MENÜ

Endüstri

Endüstri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Endüstri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 16.564 Endüstri haberi bulunmuştur.

Endüstri Haberleri

Siyanür nedir ve etkisi nelerdir Siyanür ne için kullanılır

Siyanür nedir ve etkisi nelerdir? Siyanür ne için kullanılır?

Siyanür etkisi oldukça fazla olan kimyasal bir maddedir. Genelde altın aramak ya da bazı maddeleri ayrıştırmak için kullanılan siyanür, insan sağlığı için de oldukça tehlikeli maddeler arasında yer almaktadır. Peki, siyanür nerede ve ne için kullanılır? İşte, siyanür maddesinin kullanımı ve etkisi hakkında merak edilen bazı bilgiler

3.04.2020Gündem
Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor

Koronavirüs sonrasında otomotiv endüstrisini neler bekliyor?

Deloitte, Covid-19 karşısında otomotiv sanayiinden üst düzey yetkililerle yaptığı görüşmeleri baz alarak, pandemi sonrası süreçte sektöre ışık tutacak önleyici adımları açıkladı. Raporun sonuçlarını değerlendiren Deloitte Tüketim Endüstrisi ve Otomotiv Sektör Lideri Özkan Yıldırım, “Ülkemizde yılın ilk iki ayında geçen yıla göre yüzde 90 artış gösteren otomobil ve hafif ticari araç pazarı, mart ayı sonunda yaklaşık 40 geriledi. Avrupa’da ise satış ve üretimin bir önceki yıla göre yüzde 70-90 bandında daraldığını görüyoruz” dedi.

3.04.2020Teknoloji
Huawei, Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü’nü duyurdu

Huawei, Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü’nü duyurdu

Huawei, Shenzhen’de gerçekleşen Endüstriyel Dijital Dönüşüm Konferansı’nda Akıllı Veri Merkezi Hizmet Çözümü’nü duyurdu. Huawei bu çözümle işletmelerin yüksek güvenlikli (Tier-4), çevreci, akıllı veri merkezleri tasarlamasına, oluşturmasına ve işletmesine yardımcı oluyor. Yapay zeka yardımıyla da Güç Kullanım Etkinliği (PUE) yüzde 15’e kadar azaltılabiliyor.

3.04.2020Teknoloji
Vuhan’da askeri endüstri tekrar aktif hale geldi

Vuhan’da askeri endüstri tekrar aktif hale geldi

Çin’in Hubey eyaletinde bulunan ve corona virüsün ortaya çıktığı Vuhan kentinde askeri endüstri tekrar aktif hale geldi. Çin Devlet Gemi İnşa Şirketi (CSSC), işçilerin 'henüz açıklanmayan büyük bir proje' için fazladan mesai yaptıklarını duyurdu.

2.04.2020Dünya
TÜBİTAK memur alımı yapıyor TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK memur alımı yapıyor! TÜBİTAK personel alımı ile 36 kişi istihdam edilecek

TÜBİTAK personel alımı ile bünyesine 36 personel alımı yapacak. Mühendislik ve ilanda belirtilen bölümlerinden mezun olan vatandaşların gerçekleştireceği TÜBİTAK memur alımı başvurusu genel olarak uzman yardımcısı kadrosunda yapılacak. Peki, TÜBİTAK memur alımı başvurusu nasıl yapılabilecek? İşte, pek çok vatandaşın merakla araştırdığı TÜBİTAK personel alımı hakkında detaylı bilgiler

1.04.2020Ekonomi
LGS konuları açıklandı

LGS konuları açıklandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sınavı’nda (LGS) soru çıkacak konu ve kazanımları açıkladı.

1.04.2020Eğitim
Işık hızında dijitalleştik

Işık hızında dijitalleştik

Uzun süredir dijitalleşmeden, Endüstri 4.0’dan söz ediyoruz ancak kimse bu denli hızlı bir geçiş beklemiyordu. Corona virüs salgını tüm dünyada “milat” sayılabilecek bir dönüşüm başlattı. Bu dönemin sonrasında artık hiçbir şey eskisi gibi olmayabilir.

1.04.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Corona virüs salgının başladığı Vuhanda kritik karar

Son dakika haberler: Corona virüs salgının başladığı Vuhan'da kritik karar

Koronavirüs (corona virüs) salgınının başlangıç yeri olan Vuhan’da hayat normale dönmeye başladı. Çin Devlet Demiryolları, Vuhan’dan Avrupa'ya yük taşıyan demiryollarının bugün itibariyle çalışmaya başladığını açıkladı. İlk sefer, Almanya’nın Duisburg kentine yapılacak.

28.03.2020Dünya
LGS soruları bu konulardan çıkacak

LGS soruları bu konulardan çıkacak

Koronavirüs en çok bu yıl lise ve üniversite sınavına girecek öğrencileri etkiledi. Okullar kapalı. Liseye giriş sınavının 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınav sadece birinci dönem müfredatından yapılacak” diyerek öğrencileri rahatlattı.

28.03.2020Eğitim
NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA’nın en son paketi oyun geliştiricilerini güçlendirecek

NVIDIA, oyunlarda grafik yeniliğini artırmak, endüstri standardı API'lerde ve oyun motorlarında ilerleme sağlamaya yardımcı olmak için oyun geliştiricilerin projelerine ışın izleme, NVIDIA DLSS, ağ gölgelendiricileri (mesh shaders) ve değişken oranlı gölgeleme (variable rate shading) gibi yeni nesil grafik özellikleri ekleme olanağı sağlıyor.

27.03.2020Teknoloji
Dyson, koronavirüsle mücadele için solunum cihazı geliştireceğini duyurdu

Dyson, koronavirüsle mücadele için solunum cihazı geliştireceğini duyurdu

Teknoloji üreticisi Dyson, İngiltere'de hükümet tarafından gelen yardım talebine yanıt vererek koronavirüse yardımcı olmak amacıyla Ulusal Sağlık Hizmeti NHS’ye solunum cihazı geliştireceğini duyurdu.

26.03.2020Teknoloji
Türkiyenin dört bir yanına demiryolu ağı örülüyor

Türkiye'nin dört bir yanına demiryolu ağı örülüyor

Bugünkü milli sınırlar içinde ilk adımları 1856'da atılan, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk döneminde önemli yatırımların yapıldığı demir yolu alanındaki çalışmalar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2023 hedefleri doğrultusunda başlattığı çalışmalar kapsamındaki yerli üretimlerle hızlandı.

25.03.2020Ekonomi
Orta Doğu’ya yönelik yeni bir hedefli siber saldırı ortaya çıkarıldı

Orta Doğu’ya yönelik yeni bir hedefli siber saldırı ortaya çıkarıldı

Kaspersky Global Araştırma ve Analiz Ekibi (GReAT) uzmanları, Milum adlı Truva atını yaymayı amaçlayan yeni bir hedefli saldırıyı ortaya çıkardı. Milum, endüstri sektöründen olanlar da dahil olmak üzere çeşitli kurumlarda cihazların uzaktan kontrol edilmesini sağlıyor. Halen devam eden saldırıya WildPressure adı verildi.

24.03.2020Teknoloji
Arubada bitmeyen yaz

Aruba'da bitmeyen yaz

Beach Boys’un ünlü şarkısı ‘Kokomo’ (Aruba, Jamaica, ooh, I wanna take you), sayesinde Aruba 32 yıldır pek çok kişinin zihninde cennetle özdeşleşmiş durumda. Karayipler’in epeyce güneyinde olmasına karşın kruvaziyerlerin popüler uğrak noktalarından. Ada Hollanda’ya bağlı ve sahilleri tatil köyü dolu. Kişiye özel hizmet sunan butik otelleri, kaliteli restoranları, unutulmaz lezzetleri, kuşlarından balıklarına rengârenk doğasıyla Aruba’da keşfetmeye değer çok şey var.

22.03.2020Seyahat
14 bin obje bir tık uzağınızda

14 bin obje bir tık uzağınızda

Rahmi M. Koç Müzesi, koronavirüsü nedeniyle evden vakit geçiren ziyaretçilerini sanal turla zamanda yolculuğa çıkarıyor. Müzede sergilenen 14 binin üzerinde objeyi görmek için gereken tek şey ise bilgisayar veya akıllı cep telefonu…

18.03.2020Keyif
Hitachiden 3 yılda toplam 22,7 milyar dolar yatırım

Hitachi'den 3 yılda toplam 22,7 milyar dolar yatırım

Hitachi, 2020’de kutladığı 110. yılında değişen dünyanın öngörülen kaynak, iklim ve nüfus değişimi gibi sıkıntılarına çözüm getirebilmek için 2019’da açıkladığı Orta Vadeli Yönetim Planı’nın odak noktasına yerleştirdiği Sosyal İnovasyon işine 3 yıl içinde toplam 22,7 milyar dolar yatırım yapacak.

18.03.2020Teknoloji
5 milyon dolarlık yatırım aldı, rotasını yurt dışına çevirdi

5 milyon dolarlık yatırım aldı, rotasını yurt dışına çevirdi

Toplu yaşam alanı yöneticilerine; CRM’den finans yönetimine, bakım takibinden dijital güvenlik sistemlerine kadar entegre çözümler sunan Apsiyon, 5 milyon dolar yatırım aldı. 2012 yılında hayata geçirilen ve şu anda Türkiye’de 750 binden fazla konuta hizmet veren ve yatırım miktarını toplam 10 milyon dolara taşıyan platform, yeni yatırımı ile birlikte yeni pazarlara açılmayı hedefliyor.

17.03.2020Teknoloji
Kalkınma ajansları yeni destek türleri tasarlayabilecek

Kalkınma ajansları yeni destek türleri tasarlayabilecek

Kalkınma ajansları mevcut destek türlerinin iyileştirilmesi veya geliştirilmesi amacıyla yeni destek türleri tasarlayabilecek ve bunları Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayıyla pilot olarak yürütebilecek.

14.03.2020Ekonomi
Akıllı binaların teknolojik evrimi, siber risklere yeni alanlar açtı

Akıllı binaların teknolojik evrimi, siber risklere yeni alanlar açtı

Schneider Electric, Nesnelerin İnterneti tabanlı cihazlar ve bulut hizmetleriyle birlikte akıllı binalara yönelik siber saldırı tehditlerinin de arttığını ve çözümün uçtan uca bağlantılı bir sistem mimarisi yaratmakla mümkün olduğunu açıkladı.

13.03.2020Teknoloji
Küresel ekonomiyi vurdu

Küresel ekonomiyi vurdu

Dünya genelinde 110 bin kişiden fazla insana bulaşan koronavirüsü, 2020 yılında dünya ekonomisindeki büyüme tahminlerinin düşürülmesine neden oldu.

13.03.2020Ekonomi
Wi-Fi kullananlara çok kötü haber: 1 milyar cihazda açık var

Wi-Fi kullananlara çok kötü haber: 1 milyar cihazda açık var!

Siber güvenlik uzmanları, dünya çapında en az 1 milyar cihazda kullanıldığı tahmin edilen Wi-Fi çiplerindeki önemli bir güvenlik açığını tespit etti. Söz konusu açık, bilgisayar korsanlarının Wi-Fi üzerinden akan bilgi trafiğini gözetlemelerine imkan tanıyor.

12.03.2020Teknoloji
Kingston, yeni kart ve kart okuyucularını duyurdu

Kingston, yeni kart ve kart okuyucularını duyurdu

Kingston, 'Canvas’ serisi flash kartlarını Canvas Plus olarak yenilediğini duyurdu. Yeni SD ve microSD kart serisi, Kingston’un ilk UHS-2 kartları olma özelliğini de taşıyor. Şirket, aynı zamanda bu yeni kart serisine ayak uydurabilmesi için tasarladığı yüksek okuma hızlarını destekleyen MobileLite Plus UHS-2 kart okuyucularını da piyasaya sürüyor.

11.03.2020Teknoloji
Küresel piyasalarda 2008 krizinden beri en büyük değer kaybı

Küresel piyasalarda 2008 krizinden beri en büyük değer kaybı

Petrol fiyatlarının Pazartesi sabahı Asya piyasalarında yüzde 30 düşmesi, daha sonra dünya genelinde yüzde 20 düşüşle seyretmesi nedeniyle hisse piyasaları 2008 mali krizinden bu yana en büyük değer kaybına uğradı. Analistler bu günü "Kara Pazartesi" olarak niteledi.

10.03.2020Ekonomi
CERN yönetimi Boğaziçi Üniversitesini ziyaret etti

CERN yönetimi Boğaziçi Üniversitesi'ni ziyaret etti

Dünyanın önde gelen bilim oluşumlarından CERN (Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi) heyeti Boğaziçi Üniversitesi’nde bilim insanları ile buluştu. CERN, Türkiye’nin daimi üyeliği konusunda karar için bir değerlendirme raporu hazırlayacak.

10.03.2020Teknoloji
Oppo Find X2 ortaya çıktı İşte Çinlilerin yeni amiral telefonu

Oppo Find X2 ortaya çıktı! İşte Çinlilerin yeni amiral telefonu

Çin merkezli teknoloji üreticisi Oppo, uzun süredir beklenen yeni akıllı telefonu Oppo Find X2'yi görücüye çıkardı. Koronavirüs nedeniyle iptal edilen Mobil Dünya Kongresi'nde ilk etapta tanıtılması planlanan; ancak etkinliğin gerçekleşmemesi nedeniyle internet üzerinden tüm dünyaya duyurulan cihaz bakın hangi özelliklerle geliyor?

10.03.2020Teknoloji
Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı İmzaladı

Schneider Electric, Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı İmzaladı

Schneider Electric, giderek daha da dijital hale gelen bir dünyada online platformların güvenliğini, istikrarını ve esnekliğini güçlendirmek üzere dünyanın en büyük ortaklığı olan Siber Güvenlik Teknoloji Anlaşması’nı imzalayan kurumlar arasına katıldı.

10.03.2020Teknoloji
Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Adaylar ‘iş garantisi’ peşinde

Türkiye’de 20-24 yaş aralığındaki nüfus, önümüzdeki 50 yılda 6.5 milyondan 5.2 milyona düşecek ve üniversite çağındaki nüfus yüzde 20 azalacak. Geçtiğimiz 50 yılı kapasite arttırma çabalarıyla geçiren üniversite sistemimizin bundan böyle küçülmeyi öğrenmesi gerekiyor. Dünyadaki değişimler dikkatlice değerlendirilip, üniversitelerdeki programlar gençlerimizi ve ülkeyi geleceğe hazırlayacak şekilde yeniden yapılandırılmalı.

9.03.2020Eğitim
Her şeyi toz pembe göstereceğimiz bir gün değil bugün

Her şeyi toz pembe göstereceğimiz bir gün değil bugün

İlk kitabı vasıtasıyla tanıştığım Güneş Altunkaş, geçtiğimiz günlerde 2. kitabını yayınladı.

8.03.2020Etkinlikler
Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu dijital rekabetin kurallarını yazıyor

Rekabet Kurumu, Facebook’tan Whatsapp’a, Instagram’dan Google’a devlerin Türkiye pazarındaki etkisini görmek, dijital dünyada tüketici refahını arttırmak, startup’lara daha fazla yaşam alanı açılmasını sağlamak için kolları sıvadı.

7.03.2020Ekonomi
Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Gastronomi dünyasının kalbi bir kez daha İstanbul’da atacak

Dünyanın dört bir yanından gastronomiye yön veren isimler, 3. Global GastroEkonomi Zirvesi için İstanbul’da buluşuyor. Turizm, Restoran Yatırımcıları ve Gastronomi İşletmeleri Derneği’nin (TURYİD) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek zirve, 25 Mart’ta düzenlenecek. Bu yıl “Gastronomi Her Yerdedir!” temasıyla organize edilecek zirvede, sektör profesyonelleri ve gastronomi meraklıları; gastronomi dünyası, gastronominin ekonomi, turizm, diplomasiye yansımaları ile Türk mutfağının daha iyi tanınabilmesi konularında bilgi ve deneyimlerini paylaşacak.

Otomotiv sektöründen 2.5 milyar dolarlık ihracat

Otomotiv sektöründen 2.5 milyar dolarlık ihracat

Türkiye otomotiv sektörü yılın ilk iki ayında, geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 1 artışla 4 milyar 923 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

6.03.2020Otomobil
Son dakika haberleri...  Bini aşkın çalışanı ve 10 milyar lira cirosu bulunan demir devinde miras kavgası

Son dakika haberleri... Bini aşkın çalışanı ve 10 milyar lira cirosu bulunan demir devinde miras kavgası!

Demir çelik sektörünün önemli oyuncularından biri olan Eyüboğlu ailesinde miras kavgası başladı. Bini aşkın çalışan ve 10 milyar liraya yakın cirosu bulunan grubun ortakları, malları paylaşamayınca soluğu mahkemede aldı. Gelen son dakika bilgisine göre, ortaklığı sona erdirmek için 4 şirketin tasfiyesi istendi, mahkeme 650 milyon TL cirolu bir şirket için tasfiye kararı verdi. ‘Şirketlerin içi boşaltıldı’ iddiasıyla açılan ceza davasında ise mahkeme iki kardeşe para cezası verdi.

5.03.2020Ekonomi
Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP bulut teknolojilerinde güçlerini birleştirdi

Microsoft ve SAP, global ölçekte yürüttüğü bulut iş birliğini “Embrace Projesi” ile yeni bir boyuta taşıdı. İstanbul’da “Birlikten Güç Doğar” başlığıyla gerçekleşen etkinlikte, şirketlerin Türkiye genel müdürleri yeni iş birliğinin ayrıntılarını paylaştı. Şirketlerin bulut yolculuklarını sadeleştirmek ve modernleştirmek için hayata geçirilen “Embrace Projesi”, Microsoft Azure üzerinde SAP S/4HANA ve SAP Cloud Platform’a geçiş hızlanıyor.

4.03.2020Teknoloji
Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Profesyonel Yarışma finalistleri belli oldu

Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Profesyonel Yarışma finalistleri belli oldu

Dünya Fotoğraf Organizasyonu, 2020 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri için Profesyonel yarışmada finalist olan ve kısa listeye kalan fotoğrafçıları duyurdu. Aynı zamanda 2019 Sony Profesyonel Hibe Fonu'nu kazanan fotoğrafçıların yeni projelerine dair ayrıntılar da açıklandı. Profesyonel yarışma finalistlerinin ve Hibe Fonu almaya hak kazanan fotoğrafçıların çalışmaları, 17 Nisan – 4 Mayıs tarihleri arasında Somerset House'da gerçekleştirilecek 2020 Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri Sergisi’nde görülebilecek.

3.03.2020Teknoloji
Günde 5 milyardan fazla veri işliyor

Günde 5 milyardan fazla veri işliyor

Geliştirdiği Nesnelerin İnterneti (IoT) ve Takip Sistemleri ile öne çıkan Trio Mobil, 2019 yılında 3. Kez Türkiye’nin ve EMEA bölgesinin en hızlı büyüyen Teknoloji Şirketleri arasında yer aldı. İngiltere ofisini de Aralık ayında açan Trio Mobil, geleceğe yönelik stratejileri ve yatırımları ile önümüzdeki beş yıl içinde özellikle Nesnelerin İnterneti ve Endüstri 4.0 alanında önemli adımlar atmayı hedefliyor.

3.03.2020Teknoloji
Genç mühendisin kurduğu şirket Ar-Ge merkezi unvanı kazandı

Genç mühendisin kurduğu şirket "Ar-Ge merkezi" unvanı kazandı

Kocaeli'de otomasyon alanında çalışan elektrik mühendisi Haluk Özcan'ın 2006'da kurduğu robotik üretim hatları üreten şirket, Ar-Ge merkezi olmaya hak kazandı.

2.03.2020Teknoloji
Türksatın bilişim hizmetleri teknoloji dünyasıyla buluşacak

Türksat'ın bilişim hizmetleri teknoloji dünyasıyla buluşacak

Türksat, "IT Forum Turkey" etkinliğinde bilişim alanındaki hizmetlerini teknoloji meraklılarının beğenisine sunacak.

2.03.2020Teknoloji
Türkiye ve Çinde 5 yılda 126 milyar dolarlık ticaret

Türkiye ve Çin'de 5 yılda 126 milyar dolarlık ticaret

Türkiye ve Çin arasında son 5 yılda karşılıklı olarak yapılan ticaret tutarı 126 milyar dolara ulaştı.

29.02.2020Ekonomi
2020 yılına damga vuracak teknolojiler

2020 yılına damga vuracak teknolojiler

4. Endüstri Devrimi’nin ortasındayız ve teknoloji her zamankinden daha hızlı bir şekilde gelişiyor. Bazı büyük teknoloji trendlerine ayak uyduramayan şirketler ve bireyler geride kalma riski taşıyor. Kilit eğilimleri anlamak, insanlara ve işletmelere fırsatları hazırlamalarını ve kavramalarını sağlayacak. İşte 2020 yılına damga vuracak teknolojiler...

28.02.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

‘Geleceğe ve insana yatırım yapıyoruz’

Bu hafta ‘Yeni Nesil İK’ya konuk olan May Tohum İnsan Kaynakları Müdürü Sebla Gül, şirkette iç terfi oranının yüksek olduğunu belirterek, yönetsel pozisyonların yüzde 79’unun bu şekilde tamamlandığını söyledi. Geleceğe yatırım yaptıklarını ve insana değer verdiklerini ifade eden Gül, teknik olarak da rekabetçi düzeyde bir dünya oyuncusu haline gelmelerine olanak sağlayan Ar-Ge yatırımlarının diğer firmalardan ayırıcı özellikleri olduğunu ekledi.

5.04.2020

Suya sabuna dokunursanız koronavirüs size dokunamaz

HİJYENİK bir yaşam sağlığın vazgeçilmezlerinden en önemlisi. Mikrobik hastalıklarla ve bağışıklık bilimiyle ilgilenen uzmanlar bakın bizi nasıl uyarıyor. Bulaşıcı Hastalıkları Önleme Derneğinin (BUHASDER) öncülüğünde yapılan araştırmaya göre; her 5 kişiden biri günde en fazla bir ya da iki kez ellerini yıkıyor. 

29.03.2020

LGS soruları bu konulardan çıkacak

Koronavirüs en çok bu yıl lise ve üniversite sınavına girecek öğrencileri etkiledi. Okullar kapalı. Liseye giriş sınavının 7 Haziran’da yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “LGS kapsamındaki merkezi sınav sadece birinci dönem müfredatından yapılacak” diyerek öğrencileri rahatlattı. Bu açıklamanın ardından sınavda çıkacak konuları araştırdım. İşte adayların ay ay işlediği konulardan hareketle öğrendiğim kadarıyla sınavda sorumlu oldukları konular:

28.03.2020

Bu ilk ama son olmayabilir

Zorlu, alışılmadık günler yaşıyoruz. En olağanüstü çözümler de unutulmamalıdır ki olağanüstü şartlardan çıkar.

24.03.2020

Bazen boynuz kulağı geçer

HEPİMİZ babalarımızla, annelerimizle gurur duyuyoruz. Onlar da bizlerle gurur duyuyordur.

13.03.2020

Bir virüs yazısı da benden

İZMİR’de en sevdiğim mekanlardan biri de Red Dragon’dur.

11.03.2020

‘Yerli tohum seferberliği için hazırız’

Özellikle çeltikte Türkiye’nin önemli tarım üslerinden biri olan Gönen’den Tarım Bakanlığı’nın başlattığı ‘Atadan Toruna Tohum Seferberliği’ne tam destek geldi. Hükümetin desteklerini olumlu bulan üreticiler, “Eğer Ar-Ge için yeni bir destek stratejisi oluşturulsa çalışmalarımız hız kazanır” dedi.

9.03.2020

Doğu ve Kuzey’in çözümü kaldırmakmış

BURSA, BURULAŞ Terminal binası girişindeki trajikomik denetleme (Özel Güvenlik) hikâyelerini en son olarak da ‘Terminal’de Laf olsun torba dolsun’ başlığımla yayımlamıştık.

4.03.2020

Gözümle görmesem inanmazdım

Gribal bir hastalığa yakalanmışım Gece başlayıp ve sabah da şiddetini arttırarak gelen öksürüğüm sonrası İlker Çelikcan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne gittim.

28.02.2020