Erkeklerde Cinsel Gücü Ve İsteği Artıran Yiyecekler Nelerdir? Erkeklerde Cinsel Arzuyu Artırmanın Yolları

Güncelleme Tarihi:

Erkeklerde Cinsel Gücü Ve İsteği Artıran Yiyecekler Nelerdir Erkeklerde Cinsel Arzuyu Artırmanın Yolları
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 19, 2022 12:00

Erkeklerde cinsel gücü ve isteği artıran yiyecekler; bezelye, maydanoz, kekik, nane, fesleğen, tarçın, roka, Antep fıstığı, şalgam, yumurta, zencefil, kuşkonmaz, kereviz, enginar, ayçiçeği, hindi gibi yiyeceklerdir. İşte, erkeklerde cinsel gücü isteği arttıran yiyecekler hakkında ayrıntıları derledik.

Haberin Devamı

Cinsel gücü artıran yiyecekler, erkekler tarafından merak edilen konular içerisinde yer almaktadır. Tahıllar, sebze çeşitleri, sağlıklı proteinler, meyveler başta olmak üzere sağlıksız yağlar ve unun kullanılmadığı beslenme çeşidinin, egzersiz planıyla bütünleştirilmesi durumunda cinsel güç arttırılmaktadır. Bu konuda önemli olan durum; cinsel hormonların yükseltilmesi, cinsel bölgedeki damar ve sinir sisteminin desteklenmesi, beyindeki mutluluk hormonların salgılanmasına yardımcı olmak ve stres yönetimi ile uyku sağlığına destek olmaktır.

Cinsel gücü arttıran yiyecekler içerisinde; deniz mahsulleri, yağsız et türleri, çinko içerikli besinler erkeklik hormonlarını yükselten besinlerdir. Bu yüzden de oldukça önemli yiyeceklerdir. Aynı zamanda kış sebzeleri içerisindeki, karnabahar, brüksel lahanası, brokoli gibi sebzeler indol 3 maddesiyle hormonları düzenlemektedir.

Haberin Devamı

Kısa zamanda cinsel kuvveti artıran yiyecekler, aynı şekilde kalp sağlığı adına da oldukça faydalıdır. Afrodizyak etkisi bulunan sağlıklı besinlerle menü hazırlamak mümkündür. Meyveler içerisinde üzüm, ananas, nar, karpuz, incir, sebzeler içerisinde ise kuşkonmaz, roka olmak üzere bütün taze sebzeler, deniz mahsulleri gibi yiyecekler erkeklerde cinsel gücü arttıran doğal besinlerdir. Bu yiyecekler; vücut sağlığına iyi gelmekte ve sertleşmeye iyi gelen hormonların salgılanması konusunda katkıda bulunmaktadır.

 ​​​​​Erkeklerde Cinsel Gücü ve İsteği Artıran Yiyecekler Nelerdir?

 Erkeklerde cinsel gücü ve isteği artıran yiyecekler;

 - Bamya: Bamya; demir, magnezyum, B vitamini, folik asit ve çinko açısından çok zengin olmasından ötürü cinsel anlamda isteği arttıran yiyecekler içerisinde bulunmaktadır.

 - Kırmızı Acı Biber: Acı biber; bütün metabolik içeriklerin hızında artışa katkı sağlar. Buna bağlı şekilde kalp hızı artar, terleme oluşur ve genellikle kan akışında artış sağlamaktadır. Bu etkisi sayesinde hem testislerin hem de penisin sağlığına olumlu etki sağlamakta olup ereksiyona yardımcı olmaktadır.

 - Kereviz: Farkı biçimde pişirme usulleriyle cinsel isteği arttıran bir yiyecektir.

Haberin Devamı

 - Baharat Çeşitleri: Zencefil, zerdeçal, karabiber, kimyon gibi baharatlar hormonal unsurları uyarıp cinsellik ve libido konusunda etkilidir.

 - Havyar: Havyarın cinsellik üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. Bununla beraber düzenli şekilde tüketildiği zaman cinsel isteği arttıran bir yiyecektir.

 - Yumurta: Hayvansal proteinler içerisinde oldukça önemli bir yer tutar. Başka proteinlerde olduğu üzere cinsel arzu ve ereksiyon adına önemlidir.

 Soğan: Cinsel istek konusunda pozitif etkiye sahiptir.

 - İstiridye: Cinsellik konusunda inanılmaz bir etkiye sahiptir. İstiridye çinko açısından çok zengindir. Çinko; libido ve ereksiyon kalitesine olumlu destek olur.

Haberin Devamı

Erkeklerde Cinsel Arzuyu Artırmanın Yolları

​​​​Erkeklerde cinsel arzuyu artırmanın yolları;

- Uyku: Uyku erkekler adına en önemli cinsel uyarıcıdır. Cinselliğin canlanması adına ve istenilen performansın sağlanması adına en faydalı yol uykuyu almaktır. 10 dakikalık kısa zamanlı uyku ya da ayakların yukarı kaldırılıp 10 dakika dinlenmek, erkeklerde enerjinin toplanmasın adına etkilidir.

- Egzersiz: Sağlığın iyileştirilmesinin en iyi yollardan birisi kardiyovasküler egzersiz olarak belirtilebilir. Seks; kalp atım hızını arttıracaktır. Fakat sürekli egzersiz yapmak, kalbin formda tutulmasını sağlayarak performansa destek olabilir.

- Gün Işığı: Güneş ışığından faydalanmak ve temiz hava almak; bireyin hem hormonlarının hareket geçmesine destek olabilir hem de canlı hissetmeye destek olabilir. Güneş ışığı; bedenin melatonin üretimini önler. Bu hormon ise uyumaya destek olur ancak aynı şekilde cinsel dürtülerin yatışmasına neden olmaktadır. Daha az melatonin hormonu, daha çok cinsel istek manasına gelir.

BAKMADAN GEÇME!