MENÜ

Hasta

Hasta ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hasta haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 60.385 Hasta haberi bulunmuştur.

Hasta Haberleri

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 12.5 milyonu geçti

Dünyada koronavirüs vaka sayısı 12.5 milyonu geçti

Kovid-19 verilerinin derlendiği "Worldometer" internet sitesine göre, Kovid-19'a yakalananların sayısı 12 milyon 509 bin 505'e ulaştı. Vakaların en fazla görüldüğü ABD'de 3 milyon 354 bin 822 kişi Kovid-19'a yakalandı.

10.07.2020Dünya
Koronavirüs (Corona Virüs) 10 Temmuz Türkiye tablosunda son durum: Dünyada ve Türkiye vaka ve ölüm sayısı - Covid 19 risk haritası

Koronavirüs (Corona Virüs) 10 Temmuz Türkiye tablosunda son durum: Dünyada ve Türkiye vaka ve ölüm sayısı - Covid 19 risk haritası

Corona Virüs 10 Temmuz Türkiye tablosu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı. Bakan Koca, yaptığı son dakika açıklamada, 25 Haziran'da başlayan vaka sayısındaki düşüşün devam ettiği, sayının 1000'in altına düşmeye çok yakın olduğunu belirtti. Çarşamba günü Bilim Kurulu Toplantısı sonrası Koronavirüs Türkiye tablosunu açıklayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca illere göre, korona virüs risk haritasını bildirdi. Sağlık Bakanı İstanbul, İzmir, Kocaeli, Sakarya, Eskişehir gibi illerin koronavirüs risk haritasını açıklayarak, pik noktası hakkında bilgi verdi. Türkiye Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosu iyileşen, hasta ve ölüm sayısı ile değişirken, dünyada da corona virüs vakasında son dakika bilgiler gelmeye devam ediyor. Son dakika bilgilere göre, dünya genelindeki vaka sayısı 12 milyon 277 bine ulaşırken, can kaybı 555 bine yaklaştı. Salgın nedeniyle, İspanya'da 7 günde 10 kişi hayatını kaybetti. İşte, 10 Temmuz Türkiye ve dünyada corona virüs son durum tablosu ve Covid 19 risk haritasında son dakika bilgiler...

10.07.2020Gündem
Son dakika haberi: 10 Temmuz korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı

Son dakika haberi: 10 Temmuz korona tablosu ve vaka sayısı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklandı!

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Corona virüsü (koronavirüs) için son gelişmeleri ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 1003 kişiye Kovid-19 tanısı konuldu, 23 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 210 bin 965, can kaybı 5 bin 323 oldu.

10.07.2020Gündem
Evdeki bu oyuncaklara dikkat Çocuklar için tehlike oluşturabilir

Evdeki bu oyuncaklara dikkat! Çocuklar için tehlike oluşturabilir

Renkli mıknatıslar, küçük parçalı oyuncaklar özellikle 3 yaş aralığındaki çocukların daha fazla dikkatini çekiyor. Evlerde çocuklar için oluşan bu tehlikeli oyuncakların bağırsak yırtılmasına ve çocukların ölümüne yol açabileceğini dile getiren Çocuk Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ali Çay, “Aileler çok dikkatli olmalı. İlgi çeken şeyleri çocuklara vermemek gerekiyor. Çocukta safralı kusma, iştahsızlık gibi belirtiler kontrol edilmeli” dedi.

Genital PRP Nedir Genital PRP Kimlere Uygulanır

Genital PRP Nedir? Genital PRP Kimlere Uygulanır?

1970’li yıllardan beri tıbbın çeşitli alanlarında kullanılan ve kendisine iyi bir yer edinen PRP (Platelet Rich Plasma), özellikle yenileyici tıpta oldukça fazla kullanılmaktadır. Kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Op. Dr. Miray Sekkin Eser konu hakkında bilgiler verdi.

10.07.2020Kişisel Bakım
TikTokta olay yaratan maske deneyi

TikTok'ta olay yaratan maske deneyi

Sadece bir adet mum yeterli.

10.07.2020Dünya
Son dakika haberi: Beyin yiyen amip... Uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar: Yüzünüzü yıkadığınız suya dikkat edin

Son dakika haberi: Beyin yiyen amip... Uzmanlardan dikkat çeken açıklamalar: Yüzünüzü yıkadığınız suya dikkat edin

ABD'de görülen ve 'beyin yiyen amip' olarak bilinen 'naegleria fowleri' adlı tek hücreli canlının neden olduğu hastalığın Türkiye'de görüldüğü yönünde açıklamalar herkesi korkuttu. Enfeksiyon Hastalıkları ve Mikrobiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Gülgün Dilek Arman, tatlı sulara dikkat çekerek, "Akarsu, göl gibi temizliğinden emin olmadığınız tatlı sularda yüzmeyin. Temiz bir kaynaktan gelmeyen suyla doldurulan havuzdaki klorlama yeterli olmayabilir. Özellikle göz temizliğinde kullandığımız solüsyonun temizliğine de dikkat edin. Lens kullanan kişiler iki kat dikkatli olmalı" uyarısında bulundu.

10.07.2020Sağlık
Tırnak Mantarı Nasıl Geçer

Tırnak Mantarı Nasıl Geçer?

Tırnak mantarı, pek çok kişinin başına gelmiştir. Ülkemizde çok sık görülen bu sorunun tedavisini Dermatoloji Uzmanı Dr. Ata Nejat Ertek anlatıyor.

10.07.2020Kişisel Bakım
Virüs kalıcı, ikinci, üçüncü dalga gelir

Virüs kalıcı, ikinci, üçüncü dalga gelir

Almanya’da korona vakalarının gerilemesi kamuoyunda ‘Virüs zayıflıyor’ duygusu uyandırırken, virolog Hendrik Streeck’in açıklamaları korkuttu. Almanya’nın önde gelen virologlarından Hendrik Streeck, “Ben ikinci, üçüncü dalganın geleceğini hesap ediyorum” dedi.

10.07.2020Avrupa
Almanya’da can kaybı 9 bin 54’e yükseldi

Almanya’da can kaybı 9 bin 54’e yükseldi

Robert Koch Enstitüsü’nün verilerine göre, Almanya’da son 24 saatte 395 yeni hasta tespit edildi, 6 kişi ise koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

10.07.2020Avrupa
Koronavirüste bir ülkeden daha korkutan rekor geldi

Koronavirüste bir ülkeden daha korkutan rekor geldi

İsrail'de bir günde 1464 yeni Covid-19 vakası kaydedildi.

10.07.2020Dünya
Konyadaki koronavirüs vaka artışının nedeni: maske, mesafe ve hijyen ihlali

Konya'daki koronavirüs vaka artışının nedeni: maske, mesafe ve hijyen ihlali

KONYA'da, koronavirüs vaka sayısının artması üzerine kentte önlemler artırılırken, artışın nedeni maske, mesafe ve hijyen ihlali olarak görülüyor. İl Sağlık Müdürlüğü'nün 175 kişiden oluşan filyasyon ekibi pandemi süresince 37 bin kişiyi takibe alırken, kentte kalabalık asker uğurlamaları, 1 günden fazla düğün yapılması ve konvoyları yasaklandı. Tabipler Odası Konya Şube Başkanı Dr. Eyüp Çetin, ''Maske takmıyoruz, el hijyeni ve sosyal mesafeyi korumuyoruz. Bu üç ana hususa dikkat etsek diğer iller düzeyinde oluruz" dedi.

10.07.2020Gündem
Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti... Doktorlar bile şaşkına döndü

Karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gitti... Doktorlar bile şaşkına döndü

Beylikdüzü’nde 9 yaşındaki çocuk oyuncak olarak satılan stres bilyeleri olarak da bilinen neodyum adlı güçlü mıknatıstan 42 adet yuttu. Kusma karın ağrısı şikayetiyle hastaneye getirilen çocuğun röntgen filmi çekilince gerçek ortaya çıktı. Ameliyata alınan çocuğun delinen bağırsağından mıknatıslar çıkarıldı.

10.07.2020Gündem
4. Sınıf Türkçe Gerçek Mecaz Ve Terim Anlam konu anlatımı

4. Sınıf Türkçe Gerçek Mecaz Ve Terim Anlam konu anlatımı

Türkçedeki sözcükler birden fazla anlama gelebilmektedirler. Bu durum Türkçedeki kelimelerin zenginleşmesinde büyük önem taşımaktadır. Bu sayede aynı kelimelerle farklı şekillerde anlamlar üretilebilmektedir. Bu durum bizim çok daha sayıda cümle kurabilmemizi sağlayarak kendimizi çok daha iyi şekilde ifade edebilmemizin önünü açmaktadır.

9.07.20204. SINIF
4. Sınıf Matematik Litre Ve Mililitre (Litre Ve Mililitre Problemleri) konu anlatımı

4. Sınıf Matematik Litre Ve Mililitre (Litre Ve Mililitre Problemleri) konu anlatımı

Sıvı ölçüleri, günlük hayatımızda sıklıkla karşımıza çıkan matematik konularından biridir. Sıvı olarak satın alınan her üründe sıvı ölçüleri kullanılıyor. Günlük hayatta sıradan bir alışveriş olarak görülen bu konu, matematikte problemler olarak karşınıza geliyor. Bu problemleri nasıl çözebileceğinizi öğrenip, günlük hayatınızda uygulayabilirsiniz.

9.07.20204. SINIF
Fransada corona virüsten ölenlerin sayısı 29 bin 979a yükseldi

Fransa'da corona virüsten ölenlerin sayısı 29 bin 979'a yükseldi

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 29 bin 979'a çıktı.

9.07.2020Dünya
Yeni normalde kanser tedavisi görenlere öneriler

Yeni normalde kanser tedavisi görenlere öneriler

Dünyada olduğu gibi ülkemizde de köklü değişikliklere neden olan COVID-19 pandemisi sürecinde en yüksek risk grubundakilerden birini kanser hastaları oluşturuyor. Buna karşın koronavirüs çekincesi nedeniyle hastaneye gitmekten çekinmenin, bir başka önemli riski ortaya çıkardığını belirten Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Rıza Umar Gürsu, yeni normal dönemde kanser hastalarına önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

9.07.2020Sağlık
Yaz aylarında cilt lekeleri artıyor… Özellikle açık tenliler dikkat

Yaz aylarında cilt lekeleri artıyor… Özellikle açık tenliler dikkat!

Ciltte görülen güneş lekeleri yaz aylarında artıyor. Sıklıkla yüz gibi güneşe yoğun maruz kalan bölgelerde görülen, yaz aylarında belirginleşen kahverengi lekelerin daha çok genç kadınlarda güneş maruziyeti, gebelik ve doğum kontrol haplarının kullanımına bağlı oluştuğunu vurgulayan Deri Hastalıkları Uzmanı Dr. Kübra Esen Salman, “Güneş lekeleri daha çok genç-orta yaş Latin-İspanyol ya da Asya, Afrika, Orta doğu kökenli kadınlarda görülür. Ten rengine göre görülme yaşı değişir. Açık ten renklilerde çocukluk çağından itibaren çillenme şeklinde ortaya çıkabilirken, koyu ten renklilerde daha ileri yaşlarda görülür ve daha kalıcı olma eğilimindedir” dedi.

9.07.2020Sağlık
YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

YASİN SURESİ OKU VE DİNLE - Yasin Türkçe ve Arapça Okunuşu, Anlamı, Fazileti, Tefsiri (Diyanet Meali)

Yasin suresi, Kur'an-ı Kerim'in kalbi olarak kabul edilir. Okunmasında çok büyük faziletlerin bulunduğu sure Mekke'de inmiştir. Toplamda 83 ayetten oluşmaktadır. Adını ilk ayette geçen "Ya-Sin" kelimesinden almıştır. Yapılan tefsirlerde "Ya-Sin" kelimesi "Ey İnsan" anlamına geldiği söylenmektedir. Sure içerisinde insanın sahip olduğu ahlaki sorumluluklarının yanı sıra, vahiyden, güzel peygamberimiz Hz. Muhammed'i (S.A.V) yalanlayan kureyş kabilesinden ve Antakya halkına gönderilen elçilerden bahsedilmektedir. Sure içerisinde değinilen diğer konular arasında Allah'ın (C.C) birliğini ve kudret sahibi oluşunu gösteren deliller, öldükten sonra tekrar dirileceği, hesap ve ceza günü konu edilir. Sizler için Yasin Suresi Oku ve Dinle içeriğimizde sureyi anlamak ve ezberlemek isteyenler için Yasin suresi konusu, anlamı, önemi, fazileti, faydaları tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu ile birlikte Diyanet Meali için tüm detayları bir araya getirdik. Ayrıca Diyanet tarafından hazırlanmış olan mukabele videosu ile yasin dinleme imkanı elde edebilirsiniz.

Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi

Burun Şekli Yüz Güzelliğini Etkiler mi?

Hemen hemen birçoğumuz burnumuzu beğenmiyorsuz, eleştirecek bir kusur mutlaka buluyoruz. Peki burun şekli yüz güzelliğini etkiler mi? Burun estetiği her isteyene yapılır mı? Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Diren Çelik konu hakkında bilgiler verdi.

Hiçbir belirti vermeden sinsice ilerliyor… Göz tansiyonuna dikkat

Hiçbir belirti vermeden sinsice ilerliyor… Göz tansiyonuna dikkat!

Halk arasında ‘göz tansiyonu’ ya da ‘karasu hastalığı’ olarak adlandırılan glokom hastalığı göz içi basıncının artarak görme sinirine basısı sonucu görme bozuklukları oluşturan bir durum... Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Şeyda Atabay, hastalık hakkında önemli bilgiler verdi.

9.07.2020Sağlık
Yeme bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir Hangi durumlarda ortaya çıkar

Yeme bozukluğu nedir, belirtileri nelerdir? Hangi durumlarda ortaya çıkar?

Yeme bozuklukları psikiyatrik problemler arasında çok yaygın olarak görülmektedir ve çoğunlukla genç kadınları etkilemektedir. Peki yeme bozukluğu nedir? Yeme bozukluğuna sebep olan durumlar nelerdir? Belirtileri ve tedavisi nedir? Beslenme ve Diyet Uzmanı Dyt. Derya Fidan, yeme bozukluğuyla ilgili tüm merak edilenleri anlattı.

9.07.2020Sağlık
Koronavirüs hava yoluyla bulaşabilir mi

Koronavirüs hava yoluyla bulaşabilir mi?

Dünya Sağlık Örgütü'nün (WHO) koronavirüsün havada asılı kalan damlacıklar yoluyla yayılma ihtimalini saf dışı bırakamayacağı yönündeki açıklaması önemli bir tavır değişikliği olarak gösteriliyor.

9.07.2020Teknoloji
Nefes Darlığı Neden Olur Sebebi Astım mı, Psikolojik mi

Nefes Darlığı Neden Olur? Sebebi Astım mı, Psikolojik mi?

Nefes darlığı şikayetiyle hastaneye başvuruların arttığını belirten Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Muhammed Emin Akkoyunlu, astım belirtileri hakkında bilgi verdi.

9.07.2020İyi Yaşam
Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı Bakandan flaş açıklama

Son dakika haberi: Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan'dan flaş açıklama

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca dün Bilim Kurulu Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Koca, 'Kurban Bayramı'nda sokağa çıkma kısıtlaması olacak mı?' sorusuna, "Bugün kısmen Bilim Kurulu'nda gündeme geldi. Ama bir öneri noktasına gelmedi. Özellikle önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre netleşmiş olur. Ülke genelinde sokağa çıkma yasağı gündeme gelmedi. Birtakım tedbirler olabilir, özellikle il bazında kısıtlamalar gündeme gelebilir." şeklinde cevap verdi.

9.07.2020Gündem
Bayramda il bazında kısıtlama olabilir

Bayramda il bazında kısıtlama olabilir

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kurban Bayramı’nda ülke genelinde değil ancak, hastalığın seyrine göre il bazında yer yer kısıtlamaların gündeme gelebileceğini açıkladı. Bilim Kurulu toplantısı sonrası açıklama yapan Bakan Koca, özetle şunları söyledi:

9.07.2020Gündem
Dijital dönüşüm KOBİler için oldukça önemli

'Dijital dönüşüm KOBİ'ler için oldukça önemli'

İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen, Boğaziçi Üniversitesi tarafından İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi (İDOSB) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) ortaklığıyla geliştirilen Türkiye'de Dijital Dönüşüm Değerlendirme Aracı (D3A) 2019-2020 Sonuç Raporu açıklandı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, "Bütün şirketlerimize yerli teknoloji ürünlerine güvenmelerini, onların ticarileşmesine kaldıraç olacak yaklaşımlar geliştirmelerini tavsiye ediyorum. İnanıyorum ki Türkiye'nin mühendislerinin, Türkiye'nin araştırmacılarının geliştirdiği ürünler ve hizmetler, her alanda dünyanın en iyisi olma yetkinliğine ve niteliğine sahip." dedi.

9.07.2020Teknoloji
Fransada koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 29 bin 965e yükseldi

Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 29 bin 965'e yükseldi

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 29 bin 965'e çıktı.

8.07.2020Dünya
SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca 8 Temmuz Çarşamba koronavirüs tablosunu açıkladı İşte vaka sayısının arttığı iller

SON DAKİKA HABERİ: Sağlık Bakanı Koca 8 Temmuz Çarşamba koronavirüs tablosunu açıkladı! İşte vaka sayısının arttığı iller

Son dakika haberi... Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter üzerinden bugünkü corona virüsü için son durum gelişmelerini ve Türkiye Günlük Korona Tablosu'nu açıkladı. Tabloya göre, son 24 saatte 1041 kişiye koronavirüs tanısı konuldu, 22 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı 208 bin 938, can kaybı 5 bin 282 oldu.

8.07.2020Gündem
Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 12 milyonu aştı

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 12 milyonu aştı

Dünya genelinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısı 12 milyonu geçti.

8.07.2020Dünya
Diş eti çekilmesi neden olur Nasıl tedavi edilir

Diş eti çekilmesi neden olur? Nasıl tedavi edilir?

Öğünler sonrasında besin atıkları iyi temizlenmezse vücut içerisinde diş üzerinde bulunan plaklara karşı reaksiyon başlayacağını ifade eden Estetik Diş Hekimi Efe Kaya, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

8.07.2020Sağlık
Bilim Kurulu Toplantısı başladı Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak

Bilim Kurulu Toplantısı başladı! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ne zaman açıklama yapacak?

Bilim Kurulu Toplantısı'nın ne zaman, saat kaçta olacağı merak ediliyordu. Her hafta koronavirüsle mücadele ile ilgili konuları konuşmak için toplantılar yapılıyor. Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı geçtiğimiz hafta 1 Temmuz'da saat 17.00'de video konferans yöntemiyle yapılmıştı. 8 Temmuz'da da Koronavirüs Bilim Kurulu saat 17.00’de video konferans yöntemiyle toplandı.

8.07.2020Gündem
Anne ya da babası alerjik olan çocuklar daha riskli

Anne ya da babası alerjik olan çocuklar daha riskli

Her geçen gün sıklığı artan alerji türlerinden biri de besin alerjisi. Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerji Uzmanı Prof. Dr. Hülya Ercan Sarıçoban, günümüzde her 17 bebekten 1’i birinin besine alerji gösterdiğini söyledi.

Koronavirüs nedeniyle çocukların aşıları ihmal edilmemeli

Koronavirüs nedeniyle çocukların aşıları ihmal edilmemeli

Salgın hastalıklardan korunmada aşının önemine dikkat çeken Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Deniz Kulak Gedik, “Korona pandemisi nedeniyle birçok ailenin çocuklarının düzenli aşılarını ertelemesi difteri, kızamık ve çocuk felci gibi hastalıklarda artışa yol açabilir” dedi.

Önce ülke, sonra parti

Önce ülke, sonra parti

Sosyal Demokrat Parti (SPD) ile Yeşiller 1998 yılında iktidara geldiklerinde, Almanya’daki işsiz sayısı 4 milyon 700 binin üzerindeydi. Ekonomik ve sosyal alanda ciddi bir durgunluk yaşanıyordu. Hatta Almanya’ya, “Avrupa’nın hasta adamı” gözüyle bakanlar bile vardı. SPD’li Başbakan Gerhard Schröder, Yeşiller’le birlikte ülkeyi yeniden düzlüğe çıkarmak için kolları sıvadı. Ama kafasından geçenleri hayata geçirmenin hiç de kolay olmayacağını çok geçmeden anladı.

8.07.2020Avrupa
Fizyoterapistle toplu seans yok

Fizyoterapistle toplu seans yok

Sağlık Bakanlığı normalleşme döneminde sağlık kuruluşlarında çalışma rehberine, ilçe devlet hastaneleri, ilçe sağlık müdürlükleri ve sağlıklı hayat merkezlerinde alınması gereken önlemleri ekledi.

8.07.2020Gündem
Kafelerde kendi teftişinizi yapın

Kafelerde kendi teftişinizi yapın

Kafe ve restoranlar 1 Haziran’dan beri hizmet veriyor. Peki kurallara sıkı sıkıya uyuluyor mu? Bir kafeye gittiğinizde nelere dikkat etmelisiniz? Kendi tedbirlerinizi nasıl alabilirsiniz? Virüs hiç temizlenmediğinde ciltte ne kadar süre yaşıyor? DVT (derin ven trombozu) hastaları bu dönemde risk altında mı? İşte yanıtlar...

8.07.2020Gündem
Fransada koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 30 bine yaklaştı

Fransa'da koronavirüs nedeniyle ölenlerin sayısı 30 bine yaklaştı

Fransa'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 29 bin 933'e çıktı.

7.07.2020Dünya
Son dakika haberi: ABDden flaş DSÖ kararı Ve ipler resmen koptu

Son dakika haberi: ABD'den flaş DSÖ kararı! Ve ipler resmen koptu

Son dakika haberine göre; ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, Dünya Sağlık Örgütünden (DSÖ) resmi olarak çekildiğine dair Kongre'ye bildirim yolladı.

7.07.2020Dünya
İstanbulun motosiklet ambulansları ilk kez görüntülendi

İstanbul'un motosiklet ambulansları ilk kez görüntülendi

Sağlık Bakanlığı 112 Acil Hizmetleri, hava, kara ve deniz ambulanslarından sonra, olay yerindeki vakaya ilk ulaşacak motosiklet ambulans uygulamasını İstanbul'da da başlattı. Temmuz ayında başlayan uygulama sayesinde özellikle trafiğin çok yoğun olduğu ya da kara ambulanslarının girmekte zorlandığı dar sokaklardaki çağrılara ilk olarak bu ekipler ulaşarak zaman kaybının önüne geçecek. Ayrıca asılsız ihbarlardan kaynaklı gereksiz ambulans meşguliyeti de önlenecek.

7.07.2020Gündem
GSK Türkiye, sağlık sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyor

GSK Türkiye, sağlık sektöründe dijital dönüşümün öncüsü olmayı hedefliyor

Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir hayatın “her anında iyilik sağlık” için çalışan GSK, dijital platformlarıyla başta sağlık profesyonelleri olmak üzere tüm paydaşlarının hayatını kolaylaştırıyor. İhtiyaç duyulan bilgiyi, en çok tercih edilen kanallardan ulaştırarak sağlıkta dijitalleşmeye “Ben Varım” diyen GSK, bu alanda öncü olmayı da hedefliyor.

7.07.2020Sağlık
Prof. Dr. 1-2 hafta çok önemli dedi ve uyardı: Eğer bu bulgular varsa...

Prof. Dr. '1-2 hafta çok önemli' dedi ve uyardı: 'Eğer bu bulgular varsa...'

Beyin ve Sinir Hastalıkları Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Ersin Erdoğan, "Ani sıcaklık değişikliklerinde özellikle 1-2 hafta risklidir. Bu sıcaklık 1-2 haftadan fazla devam ettiği zaman vücut buna alışıyor ve vücut kendi termometresini çalıştırıyor. Bu şekilde de kişinin sıcak çarpması hadisesinin ortaya çıkması azalıyor" dedi. Prof. Dr. Erdoğan, baş ağrısı, mide bulantısı bulunan, şikayeti olan ve ateş değeri yüksek olan kişileri uyardı.

7.07.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Tüp bebek tedavisinde kullanılan son 5 yöntem

Türkiye'de her 10 çiftten biri çocuk sahibi olmakta sorun yaşıyor. Tüp bebek tedavisi kapsamında uygulanan son yöntemler bu durumdaki çiftlere ve bizlere eskiye oranla daha fazla umut vaat ediyor. Teknolojinin de üreme tıbbına kattığı yenilikler sayesinde üst üste yaşanan başarısızlıklar tarih oluyor. Tüp bebek tedavisinde kullanılan güncel son 5 yöntemi şu şekilde sıralayabilirim.

10.07.2020

 Kurallara uymayan kimler?

Komşularımız dahil çok ülke 2019 yılının Kasım, Türkiye ise Mart ayından itibaren Korona virüs salgını ile mücadele ediyor.

10.07.2020

Tuz İle Gelen Sağlık, Şifa Veren Tuz Odası

Tuz odası terapisi yani Haloterapinin solunum sistemi hastalıklarından cilt hastalıklarına, kas iskelet sistemi hastalıklarından kronik yorgunluğa kadar pek çok rahatsızlıkta hastalara şifa veriyor. Bakın Tuz Terapisi nasıl uygulanıyor ve hangi hastalıklara nasıl deva oluyor...

9.07.2020

Kadınların cinsel sağlığını etkileyen faktörler

Günümüzde her kadının ufak cinsel sorunlar ya da büyük ölçekte bir cinsel sıkıntıya kadar geniş bir yelpazede cinsel anlamda sıkıntı yaşadığını görüyoruz. Ülkemizde kadınlar yaşadıkları cinsel problemleriyle alakalı bir uzmana danışmakta sıkıntı yaşıyorlar.

9.07.2020

Hayıt otu, kadın hastalıklarına çare oluyor

Özellikle yaşadığımız dönem sonrasında hepimiz olabildiğince doğala dönemeye çalışıp doğal desteklerden faydalanmaya çalışıyoruz. Kadın hastalıkları bu alanların başında geliyor. Aslında pek çok hastalığımızda ve hasta olmamak adına doğadan destek alabiliriz.

8.07.2020

Sağlık Bakanlığı’nın verilerini izlerken dikkatime takılan bir durum

Dünkü yazım Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 virüsüne karşı yürütülen mücadeleye ilişkin bilgi paylaşım stratejisinde attığı yeni adımı konu alıyordu.

8.07.2020