EKSTRA
MENÜ

Başörtüsü

Başörtüsü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başörtüsü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.302 Başörtüsü haberi bulunmuştur.

Başörtüsü Haberleri

AfD’lilerin eline koz vermeyin

AfD’lilerin eline koz vermeyin

AfD kısa adıyla tanınan ‘Almanya için Alternatif’, 2013 yılında Avrupa Birliği (AB) karşıtı ‘sağ liberal’ bir parti olarak kuruldu.Ama çok geçmeden aşırı sağcılar, aşırı milliyetçiler, ırkçılar, köktendinciler, eşcinsel karşıtı, yabancı, sığınmacı, Yahudi ve İslam düşmanı gruplar AfD’de buluştu. AfD’nin ‘çığrından çıktığını’ gören bazı kurucu üyeler partiyi terk etti. Ama AfD ‘sağ popülist’ politikasını sürdürdü.

20.01.2021Avrupa
Bakan Varanktan Kılıçdaroğluna sert sözler

Bakan Varank'tan Kılıçdaroğlu'na sert sözler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, AK Parti Kilis İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada CHP'yi eleştirerek, "Kemal Kılıçdaroğlu sözde değil özde faşist bir genel başkandır" dedi.

18.01.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Tarafsızlık siyasi değil hukuki işlem anlamındadır

TBMM Başkanı Şentop: Tarafsızlık siyasi değil hukuki işlem anlamındadır

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde tarafsız cumhurbaşkanı olmadığını ifade ederek, "Cumhurbaşkanı taraflıdır, siyasi parti üyesidir. Siyasi parti genel başkanı olabilir, olmayabilir, bir mecburiyet yok ama bir siyasi parti üyesiyse, bir siyasi partinin genel başkanıysa, yetkilisiyse şüphesiz taraflı birisidir. Anayasa buna engel değil. Oradaki tarafsızlıkla ilgili yemin, hukuki işlem anlamında bir tarafsızlıktır. Anayasa'nın birçok hükmünü dikkate aldığımız taktirde, siyasi anlamda bir tarafsızlık olarak yorumlanamaz. Anayasa'nın diğer hükümleri, böyle bir yorumu yapmayı imkansız hale getiriyor" dedi.

17.01.2021Gündem
Türk düşmanı siyasetçi Wildersten skandal seçim vaadi

Türk düşmanı siyasetçi Wilders'ten skandal seçim vaadi!

Hollanda'da 17 Mart'ta yapılacak genel seçimlere ilişkin programını açıklayan aşırı sağcı Özgürlük Partisi (PVV), öncelikli hedef olarak yine "İslamlaşmayla mücadeleyi" benimsedi. Türk düşmanı PVV lideri Geert Wilders'in, iktidar olmaları halinde, önceliklerinden birisi ülkesindeki Suriyeli sığınmacıları derhal sınır dışı etmek ve Hollanda'ya Müslüman ülkelerden gelen göçü engellemek olacak. Ana muhalefetteki aşırı sağcı partinin, genel seçimde yine sağcı seçmenlerin öncelikli tercihi olması bekleniyor.

17.01.2021Dünya
Sol Parti’nin Müslümanlarla ilgili önergesi kabul edilmedi

Sol Parti’nin Müslümanlarla ilgili önergesi kabul edilmedi

Almanya’da Sol Partinin (Die Linke) Müslümanlara yönelik ırkçılık ve ayrımcılık konulu önergesi Federal Meclis’te reddedildi.

15.01.2021Avrupa
Bu ülke aklını mı yitirdi

Bu ülke aklını mı yitirdi?

“Bu ülke (Fransa) aklını mı yitirdi?” Bunu Fransız kadın bir milletvekili söylüyor. Aslında birçok Avrupa ülkesinde son yıllarda tedirgin edici düzeye ulaşan aşırı sağcı gelişmeleri görünce, insanın aklından, “Bu ülke, bu ülkeler aklını mı yitirdi?” demek geçiyor.

13.01.2021Avrupa
Irkçı partiden ‘Pes’ dedirten vaatler

Irkçı partiden ‘Pes’ dedirten vaatler

Hollanda’da aşırı sağcı siyasetçi Geert Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), seçim vaadi olarak ‘İslam’dan Arındırma Bakanlığı’nın kurulacağını açıkladı.

10.01.2021Avrupa
Hollandada aşırı sağcı Wildersin seçim vaadi, İslamdan Arındırma Bakanlığı

Hollanda'da aşırı sağcı Wilders'in seçim vaadi, 'İslam'dan Arındırma Bakanlığı'

Hollanda’da aşırı sağcı siyasetçi Wilders liderliğindeki Özgürlükler Partisi (PVV), seçim vaadi olarak "İslam'dan Arındırma Bakanlığı"nın kurulacağını açıkladı.

9.01.2021Dizi İzle
‘ABD’de sivil darbe girişimini kınıyoruz’

‘ABD’de sivil darbe girişimini kınıyoruz’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Trump yanlılarının ABD Kongre binasını basmasıyla başlayan olaylara da değindiği basın toplantısında özetle şunları söyledi:

9.01.2021Gündem
‘Rektör yasal yoldan atandı, konu kapandı’

‘Rektör yasal yoldan atandı, konu kapandı’

MHP Lideri Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atamasıyla başlayan olaylar için, “Hukuken geçerli bir rektör atamasını gerekçe olarak gösterip Türkiye’nin boğazını sıkmak isteyenler öğrenci kılıklı bölücülerdir” dedi. Bahçeli, İlker Başbuğ’un açıklamaları için “Kafa karışıklığı var” ifadesini kullandı.

7.01.2021Gündem
AK Parti’den üç isme 81 ilde suç duyurusu

AK Parti’den üç isme 81 ilde suç duyurusu

AK Parti, dün 81 ilde CHP’li Fikri Sağlar hakkında başörtüsü, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve gazeteci Can Ataklı hakkında da darbeyle ilgili açıklamaları nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

7.01.2021Gündem
MHP lideri Devlet Bahçeliden Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında ‘Darbeler arasında mukayese yapmak ya bilgisizliğin ya da bilip de asıl hedefi perdeleyen mahzurlu bir mizacın eseridir. Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır’ dedi.

6.01.2021Haber
MHP lideri Bahçeliden Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

MHP lideri Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli gündemdeki konulara ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında ‘Darbeler arasında mukayese yapmak ya bilgisizliğin ya da bilip de asıl hedefi perdeleyen mahzurlu bir mizacın eseridir. Boğaziçi Üniversitesi’ne yasal yollardan rektör atanmış ve konu kapanmıştır’ dedi.

6.01.2021Gündem
Meral Akşenerin gençlik fotoğrafının hikayesi

Meral Akşener'in gençlik fotoğrafının hikayesi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 24 Aralık günü sosyal medya hesabından 1972 yılına ait gençlik fotoğrafını “#tbt” etiketiyle paylaştı.

5.01.2021Gündem
Öztrak: Tüzükte kendisini bağlı hissetmeyenler gereğini yapmakta özgürdür

Öztrak: Tüzükte kendisini bağlı hissetmeyenler gereğini yapmakta özgürdür

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, ‘türbanlı hâkim’lerle ilgili sözleri nedeniyle eleştirilen Fikri Sağlar’a “Tüzükte kendisini bağlı hissetmeyenler bunun gereğini yapmakta özgürdürler” diye yanıt verdi.

5.01.2021Gündem
İlker Başbuğun açıklamaları, Boğaziçine rektör ataması, SMA kampanyası tartışmaları... AK Partili Çelikten flaş açıklamalar

İlker Başbuğ'un açıklamaları, Boğaziçi'ne rektör ataması, SMA kampanyası tartışmaları... AK Partili Çelik'ten flaş açıklamalar

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrasında kritik açıklamalarda bulundu. Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ'un 27 Mayıs darbesine ilişkin sözlerini yorumlayan Çelik, "Zoraki demokratlık bir yere kadar. Kokteyl demokratlık olmuyor" dedi. SMA hastası çocuklarla ilgili tartışmalara da değinen Öner Çelik, "Bu devlet bu çocuklara sonuna kadar sahip çıkacak" ifadesini kullanırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatını tüm Türkiye'ye duyurdu: "Bundan sonra da tedavi onaylanırsa, cumhurbaşkanımızın açık talimatıdır. O çocuklara da bu tedaviye erişme konusunda her türlü imkan sağlanacaktır." Çelik, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör atamasına ilişkin eleştirilere ilişkin ise "Bir insanın siyasi kimliği olması suç değildir" değerlendirmesinde bulundu.

4.01.2021Gündem
Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldı

Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Durmuş Fikri Sağlar hakkında soruşturma başlatıldığı açıklandı. Sağlar, 2020’nin son gününde başörtüsü tartışması başlatmış ve "Yargılandığım zaman türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde benimle ilgili haklarımı koruyacağı ve adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var. Nitekim başıma da geldi. Dolayısıyla bunu aşabilmeniz lazım. Demokrasiyi, hukuk devletini, bütün kavramları ortaya koyarken pratiği de hesaplamamız gerekiyor." ifadelerini kullanmıştı.

4.01.2021Gündem
‘Zalim Fırat’ artık ağıt yaktıramayacak

‘Zalim Fırat’ artık ağıt yaktıramayacak

Malatya’yı Elazığ’a bağlayan Kömürhan Köprüsü açıldı. Köprünün eski halini anlatan türkü Yeşilçam’ın unutulmaz filmi ‘Eşkıya’nın da müziğiydi. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu türküyü hatırlatarak, “İnşallah artık Fırat’ın azgın sularında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın ardından ağıtlar yakılmayacak” diyerek açılışı yaptı.

3.01.2021Gündem
Başörtüsü tartışması Türkiye gündeminden çıkmalı

Başörtüsü tartışması Türkiye gündeminden çıkmalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başörtüsüyle ilgili tartışmalara, “Bu tartışma artık Türkiye gündeminden çıkmalı, yok böyle bir tartışma” diyerek yanıt verdi.

3.01.2021Gündem
Numan Kurtulmuştan Ayasofya tepkisi

Numan Kurtulmuş'tan 'Ayasofya' tepkisi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Kurtulmuş, Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi'nin ibadete açılmasını "2020'nin felaketleri" arasında gösterdiği gerekçesiyle Sözcü gazetesine tepki göstererek, "Büyük bir saçmalıktır. Milletin değerleri ile savaşmaktır. Kusura bakmasınlar Vatikan bile bu kadar tepki göstermedi. Şunu demek çok mu zor, 'Özür diliyoruz aziz milletimiz. Biz bunu kastetmedik' dersiniz. Kusura bakmasınlar, bu milleti cahil zannetmesinler. Bu Fatih'in fetih hakkıdır." ifadelerini kullandı.

2.01.2021Gündem
Kömürhan Köprüsü açıldı Yüzde 100 yerli imkanlarla yapıldı

Kömürhan Köprüsü açıldı! Yüzde 100 yerli imkanlarla yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, video konferans yöntemiyle Kömürhan Köprüsü'nün açılış törenine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "İnşallah 2021’i reform yılı haline dönüştüreceğiz. Ülkemizdeki tüm kesimlerin katılımıyla büyük ve güçlü Türkiye’nin inşası için gereken adımları milletimizle atacağız.  Ülkemizi yatırım, üretim, istihdam ve özgürlükler bakımından geliştirerek hedefimize ulaşacağız" dedi.

2.01.2021Ekonomi
AK Partili Çelikten CHPye başörtü tepkisi: Geçmişleri neyse bugünleri de o

AK Parti'li Çelik'ten CHP'ye 'başörtü' tepkisi: Geçmişleri neyse bugünleri de o

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bugün sözde kadın hakları savunuculuğuna soyunan muhalefetin daha düne kadar kadınlarımızın kılık kıyafetlerine yasak getirilmesine, geçtiğimiz günlerde bir CHP'linin başörtülü kadınlara barbarca saldırmasına sustuğu bilinmektedir. Geçmişleri neyse bugünleri de o" dedi.

2.01.2021Gündem
‘Türbanla başörtüsü arasındaki farkı ortaya koydum‘

‘Türbanla başörtüsü arasındaki farkı ortaya koydum‘

Eski CHP Milletvekili Fikri Sağlar, “Türbanlı hâkimin karşısına çıktığımda adaleti sağlayacağından kuşkuluyum” sözlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada özetle şunları paylaştı:

2.01.2021Gündem
Fikri Sağlara yanıt: Bu zat bu çağda yaşamıyor

Fikri Sağlar'a yanıt: Bu zat bu çağda yaşamıyor

Fikri Sağlar’ın 'başörtülü hâkim' sözleri için “Sen çağın dışında kaldın” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nu da "Yanına iki başörtülü alıp milleti aldatma sürecini bir kenara bıraksın” diye eleştirdi.

2.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altundan başörtüsü paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun'dan başörtüsü paylaşımı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Başörtüsü düşmanları bugün kendilerini takiye yapmak zorunda hissediyorsa bu, Cumhurbaşkanımızın kararlı duruşu ve siyasi mücadelesi sayesindedir." ifadesini kullandı.

1.01.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Fikri Sağlara tepki: Sen çağın dışında kaldın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikri Sağlar'a tepki: Sen çağın dışında kaldın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikri Sağlar'ın bir televizyon kanalında başörtüsü ve türban konusunda kullandığı ifadelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hâlâ yaşamını sürdürüyor." diyen Erdoğan, "Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp da bununla milleti aldatma sürecini de bıraksın. Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına 2 değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar. " diye konuştu. Erdoğan, vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin'in iddialarına ilişkin de "Sayın Kemal neden bunu cevapsız bıraktı? Onu biraz sıkıştıracaksınız. Artık CHP'nin nereden nereye geldiği çok açık net ortada. En güzel dersi 2023'te sandıkta benim milletim bunlara verecektir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

1.01.2021Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Fikri Sağlara tepki: Bırakın artık bu işleri Sen çağın dışında kaldın

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikri Sağlar'a tepki: Bırakın artık bu işleri! Sen çağın dışında kaldın

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fikri Sağlar'ın bir televizyon kanalında başörtüsü ve türban konusunda kullandığı ifadelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu. "Bu zat artık bu çağda yaşamıyor. Çok gerilerde kaldı. CHP zihniyetinin faşizan anlayışının bugüne yansımasıdır. Bu faşist anlayış hâlâ yaşamını sürdürüyor." diyen Erdoğan, "Bay Kemal yanına iki tane başörtülü alıp da bununla milleti aldatma sürecini de bıraksın. Milleti aldatamazsınız. Geçti o günler. Yanına 2 değil 20 tane başörtülü koysan da senin ne olduğunu biliyorlar. " diye konuştu. Erdoğan, vahşice öldürülen Pınar Gültekin'in babası Sıddık Gültekin'in iddialarına ilişkin de "Sayın Kemal neden bunu cevapsız bıraktı? Onu biraz sıkıştıracaksınız. Artık CHP'nin nereden nereye geldiği çok açık net ortada. En güzel dersi 2023'te sandıkta benim milletim bunlara verecektir diye düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

1.01.2021Gündem
Çocuklar ağlamasın

Çocuklar ağlamasın

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yeni yıl mesajında şunları söyledi:

1.01.2021Gündem
Başörtüsü tartışması yine gündem

Başörtüsü tartışması yine gündem

CHP’li eski Kültür Bakanı Fikri Sağlar’ın kadın hâkimlerle ilgili sözleri 2020’nin son gününde yine başörtüsü tartışması açtı. Sağlar’a “Bunlar artık köhnemiş fikirler” tepkileri geldi.

1.01.2021Gündem
‘Bu ayrımcılığı kabul etmiyorum’

‘Bu ayrımcılığı kabul etmiyorum’

İstanbul’da İBB’nin Biyometanizasyon Merkezi ve geri kazanım tesisleri inşaatını, Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile birlikte ziyaret eden ve bilgi alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fikri Sağlar’ın “Türbanlı bir hâkimin karşısına gittiğimde adaleti yerine getirebileceği konusunda kuşkum var” sözlerine “Aynı düşünceyi nasıl paylaşırım? Çağın neresindeyiz?” diye tepki gösterdi.

1.01.2021Gündem
Fransız gazeteciden dikkat çeken Erdoğan yorumu Libya, Suriye, Kafkasya...

Fransız gazeteciden dikkat çeken Erdoğan yorumu! Libya, Suriye, Kafkasya...

Fransız L'Opinion gazetesi yazarı Jean-Dominique Merchet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya ve Kafkasya'daki çatışmalarda "oyun değiştirici lider" olarak yer aldığını belirtti. Fransız gazeteci, "Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'’ın masaya koyabileceği güçlü ve aktif bir ordusu var. Türkiye, Libya, Suriye, Kafkasya'da ve diğer yerlerde ağırlığını hissettiren bir konumda, güçlü bir aktör olarak bulunuyor." ifadesini kullandı.

31.12.2020Dünya
Devlet Bahçeliden sert sözler: KOVİD-19’un mutasyona uğramış siyasi türevleri...

Devlet Bahçeli'den sert sözler: "KOVİD-19’un mutasyona uğramış siyasi türevleri..."

MHP lideri Devlet Bahçeli Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Bahçeli, "Aşı konusundan tartışmaları kamçılayıp güvensizliği körüklemek isteyenler KOVİD-19’un mutasyona uğramış siyasi türevleridir. Bunlar acınacak haldedir. Milletimizde kuşku ve tereddüt uyandırmak, yalanı ve yozlaşmayı servis etmek ahlak ve vicdan krizidir." ifadelerine yer verdi. MHP lideri,"Bir teröristin tutuklu bulunduğu cezaevinden tıpış tıpış çıkarılacağını söyleyen kimliksiz garabetler, 2020’de provokasyonlarına hız verseler de milli gönüllerde kaybetmişler, milli gelecekte tesirsiz bir gölgeden farksız olacaklarını şimdiden belgeleyip belli etmişlerdir." diye konuştu.

31.12.2020Gündem
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: CHPli Fikri Sağların sarf etmiş olduğu sözler hezeyandır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş: CHP'li Fikri Sağlar'ın sarf etmiş olduğu sözler hezeyandır

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, "CHP'li Fikri Sağlar'ın bir televizyon kanalında sarf etmiş olduğu sözler hezeyandır, bölücülüktür. Başörtüsüne dil uzatmak, aklınca türban diyerek bir forma büründüğünü iddia etmek safsatadır." dedi.

31.12.2020Gündem
Ünaldan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır

Ünal'dan muhalefete tepki: Bunun adı siyaset karşıtlığıdır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, muhalefetin eleştirilerine tepki göstererek, "Bu milletin seçtiği Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni ve Cumhurbaşkanı'nı gayrimeşru ilan edeceksiniz, sonra da siyaset yaptığınızı söyleyeceksiniz. Bunun adı siyaset değil. Bunun adı tam tersine, siyaset karşıtlığıdır" dedi.

28.12.2020Gündem
AB’deki aklıselim sahibi ülkeler oyunu boşa çıkardı

AB’deki aklıselim sahibi ülkeler oyunu boşa çıkardı

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği zirvesinden birkaç ülkenin beklentilerine uygun sonuç çıkmadığını belirterek, “Çünkü talepleri haklı değildi. Sağ olsun Avrupa Birliği’nde aklıselim sahibi ülkeler burada olumlu tavırlar ortaya koyarak, bu oyunu boşa çıkardılar” dedi. Erdoğan dün cuma namazı çıkışı yaptığı açıklamalar ile AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’ndaki konuşmasında özetle şu mesajları verdi:

12.12.2020Gündem
‘Eşitlik ilkesi ve din özgürlüğü hakkını ihlal ediyor’ dedi ve kaldırdı

‘Eşitlik ilkesi ve din özgürlüğü hakkını ihlal ediyor’ dedi ve kaldırdı!

Avusturya Anayasa Mahkemesi, Mayıs 2019’da Başbakan Sebastian Kurz’un yönetimindeki aşırı sağcı hükümet tarafından mecliste kabul edilen ilkokullarda başörtüsünü yasaklayan yasanın anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

11.12.2020Avrupa
Avusturyada flaş başörtüsü kararı Anayasa Mahkemesi hükmünü bildirdi

Avusturya'da flaş başörtüsü kararı! Anayasa Mahkemesi hükmünü bildirdi

Avusturya Anayasa Mahkemesi, Mayıs 2019’da Başbakan Sebastian Kurz’un yönetimindeki aşırı sağcı hükümet tarafından mecliste kabul edilen ilkokullarda başörtüsünü yasaklayan yasanın anayasaya aykırı olduğuna hükmetti.

11.12.2020Dünya
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan Utanç duyuyoruz diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Utanç duyuyoruz' diyerek açıkladı: En küçük bir tepki göstermiyorlar

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. "Ülkemizin savunma sanayine yapılan hiçbir saldırı masum değildir. Her saldırının gerisinde sinsi ve alçakça bir niyet vardır." diyen Erdoğan, "Bir insan değerlerden nasiplenmemişse yönünü şaşıran ok gibi dönüp kendi halkını vurmaya başlıyor. Bunun en başında da CHP geliyor." diye konuştu. "CHP'deki tecavüz, taciz, hırsızlık furyasından utanç duyuyoruz." diyen Erdoğan, "Her tecavüzün hesabını vereceksiniz. Her tacizin hesabını vereceksiniz. Her hırsızlığın hesabını vereceksiniz." ifadelerini kullandı.

11.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Sözde

Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde çok sert.

12.01.2021

Sefil mantık!

Şu sefil mantığa bakar mısınız? Neymiş efendim, başörtülü hâkim olursa, onun vereceği kararın adaletinden şüphe edermiş. Buna göre hâkim olan hanımefendi, karar verdiği esnada başı açıksa adalet dağıtan oluyor, başını örtmüşse verdiği kararla zulmediyor!

11.01.2021

Yeni haberler var

Boğaziçi Üniversitesi üzerinden yaşanan gerilim, İlker Başbuğ, Can Ataklı ve Fikri Sağlar’ın sebep olduğu başörtüsü ve darbe tartışmalarının neden olduğu tepki ikliminde reform çalışmalarından söz etmenin güçlüğünün farkındayım.

7.01.2021

O fotoğraf eksi 20’de çekildi

Süleyman Soylu İçişleri Bakanı olduğu günden bu yana hiçbir bayramı, yılbaşını evinde geçirmedi. Mutlaka bir üs bölgesinde Mehmetçikle birlikte oldu. Soylu, bu yılbaşında da Belbuka üs bölgesinde Mehmetçikle birlikteydi.

5.01.2021

Fikri Sağlar’ın değişimi

Başörtülü hâkimle ilgili yasakçı sözleri nedeniyle eleştirilen Fikri Sağlar, aslında bir dönemler özgürlük mücadelesiyle anılan bir isimdi.

4.01.2021

Bu kafa demokrasiye engel!

Bize ‘öcü’ belletilen polis, asker ve jandarma baskısıyla sindirilmiş bir toplumuz.

4.01.2021

Vitrin mankeni, başörtüsü, CHP ve Sevgi Kılıç

CHP’de başörtülü bir Parti Meclisi üyesi var.

2.01.2021

Osman Hoca’nın iyi hayat tavsiyelerinden 10’unu seçtim

Dünkü Hürriyet’te uzun, upuzun bir liste yayınladı Osman Müftüoğlu... Listenin adı: “İYİ HAYAT TAVSİYELERİ”. Yüz maddelik bir liste... “Çok çok iyi bir hayat” olmasa da “Eh işte... İdare eder bir hayat” için listeden 10 madde seçtim kendime...

2.01.2021

Yabancı dile yerli yazılım

Pandemi döneminde öğrencilerin yaşadığı en büyük zorluklardan biri online sınavlar oldu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hem korona önlemleri altında sınavların nasıl yapıldığını anlattı hem de güzel bir projenin müjdesini verdi: Dijital ortamdaki yabancı dil sınavlarını yerli yazılımla yapmak.

12.12.2020

Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanı adayı olacak mı?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığıyla ilgili açıklaması spontane gelişti.

9.12.2020