EKSTRA
MENÜ

İlik Nakli

İlik Nakli haberleri sayfasında güncel ve son dakika İlik Nakli hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.209 İlik Nakli haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

İlik Nakli Haberleri

İzmirde kanserle mücadele eden Berire için umut aşı tedavisinde

İzmir'de kanserle mücadele eden Berire için umut aşı tedavisinde

İZMİR'de bir tür 'sinir sistemi kanseri' olarak adlandırılan yüksek riskli nöroblastom hastalığıyla mücadele eden 11 yaşındaki Berire Güşta için ABD'deki aşı tedavisi umut oldu. Hastalığının nüksetmesiyle sık sık hastaneye yatan Berire'nin en büyük hayali, yeniden okuluna dönebilmek.

20.09.2021Gündem
Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Kızılay Genel Başkanı Kınık: 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir

Yardım kuruluşu Kızılay, 153 yılı geride bıraktı. Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Kızılay 153 yıldır büyüyen bir ‘iyilik’ hareketidir. Milyonlarca gönüllünün tarih boyunca verdiği su ile büyüyen bu ‘iyilik çınarı’ bugün kurduğu çağdaş sistemlerle dünyada ‘iyilik’ var olduğu sürece insan acısını dindirmeye devam edecektir” dedi.

11.06.2021Gündem
Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma tedavisi için Türkiye'ye gelen lise öğrencisi Azerbaycanlı Nigar Aliyeva (18), ilik nakli için donör olacak asker ağabeyi Orhan Aliyev'in (20) Nahcıvan’dan yanına gelebilmesi için izin çıkmasını bekliyor.

29.05.2021Haber
Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma hastası Nigar, ilik nakli için asker ağabeyini bekliyor

Lenfoma tedavisi için Türkiye'ye gelen lise öğrencisi Azerbaycanlı Nigar Aliyeva (18), ilik nakli için donör olacak asker ağabeyi Orhan Aliyev'in (20) Nahcıvan’dan yanına gelebilmesi için izin çıkmasını bekliyor.

29.05.2021Gündem
Öykü Arinin ailesinden imza kampanyası

Öykü Arin'in ailesinden imza kampanyası

BABASINDAN 3 yıl önce nakledilen yarı uyumlu ilikle hayata tutunan lösemi hastası Öykü Arin (6) için düzenlenen 'Öykü Arin'e umut ol' kampanyası ile birçok hastaya donör bulundu. Öykü Arin'in annesi Eylem Şen Yazıcı, kök hücre bağışını artırmak ve birçok hastaya umut olma amacıyla 'Ağız içi sürüntü örneği ile kök hücre bağışı'nın yapılabilmesi için yeni imza kampanyası başlattı. Yazıcı, bazı ülkelerde kullanılan ağız içi sürüntü tespit kitinin Türkiye'ye de gelmesini istediklerini, bu yöntemle kök hücre bağışında bulunmak isteyenlere daha kolay ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

15.05.2021Gündem
Ebru Şallıdan oğlu Pars Tanın ölüm yıl dönümünde duygusal paylaşımlar: Meleklerin de uyuduğuna şahit oldum

Ebru Şallı'dan oğlu Pars Tan'ın ölüm yıl dönümünde duygusal paylaşımlar: Meleklerin de uyuduğuna şahit oldum

Ebru Şallı'nın Harun Tan ile evliliğinden dünyaya gelen oğlu Pars Tan, 2 yıl boyunca mücadele ettiği lenfomaya yenilerek 16 Nisan 2020'de hayatını kaybetti. Oğluna olan özlemini her fırsatta dile getiren Ebru Şallı, ölümünün birinci yıl dönümünde Pars'ı Instagram sayfasında yaptığı duygusal paylaşımlarla andı.

16.04.2021Magazin
7 yaşındaki lösemi hastası Onur Gümüş için ailesi uygun donör arıyor

7 yaşındaki lösemi hastası Onur Gümüş için ailesi uygun donör arıyor

İzmit'te karın ağrısı şikayetiyle götürüldüğü hastanede lösemi teşhisi konulan Onur Gümüş'e (7) ilik nakli yapılabilmesi için uygun donör aranıyor. Çocuğunun yeniden hayata tutunabilmesi için ilik naklinin şart olduğunu söyleyen babası Ümit Gümüş, bağışçılardan destek istedi.

14.04.2021Gündem
Hekimoğlu 44. son bölümde Memoli istifa mı etti İşte Hekimoğlu son bölümde yaşananlar

Hekimoğlu 44. son bölümde Memoli istifa mı etti? İşte Hekimoğlu son bölümde yaşananlar

Hekimoğlu 44. son bölüm izle ekranı yayınlandı. Her salı ekranlara gelen Kanal D'nin fenomen dizisi Hekimoğlu'nun 6 Nisan tarihli son bölümünde Memoli yaptığı ilik nakli ile iki kardeşin hayatını kurtarırken, Ateş'e dönüştüğünü düşünerek istifa konusunda karar vermesi çarpıcı gelişmelerden oldu. Emre ve Zeynep arasında yakınlaşmanın devam ettiği Hekimoğlu son bölümünde Ateş ve İpek arasında geçen romantik yemek dikkat çekti. Tüm bunların ardından dizinin son bölümü internetten yayınlandı. İşte, Hekimoğlu 44. son bölüm ekranı ve bu hafta dizide yaşananların özeti.

6.04.2021Televizyon
Hekimoğlu 43. son bölümde Mehmet Alinin kararı pahalıya mal oldu... İşte Hekimoğlu yeni bölüm fragmanı

Hekimoğlu 43. son bölümde Mehmet Ali'nin kararı pahalıya mal oldu... İşte Hekimoğlu yeni bölüm fragmanı

Hekimoğlu son bölüm izle ekranı yayınlandı. Kanal D'nin fenomen dizisi Hekimoğlu'nun 30 Mart tarihli 43. son bölümünde Mehmet Ali, hiç ummadığı bir sonuçla yüzleşmek zorunda kaldı. Kendi geçmişi ve vaka arasında benzerlikler fark eden Mehmet Ali'nin, Hekimoğluculuk oynaması ise pahalıya mal oldu. Orhan ve İpek arasında yaşananlar ise Ateş'i giderek meraklandırdı. Son bölümün hemen ardından Hekimoğlu 44. yeni bölüm fragmanı ekranlara geldi. İşte, kaçıranlar ve yeniden izlemek isteyenler için Hekimoğlu son bölüm izleme ekranı ve 44. yeni bölüm fragmanından görüntüler.

30.03.2021Televizyon
Naz Elmasın ablası Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında Açelya Elmasın yer aldığı diziler

Naz Elmas'ın ablası Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında? Açelya Elmas'ın yer aldığı diziler

4 kez kanseri yenen Açelya Elmas zaman zaman konuk olduğu programlar ve yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. 2 kez ilik nakli olan ünlü oyuncu Açelya Elmas, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada çocuk sahibi olamayacağını açıklamıştı. Peki, Açelya Elmas kimdir, kaç yaşında? İşte Açelya Elmas'ın yer aldığı diziler

23.03.2021Televizyon
Beklenen DNA sonucu açıklandı: Müge Anlıda Erman Akalpin ailesi bulundu mu

Beklenen DNA sonucu açıklandı: Müge Anlı'da Erman Akalp'in ailesi bulundu mu?

Lösemi hastası Erman Akalp, gerçek ailesini bulmak için Müge Anlı ve ekibine başvurmuştu. İlik nakli için kardeşlerini arayan Erman Akalp'ın ailesinden olabileceklerini düşünün iki kardeş adayı programa katıldı. Kardeş adaylarının örnekleri verildi, DNA testi sonucu 19 Mart tarihli bölümde belli oldu. Peki, Erman Akalp'in ailesi bulundu mu?

19.03.2021Televizyon
Müge Anlıda Erman Akalpin ailesi bulundu mu DNA sonucu için heyecanlı bekleyiş

Müge Anlı'da Erman Akalp'in ailesi bulundu mu? DNA sonucu için heyecanlı bekleyiş

Lösemi hastası Erman Akalp ailesini bulmak için Müge Anlı ve ekibinden yardım istemişti. İlik nakli için biyolojik ailesini arayan Erman Akalp için iki aile programa başvurmuştu. Kardeş adaylarının örnekleri verildi, DNA testi sonucu için geri sayım başladı. Peki, Erman Akalp’ın ailesi bulundu mu, son durum ne?

17.03.2021Televizyon
Kardeşinden nakledilen ilikle hayata tutunan Meryem, polis olmak istiyor

Kardeşinden nakledilen ilikle hayata tutunan Meryem, polis olmak istiyor

HAKKARİ’nin Yüksekova ilçesinin İnanlı köyünde aplastik anemi (kan hücre yetmezliği) hastası olan lise öğrencisi Meryem Bakır (15), 1 yaş küçük kız kardeşinden ilik nakli ile sağlığına kavuştu. Bakır, çok mutlu olduğunu ve okuyup, polis olmak istediğini söyledi.

12.03.2021Gündem
Mersindeki Onkoloji Hastanesi bölgedeki eksiği kapatacak

Mersin'deki Onkoloji Hastanesi bölgedeki eksiği kapatacak

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi bünyesinde açılan Onkoloji Hastanesi'nde kemik iliği tedavisi ile bölgede önemli bir eksiklik kapatılacak.

4.03.2021Gündem
Öykü Arinin annesinden çağrı: Bu sistemin Türkiyeye gelmesini istiyoruz

Öykü Arin'in annesinden çağrı: 'Bu sistemin Türkiye'ye gelmesini istiyoruz'

Lösemi tedavisi gören ve babasının verdiği yarı uyumlu nakille hayata tutunan Öykü Arin Yazıcı'nın (6) annesi Eylem Şen Yazıcı, koronavirüs nedeniyle kök hücre ve kan bağışlarında azalma olduğunu belirterek, “AB ülkelerinin neredeyse hepsi ve ABD'de kök hücre bağışı yapmak isteyen donörün yanak içinden sürüntü örneği alınabiliyor. Bu sistemin Türkiye'ye gelmesini istiyoruz" dedi.

16.02.2021Gündem
İlik bekleyen 15 aylık Zeynepe donör olabilmek için kan verdiler

İlik bekleyen 15 aylık Zeynep'e donör olabilmek için kan verdiler

SİVAS’ta, Akdeniz anemisi teşhisi koyulan 15 aylık Zeynep Asel Balk'ın tedavisinde gerekli ilik için Sivas Anda Kardeşe Vefa Derneği gönüllüleri, Kızılay'a kan ve kök hücre bağışında bulundu.

13.02.2021Gündem
15 aylık Zeynepe ilik nakli için ailesi uygun donör arıyor

15 aylık Zeynep'e ilik nakli için ailesi uygun donör arıyor

Sivas'ta yaşayan 15 aylık Zeynep Asel Balk'a, kabızlık şikayetiyle gittiği hastanede halk arasında bilinen adıyla Akdeniz anemisi (Beta talasemi majör) teşhisi konuldu. Tedavisi için ilik gerekli olan Zeynep Asel için ailesi donör aramaya başladı.

11.02.2021Gündem
DNA yalan söyler mi

DNA yalan söyler mi?

DNA testi sonucunda bir kadın erkek, bir erkek de kadın çıkabilir! Bir anda doğurduğunuz üç çocuğun annesi olmadığınız iddia edilebilir! Nasıl mı? Kimerizm denen tıbbi bir olay nedeniyle. İşin uzmanına sorduk...

“Doğru tedbirler alındığında pandemi kanser tedavilerine engel değil”

“Doğru tedbirler alındığında pandemi kanser tedavilerine engel değil”

Dünyada her geçen yıl kanser vakalarında artış gözleniyor. Tüm hayatı etkileyen bu hastalık pandeminin de ortaya çıkmasıyla daha da korkulur hale geldi. Peki pandemi kanser hastalarını nasıl etkiledi? Hastalar tedavilerine devam etmekten korkuyor mu? Türk Kanser Derneği Başkanı Burak Duruman önemli açıklamalarda bulundu ve yapılan çalışmaları anlattı.

4.02.2021Sağlık
DNA krizi Dedikodular kaosa yol açtı... Üçüncü raporda gerçek ortaya çıktı

DNA krizi! Dedikodular kaosa yol açtı... Üçüncü raporda gerçek ortaya çıktı

Manisa'nın Sarıgöl ilçesinde, A.V. (32) ile M.A. (43), 13 yıl evli kaldıktan sonra anlaşmalı olarak boşandı. Bu sürede çiftin biri tüp bebek 3 çocuğu dünyaya gelirken, çıkan dedikodu üzerine, çocukların M.A.'dan olmadığının ileri sürümesiyle baba DNA, anne A.V. ise hukuk mücadelesi başlattı. Yapılan DNA testinde, Adli Tıp önce 'Çocuklar babadan değil' diye rapor verdi. Ancak daha sonra baba M.A.'nın askerliği sırasında ilik nakli nedeniyle DNA'sının değiştiği ve birden fazla DNA'ya sahip olduğu ortaya çıktı. Davayı 30 Aralık'ta karara bağlayan mahkeme, 3'üncü ve son rapora göre babanın M.A. olduğuna hükmetti.

24.01.2021Gündem
Koronaya yakalandı sandılar, lösemi olduğu ortaya çıktı

Koronaya yakalandı sandılar, lösemi olduğu ortaya çıktı

İzmir'in Gaziemir ilçesinde yaşayan Betül - Selami Köksal çifti, 8 yaşındaki oğulları Ahmet Köksal'ı aniden ateşi yükselince koronavirüs şüphesiyle hastaneye götürdü. Ancak yapılan tetkiklerde Ahmet'in lösemi olduğu ortaya çıktı. Acil ilik nakli olması gereken Ahmet için 4 kez uygun donör bulunduğunu anlatan anne, "Koronavirüs nedeniyle vazgeçtiler. Evinizden bile daha steril ortamda nakil işlemi yapılıyor. Son donörümüz vazgeçmeden önce Ahmet nakile hazırlandı ve nakil için çok ağır bir kemoterapi gördü hatta ölümden döndü ama ne yazık ki donörümüz son anda vazgeçti" dedi.

22.11.2020Gündem
Son dakika haberi: FB TV sunucusu Dilay Kemer hayatını kaybetti Son paylaşımı ağlattı...

Son dakika haberi: FB TV sunucusu Dilay Kemer hayatını kaybetti! Son paylaşımı ağlattı...

Son dakika... FB TV'nin sevilen yüzü Dilay Kemer hayatını kaybetti. 32 yaşında kansere yenik düşen Dilay Kemer, ilik nakli olup eski sağlığına kavuştuktan kısa bir süre sonra 2. kez kansere yakalandığını sosyal medya hesabından duyurmuştu. Dilay Kemer'in ailesi kızlarının vefat haberini sosyal medyadan verdi. Kemer'in Instagram hesabından yapılan paylaşımda 'Biricik kızımızı, canımızı, Dilayımızı kaybettik' denildi.

30.10.2020Spor Arena
Dilay Kemer yoğun bakıma mı alındı FB TVden Dilay Kemer açıklaması

Dilay Kemer yoğun bakıma mı alındı? FB TV'den Dilay Kemer açıklaması

Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ardından Dilay Kemer’in son durumu merak konusu olmuştu. İddialara göre, Dilay Kemer yoğun bakıma alındı ve tedbir amaçlı olarak uyutuluyordu. Dilay Kemer ile ilgili iddialara yanıt FB TV'den geldi. Resmi Twitter adresinden paylaşım yapan FB TV yaptığı paylaşımla haberleri doğruladı. Dilay Kemer, ilik nakli olup eski sağlığına kavuştuktan kısa bir süre sonra 2. kez kansere yakalandığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

16.10.2020Spor Arena
Çocuklarının tedavisi için her şeyden vazgeçen aile yardım bekliyor

Çocuklarının tedavisi için her şeyden vazgeçen aile yardım bekliyor

ANTALYA’da, bir tür kan hastalığı olan aplastik anemi nedeniyle 9 ay ilik bekleyen 3 yaşındaki Nihat Karakuzu, babasından yarı uyumlu ilik nakliyle hayata tutunmaya çalışıyor. Nihat’ın tedavisi için evlerini, işlerini ve 2 çocuklarını Aksaray’da bırakarak, yaklaşık 1 yıl önce Antalya’ya gelen Karakuzu ailesi, çocuklarının iyileşmesini umutla beklerken, maddi sıkıntıları için de yardım istediklerini belirttiler.

15.10.2020Gündem
‘Bir çocuğun kahramanı olmak zor değil’

‘Bir çocuğun kahramanı olmak zor değil’

Antalya’da genetik kökenli kemik iliği yetmezliği (Fanconi Aplastik Anemisi) tedavisi gören 3 yaşındaki Mustafa Janberk, annesinin sosyal medyadan yaptığı çağrıyla Almanya’da bulunan uygun kök hücre ile sağlığına kavuştu.

13.10.2020Avrupa
En acı tesadüf Kubilaya Can oldu

En acı tesadüf Kubilay'a 'Can' oldu

Henüz 3,5 yaşındayken ağır bir enfeksiyon sonucu hastane ile anıştı. Tam 19 yıl hastalığına teşhis konamadı. 4 yıl önce hastalığının 'primer immün yetmezlik' olduğu anlaşılan 26 yaşındaki Kubilay Çakrak'a, abisi Mehmet (30) iliğini bağışlayarak hayat verdi. İlik naklini gerçekleştiren doktoru ise iki yıl önce 27 yaşındaki tek çocuğu Can'ı, aynı hastalık yüzünden kaybeden Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülsan Sucak'tı. Prof. Dr. Sucak, "Kubilay'ın hikayesini annesinden dinlediğimde film şeridi gibi kendi yaşadıklarım gözlerimin önünden geçti. Çok ağır bir sorumluluk hissettim. Bu hastalıkta ileri yaşlarda yapılan nakiller çok riskli olabiliyor. Nakil başarılı olunca ben de rahat bir soluk aldım" dedi.

3.10.2020Gündem
Yağmur son virajı dönmeyi başardı

Yağmur son virajı dönmeyi başardı!

Antalya’da iki yıl önce lösemi teşhisi konulan ve Sağlık Bakanlığı’nın girişimleriyle Almanya’dan alınan kök hücre başarıyla nakledilen Yağmur Damla Yanık, mutluluğunu sosyal medyadan yaptığı “O son virajı dönmeyi başardım ve son düzlükteyim artık” paylaşımıyla ifade etti.

30.09.2020Avrupa
İlik nakli bekleyen Duygu Alkan Tengiz için kök hücre bağışı kampanyası

İlik nakli bekleyen Duygu Alkan Tengiz için kök hücre bağışı kampanyası

İZMİR’de, Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. İstemihan Tengiz'in lösemiye yakalanan eşi Duygu Alkan Tengiz'e (42), mayıs ayında oğlu 12 yaşındaki Tarduhan'dan ilik nakli gerçekleşti. Ancak nakilden 4 ay sonra hastalığın nüksetmesiyle birlikte Tengiz'in yakınları bu kez, kök hücre bağışı kampanyası başlattı.

19.09.2020Gündem
Lösemili Nurten Mira, kahramanını bekliyor

Lösemili Nurten Mira, kahramanını bekliyor

Adana’da, lösemiyle mücadele eden 5 yaşındaki Nurten Mira, kök hücre nakli için kahramanını bekliyor. Nurten Mira’nın annesi Neziha ise evladının saçları döküldüğü için yaşadığı üzüntü nedeniyle, “Kaşı, kirpiği, saçları dökülüyor. Hepsi elimize geliyor. Ben kapalı olduğum için evde bile başörtümü çıkartamıyorum çünkü çıkartınca gelip saçlarımla oynamak istiyor ve bu bir anne için çok üzücü” dedi.

17.09.2020Gündem
Maskeli Şebnemin son isteğini sevenleri yerine getirecek

'Maskeli Şebnem'in son isteğini sevenleri yerine getirecek

Antalya'nın Alanya ilçesinde üçüncü kez lösemiye yakalanan ve İstanbul'daki hastanede tedavisi devam ederken yaşamını yitiren öğretim görevlisi Şebnem Köseoğlu'nun (31) son isteğini sevenleri yerine getirecek. Lösemiye karşı verdiği mücadele dolayısıyla 'Maskeli Şebnem' adıyla bilinen Şebnem Köseoğlu'nun yarın toprağa verilecek cenazesi isteği üzerine Alanya'da konvoy eşliğinde karşılanarak mezarlığa götürülecek.

15.09.2020Gündem
Lösemi hastası Merve ilik bekliyor

Lösemi hastası Merve ilik bekliyor

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Araştırma Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören Merve Arpacı (18), hastalığı boyunca yaşadığı sıkıntıları anlatan bir video çekerek ilik bağışında bulunulmasını istedi.

30.08.2020Gündem
Lösemi hastası Cafer, yaşama tutunabilmek için trombosit bekliyor

Lösemi hastası Cafer, yaşama tutunabilmek için trombosit bekliyor

İZMİR'in Çeşme ilçesinde, karın ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede lenf kanseri teşhisi konulan, ancak hastalığı bir süre sonra lösemiye dönüşen 11 yaşındaki Cafer Tunahan Gençoğlu, ilik nakliyle yaşama tutunmayı bekliyor. Muhittin Gençoğlu, oğlunun sağlığına kavuşması için yapılacak ilik nakli öncesinde, ara ara 0 RH negatif kan grubundan trombosit bağışına ihtiyaç duyduğunu belirtip, destek bekledikleri söyledi.

14.08.2020Gündem
İlik nakli olan Selda Güneş tedavisinin devamı için yardım bekliyor

İlik nakli olan Selda Güneş tedavisinin devamı için yardım bekliyor

Bursa’da, 21 yıl önce myelodisplastik sendrom (MDS) adlı kemik iliği yetmezliği hastalığına yakalanan Selda Güneş (29), nakil olmasının ardından tedavisinin devam etmesi için destek bekliyor. Annesini ve ağabeyini de yıllar önce aynı hastalıktan kaybeden Güneş, tedavi için gerekli 250 bin TL için yetkililerden yardım istedi.

10.08.2020Avrupa
Afyonkarahisarda ilk pediatrik kemik iliği nakli gerçekleştirildi

Afyonkarahisar'da ilk 'pediatrik kemik iliği nakli' gerçekleştirildi

Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde, ilk pediatrik kemik iliği naklinin başarıyla gerçekleştirildiği bildirildi.

28.07.2020Gündem
Son dakika haberler: Bahçeli’den baro başkanlarına sert tepki

Son dakika haberler: Bahçeli’den baro başkanlarına sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, baro düzenlemesine tepki için TBMM önünde toplanan baro başkanlarına tepki göstererek, "Hiç kimse Fransa’yı kasıp kavurmuş sarı yeleklilerin eylemlerine özenmeyi, Gezi benzeri bir kalkışmanın fitilini tutuşturmayı aklından ve hayalinden geçirmemelidir. Zira sonuçları ağır olacaktır" dedi.

4.07.2020Gündem
Rektör, lösemili Ahmetin diplomasını evinde teslim etti

Rektör, lösemili Ahmet'in diplomasını evinde teslim etti

SİVAS Cumhuriyet Üniversitesi Çocuk Gelişim Bölümü'nden bu yıl mezun olan lösemili Ahmet Turan Gültekin'in (26) diploması, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız tarafından evine götürülüp, teslim edildi.

2.07.2020Gündem
“Yüzündeki makyajı sil, kendini sev, sen böyle güzelsin”

“Yüzündeki makyajı sil, kendini sev, sen böyle güzelsin”

Vitiligolu gençler, sosyal medyada buluşup Dünya Vitiligo Günü için bir klip hazırladı. Pigment eksilmesiyle ortaya çıkan bu hastalık, ciltte beyaz lekeler oluşturuyor. Klipte vitiligolulara “Yüzündeki makyajı sil, kendini sev, sen böyle güzelsin” mesajı veren gençlerle konuştuk.

28.06.2020Hürriyet Pazar
9 yaşındaki Arasın tedavisi için beyaz kan gerekli

9 yaşındaki Aras'ın tedavisi için beyaz kan gerekli

KOCAELİ'nin Darıca ilçesinde, 3 ay önce koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırılan Aras Sarıçayır'ın (9) lösemi olduğu belirlendi. Aras’ın yaşama tutunması için 'savunma sisteminin savaşçı hücreleri' olarak bilinen beyaz kana ihtiyaç olduğunu söyleyen ailesi, bağışçılardan yardım bekliyor.

24.06.2020Gündem
Yağmur, ilik nakli için enfeksiyonun geçmesini bekliyor

Yağmur, ilik nakli için enfeksiyonun geçmesini bekliyor

Antalya’da, enfeksiyon nedeniyle sol gözü görme yetisini kaybeden lösemi hastası Yağmur Damla Yanık (19) için aranan ilik, Almanya’da bulundu. Yağmur’a, ilik nakli enfeksiyon tedavisinin tamamlanmasının ardından yapılacak.

18.06.2020Avrupa
3 yaşındaki Nihat, tedavi sürecinde konuşmayı bıraktı

3 yaşındaki Nihat, tedavi sürecinde konuşmayı bıraktı

ANTALYA’da tedavi gören ve yaklaşık 7 aydır ilik nakli bekleyen Hikmet ve Derya Karakuzu’nun 3 yaşındaki oğlu Nihat, bağırsakları dışarıda olarak yaşamına devam ediyor. Nihat için günde 3 öğün fazladan yemek yapan Hikmet Karakuzu, “7 aydır işsizim. Çocuğumuz için her şeyi göze aldık" dedi. Anne Derya Karakuzu ise "Nihat önceden konuşup, derdini anlatabiliyordu, artık konuşmayı bıraktı, içine kapandı" diye konuştu.

12.06.2020Gündem
Tek isteği 17 aylık oğlu Resul Hamzanın iyileşmesi

Tek isteği 17 aylık oğlu Resul Hamza'nın iyileşmesi

DÜZCE'de, serebral palsi ve epilepsi hastası 17 aylık Resul Hamza’nın annesi Sümeyye Efes, oğlunun görmediğini ve vücudunu hareket ettiremediğini söyledi. Kök hücre tedavisi uygulanırsa oğlunun sağlık durumunun daha iyiye gideceğini umut ettiklerini belirten Efes, "Ben oğlumu yeniden yürürken görmek, konuştuğunu duymak istiyorum" dedi.

11.06.2020Gündem
Müjdeli haber Almanyadan geldi... Kuruyan bir çiçektim, tekrar yeşeriyorum

Müjdeli haber Almanya'dan geldi... "Kuruyan bir çiçektim, tekrar yeşeriyorum"

Antalya'da, iki yıl önce lösemi hastalığını yenmesinin ardından geçirdiği enfeksiyon nedeniyle sol gözünü kaybeden, sonrasında ise tekrar lösemiye yakalanan Yağmur Damla Yanık'a (19) müjdeli haber Almanya'dan geldi. Almanya'da bulunan ve koronavirüs nedeniyle getirilemeyen yüzde 99 uyumlu ilik, yeni normal hayata geçilmesiyle Antalya'ya ulaştı. Nakil için gün sayan Yağmur, "Kuruyan bir çiçek gibiydim, şu an tekrar yeşeriyorum" dedi.

10.06.2020Gündem
Mutlu son

Mutlu son

Adana’da yaşayan 3.5 yaşındaki Kuzey Deniz Şengezer’in yaklaşık 1 yıldır beklediği ilik nakli başarıyla gerçekleştirildi. Baba Gürcan Şengezer “Çok mutluyuz, doktorumuza ve bağışçıya minnettarız” dedi.

21.05.2020Gündem
ALD hastası Mahmut Alinin gözü kulağı annesi... Oğlumu kaybetmeye hazır değilim

ALD hastası Mahmut Ali'nin gözü kulağı annesi... 'Oğlumu kaybetmeye hazır değilim'

Antalya'da bir genetik hastalık olan ALD teşhisi konulan Mahmut Ali Özgüven (10), bir süre sonra görme ve işitme yetisini kaybetti. Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan ilik nakliyle yaşama tutunan Mahmut Ali'nin annesi Tefide Özgüven (48), "Görmese de duymasa da konuşamasa da onun nefesi bana yetiyor" dedi.

16.05.2020Gündem
Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Almanya’dan ilik bekleyen Yağmur’a korona engeli

Antalya’da 2 yıl önce lösemiye yakalanan, hastalığı yendikten sonra enfeksiyon kapan Yağmur Damla Yanık’ın (19) sol gözü, görme yetisini kaybetti. Bir süre sonra lösemi hastalığı yeniden ortaya çıkan Yanık, Almanya’dan gelecek yüzde 99 uyumlu ilik için koronavirüs sürecinin sona ermesini bekliyor.

12.05.2020Avrupa

Yazar Sonuçları

Hazreti İsa'nın sol kolunu yontarken fark edilen arıza

Dünya sanat tarihinde hiçbir heykel sanatçısı Michelangelo’nun ulaştığı şöhrete ulaşamamıştır.

29.09.2021

Yılbaşında can yoluna can suyu: Hücresel tedavi merkezine bağış

KİT-VAK (Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Merkezi Kurma ve Geliştirme Vakfı) bugüne değin çok önemli eserleri yaşama geçirdi: Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi, Ege Üniversitesi Hasta ve Yakınları Barınma Evi, Dokuz Eylül Üniversitesi Abdulrezzak Sancak Barınma Evi... Ve tabii ki sayısız insana can yolunda can suyu çabaları...

22.12.2020

Bir bebeği kurtarabiliriz

Henüz 2 yaşındaki Emir Aydın’a immün sistem yetmezliği nedeniyle acilen ilik bulunması gerekiyor. Arayışlar devam ediyor, bir bebeği kurtarmak için biz de yardımcı olabiliriz.

17.08.2020

Ebru Şallı’nın tabu yıkan pozu

Ebru Şallı tekne tatili sırasında çekilmiş mayolu bir pozunu Instagram’ına koyunca eleştirilmiş.

27.07.2020