EKSTRA
MENÜ

Denetleme

Denetleme ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Denetleme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 27.084 Denetleme haberi bulunmuştur.

Denetleme Haberleri

LinkedIn de Türkiyeye temsilci atayacağını duyurdu

LinkedIn de Türkiye'ye temsilci atayacağını duyurdu

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, sosyal iş ağı ve paylaşım platformu olarak faaliyet gösteren "LinkedIn'in de Türkiye'ye temsilci atayacağını bildirdi.

16.01.2021Teknoloji
Çankırıda, 3 kilometre ters yönde giden sürücüye para cezası

Çankırı'da, 3 kilometre ters yönde giden sürücüye para cezası

ÇANKIRI'da ters yönde ilerleyerek trafiği tehlikeye düşürdüğü tespit edilen sürücü Y.K.'ya, 1339 lira idari para cezası uygulandı.

16.01.2021Gündem
Işık ihlali yapılan sürücüler drone ile tespit edildi

Işık ihlali yapılan sürücüler drone ile tespit edildi

Kırmızı ışık ihlali yapan sürücüleri tespit edebilmek amacıyla ortak çalışma başlatan Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ile İnsansız Hava Araçları Büro Amirliği, kentin yoğun kavşaklarında kırmızı ışık ihlali gerçekleştiren sürücüleri drone ile tespit etti.

14.01.2021Gündem
Bankacılık sektörünün kredi hacmi geriledi

Bankacılık sektörünün kredi hacmi geriledi

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 31 milyar 145 milyon lira azalarak 3 trilyon 544 milyar 779 milyon liraya indi.

14.01.2021Ekonomi
Kış lastiği denetiminde ceza kesilen sürücünün mazereti işe yaramadı

Kış lastiği denetiminde ceza kesilen sürücünün mazereti işe yaramadı

Maltepe'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında denetimler yapıldı. Aracında kış lastiği olmadığı için ceza kesilen sürücü, "Memur bey, bana bugün müsaade edin. Bugün vallahi kış lastiğini taktıracağım. Daha parayı yeni biriktirdim. Param yoktu benim o yüzden taktıramadım." dedi.

14.01.2021Haber
İstanbul Maltepede ceza kesilen sürücü ile polis arasında ilginç diyalog Bana bugün müsaade edin

İstanbul Maltepe'de ceza kesilen sürücü ile polis arasında ilginç diyalog! 'Bana bugün müsaade edin'

İstanbul Maltepe'de şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlar için getirilen zorunlu kış lastiği uygulaması kapsamında yapılan denetimlerde ilginç anlar yaşandı. Aracında kış lastiği olmadığı için ceza kesilen sürücü, "Memur bey, bana bugün müsaade edin. Bugün vallahi kış lastiğini taktıracağım. Daha parayı yeni biriktirdim. Param yoktu benim o yüzden taktıramadım." dedi.

14.01.2021Gündem
Deniz uçağıyla denetim 6 gemiye 5 milyon 800 bin lira ceza

Deniz uçağıyla denetim! 6 gemiye 5 milyon 800 bin lira ceza

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 2006 yılından bu yana İzmit Körfezi'ni temiz tutmak için deniz uçağıyla havadan denetim yapıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Deniz ve Kıyı Hizmetleri Müdürü Birol Balcı, 2020 yılında 6 gemiye, 5 milyon 800 bin lira ceza uygulandığını açıkladı. Balcı, "2006 yılından itibaren 470 gemiye 35 milyon ceza kesildi" dedi.

9.01.2021Gündem
Denetleme noktasından kaçtılar, kaza yapınca yakalandılar

Denetleme noktasından kaçtılar, kaza yapınca yakalandılar

Pendik'te sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle denetleme yapan polisin 'dur' ihtarına uymayan içerisinde 3 kişinin olduğu otomobil Kartal'da kaza yapınca yakalandı. Yakalanan 3 kişiye toplam 9 bin 450 lira idari para cezası kesildi.

9.01.2021Gündem
Bahçelievlerde gece kulübüne çevrilen iş yerine baskın

Bahçelievler'de gece kulübüne çevrilen iş yerine baskın

Bahçelievler'de gece kulübüne çevrilen bir iş yerine yapılan baskında 23 kişiye toplam 73 bin 140 TL para cezası kesildi.

8.01.2021Gündem
Konyada trafikten men 1806 araç, ezilerek hurda haline getirildi

Konya'da trafikten men 1806 araç, ezilerek hurda haline getirildi

KONYA'da polis ekiplerince 2 yılda çeşitli nedenlerle trafikten men edilen 1806 araç, ezilerek hurdaya çevrildi. Hurda yığınları geri dönüşüme katkı sağlaması için işleme merkezine gönderildi.

7.01.2021Gündem
Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi azaldı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 17 milyar 674 milyon lira azalarak 3 trilyon 575 milyar 923 milyon liraya indi.

7.01.2021Ekonomi
Fiziksel aktivite şimdi daha da önemli

Fiziksel aktivite şimdi daha da önemli

Koronavirüs salgınının öğrenim çağındaki çocuklar için en önemli olumsuz etkilerinden biri, hareketsiz yaşam olarak karşımıza çıkıyor. Okullarda uzaktan eğitim yoluyla derslerin verilmesi ve virüs nedeniyle dışarıdaki hayatın güvensiz oluşu çocukları evin içinde bir yaşama mahkum ediyor.

7.01.2021Eğitim
‘Kadın kotası’ Bakanlar Kurulu’ndan geçti

‘Kadın kotası’ Bakanlar Kurulu’ndan geçti

Büyük şirketlerin yönetim kurullarında en az bir kadın üyenin bulunmasını zorunlu kılan ve uzun süredir tartışılan yasa tasarısı, Bakanlar Kurulu tarafından onaylandı. Tasarıyı, Federal Aile Bakanlığı ile Federal Adalet Bakanlığı’nın iş birliği sonucu hazırladı.

7.01.2021Avrupa
Ödemeler 1865 liradan başlıyor İşte bankalara göre ihtiyaç kredisi faizleri

Ödemeler 1865 liradan başlıyor! İşte bankalara göre ihtiyaç kredisi faizleri

Paraya acil ihtiyacı olanlar için bankalar kredi kaynaklarını sunmaya devam ediyor. Merkez Bankası’nın sıkılaştırıcı para politikası kapsamında faizlerin yükselmesi ise ödeme tutarlarını artırıyor. Bankalardan kredi çekebilmek için de düzenli bir ödeme siciline sahip olmak gerekiyor.

7.01.2021Ekonomi
‘Zor yılda’ 800 binlik satış

‘Zor yılda’ 800 binlik satış

Pandemi etkileri ile zorlu geçen, ODD tarafından otomotivin ‘eşsiz yılı’ olarak adlandırılan 2020 yılı otomobil ve hafif ticari araç pazar toplamı son iki aydaki yavaşlamaya karşın 772 bin 788 adetle kapandı. Otomotiv sektörünün satış ve iletişim ödül töreninde ODD Başkanı Ali Bilaloğlu, “Ağır ticari araç satışları dahil 800 bin adedi gördük” dedi.

7.01.2021Ekonomi
Gaziantep’te çarşılar ve PTT önlerinde yoğunluk

Gaziantep’te çarşılar ve PTT önlerinde yoğunluk

GAZİANTEP’te PTT ve banka şubelerinin önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Polis ekipleri, belirlenen noktalarda koronavirüs tedbirleri kapsamında denetleme yaptı.

6.01.2021Gündem
Fethi Sekin şehadetinin 4. yılında anılıyor

Fethi Sekin şehadetinin 4. yılında anılıyor!

İzmir'de PKK'lı teröristlerin adliyeye yönelik saldırısında olası faciayı canı pahasına önleyen polis memuru Fethi Sekin, şehit edilişinin 4. yılında rahmetle yad ediliyor. İzmir Adalet Sarayının C Blok girişinde 5 Ocak 2017'de bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahlarla gerçekleştirilen saldırıda şehit düşen polis memuru Fethi Sekin unutulmadı.

5.01.2021Gündem
Emsal niteliğinde karar... Park cezası, iş yerinde olduğunu kanıtlayınca iptal edildi

Emsal niteliğinde karar... Park cezası, iş yerinde olduğunu kanıtlayınca iptal edildi

Adana'da İbrahim Subaşı'nın otomobiline hatalı park iddiasıyla 132 liralık ceza kesildi. Subaşı'nın cezası hazırlanan tutanakta yer alan tarih ve saatte iş yerinde olduğunu kanıtlayınca, mahkeme tarafından iptal edildi. Avukat Nazan Akça Subaşı, eşi için başlattığı yargı mücadelesinin emsal teşkil ettiğini belirtti.

5.01.2021Haber
Emsal niteliğinde Hatalı park cezası böyle iptal edildi

Emsal niteliğinde! Hatalı park cezası böyle iptal edildi

Adana'da İbrahim Subaşı'nın otomobilibe hatalı park iddiasıyla 132 liralık ceza kesildi.Subaşı'nın cezası hazırlanan tutanakta yer alan tarih ve saatte iş yerinde olduğunu kanıtlayınca, mahkeme tarafından iptal edildi. Avukat Nazan Akça Subaşı, eşi için başlattığı yargı mücadelesinin emsal teşkil ettiğini belirtti.

5.01.2021Gündem
İstanbulda toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

İstanbul'da toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi

Koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu ulaşım araçları denetlendi. Duraklarda bazı vatandaşların toplu taşıma araçlarına binerken sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

5.01.2021Gündem
Kimlik soran polise banka kartı gösterdi

Kimlik soran polise banka kartı gösterdi

SOKAĞA çıkma kısıtlaması devam ederken, denetleme noktasına gelen bir kadın çalıştığına dair herhangi bir belge gösteremedi. Polisin kimlik sorduğu kadın banka kartı gösterdi. Ceza yazdırmamak için uzun süre direnen kadına cezai işlem uygulandı

4.01.2021Gündem
Dikkat hamsi tükeniyor

Dikkat hamsi tükeniyor

Türkiye’de boyu 9 santimetrenin altında yakalanması yasak olan hamsi sürülerinin avlanması, küçük boy avcılığı nedeniyle hamsi stoklarını azaltıyor. Hamsi iriliğinin tezgâhlarda istenilen boyutta olmadığına dikkat çeken uzmanlar, ergin boyutlara ulaşmadığı için üreyemeden avlanan hamsinin neslinin tükenebileceğine vurgu yapıyor.

3.01.2021Gündem
Konya’da kurallara uymayan 2 bin 724 sürücüye ceza

Konya’da kurallara uymayan 2 bin 724 sürücüye ceza

Konya’da çeşitli ihlallerde bulunan 2 bin 724 sürücüye cezai işlem uygulanırken, 46 araç ise trafikten men edildi.

1.01.2021Gündem
Hem yasakları deldi hem de polisin yaralanmasına neden oldu

Hem yasakları deldi hem de polisin yaralanmasına neden oldu

İzmir'in Bornova ilçesinde, sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal eden alkollü sürücünün kullandığı otomobil, uygulama noktasında denetleme için durdurulan otomobile çarptı. Çarpışmanın şiddetiyle ilerleyen otomobil ekip otomobile ile polis memuru Servet Çakır’a çarpıp yaralanmasına neden oldu. Polis memuru Çakır, hastaneye kaldırılırken; kazaya neden olduktan sonra kaçmaya çalışan ve 110 promil alkollü olduğu belirlenen otomobil sürücüsü ise gözaltına alındı.

1.01.2021Gündem
Marmarise gelenlerin araçları jandarmanın dedektör köpekleri ile arandı

Marmaris'e gelenlerin araçları jandarmanın dedektör köpekleri ile arandı

MUĞLA'nın Marmaris ilçe girişindeki Çetibeli Jandarma Kontrol Noktası'nda yılbaşı öncesi yapılan denetimde şüpheli araçlar narkotik ve bomba köpekleri ile arandı.

31.12.2020Gündem
İstanbulda Kurt Kapanı denetimi

İstanbul'da 'Kurt Kapanı' denetimi

İstanbul'da çeşitli kontrol noktalarında "Kurt Kapanı" denetimi yapıldı. İstanbul ‘un çeşitli noktalarında asayiş, terör ve trafik kazalarını önleme amacıyla helikopter destekli denetim gerçekleştirildi.

31.12.2020Gündem
Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor

Uzaktan çalışma eşitsizlik konusunda neleri gösteriyor?

Chicago Üniversitesi Mart ortasında koronavirüs pandemisi nedeniyle kapılarını kapadığında öğrencilere uzaktan eğitim verilmeye başlandı.

31.12.2020Tekno
‘KPSS’yi başaran otomatik atansın’

‘KPSS’yi başaran otomatik atansın’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, KPSS’de sözlünün kaldırılması, sınavı kazananın otomatik atanmasını önerdi. Mühendislik mezunu gençlerle konuşan Kılıçdaroğlu, “Danıştay sözlü sınavda kamera konsun diye karar verdi. Kanunu ‘Mülakatta kamera olmaz’ diye değiştirdiler” dedi.

31.12.2020Gündem
Türkiye Çevre Ajansı kuruldu Poşetlerle ilgili önemli karar

Türkiye Çevre Ajansı kuruldu! Poşetlerle ilgili önemli karar

Ajans, depozito yönetim sistemini kurma, kurdurma, işletme veya işlettirme, ilgili tarafların depozito yönetim sistemine dahil olmasını sağlama ve bunların yükümlülüklerini belirleme ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca belirlenen depozito bedeli, ücret ve teminatları alma ve iade etme faaliyetlerini yürütecek.

30.12.2020Ekonomi
Dijital para birimleri ne kadar güvenli Riskler neler

Dijital para birimleri ne kadar güvenli? Riskler neler?

Son yıllarda popülaritesi hayli artan sanal paralar (dijital para birimleri) Türkiye'de de ilgi görüyor. Peki dijital para birimleri ne kadar güvenilir? Yatırımcıları hangi riskler bekliyor?

30.12.2020Teknoloji
Kağıthane’de minibüslere denetim

Kağıthane’de minibüslere denetim

Kağıthane Trafik Denetleme Büro Amirliği ekipleri, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında toplu taşıma araçlarında denetim gerçekleştirdi.

30.12.2020Gündem
Yemendeki aşiretlerden Birleşik Arap Emirliklerine uyarı

Yemen'deki aşiretlerden Birleşik Arap Emirliklerine uyarı

Yemen'in Ebyen ilindeki aşiretler Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) tarafından desteklenen Güney Geçiş Konseyi (GKK) güçlerinin Zencibar'dan çekilmesi çağrısında bulundu.

29.12.2020Dünya
Bankacılık sektörünün aktifleri 6 trilyon lirayı aştı

Bankacılık sektörünün aktifleri 6 trilyon lirayı aştı

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) verilerine göre, Türk bankacılık sektörünün toplam aktif büyüklüğü kasım sonu itibarıyla 2019 sonuna kıyasla yüzde 36,3 artarak 6 trilyon 122 milyar 563 milyon liraya ulaştı.

29.12.2020Ekonomi
Flaş aşı açıklaması: Putin teklif etti, Cumhurbaşkanımız hemen talimat verdi

Flaş aşı açıklaması: Putin teklif etti, Cumhurbaşkanımız hemen talimat verdi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Sergey Lavrov ile ortak basın açıklamasında bulundu. "Sayın Putin, Sputnik-V ile ilgili Cumhurbaşkanımıza telefonda bir teklifte bulununca, hemen Cumhurbaşkanımız Sağlık Bakanı'mıza talimat verdiler. Onun neticesinde kurumlarımız arasında mutabakat zaptı imzalandı." diyen Bakan Çavuşoğlu, "Bu işbirliğinin amacı sadece aşı tedariği değil, ortak aşı üretimidir. Türkiye'de de bu aşının üretilmesidir. Ve bu hedefe doğru ilerliyoruz." ifadelerini kullandı.

29.12.2020Gündem
Kartalkayada oteller tedbirlerle yılbaşına hazır

Kartalkaya'da oteller tedbirlerle yılbaşına hazır

Bolu'da, kayak merkezi Kartalkaya'da yapay karlamayla 1 metre kar kalınlığının bulunduğu pistlerde tatilciler kayak keyfi yaşıyor. Yılbaşı tatili için pandemi süreciyle ilgili tüm tedbirlerin alındığı Kartalkaya'da iki oteli bulunan bir otel grubunun bölge müdürü Yusuf Avcı, "Yılbaşı dolayısıyla gelecek misafirlerimiz, şehrin yoğunluğundan, kalabalığından uzaklaşıp kafa dinleyebilecek. Gelecek misafirlerimiz burada hoş vakit geçirebilecek. Hem pistlerimizde kayak yapabilecek. Hem de içeride hoş vakit geçirerek" dedi.

29.12.2020Seyahat
Fatihte toplu taşıma araçlarına yönelik koronavirüs denetimi

Fatih'te toplu taşıma araçlarına yönelik koronavirüs denetimi

FATİH'te polis ekipleri koronavirüs tedbileri kapsamında toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yaptı. Yapılan denetimde ayakta fazla yolcu alan bir otobüs ve minibüs şoförüne para cezası kesildi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Fatih, Esenyurt, Beşiktaş, Üsküdar, Sarıyer, Beykoz, Şişli, Eyüp, Avcılar ve Maltepe ilçelerinde kontrol noktalarında toplu taşıma araçlarına yönelik koronavirüs denetimi yaptı.Fatih'te yapılan denetimde ise durdurulan araçlarda koronavirüs tedbirleri kapsamında vatandaşların ve sürücülerin sosyal mesafe kurallarına uyup uymadığı, maske takıp takmadıkları kontrol edildi. Kurallara uymayarak ayakta fazla yolcu alan İETT ve minibüs şoförüne cezai işlem uygulanarak ayrı ayrı 3 bin 108'şer lira para cezası kesildi.

28.12.2020Gündem
Merkez’den şeffaflık vurgusu

Merkez’den şeffaflık vurgusu

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, yılbaşından itibaren swap işlemlerinin günlük olarak açıklanmasının planlandığını söyledi. Ağbal, Merkez Bankası’nın şeffaflık çerçevesinde adımlar atacağını belirterek, teknik birimlerin çalışmalarını sürdürdüğünü vurguladı.

28.12.2020Ekonomi
Denetleme yapan polis ekiplerinin üzerine sürüp kaçtı

Denetleme yapan polis ekiplerinin üzerine sürüp kaçtı

Antalya'da kısıtlama saatlerinde 'dur' ihtarına uymayan 2 sürücü polisi peşine taktı. Kimliği belirsiz sürücüler polisin üzerine araçlarını sürüp kaçarken, o anlar cep telefonuyla görüntülendi.

27.12.2020Haber
Güvenli Turizm Sertifikası, 2021 sezonunu da şekillendirecek

Güvenli Turizm Sertifikası, 2021 sezonunu da şekillendirecek

Türkiye'nin dünyaya "sağlıklı ve güvenli tatil" imajı vermesinde etkin rol üstlenen Güvenli Turizm Sertifikası Programı, 2021 turizm sezonunu da şekillendirecek.

27.12.2020Ekonomi
Türk askeri Karabağ’da

Türk askeri Karabağ’da

Rusya ile Karabağ’da varılan ateşkesi denetleme gücü Ermenistan’dan kurtarılan Ağdam’da hayata geçiyor. 35 Türk subay ve astsubayı görev için Azerbaycan’a gitti.

27.12.2020Dünya
Kritik düzenleme Mecliste kabul edildi TBMM tatile girdi

Kritik düzenleme Meclis'te kabul edildi! TBMM tatile girdi

Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Teklif görüşmelerinin ardından TBMM tatile girdi.

26.12.2020Gündem
Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum alışverişlerinde taksit düştü

Televizyon, beyaz eşya, mobilya ve kuyum alışverişlerinde taksit düştü

Ticaret Bakanlığı'nın almış olduğu kararla birlikte birçok üründe taksit sayısı düşürüldü. Buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışlarında daha önce 18 olan taksit sayısı sınırı 12'yi geçemeyecek.

26.12.2020Ekonomi
Antalyada 3.5 milyon turist geldi

Antalya'da 3.5 milyon turist geldi

Koronavirüs pandemisi sürecinde Antalya'ya 3.5 milyona yakın turist geldi.

25.12.2020Ekonomi
Çin, Alibabanın peşinde: Soruşturma başlatıldı

Çin, Alibaba'nın peşinde: Soruşturma başlatıldı

Çin Devlet Konseyi'ne bağlı Devlet Piyasa Denetleme ve Düzenleme İdaresi (SAMR), e-ticaret devi Alibaba hakkında tekelcilik soruşturması başlattı.

25.12.2020Teknoloji
2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

2020 sigortasız olmaz dedirten yıldı

Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli, bir taraftan koronavirüs salgını diğer taraftan yaşanan depremler nedeniyle 2020’nin sigortasız olmaz dedirten bir yıl olduğunu söyledi. Benli, bu yıl sigorta pazarının yüzde 21 büyüdüğünü de açıkladı.

25.12.2020Ekonomi
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

Bankacılık sektörünün kredi hacmi, geçen hafta 27 milyar 11 milyon lira azalarak 3 trilyon 608 milyar 913 milyon liraya indi.

24.12.2020Ekonomi
Çinden Alibabaya soruşturma

Çin'den Alibaba'ya soruşturma

Dünyanın en büyük e-ticaret sitesi Alibaba hakkında tekelcilik iddiasıyla Çin soruşturma başlattı. Şirket yöneticileri ifade vermeye çağırıldı.

24.12.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

2020 borsanın yılı oldu

Parasal genişleme ve bol likidite ile birlikte düşük faiz 2020’de tasarruf sahiplerini borsaya yöneltti. Yatırımcı sayısı 1.9 milyona ulaşırken, Borsa İstanbul’da yüzde 30’a yakın getiri elde edildi. 2021 için yatırım akışının ne yönde olacağını bekleyip göreceğiz ancak 2020 tam bir borsa yılı oldu diyebiliriz.

3.01.2021

Ecevit'in ruhunu yaşatan bakan

Konu dış politika olunca, partilerde en az birkaç eski diplomat bulununca, Dışişleri Bakanlığı’nın bütçe görüşmeleri, keyifli ve kaliteli tartışmalara sahne oluyor.

27.12.2020

Avrupa ile gelecek tasavvurunda Avrupa Konseyi’nin yeri

Son dönemde Türkiye’nin Avrupa ile ilişiklerinde yeni bir başlangıç yapmaya hazırlandığı yolunda bir dizi beyana tanık oluyoruz.

24.12.2020