EKSTRA
MENÜ

Can Yücel

Can Yücel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Can Yücel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.372 Can Yücel haberi bulunmuştur.

Can Yücel (21 Ağustos 1926 İstanbul - 12 Ağustos 1999), modern Türk şair. Kullandığı kaba ama samimi dil ve bariton sesi ile okuduğu Türk şiirinde farklı bir tarz yaratmıştır. Tek parti döneminin 7 yıl süre ile Millî Eğitim Bakanlığını yapan Hasan Âli Yücel’in oğludur.

Can Yücel Haberleri

En iyi şiirler listesi - Sevgilinize okuyabileceğiniz en iyi 10 şiir

En iyi şiirler listesi - Sevgilinize okuyabileceğiniz en iyi 10 şiir

Sevgi oldukça güçlü bir duygudur. Sevgi ile yapılan her şey güzelleşir, sevgi ile her şey daha iyiye gider. Sevgi duygusunun ifade edilebileceği birçok yol vardır. Bu yollardan biri ise şiirdir. En iyi şiirler hangileridir? Sevgiliye okuyabilecek en güzel şiirler nelerdir? İşte Sevgiliye okunabilecek olan en iyi 10 şiir.

28.09.2020Yaşam
Latif Demirciden korona hallerimiz...

Latif Demirci'den korona hallerimiz...

Latif Demirci’nin ‘Pandemili Korona’ adlı karikatür kitabı nefis bir günlük. Kitabın boydan boya kat edilmesi bize marttan başlayıp şu güne kadar devam eden kapanmanın ve açılmanın en güzel, en gülünçlü, en şaşırtıcı ve bize kendimiz üstünde düşünme olanağı veren sahnelerini sunuyor. Türk karikatür tarihinin en önemli isimlerinden Latif Demirci, hırsıza soyulurken gülümsetiyor, korona hırsızından çok şeyler aşırıyor!

24.09.2020Kitap Sanat
Her ‘ama’da bir isyan var

Her ‘ama’da bir isyan var!

Nihan Kaya’nın yeni öykü kitabı ‘Ama Sizden Değilim’deki kahramanlar, tanıyınca hemen içinize alacağınız türden insanlar. Onları hem bizim bir parçamız yapan hem de bir ‘ama’yla ayıran Kaya, mizah ile hüznü iç içe geçirdiği kadar bu kahramanlar üzerinden sessiz bir başkaldırı da koyuyor ortaya...

4.09.2020Kitap Sanat
Sibel Can: O gece iki yıl süren dans hayatımın sonu oldu

Sibel Can: O gece iki yıl süren dans hayatımın sonu oldu

O, Türkiye’nin simge seslerinden. Dillere pelesenk olmuş birçok şarkıyı onun albümlerinden ezberledik. Müziğiyle farklı kuşaklara hitap etti, ediyor. Dansıyla onu sahnede izleme şansına erişenleri büyülüyor. Sibel Can’la yeni albümü ‘Hayat’ vesilesiyle buluştuk, ‘hayat’ını konuştuk.

30.08.2020Hürriyet Pazar
8. Sınıf Türkçe Yay Ayraç Köşeli Ayraç Kesme İşareti konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Yay Ayraç Köşeli Ayraç Kesme İşareti konu anlatımı

İyi bir Türkçeye sahip olabilmek için öncelikle noktalama işaretlerini doğru kullanmak gerekmektedir. Noktalama işaretleri ve imla kuralları doğru uygulandığı zaman etkileyici ve akıcı bir okuma gerçekleştirilebilir. Noktalama işaretlerinin nasıl kullanılacağı öğrenildiğinde doğru bilinen yanlışların da önüne geçilebilir. İşte ayraç kesme işareti hakkında detaylar.

25.08.20208. SINIF
Bir Peyami Safa çevirisi

Bir Peyami Safa çevirisi

Birçok önemli yazarımız şiir ya da düzyazı alanında çevirmenlik de yaptı. Geçen gün kitaplığımda, Peyami Safa çevirisiyle yayımlanmış olan, Nobel ödüllü Norveçli yazar Knut Hamsun’un bir romanına rastladım...

21.08.2020Kitap Sanat
Van polisinden koronavirüs denetimleri

Van polisinden 'koronavirüs' denetimleri

VAN Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, normalleşme süreci ile birlikte tekrar açılan kafe, restoran, kıraathane ve benzeri işletmelere yönelik denetimler gerçekleştirdi. Parklarda oturan, banka ve PTT önlerindeki kuyrukta bekleyenleri sosyal mesafe konusunda uyaran ekipler, maskesi olmayanlara da maske dağıttı.

18.08.2020Gündem
Can Yücel ölüm yıl dönümünde anılıyor - Can Yücel şiirleri ve sözlerinden derlemeler

Can Yücel ölüm yıl dönümünde anılıyor - Can Yücel şiirleri ve sözlerinden derlemeler

Can Yücel ölüm yıl dönümünde unutulmadı. Eserleriyle bir döneme damga vuran ve şiirleri dilden dile aktarılan Türk edebiyatının usta ismi Can Yücel, vefatının 21. Yılında şiirleriyle anılıyor. Kendine özgü samimi ve yalın dili, muhalif bakış açısı, mizah duygusuyla kalemle aldığı eserleriyle Türk edebiyatının özgün şairleri arasındaki yerini alan Can Yücel’in hayatına dair bilgileri ve şiirlerinden bazılarını derledik…

12.08.2020Hayat
Şiirin Can Babası Can Yücel anılıyor

Şiirin Can Baba'sı Can Yücel anılıyor

Eski Milli Eğitim Bakanı, Köy Enstitüleri'nin kurucusu ve öğretmen Hasan Ali Yücel'in oğlu, Canan Yücel Eronat'ın ikiz kardeşi Can Yücel'in vefatının üzerinden 21 yıl geçti.

11.08.2020Keyif
‘Bugün yaşadığımız en büyük toplu sanrı’

‘Bugün yaşadığımız en büyük toplu sanrı’

‘Sanrı’ başlıklı sergisiyle Bozlu Art Project Mongeri Binası’na konuk olan Utku Varlık, “Evren, beynimizin bir sanrı bahçesidir. Beynin bize oynadığı oyunlar çok. ‘Korku’ya özgü tüm büyük sapmalar, paradoksal düşler son sergimin çekim alanında, benim şairlerimle bir diyalog. Bugün yaşadığımız, kanımca insanın yaşadığı belki de en büyük toplu sanrı” diyor.

7.08.2020Kitap Sanat
Ölmeye değil, sonsuzluğa yattı

Ölmeye değil, sonsuzluğa yattı

Türk edebiyatının en önemli yazarlarından Adalet Ağaoğlu, 91 yaşında İstanbul’da vefat etti. Ağaoğlu, ‘Ölmeye Yatmak’, ‘Bir Düğün Gecesi’, ‘Hayır’, ‘Ruh Üşümesi’ ve ‘Fikrimin İnce Gülü’ gibi yapıtlarıyla Cumhuriyet Türkiyesinin ruhunu anlattı.

15.07.2020Kitap Sanat
Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağooğlu kimdir, neden öldü Adalet Ağaoğlunun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

Türk edebiyatının önemli isimlerinden Adalet Ağooğlu kimdir, neden öldü? Adalet Ağaoğlu'nun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

Adalet Ağaoğlu 91 yaşında hayatını yitirdi. Adalet Ağaoğlu'nun ölümüyle ilgili hastaneden yapılan açıklamada, 'Sayın Adalet Ağaoğlu, 3 gündür yoğun bakımda gördüğü tedavi sonrasında çoklu organ yetmezliği nedeniyle bu sabaha karşı hayatını kaybetti.' denildi. Adalet Ağaoğlu, eserlerinde toplumsal sorunlara ve bunların bireyler üzerindeki etkisine iç monologlar ve ince alay ile dikkat çeker. Adalet Ağaoğlu, tiyatro, öykü ve roman türlerinde birçok ödüle layık görüldü. Peki, Adalet Ağaoğlu kimdi? İşte Adalet Ağaoğlu'nun eserleri ve hayatıyla ilgili bilgiler

14.07.2020Gündem
İki deniz arasında harika bir yarımada Kendine âşık eden duru bir güzelliğe sahip

İki deniz arasında harika bir yarımada! "Kendine âşık eden duru bir güzelliğe sahip"

Bir yanı Ege’ye diğer yanı Akdeniz’e bakan Datça Yarımadası, misafirlerini ilk görüşte kendine âşık eden duru bir güzelliğe sahip. Dünyaca ünlü Türk şair Can Yücel’in adına neden şiirler yazdığını buraya geldiğinizde daha iyi anlıyorsunuz. Siz de bir sabah gözünüzü Datça’da açın ve bu duru güzelin sihrine kendinizi kaptırın.

16.06.2020Seyahat
İş Sanattan çevrimiçi Edebiyat Günleri

İş Sanat'tan çevrimiçi Edebiyat Günleri

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi “Edebiyat Günleri” başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren 3 gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek. Etkinlik kapsamında Sait Faik Hikâye Armağanı sahibi Pelin Buzluk, Kemal Varol, Ethem Baran, Yalçın Tosun ve Melisa Kesmez hikâyelerini seslendirirken; Cevat Çapan ve Haydar Ergülen şiirlerini okuyacak. Programda hem duayen yazar Doğan Hızlan sevdiği şiirleri, hem de MSGSÜ Rektörü Prof. Dr. Handan İnci Elçi seçme eserleri seslendirecek.

29.05.2020Kitap Sanat
İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

İş Sanat’ta ‘Edebiyat Günleri’

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrim içi ‘Edebiyat Günleri’ başlıyor. 29 Mayıs Cuma gününden itibaren üç gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden takip edilebilecek.

29.05.2020Kitap Sanat
Ege ile Akdenizin birleştiği noktada yer alan güzellik

Ege ile Akdeniz'in birleştiği noktada yer alan güzellik

Koronavirüslü günlerden sonrası için gidilecek en güzel yerlerden biri Datça… Doğanın cömert davrandığı bir bölge olan Datça’da envayi çeşit bitki ve ağaca da rastlayabilirsiniz. Ayrıca bölgede 52 koy ve bük de yer alıyor. Sizin için güzel bir Datça gezi rehberi hazırladım. Salgın sonrası her şeyi biraz olsun unutmak için Datça’ya mutlaka uğrayın derim…

14.04.2020Seyahat
Tam zamanı Dalından mutfağa en kısa yol: Balkon bahçeciliği

Tam zamanı! Dalından mutfağa en kısa yol: Balkon bahçeciliği

Virüs kriziyle birlikte doğal kaynakların sınırlarını düşünmeye başladık. Bunun ne kadar hayati bir konu olduğunu yeniden hatırladık. Şimdi hepimizin aklında benzer sorular var. Örneğin, “Kısa sürede normale dönemezsek ne yiyeceğiz” düşüncesi. Büyük şehirlerde ürettiklerimizle yaşamak çok kolay değil belki ama önemli adımlar atmak mümkün. O adımlardan biri de balkon bahçeciliği...

12.04.2020Hürriyet Pazar
Güler Yücel son yolculuğuna uğurlandı

Güler Yücel son yolculuğuna uğurlandı

TÜRK edebiyatının usta şairlerinden merhum Can Yücel'in, 85 yaşında yaşamını yitiren eşi Güler Yücel, gözyaşları içinde son yolcuğuna uğurlandı.

20.03.2020Gündem
Can Yücelin eşi Güler Yücel hayatını kaybetti

Can Yücel'in eşi Güler Yücel hayatını kaybetti

Türk şiirinin "Can Baba"sı olarak bilinen Can Yücel'in eşi Güler Yücel, 85 yaşında vefat etti.

19.03.2020Magazin
‘Gönlümü koymadığım hiçbir albüme imzamı atmadım’

‘Gönlümü koymadığım hiçbir albüme imzamı atmadım’

13’üncü albümü ‘Vazgeçmem’de kendisi için vazgeçilmez şarkıları bir araya getiren ‘taş plak sesli’ Sema Moritz, “Günümüzde her güzel şey hızla ellerimizden kayıp gidiyor ve yerine koyabileceğimiz değerler yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Şarkılar benim yıllardır söylemeye doyamadıklarımdan. Bu anlamda bir vazgeçmemenin hikâyesi” diyor.

12.03.2020Kitap Sanat
Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Mimar Sinan’ın son şarkısı: Valide-i Atik Külliyesi

Bugün dilimize dolanan bazı yerlerin öyküsünü biz ulaştıranlar, oralarla ilgili hem kişisel hem de toplumsal hafızaya not düşen isimlerdir. Binaların banileri kadar, mekânların bir şarkı ya da şiirle zihnimize işleyenler de asar-ı atikanın (eski yapıtlar) sahipleridir desek yanlış bir hükümde bulunmuş olmayız. Bu peşrevden sonra gelelim belleğimizde en az Sinan’ın resmi kadar yer etmiş Yahya Kemal’in sesine. Eski şiirin rüzgârını elinde tutan adam Yahya Kemal, bir Ramazan günü, iftar vaktinin yaklaştığı demlerde Üsküdar’ın Valide-i Atik semtindedir. Etraftaki tatlı telaşa şahitlik ederek yolu adımlıyordur. İftarın dudaklarda bir su hasretine dönüştüğü anları yaşayamamak, şairde bir kalp sızısına neden olur ve evine gittiğinde, ‘Atik Valde’den İnen Sokakta’yı kaleme alır. Şiirinin sonundaki ifadeler, ruhunu temize çekmesinin yanı sıra semtin şaire verdiği ilham kanatlanır mısralarında: “Onlardan ayrılış bana her an üzüntüdür/Mademki böyle duygularım kaldı, çok şükür.”

19.02.2020Seyahat
Londra’da Can Yücel’in ‘Bahar Noktası’ sahnelenecek

Londra’da Can Yücel’in ‘Bahar Noktası’ sahnelenecek

Londra’da 2001’den beri devam eden oyunlarını Türkçe oynayan ‘Ala Turka’ adlı tiyatro topluluğu, W. Shakespeare’in ‘Bir Yaz Dönümü Gecesi Rüyası’ adlı oyunundan Can Yücel tarafından uyarlanan ‘Bahar Noktası’ oyununu sahnelerine taşıyor.

9.02.2020Avrupa
Nazım Hikmet - Hürriyet Kavgası İstanbulda sahneleniyor

'Nazım Hikmet - Hürriyet Kavgası' İstanbul'da sahneleniyor

Prömiyeri Berlin’de yapılan, Kemal Kocatürk’ün beşinci şiirsel oyunu 'Nazım Hikmet - Hürriyet Kavgası', 5 Şubat'ta Yasemin Yalçın Tiyatrosu’nda seyirciyle buluşacak.

29.01.2020Kitap Sanat
Tiyatromuzun en güçlü maratoncusu: Genco Erkal

Tiyatromuzun en güçlü maratoncusu: Genco Erkal

Tiyatromuzun yaşayan efsanesi Genco Erkal sahnedeki 60’ıncı yılını kutluyor. Toplumcu çizgisinden ve yenilikçi sanatsal bakışından ödün vermeden, her döneminde Türk tiyatrosuna ilkleri armağan eden bu usta ismin kurucularından olduğu Dostlar Tiyatrosu ise 50 yaşında... Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, ‘muhteşem ikilinin’ yolculuğunu detaylı bir bakışla anlatan bir çalışmaya imza attı: ‘Güneşin Sofrasında/Genco Erkal’ın Dostlar Tiyatrosu Serüveni’.

21.11.2019Kitap Sanat
Murathan Mungan şiiri: İçine de açık, dışına da

Murathan Mungan şiiri: İçine de açık, dışına da!

Murathan Mungan, 40 yıldır ‘yeni’. Yeni şiir kitabı ‘Çağ Geçitleri’nde de kendi yenilik geleneğini sürdürüyor. Bu gelenekte her zaman çeşitlilik, renklilik, farklılık vardır, en çok da yenilik, süreklilik... Mungan’ın çalışkan şiirinin iyice olgunlaşarak artık bir ‘klasik’ kıvamına gelmesinin güzel bir örneği ‘Çağ Geçitleri’.

31.10.2019Kitap Sanat
Salozun Mavalı Cihangir Atölye Sahnesinde

"Saloz'un Mavalı" Cihangir Atölye Sahnesi'nde

Yönetmenliğini Muhammet Uzuner'in üstlendiği, Cihangir Atölye Sahnesi (CAS) öğrencileri tarafından sahneye konulan "Saloz'un Mavalı" oyunu, izleyiciyle buluşacak.

28.10.2019Keyif
Oğluyla sahnede

Oğluyla sahnede

Uğur Yücel, “Azınlıkta Kaldık” adlı tek kişilik gösterisiyle önceki akşam TİM Show Center’da sahneye çıktı.

21.10.2019Keyif
‘Güzel suçlar işledin, bir şiir oldun artık’

‘Güzel suçlar işledin, bir şiir oldun artık!’

‘O Güzel İnsanlar’, toplumcu şiirin halk şiiriyle ilişkisini modern şiir içinde sürekli geliştiren Yaşar Miraç’ın 1979’da ‘Trabzonlu Delikanlı’ kitabıyla çıktığı poetik ve politik yolculuğunun en ‘güzel’ uğraklarından. Deniz Gezmiş, Uğur Mumcu, Hrant Dink, Metin Altıok gibi özel ve güzel insanları anlatan; Yaşar Miraç’ın içli dizeleriyle ‘İncinseler de incitmeyenler’in incecik şiirleri...

12.09.2019Kitap Sanat
İki deniz arasında harika bir yarımada Sakinlik arayanlar eylülde burası tam size göre...

İki deniz arasında harika bir yarımada! Sakinlik arayanlar eylülde burası tam size göre...

Bir yanı Ege’ye diğer yanı Akdeniz’e bakan Datça Yarımadası, misafirlerini ilk görüşte kendine âşık eden duru bir güzelliğe sahip. Dünyaca ünlü Türk şair Can Yücel’in adına neden şiirler yazdığını buraya geldiğinizde daha iyi anlıyorsunuz. Siz de bir sabah gözünüzü Datça’da açın ve bu duru güzelin sihrine kendinizi kaptırın.

30.08.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

Kırık dökük zamanlar

Kırık dökük zamanlardan geçiyoruz...Ve herkes kendi yalnızlığının sessizliğini yaşıyor...

23.11.2020

Mesut Yılmaz’ın ‘had’leri

Yahya Kemal ‘Rindlerin Ölümü’nde, ölümü asude bir bahar ülkesi olarak tasvir eder. Bir başka şiirinde ise bir ‘sessiz gemi yolculuğu’. “Dönen yok ki” derken, ‘o yerden’ bir memnuniyet hali çıkarır.

4.11.2020

Yaza badem tadında veda etmeye ne dersiniz? İşte size keşfedilecek yerlerden tadılacak lezzetlere kadar Datça gezi rehberi...

Sarı yaza ve denize ılgın ağaçlarının gölgesinde, ılık esen rüzgâr eşliğinde, badem tadında veda etmek istiyorsanız istikametiniz Datça olsun derim. “Tanrı, sevdiği kullarını uzun ömürlü olmasını için Datça’ya gönderirmiş” demiş Strabon… Siz de hayata kısa bir mola vermek en unutulmaz anılarınıza bir yenisini daha eklemek istiyorsanız, güneş kendini daha da kaybettirmeden Datça’nın yolunu tutmaya ne dersiniz? İşte size Datça gezi rehberi… 

27.10.2020

Şiirin kendine ait olmadığına inandıramadı

Twitter’da kendi imzasıyla paylaşılan bir şiire “Benim böyle bir sözüm yok” diye not düşen ünlü şair Ataol Behramoğlu’na başka bir kullanıcı ilginç bir cevap yazdı: “Hayır var, araştırmanızı öneririm.” Yaşayan bir şair bile sosyal medyada paylaşılan bir şiirin kendine ait olmadığına insanları ikna edemiyorsa, varın diğerlerini düşünün.

23.10.2020

Din istismarcısı sapıklara karşı mücadele rehberi

Kafasına sarık sarıp “Ben şeyhim” diye ortaya çıkan tiplere, her şeyden ve herkesten önce devletimiz, “Hop” demeli.

5.09.2020

Kalbiniz bu kıyılarda kalacak

Popüler rotaları sevenleri de sakin-yalın kaçış durakları arayanları da mutlu eden bir yanı var Güney Ege’nin. Çünkü her ikisini de sunabilen, aradığınızı mutlaka bulacağınız bolca seçenek vaat eden bir zenginliğe sahip. Bu hafta size hem küçük ve sade hem eğlenceli ve hareketli mekânları derledim. Yazması benden, seçmesi sizden...

24.08.2020

Sonu hep mutlu biten bir keşif yolculuğu: Datça

Coğrafya derslerinde öğretilen ‘Ege’nin girintili - çıkıntılı koyları’ mevzusunu iyice kavradığımız, tam ‘Bu daracık yollara nereden girdik şimdi?’ derken cennetten bir parça gibi karşımıza çıkıveren el değmemiş koylarına kendimizi koşarak attığımız, bademe doyduğumuz, keyifli sokaklarında kendimizi kaybettiğimiz şahane bir destinasyon oldu Datça. Şiir gibi sokakları, masalsı taş evleri, pırıl pırıl masmavi deniziyle; attığımız her adımda Can Yücel’in sözleri kulağımızda çınladı ‘Beni kuzum Datça’ya gömün!’

18.08.2020

Datça’da Yapılacaklar - Datça Hakkında Her Şey!

Acelen varsa ne işin var Datça’da… Anlatması bile kolay Datça’yı: Sakinliği, birbirinden temiz, berrak koyları, bozulmamışlığı, Eski Datça’nın rengarenk sokakları, tertemiz havası ve ekim sonuna kadar devam eden deniz sezonu şeklinde özetlerim bu tatlı yarımadamızı…

15.08.2020

Hoşgörünün simgesi, İstanbul'un tarihi semti: Kuzguncuk

Hem ilklerin yaşandığı, hem de ünlülerin buluştuğu, farklı din ve inanışlardaki insanların bir arada kardeşçe ve huzurla yaşadığı, güzel sokaklarında bezenmiş dükkanları, tarihi dokusunu korumuş enfes yapıları, asırlara tanıklık etmiş ağaçları, mütevazi, samimi ve içten insanların yaşadığı yer Kuzguncuk. Bayramda şehirde kalacaklardansanız Kuzguncuk güzel bir alternatif… İşte size Kuzguncuk gezi rehberi…

28.07.2020

Başkan babaların korona sonbaharı

Üç popülist başkan korona olayının başında neler demişti?

9.07.2020

Olmamış bir film: Yarına Tek Bilet

Filmde korkunç bir ses problemi var, bir... Oyuncular konuşurken ağızlarından çıkardıkları her kelimedeki harflerin en az yarısını yutuyorlar, iki... Sonuç: Türkçe altyazı seçeneğiyle Türkçe konuşulan bir filmi izlemek durumunda kaldım.

22.06.2020

İş Sanat’ta edebiyat günleri

Uzun yıllardır edebiyatımızın usta isimlerinin şiir ve hikâyelerini izleyicilerle buluşturan İş Sanat’ta çevrimiçi ‘Edebiyat Günleri’ bugün başlıyor. Üç gün sürecek etkinlikler İş Sanat’ın sosyal medya hesapları Instagram, YouTube, Facebook ve Twitter üzerinden izlenebilecek.

30.05.2020

Ekmek elden...

“Küçükken annem, yerde ekmek görünce; yükseğe koy kuşlar yer derdi. Sevdiklerimizi yüksekte tuttuk, acaba kuşlar mı yedi?” (Can Yücel)

14.05.2020

Onunla dostluk kazançtı

Geçen hafta sonu Datça’da Türk edebiyatının ve sanat dünyasının çok sevdiği bir arkadaşımız ebedi Datça yolculuğuna çıktı.

29.03.2020

TBMM’de bakalım bugün ne olacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve üç grup başkanvekilinin imzalarıyla, 28 Şubat 2020 günü TBMM Başkanlığı’na verilen bir dilekçe ile İdlib’de yaşanan gelişmeleri görüşmek üzere Meclis’in 29 Şubat 2020 Cumartesi günü olağanüstü toplantıya çağrılmasını istemesi üzerine, Meclis Başkanı Mustafa Şentop’un daha sonra yaptığı bir açıklamayla “Yarın verimli bir sonuç alınamayacağı için genel kurulu toplantıya çağırmayacağım.

3.03.2020

Ateş ve suyun dansı

Su dayanamamış ateşin gözlerindeki sıcaklığa al demiş; yüregim sana armağan...

22.01.2020

‘Sahibini’ ele geçiren bu kuklayla tanışmalısınız!

‘Tanrı’nın Eli’nin en güçlü yönü, Barış Gönenen’in kuklasıyla kurduğu yaşayan ilişki. Şimdiden sezonun en iyi oyunculuk gösterilerinden biri. Oyunun belli ki din kurumunun Amerikan toplumundaki yerine dair vurucu bir sözü var ama bu bize tam manasıyla temas edemiyor.

14.12.2019

Koç burcundanım ve bu gece yarısı Müfrid geliyor ben kaçayım

BU gece yarısı yani 13 Ekim Pazar günü 20 derece Koç burcunda bir dolunay meydana gelecekmiş.

12.10.2019

Her mevsim gidilebilecek bir tatil rotası

Ege ile Akdeniz'in birleştiği noktada yer alan bir güzellik Datça… Doğanın cömert davrandığı bir bölge olan Datça’da envayi çeşit bitki ve ağaca da rastlayabilirsiniz. Ayrıca bölgede 52 koy ve bük de yer alıyor. Her mevsim gidilecek çok yönlü bir tatil cenneti… Şu sıralar biraz sakinlik arayanlardansanız Datça tam size göre… İşte size Datça gezi rehberi…

25.09.2019

İki deniz arasında harika bir yarımada: Datça

Bir yanı Ege’ye diğer yanı Akdeniz’e bakan Datça Yarımadası, misafirlerini ilk görüşte kendine âşık eden duru bir güzelliğe sahip. Dünyaca ünlü Türk şair Can Yücel’in adına neden şiirler yazdığını buraya geldiğinizde daha iyi anlıyorsunuz. Siz de bir sabah gözünüzü Datça’da açın ve bu duru güzelin sihrine kendinizi kaptırın.

29.08.2019