MENÜ

Cemal Enginyurt

Cemal Enginyurt ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cemal Enginyurt haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 202 Cemal Enginyurt haberi bulunmuştur.

Cemal Enginyurt Haberleri

PKK’ya ‘silahlı muhalefet’ dedi, Meclis karıştı

PKK’ya ‘silahlı muhalefet’ dedi, Meclis karıştı

HDP milletvekili Mensur Işık, Meclis kürsüsünden, terör örgütü PKK için ‘silahlı Kürt muhalefeti’ deyince büyük tepki çekti. Meclis’te arbede çıktı, Işık’a ‘Meclis’ten bir birleşim çıkarma’ cezası verildi.

15.02.2020Gündem
Haberler: Cemal Enginyurt’un sözleri tepki çekti: ‘Bakan’ın boğazından tuttum...’

Haberler: Cemal Enginyurt’un sözleri tepki çekti: ‘Bakan’ın boğazından tuttum...’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un sosyal medyada ve bazı haber sitelerinde yayımlanan videosunda anlattığı olay ve kullandığı argo ifadeler tartışma yarattı. Enginyurt, Hürriyet’e, “20 yıl önceki bir olay. Neyini anlatayım?” dedi.

13.01.2020Gündem
‘Bana tezgah kurmuşlar’

‘Bana tezgah kurmuşlar’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Almanya’da katıldığı hemşeri gecesinde sürpriz bir tepkiyle karşılaştı. ‘Cumhur ittifakı’nı neden desteklediklerini anlatan Enginyurt, susturulmak istendi.

28.12.2019Gündem
CHPli vekiller çakarları çıkarsın

"CHP'li vekiller çakarları çıkarsın"

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, milletvekillerine trafikte geçiş üstünlüğü sağlayan çakar düzenlemesine yönelik eleştirilere tepki gösterdi.

13.12.2019Gündem
Çakar savunması: Kime ne zararı var

Çakar savunması: Kime ne zararı var

Meclis’te son anda İçişleri torba yasasına eklenen bir maddeyle milletvekili araçlarına çakarlı geçiş üstünlüğü verilmesi tepki çekerken, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’tan savunma geldi. “Türkiye’de mafya babalarının çakarlı arabası var. Bu gündeme gelmiyor, milletvekili gündeme getiriliyor. Bunun kime ne rahatsızlığı var” diyen Enginyurt, Hürriyet’e özetle şunları söyledi:

11.12.2019Gündem
Son dakika... Kürşat Yılmaza 11 yıl hapis İbrahim Tatlıses ve Alişanla ilgili de karar çıktı

Son dakika... Kürşat Yılmaz'a 11 yıl hapis! İbrahim Tatlıses ve Alişan'la ilgili de karar çıktı

Yeraltı dünyasının ünlü isimlerinden Kürşat Yılmaz, Yargıtay’ın bozma ilamından sonra yeniden yapılan yargılamada "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve nitelikli yağmaya teşebbüs" suçlarından 11 yıl 3 ay hapse mahkum edildi. Mahkeme, ünlü sanatçılar İbrahim Tatlıses ve Alişan (Serkan Tektaş) hakkındaki "örgüte dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım" suçunda ise zaman aşımı süresi dolduğu gerekçesiyle düşme kararı verdi.

4.12.2019Gündem
Ali Babacan: Hedefimiz 2019 sonu partiyi kurmak

Ali Babacan: Hedefimiz 2019 sonu partiyi kurmak

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan, ülkenin öncelikleri sorunlarına çözüm amacıyla projeler ürettiklerini belirterek, “Türkiye’nin bugün genel anlamda ifade özgürlüğü, adalet ve ekonomi sorunları var. Bunları çözmek için çalışacağız. Hedefimiz 2019 sonunda partiyi kurmak” dedi.

28.11.2019Gündem
‘Düşme veya kaza arasındayız’

‘Düşme veya kaza arasındayız’

TBMM Rabia Naz ve Şüpheli Çocuk Ölümleri Araştırma Komisyonu, 8 Kasım’da Giresun’un Eynesil ilçesinde incelemeler yaparken üyelerden MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt “Verandanın olduğu yerden intihar etmediği kesinleşti” dedi. Enginyurt izlenimlerini Hürriyet’e şöyle anlattı:

13.11.2019Gündem
Fındıkta hasat şenliği

Fındıkta hasat şenliği

Ordu'da fındık hasadı, Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan tarım bakanlarının katılımıyla gerçekleştirilen şenlikle resmi olarak başladı. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "Fındığı daha değerli hale getirebilmek için her türlü uluslararası işbirliği bizim için büyük öneme sahip. Bugün, dünya fındık üretiminde en büyük paya sahip 5 ülkeden 3'ü burada" dedi.

7.08.2019Ekonomi
Bahçeliden YSKnın kararlarına ilişkin önemli açıklama

Bahçeli'den YSK'nın kararlarına ilişkin önemli açıklama

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "YSK çalışıyor. Bizim olumlu, olumsuz diye bir sorgulama yapmamız bu çalışmaya gölge düşürmesin. Hakimlere saygılı olmak lazım. Çalışmaları bitsin sonra bir değerlendirme yaparız" dedi.

23.04.2019Gündem
Meclis’teki poz

Meclis’teki poz

AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Meclis’teki odasında masaya ayaklarını uzatarak çektiği bir fotoğrafı sosyal medyada paylaştı. Fotoğrafta ayakları görünen Sofuoğlu’nun karşısında ayakta ellerini önlerinde birleştirmiş şekilde duran iki kişinin ise danışmanları olduğu belirtildi. Sofuoğlu’nun sosyal medya hesabından “emir erlerim” diye paylaştığı fotoğraf tartışma yarattı. Kenan Sofuoğlu, tepkiler üzerine kısa sürede paylaşımını kaldırdı. MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Sofuoğlu’nun paylaşımına Twitter hesabından “Kenan efendi kabahat sende değil, kaldıramayacağın sıfatı sana yükleyende. Bir atasözü der ki; milletvekili olmuşsun, ama adam olamamışsın. Sen hakikaten adam olamazsın” diye tepki gösterdi.

28.12.2018Gündem
‘Bu MHP düşmanlığın nedir’

‘Bu MHP düşmanlığın nedir’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, “Af tasarısına seçimlerden sonra bakılır diye düşünüyorum” diyen AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş’a “Bu MHP düşmanlığın nedir?” tepkisini gösterdi.

27.11.2018Gündem
Enginyurt açıklaması: ‘MHP’yi bağlamaz’

Enginyurt açıklaması: ‘MHP’yi bağlamaz’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Parti’yle ilgili açıklamaları tepki çeken MHP’nin Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’la ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

18.11.2018Gündem
Bahçeli: Milletvekilimizin açıklamaları MHPyi bağlamayacaktır

Bahçeli: Milletvekilimizin açıklamaları MHP'yi bağlamayacaktır

MHP lideri Devlet Bahçeli, Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ile ilgili açıklama yaptı. Bahçeli, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunu söyledi:

17.11.2018Gündem
Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son gelişmeler... Partilerden EYT açıklamaları

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için son gelişmeler... Partilerden EYT açıklamaları

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) için siyasiler ve bürokratlardan gelen son bilgiler, bu konuda son gelişmeleri sorgulayan vatandaşların merakla araştırdığı konu olmaya devam ediyor. EYT'te son gelişmeler, MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt ve İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Müsavat Dervişoğlu'nun açıklamaları oldu. İşte, birçok kişinin anlık gelişmelerini takip ettiği Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hakkında bazı detaylar

26.10.2018Gündem
MHP: Uzlaşmayla olmalı

MHP: Uzlaşmayla olmalı

MHP önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda İYİ Parti’nin emeklilikte yaşa takılanlarla (EYT) ilgili araştırma önergesinin gündeme alınmasına ilişkin önergesine kabul oyu verirken, komisyonun kurulmasına yönelik önergeyi desteklememişti.

25.10.2018Gündem
Şamar oğlanı gerilimi

'Şamar oğlanı' gerilimi

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye yönelik “Sarayın şamar oğlanı oldu” sözleri TBMM Genel Kurulu’nda önceki gün arbede yaşanmasına neden oldu.

25.10.2018Gündem
Ankara kulislerinde Gökçek muamması

Ankara kulislerinde Gökçek muamması

AK Parti ile yerelde ittifak yapmama kararı alan MHP’de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için sürpriz bir isim ortaya çıktı. Gökçek ile henüz bir görüşme yapılmazken, sadece isminin Genel Merkez’de müzakere edildiği öğrenildi. Öte yandan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise “Melih Gökçek Bey ile görüştüm. ‘Yapılmış resmi bir teklif yok. Ben AK Partiliyim’ dedi. Melih Bey, bir ekoldür. Kimse emeklerini inkar edemez” diye konuştu.

24.10.2018Gündem
AK Parti ile CHP’nin sayı tartışması: 4 mü büyük, 1 mi: 1

AK Parti ile CHP’nin sayı tartışması: 4 mü büyük, 1 mi: 1

Meclis'in dün sabah saatlerine kadar süren uzun mesaisi, son seçimlerde oluşan yeni sandalye aritmetiğini içeren ilginç tartışmalara sahne oldu.

18.10.2018Gündem
‘Atatürk’ün iradesine saygısızlık’

‘Atatürk’ün iradesine saygısızlık’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın İş Bankası hisseleriyle ilgili “Hazine’ye devrini sağlayacağız” sözlerini eleştirerek, “Bu, Atatürk’ün vasiyetindeki iradesine saygısızlıktır. Sanki bir bankacılık krizi tetiklenmek istenmektedir” dedi. Öztrak, CHP MYK toplantısının ardından özetle şunları söyledi:

15.10.2018Gündem
Brunson tepkisi: ‘Kaldık ya la ortada’

Brunson tepkisi: ‘Kaldık ya la ortada’

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Amerikalı pastör Andrew Craig Brunson’ın serbest bırakılmasının ardından “Brunson yüzünden, Amerika’yı protesto edeceğiz diye iPhone’u kırdık. Kaldık ya la ortada” dedi.

14.10.2018Gündem
Karadenizdeki sel felaketiyle ilgili son dakika gelişmesi: Hepsi kurtarıldı

Karadeniz'deki sel felaketiyle ilgili son dakika gelişmesi: Hepsi kurtarıldı

Ordu'nun Ünye İlçesi'nde şiddetli yağışların meydana getirdiği taşkın sonucu sekiz köprü yıkıldı. Karadeniz Sahil Yolu yolunda ulaşım çift taraflı durduruldu. Yol saat 16.15 gibi tekrar ulaşıma açıldı. Mahsur kalan 165 kişi kurtarıldı. Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Trabzon'dan Ordu ve Samsun istikametine, Samsun'dan da Ordu ve Trabzon istikametine yola çıkacak vatandaşlarımızın yola çıkmamalarını özellikle rica ediyorum" dedi. Öte yandan sel felaketi ve köprünün yıkılması nedeniyle, Samsun’dan Doğu Karadeniz Bölgesi'ne gidecek olan otobüs, kamyon ve TIR'ların geçişleri geçici olarak yasaklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sel felaketiyle ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay da incelemelerde bulunmak üzere Ordu'ya gidecek.

8.08.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
MHP Ordu Milletvekili Adayları kimler 2018 MHP Ordu Adayları

MHP Ordu Milletvekili Adayları kimler? 2018 MHP Ordu Adayları

27. Dönem Milletvekili seçimi için adaylar araştırılmaya devam ediliyor. 2018 Ordu MHP milletvekili adayları arasında kimlerin yer aldığını merak eden bölge halkı, konuyla ilgili sorgulamalarını internet üzerinden gerçekleştiriyor. Ordu'da, öğretmen, işadamı, doktor gibi birçok meslek dalından aday çıkaran MHP, toplam 6 adayın ismini YSK'ya bildirdi. Peki, 2018 MHP Ordu adayları kimler oldu? İşte, Ordu vekil aday listesi

22.06.2018Gündem
İşte MHPde listede olmayan 13 isim

İşte MHP'de listede olmayan 13 isim

MHP'nin milletvekili seçimleri için açıkladığı aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı, başvurmayan 5 milletvekili dahil 13 milletvekili ise listede yer bulamadı. Mevcut milletvekillerinden listede olmayan 13 isim arasında Oktay Vural ile Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu da var.

18.05.2018Gündem
Son dakika... MHPnin aday listesi belli oldu

Son dakika... MHP'nin aday listesi belli oldu

MHP'nin 27. dönem milletvekilliği aday listesi netleşti. MHP Lideri Devlet Bahçeli, Osmaniye'den 1. sırada aday oldu. MHP'nin eski Genel Başkan Yardımcısı ve eski Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Oktay Vural ile anayasa ve uyum çalışmalarında yer alan Mehmet Parsak'ın listede yer almaması dikkat çekti.  Aday listesinde, mevcut 35 milletvekilinden 22'si yeniden aday olarak yer aldı.

17.05.2018Gündem
Son dakika... MHPnin tüzük kurultayı iptal...

Son dakika... MHP'nin tüzük kurultayı iptal...

Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesi'nden MHP'li muhaliflere kötü haber geldi. Mahkeme MHP'nin 19 Haziran 2016'da yapılan olağanüstü genel kurulunun iptaline, bu genel kurulda alınan tüm kararların yokluğunun tespitine karar verdi. Kararı değerlendiren Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Tarlalarda yapılan kongrelerden sonuç alınamayacağını belli çevrelerin artık öğrenmesi lazım. MHP'yi mahkeme koridorlarına düşürenlerin asıl amacı iç muhalefet değildi. MHP'yi ya yok etmek ya da teslim almaktı, bu karar buna da set çekmiş oldu" dedi.

20.06.2017Gündem
MHP’de kritik gün

MHP’de kritik gün

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile kongrede rakibi olan genel başkan adayları arasındaki hukuk mücadelesinde karar gününe gelindi.

19.06.2017Gündem
20 Temmuz 9 Ekim için toplantı

20 Temmuz 9 Ekim için toplantı

MHP’de genel başkan adayları Koray Aydın, Ümit Özdağ, Meral Akşener ve Sinan Oğan, bugün yeniden bir araya gelerek, ‘en kısa sürede yeniden kurultay toplanması’ için harekete geçecek.

10.07.2016Gündem
MHPli muhalifler yine mahkemeye başvurdu

MHP'li muhalifler yine mahkemeye başvurdu

MHP'li muhaliflerin avukatlarından Feridun Bahşi, Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin, 19 Haziran'da yapılan MHP Olağanüstü Kurultayı kararlarının yürütmesini durdurmasına itiraz etti.

27.06.2016Gündem

Yazar Sonuçları

Dilek, Selvi ve Canan hanımların Demirtaş’la dayanışma fotoğrafına dair

BU fotoğraf cumartesi akşamı çekildi. Fotoğraftakiler şunlar: Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu... Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş... Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu... Ve CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu... Bu dört isim, Selahattin Demirtaş’ın metinlerinden oluşan bir tiyatro oyununda buluştular. Bu fotoğraf karesiyle ilgili “siyah” diyenler de var, “beyaz” diyenler de var. Bense gri alanlarda dolaşmayı tercih ettim. İşte gri alanlardan çıkardığım birkaç saptama:

13.01.2020

Beni tehdit eden Rahmi Turan’a sesleniyorum... Demek Tan’da yaptıklarını bana da yapacaksın ha!

PAZAR günü... Akşamüzeri... “Mail’lerime şöyle bir bakayım” dedim. Tak diye karşıma çıktı Rahmi Turan’dan gelen mail... Okudum. Canım sıkıldı. Adam resmen, “Hakkımda yazı yazmaya devam edersen sana bel altından saldırırım, sana iftira atarım, sana kara çalarım” diye beni tehdit ediyordu.

12.12.2019

Kimmiş o çakarlı mafya babaları?

SON dönemde “çakar çakmaz selam çakılan çakar lamba” konusunda yaşanan tartışmaları müzmin yaya pozisyonumu koruyarak izlemekle yetindim.

12.12.2019

Sen insan değilsin

“Şiddet” devreye girdiği anda... “İşte burada dur” demiyorsan, diyemiyorsan...

23.04.2019

Bari terör seviciyle araya mesafe koyun Sezai Bey!

HDP’den, terör örgütüyle arasına mesafe koyması beklenirken...

15.02.2019

Türkiye nasıl İsveç Norveç falan olur?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir süre önce CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na saydırmış da saydırmıştı.

23.11.2018

MHP’li Cemal Enginyurt ‘bam bam bam’ yaptı

İKTİDAR blokunda yer alan herkesler “Durumu nasıl kurtarabiliriz acaba” diye çırpınırken...

14.10.2018