EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Cinsel Sağlık

Cinsel Sağlık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cinsel Sağlık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.467 Cinsel Sağlık haberi bulunmuştur.

Cinsel Sağlık Haberleri

 

 

3.02.2001Gündem
Gençler cinsel eğitime muhtaç...

Gençler cinsel eğitime muhtaç!...

Dünyanın önde gelen prezervatif markası Durex'in Türk insaninin cinsel yaşamıyla ilgili olarak yaptırdığı ve geleneksel hale gelen araştırmanın sonuçları açıklandı.

Hindi eti, cinsel güce iyi geliyor

Hindi eti, cinsel güce iyi geliyor!

Damar sisteminin dostu ve kolesterol düşürücü besinler cinsel sağlığa da olumlu etki yapıyor.

Erkekler Daha Utangaç

Erkekler Daha Utangaç

"Cinsel işlev bozukluğu" sorunuyla başvuran erkekler, kimliklerini gizli tutuyor. Yüz yüze görüşmek yerine "telefonu" tercih ediyorlar. Ankara'nın ilk ve tek "Cinsel Sağlık Eğitim ve Danışma Merkezi"ne yapılan başvurular, başkentli erkeklerin ne kadar "utangaç" olduğunu gösterdi.

12.09.2001Aşk
Cinsel sağlık için spor yapın

Cinsel sağlık için spor yapın!

Amerikalı bilim adamları egzersizin vücudun çeşitli bölgelerinde kan basıncını artırarak, erkeklerin ereksiyon sorununu da çözebileceğini ileri sürdü. Bir araştırmada da sigara ve alkol kullanımının ereksiyon sorunu üzerinde bir etkisinin bulunmadığı saptandı.

Atem tutem ben seni kondoma saram ben seni

Atem tutem ben seni kondoma saram ben seni

Sağlık Bakanlığı, çağın vebası AIDS'ten korunmada en önemli yöntem olan kondom (prezervatif) kullanımının yaygınlaştırılması için el kitabı bastırdı.

9.11.2001Kelebek
Cinsellik hattını 200 bin kişi ‘tık’ladı

Cinsellik hattını 200 bin kişi ‘tık’ladı

Cinsel sağlık, aile planlaması, doğum kontrolü başta olmak üzere her türlü cinsel konuda bilgi veren 'Alo Okey Cinsel Sağlık Bilgi Hattı'nı 1.5 yıla yakın zamanda 200 binden fazla kişinin 'tık'ladığı açıklandı. En çok merak edilen konuların başında oral ve anal seksin enfeksiyona yol açıp açmayacağı geliyor.

26.11.2001Gündem
Nüfus ve kalkınma sorunları Mecliste

Nüfus ve kalkınma sorunları Meclis'te

Tüm siyasi partilerin katılımıyla oluşturulan TBMM Nüfus ve Kalkınma Grubu, cinsel sağlık, aile planlaması, kadın ve çocuk hakları, nüfus hareketleri, sürdürülebilir çevre ve sürdürülebilir kalkınma konularında çalışmalar yapacak.

15.01.2002Gündem
Kürtaj (Küretaj) Nedir

Kürtaj (Küretaj) Nedir?

Gebelik Küretajı rahim içine yerleşmiş olan gebeliğin kendi isteğinizle veya tıbbi zorunluluk nedeni ile yazılı onayınız alınarak çeşitli yöntemler ile sona erdirilmesidir.

Sorumluluk bilinci kazandıran cinsel eğitim

Sorumluluk bilinci kazandıran cinsel eğitim

İstanbul Üniversitesi (İ.Ü) İstanbul Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı tarafından düzenlenen "Cinsel Fonksiyon Bozuklukları ve İnfertilite" kongresinin bugün düzenlenen oturumunda konuşan Dr. Nazmi Algan, "İstanbul'da değişik üniversitelerdeki kız öğrenciler arasında yapılan araştırmaya göre, öğrencilerin üçte birinin aktif bir cinsel yaşamı var ve bunların da üçte biri, bir kez gebelik sonlandırmış" dedi.

14.06.2002Gündem
İsminizi vermeden derdinizi anlatın

İsminizi vermeden derdinizi anlatın

Cinsel sorunları bulunanlar, Aile Sağlığı Araştırma Derneği'nin yeni açılan 0212 282 01 01 nolu ‘‘Aile Cinsel Sağlığı Danışma Hattı’’nı arayarak sorunlarına çözüm bulmak için ilk adımı atabilecekler.

6.07.2002Gündem
Doktorlar fazla ilaca başkaldırdı

Doktorlar fazla ilaca başkaldırdı

Herşeyin ilaçtan beklendiği bir toplum yaratılması ve her durumun bir hastalık olarak kabul edilerek ilaçla tedavisinin propagandasının yapılması ciddi tıp çevrelerini isyan ettirdi.

5.08.2002Spor
Genç kızlar cinsel sağlık konusunda mahremiyet istiyor

Genç kızlar cinsel sağlık konusunda mahremiyet istiyor

Gebelik önleyici tedaviler için aile planlama kliniklerine giden genç kızlar, ailelerin bu durumdan haberdar edilmesiyle cinsellik yaşamaya devam ediyorlar fakat kliniklere gitmekten vazgeçiyorlar.

Atem tutem men seni, kondoma sarem seni

Atem tutem men seni, kondoma sarem seni

Ortaokul-lise çağındayız, hepimiz okumuş çocuklarız. Uzmanlık dalımız “minibüs edebiyatı”, Orhan Abi dinleyip minibüslerin, kamyonların arkasındaki sloganları ezberliyoruz. Kafa yok ki, bir iki tanesi aklımda sadece. “Kuzu kurdun, yol Fordun” gibi, “Aşıksan vur sazına, şoförsen bas gazına. Sapancalı Gazkesmez” gibi. Küçümsemeyin, bu “minibüs edebiyatı” yazım sanatının ayrı ve önemli bir dalıdır. Bu defa prezervatife uygulamışlar!

28.05.2003Kelebek

Yazar Sonuçları