MENÜ

Çatı

Çatı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Çatı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 19.956 Çatı haberi bulunmuştur.

Çatı Haberleri

Metehan İsminin Anlamı Nedir Metehan Ne Demek

Metehan İsminin Anlamı Nedir? Metehan Ne Demek?

Metehan Türk tarihinin en önemli isimlerinden biridir. Ayrıca hem anlamı açısından hem de telaffuzu noktasında değer verilen isimler arasında yer alıyor. Bu güzel isim günümüzde Mete ya da Metehan olarak kullanılabilmektedir. Siz de bu ismin anlamını ve nereden geldiğini öğrenerek çocuğunuz için değerlendirebilirsiniz. Peki, Metehan isminin anlamı nedir? Metehan ne demek? İşte bilinmesi gerekenler.

1.04.2020Gündem
e-Tarım portalının kapsamı genişliyor

e-Tarım portalının kapsamı genişliyor

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli "e-Tarım portalı ile mevcutta kullandığımız e-Çiftçi portalını yeniden düzenleyerek, çiftçi, işletme, vatandaş ve firmalar için çok kapsamlı bir e-Tarım portalına dönüştürdük" dedi.

1.04.2020Ekonomi
Tarihi hastane duvarının mevsimlik misafirleri gelmeye başladı

Tarihi hastane duvarının 'mevsimlik misafirleri' gelmeye başladı

Edirne'de tarihi askeri hastaneden geriye kalan tek duvarın mevsimlik misafirleri leylekler gelmeye başladı.

1.04.2020Seyahat
İş dünyasından destek yağdı

İş dünyasından destek yağdı

Koronavirüs salgınının etkilerini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 7 aylık maaşını vererek başlattığı ‘Milli Dayanışma Kampanyası’na iş dünyasından da büyük destek geldi. Vatandaşların kısa mesaj atarak destek olabildiği kampanyaya önce Cumhurbaşkanı ve bakanlar katkı sunarken ardından birçok kişi ve kurum destek olacaklarını açıkladı. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve valilikler aracılığıyla da sağlık çalışanları ve virüsle mücadeleye destek amacıyla birçok şirket ve kurum yardım yapacağını bildirdi.

1.04.2020Ekonomi
15 gün içinde 18 kadın öldü

15 gün içinde 18 kadın öldü

Koronavirüs sebebiyle evlere kapanan kadınların ardından kadın kuruluşları, karantina döneminde erkek şiddetinin azaltılması için yapılması gerekenlerle ilgili yol haritaları ve önerilerini paylaştı. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, ülkede koronavirüs tespit edildikten sonra ilk 15 gün içinde 18 kadının öldürüldüğünü açıkladı.

1.04.2020Gündem
Yeni dönem: Office 365 gidiyor, Microsoft 365 geliyor

Yeni dönem: Office 365 gidiyor, Microsoft 365 geliyor

Koronavirüs salgını sonrasında 1 trilyon doların üzerindeki değerini koruyabilen tek teknoloji şirketi olmayı başaran Microsoft, kriz sürecini iyi yönetiyor ve bu süreçte de yazılımlarını geliştirmeye devam ediyor. Şirket, bu kapsamda Office 365 isminde değişikliğe giderek Microsoft 365 dönemini başlatıyor.

31.03.2020Teknoloji
Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz: 13 gün bir odaya yaşam sığdırdım

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz: 13 gün bir odaya yaşam sığdırdım

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, koronavirüsü yendikten sonra bir video yayınlayarak öğrencilerine ve gençlere “Evde kalın” çağrısı yaptı. “13 gün 20 metrekarelik bir odaya yaşam sığdırdım” diyerek izolasyonun önemini vurgulayan Prof. Dr. Feyiz, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

31.03.2020Gündem
İş dünyasından Milli Dayanışma Kampanyasına destek

İş dünyasından "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek

TİM, İTO, MÜSİAD, ASKON ile Türk Telekom CEO'su Ümit Önal, sosyal medya hesaplarından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na yönelik destek açıklamasında bulundu.

31.03.2020Ekonomi
Kampanyaya destek yağdı

Kampanyaya destek yağdı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başlattığı "Milli Dayanışma Kampanyası"na destek yağdı.

30.03.2020Gündem
Sosyal mesafeye uymadan yangını izlediler

Sosyal mesafeye uymadan yangını izlediler

Edirne'de bir iş merkezinin çatısında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kısa sürede söndürüldü. Olay yerinde toplanan meraklı kalabalık, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında yapılan sosyal mesafe uyarılarını dikkate almadan yangını izledi.

30.03.2020Gündem
Kolektif Ne Demek Kolektif Nedir Kolektif Tdk Kelime Anlamı

Kolektif Ne Demek? Kolektif Nedir? Kolektif Tdk Kelime Anlamı

Kolektif kelimesi özellikle yazılı kaynaklarda çok sık karşılaşılan sözcükler arasındadır. Her ne kadar halk dilinde yaygın olarak kullanılmasa bile, farklı yerlerde kişinin mutlaka karşısına çıkmaktadır. O yüzden merak edilen kelimelerden biri olarak öne çıkıyor. Peki, Kolektif ne demek? Kolektif nedir? Kolektif TDK kelime anlamı hakkında bilinmesi gerekenler.

30.03.2020Gündem
Gökyüzünde leylek şöleni

Gökyüzünde leylek şöleni

İlkbaharın habercisi leyleklerin Güney Afrika'dan Avrupa ve kuzey ülkelerine İstanbul üzerinden gerçekleştirdiği göç yolculuğu başladı. İstanbul semaları ve kırsal alanlar, binlerce leylekle süslendi.

30.03.2020Seyahat
Enerji Bakanlığı’ndan Ar-Ge atağı

Enerji Bakanlığı’ndan Ar-Ge atağı

Enerji Bakanlığı bünyesindeki Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu (TENMAK) ile enerjide Ar-Ge yatırımlarını hızlandırıp güçlendirmeyi hedefliyor. TENMAK ile enerji ve maden alanındaki inovasyon ihtiyacı kamu, özel sektör ve akademi iş birliğiyle karşılanacak.

30.03.2020Ekonomi
Başkentin ilk Espor kulübü kuruldu

Başkent'in ilk Espor kulübü kuruldu

Ankara Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyada büyük ilgi gören Espor için adım attı ve ASKİ Spor Kulübü bünyesinde Espor Kulübü’nü kurdu.

28.03.2020Diğer
Cumhuriyetin ilk yollarına tanıklık eden Atatürk Evi Müzesi

Cumhuriyet'in ilk yollarına tanıklık eden Atatürk Evi Müzesi

İzmir'in Alsancak semtinde yer alan Atatürk Evi Müzesi, 852 m2’lik bir alanı kaplayan kâgir bir yapıda ziyaretçilerini ağırlıyor. Müze binası, 1875-1880 yıllarında halı tüccarı Takfor tarafından ev olarak yaptırılmış. 9 Eylül 1922'de sahibi tarafından terk edilmiş ve hazinenin mülkiyetine geçirilmiş. İzmir'e giren Türk ordusunun karargâh olarak kullandığı binada, 17 Şubat 1923'te İzmir İktisat Kongresi için kente gelen Atatürk, şahsi çalışmalarını burada yürütmüş.

26.03.2020Seyahat
200 dernekten ortak bildiri

200 dernekten ortak bildiri

Hükümet tarafından önümüzdeki günlerde Meclis’e getirilecek olan yeni infaz yasasına cinsel suçların da gireceği iddiaları üzerine 200 kadın derneği yasayla ilgili endişeleri anlatan bildiri yayımladı.

26.03.2020Gündem
TİM Başkanı Gülle: Üretim seferberliği başladı

TİM Başkanı Gülle: Üretim seferberliği başladı

TİM Başkanı İsmail Gülle, "Milli ve yerli üretim seferberliği başlatıyor, üretim çarklarımızı Türkiye için çeviriyoruz. Yerli ve milli 1 milyon adet maske ve 100 bin litre dezenfektan üreterek Sağlık Bakanlığı’mızın emrine sunuyor ve seferberliğimizin ilk adımını atıyoruz.TİM olarak, bugüne kadar ihracatımız için ürettik, şimdi sağlığımız için üretiyoruz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
Defne Samyeli’den itiraf: ‘En büyük korkularımdan biri hafife alınmak’

Defne Samyeli’den itiraf: ‘En büyük korkularımdan biri hafife alınmak’

Vatandaşlara #evdekal diyerek corona virüsü gündeminde kendisini karantinaya alan Defne Samyeli hurriyet.com.tr’de Ferit Ömeroğlu’na özel açıklamalarda bulundu. Hakkında merak edilen birçok soruya da açıklık getiren Samyeli, ‘hayatınızın bir noktasında haberciliğe dönmek istiyor musunuz?’ sorusuna “Benim yayında olmamın, haber yapmamın nedeni zaten böyle olaylar, böyle durumlardı. Yapacağız bir şeyler yani... Hayatta iyi yapabildiğim şeylerden biri anlamak ve anlatmak...” dedi. Defne Samyeli ayrıca gelen bir soru üzerine, “Hayatta en çok ne rahatsız ederse onlarla geliyor ya sınavlar... Benim çocukluğumdan beri en büyük  korkularımdan bir tanesi de hafife alınmak... “ dedi.

24.03.2020Magazin
Pazara çıktı, kendisini uyaran polise verdiği cevap şaşkına çevirdi

Pazara çıktı, kendisini uyaran polise verdiği cevap şaşkına çevirdi

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs salgını nedeniyle 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı olanların dışarıya çıkışlarını sınırlandırmasının ardından Burdur'da polis ekipleri dışarıya çıkanları uyararak evlerine gönderiyor. 70 yaşındaki bir vatandaş ise, kendisini uyaran polise "Ben cahil değilim" dedi.

23.03.2020Gündem
Antalyada karada ve denizde tüm turistik turlar durduruldu

Antalya'da karada ve denizde tüm turistik turlar durduruldu

Antalya’da yerli ve yabancılara yönelik turistik amaçlı gezi, dalış, alışveriş ve kültür turları, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile durduruldu.

23.03.2020Seyahat
Beylikdüzünde 14 katlı binanın çatısı alev alev yandı

Beylikdüzü'nde 14 katlı binanın çatısı alev alev yandı

Beylikdüzü'nde, sitede bulunan 14 katlı bir binanın çatısında yangın çıktı. Çatı alev alev yanarken yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 1 saatlik çalışmasıyla söndürüldü.

22.03.2020Gündem
Fatihte 2 katlı binada kısmi çökme

Fatih'te 2 katlı binada kısmi çökme

İstanbul Fatih'te 2 katlı binanın çatı ve iç kısmında kısmi çökme meydana geldi. Binada kalan bir kadın itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

19.03.2020Gündem
Yürekler ağza geldi Çatıda akılalmaz görüntü...

Yürekler ağza geldi! Çatıda akılalmaz görüntü...

Samsun’un Bafra ilçesinde hiçbir güvenlik önlemi olmadan 5 katlı binanın çatı katında yağmur suyu giderini tamir eden vatandaş yürekleri ağza getirdi.

19.03.2020Haber
3 katlı binanın çatısı alev alev yandı

3 katlı binanın çatısı alev alev yandı

ANTALYA'da 3 katlı binanın çatısı yandı. Yangın, itfaiye ekipleri tarafından güçlükle kontrol altına alındı.

19.03.2020Gündem
Yürekler ağza geldi İnanılmaz görüntü...

Yürekler ağza geldi! İnanılmaz görüntü...

Samsun’un Bafra ilçesinde hiçbir güvenlik önlemi olmadan 5 katlı binanın çatı katında yağmur suyu giderini tamir eden vatandaş yürekleri ağza getirdi.

19.03.2020Gündem
Esenlerde çatı alev alev yandı

Esenler'de çatı alev alev yandı

Esenler'de 6 katlı bir binanın çatısı alev alev yandı.

18.03.2020Gündem
Son dakika haber... Bursa’da yangın paniği 2 kişi dumandan etkilendi

Son dakika haber... Bursa’da yangın paniği! 2 kişi dumandan etkilendi

Bursa’da son dakika haberine göre bir evin çatı katında çıkan yangında 2 kişi dumandan etkilenerek hastaneye kaldırıldı.

18.03.2020Haber
Bursada evinde yangın çıkan çift, balkondan kurtarıldı

Bursa'da evinde yangın çıkan çift, balkondan kurtarıldı

BURSA'da, 2 katlı evin çatı katında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sırasında balkondan kurtarılan ve dumandan etkilenen ev sahibi ile eşi, hastaneye kaldırıldı.

18.03.2020Gündem
Bursada hareketli anlar

Bursa'da hareketli anlar

BURSA'da, 2 katlı evin çatı katında, henüz belirlenemeyen nedenle yangın çıktı. Alevler, itfaiye ekiplerinin 1 saatlik müdahalesiyle söndürüldü. Yangın sırasında balkondan kurtarılan ve dumandan etkilenen ev sahibi ile eşi, hastaneye kaldırıldı.

18.03.2020Gündem
Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da 17 bin hemşireye ihtiyaç var

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı 9 bin 919’a çıkarken, virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 26 oldu. Her geçen gün koronavirüs vakaları katlanırken, yoğun bakım ünitelerindeki sağlık personeli sayısının yetersiz olması en büyük sorunların başında geliyor.

18.03.2020Avrupa
Nobel ödüllü Aziz Sancarın Mardindeki evi müze oluyor

Nobel ödüllü Aziz Sancar'ın Mardin'deki evi müze oluyor

NOBEL ödüllü bilim insanı Prof. Dr. Aziz Sancar'ın doğduğu ve doktorluk yaptığı sırada yaşadığı Mardin'in Savur ilçesindeki evi müzeye dönüştürülüyor.

18.03.2020Gündem
Meteorolojiden kar uyarısı: Yarın hava durumu nasıl olacak 17 Mart il il hava durumu

Meteoroloji'den kar uyarısı: Yarın hava durumu nasıl olacak? 17 Mart il il hava durumu

Meteoroloji'den yapılan son hava durumu değerlendirmeleri, İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere vatandaşlar tarafından sorgulanıyor. Özellikle hava sıcaklığında yaşanan düşüşle beraber, salı günü hangi illere yağmur yağacağı ve sıcaklık değerlendirmeleri araştırılmaya başlandı. Yapılan açıklamaya göre salı günü bazı illerde kar yağışı görülecek. Peki, yarın hava durumu nasıl olacak? Nerelere kar yağacak? İşte, MGM'nin son tahminlerine göre 17 Mart il il hava durumu raporu.

16.03.2020Gündem
Meteorolojiden kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Meteorolojiden kuvvetli sağanak ve fırtına uyarısı

Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli sağanak, rakımı 1500 metre ve üzeri yerlerde ise karla karışık yağmur ve kar bekleniyor.

16.03.2020Gündem
Hasan Çetinkaya: Aziz Yıldırım kazansa o ismi açıklayacaktık

Hasan Çetinkaya: "Aziz Yıldırım kazansa o ismi açıklayacaktık"

Belçika 2. Lig ekiplerinden Westerlo'nun çehresini değiştiren ve hedeflerini büyüten Hasan Çetinkaya Sporcu Vizesi'ne konuştu.

16.03.2020Futbol
İç Anadoluda kar yağışı etkili oluyor

İç Anadolu'da kar yağışı etkili oluyor

Sivas, Kırşehir ve Yozgat'ta kar yağışı etkisini sürdürüyor.

16.03.2020Gündem
Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Virüs yeni ekonomi oluşturacak

Hataylı soba imalatçısı bir babanın oğlu olan Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, 5 yaşından beri çalışıyor. İskenderun bit pazarından çıkıp dünyanın en büyük 10 demir çelik şirketine uzanan girişimcilik hikâyesini konuştuğumuz Tosyalı, “Koronavirüs dünyaya farklı bir ekonomik düzen getirecek. Bu virüsle yaşarken de birçok yeni alan oluşacak. Virüsle mücadele eden ekipmanlar, kontrol sistemleri gibi insanların davranış şekilleri de yeni ekonomik alanlar oluşturacak diye düşünüyorum” diyor.

16.03.2020Ekonomi
Sağlıkta faizsiz dönem

Sağlıkta faizsiz dönem

Katılım Emeklilik, Katılım Sağlık markasıyla faizsiz özel sağlık sigortasını hayata geçirdi.

16.03.2020Ekonomi
Üniversiteli Goncanın sır ölümü

Üniversiteli Gonca'nın sır ölümü

Antalya'nın Demre ilçesinde üniversite öğrencisi Gonca K. (40) kaldığı 3 katlı apartın çatı katından düşerek yaşamını yitirdi.

15.03.2020Gündem
Bülent Uygun: Kaos ortamında 3 puan çok değerli

Bülent Uygun: "Kaos ortamında 3 puan çok değerli"

Kendi evinde ağırladığı Gençlerbirliği'ni 1-0 mağlup eden Denizlispor'da Teknik Direktör Bülent Uygun alınan galibiyetle ile ilgili olarak, “Şu anda bulunduğumuz kaos ortamından çıkmak için 3 puan çok önemliydi bunu kazandık. Bütün futbolcularımı kutluyorum. İnanılmaz bir mücadele örneği gösterdiler. 7 tane sakat futbolcumuza rağmen kazanmasını bildik” dedi.

14.03.2020Futbol
Kütahyada çatısında yangın çıkan binadaki 4 kişi kurtarıldı

Kütahya'da çatısında yangın çıkan binadaki 4 kişi kurtarıldı

Kütahya'da bir apartmanın çatı katında yangın çıktı, binadaki 4 kişi itfaiye ekiplerince kurtarıldı. Yangın, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışması sonucunda söndürüldü.

14.03.2020Gündem
İş bulup kızını yanına alacağı günü bekliyor

İş bulup kızını yanına alacağı günü bekliyor

DİYARBAKIR'da lise öğrencisi iki erkek kardeşiyle yaşayan Özlem Su (27), ayrıldığı ve İstanbul'da yaşayan dini nikahlı eşinin yanındaki kızının hasretini çekiyor. İş bulup 6 yaşındaki kızını yanına almak isteyen Su, "Birilerinin sesimi duyup elimden tutmasını istiyorum" dedi.

14.03.2020Gündem
İlker Kızmaz: Atatürk’ü canlandırmak büyük sorumluluk

İlker Kızmaz: Atatürk’ü canlandırmak büyük sorumluluk

İlker Kızmaz, ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ dizisinde karşımıza Mustafa Kemal Atatürk rolünde çıkmaya hazır. Kızmaz, İstanbul’un işgal edildiği günle TBMM’nin açıldığı 23 Nisan 1920 arasındaki altı haftayı anlatan mini dizi için nasıl hazırlandığını anlattı: “Saçlarım sarıya boyandı. İşin en meşakkatli kısmı oydu. Doğru tonu bulmamız yaklaşık 14 saat sürdü. Kadınları gerçekten çok iyi anladım.”

İngiltere’den, sınırdaki Suriyelilere 37 ton insani yardım

İngiltere’den, sınırdaki Suriyelilere 37 ton insani yardım

İngiltere ordusu, Türkiye-Suriye sınırındaki Suriyelilere 37 ton insani yardımda bulundu.

13.03.2020Avrupa
Başakşehir maçına birlik mesajlı 17 bin tişört

Başakşehir maçına 'birlik' mesajlı 17 bin tişört

Turkcell’in Türk sporunu desteklemek için hayata geçirdiği çatı projesi TURKSPORU, Türkiye’nin Avrupa kupalarında yoluna devam eden tek futbol takımı olan İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü’nü bu yolculuğunda yalnız bırakmıyor.

11.03.2020Futbol
Yastıklı cinayet sanığına iyi hal indirimiyle 11 yıl 8 ay

Yastıklı cinayet sanığına 'iyi hal' indirimiyle 11 yıl 8 ay

ERZURUM'da suçu husumetlisinin üzerine atıp, kan parası almak için iple sırtına 2 yastık bağlayarak, kendisine ateş ettiren arkadaşı Zafer Kuzu'yu (24) vurup ölümüne neden olan Fatih Yılmaz (18) ile yastık bağlamasına yardım eden F.Y.T. (17) hakkında karar çıktı. F.Y.T. beraat ederken, tutuklu Fatih Yılmaz ise 'netice sebebiyle ağırlaşmış yaralama' suçundan 11 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tüfeği Zafer Kuzu'nun kendisinin getirdiğini söyleyen F.Y.T., "Tüfeğin içerisinde küçük boncuk kadar şeyler vardı. Bize, 'Bunlar kuş mermisi, kuşa bile şey yapmıyor, bana mı yapacak?' dedi" diye savunma yaptı.

11.03.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Kitaplar iyi hissetmenizi sağlayacak

Kitaplar, evde geçirdiğimiz bu günlerin en büyük moral kaynağı oldu. İşte Sayım Çınar’dan 5 farklı tavsiyesi...

31.03.2020

Evinde kal Türkiye de...

Ya evi olmayanlar? En hafif hesaplamalar, sadece İstanbul’da 7 bin evsiz yaşadığını söylüyor. Onlar nereye gitsin?

25.03.2020

Sadelik hayatın gerçek amacıdır

Eğer basit yaşamanın gerçek zenginliğini göremiyorsak yaşamın anlamını tam olarak göremiyoruz demektir. Öyle değil mi?

20.03.2020

Alışveriş merkezleri kapatılmalı mı, kapatılmamalı mı?

COVID-19’un yayılmasını önlemek amacıyla tiyatro, sinema, kafeterya gibi mekânlar İçişleri Bakanlığı genelgesiyle kapatıldı. Ancak AVM’ler açık. Çalışanlar rutin temizlik ve dezenfektanla alınan önlemlerin yetmediğini düşünüyor, ‘Endişeliyiz’ diyor. Peki ya yetkililer ne diyor? AVM’lere korona ayarı şart mı değil mi? İşte yanıtı.

19.03.2020

Çin'de Boşanmalar Çoğaldı Biz Ne Yapmalıyız?

Corona (Korona) virüsü hızla yayılmaya devam ederken, her geçen gün daha fazla endişelenmeye devam ediyoruz. Vaka sayısının dünya genelinde ve ülkemizde de arttığını öğrendikçe, kaygı, stres, çaresizlik duyguları da yükselmeye başladı. Evden çıkmamaya karar verenlerin sayısı çoğalıyor. Alınacak tedbirlerin ve sürecin ne kadar süreceğini bilmemek, gıda ürünleri dahil, her ürünün, paketlerin üzerinden bile virüsün bulaşacağını bilmek, korku duygusunu açığa çıkarıyor.

18.03.2020