EKSTRA
MENÜ

Gazetehaberler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 76 haberi bulunmuştur.

Gazetehaberler Haberleri

Uzman önerisi: Samsun’dan Rize’ye ‘tam kapanma’

Uzman önerisi: Samsun’dan Rize’ye ‘tam kapanma’

SAĞLIK Bakanlığı verilerine göre, 8-14 Şubat 2021 tarihleri arasında vaka sayılarının nüfusa oranla en fazla olduğu iller sıralamasında ilk 5 sırada Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Samsun yer aldı.

23.02.2021Gündem
Hukuk hedefleyenler dikkat Sıralama yükseldi

Hukuk hedefleyenler dikkat! Sıralama yükseldi

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 2019-2020 eğitim öğretim yılında 125 bin olan hukuk fakültesi giriş sıralamasını, 2021-2022 eğitim yılı itibarıyla 100 bine yükseltti.

17.02.2021Eğitim
Yüz yüze eğitimde hedef 15 Şubat

Yüz yüze eğitimde hedef 15 Şubat

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yeniden yüz yüze eğitime geçilmesi için 15 Şubat’ı işaret etti.

31.12.2020Eğitim
New Yorklular kar fırtınasından memnun

New Yorklular kar fırtınasından memnun

ABD’nin doğu yakası çarşamba akşamından beri kar fırtınası altında.

18.12.2020Dünya
Otomotiv pazarı % 72 büyüdü

Otomotiv pazarı % 72 büyüdü

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, 2020 yılı ocak-kasım döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 72 büyüdü.

3.12.2020Ekonomi
Yüz yüze eğitim 21 Eylül’de başlayacak

Yüz yüze eğitim 21 Eylül’de başlayacak

Bilim Kurulu’nun, yüz yüze eğitimin en az 1 ay daha başlamaması yönünde tavsiyesinin ardından kameraların karşısına geçen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Okullar 31 Ağustos’ta uzaktan eğitimle açılacak, 21 Eylül’den itibaren ise yüz yüze eğitime geçilecek” dedi. Selçuk’un açıklamaları şöyle:

13.08.2020Eğitim
O gitarın teline vurdu, biz ‘acıyı bal eyledik’

O gitarın teline vurdu, biz ‘acıyı bal eyledik’

O sahneden ‘Adaletin bu mu dünya’ diye sorarken, seyirciler ‘Ne yar verdin ne mal dünya’ diye isyan etti... O gitarın teline vururken, dinleyenler ‘acıyı bal eyledi’... Kaç nesil onun yürek titreten sesiyle yaşadı aşkı, acıyı, isyanı.İlk konserini 8 yaşında veren, ilk albümünü 1971’de çıkaran Selda Bağcan, bugün dünyaca ünlü bir ses. Biz de bayram arifesinde kapısını çaldık, geçmişe yolculuk yaptık; bize film gibi hayatının ancak buraya sığabildiği kadarını anlattı!

31.07.2020Gündem
Engelli gence darp

Engelli gence darp

İşitme ve konuşma engelli Emrullah Temiz, kız arkadaşından ayrıldıktan sonra kendisi gibi engelli olan bir grup tarafından saldırıya uğradı.

28.06.2020Gündem
Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Somalı 3 çocuğa ‘Şefkat eli’ değdi hayatları değişti

Darüşşafaka Cemiyeti, 3 yetim madenci çocuğunun Soma faciasıyla kararan hayatına ışık tuttu. Mehmetcan, Süheyla ve Hatice Begüm okuldaki 6’ncı senelerini geride bıraktı. Şimdi her biri en az iki dil konuşabiliyor, bir enstrüman çalabiliyor ve hepsinden önemlisi geleceğe umutla bakabiliyor...

14.05.2020Eğitim
İlk korona tahliyesi

İlk korona tahliyesi

MARDİN 4. Ağır Ceza Mahkemesi, COVID-19 testi pozitif çıkan eski Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın’ın “konutunu terk etmeme” ve “yurtdışına çıkış yasağı” şeklindeki adli kontrol şartıyle tahliyesine karar verdi.

2.04.2020Gündem
Virüsü yenenler ilaç olacak

Virüsü yenenler ilaç olacak

İlk kez Çin’de denenen ‘iyileşmiş hastanın kanıyla korona tedavisi’, Türkiye'de de başlıyor. Tedavinin ağır hastalara çare olması bekleniyor.

1.04.2020Gündem
Yunanistandan insanlık dışı tavır: Ya dönersiniz ya öldürürüz

Yunanistan'dan insanlık dışı tavır: Ya dönersiniz ya öldürürüz

Yunan sahil güvenliği, göçmen botlarını batırmaya çalıştı. Göçmenler, Yunan askerinin kendilerini “Ya Türkiye’ye dönersiniz ya da öldürürüz” diye tehdit ettiğini söyledi.

3.03.2020Gündem
TBMM’de 9 yıl sonra ilk kez gizli oturum

TBMM’de 9 yıl sonra ilk kez gizli oturum

TBMM Genel Kurulu, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Bahar Kalkanı harekâtını yürüttüğü İdlib’deki gelişmeleri bugün gizli oturumda görüşecek.

3.03.2020Gündem
NATO’ya en düşük destek Türkiye’de

NATO’ya en düşük destek Türkiye’de

AMERİKAN Pew Araştırma Merkezi’nin NATO müttefiki ülkelerde yaptığı kapsamlı ankette, NATO hakkında en olumsuz düşünen ülke Türkiye çıktı.

11.02.2020Dünya
‘Şaşkın Husky’ herkesin gözdesi

‘Şaşkın Husky’ herkesin gözdesi

ABD’nin New Jersey eyaletinde ‘gözleri tuhaf’ diye barınağa bırakılan bir köpeği sahiplenmek için 150 kişi başvuru yaptı.

21.01.2020Dünya
İslam dünyasına: Gücümüzü fark edelim

İslam dünyasına: Gücümüzü fark edelim

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, BM Güvenlik Konseyi yapısının değiştirilmesi için çağrı yaparak İslam dünyasına “Her şey bu beş daimi üyenin, hatta birinin dudakları arasında. Onlar ne derse o. Kendimizi aldatmayalım. Önce kendimize inanalım. İslam İşbirliği Teşkilatı olarak, İslam Kalkınma Örgütü olarak gücümüzü fark edelim. Ve tavrımızı da ona göre belirleyelim” diye seslendi. Erdoğan İstanbul’da 35’inci İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) toplantısının açılışında özetle şunları söyledi:

28.11.2019Gündem
Kış önlemleri hazır

Kış önlemleri hazır

İçişleri Bakanlığı 81 ile “Kış mevsiminde alınacak trafik tedbirleri”ne ilişkin genelge gönderdi.

28.11.2019Gündem
2 binden fazla patlayıcı temizlendi

2 binden fazla patlayıcı temizlendi

MİLLİ Savunma Bakanlığı yetkilileri, Barış Pınarı harekâtı bölgesinde bugüne kadar 2 binden fazla mayın ve el yapımı patlayıcının (EYP) temizlendiğini açıkladı.

26.11.2019Gündem
108 metrekare milli halı

108 metrekare milli halı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan önceki gün Ekvator Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçisi Fanny de Lourdes Puma Puma’yı makamında kabul etti.

23.11.2019Gündem
THY’nin 4’üncü Çin seferi

THY’nin 4’üncü Çin seferi

ÇİN Halk Cumhuriyeti’ne ilk seferini 1999’da Pekin şehrine gerçekleştiren Türk Hava Yolları, Çin’deki 20. yılında sefer yaptığı Pekin, Shanghay ve Guanzo noktalarının ardından ana kara Çin’de 4. destinasyon olarak Xi’an (Şian) şehrini uçuş ağına bağlıyor.

8.11.2019Ekonomi
1 TL’ye itibar suikastı

1 TL’ye itibar suikastı

Sosyal medya kullanımındaki artış kötü niyetlilerin iştahını kabartıyor. Sosyal medya kullanıcıları beğeni ve yorumlarla etkileşimlerini arttırmaya çalışırken, fırsatçılar da ‘dislike-beğenmeme’ ve ‘kötü yorum’larla itibar suikastı yaparak para kazanmanın yolunu arıyor.

8.11.2019Ekonomi
Bir gün başkan olacak

Bir gün başkan olacak

Başkanlığa göz koyan Kanye West ve eşi TV yıldızı Kim Kardashian West, dün New York’ta bir galada mutluluk pozu verdiler.

26.10.2019Dünya
Prostat kanserinde büyük umut: Öldüren hücreyi öldürdü

Prostat kanserinde büyük umut: Öldüren hücreyi öldürdü

Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Umut Şahin ve ekibinin prostat kanseri hücrelerinin ölümüne yol açan ilaç çalışması umut veriyor. Hücrelerden sonra hayvan modellerinde de çalışılan hedefe yönelik akıllı ilaç, kısaca AR denilen ve kanser yapıcıya dönüşen proteini yok ediyor. Boğaziçi Üniversitesi, College de France ve Fransız biyoteknoloji şirketi Ipsen bu yeni tedavi için işbirliği yapıyor. Çalışma Life Science Alliance’da yayımlandı.

25.10.2019Gündem
‘Fransa ve İtalya savaş gemisi yolluyor’

‘Fransa ve İtalya savaş gemisi yolluyor’

Yunan Savunma Bakanı Nikos Panayiotopulos, Fransa ve İtalya’nın, Kıbrıs Rum Yönetimi’nin tek taraflı ilan ettiği Ekonomik Münhasır Bölge’nin 7 numaralı parseline birer savaş gemisi göndereceklerini açıkladı. Skai televizyonuna konuşan Panayiotopulos, “Birkaç gün önce Paris’teydim. Fransız mevkidaşım 7 numaralı parsele bir fırkateyn daha göndereceklerini söyledi. Fransızların bir fırkateyni zaten orada. İtalyanlar da bir gemi gönderecek” dedi.

13.10.2019Dünya
Teyakkuz halindeyiz

Teyakkuz halindeyiz

CUMHURBAŞKANI Yardımcısı Fuat Oktay başkanlığında İstanbul Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) ‘Türkiye Afet Müdahale Planı’ toplantısı yapıldı. Toplantıya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’daki polis ve askeri personel temsilcileri, Büyükşehir Belediyesi görevlileri ile çok sayıda devlet kurumunun temsilcileri katıldı.

28.09.2019Gündem
Astana üçlüsü New York’ta görüştü

Astana üçlüsü New York’ta görüştü

SURİYE konusundaki Astana formatının garantörü olan İran, Rusya ve Türkiye dışişleri bakanları, BM Genel Kurulu görüşmelerin sürdüğü New York’ta bir araya geldi. Taraflar görüşme sonrasında yayınladıkları ortak açıklamada Anayasa Komitesi’nin kurulmasının önemine işaret ederek, Komite’nin Cenevre’de ilk toplantısını düzenlemesine yardımcı olacaklarını belirtti.

26.09.2019Dünya
Rusya’dan ABD’ye ‘F-35’ sataşması

Rusya’dan ABD’ye ‘F-35’ sataşması

ABD ile Rusya arasında S-400 hava savunma sistemi ve F-35 savaş uçağı konularındaki söz dalaşı devam ediyor.

21.09.2019Dünya
Demansa eski maç çözümü

Demansa eski maç çözümü

İngiltere Sağlık Bakanlığı, demansla mücadele eden yaşlı insanların eski spor müsabakalarını izleyerek anılarını canlandırabileceğini söyledi.

21.09.2019Dünya
Akıllı yolda Türk imzası

Akıllı yolda Türk imzası

Almanya’da Prof. Şahin Albayrak’ın yönetimindeki sürücüsüz otomobiller için hazırlanan ‘akıllı yol’da test sürüşü başladı. Açılış törenine Alman ve Türk siyasilerin yanı sıra birçok bilim insanı da katıldı.

20.09.2019Dünya
Yüzen kale oteli

Yüzen kale oteli

19. yüzyılda İngiltere’nin Portsmouth şehrinin Solent kıyılarında olası bir Fransız işgaline karşı inşa edilen ‘yüzen kaleler’ artık otel ve müze olarak kullanılıyor.

20.09.2019Dünya
Körfez’de yüksek tansiyon: Petrol alarmı

Körfez’de yüksek tansiyon: Petrol alarmı!

ABD’nin yakın müttefiki Suudi Arabistan’ın iki büyük petrol tesisinin havadan vurulması sadece tansiyonu yükseltmedi, aynı zamanda küresel petrol arzına da darbe vurdu. Petrol fiyatları yükselişe geçerken, hedef olan stratejik rafineride tam üretime dönüş haftalar alabilir. ABD saldırının ardında İran’ın olduğunu ima ederken Rusya ve Çin’den itidal çağrısı geldi, AB gerçeklerin ortaya çıkarılmasını istedi. Yemen’de konuşlu Husiler yeni saldırı tehdidinde bulunurken, İran da BAE’ye kaçak petrol götürdüğü gerekçesiyle bir tankere el koydu.

17.09.2019Dünya
Türkiye ile deniz sınırı anlaşması karşılığında Rum yönetiminden yüzde 30 ‘gaz parası’ teklifi

Türkiye ile deniz sınırı anlaşması karşılığında Rum yönetiminden yüzde 30 ‘gaz parası’ teklifi

Kıbrıs Rum yönetimi lideri Nikos Anastasiadis, Doğu Akdeniz’deki doğalgaz ve sondaj gerilimine son vermek amacıyla KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’ya geçen ay yazılı sunduğu teklifin içeriğini açıkladı. Rum lider, Türkiye’nin Rumlarla deniz sınırı belirlemesi karşılığında, kendi sondajlarından elde edilecek gelirin yüzde 30’unu Kıbrıslı Türklere vermeyi teklif etti. Akıncı, Kıbrıs Türklerinin karar alma süreçleri içinde yer almaması nedeniyle teklifi ciddi bulmadı.

6.09.2019Dünya
Johnson AB’ye bayrak açtı

Johnson AB’ye bayrak açtı

Önceliğini 31 Ekim’de nasıl olursa olsun İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden ayrılması (Brexit) olarak belirleyen Başbakan Boris Johnson, Brüksel’e bayrak açarak aylarca müzakere edilen mevcut anlaşmanın kabul edilemez olduğunu söyledi.

26.07.2019Dünya
Moskova’ya ‘Esad’ı uyarın’ mesajı

Moskova’ya ‘Esad’ı uyarın’ mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar dün Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmenin, önceki gün İdlib’in güneyinde Morik’deki Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) 9 numaralı gözlem noktasının rejim güçlerince vurulması sonrası yapılması dikkat çekti.

18.06.2019Gündem
Havada karada bayram... 9 günlük tatil için ulaştırma sektörü ek seferlere odaklandı

Havada karada bayram... 9 günlük tatil için ulaştırma sektörü ek seferlere odaklandı

Bayram tatilinin 9 güne çıkarılmasıyla uçak biletleri hızla tükenirken, otobüs biletlerinin tamamı satıldı, ek seferler devreye sokuldu. Otobüs firmaları tatil boyunca 10 bin ek sefer düzenlemeyi planlarken, havacılık sektörü de talepler doğrultusunda ek seferler için harekete geçecek.

18.05.2019Ekonomi
Türkiye’den Trump’a: Reddediyoruz

Türkiye’den Trump’a: Reddediyoruz

Türkiye, Trump’ın Ermeniler tarafından 1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan’a ilişkin “Meds Yeghern” ifadesini kullanmasını reddetti.

25.04.2019Gündem
Partilerin ittifak tablosu

Partilerin ittifak tablosu

TÜRKİYE, 10 ay arayla ikinci kez sandık başına gidecek ve bu kez yaşadığı şehrin yerel yönetim kadrolarını belirlemek için oy kullanacak. Partilerin yerel seçimlerde ilk kez yaptığı ittifaklar nedeniyle kazanan ve kaybeden hesabını yapmak zorlaşacak. 13 partinin yarışacağı bu seçimde Türkiye’nin büyük 4 partisi, iki ayrı ittifak olarak seçime katılacak.

30.03.2019Gündem
‘1000 asker’ iddiasına üst düzey yalanlama

‘1000 asker’ iddiasına üst düzey yalanlama

Amerikan Wall Street Journal (WSJ) gazetesinin ABD ordusunun Suriye’de 1000 asker bırakacağı yönündeki haberi ABD Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford tarafından yalanlandı.

19.03.2019Dünya
Melania Trump’ın dublörü mü var

Melania Trump’ın dublörü mü var

ABD Başkanı Donald Trump ve First Lady Melania’nın haftasonu, geçen hafta kasırganın vurduğu Alabama eyaletine gerçekleştirdiği ziyaret, bir dizi komplo teorisinin fitilini ateşledi.

12.03.2019Dünya
Avrupa ile İran çatlağı

Avrupa ile İran çatlağı

60’a yakın ülkeyi ‘Ortadoğu’ konferansında bir araya getiren ABD’nin Avrupa Birliği (AB) ile yaşadığı ‘İran çatlağı’ derinleşiyor. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, AB ile İran arasındaki yeni ödeme sistemini, yaptırımları kırma denemesi olarak tanımladı.

15.02.2019Dünya
Ve dizeli bitirdi

Ve dizeli bitirdi

Toyota, Türkiye’de dizel otomobil satışını bitiren ilk marka oldu. Geçen yıl Avrupa’da dizel üretim ve satışını noktalayan Japon marka, Türkiye’de de bundan böyle sadece hibrit ve benzinli motor satacak. Toyota Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “Aslında 2020 için planlamıştık ama bir yıl önceden ulaştık. Dizel yerine yeni Corolla dahil artık her binek modelimizin hibrit versiyonunu satacağız” dedi.

28.01.2019Ekonomi
Kazaya resmen davetiye çıkmış

Kazaya resmen davetiye çıkmış

Ankara’daki tren kazasına ilişkin soruşturmada çarpıcı bir detay ortaya çıktı. Kazanın yaşandığı hatta “Sinyalizasyon sistemi daha önce vardı ancak iptal edildi” iddiası, Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nün savcılığa gönderdiği yazı ile doğrulandı: “Yüksek hızlı trenlerin Ankara–Sincan arasındaki sevk ve idaresi 15 Mart 2018 tarihinden itibaren trafik işletmeciliği için görevlendirilmiş memurlar tarafından yapılmaktadır.”

16.01.2019Gündem
Demirören  Medya’ya 5 ödül

Demirören Medya’ya 5 ödül

BELEDİYE ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) tarafından verilen 9. İbrahim Keresteci Basın Ödülleri sahiplerini buldu. Törende Demirören Medya’ya 5 ödül verildi.

12.01.2019Gündem
İtalyan mafyasına büyük gözaltı

İtalyan mafyasına büyük gözaltı

İtalyan güvenlik güçleri ülkenin güneyindeki Foggia kentinde mafya örgütlerine karşı başlattığı operasyonda 30’dan fazla kişiyi gözaltına aldı.

2.12.2018Dünya
Startup’lar için yetenek

Startup’lar için yetenek

Startup’ların kendilerine daha uygun yetenekler bulması için harekete geçen ‘StartupHR’, startup’larda çalışmak isteyenlerle, yetenekli çalışan arayan startup’ları bir araya getiren dijital ve sosyal bir platform. Girişimin kurucu ortağı Müge Bezgin, “Startup’ın ihtiyaç duyduğu yetkinliklere sahip kişilere ulaşıp, onları ikna ediyoruz” dedi.

22.11.2018Ekonomi
Mahkeme, teslim edilmeyen konutta bankayı da sorumlu tuttu

Mahkeme, teslim edilmeyen konutta bankayı da sorumlu tuttu

Tüketici Mahkemesi, satın aldıkları evler teslim edilmeyen çok sayıda kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir karar verdi. Dumankaya İnşaat’tan 3 yıl önce aldığı ve teslim edilmeyen konut için, tüketicinin açtığı davada önemli bir karar imza atan mahkeme, dairenin alınması için kredi veren bankayı da sorumlu tuttu. Mahkeme, tüketicinin hem müteahhite hem bankaya ödediği paranın faizi ile iadesine karar verdi.

19.11.2018Ekonomi
AK Parti ile CHP’nin sayı tartışması: 4 mü büyük, 1 mi: 1

AK Parti ile CHP’nin sayı tartışması: 4 mü büyük, 1 mi: 1

Meclis'in dün sabah saatlerine kadar süren uzun mesaisi, son seçimlerde oluşan yeni sandalye aritmetiğini içeren ilginç tartışmalara sahne oldu.

18.10.2018Gündem
Ölürken bile gülüyordu

Ölürken bile gülüyordu

Antalya'da internetten 10 aylık diye aldığı Pomeranian cinsi köpeğin 4 yaşında ve kalp hastası olduğunu öğrenince neye uğradığını şaşıran Duha Sena Oskay, 'Richie' ismini verdiği köpeğini akciğer kanamasından kaybedince dünyası karardı.

29.07.2018Gündem
Başbağlar’da 25. yıl anması

Başbağlar’da 25. yıl anması

Erzincan'ın Kemaliye ilçesine bağlı Başbağlar köyünde, 5 Temmuz 1993’te PKK'lı teröristler tarafından katledilen 33 kişi, olayın 25’inci yıldönümünde köyde düzenlenen törenle anıldı.

5.07.2018Gündem
İlaç firmalarına ödeme  28 Haziran’da

İlaç firmalarına ödeme 28 Haziran’da

ÜNİVERSİTELERİN borçlarının ödenmesine yönelik çalışma hakkında bilgi veren Maliye Bakanı Naci Ağbal, 2.9 milyar liralık borcun iskonto ile 2.5 milyar liraya düşürüldüğünü, kamunun 400 milyon lira iskonto aldığını söyledi.

17.06.2018Ekonomi