
Ünlü sporcu hakkında şok iddialar: Beni evlilik vaadiyle kandırdı...

Ünlü sporcu hakkında şok iddialar: Beni evlilik vaadiyle kandırdı...

Tanıştığı eski futbolcu, teknik direktör ve spor yorumcusu Önder Deniz Kolgu'nun kendisini evlenme bahanesiyle kandırarak binlerce lira para aldığını ileri süren Z.U. adlı iş kadını eski erkek arkadaşı hakkında dolandırıcılık ve tehdit suçlarından savcılığa suç duyurusunda bulundu. Eski futbolcunun tefecilere olan borcu bittiğinde evleneceklerini, çocukları olacağını, yuva kuracaklarını söyleyerek kendisini kandırdığını söyleyen Z.U, ilişkisi olduğu birçok kadını da aynı şekilde dolandırdığını iddia etti.

17.08.2020Gündem
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Sorunlar Ve Çözümleri konu anlatımı

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Küresel Sorunlar Ve Çözümleri konu anlatımı

2020 yılında dünya ülkelerinin tamamını ilgilendiren birçok sorun vardır. Küresel çaptaki bu problemler çevre kirliliği, açlık, kıtlık, AIDS ve küresel ısınma başlıkları altında toplanabilir. 7. sınıflar için küresel sorunları çözümleri ile birlikte anlattık.

14.08.20207. SINIF
Kanseri yenen Mertcan kaybolduğu denizde aranıyor

Kanseri yenen Mertcan kaybolduğu denizde aranıyor

Samsun'un Çarşamba ilçesinde arkadaşlarıyla girdiği denizde akıntıya kapılarak kaybolan Mertcan Yanık'ı (17) arama çalışması başlatıldı. Yanık'ın yaklaşık 2 sene önce kan kanserini yendiğini belirten amcası Yahya Yanık, "Ne yazık ki böyle bir durum yaşandı. Çok üzgünüz" dedi.

10.08.2020Gündem
9 yaşındaki Arasın tedavisi için beyaz kan gerekli

9 yaşındaki Aras'ın tedavisi için beyaz kan gerekli

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, 3 ay önce koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Aras Sarıçayır'ın (9) lösemi olduğu belirlendi. Aras’ın yaşama tutunması için 'savunma sisteminin savaşçı hücreleri' olarak bilinen beyaz kana ihtiyaç olduğunu söyleyen ailesi, bağışçılardan yardım bekliyor.

24.06.2020Gündem
Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü Murat Göğebakan’ın hayatı, eşi ve ölümüyle ilgili bilgiler

Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü? Murat Göğebakan’ın hayatı, eşi ve ölümüyle ilgili bilgiler

Kısa süren ömrüne büyük başarılar sığdıran Murat Göğebakan, ölüm yıl dönümünde anılıyor. İlk kez 2009 yılında kansere yakalan Murat Göğebakan’ın hastalığı yeniden nüksetmiş, lösemiye bağlı ani kalp durması sonucu hayatını kaybetmişti. Murat Göğebakan kimdir, ne zaman öldü? Murat Göğebakan'ın eşi kim? İşte Murat Göğebakan’ın hayatı, eşi ve ölümüyle ilgili bilgiler

16.06.2020Magazin
Eritrosit nedir Eritrosit değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Eritrosit nedir? Eritrosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Eritrosit, insan sağlığı için önemli görev üstlenen kırmızı kan hücreleridir. İnsan vücudunda birçok görevi vardır. Eritrosit hakkında sıklıkla araştırma yapılmaktadır. Eritrosit nedir? Eritrosit değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Konu hakkında tüm detayları sizler için derledik.

12.06.2020Sağlık
Beyaz kan nedir Beyaz kan değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Beyaz kan nedir? Beyaz kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

Beyaz kan değeri, sağlık alanında sıklıkla karşılaşılan terimlerden biridir. Kan sayımı testlerinde beyaz kan sayımları belli değer aralıklarından gözlemlenmektedir. Beyaz kan nedir? Beyaz kan değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ve yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? Konu hakkında merak edilen tüm detayları sizler için derledik.

11.06.2020Sağlık
RF nedir RF değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

RF nedir? RF değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri

RF, vücutta bağışıklık sistemi tarafından üretilen protein türüdür. Sağlıklı bireylerde RF miktarları yoktur, çünkü bu protein türleri bağışıklık sistemi tarafından üretilir ve sağlıklı antikor hücrelerine saldırırlar. RF nedir, değeri kaç olmalı, düşüklüğü ve yüksekliğinin nedenler ile belirtileri neler gibi soruların yanıtlarını sizler için derledik.

9.06.2020Sağlık
Inr nedir Inr değeri kaç olmalıdır Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

Inr nedir? Inr değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yükseliği nedenleri ve belirtileri

İnsan vücudunda kanın pıhtılaşma süresi sağlık için çok önemlidir. INR testi ise kandaki pıhtılaşma süresini ölçen bir testtir. INR testi insan sağlığı için çok önemli testler arasında yer almaktadır. Düşüklüğü veya yüksekliği önemli sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir. Peki INR nedir? INR değeri kaç olmalıdır? Düşüklüğü ile yüksekliği nedenleri ve belirtileri nelerdir? İşte, bilinmesi gereken tüm detaylar.

8.06.2020Sağlık
‘Babam yolu gösterdi, ben de yürüdüm’

‘Babam yolu gösterdi, ben de yürüdüm’

Dr. Seval Türkmen, Lüksemburg’da kan kanseri teşhisi konulan ya da şüpheli tüm hastaların kemik iliğini genetik olarak inceleyen, hastalık tedavisine yön veren ve planlayan Lüksemburg Ulusal Sağlık Merkezi’nin Kanser Genetiği Bölümü’nü yönetiyor. Ülke genelinden merkeze gönderilen tüm kemik iliklerini ve kanları ekibiyle birlikte inceleyen Türkmen, kemoterapi tedavilerini izliyor, hazırladığı raporlar doğrultusunda kanser tedavisine yönelik izlenecek yolu belirliyor.

4.06.2020Avrupa
Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir Löseminin tedavisi mümkün müdür

Kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

Lösemiler, vücuttaki kan üretim sistemini (lenfatik sistem ve kemik iliği) etkileyen kanserlerdir. Lösemiler akut veya kronik olarak (mikroskoptaki görünüşlerine göre alt gruplara ayrılırlar) ve tümörün yayılım ve gelişim özelliklerine göre sınıflandırılırlar. Peki, kan kanseri (Lösemi) belirtileri nelerdir? Löseminin tedavisi mümkün müdür?

22.05.2020Sağlık
İlk korona aşısı yapılan gönüllü konuştu: Biraz ateş biraz ağrı hepsi bu

İlk korona aşısı yapılan gönüllü konuştu: Biraz ateş biraz ağrı hepsi bu

COVID-19’un ağır darbe vurduğu ABD’de Jennifer Haller (44), bu hastalığa karşı üzerinde aşı denenen dünyadaki ilk kişi oldu. Riskli olduğu için kendisine 45 sayfalık belge imzalatıldığını söyleyen Haller, aşı sonrasında “Biraz ateş, biraz ağrı oldu. Tıpkı grip aşısı gibi” diye konuştu. Haller bir yıl takipte tutulacak.

15.04.2020Dünya
Dolaşım sistemi nedir Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir

Dolaşım sistemi nedir? Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir?

Kalbin işleyişinde 7/24 kan pompalama sürecinde, sistemin sorunsuz bir şekilde devamlılığı oldukça önemlidir. Maalesef bu durum hep bu şekilde değildir. Dolaşım sisteminde meydana gelen problemler, bu problemlerin altında yatmakta olan sebepler, gen diziliminden yaşam şekline kadar değişkenlik gösterebilmektedir. Peki, dolaşım sistemi nedir? Dolaşım sistemi organları ve hastalıkları nelerdir? İşte, detaylar.

12.03.2020Sağlık
14 yaşındaki Sevdeye gözyaşlarıyla veda

14 yaşındaki Sevde'ye gözyaşlarıyla veda

Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde kan kanseri sebebiyle 14 yaşında hayatını kaybeden Sevde Küçükkuray gözyaşlarıyla toprağa verildi.

11.03.2020Gündem
Hematoloji nedir Hematoloji ne demek Hematoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar

Hematoloji nedir? Hematoloji ne demek? Hematoloji bölümü neye ve hangi hastalıklara bakar?

Hematoloji tıbbın kan hastalıkları ile ilgilenen bilim dalına verilen addır. Hematoloji İç Hastalıkları ana bilim dalının bir alt dalı olarak görev yapmaktadır. Kan bilimi ile ilgili tüm araştırmalardan ve kan bozuklukları ile ilgili tüm problemlerden hematoloji birimi sorumludur. Hematoloji bölümüne ait merak edilen tüm bilgileri derledik.

9.03.2020Sağlık
Liseli Hilal kansere yenik düştü

Liseli Hilal kansere yenik düştü

Kahramanmaraş’ın Andırın ilçesinde lise öğrencisi Hilal Seyfioğlu, yakalandığı kanser hastalığına yenik düşerek hayatını kaybetti.

12.02.2020Gündem
Lösemi hastası minik tekvandocunun gösterisi duygusal anlar yaşattı

Lösemi hastası minik tekvandocunun gösterisi duygusal anlar yaşattı

Yaklaşık 6 ay önce kan kanseri (lösemi) tanısı konulan tekvandocu Mehmet Kerem Pekel, doktorundan aldığı özel izinle hastaneden gelerek tatamiye çıktı. Minik sporcunun gösterisi sırasında duygusal anlar yaşandı.

8.02.2020Diğer
4 Şubat Dünya Kanser Günü ile bu yıl da farkındalık devam ediyor Kanser nedir

4 Şubat Dünya Kanser Günü ile bu yıl da farkındalık devam ediyor! Kanser nedir?

Uluslararası Kanser Savaş Örgütü tarafından her yıl 4 Şubat tarihinde gündeme getirilen Dünya Kanser Günü, küresel salgına karşı mücadelede tüm dünyanın bir araya gelebileceği bir girişimdir. Dünya Kanser Günü farkındalık oluşturulması amacıyla her yıl çeşitli kurumlar tarafından gündeme getirilmektedir. İşte, Dünya Kanser Günü hakkında merak edilen bazı bilgiler

3.02.2020Sağlık
Almanya’da 6 şehirde eş zamanlı kampanya

Almanya’da 6 şehirde eş zamanlı kampanya

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Federal Gençlik Kolu ile Alman Kemik İliği Bankası (DKMS) işbirliğiyle kan kanseri hastalarına umut olabilmek amacıyla, 6 farklı şehirde kampanya düzenlendi.

2.02.2020Avrupa
Dilay Kemer kimdir Dilay Kemer kaç yaşında ve nereli

Dilay Kemer kimdir? Dilay Kemer kaç yaşında ve nereli?

Fenerbahçe TV sunucusu Dilay Kemer kendisine ait sosyal medya hesabından yakalandığı hastalık hakkında açıklama yaptı. Genç sunucusunun bu açıklamasının ardından, Dilay Kemer'in kim olduğuna ve kariyerine ilişkin ayrıntılar merak konusu oldu. Peki, Dilay Kemer kimdir? Dilay Kemer kaç yaşında ve nereli?

31.01.2020Hayat
2 gün önce lösemi teşhisi konmuştu Acı haber geldi

2 gün önce lösemi teşhisi konmuştu! Acı haber geldi

İzmit'te Kübra Ataş (26), karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede kan kanseri teşhisi konulduktan bir gün sonra hayatını kaybetti.

28.01.2020Gündem
En ağır yük hastadan gerçeği saklamak Öleceğini bildiğiniz yakınınıza bunu söyler misiniz

En ağır yük hastadan gerçeği saklamak! Öleceğini bildiğiniz yakınınıza bunu söyler misiniz?

Yakınları tarafından hastalığı kendisinden saklanan bir hasta, bir yazar bu durumu köşesinde yayımlayınca, kanser olduğunu gazeteden öğrendi. Öleceğini bu şekilde haber almak psikolojisini altüst etti, ailesiyle arası bozuldu. Kişisel Verileri Koruma Kurumu gazeteye 125 bin lira para cezası uyguladı. Benzer bir konu cuma günü vizyona giren ‘The Farewell’de (Elveda) de işleniyor. Film, hastalığı sebebiyle kısa ömrü kalan ninelerine bunu söyleyip söylemeyeceklerini tartışan bir aileyi konu alıyor. Fakat bazı aileler için bu karar bir film değil, hayatın ta kendisi. Hastanın moralini sağlam tutabilmek için gerçek ondan gizlenebilir mi? Siz olsaydınız yakınınıza söylemeyi mi, saklamayı mı tercih ederdiniz? Peki ya hasta siz olsaydınız? Öleceğinizi bilmek mi isterdiniz, hiç öğrenmemek mi?

26.01.2020Hürriyet Pazar
Kanserim, ayrılalım diyen sevgilisini, sevgisiyle iyileştirdi

'Kanserim, ayrılalım' diyen sevgilisini, sevgisiyle iyileştirdi

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi Kan Merkezi'nde, 9 yıl önce kan bağışı yaparken kan kanseri olduğunu öğrenen Hüseyin Aksu (41), o dönem, flört ettiği, şu an eşi olan Derya Aksu'dan (38) ayrılmak istedi. Bunu kabul etmeyen Derya Aksu'nun desteğiyle tedavi görüp, hastalığı atlatan Hüseyin Aksu, "Moralim oldu destekçim oldu, sayesinde hastalığı yendim" dedi. Derya Aksu da "Hastanede elini tuttum ve bir daha hiç bırakmadım, ölene kadar da bırakmayacağım" dedi.

21.01.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Aşı karşıtlığı büyük sorun

HER gün yayınlanan Türkiye Kovid-19 haritası özellikle son iki haftadır artan ölüm oranıyla dikkat çekiyor.Aşı ile önlenebilen bir hastalık yüzünden nasıl bu kadar çok insanımızı kaybediyoruz?Bu soruya yanıt bulmaya çalıştık.

20.09.2021

Kanser Tedavisinde Doğal Bir Gıda Takviyesi Olarak Arı Sütü

Arı sütü nedir? Arı sütü, işçi arıların yutak üstü salgı bezlerinden salgıladığı, kovanda yavru arıların ve kraliçe arının beslenmesinde kullanılan doğal bir arı ürünüdür.

31.05.2021

Takılar, Cilt Bakım Ürünleri, İç Çamaşırları Akciğer Kanserine Sebep Olur mu?

Radon gazı, doğadaki toprak ve taşta normal olarak bulunan radyum, toryum ve uranyumun bozunuma uğraması ile ortaya çıkan bir radyoktif gazdır. Doğada oluşan radyasyonun yaklaşık %50’si radon kaynaklıdır. Radon’un bilinen 40 izotopu olup, bunların ikisi ((Radon 222 (Radon) ve Radon 220 (Thoron) insana zarar veren asıl türleridir.

30.01.2020