EKSTRA
MENÜ

Deniz Kuvvetleri

Deniz Kuvvetleri haberleri sayfasında güncel ve son dakika Deniz Kuvvetleri hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 12.076 Deniz Kuvvetleri haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Türk Deniz Kuvvetleri (Resmî adı: Deniz Kuvvetleri Komutanlığı), Türkiye Cumhuriyeti'ni denizden gelecek tehditlere karşı savunmak ve ülkenin denizle alakalı menfaatlerini korumak ve kollamakla görevli kuvvettir. Türk Deniz Kuvvetleri bugün Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki en büyük askerî güçdür. Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu'dur. Kuruluş tarihi, ilk Türk denizcisi kabul edilen Çaka Bey'in İzmir'de oluşturduğu donanmanın tarihi olan 1081'dir.

Devamı...

Deniz Kuvvetleri Haberleri

Kraliçe 2. Elizabethe ne oluyor Yıllara meydan okuyordu, ama doktorlara boyun eğdi

Kraliçe 2. Elizabeth'e ne oluyor? Yıllara meydan okuyordu, ama doktorlara boyun eğdi

Dünyanın en uzun süre tahtta kalan hükümdarı unvanını taşıyan Büyük Britanya Kraliçesi 2. Elizabeth cephesinden meraklandıran bir haber geldi.

21.10.2021Magazin
İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 135e yükseldi

İzmir merkezli FETÖ operasyonunda gözaltı sayısı 135'e yükseldi

İZMİR merkezli 41 ilde, FETÖ/PDY'ye yönelik yapılan eş zamanlı operasyonlarda gözaltı sayısı 135'e yükselirken, firari olanların 15'inin yurt dışında bulunduğu belirlendi.

20.10.2021Gündem
Son dakika... Yerli ve milli AKSUNGUR SİHA teslim edildi

Son dakika... Yerli ve milli AKSUNGUR SİHA teslim edildi

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ tarafından üretilen yerli ve milli AKSUNGUR SİHA testlerinin başarı ile tamamlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini açıkladı.

20.10.2021Ekonomi
Bakan Demir, sosyal medya hesabından duyurdu

Bakan Demir, sosyal medya hesabından duyurdu

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, TUSAŞ tarafından üretilen yerli ve milli AKSUNGUR SİHA testlerinin başarı ile tamamlanarak Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiğini açıkladı.

20.10.2021Haber
Çanakkalede Nusret-2021 Davet Tatbikatı başladı

Çanakkale'de 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' başladı

Türkiye'nin ev sahipliğinde NATO, Türk Deniz ve Hava kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı yüzer ve uçar birliklerle çeşitli ülkelerden gözlemcilerin katılımıyla Çanakkale ve Saros Körfezi’nde düzenlenen 'Nusret- 2021 Davet Tatbikatı' başladı.

19.10.2021Gündem
Atlas Okyanusunda ele geçirildi: 5 tondan fazla...

Atlas Okyanusu'nda ele geçirildi: 5 tondan fazla...

İspanya, Portekiz, İngiltere, ABD ve Kolombiya polis teşkilatlarının ve adli kurumlarının iş birliğiyle Atlas Okyanusu'nda yelkenli bir tekneye düzenlenen operasyonda, 5 ton 200 kilogram kokain ele geçirildi.

19.10.2021Dünya
İzmir merkezli 41 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu

İzmir merkezli 41 ilde eş zamanlı FETÖ operasyonu!

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik İzmir merkezli 41 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında, 158 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

19.10.2021Gündem
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: Gereken ne varsa yapılacak

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: Gereken ne varsa yapılacak

Milli Savunma Bakanı Akar Suriye’nin kuzeyindeki terör saldırıları ile ilgili olarak, 'Gereken ne varsa yeri, zamanı gelince Sayın Cumhurbaşkanımız liderliğinde yapılacak. Kimsenin şüphesi olmasın.' dedi.

14.10.2021Gündem
AnadoluYıldızı nefes kesti

AnadoluYıldızı nefes kesti

AnadoluYıldızı 2021 Müşterek Arama-Kurtarma Tatbikatı’nın ilk kısmı, dün Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı unsurlarının katılımıyla Ege Denizi’nin uluslararası suları ve hava sahasında yapıldı.

14.10.2021Gündem
Türkiye engellemişti ‘O boru hattı artık imkânsız’

Türkiye engellemişti! ‘O boru hattı artık imkânsız’

Yunanistan-İsrail-Kıbrıs Rum yönetimi arasında, geçen yıl ocak ayında imzalanan Doğu Akdeniz (EastMed) Boru Hattı projesi anlaşması, Malta bandıralı, İtalyan sahipli “Nautical Geo” araştırma gemisinin, eylül ayında önce Girit, ardından da Kıbrıs açıklarında başarısızlıkla sonuçlanan araştırma teşebbüsleri nedeniyle, Atina’da yeniden gündeme geldi.

13.10.2021Dünya
Başkentin caz festivali 25 yaşında

Başkentin caz festivali 25 yaşında

Caz Derneği tarafından bu yıl 25’incisi düzenlenen Ankara Caz Festivali bugün başlıyor. 24 Ekim’e kadar sürecek festivalin bu yılki teması ‘Cazda Sürdürülebilirlik’ olarak belirlendi.

13.10.2021Kitap Sanat
Bakan Akar, komutanlarla toplantı yaptı

Bakan Akar, komutanlarla toplantı yaptı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, kuvvet komutanları ve birlik komutanları ile video telekonferans yöntemiyle toplantı yaptı.

11.10.2021Gündem
ABD Donanmasında görevli mühendis ve eşi, nükleer sırları satmakla suçlanıyor

ABD Donanması'nda görevli mühendis ve eşi, 'nükleer sırları satmakla' suçlanıyor

ABD Donanması'nda görevli bir nükleer mühendis ve eşi, ülkenin nükleer sırlarını yabancı bir ülkeye satmaya çalıştıkları şüphesiyle gözaltına alındı.

11.10.2021Dünya
Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Yunanistan'daki bazı siyasiler sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırıyor, bunlar beyhude gayretler, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye'ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir" ifadelerini kullandı.

8.10.2021Haber
Son dakika Bakan Akardan Yunanistana provokasyon tepkisi

Son dakika! Bakan Akar'dan Yunanistan'a provokasyon tepkisi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Yunanistan’daki bazı siyasilerin sorunlara çözüm bulmak yerine gerilimi tırmandırmaya çalıştığını belirterek, "Bunların beyhude gayretler olduğunu, bu tür eylem ve söylemlerle Türkiye’ye galebe çalamayacaklarını bilmeleri gerekir” dedi. Akar, “Yunanistan’da özellikle son dönemlerde bazı ülkelerin teşvik ve kışkırtmalarıyla bazı anlaşmalar yapmak suretiyle bir silahlanma sevdası başladı. Önce matematik, önce tarih bunlara bakın. Bu tür girişimlerle Türkiye’ye karşı üstünlük sağlayamazsınız bu gayretten vazgeçin" ifadelerini kullandı. Nautical Geo araştırma gemisinin Türkiye’nin kıta sahanlığını ihlal etme teşebbüsüne de değinen Akar, "Deniz Kuvvetleri unsurlarımız gereğini yaptı ve o gemiyi söz konusu bölgeye sokmadı. Bu konuda kararlıyız, hakkımızı hukukumuzu çiğnetmeyeceğiz." dedi.

8.10.2021Gündem
Bakan Akar Deniz Harp Okulunda konuştu

Bakan Akar Deniz Harp Okulu'nda konuştu

Milli Savunma Bakanı Akar Fırat Kalkanı bölgesinde 1 askerin şehit edilmesi ile ilgili olarak, 'Operasyonlara hemen başladık, ilk bilgilere göre 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.' açıklamasında bulundu.

7.10.2021Haber
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar: 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi

Milli Savunma Bakanı Akar Fırat Kalkanı bölgesinde 1 askerin şehit edilmesi ile ilgili olarak, 'Operasyonlara hemen başladık, ilk bilgilere göre 5 terörist silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi.' açıklamasında bulundu. Aakr ayrıca, 'Önümüzdeki saatlerde bu sayının artacağını değerlendiriyoruz.' ifadelerini kullandı.

7.10.2021Gündem
Geldikleri gibi gittiler... İstimbottaki o günün hikayesi

Geldikleri gibi gittiler... İstimbottaki o günün hikayesi

İstanbul’un düşman işgalinden kurtuluşunun 98’inci yılı dün törenlerle kutlanırken istimbottaki Mustafa Kemal Atatürk’ün Boğaz’daki işgal kuvvetlerine bakarak söylediği “Geldikleri gibi giderler” sözü bir kez daha yankılandı...

7.10.2021Gündem
FETÖ’den 41 gözaltı

FETÖ’den 41 gözaltı

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ve MİT’in ortak çalışmasında, FETÖ’nün Türk Silahlı Kuvvetleri yapılanmasında yer aldıkları gerekçesiyle haklarında gözaltı kararı verilen 46 şüpheliden 41’i yakalandı.

6.10.2021Gündem
Ersin Tatar, Rum kesiminin Doğu Akdenizde tansiyonu artırmasına tepki gösterdi

Ersin Tatar, Rum kesiminin Doğu Akdeniz'de tansiyonu artırmasına tepki gösterdi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Doğu Akdeniz'de yeniden tek taraflı adımlar atmaya başlayan Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ne (GKRY) tepki göstererek bunun kabul edilemez olduğunu söyledi.

5.10.2021Dünya
Son dakika haberler... 21 şehirde FETÖ operasyonu 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı

Son dakika haberler... 21 şehirde FETÖ operasyonu! 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı

FETÖ/PDY terör örgütünün örgütsel iletişim modeli olan ankesör/büfe gibi sabit hatlardan ardışık olarak ve ayrıca aynı ankesörlü kart ile birlikte arandığı tespit edilen görevde ve ihraç edilmiş asker, memur ve öğretmenin de arasında bulunduğu İstanbul merkezli 21 ilde 46 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi.

5.10.2021Gündem
Türk gemisi, Nautical Geo’yu kovaladı Şımarıklığa tokat gibi manevra

Türk gemisi, Nautical Geo’yu kovaladı! Şımarıklığa tokat gibi 'manevra'

Türkiye’nin tüm uyarıları ve birbiri ardına yayımladığı NAVTEX’lere rağmen Güney Kıbrıs Rum Yönetimi adına araştırma yapan Malta bandıralı Nautical Geo isimli gemi önceki sabaha karşı izinsiz olarak Türk kıta sahanlığına girdi. Gemiyi, bölgede Akdeniz Kalkanı Harekâtı kapsamında bulunan bir Türk savaş gemisi kıta sahanlığı dışına ‘kovaladı’.

5.10.2021Gündem
Türkiyeden Rum Kesiminin kıta sahanlığı ihlaline müdahale

Türkiye'den Rum Kesimi'nin kıta sahanlığı ihlaline müdahale

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı unsurlar, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin onay verdiği 3 Ekim'de kıta sahanlığına izinsiz giren araştırma gemisini Türk Kıta Sahanlığı'nın dışına çıkardı.

4.10.2021Haber
Son dakika... Türkiyeden Rum Kesiminin kıta sahanlığı ihlaline müdahale

Son dakika... Türkiye'den Rum Kesimi'nin kıta sahanlığı ihlaline müdahale

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı unsurlar, Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nin onay verdiği 3 Ekim'de kıta sahanlığına izinsiz giren araştırma gemisini Türk Kıta Sahanlığı'nın dışına çıkardı.

4.10.2021Gündem
104 yıl sonra ilk kraliyet düğünü: Son Rus çarı 2. Nikolainin soyundan gelen George Mihailoviç Romanov ile Rebecca Bettarini evlendi

104 yıl sonra ilk kraliyet düğünü: Son Rus çarı 2. Nikolai'nin soyundan gelen George Mihailoviç Romanov ile Rebecca Bettarini evlendi

Rusya Federasyonu'nun en görkemli kenti Saint Petersburg, bugün tarihi bir düğüne ev sahipliği yaptı. Ülkenin kaderini değiştiren 1917 Bolşevik Devrimi'nden tam 104 yıl sonra ilk  "kraliyet düğünü" gerçekleşti.

1.10.2021Magazin
Yunanistan ve Fransa’dan Doğu Akdeniz hesapları: Atina ‘barış’ derken Macron’dan silah aldı

Yunanistan ve Fransa’dan Doğu Akdeniz hesapları: Atina ‘barış’ derken Macron’dan silah aldı

Yunan Başbakanı Miçotakis, ‘Türkiye ile silahlanma yarışına girmeyeceğim’ derken, Atina Fransa’dan 24 Rafale jetine ilaveten 3 fırkateyn daha satın alıyor. Dahası Fransa ile Yunanistan üçüncü ülkelere karşı ortak savunma anlaşması da imzaladı.

29.09.2021Dünya
Bakan Akardan İdlib mesajı: Taarruzlar mutabakata uymuyor

Bakan Akar'dan İdlib mesajı: Taarruzlar mutabakata uymuyor

Milli Savunma Bakanı Akar, Suriye’de artan saldırılar üzerine Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı ve “Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu, bu mutabakata uymuyor” dedi.

28.09.2021Gündem
Bakan Akardan ABDye tepki

Bakan Akar'dan ABD'ye tepki

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'nin, müttefiklik ruhuna yakışmayacak şekilde YPG'ye mühimmat desteği sağladığını belirterek, verilen desteğin sonlandırılması için her seviyede girişimde bulunmaya devam ettiklerini söyledi. Akar ayrıca, Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı. Akar, 'Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık ve büyük bir gayretle bunları yerine getiriyoruz. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu.' dedi.

27.09.2021Haber
Son dakika: Bakan Akardan ABDye tepki: Esefle görüyoruz, YPG PKKnın kendisidir

Son dakika: Bakan Akar'dan ABD'ye tepki: Esefle görüyoruz, YPG PKK'nın kendisidir

Milli Savunma Bakanı Akar, ABD'nin, müttefiklik ruhuna yakışmayacak şekilde YPG'ye mühimmat desteği sağladığını belirterek, verilen desteğin sonlandırılması için her seviyede girişimde bulunmaya devam ettiklerini söyledi. Akar ayrıca, Türkiye ve Rusya arasındaki mutabakatı hatırlattı. Akar, 'Biz bu anlaşma çerçevesindeki esaslara uyuyoruz. Bu konuda yapılması gereken ne varsa yaptık ve büyük bir gayretle bunları yerine getiriyoruz. Ancak son zamanlarda özellikle hava taarruzlarında bir artış oldu.' dedi.

27.09.2021Gündem
Bakan Akardan Deniz Kuvvetleri Günü kutlaması

Bakan Akar'dan Deniz Kuvvetleri Günü kutlaması

Milli Savunma Bakan Hulusi Akar, Preveze Deniz Zaferi'nin 483'üncü yıl dönümü ile Deniz Kuvvetleri Günü'nü kutladı.

27.09.2021Gündem
Milli Savunma Bakanı Akardan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar'dan Preveze Deniz Zaferi yıl dönümü mesajı

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Deniz Kuvvetlerimiz mavi vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumanın yanı sıra Atlantik'ten Hint Okyanusu'na kadar uzanan denizlerde şanlı sancağımızı şerefle dalgalandırarak bölge ve dünya barışına önemli katkılarda bulunmaya ve asil milletimizin gururu olmaya devam etmektedir." ifadesini kullandı.

26.09.2021Gündem
Fransa ihanetle suçlamıştı... Avustralyadan açıklama geldi

Fransa 'ihanet'le suçlamıştı... Avustralya'dan açıklama geldi

Scott Morrison, Fransa ile yaptıkları anlaşmanın iptal kararını savunan ve Avustralya'nın stratejik çıkarlarını koruması gerektiğini belirterek "Ulusal çıkarları ilk sıraya koyma kararından pişman değilim. Asla olmam’’ ifadelerini kullandı.

20.09.2021Dünya
Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı duyurdu Kararlılık-2021 Tatbikatı başladı

Son dakika... Milli Savunma Bakanlığı duyurdu! Kararlılık-2021 Tatbikatı başladı

Milli Savunma Bakanlığı, Ege Denizi ve Doğu Akdeniz’de icra edilecek Kararlılık-2021 Tatbikatı'nın başladığını duyurdu.

18.09.2021Gündem
Yunanistan Navtex sezonunu açtı

Yunanistan Navtex sezonunu açtı

Yunanistan, sakin geçen yaz mevsiminin ardından Türkiye ile ‘NAVTEX savaşı’nı yeniden başlattı. Atina’nın Türk kıta sahanlığını da kapsayan NAVTEX yayınlanmasına Türkiye anında tepki gösterdi.

18.09.2021Dünya
Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye’de üretildi

Denizaltıların torpido kovan bölümü ilk kez Türkiye’de üretildi

Dünyada sayılı ülkelerin üretimini yapabildiği, denizaltı torpido kovanlarının yer aldığı baş kısım (Section 50), ilk kez Türkiye’de, yerli ve milli imkanlarla, STM mühendisliği ve koordinasyonunda üretildi.

14.09.2021Ekonomi
Teknolojik gövde gösterisi Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Teknolojik gövde gösterisi! Rusya sahaya akıllı askeri robot sürdü

Avrupa ile sorun yaşayan Belarus ile ‘Batı-2021’ tatbikatını düzenleyen Rusya, sahneye yapay zekâlı savaş robotunu çıkardı. Rusya ‘Platforma-M’ adlı askeri taşıtın yapay zekâ sayesinde hedef belirleyip otonom hareket ettiğini öne sürüyor. Platforma 10 saat boyunca çalışabiliyor.

14.09.2021Dünya
13 Ekim hangi burç ve burcu ne 13 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

13 Ekim hangi burç ve burcu ne? 13 Ekim tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar güneşin ve gezegenlerin konumuna göre belirlenir. Bir yıl içinde 12 farklı burç bulunur. Bazı burçların insan karakteri üzerinde etkisi çok fazladır. Yükselen burcu doğduğunuz saate göre belirlenir. Aynı zamanda da doğduğunuz güne bağlı olan burç çok önemlidir. 13 Ekim hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

14.09.2021Burçlar
Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü: 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alan zarar gördü

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla'nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
Muğladaki orman yangınlarının acı bilançosu

Muğla'daki orman yangınlarının acı bilançosu!

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla’nın 9 ilçesindeki orman yangını sürecini ve yürütülen çalışmaları basın toplantısıyla değerlendirdi. Müdür Yaprak, 15 günlük yangınlarda 52 bin hektar alanın zarar gördüğünü, bu alanların imara açılmasının mümkün olmadığını söyledi.

13.09.2021Gündem
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakanı Akar, İzmir Airshowu izledi

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Bakanı Akar, 'İzmir Airshow'u izledi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, 9 Eylül dolayısıyla Gündoğdu Meydanı’nda gerçekleştirilen hava gösterisini vatandaşlarla izledi.

9.09.2021Gündem
Rum Yönetiminden skandal karar Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Rum Yönetimi'nden skandal karar! Bakan Akar: Çarpık ve düşmanca zihniyetin bir örneğidir

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kıbrıs Rum kesiminde Atatürk'ün anlatıldığı kitabın sayfasının yırtılması kararına ilişkin, "Bu çarpık ve düşmanca zihniyetin yeni bir örneğidir. Bu olay kimlerle ve nelerle uğraştığımızı açıkça göstermektedir. Şiddetle reddediyor, şiddetle kınıyoruz. Gerçekten pes doğrusu." ifadelerini kullandı.

9.09.2021Gündem
100. DHY ataması ne zaman 100. DHY kura sonuçları açıklandı mı

100. DHY ataması ne zaman? 100. DHY kura sonuçları açıklandı mı?

Sağlık Bakanlığı100. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) Kura çekilişi, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü (YHGM) tarafından Ankara'da gerçekleştirildi. Pratisyen ve uzman tabip alımı için gerçekleştirilecek olan 100. DHY kura çekilişi sonuçları, internet üzerinden sorgulanabilecek. Peki, 100. Dönem DHY kura sonuçları için nereden öğrenilebilecek? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

9.09.2021Gündem
Yunanistan Almanya’dan denizaltı torpidosu alıyor

Yunanistan Almanya’dan denizaltı torpidosu alıyor

YUNANİSTAN, 110 milyon Euro karşılığında, Almanya’dan 44 adet ağır torpido satın alacak.

8.09.2021Dünya
Akar ve TSK komuta kademesi Koca Yusufun kokpitinde

Akar ve TSK komuta kademesi "Koca Yusuf"un kokpitinde

Hava Kuvvetleri Komutanlığının yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesinin gerçekleştirdiği uçuşla başladı. Akar'ın birinci pilot koltuğuna oturduğu "Koca Yusuf" olarak bilinen A400M uçağı, görev uçuşunu başarıyla tamamladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet de eşlik etti. Uçuşun sonunda "Esen 01" çağrı koduyla personele telsizden hitap eden Bakan Akar, 'Size verilen bütün görevleri bugüne kadar en güzel şekilde yaptınız. Bundan sonra da aynı şekilde yerine getireceğinize yönelik inancımız tamdır.' dedi.

2.09.2021Haber
Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar, Koca Yusufun kokpitinde... Esen 01den pilotlara mesaj

Son dakika: Milli Savunma Bakanı Akar, 'Koca Yusuf'un kokpitinde... 'Esen 01'den pilotlara mesaj

Hava Kuvvetleri Komutanlığının yeni uçuş eğitim yılı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) komuta kademesinin gerçekleştirdiği uçuşla başladı. Akar'ın birinci pilot koltuğuna oturduğu "Koca Yusuf" olarak bilinen A400M uçağı, görev uçuşunu başarıyla tamamladı. Operasyon ve insani yardım faaliyetlerinin yanı sıra son olarak Afganistan'daki personelin tahliyesinde görev alan uçağa Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz'ün uçurduğu jet de eşlik etti. Uçuşun sonunda "Esen 01" çağrı koduyla personele telsizden hitap eden Bakan Akar, 'Size verilen bütün görevleri bugüne kadar en güzel şekilde yaptınız. Bundan sonra da aynı şekilde yerine getireceğinize yönelik inancımız tamdır.' dedi.

2.09.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İHA çağı-I

Savunma sanayii konusunda yirmi yıl öncesine kadar bir şey yapmayan, yapamayan Türkiye, son yirmi yılda 750 projeye imza atmış...

22.09.2021

60 yıl önce bugün: Bir çocuğun İzmir güncesi

Dün Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu’nun idam edilişinin 60’ıncı yılıydı...

17.09.2021

Yunanistan’a ültimatom

İzmir’de 8,9 ve 10 Eylül günleri yoğun bir etkinlik içinde bulduk kendimizi. Vali ve Belediye Başkanlarının, İzmir’in Kurtuluşu ve İzmir Enternasyonal Fuarı’ndan başka İzmir UCLG Kültür Zirvesi’nde dünya kentlerinin İzmir’de buluşması etkinlikleri hayli yoğundu.

14.09.2021

Almanya’dan Türkiye’ye adı konmamış silah ambargosu

"Türkiye’nin alacağı bazı askeri malzemelerin ihraç izinleriyle ilgili sorunlar çıkabiliyor. Bu, Almanya’nın iç siyasetindeki bazı olumsuz tutumlardan kaynaklanıyor. Yüzlerce askeri malzeme söz konusu, tank motorları, obüs bataryalarının motorları da dahil olmak üzere...” diyerek, sorunun varlığını gizlememişti Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar.

14.09.2021