EKSTRA
MENÜ

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.453 Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haberi bulunmuştur.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) elektrik piyasalarının düzenlenmesi amacıyla 4628 sayılı Yasa ile 2001 yılında kurulmuştur. Daha sonra çeşitli kanunlarla doğal gaz, petrol ve LPG piyasalarının da düzenlenmesi görevi verilmiştir.1 Ocak 2005'ten itibaren belli bir aralıkla serbest bırakılan akaryakıt fiyatları dışında, bu alandaki her türlü düzenleme ve faaliyetleri kontrol etme yetkisi bulunmaktadır.

DEVAMI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Haberleri

Akaryakıtta gizli zam incelemesi

Akaryakıtta gizli zam incelemesi

EPDK, akaryakıt fiyatlarına gizli zam yapan dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı.

4.03.2021Ekonomi
Son dakika... Akaryakıt şirketlerine inceleme EPDK gizli zammın peşinde

Son dakika... Akaryakıt şirketlerine inceleme! EPDK gizli zammın peşinde

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) haksız kar artışı ile fiyatlarına gizli zam yapan akaryakıt dağıtım şirketleri hakkında inceleme başlattı. Başkan Mustafa Yılmaz, "Kar oyunları ile gizli zam yapan başka şirketler varsa en kısa zamanda onları da tespit edip gereken adımları atacağız" dedi.

3.03.2021Ekonomi
İrandan doğal gaz ithalatı sert düşüş gösterdi

İran'dan doğal gaz ithalatı sert düşüş gösterdi

Türkiye'nin İran'dan yaptığı doğal gaz ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 31,2 azalarak 5,3 milyar metreküp oldu.

26.02.2021Ekonomi
Petrol ithalatı aralıkta azaldı

Petrol ithalatı aralıkta azaldı

Türkiye'nin toplam petrol ithalatı geçen yıl aralıkta 2019'un aynı ayına göre yüzde 22,3 azalarak 2 milyon 828 bin 22 ton oldu.

25.02.2021Ekonomi
LPG ithalatı aralıkta yüzde 2,6 azaldı

LPG ithalatı aralıkta yüzde 2,6 azaldı

Türkiye'nin LPG ithalatı, geçen yıl aralıkta bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 azalarak 233 bin 206 ton oldu.

25.02.2021Ekonomi
Şehit aileleri ve engellilerin elektriği 3 ay kesilemeyecek

Şehit aileleri ve engellilerin elektriği 3 ay kesilemeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Mustafa Yılmaz, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmeliğe ilişkin açıklama yaptı.

21.02.2021Ekonomi
EPDK 12 şirkete elektrik üretim lisansı verdi

EPDK 12 şirkete elektrik üretim lisansı verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından elektrik piyasasında 12 şirkete üretim lisansı verildi, 5 şirketin lisansı sona erdirildi.

7.02.2021Ekonomi
EPDK, 6 şirketin LPG lisans sürelerini uzattı

EPDK, 6 şirketin LPG lisans sürelerini uzattı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 6 şirketin LPG depolama ve dağıtıcı lisanslarının süreleri uzatıldı.

2.02.2021Ekonomi
EPDK 45 yeni lisans verdi

EPDK 45 yeni lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik, petrol ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında 45 yeni lisans verildi.

10.01.2021Ekonomi
Iraka elektrik ihracatı yarın başlıyor

Irak'a elektrik ihracatı yarın başlıyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Aksa Aksen Enerji Ticareti AŞ'nin Irak'a 150 megavata kadar elektrik ihracatı yapması için tedarik lisansının tadil edilmesine karar verdi. Buna göre, Irak'a elektrik ihracatı 28 Aralık itibarıyla başlayacak ve 1 Kasım 2021'e kadar sürecek.

27.12.2020Ekonomi
Son dakika... Elektrik aboneleri dikkat Serbestçe belirleyebileceksiniz

Son dakika... Elektrik aboneleri dikkat! Serbestçe belirleyebileceksiniz

Elektrikte 2021'de geçerli olacak serbest tüketici limiti 1200 kilovatsaate düşürüldü. Yeni belirlenen limitle, Türkiye'de 2,7 milyon abone daha serbest tüketici olabilecek ve toplam serbest tüketici sayısı 23,5 milyona çıkacak.

22.12.2020Ekonomi
65 yaş üstü, engelli, şehit ailesi ve gazilere fatura müjdesi 3 ay elektrikleri kesilmeyecek

65 yaş üstü, engelli, şehit ailesi ve gazilere fatura müjdesi! 3 ay elektrikleri kesilmeyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, 65 yaş üstü ve engelli tüketiciler, şehit aileleri ve gazilerin elektriğinin borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyeceğini söyledi. Yılmaz, milli ve dini bayramlar ile arefe ve cuma günlerinde de elektriklerin kesilmeyeceğini bildirdi.

22.12.2020Ekonomi
Son dakika... EPDK Başkanı açıkladı... Elektrik borcundan dolayı kesilmeyecek

Son dakika... EPDK Başkanı açıkladı... Elektrik borcundan dolayı kesilmeyecek

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz "65 yaş üstü tüketiciler, engelli tüketiciler ve şehit aileleri ve muharip/malul gazilerin elektriği, borcundan ötürü 3 ay boyunca kesilemeyecek. Mağduriyet oluşmaması için cuma günleri, resmi ve dini bayramlarda ve bu bayramların bir önceki gününde –yani arifesinde- elektrik kesme işlemi yapılamayacak. Bir inşaat bittiğinde, elektrik altyapısını hazır hale getirmeyen dağıtım şirketine ceza verilecek. Kesinti sayı ve sürelerinde iyileştirme yapamayan elektrik dağıtım şirketlerine ceza verilecek." dedi.

21.12.2020Ekonomi
Temsil giderleri faturada olmayacak

Temsil giderleri faturada olmayacak

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik dağıtım şirketlerinin bağış, sponsorluk, reklam ve tanıtım giderleri, ceza, temsil ve ağırlama, ilan ve dernek aidat giderlerini tarifeden alamayacağını açıkladı.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika... Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama

Son dakika... Elektrik faturalarıyla ilgili flaş açıklama

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, elektrik dağıtım şirketlerinin bağış, sponsorluk, reklam ve tanıtım giderleri, ceza, temsil ve ağırlama, ilan ve dernek aidat giderlerini artık tarifeden alamayacağını açıkladı.

14.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi... EPDKdan elektrik faturalarıyla ilgili açıklama...

Son dakika haberi... EPDK'dan elektrik faturalarıyla ilgili açıklama...

Son dakika haberi... ENERJİ Piyasası Düzenleme Kurumu’nca (EPDK) elektrik dağıtım ve tedarik şirketlerinin bazı harcamalarının faturalara ekleneceği iddiasıyla ilgili, "Giderlerin tüketiciye yansıtıldığı fakat gelirlerin ise şirkete bırakıldığı iddiası da kesinlikle doğru değildir" açıklaması yapıldı.

9.12.2020Ekonomi
Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Ülkemizde enerji sistemleri mühendisliği yaygın bir şekilde talep görmektedir. Bu nedenle Enerji Sistemleri Mühendisliği bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları nelerdir? Sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve derledik.

İndirimli elektrik için son fırsat

İndirimli elektrik için son fırsat

Serbest tüketicileri ilgilendiren son kaynak tedarik tarifesi hakkındaki tebliğlere göre tarımsal sulama, sanayi, ticarethane abone gruplarında 1 Ocak 2021’den itibaren indirimli elektrik alabilmek için son tarih 5 Aralık. Kurumlar ikili anlaşmalarla binlerce liralık faturalarını yüzde 30’a kadar düşürebilecekler.

1.12.2020Ekonomi
Enerji Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Enerji Yönetimi Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Her ülkenin olmazsa olmazı, kendi enerji kaynaklarını üretebilmesi ve bu kaynakları paylaşabilmesidir. Dolayısıyla bu alanda çalışacak personellerin de yetiştirilmesi gereklidir. İşte Enerji Yönetimi bölümü de bu amaçla kurulmuş bölümlerden biridir. Peki, Enerji Yönetimi bölümü nedir ve bu bölümden mezun olan öğrenciler ne iş yaparlar? İşte Enerji Yönetimi bölümü ile ilgili merak edilenleri sizler için derledik.

Rus doğal gaz devi Gazpromdan bir ilk Türkiyeye spot gaz ithalatı yapacak

Rus doğal gaz devi Gazprom'dan bir ilk! Türkiye'ye spot gaz ithalatı yapacak

Türkiye'ye bugüne kadar uzun dönemli ve petrole endeksli kontratlar üzerinden doğal gaz satan Rus enerji şirketi Gazprom Export, Türkiye'ye ilk kez spot boru gazı ithalatı gerçekleştirmek üzere elektronik platformda ihale düzenledi.

17.11.2020Ekonomi
Bakan Dönmez: Altın üretimini 45 tona çıkaracağız

Bakan Dönmez: Altın üretimini 45 tona çıkaracağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez "Cari açığın temel sebebi belki enerji ithalatı değil ama bize düşen sorumluluk açısından baktığımızda buradaki iyileştirmenin cari açığa doğrudan katkısı olacağını söyleyebiliriz. (Altın) Geçen yıl üretim tarihinin rekoru 38 ton ile kırıldı. Bu sene 44-45 tonlara çıkacağız inşallah" dedi.

12.11.2020Ekonomi
Elektrikte rüzgâr rekoru

Elektrikte rüzgâr rekoru

Türkiye’nin yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimi artarken bu alanda yeni bir rekor kırıldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektrik üretim çarklarımız sonbahar rüzgârlarıyla çok daha hızlı dönüyor. 6 Kasım Cuma günü 151 bin 325 megavatsaatle rüzgârdan günlük elektrik üretim rekoru kırdık” ifadelerini kullandı.

12.11.2020Ekonomi
Fatih Dönmez: Enerjinin iyileştirilmesi doğrudan cari açığa katkısı olacak bir adım

Fatih Dönmez: Enerjinin iyileştirilmesi doğrudan cari açığa katkısı olacak bir adım

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Türkiye'nin, son 10 yıl ortalamasına bakıldığında yıllık 40-45 milyar dolar arasında enerji ürünleri ithalatı olduğunu belirterek, "Cari açığın temel sebebi belki enerji ithalatı değil ama bize düşen sorumluluk açısından baktığımızda buradaki iyileştirmenin cari açığa doğrudan katkısı olacağını söyleyebiliriz. Onun için AK Parti hükümetleri 2003'ten bu yana, enerjinin kesintisiz ve kaliteli olması, azami ölçüde yerli kaynaklardan sağlanmasına son derece önem verdi." dedi.

11.11.2020Ekonomi
EPDK 46 yeni lisans verdi

EPDK 46 yeni lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik, petrol ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında 46 yeni lisans verildi.

10.11.2020Ekonomi
Türkiye ve Azerbaycandan enerjide iş birliği protokolü

Türkiye ve Azerbaycan'dan enerjide iş birliği protokolü

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Azerbaycan Enerji Düzenleme Ajansı (AERA) arasında elektrik ve doğal gaz piyasalarında uyumlu bir düzenleyici çerçevenin oluşturulması için iş birliği protokolü imzalandı.

1.11.2020Ekonomi
Geleceğin enerji fikirlerine 300 bin lira ödül

Geleceğin enerji fikirlerine 300 bin lira ödül

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Dağıtım Hizmetleri Derneği (ELDER) ve ODTÜ TEKNOKENT iş birliğinde başlatılan "Enerjim Sensin Hızlandırma Programı" kapsamında elektrik dağıtım sektörüne yönelik yenilikçi iş fikirlerine 300 bin lira ödül verilecek.

28.10.2020Ekonomi
Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. Maden arama ve işletme, ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak. Doğal Gaz Piyasası Kanunu'na, Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası tanımı eklenecek.

21.10.2020Ekonomi
EPDK 26 yeni lisans verdi

EPDK 26 yeni lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), elektrik, petrol ve sıvılaştırılmış petrol gazları (LPG) piyasalarında 26 yeni lisans verildi.

10.10.2020Ekonomi
EPDK kurul kararı

EPDK kurul kararı

Elektrikte gün öncesi ve dengeleme güç piyasalarında asgari ve azami fiyat limitleri belirlendi.

6.10.2020Ekonomi
Yerli üretim doğal gaz ticaretine destek

Yerli üretim doğal gaz ticaretine destek

Yerli üreticilerden aldıkları doğal gazın satışını gerçekleştiren toptancı şirketler, doğal gaz depolama yükümlülüğünden muaf tutulacak.

2.10.2020Ekonomi
İlçelere doğal gaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞın görevlendirilmesine ilişkin karar

İlçelere doğal gaz ulaştırılması amacıyla BOTAŞ'ın görevlendirilmesine ilişkin karar

Merkez nüfusu 20 bin ve üzerindeki ilçelere doğal gaz ulaştırılmasını teminen gerekli şehir besleme hattı yatırımları Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) veya doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından, şehir giriş istasyonu ve dağıtım şebekesi yatırımları ise doğal gaz dağıtım şirketleri tarafından yapılacak.

24.09.2020Ekonomi
Rüzgar enerjisinde önlisans başvuruları ertelendi

Rüzgar enerjisinde önlisans başvuruları ertelendi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2 bin megavatlık Türkiye elektrik sistemine bağlanması öngörülen rüzgar santrali kapasitesi kapsamında gelecek ay alınması planlanan rüzgar enerjisine dayalı önlisans başvurularının, ikinci bir duyuruya kadar ertelendiğini bildirdi.

22.09.2020Ekonomi
Doğal gaz tüketimi 6 ayda yüzde 4 azaldı, konutlarda tüketim arttı

Doğal gaz tüketimi 6 ayda yüzde 4 azaldı, konutlarda tüketim arttı

Türkiye'nin doğal gaz tüketimi yılın ilk yarısında yüzde 4 azalarak, 24,3 milyar metreküpe geriledi. Söz konusu tüketiminin yüzde 43,9'unu oluşturan konutlarda ise doğal gaz tüketimi yüzde 2 arttı. Doğal gaz ithalatı ilk 6 ayda yüzde 3 düşüşle 22,5 milyar metreküp oldu.

11.09.2020Ekonomi
EPDK 10 şirkete lisans verdi

EPDK 10 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) 10 şirkete lisans verdi, 1 şirketin lisansını iptal etti.

11.09.2020Ekonomi
Karadeniz gazının henüz üretime başlanmadan fiyatlara olumlu yansıması bekleniyor

Karadeniz gazının henüz üretime başlanmadan fiyatlara olumlu yansıması bekleniyor

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Türkiye'de doğal gazın vadeli kontratlarla alınıp satılabileceği Vadeli Doğal Gaz Piyasası (VGP) oluşturulması için çalışmalarında sona geldi. Gelecek yıl açılacak VGP'nin doğal gaz borsasında işlem yapan oyuncuların 2023'te sisteme verilmesi planlanan Karadeniz gazının alım ve satımını önceden yapabilmesine imkan verirken bunun fiyatlara da olumlu yansıması bekleniyor.

6.09.2020Ekonomi
EPDK, biyokütle santrallerini yerinde inceleyecek

EPDK, biyokütle santrallerini yerinde inceleyecek

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), biyokütle santrallerinin verimini arttırmak ve mevzuata aykırı eylemlerin önüne geçmek için santralleri yerinde inceleyecek.

28.08.2020Ekonomi
Türkiye’nin Rusya ve İran’dan gaz ithalatında sert düşüş

Türkiye’nin Rusya ve İran’dan gaz ithalatında sert düşüş

Ocak-haziran döneminde Türkiye’nin Rusya ve İran’dan ithal ettiği gazın miktarı neredeyse yarı yarıya düşüş gösterdi. Bu dönemde en fazla gaz ithalatı yapılan ülke ise Azerbaycan oldu.

24.08.2020Ekonomi
Doğal gazın cari dengedeki faturası yaklaşık 70 milyar dolar azalacak

Doğal gazın cari dengedeki faturası yaklaşık 70 milyar dolar azalacak

Türkiye, keşfettiği 320 milyar metreküplük, tarihinin en yüksek doğal gaz rezervi ile yaklaşık 7 yıllık doğal gaz ihtiyacını karşılarken, enerji faturasını da 70 milyar dolara yakın azaltmış olacak.

22.08.2020Ekonomi
Fatih Dönmez kimdir İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmezin biyografisi

Fatih Dönmez kimdir? İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in biyografisi

Fatih Dönmez, Cumhurbaşkanlığı Hükümeti Sistemi'nin ilk Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirildi. 2018'den bu yana görevine devam eden Fatih Dönmez, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği Bölümünden mezun bir isim. 2008'de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kurul üyeliğine atanan Dönmez, 2015'te Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarlığı görevine atanmıştı. İşte, İşte Enerji Bakanı Fatih Dönmez'in biyografisi...

21.08.2020Gündem
YEKDEM için son başvuru 2 Kasımda

YEKDEM için son başvuru 2 Kasım'da

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021 yılında Yenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması'ndan (YEKDEM) yararlanmak isteyen üretim lisansı sahibi tüzel kişilerin en geç 2 Kasım'da başvuru yapmaları gerektiğini duyurdu.

17.08.2020Ekonomi
Akaryakıt satışlarında bayram rekoru

Akaryakıt satışlarında bayram rekoru

Kurban Bayramı tatilinin başladığı 30 Temmuz'un hemen öncesindeki çarşamba günü 88,6 milyon litre akaryakıt satışıyla günlük bazda rekor kırıldı.

11.08.2020Ekonomi
Yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısı için çalışmalar başladı

Yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısı için çalışmalar başladı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, yerli elektrikli otomobilin şarj altyapısının araç piyasada çıkmadan önce hazırlanması için çalışmalara başladıklarını belirterek, "2030 yılına geldiğimizde 1 ila 2,5 milyon elektrikli aracın yollarda olacağını öngörüyoruz. Bu araçlar için her 10 araca 1 şarj noktası olacak şekilde şarj noktası planlaması yapıyoruz. Böylece yaklaşık 250 bin adet kamuya açık şarj noktası oluşturacağız." bilgisini paylaştı.

1.08.2020Teknoloji
Türkiye’de 250 bin şarj noktası oluşturacağız

'Türkiye’de 250 bin şarj noktası oluşturacağız'

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2030 yılına geldiğimizde 1 ila 2,5 milyon elektrikli aracın yollarda olacağını öngörüyoruz. Bu araçlar için her 10 araca 1 şarj noktası olacak şekilde şarj noktası planlaması yapıyoruz. Böylece yaklaşık 250 bin adet kamuya açık şarj noktası oluşturacağız" dedi.

1.08.2020Teknoloji
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kolları sıvadı Her 10 araç için 1 tane yapılacak

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı kolları sıvadı! Her 10 araç için 1 tane yapılacak

Türkiye 2022’de banttan inecek seri üretim ilk yerli otomobillerin heyecanını yaşarken, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı da şarj istasyonlarının kurulması için çalışmalara başladı.

31.07.2020Ekonomi
Her 10 araca 1 şarj noktası

Her 10 araca 1 şarj noktası

Başta yerli otomobil olmak üzere elektrikli otomobillerin şarj altyapısına yönelik çalışmalar başladı. 2030 yılında 1 milyon ila 2.5 milyon elektrikli aracın yollarda olacağını belirten Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Her 10 araca 1 şarj noktası olacak şekilde planlama yapıyoruz. Böylece yaklaşık 250 bin adet kamuya açık şarj noktası oluşturacağız” dedi.

31.07.2020Ekonomi
Akaryakıt haricindeki petrol ürünleri tebliğinde değişiklik

Akaryakıt haricindeki petrol ürünleri tebliğinde değişiklik

Akaryakıt haricinde kalan petrol ürünü temin etmek isteyen kişiler, gerekli bilgi ve belgeleri Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen elektronik alt yapı aracılığıyla sisteme yükleyecek ve elektronik imzayla başvuruyu tamamlayabilecek.

24.07.2020Ekonomi
Türkiyenin LNG ithalatında ABDnin payı artıyor

Türkiye'nin LNG ithalatında ABD'nin payı artıyor

Türkiye'nin sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) ithalatında ABD'nin payı giderek artıyor. Boru hatlarıyla taşınan doğal gaz, yüksek proje maliyetleri ve ülkeler arasında uzun dönemli sözleşmeler nedeniyle fiyatlarda değişikliğe izin vermezken, gemilerle taşınan LNG ise spot piyasada daha hızlı, ucuz maliyetli ve fiyat dalgalanmalarına karşı esnekliğe sahip özellikleriyle öne çıkıyor.

18.07.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kuraklık hepimizi kavuracak!

Hava sıcaklığı arttıkça artıyor. Bu sene 50 dereceyi de gördük. Uzmanlar “Daha da artacak” diyor. Böyle giderse daha önce yapılan planlar, hesaplar altüst olacak.

8.09.2020