EKSTRA
MENÜ

Genç Nüfus

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 4.830 haberi bulunmuştur.

Genç Nüfus Haberleri

Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat! Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Koronavirüs ve kısıtlamalar nedeniyle pandemi döneminde tüm dünyada internetten alışveriş oranında artış yaşandı. Bu doğrultuda siber dolandırıcılıklardan mağdur olan tüketicilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya başladı. Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye özel dolandırıcılık mağduru olmamak için neler yapılması gerektiğini sıraladı.

29.07.2021Ekonomi
Şanlıurfada gençlerin Kovid-19a karşı aşılanma oranı hediyelerle arttırılacak

Şanlıurfa'da gençlerin Kovid-19'a karşı aşılanma oranı hediyelerle arttırılacak

Genç nüfusun fazla olduğu Şanlıurfa'da, koronavirüsle mücadele kapsamında aşılamayı arttırmak için aşı yaptıran 18-25 yaş arası gençlere kura ile tablet ve bisiklet gibi çeşitli hediyeler verilecek. Vali Abdullah Erin, "81 il içerisinde şu anda aşılama oranında sondan ikinciyiz, bizim önümüzde bir il var ama bu şekilde devam edersek sondan birinciliği alacağız. Bu da Şanlıurfa'ya yakışmıyor. 18 yaş üstündeki bütün Şanlıurfalı kardeşlerimize bir kez daha çağrımızı yeniliyoruz, hep birlikte sorumlu davranalım, aşılarımızı yapalım'' dedi.

26.07.2021Haber
İşte Avrupanın en genç ülkesi Türkiye bakın kaçıncı sırada

İşte Avrupa'nın en genç ülkesi! Türkiye bakın kaçıncı sırada

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) ve Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerinden derlenen bilgilere göre, geçen yıl itibarıyla 15-24 yaş grubundaki genç nüfus 12 milyon 955 bin 672 kişi olarak hesaplandı. Bu, Türkiye'nin toplam nüfusunun yüzde 15,6'sına karşılık geldi.

24.07.2021Ekonomi
Eşini Hamdam’la bul

Eşini Hamdam’la bul

İran’da genç nüfus arasında evliliği teşvik etmek amacıyla devlet onaylı “HAMDAM” adlı bir çöpçatanlık uygulaması oluşturuldu.

14.07.2021Dünya
Wageningen Üniversitesi’yle iş birliği

Wageningen Üniversitesi’yle iş birliği

Yaşar Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, 2021-2022 akademik yılında eğitime başlıyor. Tarımda, sektörün en önemli ihtiyacı olan nitelikli insan kaynağını sağlamak amacıyla hayata geçirilen fakülte, bu yıl, Tarım Makineleri ve Teknolojileri Mühendisliği ile Tarım Ekonomisi bölümlerine 15’er tam burslu öğrenci alacak.

9.07.2021Avrupa
Şerefiye Nedir, Nasıl Belirlenir Şerefiye Bedeli Nedir

Şerefiye Nedir, Nasıl Belirlenir? Şerefiye Bedeli Nedir?

Şerefiye kelimesi Arapça kökenli bir sözcüktür. Arapçada öne çıktı, yükseldi yüklemlerinden türeyerek dilimizde yer almıştır. Şerefiye mesleki terim anlamı olarak emlak sektörüne ait bir sözcüktür. Emlak sektöründe konut alım ve satım işlemlerinin gerçekleştirilmesinde kullanılmaktadır. Sizler için detaylı olarak şerefiye nedir, nasıl belirlenir ve şerefiye bedeli nedir konularını derledik.

8.07.2021Araştırma
Son dakika... Tarihi gün Kanal İstanbulda ilk adım atıldı... Erdoğan: Hukuka ve bilime uygun

Son dakika... Tarihi gün! Kanal İstanbul'da ilk adım atıldı... Erdoğan: Hukuka ve bilime uygun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığından "rüyası" olan, Başbakan olarak görev yaptığı 27 Nisan 2011'de duyurusunu yaptığı Kanal İstanbul için ilk köprünün temeli bugün atıldı. Kanal İstanbul üzerinde yapılacak olan Sazlıdere Köprüsü temel atma töreninde açıklamalarda bulunan Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle birçok faydanın aynı anda sağlanacağını söyledi. Erdoğan, "Birileri kendi yetki alanlarında olmayan hususlarla ilgili "Bize sorulmadı" diye sızlanıyor projenin her aşaması hukuka ve bilime göre yürütüldü, tamamlandı. "Bize sorulmadı" diyenlere sesleniyorum. Unutmayın, kime sorulması gerekiyorsa onlara sorulmuş ve yola böyle çıkılmıştır" dedi.

26.06.2021Ekonomi
Her ilde olma hedefimizi 2022’den 2021’e çektik

Her ilde olma hedefimizi 2022’den 2021’e çektik

Pandemiye ve ekonomik sıkıntılara rağmen, ev ihtiyacı ve talebi durmaksızın sürüyor. Bunun birkaç önemli sebebi bulunuyor. İlki Türkiye’deki ev sahipliği oranının henüz yüzde 50 seviyelerinde olması. İkincisi ise hanehalkı ortalamasının son 15 yılda 5,5 kişiden 3,3 kişiye düşmesi. Ki 3,3 hanehalkı ortalaması bile Avrupa ortalaması olan 2,1 kişinin çok üzerinde.

16.06.2021Emlak
Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Bakan Kasapoğlu sordu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş cevapladı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile bir araya geldi.

10.06.2021EURO2020
Kripto paralarda son durum

Kripto paralarda son durum

Kripto para piyasalarında durgun seyir sürerken Binance Coin yüzde 13'e yakın yükseliş gösterdi.

3.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Kasapoğlu açıkladı 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek

Son dakika: Bakan Kasapoğlu açıkladı! 8 bin sporcuya her ay harçlık verilecek

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, olimpik ve paralimpik spor dallarında 8 bin sporcuya her ay harçlık verileceğini açıkladı

25.05.2021Futbol
Türkiyede genç nüfus 12.9 milyon

Türkiye'de genç nüfus 12.9 milyon!

Türkiye'nin 83.6 milyonluk nüfusu içinde gençlerin yoğunluğu yüzde 15.4 olarak gerçekleşti.

17.05.2021Ekonomi
Vodafone, iş arayanlara 13 milyon TLlik fayda sağlamayı hedefliyor

Vodafone, iş arayanlara 13 milyon TL'lik fayda sağlamayı hedefliyor

Vodafone, bu anlayışla hayata geçirdiği “Bu işte Birlikteyiz” platformuyla pandemide işini kaybedenlere destek olacak. UNDP (Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı) ve Habitat Derneği’nin de katkıda bulunduğu platformda, iş arama sürecinde olanlar için kişisel eğitim ve yetenek programlarına erişim imkânı sunulacak. “Bu işte Birlikteyiz” platformuyla, iş arayanlara toplam 13 milyon TL’lik fayda sağlanması hedefleniyor.

26.04.2021Teknoloji
Hollanda’daki Türkler anlatıyor ‘Ne korona deneyleri bitiyor ne de halk protestoları’

Hollanda’daki Türkler anlatıyor! ‘Ne korona deneyleri bitiyor ne de halk protestoları’

Avrupa’da üçüncü dalga endişesi gün geçtikçe artıyor. Özellikle Hollanda’da vaka sayılarında ciddi artışlar yaşanıyor ve protestolar da hız kesmeden devam ediyor. En son seks işçileri de isyan bayrağını çekti… Tüm bunların dışında normalleşme adına ülkede çok ilginç deneyler de yapılıyor. İşte Türklerin gözünden Hollanda’daki son gelişmeler…

10.04.2021Dünya
Prof. Dr. Necmi İlhan, gençlerde vaka artışının 3 sebebini açıkladı

Prof. Dr. Necmi İlhan, gençlerde vaka artışının 3 sebebini açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 65 yaş üstü kişilerin son 1 ayda toplam vakalar içindeki oranının yüzde 14,39'dan 11,3'e düştüğünü, gençlerin aktif vakalar içindeki oranının ise arttığını açıkladı. Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, genç nüfusun aktif koronavirüs vakaları içindeki oranının artmasının 3 nedeni olduğunu söyledi. İlhan, "65 yaş üzeri vatandaşlarımız aşılandılar. 20 ile 60 yaş arası vatandaşlarımız daha çok dolaşımda bulunuyor, enfekte olma riskleri daha yüksek. Bir de bunlara üçüncü olarak mutant virüs eklenince genç nüfustaki vaka oranları arttı" dedi.

6.04.2021Gündem
Elektrikte sorunlar Kars’tan çözülecek

Elektrikte sorunlar Kars’tan çözülecek

Uludağ Elektrik Dağıtım AŞ'nin (UEDAŞ) Kars'taki çağrı merkezinin yeni hizmet binası açıldı. Limak Enerji Grubu bünyesinde Güney Marmara'da elektrik dağıtım hizmeti veren UEDAŞ, 200 kişi istihdam kapasiteli yeni çağrı merkezi binasını Kars'ın Cumhuriyet Mahallesi'nde faaliyete geçirdi.

3.04.2021Ekonomi
Karadenizdeki çay göçü için flaş uyarılar

Karadeniz'deki 'çay göçü' için flaş uyarılar

Doğu Karadeniz’de, mayıs ayında başlayacak çay tarımı için hasat döneminde geçen yıl olduğu gibi büyük kentlerden bölgeye 100 binin üzerinde üreticinin gelmesi bekleniyor. Uzmanlar, hasat sezonu öncesi bölgeye geleceklere karantinaya alınarak, test uygulanmasını önerirken, Prof Dr. Aydın,çay göçünün virüsün taşınması açısından risk yaratacağını söyledi

29.03.2021Gündem
AB Büyükelçisi’nden özel açıklamalar: Türkiye’nin mülteciler için çabası muhteşem

AB Büyükelçisi’nden özel açıklamalar: Türkiye’nin mülteciler için çabası muhteşem

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Meyer-Landrut, Türkiye’nin mülteciler için gösterdiği çabayı muhteşem olarak nitelendirdi.

22.03.2021Dünya
Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiyeye ilgisi artıyor

Bakan Varank: Yatırımcıların Türkiye'ye ilgisi artıyor

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yatırımcıların Türkiye'ye ilgisinin arttığını belirterek, ''Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından açıklanacak ekonomik reform paketi ile yatırımcılar bakımından ülkemizi çok daha cazip hale getirmeyi hedefliyoruz" dedi.

3.03.2021Ekonomi
Akıllı telefon alacaklara güzel haber Yatırımlar hız kazandı: Fiyatlar düşebilir

Akıllı telefon alacaklara güzel haber! Yatırımlar hız kazandı: Fiyatlar düşebilir

Türkiye'ye son yıllarda yatırımların hızlanması ve teknoloji firmalarının tercih etmesi Ekonomist Rahmi İncekara'ya göre akıllı telefonların fiyatlarında düşüşlere neden olacak.

15.02.2021Ekonomi
Örtülü stres kanser hücrelerini uyandırıyor

Örtülü stres kanser hücrelerini uyandırıyor!

Fobi tarzında bir hastalık korkusunun ortaya çıktığını belirten Pskiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, hastalık fobisi olan kitlenin çoğaldığını ve hastanelerin risk altında olduğunu vurguluyor. Bazı bireylerde örtülü strese de rastlandığını ifade eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Örtülü stres, duygularını bastıran kişilerde çok oluyor. Duygu ifadesine izin vermedikleri için devamlı stres bağışıklık sistemini bastırıyor. Örtülü stres, vücuttaki uyuyan kanser hücrelerini uyandırır ve kişide kanser başlar” dedi.

26.01.2021Sağlık
Son dakika: Bakan Kocadan o iddialara sert yanıt: Kimsenin hakkı yoktur

Son dakika: Bakan Koca'dan o iddialara sert yanıt: Kimsenin hakkı yoktur

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamada "Hastanın ölüm belgesinden hareketle ithamda bulunmak haksızlıktır. Bu milletin zihnini bulandırmaya kimsenin hakkı yoktur. Salgının ilk gününden beri vatandaşlarımızın mücadelemize gösterdiği teveccüh ve sağlık ordumuza duyulan güven basit iddialarla yıpratılmamalı." ifadelerini kullandı.

20.12.2020Gündem
SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

SETA’dan TIMSS raporu: Umut verici

Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından hazırlanan raporda, Türkiye'nin son yıllarda ortaya koymuş olduğu ulusal ve uluslararası hedefler düşünüldüğünde TIMSS 2019 (Uluslararası Matematik ve Fen Eğilimleri Araştırması) sonrasında ortaya çıkan ortalama puanların ve sıralamaların umut verici olduğu değerlendirmesi yapıldı.

17.12.2020Eğitim
Altınyaka Yaylası, kısıtlama günlerinin gözdesi oldu

Altınyaka Yaylası, kısıtlama günlerinin gözdesi oldu

Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı yayla mahallelerinden 800 rakımlı Altınyaka, hafta sonu uygulanan 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlama günlerini geçirmek isteyenlerin tercihi oldu.

14.12.2020Seyahat
Türk Halkbilimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Türk Halkbilimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemiz genç nüfus oranı oldukça yüksek ülkelerden bir tanesidir. Özellikle her geçen yıl daha da çok artan genç nüfus oranı ve teknolojinin gelişmesi ile farklı meslek dalları da ortaya çıkmaktadır. Ancak bunun yanı sıra bazı meslekler özellikle kültürümüz tanımak açısından oldukça büyük önem taşımaktadır. Kültürümüzü tanımak amacıyla üniversitelerde var olan mesleklerden bir tanesi de Türk Halk Bilimi Bölümü’dür. Türk halk bilimi Bölümü ile ilgili detaylı bilgileri derledik.

Meclis yanıt arıyor: Mülteciye virüs az mı bulaşıyor

Meclis yanıt arıyor: Mülteciye virüs az mı bulaşıyor?

COVID-19 salgınının kamplardaki Suriyeliler başta olmak üzere mülteciler üzerindeki etkisini tartışan Meclis komisyonu ilginç bir tabloyla karşılaştı.

27.11.2020Gündem
İrem Derici: Koronavirüs kesin İkizler burcu

İrem Derici: Koronavirüs kesin İkizler burcu!

Geçen hafta iki şarkı yayımladı ama aynı akşam koronavirüse yakalandığını öğrendi. “Resmen paçavra gibi oldum. Ben kutlama kadınıyımdır. Sonuç gelince psikolojik olarak çöktüm” diyor. Neyse ki durumu şimdi daha iyi. Her zamanki kadar da dobra: “Benimki delilik değil, özgürlük.”

22.11.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’da 'Türk Konseyi Sağlık Bilim Kurulu Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, İzmir'de gerçekleşen 6.6 büyüklüğündeki depremde son durumu açıkladı. Aşı çalışmaları hakkında bilgi de veren Erdoğan, "Türkiye bir yandan Çin, Rusya, Amerika gibi ülkelerdeki aşı çalışmalarını yakından takip ederken, diğer taraftan da kendi aşısını geliştirmek için yoğun çaba içindedir. İnşallah önümüzdeki bahar aylarında kendi aşımızı vatandaşımızın hizmetine sunacağız." dedi.

30.10.2020Gündem
Türkiye’de bir kullanıcı ortalama 2 yıl aynı telefonu kullanıyor

'Türkiye’de bir kullanıcı ortalama 2 yıl aynı telefonu kullanıyor'

Teknoloji sektörünün önde gelen isimlerinden Samsung Electronics, uzun yıllardır milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor ve dünyada olduğu gibi Türkiye'de de büyük bir kitleye ulaşıyor. Peki pandemi sürecinde şirketin satışları nasıl etkilendi? Ekranı katlanabilen telefonlara olan ilgi nasıl? Bu kapsamda Samsung Electronics Türkiye Başkanı DaeHyun Kim, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

27.10.2020Teknoloji
Yaygın rahatsızlıklardan biri En önemli sebebi ise hareketsizlik

Yaygın rahatsızlıklardan biri! En önemli sebebi ise hareketsizlik

İster 9 ister 90 yaşında olun, 24 ayrı omur ve 60'ın üzerinde eklemden oluşan omurga yapısı sağlığımız için büyük önem taşıyor. Öyle ki dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 80'i yaşamlarının bir noktasında omurgasında bir sorun yaşıyor.

15.10.2020Sağlık
Uzmanından gençlere rol model uyarısı

Uzmanından gençlere rol model uyarısı!

Gençlere rol model uyarısında bulunan Psikiyatrist Dr. Onur Okan Demirci, "Rol model olarak alınan kişi, onu rol model olarak alan kişi tarafından yaşam şeklinden tutun, yeme düzenine kadar taklit edilmektedir" dedi.

DEİK Başkanı Olpak: Türkiye’nin sanayileşme tecrübesi Afrikaya örnek olacak

DEİK Başkanı Olpak: Türkiye’nin sanayileşme tecrübesi Afrika'ya örnek olacak

DEİK Başkanı Olpak, "Afrika ülkelerinde liman ve havaalanı işletmeciliği yapabiliriz. Diğer yandan, Türkiye’nin sanayileşme tecrübesinin Afrika'ya örnek olacağını düşünüyoruz." dedi.

28.07.2020Ekonomi
Z kuşağı nedir, kimdir İşte Z kuşağının özellikleri ve yaş aralığıyla ilgili bilgiler

Z kuşağı nedir, kimdir? İşte Z kuşağının özellikleri ve yaş aralığıyla ilgili bilgiler

Z kuşağı nedir? Genç nüfus oranının yüksek olduğu ülkemizde Z kuşağının yükselme oranı artarken, Z kuşağının anlamı gündemde yer almaya devam ediyor. Genel olarak milenyumda doğan bireyler için tanımlansa da Z kuşağı 90'lı yılların ortaları ve sonrasında doğan kişileri temsil ediyor. Gelişen teknolojinin içerisinde büyüyen Z kuşağı Google kuşağı olarak da biliniyor. İşte, Z kuşağının özellikleri ve yaş aralığı ile ilgili ayrıntılı bilgiler...

24.07.2020Gündem
HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

HİS Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa ile Türkiye arasında farkları anlattı

Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu (HİS) Başkanı Yasin Bölükbaşı, Avrupa Birliği Tarafından Türkiye'yi temsilen Avrupa Spor Elçisi olarak görevlendirildi. HİS Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı Avrupa Spor Elçisi olduktan sonra İlk kez Besyo Ajans Platformu’na konuştu.

15.07.2020Diğer
Z Kuşağı ne demek, hangi yıllar arasında doğmuştur ve özellikleri nedir Akademik bilgiler

Z Kuşağı ne demek, hangi yıllar arasında doğmuştur ve özellikleri nedir? Akademik bilgiler

Son günlerde sıkça gündeme gelen Z Kuşağı, özellikleri, ne yeyip ne içtikleri, hangi yıllar arasında doğdukları ve nelerle ilgili oldukları ile merak ediliyor. Genç nüfus oranının yüksek olduğu ülkemizde Z Kuşağı oranı da yükselmeye devam ediyor. Bazı kaynaklarda 1996 ve sonrası olarak nitelendirilen Z Kuşağı, bazı kaynaklarda ise 2000 yılı itibariyle doğan nesli ifade ediyor. Peki, Z Kuşağı hakkında bilim insanları ve uzmanlar neler diyor? İşte, Boğaziçi Üniversitesi’nde kuşaklar üzerine dersler veren Prof. Dr. M. Asım Karaömerlioğlu, çocuk, genç ve yetişkin psikiyatrı Yankı Yazgan ve kuşak araştırmacısı Evrim Kuran'ın Z Kuşağı özellikleri ile ilgili aktardıkları

4.07.2020Gündem
Güneydoğuda e-ticaret eğitimleriyle e-ihracata katkı hedefleniyor

Güneydoğu'da e-ticaret eğitimleriyle "e-ihracata" katkı hedefleniyor

İpekyolu Kalkınma Ajansı (İKA), Karacadağ Kalkınma Ajansı ve Dicle Kalkınma Ajansı iş birliğinde bölgede faaliyet gösteren işletmelere yönelik düzenlenen "E-Ticaret Uzmanlık Eğitimi" ile girişimcilerin e-ihracata katkı sunması hedefleniyor.

29.06.2020Ekonomi
Doğu Avrupa’da yeni fırsatlar kapıda

Doğu Avrupa’da yeni fırsatlar kapıda

Dış ticaret hacmi dikkate alındığında Doğu Avrupa ülkeleri Bulgaristan ve Romanya, Türkiye'nin en önemli ilk 20 ticaret ortağı arasında yer alıyor.

29.06.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kilise üzerinde ‘çirkin’ dans

Kadıköy’deki Surp Takavor Ermeni Kilisesi’nin kapısının üzerine çıkan kişilerin çalıp oynadığı o görüntüleri izlemişsinizdir. İzlerken ben utandım! Olay ile ilintili 3 kişi adliyeye sevk edildi. Her cepheden ‘kınama’ geldi ama bu ilk değil... Buranın bir ibadethane olduğu gerçeği göz ardı ediliyor.

13.07.2021

7 soruda delta varyantı

İngiltere’yi kasıp kavuruyor... Almanya, Fransa, Rusya, İspanya alarm verdi... Delta varyantı korkutuyor! Aşılamada belli aşamaya gelen ülkelerde varyantın baskın hale gelmesi, 80’den fazla ülkede görülmesi salgında ‘dördüncü dalga’ endişesine yol açarken, Türkiye’de durum ne? Sinovac ve BioNTech aşılarının bu varyanta karşı koruyuculuğu var mı? TÜSAD Başkanı, İzmir Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Berna Kömürcüoğlu ile 7 soruda masaya yatırdık.

22.06.2021

Yeşil sınır bizi zorlayacak

Küresel ısınma, dijital dönüşüm, pandemi derken, “Yeşil Ekonomi ve Avrupa Yeşil Mutabakatı” bu yılın önemli gündemini oluşturacak gibi.

22.03.2021

Dertlerden uzak, mavi-yeşil bir cennet

Bana en çok sorulan sorulardan biri, pandemiden sonra ilk seyahat etmek istediğim yer oluyor. Aslında çok yer var ama bana huzuru anımsatan Seyşeller kesinlikle listenin başında geliyor. Bakir bir güzellik, dalış için mükemmel yerler, ilginç kuş ve tropikal balık türleri… Bu tanımlar Seyşeller’i gördükten sonra bambaşka duygularla birleşiyor ve kalbiniz bu cennette kalıyor.

7.03.2021

İstanbul’un kazancı

Dolmabahçe Sarayı Türk saraylarındaki tablo koleksiyonunun en zenginine sahiptir. 1 ay önce açılan Resim Heykel Müzesi gezildiğinde Osmanlı tarihini öğrenmek için sadece kitapların yeterli olmadığını gözlerimizle görürüz.

28.02.2021

Türkiye’nin aşı ordusu

“Aşı geldi mi? Gelecek mi? Aşılama ne zaman başlayacak?” derken, yazıyı hazırladığım dakika itibarıyla Türkiye’de aşılananların sayısı 700 bini aştı. 4 günde Fransa, Danimarka, Arjantin gibi ülkeleri geride bırakarak, haftalardır aşılama yapan ilk 10 ülke arasına girdik. Bu büyük başarı şüphesiz sağlıkçılarımızın. Ayrıca aşı olurken paylaştıkları her fotoğraf ve bilgi, aşıya karşı şüphe ve tedirginliğin yok olması adına büyük önem taşıyor. Bir büyük alkış Türkiye’nin sağlık ordusuna...

18.01.2021

Bizi bu hale getiren kim?

Nüfusumuzun büyük bir bölümü kentlerde yaşıyor. Köylerde ve kırsalda yaşayan insan sayısı hızla azaldı. Yüzde 90 kent, yüzde 10 kırsal gibi nüfus oranı oluştu. 

23.10.2020