EKSTRA
MENÜ

Arama Motoru

Arama Motoru ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Arama Motoru haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.544 Arama Motoru haberi bulunmuştur.

Arama Motoru Haberleri

Bakan Varank, yatirimadestek.gov.tr sitesini bir video ile anlattı

Bakan Varank, "yatirimadestek.gov.tr" sitesini bir video ile anlattı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, kamu tarafından verilen hibe, teşvik ve desteklerin tek bir çatı altında sunulduğu internet sitesini videolu bir mesajla anlattı.

7.05.2021Ekonomi
4 Mayıs Star Wars günü için Googledan özel kutlama

4 Mayıs Star Wars günü için Google'dan özel kutlama!

Star Wars hayranları tarafından kutlanan 4 Mayıs Star Wars günü, Google tarafından da unutulmadı. Özel bir etkinlik şovu ve Star Wars simgeleri ile kutlama gerçekleştiren Google, 'Star Wars Günü' sorgusunu yapan kişilerin karşısına filmden imgeler çıkardı. İşte, 4 Mayıs Star Wars günü hakkında detaylı bilgiler

4.05.2021Teknoloji
Wordpress Nedir Ve Ne İşe Yarar Wordpress Kurulumu Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Wordpress Nedir Ve Ne İşe Yarar? Wordpress Kurulumu Ve Kullanımı Hakkında Bilgi

Wordpress; herhangi bir programlama bilgisine gerek duymayarak, İnternet sitesi açıp yönetmeye olanak tanıyan içerik yönetim sistemi olarak tanımlanabilir. Peki Wordpress nedir ve ne işe yarar? Wordpress kurulumu ve kullanımı hakkında bilgi nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar için derledik.

3.05.2021Teknoloji
Domain Nedir Ve Ne İşe Yarar Alan Adı Uzantıları Hakkında Bilgi

Domain Nedir Ve Ne İşe Yarar? Alan Adı Uzantıları Hakkında Bilgi

İnternet üzerinde alan adını ifade eden Domain, arama sonuçlarında sitenin ismini oluşturmaktadır. Sitelerin kurulması sırasında yer alan aşamalardan bir tanesidir. Alan adı, farklı siteler tarafından sağlanmakta olan ve sitenin ismini oluşturan kısımdır. Domain, site için ne ifade eder? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Teknoloji
Bayraktar TB2yi en çok Ermeniler arattı

Bayraktar TB2'yi en çok Ermeniler arattı

Türkiye’nin silahlı insansız hava aracı Bayraktar TB2'yi en çok Ermeniler merak etti. Bayraktar TB2, Google’da son 1 yılda en fazla Ermenistan’dan aratıldı.

1.05.2021Ekonomi
Yaani’den 23 Nisan’a özel gün logosu

Yaani’den 23 Nisan’a özel gün logosu

Arama motoru Yaani, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak için giriş sayfasına bir özel gün logosu hazırladı.

23.04.2021Teknoloji
Dünya Günü Googleda Doodle oldu Dünya Günü 2021 nedir ve ne demek

Dünya Günü Google'da Doodle oldu! Dünya Günü 2021 nedir ve ne demek?

Dünya Günü ile ilgili Google tarafından doodle yayınlandı. Doodle ile özel günlerde sayfasını tasarlayan dünyaca ünlü arama motoru, olayı kutlamak için video tasarım sanat eserlerini vurgulayan özel bir Doodle oluşturdu. Günün anlam ve önemine uygun hazırlanan doodle'ın ardından vatandaşlar araştırmalarını hızlandırdılar. Peki, Dünya Günü nedir? İşte, çevresel tehditlere dikkat çekmek amacıyla bir özel gün düzenlenmesi fikri ile ortaya çıkan Dünya Günü hakkında detaylar

22.04.2021Gündem
Kendimi Şanslı Hissediyorum butonu nedir ve Googleda kaldırılma hikayesi hakkında bilgi

Kendimi Şanslı Hissediyorum butonu nedir ve Google'da kaldırılma hikayesi hakkında bilgi

Google dünya üzerinde en fazla kullanılan internet arama motoru olarak çalışıyor. Bu başarılı ve yaygın arama motoru bir dönem kullanıcılarına Kendimi Şanslı Hissediyorum butonunu sunuyordu. Peki, Google'ın bir zamanlar kaldırıp son dönemde tekrar aktifleştirdiği popüler özelliklerinden olan Kendimi Şanslı Hissediyorum butonu nedir ve Google Kendimi Şanslı Hissediyorum butonunu neden kaldırdı? İşte, tüm detaylar.

20.04.2021Teknoloji
RSS nedir ve ne işe yarar RSS akışı kullanımı hakkında bilgi

RSS nedir ve ne işe yarar? RSS akışı kullanımı hakkında bilgi

RSS internette gezinirken pek çok kişinin karşısına çıkan bir bilgilendiricidir. İnternet oramında mutlaka herkesin en az bir kez karşısına çıkmış olan bu ifade, aslında son derece önemli bir işleve sahiptir. Peki, pek çok internet sitesin tarafından kullanılan RSS nedir ve ne işe yarar? RSS akışı kullanımı hakkında bilgi nedir? İşte RSS hakkında bilinmesi gereken her şey.

15.04.2021Teknoloji
IDM eklentisi Chrome nasıl eklenir IDM eklentisini Chrome ekleme işlemi

IDM eklentisi Chrome nasıl eklenir? IDM eklentisini Chrome ekleme işlemi

Popüler bir indirme yöneticisi olan IDM programı yani Internet Download Manager, internet üzerinden ya da Sosyal Medya hesapları üzerinden video indirmek için kullanılan en başarılı uzantıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Finansal teknolojilere ilgi artıyor, güvenlik ise göz ardı ediliyor

Finansal teknolojilere ilgi artıyor, güvenlik ise göz ardı ediliyor

ESET, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya, Japonya ve Brezilya'da 10 binden fazla kişiyle gerçekleştirdiği araştırmayla, tüketici segmentinde finans teknolojisi (FinTech) uygulamalarının kullanımı konusunu inceledi. Araştırmaya katılanların yalnızca yüzde 17’si oluşabilecek risklerle ilgili bilgilerinin yeterli olduğunu düşünüyor.

13.04.2021Teknoloji
Google Metropolitan Müzesinin 151. Yılını Kutladı - Metropolitan Museum of Art nerede ve hangi ülkede

Google Metropolitan Müzesi'nin 151. Yılını Kutladı - Metropolitan Museum of Art nerede ve hangi ülkede?

Metropolitan Müzesi'nin kuruluşunun 151. yılını Google tarafından kutlandı. Özel günlerde sayfasını doodle ile tasarlayan dev arama motoru, olayı kutlamak için geniş koleksiyonundan sanat eserlerini vurgulayan özel bir " Doodle " oluşturdu. Animasyonlu dijital Google Doodle'ında her bir nesnenin galerilerinde nerede olduğunu belirten çizgilerle gösterildi. Manhattan, New York'taki Central Park'ın yanında yer alan müzede Mısır, Yunan ve Roma dönemlerine ait eserler bulunuyor. Peki, Metropolitan Museum of Art müzesinin özellikleri nelerdir? İşte, Metropolitan Müzesi hakkında merak edilen bilgiler.

12.04.2021Gündem
Alibaba yetkilileri cezadan ders çıkardı

Alibaba yetkilileri cezadan ders çıkardı

Alibaba, tekelleşme nedeniyle kesilen 2.8 milyar dolarlık para cezasını "yol gösterici" olarak görüyor.

12.04.2021Ekonomi
Medya yatırımları 2020de 13 milyar 976 milyon liraya ulaştı

Medya yatırımları 2020'de 13 milyar 976 milyon liraya ulaştı

Türkiye’de Tahmini Medya ve Reklam Yatırımları 2020 Yılı Raporu yayımlandı. Rapora göre; Türkiye’de toplam medya yatırımları 13 milyar 976 milyon TL olarak gerçekleşti.Mecra dışı reklam yatırımları ile beraber, toplam medya ve reklam yatırımları ise bir önceki yıla göre yüzde 24 oranında büyüyerek, 17 milyar 469 milyon TL oldu.

9.04.2021Ekonomi
NATOdan flaş Ukrayna hamlesi

NATO'dan flaş Ukrayna hamlesi!

Rusya ile Ukrayna arasında Donbas krizi yaşanırken, Kuzey Atlantik Antlaşması Örgütü’nün (NATO) resmi internet sayfasına, İngilizce, Fransızca ve Rusça dil seçeneğinin ardından Ukraynaca da eklendi.

9.04.2021Dünya
E-ihracat ile sınırlar ortadan kalkıyor

E-ihracat ile sınırlar ortadan kalkıyor

Yaşanan Covid – 19 salgını nedeniyle küresel ekonomik büyümenin beklenen seviyelere ulaşmaması ve özellikle ABD ve Çin arasında yaşanan ticari rekabetin sürmesi global e-ihracat ekseninde ibreyi Türkiye’ye çevirmiş durumda. Türkiye markalarının ticari partnerler aracılığıyla hayata geçireceği stratejik ortaklıklarla e-ihracat pazarında rekabet potansiyelini yakalaması hedefleniyor.

26.03.2021Teknoloji
Dijital Pazarlama Uzmanı Ümit Yılmaz, yurtdışı ihracat için dijital pazarlamanın önemine vurgu yaptı

Dijital Pazarlama Uzmanı Ümit Yılmaz, yurtdışı ihracat için dijital pazarlamanın önemine vurgu yaptı

Günümüzde pandemi ve internet kullanımının her gün hızlı bir şekilde artması nedeniyle Yurtdışı ihracat için dijital pazarlama müthiş bir şekilde önem kazandı. We Are Social ve Hootsuite açıklanan verilerine göre 2020 yılında Dünyada 4,5 milyar kişi aktif olarak internet kullanıyor. Ülkemizde ise TÜİK açıkladığı verilere göre 2019 yılında 16-74 yaş internet kullanım oranı 2019 yılında yüzde 75.3 ilen 2020 yılında pandeminin etkisi ve internet kullanımın artmasıyla beraber yüzde 79 oldu.

25.03.2021Teknoloji
TOBB ve Vodafone Business, KOBİleri dijital geleceğe hazırlıyor

TOBB ve Vodafone Business, KOBİ'leri dijital geleceğe hazırlıyor

Türk iş dünyasının çatı kuruluşu Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile işletmelerin teknoloji ortağı Vodafone Business, Türkiye ekonomisinin belkemiği olan KOBİ’leri dijital geleceğe hazırlamaya devam ediyor.

17.03.2021Teknoloji
Tencentin değer kaybı sürüyor

Tencent'in değer kaybı sürüyor

Çin'de, 12 Mart'ta anti-tekel yasaları çiğnediği gerekçesiyle para cezasına çarptırılan teknoloji devi Tencent, değer kaybetmeye devam ediyor.

16.03.2021Ekonomi
KOBİlerin dijitalleşmesine 12 milyon TLlik destek

KOBİ'lerin dijitalleşmesine 12 milyon TL'lik destek

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Vodafone Business, KOBİ’lerin dijitalleşmesi yönünde yeni bir adım attı. TOBB öncülüğünde, TEPAV ve TOBB ETÜ işbirliğinde bu yıl 7’ncisi düzenlenecek “Türkiye 100” programına sponsor olan Vodafone Business, programa başvuran tüm işletmelere Veri Odaklı SMS çözümünü, programda ilk 100’e giren işletmelere ise Facebook&Instagram Reklam Hizmeti ile birlikte E-Ticaret Hizmet Paketi’ni ücretsiz sunacak. Bu ücretsiz ürün ve hizmetlerle, “Türkiye 100” katılımcıları için toplam 12 milyon TL değerinde fayda sağlanacak.

15.03.2021Teknoloji
Astor Piazzolla kimdir, neden öldü Libertango ve oblivion ile tanınıyor

Astor Piazzolla kimdir, neden öldü? Libertango ve oblivion ile tanınıyor

Astor Piazzola Google tarafından unutulmayan sanatçılar arasında yer aldı. Bundan tam 100 yıl önce 1921 yılında hayata gözlerini açan Astor Piazzola, dünya müzik kültürüne çok önemli katkılarda bulunmuştur. Henüz 10 yaşındayken Tango orkestralarının vazgeçilmez çalgısı bandoneonu çalmaya başlayan Astor Piazzola, bir süre sonra kendi Tango müziklerini bestelemeye başlamış ve buradan büyük bir üne kavuşmuştur. İşte, Astor Piazzolla hakkında merak edilen detaylı bilgiler

11.03.2021Gündem
Ünlüler YouTube’u iyi kullanamıyor

Ünlüler YouTube’u iyi kullanamıyor

İnternet ve YouTuber denilince akla ilk gelen isimlerden Cem Özkaynak, dijital dünya hakkında merak edilenleri yanıtladı. Ünlü bir YouTuber olmanın püf noktalarından bahseden Özkaynak, ünlü isimlerin ise YouTube’u iyi kullanamadığını vurguladı.

10.03.2021Keyif
Kadınlar Günü Google tarafından unutulmadı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında merak edilenler

Kadınlar Günü Google tarafından unutulmadı! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında merak edilenler

Kadınlar Günü, arama motoru devi Google tarafından her yıl özel görsellerle kutlanıyor. Bu yıl da Google, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla özel logo hazırlayarak bu furyayı sürdürdü. Google, ana sayfasında bugüne özel hazırlanan ve 'doodle' olarak adlandırılan özel tasarımlı logo ile 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne anlam kattı. Logonun üzerine tıklandığında, kadınları hayatın her alanındaki mesleklerde gösteren bir animasyon videosu görülüyor. İşte, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında ayrıntılar...

8.03.2021Gündem
Rebecca’yı Google bulacak

Rebecca’yı Google bulacak

Almanya’da iki yıl önce kayıplara karışan ve bir daha kendisinden haber alınamayan Rebecca Reusch’un izi, Google’dan alınan verilerle sürülecek.

6.03.2021Dünya
Polis, kayıp Rebecca için dijital iz peşinde

Polis, kayıp Rebecca için dijital iz peşinde!

18 Şubat 2019’da ortadan kaybolan ve bir daha haber alınamayan Rebecca’yı bulmak için Berlin polisi dijital iz sürüyor. Berlin Suç Dairesi teknik biriminin gerçekleştirdiği dijital takiple, Rebecca’ya ait Google kullanıcı hesabından kimlerle yazıştığı, hangi sayfalarda arama yaptığı, Google hesabındaki telefon numaraları, randevu kayıtları, gibi tüm dijital izleri analiz ederek Rebecca’nın başına ne geldiğini anlaşılmaya çalışılacak.

5.03.2021Avrupa
Heykelin ‘Kuzgun’u

Heykelin ‘Kuzgun’u

Google, ünlü heykeltıraş Kuzgun Acar’ın 93’üncü yaş gününe özel doodle hazırladı.

1.03.2021Kitap Sanat
Googledan Kuzgun Acarın 93. yaş gününe özel doodle Kuzgun Acar kimdir Türk heykeltıraş Kuzgun Acarın biyografisi

Google'dan Kuzgun Acar'ın 93. yaş gününe özel doodle! Kuzgun Acar kimdir? Türk heykeltıraş Kuzgun Acar'ın biyografisi

Google Türk heykeltıraş Kuzgun Acar'ın 93. yaş gününe özel doodle hazırladı. Özel günlerde kullanıcılarını şaşırtmaya devam eden dev arama motoru, Kuzgun Acar'ın görselinin yer aldığı tasarımı ana sayfasına taşıdı. Türkiye’de çağdaş heykel sanatının öncülerinden kabul edilen Kuzgun Acar, 1962 yılında 23. Devlet Resim ve Heykel Sergisi'nde, demir bir heykelle birinciliği kazandı. Sinema ile de ilgilenen sanatçı, 1966 yılında "Sinema Tanık" topluluğu içine yer aldı. Peki, Kuzgun Acar kimdir? İşte, Kuzgun Acar'ın hayatı ve biyografisi.

27.02.2021Gündem
Avustralya, Google ve Facebookun haberler için para ödemesini öngören yasayı kabul etti

Avustralya, Google ve Facebook'un haberler için para ödemesini öngören yasayı kabul etti

Haber içeriklerinin teknoloji şirketleri ile medya kuruluşları arasında müzakere edilerek fiyatlandırılmasını öngören yasa bu yolla habercilerin elini güçlendirmeyi amaçlıyor.

25.02.2021Dünya
Facebook Avustralya yasağını kaldırıyor

Facebook Avustralya yasağını kaldırıyor

Avustralya hükümeti ile sosyal medya devi Facebook, haber içeriklerine ücret düzenlemesi öngören bir yasa nedeniyle karşı karşıya gelmiş, Facebook 18 Şubat itibarıyla ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımını ve görüntülemesini yasaklamıştı. Dünyanın konuştuğu kriz şimdilik çözülmüş gibi görünüyor.

23.02.2021Haber
Facebook Avustralya yasağını kaldırıyor

Facebook Avustralya yasağını kaldırıyor

Avustralya hükümeti ile sosyal medya devi Facebook, haber içeriklerine ücret düzenlemesi öngören bir yasa nedeniyle karşı karşıya gelmiş, Facebook 18 Şubat itibarıyla ülkedeki kullanıcıların haber paylaşımını ve görüntülemesini yasaklamıştı. Dünyanın konuştuğu kriz şimdilik çözülmüş gibi görünüyor.

23.02.2021Dünya
Avustralya Başbakanı Morrisondan Facebooka tepki

Avustralya Başbakanı Morrison'dan Facebook'a tepki

Avustralya Başbakanı Scott Morrison, Facebook'un Avustralyalıların haber paylaşmasını engellemesinin hükümetinin gözünü korkutmayacağını belirtti.

19.02.2021Teknoloji
Googledan 23 milyon dolarlık anlaşma

Google'dan 23 milyon dolarlık anlaşma

Google, Avustralya'nın önde gelen medya şirketlerinden Seven West Media ile ürettiği haber içeriklerini ücret karşılığında kullanmak için anlaşma yaptı.

15.02.2021Ekonomi
KOBİler işlerini Vodafone Businessın dijital pazarlama çözümleriyle büyütüyor

KOBİ'ler işlerini Vodafone Business'ın dijital pazarlama çözümleriyle büyütüyor

İşletmelerin dijital iş ortağı Vodafone Business, sunduğu dijital pazarlama çözümleri ile ekonominin can damarı KOBİ’leri bugünün ve geleceğin dijital dünyasına hazırlıyor. Vodafone Business, KOBİ’lerin pandemi döneminde kaybettikleri müşteri potansiyelini yerine koymaları ve büyümeye devam etmeleri için gerekli çözümleri 3 ana başlıkta topladı. Dijitalleşme Testi, Dijital&Mobil Pazarlama ve E-Ticaret çözümleriyle KOBİ’lere rehberlik eden Vodafone Business, KOBİ’lerin hem verimliliklerini artırıp tasarruf etmelerini hem de hedef kitlelerine ve potansiyel müşterilerine dijital kanallardan kolayca ulaşarak işlerini büyütmelerini sağlıyor.

5.02.2021Teknoloji
TEKNOFEST 2021in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

TEKNOFEST 2021'in tanıtım toplantısı gerçekleştirildi

TEKNOFEST İstanbul Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali 2021'in (TEKNOFEST 2021) tanıtım toplantısı Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirildi.

3.02.2021Teknoloji
Selçuk Bayraktar: Projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz

Selçuk Bayraktar: Projeleri sabırsızlıkla bekliyoruz

TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, "Yarışmalar daha da kapsamını genişleterek, geçen yıl 23 yarışma vardı bu yıl 35 yarışma olacak şekilde Teknofest tam hızıyla devam ediyor olacak. Yarışmalarımızın biraz daha tematik olarak sağlık teknolojilerine, biyoteknoloji gibi alanlara yöneldiğini görüyoruz" dedi.

3.02.2021Ekonomi
Ayvalık’tan Google’a

Ayvalık’tan Google’a

Balıkesir Ayvalık’lı olan Mert Özer’in dünyanın en önemli teknoloji şirketlerinden Google’a yapmış olduğu iş başvurusu kabul edildi. Binlerce kişi arasından seçilen Mert Özer, Google’un en stratejik bölümlerinden biri olan, internet alışverişlerindeki para transferleri ve finans güvenliği biriminde görev yapacak.

3.02.2021Gündem
Google Safiye Aliyi unutmadı - Safiye Ali kimdir, neden doodle oldu

Google Safiye Ali'yi unutmadı - Safiye Ali kimdir, neden doodle oldu?

Dünya çapında en çok kullanılan arama motoru Google Safiye Ali'yi unutmadı. Safiye Ali'ye özel olarak hazırlanan doodle tasarımı mesleği hakkında da bilgi veriyor. Google'ın ana sayfasındaki görsele tıklandığında kullanıcıların karşısına Safiye Ali ile ilgili yapılmış haberler ve Safiye Ali'nin hayatı çıkıyor. Mesleki çalışmalarının yanı sıra İstanbul’da başlayan feminist harekete katılarak Türk kadınının seçilme hakkı için mücadele etmiştir. İşte Safiye Ali 'nin hayatıyla ilgili bilgiler...

2.02.2021Gündem
Googledan aşı hamlesi

Google'dan aşı hamlesi

Google, COVID-19 aşılarının daha adil ve verimli bir şekilde piyasaya sürülmesini desteklemek için attığı bir dizi adımı duyurdu. Bunların içinde toplam 150 milyon dolarlık hibe, haritalar yazılımında güncellemeler ve aşılama kliniği olmak için ofis alanlarının kullanımını teklif etti.

26.01.2021Ekonomi
SEO Uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Arama Motoru Optimizasyonu uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

SEO Uzmanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Arama Motoru Optimizasyonu uzmanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

SEO Uzmanı günümüzde sıklıkla duyulan mesleklerden biri haline gelmiştir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte sürekli gelişen ve ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. SEO Uzmanı nedir, ne iş yapar, nasıl olunur, SEO uzmanı olma şartları nelerdir, maaşları ve iş imkanları nasıldır gibi soruların cevaplarını derledik.

22.01.2021Meslekler
Google yasaya sinirlendi O ülkede hizmet vermeyi durduracağını açıkladı

Google yasaya sinirlendi! O ülkede hizmet vermeyi durduracağını açıkladı

Google, gelirlerinden haber kuruluşlarına da pay verilmesini öngören yasal düzenlemenin yürürlüğe girmesi halinde Avustralya'ya hizmet vermeyi durduracağını açıkladı.

22.01.2021Ekonomi
Google, Avustralyada hizmet vermeyi kesebilir

Google, Avustralya'da hizmet vermeyi kesebilir

Google haber kuruluşlarıyla gelir paylaşımını öngören yasal düzenleme nedeniyle Avustralya'da hizmet vermeyi kesebileceğini açıkladı

22.01.2021Teknoloji
İnternet arama kayıtlarından silinmek mümkün mü

İnternet arama kayıtlarından silinmek mümkün mü?

Kişisel veri konusunun en çok konuşulduğu bu dönemde, kendimize ait herhangi bir bilgi ya da fotoğrafı arama motorlarındaki kayıtlardan sildirebilir miyiz? Bu soruların ortaya çıkmasının en önemli nedenlerinden birinin sosyal medya kanallarının bu kadar yoğun halde kullanılması...

20.01.2021Teknoloji
Yeni bir şeyler öğrenmek lazım

Yeni bir şeyler öğrenmek lazım!

Çevrimiçi eğitimler salgın dönemiyle birlikte iyice yaygınlaştı. Dijital platformlar üzerinden verilen kurslar sayesinde oturduğumuz yerden uluslararası geçerliliğe sahip sertifikalar bile alabiliyoruz. Aklınıza gelebilecek her konuda bir programa ulaşmak mümkün...

Çinin arama motorundan otomobil adımı Dev şirketle ortaklığını duyurdu

Çin'in arama motorundan otomobil adımı! Dev şirketle ortaklığını duyurdu

Çin'in arama motoru Baidu, akıllı elektrikli araç için otomobil üreticisi Geely ile ortaklık yapacağını duyurdu. Baidu "akıllı sürüş yetenekleri" sunarken, Geely tasarım ve üretim uzmanlığı sunacak.

11.01.2021Ekonomi
Google yeni yılı böyle kutladı

Google yeni yılı böyle kutladı

Teknoloji devi Google, yeni yılı da boş geçmedi ve yeni yıl için "2021" yazılı özel logo hazırladı.

1.01.2021Teknoloji
Yeni yılın ilk günü için Googledan Doodle Google 2021 yılbaşını Doodle ile kutladı

Yeni yılın ilk günü için Google'dan Doodle! Google 2021 yılbaşını Doodle ile kutladı

Google 2021 yeni yılın ilk gününü Doodle ile kutladı. Kullanıcılarına iyi yıllar dileyen ünlü arama motoru devi, ana sayfasında 2021 yazılı ağaç ev görseline yer verdi. Özel günlerde günün anlam ve önemine yönelik Doodle hazırlayan Google'ın ana sayfasındaki Doodle tasarımına tıklandığında 'yeni yılın ilk günü'ne ait haberlere ve bilgilere erişim sağlanıyor. 2021 yılbaşı Doodle'ı ile beraber dünyadaki yeni yıl kutlamaları ve yılbaşı tarihi de gündeme geldi. 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi dünyanın tüm ülkelerinde kutlanıyor. İşte, yılbaşıyla ilgili ayrıntılar.

31.12.2020Gündem
202 Yılbaşı Doodleı sosyal medyada gündemde - Google yılbaşı 2021 gününü doodle yaparak kullanıcılarını şaşırttı

'202 Yılbaşı' Doodle'ı sosyal medyada gündemde - Google yılbaşı 2021 gününü doodle yaparak kullanıcılarını şaşırttı!

Google yılbaşı 2021 gününü ana sayfasına taşıyarak yeni yıl öncesi kullanıcılarına sürpriz yaptı. Yılbaşı 2021 kutlamaları için geri sayım başladı. Önemli günlerde o güne özel doodla hazırlayan Google yılbaşını da unutmadı. Dünyanın en büyük arama motoru, bu sene ana sayfasında ağaç ev ve saat görseli ile Google yazısına yer verdi. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık'ı 1 Ocak'a bağlayan gece yılbaşı gecesi veya yılbaşı akşamı olarak kutlanıyor. Google'ın '202 Yılbaşı' Doodle'ı sosyal medyada gündeme oturdu...

31.12.2020Gündem
Googleın 202 yılbaşı doodle tasarımı sosyal medya gündeminde: Google şaşırdı sanırım neden 202 yılbaşı...

Google'ın 202 yılbaşı doodle tasarımı sosyal medya gündeminde: Google şaşırdı sanırım neden 202 yılbaşı...

Google ana sayfası bugün yılbaşına özel doodle tasarımıyla açılıyor. Görselin üzerine geldiklerinde ‘2020 yılbaşı’, tıkladıklarında ise 202 yılbaşı etiketiyle karşılaşan kullanıcılar, kafa karışıklığı yaşıyor. Ağaç ev ve saat görseli ile oluşan Google’ın ‘202’ yılbaşı doodle tasarımı sosyal medyaya da konu oldu. Peki, neden 202 yılbaşı?

31.12.2020Gündem
Türkiye, dış ticarette dijital uygulamalarla fark yarattı

Türkiye, dış ticarette dijital uygulamalarla fark yarattı

Ticaret Bakanlığı, 2020 yılında hayata geçirdiği dijital uygulamalar ve temassız ticaret sayesinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerinin dış ticaret üzerindeki etkisini azaltırken, ihracatçı sayısının artırılması ve gümrük işlemlerinin kolaylaştırılması için de önemli projeleri uygulamaya aldı.

31.12.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Beni gözetleyenlerin olmadığı bir adaya gidiyorum

"Eğer başka gelirleriniz varsa, vergi kaçırıyorsunuz demektir” sözünü işitiyor telefonun diğer ucundaki pizzacıdan. Adamın tepesi atıyor tabii. Sipariş vermek için pizzacıyı arayan müşteriye söylenebilecek bir söz mü bu?

12.01.2021