EKSTRA
MENÜ

Ekim

Ekim ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ekim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 152.576 Ekim haberi bulunmuştur.

Ekim Haberleri

Belediyeler ‘yol’ ayrımında

Belediyeler ‘yol’ ayrımında

Belediye Gelirleri Kanunu Harcamalarına Katılma Payı Yönetmeliği değiştirildi. Gayrimenkul sahiplerinden yol yapım giderlerinin 3’te 1’i ‘Yol Harcamalarına Katılma Payı’ adı altında alınabiliyordu. Bu hüküm, zorunlu olmaktan çıkarılıp ‘alınabilir’ şeklinde değiştirildi. Ancak değişiklikle 3’te 1 kuralı da kaldırıldı. Belediyeler, giderin ya tamamını vatandaştan alacak ya da hiç alamayacak. Karar belediyenin olacak.

15.04.2021Ekonomi
Son dakika haberi... Joe Biden açıkladı: ABDnin Afganistandan çekilme tarihi kesinleşti Açıklamalar peş peşe geliyor

Son dakika haberi... Joe Biden açıkladı: ABD'nin Afganistan'dan çekilme tarihi kesinleşti! Açıklamalar peş peşe geliyor

ABD Başkanı Joe Biden, Afganistan’daki ABD askerlerinin 11 Eylül 2021’e kadar tamamen geri çekileceğini söyledi. Biden'ın bu açıklamasından kısa bir süre sonra NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, NATO üyesi ülkelerin Afganistan'dan 1 Mayıs'tan itibaren çıkılması konusunda birlik içinde olduğunu söyledi. Stoltenberg ayrıca Türkiye'nin ev sahipliğinde 24 Nisan-4 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek ve Afganistan barış sürecinin değerlendirileceği İstanbul Konferansı'nı memnuniyetle karşıladıklarını ifade etti. Öte yandan Eski ABD Başkanı Barack Obama, Twitter'dan bir mesaj yayınlayarak Biden'a destek verdi. Beyaz Saray, Biden ile Afganistan Cumhurbaşkanı Gani'nin telefon görüşmesi yaparak konuyu ele aldığını bildirdi.

14.04.2021Dünya
Veliefendi Hipodromunda yeni sezonun çim yarışları başladı

Veliefendi Hipodromu'nda yeni sezonun çim yarışları başladı

At yarışlarının mabedi olan Veliefendi Hipodromu'nda yeni sezonun çim yarışları bugün start aldı. 27 Haziran Pazar günü 95’inci kez yapılacak olan Gazi Koşusu'nun adaylarından olan 3 yaşlı safkan İngiliz atları da ilk gün pistte boy gösterdi.

14.04.2021Diğer
Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut hayatını kaybetti

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut, tedavi gördüğü Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde 86 yaşında hayatını kaybetti. Akbulut'un vefatı sonrası siyasetin önde gelen isimleri başsağlığı mesajlarını iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Eski Başbakan ve TBMM Başkanımız, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, değerli devlet adamı Yıldırım Akbulut'un vefatı bizleri derinden üzdü. Merhum Yıldırım Bey'e Allah'tan rahmet; ailesine, sevenlerine ve milletimize başsağlığı diliyorum. Mekânı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

14.04.2021Gündem
2  bin öğrenciye tablet desteği

2  bin öğrenciye tablet desteği

Uzaktan eğitime geçilmesiyle artan tablet ihtiyacını karşılamak ve eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacıyla  öğrencilere tablet yardımı yapıldı. Yeni Dünya kampanyası kapsamında ihtiyaç sahibi 2 bin 53 çocuğa tabletleri ulaştırıldı.

14.04.2021Eğitim
Yarım kalan projede belediye devrede

Yarım kalan projede belediye devrede

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında vatandaşla müteahhit firma arasında yapılan sözleşmeleri feshetme yetkisini İstanbul’da ilçe belediyelerine verdi. Müteahhitler yüzünden yarım kalan projelerde sözleşme iptalinin daha hızlı yapılmasıyla mağduriyetin çözülmesi hedefleniyor.

14.04.2021Ekonomi
Kar yağışı ülkeyi terk ediyor mu Prof. Dr. Şen canlı yayında açıkladı

Kar yağışı ülkeyi terk ediyor mu? Prof. Dr. Şen canlı yayında açıkladı

CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye'de beklenen hava durumu ile ilgili olarak, 'Bütün arzumuz baharın gelmesi, kapalı alanlardan çıkacağız bu salgın için de avantaj. 15 Mart’tan beri kış devam etti. İç Anadolu bölgesi karı yoğun yaşadı. Kar bugün Ekim, Kasım ayına kadar ülkeyi terk ediyor.' ifadelerini kullandı. Şen ayrıca, 'Bu geceden itibaren Marmara’dan itibaren yağış geliyor.' dedi.

13.04.2021 Gündem
Bahar ne zaman gelecek

Bahar ne zaman gelecek?

CNN TÜRK Meteoroloji danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen Türkiye'de beklenen hava durumu ile ilgili olarak, 'Bütün arzumuz baharın gelmesi, kapalı alanlardan çıkacağız bu salgında avantaj. 15 Mart’tan beri kış devam etti. İç Anadolu bölgesi karı yoğun yaşadı. Kar bugün ülkeyi terk ediyor Ekim, Kasım ayına kadar kadar.' ifadelerini kullandı. Şen ayrıca, 'Bu geceden itibaren Marmara’dan itibaren yağış geliyor.' ifadelerini kullandı.

13.04.2021Haber
Bebelac Kardeş Payı İhtiyaç Haritası İş Birliği İle Başladı

Bebelac Kardeş Payı İhtiyaç Haritası İş Birliği İle Başladı

Bebelac Çocuk Devam Sütleri’nin İhtiyaç Haritası iş birliği ile başlattığı “Bebelac Kardeş Payı” kampanyası ile 1-3 yaş arası çocuk sahibi olan 9 bin ihtiyaç sahibi aileye çocuk devam sütü yardımı yapılacak. Nutricia Türkiye Pazarlama Direktörü Pelin Aydoğdu, 20 ilde hayata geçirilecek proje ile mümkün olduğu kadar çok ihtiyaç sahibi bebeğin bilişsel gelişimine* katkı sunmayı hedeflediklerini söyledi.

Mohammad’ı bıçaklayan Gökhan Ü. hâkim karşısında

Mohammad’ı bıçaklayan Gökhan Ü. hâkim karşısında

Berlin’de 13 yaşındaki Suriyeli mülteci çocuğu bıçaklayarak ölümüne sebep olan Gökhan Ü., hâkim karşısına çıktı. Savunmasında kendisini korumak için bıçakladığını belirten Gökhan Ü., amacının öldürmek olmadığını söyledi.

13.04.2021Avrupa
İnternetteki yayınlar için unutulma hakkı kullanılacak

İnternetteki yayınlar için unutulma hakkı kullanılacak

İnternet ortamında yapılan yayın içeriği nedeniyle kişilik hakları ihlal edilenler, sulh ceza hakimliğine başvurarak "unutulma hakkı"nın kullanılmasını talep edebilecek.

13.04.2021Ekonomi
İstiridye mantarı nasıl, nerelerde yetişir

İstiridye mantarı nasıl, nerelerde yetişir?

İstiridye mantarı yetiştiriciliği ekonomik yatırımın ve arazi ihtiyacının az olması nedeniyle ülkemizde de son yıllarda tercih sebebi oldu. İstiridye mantarı, diyet lifleri açısından zengindir ve uzun süre tokluk hissi sağlar. Ayrıca yağ oranı yok denecek kadar azdır. Bu nedenle kilo koruma listelerinin baş tacıdır. Latince tür adı ve yaygın adları mantarın gelişim yeri ve biçiminden esinlenerek verilmiştir. Peki, İstiridye mantarı nasıl, nerelerde yetişir?

13.04.2021Gündem
ABD bütçesi yine açık verdi

ABD bütçesi yine açık verdi

Ülkede, 2021 mali yılının altıncı ayı olan mart itibarıyla toplam bütçe açığı 1,7 trilyon dolara ulaştı.

13.04.2021Ekonomi
E Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

E Harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (Artist) isimleri

''D'' harfinden sonra gelen E, alfabemizin 6. harfidir. E, birçok kelimede kısaltma olarak kullanılır. Örneğin e-posta kelimesindeki ''e'' elektronik kelimesinin kısaltmasıdır. E harfi ile başlayan hayvan, şehir, ülke, isim, eşya, bitki, çiçek, meyve, kuş ve ünlü (artist) isimleri nelerdir? Sizin için ayrıntılı bir şekilde derledik.

13.04.2021Sözlük
ABDnin koronavirüs antikor kokteyli ilacının koruyuculuk oranı belli oldu

ABD'nin koronavirüs 'antikor kokteyli' ilacının koruyuculuk oranı belli oldu

ABD'li ilaç firması Regeneron'un yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı geliştirdiği Regen-Cov adlı "antikor kokteylinin" enfeksiyona karşı yüzde 81 koruyuculuk sağladığı belirtildi.

12.04.2021Dünya
Hellim peynirine AB koruması geldi

Hellim peynirine AB koruması geldi

Avrupa Birliği, Kıbrıs'ta üretilen hellim peynirini koruma altına alınmış menşe adı olarak tescil etti.

12.04.2021Ekonomi
Başarı hikayesinden istifaya… Slovakya’da neler oluyor

Başarı hikayesinden istifaya… Slovakya’da neler oluyor?

Koronavirüs ile mücadeleye bir hayli başarılı başlayan Slovakya, şimdilerde dünya genelinde en yüksek vaka ve ölüm oranına sahip ülkeler arasında yer alıyor. Başbakan Igor Matovic, sipariş ettiği 2 milyon doz Rus aşısının yarattığı kriz sonucu koltuğundan olurken "Slovakya’da neler oluyor?" sorusuna sizin için yanıt aradık...

12.04.2021Dünya
İçişleri Bakanı o camiyi ziyaret etti

İçişleri Bakanı o camiyi ziyaret etti

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, Rennes’deki caminin duvarına İslam karşıtı yazıların yazılmasına ilişkin, “Müslüman karşıtı eylemler, Fransa Cumhuriyeti’ne karşı yapılmış eylemlerdir” dedi.

12.04.2021Avrupa
Fransa İçişleri Bakanı: Müslüman karşıtı eylemler, (Fransa) cumhuriyetine karşı yapılmış eylemlerdir

Fransa İçişleri Bakanı: Müslüman karşıtı eylemler, (Fransa) cumhuriyetine karşı yapılmış eylemlerdir

Fransa İçişleri Bakanı Gerald Darmanin, duvarına İslam karşıtı yazıların yazıldığı Rennes'deki İbni Sina Camisi'ni ziyaret etti.

12.04.2021Dünya
Sevsinler böyle dürüstlüğü

Sevsinler böyle dürüstlüğü

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ile AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in geçen hafta Türkiye’ye yaptığı resmi ziyaretin yankıları sürerken, Almanya’da Türkiye karşıtları yeniden sahneye çıktı.

12.04.2021Avrupa
Microsoft ses tanıma şirketi Nuance’ı 16 milyar dolara alıyor

Microsoft ses tanıma şirketi Nuance’ı 16 milyar dolara alıyor

Microsoft, ses tanıma teknolojileri geliştiren Nuance Communications şirketini 16 milyar dolara satın almak üzere yürüttüğü görüşmelerin son aşamasına geldi.

12.04.2021Teknoloji
Microsoft, Nuanceı satın alıyor

Microsoft, Nuance'ı satın alıyor

Ses tanıma teknolojileri alanında faaliyet gösteren Nuance'ı Microsoft 16 milyar dolara satın almak için çalışmalara başladı.

12.04.2021Ekonomi
Sigorta, özel emeklilikte reform yapacağız

Sigorta, özel emeklilikte reform yapacağız

Türker Gürsoy, bireysel emeklilik sisteminin yanında başta trafik olmak üzere alacak, kefalet, bina tamamlama ve sağlık sigortalarında reform niteliğinde yapısal değişiklikler yapacaklarını söyledi.

12.04.2021Ekonomi
Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Susam Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Susam Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Besinlerin sağlığa pek çok faydası bulunmaktadır. Birbirinden önemli yararlar sağlayan bu besinler tohumlama yöntemi ile ekildiği takdirde verim oldukça olumlu olacaktır. Susamın ise birbirinden önemli faydaları bulunuyor. Susam tohumu nedir ve ne işe yarar? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Fiğ Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar Fiğ Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Fiğ Tohumu Nedir Ve Ne İşe Yarar? Fiğ Tohumu Faydaları Ve Özellikleri

Fiğ, ot verimliliği yüksek olan ve temin edilen otun besin değeri çok iyi olan baklagil yem bitkisi olarak karşımıza çıkar. Fiğ türleri, Türkiye'de çoğunlukla kaba yem elde etmek maksadıyla yetiştirilir. Sizin için en fazla merak uyandıran Fiğ tohumu nedir ve ne işe yarar? Fiğ tohumu faydaları ve özelliklerini detaylarıyla derledik.

Yulaf Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Yulaf Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Yulaf Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Yulaf Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Yulaf, anavatanı Güney Avrupa ve Doğu Asya olan oldukça sağlıklı bir tahıl türüdür. Yüksek lif içeriği ve insan sağlığına sonsuz faydaları sebebiyle sıklıkla tüketilen yulaf, yulaf tohumundan elde edilir. Peki yulaf tohumu nasıl ve zaman ekilir? Yulaf tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte yulaf tohumuyla ilgili merak edilen her şeyi derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Yer Fıstığı Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Yer Fıstığı Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Yer Fıstığı Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Yer Fıstığı Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Kuruyemişler içerdikleri faydalı yağlar, mineraller ve vitaminlerle sağlıklı atıştırmalıkları oluşturur. Yer fıstığı en sevilen, en kolay ulaşılabilen kuruyemişlerden biridir. Yer fıstığı tohumu nasıl ekilir? Yer fıstığı tohumu ne zaman ekilir? Yer fıstığı tohumu nasıl olur? Yer fıstığı tohumu nasıl temin edilir? İşte tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Yaban Mersini Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Yaban Mersini Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Yaban Mersini Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Yaban Mersini Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Yaban mersini ülkemizde tarımsal ürün olarak özellikle tercih edilen bitkiler arasında gelmektedir. Yaban mersininin ekim süreci oldukça profesyonel bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yaban mersini tohumu nasıl ve zaman ekilir? Yaban mersini tohumu nasıl olur ve nereden alınır? Tüm merak edilen soruları sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Tütün Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Tütün Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Tütün Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Tütün Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Tütün tohumu, tütün yapımında kullanılan ve patlıcangiller familyasına ait olan bir bitki tohumudur. Tütün kullanımının yoğunluğu tütün tohumuyla ilgili soruları akla getirmektedir. Peki tütün tohumu nasıl ve zaman ekilir? Tütün tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte tütün tohumuyla ilgili merak edilen tüm detayları derledik.

11.04.2021 Bitki Bakımı
Turp Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Turp Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Turp Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Turp Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Turp kazık köklü bitki türleri arasındadır. Ilık ve serin iklimi seven bir bitkidir. Aşırı sıcaktan ve soğuktan hoşlanmaz. İnsan sağlığına pek çok faydası olan bitkilerden olan turp ile alakalı çok fazla merak edilen turp tohumu nasıl ve zaman ekilir? Turp tohumu nasıl olur ve nereden alınır şeklindeki konuları detaylarıyla derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Tere Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Tere Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Tere Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Tere Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Tere bitkisinin üretiminde ve çoğaltılmasında tohumun büyük önemi vardır. Bu sayede tere bitkisi kolaylıkla ekilerek üretilebilir nitelik kazanmaktadır. Sizin için çok sıklıkla sorulan ve aynı zamanda da araştırılan tere tohumu nasıl ve zaman ekilir? Tere tohumu nasıl olur ve nereden alınır şeklindeki soruların yanıtlarını tüm detayları ile birlikte derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Sukulent Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Sukulent Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Sukulent Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Sukulent Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Çiçekçilerin önünde farklı renklerde gözüken küçük süs bitkilerinin başında sukulentler yer almaktadır. Hem küçük olmaları hem de güzel gözükmelerinden dolayı fazlasıyla tercih edilmektedir. Sukulent nasıl dikilir veya nasıl bakılması gerekir sorularının cevaplarını sizler için bir araya getirdik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Stevia Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Stevia Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Stevia Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Stevia Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Stevia tohumu 1500’lü yıllardan beri Paraguay’da kullanılan bir tohumdur. Stevia tohumu, şeker otu olarak ta bilinmektedir. Yapısı gereği içki ve çayların tatlandırılmasında kullanılır. Stevia tohumundan yetişen bitkinin yapraklarının bazı bölümlerinde şeker bulunur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Soğan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Soğan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Soğan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Soğan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Soğan, yemeklerin vazgeçilmezi olan bitkileri arasında yerini almaktadır. Bir başka ifade ile yemeklerin olmazsa olmazıdır. Bu bakımdan yetiştirilmesi büyük önem taşımaktadır. Soğan ile alakalı sorulan çok soru bulunur. Sizin için Soğan tohumu nasıl ve zaman ekilir? Soğan tohumu nasıl olur ve nereden alınır sorularının yanıtlarını derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Sarımsak Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Sarımsak Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Sarımsak Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Sarımsak Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Sarımsak, kültür sebzeleri arasında önemli bir yeri bulunuyor. Kokusu ve tadı pek ilgi çekmese de hemen hemen bütün evlerde günlük kullanılan bir sebzedir. Filizlenen, yeşeren sarımsaklarınızı toprağa ekerek, yeni sarımsaklar elde edebilirsiniz. Sarımsak tohumu hakkında detaylı bilgiyi sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Salep Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Salep Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Salep Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Salep Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Kış aylarında içinizi ısıtan salep ne şekilde üretildiğini merak ediyor musunuz? Dışarıdan aldığınız saleplerin katkı maddesini içerdiğini düşünerek kendi salebinizi üretmek istiyorsanız. Salep tohumu nereden alınır ve salep tohumu nasıl ekilir sorularının cevaplarını detayları ile derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Salatalık Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Salatalık Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Salatalık Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Salatalık Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Salatalık (hıyar), sofraların, beslenmenin önemli parçalarından biridir. Muhteşem rayihası, serinlik vermesiyle sıklıkla tükettiğimiz meyvelerdendir. Salatalığın çoğaltılması, üretimi tohumları aracılığıyla yapılıyor. Salatalık tohumları hakkında bilgi sahip olup, kendi salatalığınızı üretebilirsiniz. Salatalık tohumları hakkında detaylı bilgileri derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Safran Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Safran Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Safran Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Safran Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Ülkemizde ekimi yapılan çok sayıda bitki bulunmaktadır. Bu bitkiler sağladığı faydalar sayesinde uzun yıllar popüler olmayı başarmışlardır. Sizler için Safran tohumu nasıl ve zaman ekilir? Safran tohumu nasıl olur ve nereden alınır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Roka Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Roka Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Roka Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Roka Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Roka, sapı tüylü olan ve 40 cm uzunluğunda olan bir bitki türü olarak bilinir. Rengi hafiften beyaza benzer ve üzerinde mor damarları yer alır. Kokusu ise yoğun olan bir bitkidir. Bu bitkinin çiçekleri sapının ucunda bulunur. İdrar söktürmeye, ateş düşürücü olarak kullanmaya, karaciğer ve dalak hastalıklarında iyileştirmeye, safrayı boşaltmaya yardımları ve faydaları dokunduğu bilinen bir bitki çeşididir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Reyhan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Reyhan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Reyhan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Reyhan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Reyhan tohumu nasıl ekilir son günlerin merak konusu haline gelmiştir. Özellikle sağlığa faydalarının öğrenilmesiyle reyhana olan talep artmıştır. Yetiştiriciliğini yapmak isteyenler olduğu kadar kendisi için saksılarda reyhan yetiştirmek isteyenlerde artmaktadır. Reyhan tohumunun nasıl ekildiğini öğrenerek evinizde reyhan yetiştirebilirsiniz. Reyhan tohumu nasıl ve zaman ekilir? Reyhan tohumu nasıl olur ve nereden alınır hakkındaki tüm bilgileri derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Pırasa Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Pırasa Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Pırasa Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Pırasa Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Pırasa tohumu nasıl ekilir son günlerde sık araştırılan konulardandır. Özellikle yetiştiricilik yapmak isteyenler bu sağlıklı sebzenin nasıl ve ne zaman ekildiğini merak etmektedir. Pırasa tohumunu doğru zamanda ekmek isteyenler pırasa tohumu nasıl olur ve nereden alınır konusunu araştırmaktadır. Pırasa tohumu nasıl ve zaman ekilir? Pırasa tohumu nasıl olur ve nereden alınır? Tüm detayları merak edenler için detaylı olarak derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Petunya Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Petunya Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Petunya Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Petunya Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Petunya, diğer adıyla boru çiçeği olarak da bilinen tek yıllık bir bitkidir. Bahçelerde ve saksılarda sıkça rastlanan petunya, yaz boyunca açan rengarenk çiçekleriyle ünlüdür. Petunya, petunya tohumundan elde edilir. Peki petunya tohumu nasıl ve zaman ekilir? Petunya tohumu nasıl olur ve nereden alınır? Bu yazımızda petunya tohumu hakkında merak edilenleri derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Patlıcan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Patlıcan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Patlıcan Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Patlıcan Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Sebzelerin her birinin ayrı bir özelliği ve faydası bulunmaktadır. Yetiştirilme süreçleri de farklılık gösterir. Patlıcanında ekimi ve yetiştirilmesi sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Patlıcan sıcak iklimlerde yetişen ve güneş seven bir sebzedir. Patlıcan bünyesinde vitamin ve mineraller barındıran ve sevilen bir sebzedir. Dünyada ve ülkemizde bolca tüketilmektedir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Patates Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Patates Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Patates Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Patates Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Patates tohumu çiftçilikte, patates bitkisinin üretiminde ve dolayısıyla gıda sektöründe kullanılan tohum çeşididir. Patates tohumu gibi farklı bitkilerin tohumları üretimin gerçekleşmesinde destek sağlamaktadır. Patates tohumu sayesinde patatesin nasıl üretildiği, ekim alanları ve zamanı öğrenilerek gönül rahatlığıyla tüketilebilir gıda olur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Pancar Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Pancar Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Pancar Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Pancar Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Pancarla yapılan birçok ürün sağlıklı olmasıyla birlikte oldukça güzeldir. Pancarın insan vücuduna yararları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. Bu nedenle insanlar pancarın nasıl yetiştiğini ne kadar sürede hazır hale geldiğini merak etmektedir. Pancar tohumu nasıldır ve hangi işlemlerden geçerek sofraya gelir bütün detaylarını bir araya getirdik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Pamuk Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Pamuk Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Pamuk Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Pamuk Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Pamuk tohumu nedir? Pamuk tohumu nasıl üretilir? Pamuk tohumu ne zamana üretilmektedir? Pamuk tohumu nasıl ekilir? Pamuk tohumu nereden alınır? Pamuk tohumu ne kadar zamanda çimlenir? Pamuk tohumu kaç günde bir sulanır? Pamuk tohumu nedir ve özellikleri hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı
Orkide Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Orkide Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Orkide Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Orkide Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Orkide dünyada yaygın olarak bulunan çiçekler arasında yer alır. 22 binden fazla türü bulunur. Bu türün en bilinen yanı görünüşlerinin dikkat çekici ve güzel olmasıdır. Bu çiçek türü, asaletin simgesi olarak tanımlanır. Tropikal iklimlerde büyüyen bu çiçek uzun gövdeye ve küçük yapraklara sahiptir. Gövdeleri çok dayanıklı ve uzun ömürlü özelliğe sahiptir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

11.04.2021Bitki Bakımı
Nohut Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir Nohut Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır

Nohut Tohumu Nasıl Ve Zaman Ekilir? Nohut Tohumu Nasıl Olur Ve Nereden Alınır?

Dünya da var olan önemli canlılardan birisini de bitkiler oluşturur. Bitkiler hem oksijen alabilmemiz için hem de beslenmemiz için öneli olan canlı türüdür. Bunların yanı sıra birçok bitki bir tohum varlığı sonucu meydana gelir. Oluşmaları için tohum gerekir. Tohumun büyüyüp gelişmesi ile de nohut meydana gelmektedir. Nohut tohumu nasıl ve zaman ekilir? Nohut tohumu nasıl olur ve nereden alınır? Bu soruların cevaplarını ve bu sorular ile ilgili bilgileri detayları ile derledik.

11.04.2021Bitki Bakımı

Yazar Sonuçları

3920 gün primle emekli olabilirsiniz

Soru: Yüzde 62 engelli raporum var ve işe giriş tarihim 1.5.2003. Ne zaman emekli olurum? Dilber S.

14.04.2021

Terör örgütü PKK’yla temasın adresi: HDP, DBP

Terör örgütü PKK’ya yönelik yurtiçi ve yurtdışı operasyonların sonuçları rakamlara da yansıyor. Yurtiçinde sayıları 300’ün altına düşen PKK’lı teröristlere karşı son dört yılda verilen mücadele sonucunda 462’si yönetici, toplam 6 bin 716 örgüt mensubu öldürüldü.

12.04.2021