Serik Belediyesporlu Mümin Talip Pazarlı hayatını kaybetti! Kan kanseri teşhisi konulmuştu...

Güncelleme Tarihi:

Serik Belediyesporlu Mümin Talip Pazarlı hayatını kaybetti Kan kanseri teşhisi konulmuştu...
Oluşturulma Tarihi: Şubat 18, 2024 12:35

TFF 2’nci Lig Beyaz Grup’ta mücadele eden Serik Belediyespor’un 29 yaşındaki futbolcusu Mümin Talip Pazarlı, kan kanseri nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Haberin Devamı

Serik Belediyespor’un 2023-24 futbol sezonu devre arasında Ankara Demirspor’dan transfer ettiği stoper oyuncusu Mümin Talip Pazarlı, 3 hafta önce Antalya’da rahatsızlandı.

Bunun üzerine Serik’teki özel hastaneye götürülen Pazarlı’ya kan kanseri teşhisi konuldu.

İstanbul’daki özel bir hastaneye sevk edilerek tedavisine başlanan Mümin Talip Pazarlı, bugün sabah yaşamını yitirdi.

Pazarlı’nın cenazesinin defni için ailesinin kararının beklendiği öğrenildi.

Serik Belediyespor Başkanı İbrahim Şahin, "Futbolcumuzu ocak ayının ilk haftasında Ankara Demirspor’dan transfer etmiştik. 3 hafta önce kendisine kan kanseri teşhisi konuldu. Tedavisine İstanbul’da devam ediyordu. Bu sabah kendisini kaybettik. Camia olarak çok üzgünüz. Kendisi dürüst ve karakterli bir futbolcuydu. Tüm futbol camiasının başı sağ olsun" dedi.

Haberin Devamı

Serik Belediyesporlu Mümin Talip Pazarlı hayatını kaybetti Kan kanseri teşhisi konulmuştu...

TFF’DEN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da resmi internet sitesi üzerinden Mümin Talip Pazarlı için başsağlığı mesajı yayımladı.

Yapılan açıklamada, "TFF 2. Lig’de yer alan Serik Belediyespor Kulübü’nün oyuncusu Mümin Talip Pazarlı’nın vefat ettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Mümin Talip Pazarlı’ya Allah’tan rahmet; ailesine, yakınlarına, başta Serik Belediyespor Kulübü olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı dileriz" ifadeleri kullanıldı.

BAKAN BAK'TAN TAZİYE MESAJI

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Serik Belediyespor Kulübü'nün vefat eden futbolcusu Mümin Talip Pazarlı için taziyede bulundu.

Bakan Bak taziye mesajında, "TFF 2. Lig'de yer alan Serik Belediyespor Kulübü'nün 29 yaşındaki futbolcusu Mümin Talip Pazarlı'nın vefat ettiğini derin bir teessürle öğrendim. Merhum Mümin Talip Pazarlı'ya Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına, Serik Belediyespor Kulübü başta olmak üzere tüm spor camiasına başsağlığı diliyorum" ifadelerini kullandı.

BAKMADAN GEÇME!